Unicum en Zee en Duinblijven goed meedraaien Reserves van Hillegom halen flink uit SPORT V en L komt sterk terug DIOK redt het niet Frank Leistra mag niet terug bij Tilburg Carisma Darby als smaakmaker L CeidóeSoivumt MAANDAG 11 MEI 1992 GELEEN V en L heeft landskampi oen E en O zaterdag in de play-offs om de Nederlandse handbaltitel een der de wedstrijd afgedwongen. Door een zege van 23-22 in Geleen zijn de beste twee clubs uit de Nederlandse compe titie weer in evenwicht. Volgende week zal voor een ongetwijfeld uitver kochte sporthal Angelslo in Emmen de titelrace worden beslist. E en O had halverwege de leiding stevig in handen: 14-11. Na de hervatting hand haafde de noorderlij ke formatie die mar ge (17-14). Vanaf de achtste minuut schoof de door 1500 toeschouwers ge steunde club uit Geleen naderbij. Door drie doelpunten van Claus Veerman in drie minuten was E en O achterhaald. Na 18-18 (een treffer van Paul Louwers) hadden de Limburgers het ritme echt gevonden. Essentieel was de wissel van Gerrit Sta vast. die in de tweede helft zijn plaats in het V en L-doel moest afstaan aan Theo Boers, die zeker in de slotfase veel keer de. Mede daardoor was het intiatief in het laatste kwartier geheel bij V en L. Vier minuten voor tijd maakte Peter Porten gen het winennde doelpunt. Bij V en L was Veerman topscorer met negen treffers. Louwers noteerde zes treffers. Schotvaardigste Emmenaar was Job Hagreize, die tien keer doel trof. De Spanjaard Garcia en Nijdam maak ten er ieder vier. HILVERSUM - De natio nale sevens-kampioen rug by 1992 heet Hilversum. De Gooise club won op eigen veld de eindstrijd tegen Castricum met 30-18. In totaal hadden 24 teams inge schreven. Na de voorronden ble ven de vier sterkste ploegen over: Hilversum, Castricum, ti telhouder DIOK en het Haagse HRC. In de eerste halve eind strijd vermorzelde Hilversum, dat in de kwartfinales beker houder AAC had weggespeeld, HRC met 36-6. In de tweede helft van de halve finale toonde Castricum zich sterker dan de verdedigend kampioen DIOK met 12-0. Castricum leek in de finale met grote stappen naar de titel op weg te gaan. Na de eerste helft leidden de Noordhollanders met 18-6 'door drie try's van Paul Blom. Hilversum kon hier slechts een try van de weer ge heel herstelde Mare Visser te genover stellen. Maar Hilver sum bleek de krachten goed te hebben verdeeld en door Schrij vers en Nachtegaal werd de stand drie minuten voor het ein de gelijk: 18-18. Balkestein, hoewel lichtelijk trekkebenend, zorgde voor een voorsprong voor de thuisclub (24-18), waarna aanvoerder Vis ser zijn waarde voor de ploeg op nieuw bewees door op de val reep de score naar 30-18 te tillen. Visser mocht daarna de Denis Power-memorial in ontvangst nemen uit handen van de wedu we van de oud-bondsdirecteur. Het Amsterdamse Ascrum, pas gepromoveerd naar de ereklas se, werd winnaar van de verlie- zersgroep. TILBURG Het bestuur van de hockeyclub Tilburg blijft ook na overleg met de spelers en begeleiding van het eerste mannenteam bij zijn beslis sing doelman Frank Leistra persona non grata te verkla ren voor het eerste team. Leistra, met 141 interlands natio naal recordhouder bij de doelman nen van Oranje, was vorige week drie dagen na de laatste competi tiewedstrijd door het bestuur de wacht aangezegd omdat zijnfl ke woede-uitbarstingen slecht! den zijn voor het imago vaf club. De andere spelers van team en coach Harry Del mee i den zich verontwaardigd ovi besluit van het bestuur omi er niet in gekend waren en vanwege