4 Foreholte en WSB mogen het nog een keer proberen UVS voortvarend van start in nacompetitie Traag Docos worstelt maar komt toch boven SPORT Zevenhoven behoudt kans op promotie Afscheidsduel Johan Vaneman Alphense Boys sluit seizoen in stijl af li Voorschoten verliest maar pakt toch periode Stompwijkstj Boys krijgt pak slaag t 's-Gravendeel met 0-4 verslagen ZeidócOowvant MAANDAG 11 MEI 1992 ZEVENHOVEN - Zevenhoven heeft zijn eerste duel in de nacom- petitie verdiend in een overwinning omgezet. Na een 2-1 ruststand, pakte de ploeg van Arie van der Laan met 3-2 de volle winst tegen Die Haghe. Zevenhoven moet het laatste treffen tegen Zwaluwen (VI.) winnen om naar de tweede klasse zaterdag te promoveren. „Ik heb zeker hoop voor volgende week", aldus Van der Laan, „de ploeg heeft vandaag met tien man enorm veel inzet en karakter getoond". Zevenhoven kwam zeer voortvarend uit de startblokken Na vijf minuten kopte Leo Lipps een voorzet van Ruud Bos binnen. Niet lang daarna breidde Bos via de binnenkant van de paal de voor sprong voor Zevenhoven uit. Na de aansluitende treffer van Die Ha ghe moest Gert-Jan Pellegrom wegens hands het veld verlaten. Ze venhoven bleef ook met tien man de gevaarlijkste ploeg. Na de rust bracht Tom Rovers vanaf de elf-meterstip de derde thuisgoal op zijn naam. Het wachten was op de 4-1maar Zevenhoven verzuimde te scoren. Vlak voor tijd maakte Die Haghe zijn tweede treffer. De zege ging echter verdiend naar Zevenhoven, SVLV start met overwinning VOORSCHOTEN De eerste klap is in de nacom- petitie meestal een daalder waard. Dat besefte SVLV zich maar al te goed en daarom werd de 1-0 overwin ning bij BTC met grote vreugde in het Voorschoten- se kamp ontvangen. De Venema-equipe heeft de punten in Den Haag niet cadeau gekregen. BTC toonde zich vooral een fysiek sterke ploeg en daar had SVLV het erg moei lijk mee. In de eerste helft was er dan ook van enig krachtsverschil nauwelijks sprake. Vlak voor rust openden de Voorschotenaren echter de score maar het doelpunt van Remy Engelhard werd door scheidsrechter afgekeurd. Na de pauze kreeg SVLV wat meer vat op het spel en dat resulteerde in een bijzonder fraaie treffer van Remy Engelhard. Na de 0-1 werd het spel steeds grimmiger en SVLV kwam onder zware druk te staan maar de Voorschotenaren hielden mede dankzij goed werk van doelman Rob Hannaart stand en boekte hierdoor een belangrijke overwinning. RIJPWETERING - Johan Vaneman van ROAC '79 neemt op 24 mei afscheid van de voetbalsport. Een hardnekkige spierblessure ligt ten grondslag aan zijn besluit. Vaneman wil dit niet zomaar voorbij laten gaan en orga niseerde een afscheidswedstrijd waarin een streekelftal met spelers van clubs waar Vane man gespeeld heeft het opneemt tegen een aantal gerenommeerde voetballers onder de naam Old Stars. Dit team bestaat onder andere uit Piet Schrijvers. Wim Rijsbergen, Peter Boe- ve, John Rep en Wim Suurbier. In het streek elftal spelen onder meer Jan van Leeuwen, Hans van Goozen (MMO), Perry van Es, Ruud Weenink (ROAC '79) en Kees Reyngoud (TAW). Scheidsrechter van dit duel is Jan Kei zer uit Volendam. De aanvang van de wedstrijd is 14.30 uur. LEIDEN - Alphense Boys heeft er toch nog een mooi eind aan kunnen breien. Na de bla merende nederlagen tegen degradatiekan didaten maakte de Alphense hoofdklasser er tegen het Amsterdamse AFC een heerlijk