at wijk pakt periodetitel Leiden sleept punt weg uit Groningen harmonie toverwoord bij nationle titelstrijd basketbal 'OP behoudt romotiekansen SPORT if Ian Kulker wint :tratenmijl Zijl/LGB slaat wederom een bres lbidae Sou^cwt MAANDAG 11 MEI 1992 J ditj ten ko DHC ■n bes', de [DEN - De stratenmijl van Utrecht, op- lomen in het programma rond de Utrecht rathon, is door Han Kluker gewonnen, evvel bijna de komplete nationale selectie ;nsdag terug kwam van een zwaar trai- gskamp in Italië bleek niemand daar last te hebben. In een zinderende wedstrijd Kulker zien dat ervaring ook belangrijk i met 4.01.52 minuten was de Bataaf de een tikkeltje voor. Clubgenoot Joost la moest onder andere Siemon Vroemen, ink Wieghman en Leon Haan voor laten, I ar hield de schade beperkt. De 4.07.76 mi- en (goed voor een tiende plaats) geeft aan het met de inhoud van La Lau goed zit en de nationale 1500 meter top aan elkaar raagd is. Roksnoer in glansrol LEIDEN -• Tijdens de Open Zeeuwse kampioenschappen heeft Bataven atlete Elsemieke Roksnoer fors uitgehaald. Een hoogtesprong van 1.60 meter leverde haar naast de tweede plaats en een clubrecord ook een taart van een trainer op. Direkt na de receordsprong werd de pupil van Rico Vervoorn verwacht in de finale van de 100 meter horden die ze eveneens als tweede afmaakte. Ook hier was de presta tie (15.0 seconden) goed voor een clubre cord. Ook de andere twee onderdelen die het Bataafse B meisje afwerkte leverde fi naleplaatsen op: kogelstoten 9.78 meter en 200 meter in 25.9 seconden. Trainings maatjes Thirza Horn (onder andere 27.8 seconden op de 200 meter), Yildiz van der Zijden (27.5 seconden op de 200 meter) en Chantal Volwater bezorgden coach Sonja TRoksnoer een drukke, maar dag. Van Utrecht kiest voor Excelsior NOORDWIJK - Noordwijk-aanvoerder Leonard van Utrecht speelt volgend sei zoen voor de eerste divisionist Excelsior uit Rotterdam. De 23-jarige HEAO-student besloot het aanbod van de Rotterdamse ploeg te aanvaarden en te kiezen voor een loop baan als semi-prof op Woudenstein. „Ex celsior is misschien wel niet zo'n aan sprekende naam maar voor mij is het een kans om te kijken waar mijn gren zen als voetballer liggen", aldus Van Utrecht. Ook voor Noordwijk-spelers Bram Marbus en Patrick Scheurwater bestaat nog steeds belangstelling uit het betaalde voetbal. Terwijl doelman Rob van Dijk in de belangstelling staat bij Feyenoord. Idoor DICK KERKVLIET LEIDEN Tijdens de tweede ronde van de kringkampioen schappen heeft de zwemploeg van coach George Sieverding wederom weinig tegenstand te duchten gehad. Vooral concur rent LZ laat het thans ietwat af weten. De Zijl leidt zowel in de medailleverdeling als het pun tentotaal. In de eerste ronde kwam de Zijl al goed van de startblokken met zes gouden, zeven zilveren en drie bronzen plakken. Dit weekeinde wer den er tijdens het eenzijdige programma - slechts lange af standen - respectievelijk vijf gouden, drie zilveren en één bronzen medaille aan toege voegd. De LZ-formatie, die tot dusver een sterk seizoen kent, figureert slechts met de totale oogst van vier gouden, zes zil veren en zes bronzen plakken. Beide ploegen kwamen enigs zins gehandicapt naar Katwijk, daar enkelen of een interland wedstrijd hadden of een centra le training bezochten. Yvette van de Laar pakte zilver op de 800 meter vrije slag in 10.36.9. Milan Verhoop gleed naar een gouden 10.53.9. Op de 1500 me ter wees Micha Prins zijn con currenten terug in 