diens grote verdiei voor de club en het Nederla hockey een ander afscheid LEIDEN - Hillegom toonde in Amsterdam ka rakter door een 4-1 achter stand om te buigen in 4-4 puntendeling. De ploeg van Harry Verdegaal blijft echter onderaan de rang lijst bungelen. Unicum blijft na de 5-3 overwin ning tegen Joy Mozaiek kansrijk voor de titel. Zee en Duin blijft goed mee draaien in de tweede klas se. Eerste Klasse Unicum - Joy Mozaiek 5-3 Bionda Zonderop en Michael van den Berg waren de sterk ste troeven in het team van coach Berry Jansen. Zij verlie ten zonder nederlaag het gra vel. Pauline Mulder kende een mindere dag. In de single ver loor ze in twee sets en ook de mixed met Marcel Wolvers le verde geen winst op. In de dub bel herstelde zij zich echter met Bionda Zonderop door zonder een game te verliezen de punten te pakken. Volgen de week wacht Unicum het cruciale duel tegen Docshop. Deze ploeg uit Doesburg heeft Coen Klaasse, Louise Flem- ming Ingelise Driehuis en Dirk Jan Schouten in de gele deren en is titelfavoriet. „Maar we zijn zeker niet kansloos", liet Berry Jansen hoopvol we ten. Popeve Gold Star 3 - Hillegom 4-4 „De ploeg heeft karakter ge toond. Na een 4-1 achterstand hebben we moeten knokken voor de punten. Qua tennis kan het allemaal nog veel be ter maar het moraal blijft goed", aldus Hillegom-coaeh Harry Verdegaal. Cindy Berk hout en Petra Wessels konden in de singles weer geen potten breken. Marco van Trigt zorg de voor het enige punt in de enkelspelen. Ook de dames- dubbel werd verloren maar in mixed toonden de Hillegomers het door Verdegaal geschetste moraal. Dekker Tennis - GSTC Gro ningen 3-5 Ondanks twee reglementair gewonnen partijen, heeft Dek ker Tennis de overwinning op een haar na gemist. Dekker haalde twee punten, omdat de Groninger Jan Sierd Reinders werd geschorst nadat hij zijn racket in het publiek had ge worpen. Hiermee verwondde hij de moeder van een Gro ningse speelster, die met een gescheurd oor naar het AZL moest worden gebracht. De enige gewonnen voltooide wedstrijd kwam op naam van Lydia Jonkman. Zij verneder de haar opponente met 6-0,6-0. Met een overwinning in het ge mengd dubbel had Dekker nog een gelijkspel kunnen beha len, maar Brigitte Pardoel en Wimke Thomas vefloren hun partij met 6-3, 6-4. Dekker en GSTC Groningen zijn nu op gelijke hoogte beland. Tweede Klasse Zee en Duin - Ede 6-2 Door deze ruime overwinning blijft Zee en Duin bovenin meedraaien. Zee en Duin kwam met 2-2 uit de enkels. Met name door een miraculeu ze dubbelpartij van Nelleke Weyermans en Judith Ver- hoeff werd alsnog een ruime overwinning behaald. Ver- hoeff en Weyermans stonden na een verloren set met 5-2 achter en op het punt van ver liezen. Door de steun van het publiek wonnen de Katwijk- sen echter de resterende elf ga- De Merenwijk - Bastion Bas- selaar 2-6 Alleen Mark Fleisheuer won zijn enkelpartij. Bij de dames revancheerden Irma van See- ters en Nathalie van der Voort zich na twee verloren enkels met een knappe zege in de dubbel. Martijn Krans en Mark Fleischeuer verloren hun dub bel echter, zodat slechts door twee zeges in de gemengde dubbels nog een gelijkspel in de wacht kon worden gesleept. Die gingen echter beiden na drie sets verloren. Derde klasse Amstelland A'veen 1 - Unicum Leiden 21-7 Anders dan de uitslag doet ver moeden, was het geen gemak kelijke wedstrijd. Perry Paauw en Wouter van der Heijde kre gen in hun dubbel drie match points tegen, maar behaalden alsnog de zege. Ook Karin Croese en Marquerite Patiwael verwerkten