voetbalmiddagje van voor haar trouwe sup porters en won met maar liefst 6-2. Echter, niet nadat de ploeg van de volgend jaar opnieuw als hoofdcoach functionerende Paul Bahlmann een 0-2 achterstand kende. Door de zege in de laatste competitiewed strijd sluiten de Boys het jaar op een ver dienstelijke zesde plaats af. En dat is voor een debutant op het hoogste amateurniveau voorwaar geen slecht resul taat. Ook al had Bahlmann heel andere ge dachten toen het seizoen nog nakende was. Omdat de ploeg bij elkaar blijft - ook Peter Gerse zal op tijd terug zijn van zijn huwelijk volgende volgende week in Mexico - "j wacht de Alphense woordvoerder Rien T mer dat de mogelijkheden op nog beter leszins aanwezig zijn. ID Gegokt wordt op de plaats die RCH ditj afdwong. Op de valreep werd RCH ten kc van DWV en EDO kampioen in de ho1^ klasse A. Degradanten Elinkwijk, DHC Wilhelmus of Stormvogels (die een bes singswedstrijd moeten spelen) komen de phenaren dan niet meer tegen. rai Doelpuntmakers Alphense Boys Sander Beuki n Mark Feldmann, Koos van Zoest (penalty), Maree Jong. Marco Parinussa. Alphense Boys: Garrelfs, Marcel de Jong, Koos Zoest, Kooy, Feldmann, Van der Laan, Bakker, werkerk, Parinussa, René de Jong, Beuk. Idoor ARNOLD VAN DER CAPELLEN LEIDEN De besturen van Foreholte en WSB kunnen volgende week hun draaiboek voor een kampioensfeest opnieuw uit de kast halen. Zowel in Voorhout als in Noordwij- kerhout was een rondrit voorzien met een bezoek op het gemeentehuis als eindpunt. In beide bollen- dorpen zou het een feest van jewelste zijn geweest, ware het niet dat de der deklassers in de niet altijd fraaie maar wel bloedstol lende beslissingswed strijd om het kampioen schap na de officiële tijd en aansluitende verlen ging op 1-1 bleven steken. Wat een replay noodzakelijk maakt, die aanstaande zondag weer op het veld van Lugdu- num, dat uitblonk in de perfec te organisatie van het treffen, zal gespeeld worden. En daar heeft iedereen vrede mee. Alleen WSB-trainer Fok- ke van der Reijd zag een na deel voor zijn ploeg: „Volgende week móeten wij winnen, want als het weer gelijk wordt dan is Foreholte kampioen, omdat het in de competitie een beter doelsaldo had". Het zou even wel niet terecht zijn geweest als WSB gisteren aan het langste eind had getrokken, wat evenzeer gold voor Fore holte. De Voorhoutse debutant in de derde klasse had in de eerste helft en een groot ge deelte van de tweede helft, waarin ook de openingstreffer tot stand kwam, het beste van het spel, maar moest het initi- tatief aan WSB laten nadat de gelijkmaker geboren was. Ech ter. in de periode dat de een do-' minant was, kwam de ander wel degelijk dicht in de buurt van een mogelijk succes. Zo zag de Fries in WSB-dienst, Wiebe Valkema, in de 10e mi nuut een schuiver door keeper Ralph van der Hulst van de doellijn gehaald en zeilde een vrije trap van Robèr Marijnen over Van der Hulst maar ook net over Theo Aanhane heen. Dat gebeurde vlak voor de rust, even vóór Ronald van Velthoven WSB-sluitpost Mi chel van Haren op zijn weg vond bij een steenharde vrije trap. De laatste hoofdrol in de eerste rondgang was voor Ton Arroyo die in het strafschopge bied onreglementair werd ge stopt. De strak leidende scheidsrechter Kroon wilde evenwel van geen strafschop weten. Kroon zou zijn „fout" in de 120e minuut „goed" maken. De mannen van trainer