18.10.8. Ro bin Timmermans won evenals Wouter Stellar deze duurproef in achtereenvolgens 17.43.2 en 17.07.1. Robin Sprinkhuizen moest genoegen nemen met zil ver in 17.09.2. Voor LZ tikte In geborg Hoeks als derde aan in 11.27.1. Jorien Kleywegt heeft Natasja Sierag van de troon ge stoten, maar echt verbazing wekkend is dit niet. Binnen het LZ-kamp werd met deze (tijde lijke troonwisseling al enige tijd rekening gehouden. Kley wegt liet 9.46.4 noteren en Sie rag 9.50.6. Bianca Hoeks liet een gouden 9.54.6 opschrijven. Op de 1500 meter behaalde Remco Singeling een tweede plaats in 18.36.9. Clubgenoot Stefan van Ieterson liet een derde tijd van 18.47.0 klokken. Koudekerk geen zaterdag kampioen LEIDEN - Koudekerk is geen Nederlands kam pioen van de zaterdagafde ling geworden. Tijdens een toernooi in Zaandam werd tegen de andere afde lingskampioenen twee keer verloren en één keer gelijkgespeeld. Tegen de latere kampioen Rood Wit uit Amsterdam haalde Koudekerk door een doel punt van Klaas van Digge len een overwinning. In de andere wedstrijden trof Ron Paling twee maal EES VAN KESTEREN jIDEN - Katwijk heeft [de slotdag van de com- jitie beslag weten te leg- op derde periode. De jendijk-equipe won de |by tegen Rijnsburgse s met 2-1 en verzeker- zich hierdoor van een :et voor de KNVB-be- Spijkenisse degra- irde naar de tweede sse na de 3-2 nederlaag Noordwij k. ARC won _^t 3-1 van Barendrecht Quick Boys sloot het :oen af met een pun- deling tegen Scheve gen. isburgse Boys - Katwijk 1- 0) derby op Middelmors had van zijn aantrekkings- :ht verloren door het kam- inschap van Quick Boys. njk had echter nog wel be- bij deze wedstrijd vanwe- ie derde periodetitel en de le plaats op de ranglijst, eerste helft lag het initia- iij de Kurver-brigade. De isclub speelde onbevangen le aanval en Leon Vonk Igde erin de score te ope- Na de pauze herstelde ijk zich en via twee tref- ;van Carlo van Zeist pakten ff: J®, d de oranjehemden de volle winst en daarmee de derde pe riodetitel en de tweede plek op de ranglijst. Quick Boys - Scheveningen 1- 1 (0-0) Op Nieuw Zuid hing nog dui delijk de kampioenssfeer. Scheveningen trok zich daar weinig van aan en maakte het de kampioen vaak erg lastig. In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar goed in even wicht. Quick Boys kreeg via Leen van der Plas en Edwin Otte enkele goede kansen maar Scheveningen-doelman. Alex van Straten stak in een goede vorm. Na rust openden de kustbewoners sterk en na tien minuten was het Gert Aandewiel die de 1-0 op het scorebord zette. Daarna zakte de thuisploeg ver terug en in de slotfase was het Manon Grootveld die Scheveningen de remise bezorgde. FC Lisse - Excelisior Maas sluis 1-0 (0-0) Het is altijd moeilijk om gemo tiveerd te zijn als er niet op het spel staat. Dit gold ook voor de ploeg van FC Lisse. Er werd weliswaar gewonnen maar daar was dan ook alles mee ge zegd. De eerste helft was voor FC Lisse, maar echte uitge speelde kansen kreeg de ploeg niet. De tweede helft gaf een meer open beeld waardoor de wedstrijd iets aantrekkelijker werd. Ook Maassluis kwam er een aantal keren goed uit, maar sloot zich dan meteen weer op in de verdediging. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. Een ongelukkige terugspeelbal werd door Rad- jin de Haan goed opgepikt en hij schoot de bal droog in het Excelsior-doel. Noordwijk - Spijkenisse 3-2 (0-1) Noordwijk wilde er in de laat ste wedstrijd nog iets moois van maken. In de wedstrijd te gen Spijkenisse kreeg het pu bliek dan ook waar voor het geld. Noordwijk begon met een groot veldoverwicht maar sprong wat slordig met de kan sen om waardoor het 0-0 bleef. Tegen de verhouding kwam het tot dan toe nog niet gevaar lijke Spijkenisse op 0-1. Niels van Hamburg was daar verant woordelijk voor. In de tweede helft wilde Noordwijk iets recht zetten en dit lukte. In de 19e minuut kopte Bram Mar bus de 1-1 binnen. Het lukte echter niet om Spijkenisse te vellen. Integendeel, de ploeg kwam in de 24e minuut weer op voorsprong. Maurice Latu- hari scoorde de 1-2 uit een ver schot. Dit was het sein voor Noordwijk om er nog een schepje bovenop te doen. Bram Marbus ging in de strijd voorop en uit zijn voorzet kon Kees Smit in de 70e minuut de gelijkmaker scoren. Het leek erop dat beide ploegen hier mee tevreden waren maar in de blessuretijd René van Sta veren bracht zijn ploeg nog de overwinning. Van zijn voet kwam de beslissende 3-2. Barendrecht - ARC 1-3 (0-1) In de wedstrijd in en tegen i- rendrecht nam ARC wel tw >e punten mee naar huis maar hier was wel wat fortuin voor nodig. Barendrecht, dat de punten hard nodig had om de gradatie te voorkomen viel in het begin furieus aan en ARC bleef in deze fase met wat ge luk overeind. Tegen de ver houding in kwam ARC toch op 0-1. In de 20e minuut was het Jacques Key, die de Alphense ploeg op voorsprong zette. Ook daarna kwam de verdediging van ARC in de verdrukking. Een fel aandringend Baren drecht raakte de paal en de lat enige keren. Het zat de thuis ploeg helemaal niet mee toen Edward Mietes in de 15e mi nuut na rust ook nog eens de bal in eigen doel deponeerde. Dit was de genadeklap voor Barendrecht en daarna kon ARC eindelijk het eigen spel spelen. De 'koppies' van de Ba- rendrecht-spelers gingen han gen en hier profiteerde ARC van. Rob Koster vergrootte de voorsprong voor ARC tot 0-3. Dat Maurice van der Put daar na nog 1-3 aantekende was een formaliteit en Barendrecht kan zich nu op gaan maken voor een beslissingsduel tegen NSW, om degradatie alsnog te voorkomen. ■AN VAN HAASTEREN TOP heeft na maai knappe 9-12 overwin- ged* bij Futura de leiding g viéomen in de korfbal- loeg 'gangsklasse. Over iu ke weken kunnen de nejsenheimers tegen het ■iodejrgeklasseerde Sparta oudt kampioenschap beha- ïeeft *n eerste klase F Igvii? Pernix aan de lei- na een zwaar be- n de iten zege tegen Anti- p£n. De thuiswedstrijd &n concurrent Fiducia over twee weken be- (2-2) ;end zijn voor het ipioenschap. ira-Top 9-12 bben vrij gemakkelijke over- egen ling voor TOP. Zeker de ake ijte helft liep het gesmeerd, Hein [toen liepen de Sassenhei- hoter ;naar 3-10 uit. Hierna nam benlira even het heft in handen rof t wam terug tot '10-7. De rusl winning kwam echter niet Zotr in gevaar en werd met ;chot e behaald door treffers n de Barbara Romson, Ron van fillek en Gerco Langelaan. icoorden allen drie maal. de r de nederlaag van Fiducia en de kampioenskansen tot TOP. s Pacta-Altius 8-6 Pacta en Altius streden eei al tegen het degradatie- ik. Door de overwinning gewi prong Fides Pacta de dans erde al Altius het volgend jaar ieder klasse lager moeten probe de K Fides Pacta was de hele ider strijd beter, maar had ippei ite met het slechte weer. and. overwinning kwam met trape door treffers van Ilonka oor de Steen en Frank de Haas tand. i jaar S - De Danaïden 6-8 lange beide teams stond weinig r op het spel. De Danaïden waren de gehele wedstrijd een klasse beter