drie matchpoints om het punt binnen te halen. Van der Heijde moest na drie sets zijn meerdere erkennen in Amstelland. Unicum is nu slechts één punt verwijderd van koploper Heerhugowaard. TC Alkmaar 2 - Unicum Lei den 3 1-7 „We waren gewoon veel beter", aldus Maarten Kallenberg. Unicum had dan ook voor iede re partij slechts twee sets no dig om de winst te pakken. Al leen Miijam Siemerink ont moette een te sterke tegen standster. Met 7-6 en 7-5 moest zij het enige punt aan Alkmaar afstaan. Merlenhove Heemstede 2 - Nieuw Vennep 16-2 Nieuw Vennep kwam met een 3-1 achterstand uit de singles. Rosemarie Verdegaal won in twee sets haar enkelspel. In de dubbel lieten Marcel van Rijn en Rogier Liefbroer in de eer ste set drie setpoints en eeh 4-0 voorsprong in de tiebreak lo pen. De tweede set werd met 6- 1 gemakkelijker weggegeven. Marijke Outshoorn en Renée Crama wonnen met een tiebre ak in de derde set wel hun par tij. De twee gemengde dubbels waren voor de thuisploeg. Vleuten/De Meern 1 - Dekker Tennis Warmond 2 8-0 „Dit team is gewoon gedoemd om te degraderen", aldus woordvoerder Roeland Buis over Dekker 2. Het team bleek inderdaad veel te zwak om Vleuten/De Meern enige se rieuze tegenstand te bieden. Alleen Oscar Schoordijk gaf de eerste set van zijn enkelspel pas na 7-6 aan de tegenstander. In de tweede set ging Schoor dijk met 6-0 kansloos ten on der. TEAN Alphen a.d. Rijn 1 - Shot Zeist 3 3-4 Door de regen werd de laatste mixed in de derde set bij een 2- Irma van Seeters kon niet veel punten aan het totaal van De Meren wijk toevoegen. Zij verloor de single en de mixed en boekte slechts in de dubbel een overwinning. FOTO HENK SNATERSE 0 voorsprong voor TEAN afge broken. Mare Nagelkerken en Petra Wille hadden in de twee de set al twee matchpoints weggewerkt. TEAN kwam met een 3-1 achterstand uit de sin gles. Hester Steehouder won haar partij na drie sets. De an dere gingen pas na drie sets verloren. De damesdubbel werd moeiteloos door Zeist ge wonnen. terwijl Marco Smit en Nagelkerken gemakkelijk wonnen. De mixed van het duo Wille/Smit leverde het derde punt voor TEAN. Bakkum 3 - De Munnik derdorp 15-3 Tessa Hillaerts haalde haar enkelspel een pun nen voor De Munnik mixed met Marcel LolliJ verde zij het tweede punl ling zegevierde met Nagtegeller in de herei bel. De tweede mixed lei een spannende partij op punt bleef na 7-5 in de set in Castricum. Monster - Leidse Hout 1 „We hebben gewoon dik ren", aldus Waldo Janse Leidse Hout begon de strijd met het opgever drie duels. Aukje Baayen ziek en haar invalster bes te niet over een pasje, door zij niet speelgcrec was. De rest van de pa werden kansloos verloren Delftse TB 1 - Zee Duin wijk 2 4-4 Carola Geerlings was inj wedstrijd het meest succ« Alle drie haar partijen zet| in winst om. In dubbel g teerd door Mariëlle Bent en in de mixed do< roen Boogmans. Boogi won zijn single pas nal moeizame sets. Pas na f maal een tiebreak moei zich winnaar n Idoor DICK KERKVLIET FRANK DE VETTEN Marco Stals had een positieve inbreng in de ruime 7-1 overwinning van Forescate op Hazerswoude. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De reserve teams van Hillegom tim merde op de vierde speel dag flink aan de weg. Het tweede team gaf geen punt weg en het derde team won met 7-1. OLTC liep tegen een kansloze nederlaag op en De Boek horst won weer zonder problemen. Forescate re kende in de streekderby af met Hazerswoude. Vierde klasse OLTC Oegstgeest 1 - NWTL Amsterdam 1 2-6 De Oegstgeesters troffen de nog ongeslagen Amsterdam mers. Liesbeth Hooghoudt kwam in haar single in drie sets tot winst. Samen met So- hel Moussavi zorgde zij voor het tweede punt. In de overige wedstrijden waren de Amster dammers sterker. De Boekhorst Noordwijker- houtl-TIOD Gouda 17-1 De Noordwijkerhouters had den een gemakkelijk dagje te gen de Goudenaren. Alleen Ben de Bruin verloor zijn en kelspel met 5-7 in de derde set. Martijn Zandvliet, Arjette van Noort en Jolanda Mens lieten geen steekje vallen. Het eerste herenteam van Boekhorst lijkt na hun ruime 6-0 winst af te stevenen op het kampioens schap in de derde klasse. LTC Lisse 1 - TV Zandvoort 4 0-8 De derde klasse lijkt te hoog gegrepen voor Lisse. Ondanks redelijk spel en spannende wedstrijden wisten de Lissena- ren neit tot winst te komen. Positief punt was het optreden van B-speler Pieter Ruigrok, die zijn single nipt verloor.. Zoeterwoudse TC 1 - Oranje TC Den Haag 3 2-6 Er had meer ingezeten voor de Zoeterwoudse ploeg. Harold van Offeren verloor mede door kramp zijn wedstrijden. Tiny van Velzen won haar enkel spel. Het tweede Zoeterwoud se punt kwam op naam van de herendubbel. In de overige wedstrijden bleken de Haagse opponenten net iets sterker. Hillegomse TC 2 - Zwaans- hoek 18-0 Zwaanshoek maakte het de Hillegomse ploeg gemakke lijk. Rob Jansen moest opge ven, zodat een herenenkel en de mixdubbel cadeau werden gegeven. Yvonne van Hens- bergen won na een spannende strijd. Ellen van Trigt, Sjoerd van der Mark en Jeroen Vink zorgde voor de andere punten. De kampioenskansen voor Hil legom blijven aanwezig. Be Quick Gouda 1 - TEAN Al phen a.d. Rijn 2 6-2 De Alphenaren hadden geen geschikte kandidaat kunnen vinden voor de plaats van René Cardinaal. De aan zijn schouder geblesseerde speler verloor hierdoor drie partijen. Irma van den Oudenrijn en Mickel Verkerk scoorde de bei de punten voor TEAN. Een 4-4 uitslag zat erin. De beide mix partijen gingen echter dik naar de Goudenaren. Vlaardingen 1 - Unicum Lei den 4 4-4 De Leidenaren namen via winstpartijen van Kim Dirkse, Roeland Kuiper en Eric Bolten een 3-0 voorsprong. In de dub belspelen liet Unicum het lig gen. Kansen op meer waren degelijk aanwezig, maar wer den niet benut. TV Hoofddorp 2 - Hillegomse TC 31-7 Sandra Faas heeft haar draai nog niet gevonden in Hille gom. De van Lisse afkomstige speelster verloor wederom haar single. In de dames- en mixdubbel revacheerde zij zich goed. Nancy Faas won eenvoudig haar wedstrijden. Bartel Swart, Onno Wempe en Willem Visser maakten geen fouten in hun wedstrijden. Door deze 1-7 winst houdt Hil legom kans op het kampioens schap. Forescate Voorschoten 1 - Ha- zerswoudse TC 17-1 Forescate heeft de sterkste twee tegenstanders gehad en maakt een goede kans op de derde plaats. Tammera Canter Visscher verloor in drie sets van Titia Roovers. Gert-Jan Egbrink won ondanks vorm verlies zijn partijen. Marco Stals verloor alleen de tweede set van Jurgen Peters. Natasha van Schaik won gemakkelijk van Anita Peters. Botesa Bodegraven 1 - De Boekhorst Noordwijkerhout 2 6-2 Botesa wist door de felbevoch- ten 6-2 overwinning degrada tie voorlopig af te wentelen. Renate Koning verloor in de derde set met 5-7 na een 4-2 voorsprong van Margot van den Haak. Kyra van Bijster- veld werd nipt verslagen door Annemarije van Overschot. De goedspelende Martijn Aart man won van Carlo van der Post. Sander Geerling was te sterk voor Mark Rijnbeek. Vijfde klasse Tean 3 - Artesia 10-8 Het zat TEAN dit weekeinde niet mee. Op de forse neder laag van het