Martin de Groot kwamen prima uit de kleedkamer middels een kans voor een hard inschietende maar op Van Haren stuitende Nico van Rijn. De doelman moest in de 55e minuut toch vissen na een actie van Stan Uljee, die aangemoedigd door De Groot („Actie, Stan, actie") de uiterste hoek met zorg uit koos. Waarop WSB rijp leek voor de sloop, maar het werd op de been gehouden door on der meer een slordigheidje van Nico van Rijn. In een 2 tegen 1 situatie verspeelde de spits de bal terwijl Uljee volledig vrij stond. Dat was voor de Noord- wijkerhouters het sein de druk op Foreholte's sterke laatste li nie te versterken. Met Marco Joustra in plaats van Jan van den Berg, die zijn plaats in on begrip afstond, zette WSB nog een keer aan. Aan de basis van de gelijkmaker stond John Bader, voortdurend gevaar stichtend met zijn verre uit- gooiballen, die een uitgooi bij Sander Warmerdam zag belan den. De lichtgewicht spits hield zijn hoofd er in de daar opvolgende scrimmage goed bij en scoorde daar waai- ploeg genoten Marijnen, Aanhane en Bader dat in de slotfase niet konden. De mooiste kans in de reguliere speeltijd was even wel voor Van Rijn. De voorzet van voor Ton Arroyo ingezette Puck van der Voort, slim aan gespeeld door sportman-pur- sang Jan Homan. ging aan Van Rijn verloren. In de extra speeltijd was de pijp van de Voorhouters met zijn vele dertigers leeg (De Groot: „Ik zag ook wel dat ze stuk zaten, maar ik kon er moeilijk vijf tegelijk wisse len") en kreeg WSB legio mo gelijkheden om Van der Reijd's angst weg te nemen. Heel WSB veerde dan ook op toen een schot van Bader via de lat het doel in leek te gaan. Volgens Aanhane (Van den Berg: „En die is echt de eerlijk ste die er bij ons bij loopt") was de bal achter de lijn, volgens grensrechter Wim Schreuder niet. De geelpaarsen lieten zich door het akkefietje niet van de wijs brengen en gingen stug maar ook moe door. Zo had Van der Hulst geluk bij een schot van Paul Warmer dam. De mooiste kans voor Sander Warmerdam legt onder de goedkeurende blikken van Robèr Marijnen aan voor de gelijkmaker van treffer niet voorkomen. WSB moest toen nog komen. Theo Aanhane, uitstekend be waakt door Heintz Hoek, werd vastgehouden in het straf schopgebied. Kroon wilde flui ten maar gaf wegens balbezit van Joustra „voordeel". De voorzet had echt voordeel kun nen opleveren voor WSB, als_ Hij miste jammerlijk, wat de gerechtigheid deed zegevie ren. Geen van de ploegen had recht op de eindzege. Winst was er overigens wel degelijk: de ook zondag weer verwachte 2500 toeschouwers brengen immers behoorlijk wat mun tjes in het laatje van de de pen ningmeesters van WSB, Fore holte en natuurlijk Lugdu- Scoreverloop: 55, Uljee 0-1; 75, San- WSB. Ronald Verhart (9) kan FOTO ANDRÉ VAN HAASTBfk der Warmerdam 1-1. WSB Van Haren. Nulkes. Van fc Berg (Joustra). Jansen. Valkema der. Paul Warmerdam. Hooyn Sander Warmerdam. Marijnen. Foreholte: Van der Hulst. Roffc Deutekom, Verhart, Hoek. Hoij, Van Velthoven, Van Kampen. I Van Rijn, Ton Arroyo (Van der Vet LEIDEN - Voorschu il ee ft de strijd om de kan, oenstitel verloren, maaijj eerste-periodetitel gev£ nen. In de zaterdag vwo: klasse A verloor de ploeg ff 4-2 van SEV, dat nu kje pioen is. Daardoor nejs( Voorschoten de periodefg van SEV over en houdtR team de kansen om alsna i promoveren. Kagia heeftl verblijf in de zaterdag vi# klasse