dan hun opponent en hadden zelfs een grotere overwinning kunnen behalen. Vooral de Leidse verdediging was goed op dreef. Na een 6-6 stand stelde Eric Kromhout met twee treffers de overwin ning veilig. Antilopen - Pernix 9-10 Pernix startte matig en kwam door de regen maar moeilijk in zijn spel. Met een 3-2 achter stand bij rust mochten de Per- nix'ers zelfs in hun handen knijpen. Door twee treffers van Erica Velders kon echter een overwinning op de tegen de gradatie knokkende Antilopen worden behaald. Pernix heeft over twee weken aan een ge lijkspel tegen Fiducia g om kampioen te worden. HKC- Fiks 8-7 Fiks is nog niet helemaal uit de degradatiezorgen. Kansen had Fiks genoeg, maar op de cruci ale momenten werd vergeten de bal in de korf te gooien. Ook een gemiste strafworp van Theo Vreeken gooide roet in het eten. Om degradatie te ont lopen zal Fiks over twee weken alles uit de kast moéten halen tegen koploper Nieuwekerk. De Algemene - De Tovers 10- 10 In een directe confrontatie heeft de Algemene verzuimd zich op gelijke hoogte met kop loper De Tovers te nestelen. Slechts door een wondertje kan De Algemene nog kam pioen worden van de tweede klasse F. Na veel achterstan den maakte Marcel van Dui- venbode gelijk. De Algemene ging nog op iacht naar de win nende treffer, maar een bal van Alfred Lambooy draaide net de korf uit. Hoogvliet - Zuiderkwartier 6- 7 Met een zwaar bevochten over winning heeft Zuiderkwartier zich verzekerd van een extra jaartje in de tweede klasse. Hoogvliet had qua lengte een overwicht, maar dolf door goed samenspel van de Leidenaren het onderspit. Met name Aldo Spadon en Sandra Verhorik waren met drie doelpunten trefzeker. Velocitas - Thor 6-7 Een gelijkopgaande strijd ging alsnog verloren voor Velocitas. Door treffers van Jetske Goud smit en Jeroen van Driel ble ven de Leiderdorpers nog lang in de race. Doordat Ewout-Hes- sel Buckmann twintig seconde voor tijd een strafworp miste, ging Velocitas toch het schip in. Crescendo - SKV12-9 Crescendo kwam sterk uit de startblokken en haalde vrij ge makkelijk op een 9-3 voor sprong. SKV kwam weer terug tot 10-8, maar Peter van Leeu wen vergrootte de marge weer. Henk Alberts was met zes tref fers goed op dreef. LEIDEN Met een knap gelijkspel bij het sterke Groningen heeft het he renteam van Leiden zich vrijwel veilig gesteld van degradatie. De MEP-da- mes degraderen wel, om dat het met 2-1 door Alec- to werd vesrslagen. Groningen - Leiden 3-3 (1-0) Leiden kwam matig uit de startblokken. Uit een straf cor ner forceerden de Groningers de openingstreffer. Na rust trok Maurits Eikenhout met een hoge push de stand weer gelijk. Leiden nam zelfs de lei ding, toen een speler uit het tweede elftal liggend een voor zet van Maurits Eikenhout in tikte. Door een verdedigings- fout kwam Groningen langszij. Leiden leek toch te gaan win nen omdat Casper Klein een strafcorner inpushte. In de laatste minuut zorgde een be nutte strafbal alsnog voor de Groningse gelijkmaker. Alecto - MEP 2-1 1-0) Door deze overwinning beze gelden de Alecto-dames de de gradatie van MEP. De eerste helft draaide Alecto prima. Na een aantal kansen te hebben gemist, brak Mariëtte Kruide nier vanaf de rand van de cir kel de score open. De tweede helft trok MEP het initiatief naar zich toe. Uit een strafbal kwam MEP op gelijke hoogte. Door een miraculeuze treffer trok Alecto uiteindelijk aan het langste eind: De MEP- keepster wilde uitverdedigen, maar schopte de bal