derde team tegen Artesia - een stfeekduel - was beslist niet gerekend. Na deze nederlaag wordt de te varen koers ook drastisch gewijzigd. Werd er op voorhand van deze competitie nog op een topposi tie gerekend, de komende we ken zal er voor degradatie op gepast moeten worden. Ook speelster, Yvonne Westerhout, weinig problemen met de Oegstgeestse formatie. De Leidse dames, Irma Machiel- sen en Gea Kok, toonden zich vorige week nog als een be langrijke schakel binnen het team, maar rilden ditmaal als rietjes op het gravel. De heren maakten de dames evenwel geen verwijten, want vorige week hadden zij een off-day. Zesde klas ATV Z'meer 6 - Voorhout 1 8-0 Tijdens de vierde spelweek heeft de vaandeldrager van het Voorhoutse Oosthout een flink pak slag gekregen. De gast heer gaf de gasten geen schijn van kans. Den-Haag 1 - Meerburg 11-7 In Haagse gelederen werd nog al laconiek gereageerd op het forse verlies. De Hagenaars, die slechts de damessingle naar zich toetrokken, achtten de Zoeterwoudse ploeg als kanshebber voor het kampi oenschap en strijden zelf voor lijfsbehoud. Meerburg 2 - Ter Aar 14-4 De gastheer nam een duidelij ke 2-0 voorsprong, maar deze werd door Nicole Pietersen en Ivor Bergsma in een patstel ling getrokken. Vervolgens voormalig dameséénspeelster, wisten beide ploegen geen pro- Margot van Leeuwen, deelt mee in de malaise. Zij verloor al haar partij en. Roomburg 1 - OLTC 2 5-3 De Leidenaren kenden ondanks afwezigheid van hun sterkste fijt te trekken uit de resteren de partijen. De puntenverde ling bleek dan ook op zijn plaats. Nieuwe Sloot 1 - Leidse studs 14-4 Alphenaar Paul Bakker de, in tegenstelling tot weken geleden, ditmaal f; met winst, maar nu gaven teamgenoten niet thuis. D phense formatie gaf zich zonder slag of stoot verion zette een succesvolle inh; ce in. Tijdens de eerste leek het voor Nieuwe Sloo nog fout te gaan, maar herstel in de laatste mb datgene waar Nieuwe voor geknokt had. Merenwijk 4 - KLTV Kat 16-2 De Leidenaars bogen vcx Katwijkers in de eerste hi single en de herendu maar er heerst alom een rische stemming binnei Leidse formatie. Leide Guus Seeters, nooit verl om een olijke uitspraak, al in de glazenbol gek« Seeters liet zijn handen de kristallen bol ghjdei voorziet nu al geen verlies ten meer voor de combir mix van hemzelf en Yv van de Drift. Buytenwegh 4 - Alkemad 6 De thuisspelende ploeg tuigde slechts in de pai herenenkel. De ploeg uit Wetering stelde snel ord zaken en vooral de mixen den met veel machtsvei gewonnen. Niettemin is Zoetermeerse ploeg niet o vreden over het resultaat dat de eerste twee winsl ten in de zak werden gesto WASSENAAR - Neer- lands snelste viervoeter van dit moment, de mer rie Carisma Darby, fun geerde gisteren als smaakmaker van de mee ting op Duindigt. Trainer Cees de Leeuw wilde de kapitale merrie graag tes ten als voorbereiding op de jaarlijkse en volgende week in het Belgische Waregem te ver rijden ontmoeting tegen de Belgen. De concurrentie in de vorm van haar eigen stalge- noot Elionora Oldeson en de snelle Eibert Vryenesse was zeker niet gering, maar van dit verdienstelijk duo zou de ve dette geen last mogen hebben. Toch verzorgde Carisma Dar by de ereronde niet. Die taak viel Elionora Oldeson met Bert Post na een taktische rit ten deel. De weinig overtuigende Carisma Darby kwam niet ver der dan de tweede plaats voor Eibert Vryenesse. Voor de laat ste had er eveneens meer inge zeten, maar een galoppade in de slotfase belette de pupil van de kersverse Europees kam pioen