B met nog mininp' een jaar verlengd. In deP' competitie speelde de p£r 2-2 gelijk tegen Be Fair. ër 0 SEV - Voorschoten 4-2 (2-2te Ondanks het feit dat voort, duidelijk was dat SEV ml winnen en Voorschoten hr meeste baat zou hebbenh een verliespartij, kregennii toeschouwers een leuke me strijd te zien. Via Heinll Graaff nam Voorschotels snel de leiding. SEV benir zijn kansen goed en trof tk\ maal doel. Nog voor de rusljw de doelman van de Zodr meerse formatie een schotie Dave van Tol los. In de® bound scoorde De Graaf»! gelijkmaker. Na de theefec eerden beide ploegen de iti ge kansen, maar alleen lei kwam nog tweemaal tot fri ren. fes Kagia - Be Fair 2-2 (0-2) js De thuisploeg ging met eeifa; achterstand rusten. Kagiabk nauwelijks gevaarlijk gewjp: maar ook Be Fair creëerdejal der weinig mogelijkhedeijkl de tweede helft speelde Kj I sterk aanvallend, zonder 1st goede kansen te schepperjit de dertigste minuut vond Jjo Imanse uit een vrije traae aansluiting. Vlak voor di maakte invaller Gert ta Hulst, die na ruim een jaarjS rentree maakte, de belangijr I gelijkmaker. p frc LEIDEN - De laatste due de nacompetitie van dej, ling zondag hadden geei ;j- lang meer. MMO was imi al zeker van promotie v r| door de glans van de la ronde verdween. Dat hadz zijn weerslag op Stompw' Boys want de ploeg kreeg j UDO een flink pak slag en tr met een 7-1 nederlaag afs( van het seizoen '91-'92. Be dus en MMO namen de wat serieuzer op en deeld een aantrekkelijke we| l de punten (2-2). 's-GRAVENDEEL - UVS is gisteren voortvarend begonnen aan het karwei dat nacompetitie heet. In 's-Gravendeel werd de ploeg van die naam met 0- 4 tot nog een jaar eerste klasse veroordeeld. De Leidenaars zelf weten zich door dit resultaat nog altijd volledig in de race om een plaats in de hoofdklasse. Na volgende week, als SVW het nu praktisch uitgeschakelde 's- Gravendeel ontvangt, weet UVS of het de zondag erop in het treffen met SVW aan een gelijkspel genoeg heeft om zich te plaatsen voor de 'finale' van de promotiestrijd: het duel met de winnaar van de nacom petitie van de eerste klasse A. Alle reden dus voor Leidse vro lijkheid, daar in de Hoekse Waard. En blije gezichten wa ren er ook volop. Maar terwijl zijn spelers in de kleedkamer een feestje vierden, bleef Ruud de Groot een uiterst reële oe- fenmeester. 'De start had niet beter kunnen zijn. Maar, we zijn er nog lang niet. Als het te genzit moeten we nog twee partijen winnen. Pas dan kun nen we echt feest gaan vieren'. De Groot had het natuurlijk bij het rechte eind. Niet alleen is de hoofdklasse-beer nog lang niet geschoten, ook dient UVS er rekening mee te houden dat de nog resterende tegenstan ders de komende weken wel eens aanzienlijk lastiger hin dernissen zouden kunnen zijn dan 's-Gravendeel gisteren. Vooraf al kon worden gecon cludeerd dat die formatie van trainer Wim Kalt de eenvou digste klus moest worden ge noemd. Akkoord, 's-Graven deel was er in de competitie in geslaagd UVS drie punten af handig te maken, met goed voetbal was dat zeker niet ge beurd. En wat dat betreft mocht en mag er van SVW en de vertegenwoordiger van IA in de eindstrijd meer worden verwacht. Aanvallend Hetgeen natuurlijk op zich al lemaal niets af doet van de prestatie van UVS. Want die mocht er gisteren zeker zijn. De blauwwitten domineerden de strijd van de eerste tot en met de laatste