tegen de stick van Carien Smaal, waar na de bal het doel inrolde. Dames NOVO en heren RW in finale districtsbeker LEIDEN - De volleybal- sters van De Lange Sport- /NOVO bereikten ten kos te van DAC de finale van de Districtsbeker. De da mes van Leython ver speelden hun kansen op de dubbel en verloren de halve finale van ZVH 2. Bij de heren gaat RW naar de finale. De Rijns burgers wonnen na een felle strijd van LUSV met 2-3. Leython startte aftastend te gen ZVH 2. De Zevenhuizense dames namen een ruime voor sprong. Aan het einde van de set kwam Leython beter in het spel. De set ging wel naar ZVH; in de tweede set zette de ploeg van scheidend coach Lieuwe van der Meulen het goede spel door en won de set. Vanaf de derde set bleken de Zevenhui zense speelsters slimmer; Ley thon kwam steeds te laat bij de bal (1-3). NOVO trof een fel ver dedigend DAC in de eerste set. De Alphense dames namen een 13-8 voorsprong. Onder aanvoering van uitblinkster Simone Bizo kwam NOVO be ter in het spel. Door veel tech nische fouten aan DAC-kant ging de set naar de Noordwij- kers. De tweede set was een voudig voor de ploeg van coach Frans van der Berg. In de der de set gaf DAC een ander ge zicht te zien. De enthousiast spelende Rijnstrekers wonnen van een traag NOVO. In de vierde set nam NOVO het initi atief weer in handen en profi teerde van de vele fouten van DAC 1-3). LUSV en RW speel den een spannende wedstrijd. In het begin van de eerste set konden de Leidse studenten het tempo van RW niet bij houden. Onder leiding van Ewout van der Schaft kwam LUSV terug en won de eerste set. In de tweede en derde set speelde LUSV te onrustig om het RW moeilijk te maken. In de vierde set staken de Leide naren en coach Pieter Goos- sens de koppen bij elkaar. Na een gelijkopgaande strijd in de vierde set trok LUSV met 16-14 nipt aan het langste eind. In de vijfde set leek LUSV bij een 12- 7 voorsprong met een voet in de finale te staan. RW bleek echter meer ervaren op de spannende momenten (2-3). HELDER - Chemistry, nonie, was zaterdag het to- 'oord in de tweede wed- du*d tussen de basketbalgi- de jes Den Helder en Den >eenjch om de nationale titel. irn Helder verloor thuis het Jrballen-duel met 70"79 <36- En coach Boot klaagde gebrek aan chemistry in ploeg. Collega Leysner Den Bosch prees de che ery. Er was in zijn team sprake van 'close harmo- overwinnin.g kwam de voor de Bossche basket- binnen handbereik. Na de tumultueuze 79-78 van woensdag en de winst op zater dag in het hol van de leeuw hebben zij nog één overwin ning nodig. „Overwerk willen we niet", blufte Leysner. „We maken ze dinsdag af in De Maaspoort. Voor een vol huis, graag". Leysner mocht bluffen. Zijn ploeg had op karakter gewon nen. Had 'De hel van De Slenk' met 1600 zeer fanatieke sup porters doorstaan, had de bij vlagen genante arbitrage van Ennik en De Graaf zonder on vertogen woord aanvaard en had de rode draad door het duel nooit uit het oog verloren. Die rode draad betrof de schut terij van Den Helder. De homerun-jongens, zoals Te Velde, De Waard en Van Root- selaar. Die kregen geen centi meter ruimte. Van Rootselaar kwam tot 3 uit 9, Te Velde tot 1 uit 8 en De Waard tot 0 uit 3. Het was de verklaring voor het bedroevende 36,92 procent schot van Den Helder. „Mijn jongens", glom Leysner trots, „hebben consistent verdedigd. Veertig minuten lang. Dit was de overwinning van de verde diging". Bij Den Bosch bestond ook malaise van afstand. Carl Lott gaf zaterdag