Hugo Langeweg zijn klasse te demonstreren. „Ik miste de start, de auto trok als een gek op waardoor ik achter op kwam. Maar dit is geen ex cuus, ze draafde matig. Ik denk dat dit te wijten is aan een verkeerd hoefbeslag. Vol gende week gaat ze weer op haar oude ijzers en dan ver wacht ik een normale presta tie", klonk het optimistisch uit de mond van Cees de Leeuw. Vraagteken Aangezien de merrie, die qua winsom de zes en een halve ton nadert, sinds maart geen koers meer kon winnen, plaatst menigeen toch een klein vraagteken bij deze uit- leg.- De wekelijkse Supertrio-pot werd opgeeist door Folkert Ol deson met Hans Ruygrok. Op de snelheid die deze jongere broer van Elionora Oldeson in de laatste rechte lijn ontwik kelde, had niemand een ant woord. Snel was ook de klas sieke kandidaat Guvo De Bloomerd die door Rob van Toor naar een afgetekende overwinning werd gestuurd. Minstens evenveel indruk maakte in dezelfde koers de merrie Gipsy Westland. Als gevolg van een stuurfoutje van pikeur Gerard van Eyke- lenborg kwam Gipsy hopeloos achterin te liggen. Een meer dan imponerende inhaalrace leverde nog een tweede plaats op. „Ik wilde niet eens, maar dat merrietje liep zo makkelijk naar het veld dat ik haar in de slotfase maar even voluit heb laten gaan", merkte de mo menteel succesvolle Westland- se trainer Gerard van Eykelen- borg op, die volgende week naast Gipsy Westland de Bel gen ook kennis laat maken met Famico Westland en baan- specialist Cortoz Crown. Onze landgenoot Hennie Grift boekte met zijn toppaard In credible Crafts een voortreffe lijke overwinning op de draf- baan van Oslo. Incredible Crafts klopte ondanks een on- gustige startpositie in het tweede gelid in de toptijd van 1.14,7 over 2100 meter een tien tal sterke concurrenten en dat leverde zijn Schiedamse eige naar Aad van Schie het lieve sommetje van 45 mille op. KOERSEN DEN HAAG - Onze tipsj' de koersen van Alkmaar daag, 18.00 uur) en WoCo; (morgen, 18.45 uur) luidi volgt: In volle concentratie bijt de Russische pikeur Vladimir Kotchemasov op de punt van zijn tong. De Sovjet-gast zou in de slotfase met Costeau partij zijn voor de zich al buiten beeld haastende Den du Bois (Ed van Beek). FOTO: FREDERIKCDENRAAD le koers: 1. American Pride, Tete, 3. Fallon D (3-7-8). 2e koers: 1Firby De Frise, 2. F do S, 3. Game Speed (9-4-1). 3c koers: 1. Ganador, 2 GordoL Fast Atlantic (3-2-10) 4e koers: 1 Crimson Alert, 2 1 da Ashton, 3. Fabiola Hanover® 5e koers: 1 Evita Kievitshof, Lady, 3. Extase Westvries (3-54 6e koers: 1. Famous Crown. 2 Kades, 3. Gonfleur Fnsia(7-6-3 it 7e koers: 1 Norwin Hanover, gant D, 3. Every Mendel (6-4-5) 6C 8e koers: 1 Condor Guapa, 2 ]q Pride, 3 Share the Moment (2-1 9e koers: 1. Edon Prince, 2. Crown, 3. Enzo Ferrari (2-4-8) )o 10e koers: 1 Dehoeve Print fp, Apollo, 3 Boy S (4-7-9). 11e koers: 1. Fallon Worthy, 2*0. Alone,3. Donar Uithuizen <5-6- )a WOLVEGA le koers: 1 Gert Steenwijk, Bede. 3 Fulmar Melon (2-5-4) >6 2e koers: 1 Gandhi D. 2. Fell* Jp ver. 3. Gaudium B (2-8-6). 3e koers: 1 Fairmont Jeanet,- da Expo, 3. Fenna B (6-4-3) )n 4e koers: 1Friso Jonshof. 2 chicken S,3. Flying Casindrai: 5e koers: 1 Demeiick Star, 2 iLO Hanover, 3 Dusty Star (7-5-4) iti 6e koers: 1 Emulate Princess paleo Bag, 3 Evert W (9-13-1)- i 7e koers: 1 Felice Jubilee, 2 F Bn Diepnow, 3. Daydreamer K (6- 8e koers: 1 Escadron, 2. Delf zicht, 3. DearofThijssen. (2-51 de 9e koers: 1Don Trotteur, 2.1 S, 3. Codo Lucswolle (8-4-1). de

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20