minuut en de den dat met uiterst verzorgd, aanvallend voetbal. En zonder Hans de Kruijs. De spits bleek door een spierblessure niet in zetbaar en moest op het laatste moment worden vervangen door Walter de Kievit. Een te genslag die door de ploeg voor treffelijk werd opgevangen, niet in de laatste plaats door het optreden van De Kievit zelf. De invaller maakte het voorstopper René van der Lin den vanaf de eerste minuut akelig lastig en bekroonde zijn optreden ook nog eens met een tweetal treffers. In de 36e mi nuut was De Kievit ter plaatse om fraai voorbereidend werk van uitblinker John van der Zwan en Hans van Leeuwen simpel af te werken en twee minuten voor rust was het op nieuw De Kievit die na een door Wout Holverda koppend verlengde uittrap van Marijn Mokveld met een schitterende diagonale spetter doelman Willem Jan Barendregt tot een hulpeloze toeschouwer maak te. Dat de Leidenaars pas in de slotfase van de eerste helft af stand namen, mag de ploeg De Kievit) overigens wel kwa lijk worden genomen. Zo kreeg de lange blonde spits de bbl er bij een viertal gelegen heden (net) niet in, kwam Hol verda tot twee keer toe net te kort en was het Edgar van Tol die vrij inkoppend slechts de paal raakte.'s-Gravendeel, dat direct na de 0-1 via topscorer Fred van Vloten - hij deed UVS in de eerste wedstrijd van het seizoen met drie doelpunten de das om - de mogelijkheid op 1-1 onbenut liet, zag na de pau ze geen kans nog in het duel terug te komen. De wil zal wel aanwezig zijn geweest, de macht ontbrak volledig. Ook al omdat UVS al spoedig de mar ge op drie doelpunten bepaal de. Arthur van Orssagen, spe lend alsof hij nooit ernstig ge blesseerd is weggeweest, kop te in na een vrije schop van Van der Zwan. Met die 0-3 op zak vond UVS, al dan niet onbewust, de tijd gekomen het was rustiger aan te doen. Concentratie De concentratie verslapte en met de minuut slopen meer fouten in het tot dan zo ver zorgde spelletje. Het pleit niet voor de thhuisclub dat van die terugval niet werd geprofi teerd, zoals het wel voor de in stelling van Van Orssagen (gis teren een halve rechterspits) pleit dat hij nog wel aan scoren toekwam. De wijze waarop was curieus. Van Orssagen kreeg de bal mee van Van Leeuwen en mikte vervolgens met links, bepaald niet hard, op de goal van de thuisclub. Een doel dat door Van Barendregt echter nauwelijks meer bleek te wor den verdedigd. John van der Zwan (hij staat evenals Paul Osenga met twee boekingen 'op scherp') werd snel daarna door De Groot voor Peter Gal- lert ingewisseld. Gallert maak te twee minuten vol, om ver volgens geblesseerd naar de kant terug te keren. Ook met tien man (André Devilee had Van Dam al vervangen) be heerste UVS de strijd echter volledig. Rustig werd de finish gehaald. Waarna het aan Ruud de Groot was om het verhaal van de 'zes kleine negertjes' te vertellen. 'Er zijn na vandaag wat negertjes afgevallen en wij zitten er lekker bij. De eerste stap is gezet. Maar, nogmaals, we zijn er nog lang niet'. Scoreverloop: 36. De Kievit 0-144. De Kievit 0-2, 48. Van Orssagen 0-3, 75. Van Orssagen 0-4. UVS: Mokveld, Van Dam (Devilee), Osenga, Robbers, Tolsma, Van Orssa gen, Van Leeuwen, Van der Zwan (Gallert), De Kievit, Holverda, Van Tol. ZOETERWOUDE RIJN DIJK Zeventig minu ten lang liep Docos in het duel tegen Meerburg ach ter de feiten aan. De Rijn- dijkers gingen