niet thuis, werd bekwaam op de huid gezeten door Van Dinten en produceer de slechts losse, flodders (1 op 11). Zijn offday werd evenwel gecompenseerd door Pollard. Huybens en Ardon, terwijl in de Helderse ploeg het falen van het trio afstandsschutters nauwelijks opgevangen, laat staan gecompenseerd werd. „Dat bedoel ik nou", bromde Boot, „met chemistry. Het klikte niet in-onze ploeg. Vori ge jaar hadden wij een swin gende ploeg. Met dezelfde spe lers. Dit seizoen niet". Voor de boze Boot was het gemis van Worrell mede oorzaak van de nederlaag. De Amerikaan liep in de laatste minuten van de eerste wedstrijd een stress breuk in het middenvoets beentje van de linkervoet op en strompelde op krukken rond zaterdag in De Slenk. Den Bosch miste Kuipers, die wel meehobbelde in de war ming up maar niet in actie kwam. Bovendien raakte de Brabantse ploeg op 6.35 voor het einde (56-60) twee lange mannen (Pieters en Dijkstra) kwijt door dubieuze beslissin gen van Ennik en De Graaf. Vooral Pieters. heerste onder de borden. Hij plukte in 21 mi nuten 11 rebounds en maakte Cooper het leven meer dan zuur. Gejaagd Den Helder speelde te gejaagd. Te geforceerd en maakte een opgefokte indruk. Het miste de koelbloedigheid in die laat ste minuten toe te slaan. Bleef de afstandsschutters zoeken terwijl Cooper, Jerome en Pie- terse met hun lengte-over- wicht onder de vijandelijke basket meer schade hadden kunnen aanrichten. Deson danks kwam dé thuisploe'g te rug tot 60-60. De Bossche ploeg nam ander maal afstand 60-65. harnaste de verdediging met Pollard, wederom de eenzame uitblin ker, en Huybens en liet zich in de kolkende hal niet van de wijs brengen door de kamika ze-acties van de thuisploeg. De Waard dook met zijn hoofd tegen het scheenbeen na Huy bens en liep op 66-71 een lichte hersenschudding op. Het ver schil bleef vijf punten en groei de naar negen door Pollard. Quick Boys start de nacompetitie in Assen LEIDEN - Quick Boys start de nacompetitie om de titel in het zaterdagvoetbal met twee uitwedstrijden. Zaterdag gaan de blauw-witten op bezoek bij ACV in Assen en een week la ter staat het duel tegen Kozak ken Boys in Werkendam op de rol. Op 30 mei en 6 juni volgen de returns in Katwijk. De za terdagkampioen komt op 13 juni op eigen terrein uit tegen de zondagkampioen en een week later, 20 juni, speelt de zondagkampioen zijn thuis wedstrijd. Ravensbergen weer goud LEIDEN - Willem Ravensber gen heeft opnieuw toegesla gen. In het Nationaal Kampi oenschap 15 kilometer heeft de nog geen 63 jaar jonge Ba taaf zijn zoveelste gouden plak binnen gehaald. Zilver was er voor Suze Groen in't Woud. Het kampioenschap 15 kilo meter op de weg heeft Willem Ravensbergen altijd al gele gen. In de categorie 50+ heeft hij diverse malen het goud om gehangen gekregen, bij de 60+ ers is het al niet anders. Dit jaar organiseerde de atletiek vereniging Papendrecht het kampioenschap in haar Lente loop en dat bood Ravensber gen de kans om met zijn trai ningsmaat Jos Heemskerk op te trekken. Samen kwamen ze op de finish af in een voor de veteraan jaren niet gelopen 53.45 minuten. Voor de dames veteranen was er het NK 10 ki lometer en daarin weerde Suze Groen in't Woud zich dermate kranig dat er voor haar aan het eind van de race een zilveren plak lag te wachten. Le'nie van der Plas van NSL werd in de klasse 40-45 jaar vijfde. Spelmoment uit de wedstrijd Rijnsburgse Boys-Katwijk.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19