met een 2-0 voorsprong op zak de slot fase in maar stonden na negentig minuten met lege handen. De worste ling van de Leidenaars le verde uiteindelijk een 2-3 overwinning op en een ri ante uitgangspositie in de nacompetitie. De vreugde was dan ook in t groot in het Leidse kamp en stak schril af tegen tegen de te leurstelling van de Meerbur- gers. „Dat had natuurlijk nooit mogen gebeuren", oordeelde aanvoerder Hans Boom na af loop. Een terechte conclusie want de manier waarop de ploeg van trainer Frank van Dam de overwinning uit han den gaf past slechts het etiket 'knullig'. Meerburg had name lijk het grootste gedeelte van de wedstrijd uitgeblonken door sober maar uiterst effec tief voetbal waar Docos geen vat op kon krijgen. „We speel den in een veel te laag tempo en zonder beweging waardoor we ons technisch overwicht niet uit konden buiten", aldus Docos-trainer Henny de Klerk. via een paal en lat weer in het veld caramboleren en Martin van Zaanen werd in kansrijke positie door Docos-doelman Stefhan van Harteveld onder uit gehaald. Straschop Van Zaanen en Van Heek ble ven de Leidse-defensie echter handenvol werk bezorgen en na twintig minuten moest Her man van Marwijk aan de nood rem trekken om Martin van Zaanen te stuiten. Scheids rechter De Jong legde de bal op de stip en Werner van Pola- nen schoot de 2-0 binnen. Do cos-trainer Henny de Klerk re ageerde met een logische zet. Hij stuurde laatste man Luc Kok naar voren om zo de aan sluiting te forceren. En dat lukte. Hans van Marwijk speelde zich knap vrij en zijn voorzet belandde via het hoofd van Cor van der Krogt voor de voeten van Dennis Stuifzand en die had weinig moeite om doelman Van Nierop te passe ren: 1-2. Na deze treffer begon het Meerburg-bastion scheu ren te vertonen. De concentra tie en wilskracht verdween en Docos rook zijn kans. Binnen tien minuten stelden de rood- witten orde op zaken. Paul Pi- kaar kopte de gelijkmaker bin nen en Johan de Ridder had de winnende treffer op zijn schoen. Het Leidse venijn zat dus in de staart en voor Meer burg rest niets anders dan het geknakte moraal weer op te vijzelen voor het duel van vol gende week tegen Randstad Sport. Meerburg verspeelde in de slotfase een riante 2-0 voorsprong. Docos pakte met 3-2 de volle winst. FOTO: HENK SNATERSE Meerburg kwam goed uit de startblokken. De Rijndijkers trokken vanaf het beginsig- naal het initiatief naar zich toe en bluften de Leidenaars af op wilskracht. Dit leverde na tien minuten resultaat op. Een vrije trap van Ger van der Werff bereikte het hoofd van Hein van Heek en met een fraaie kopstoot knikte hij de 1- 9 achter Stefhan van Harte veld. Deze tegenvaller zorgde er echter wel voor dat Docos de zaken wat energieker aan ging pakken. Onder impuls van de hard werkende routinier Cor van der Krogt werd Meerburg steeds verder teruggedrongen. Maar veel kansen leverde dit offensief niet op. De Leidse ploeg speelde in een veel te laag tempo en grossierde in slordig balverlies. De Meer burg-defensie kwam dan ook nauwelijks in de problemen en bij de schaarse mogelijkheden toonde Marco van Nierop zich in een betrouwbare ballenvan- ger. Wissel Na de pauze wisselde De Klerk de statische Boudy Pijnacker voor Paul Dirkse in de hoop dat met wat meer beweging het overwicht tot doelpunten zou leiden. Deze ingreep had weinig effect. Docos bleef zich in een slakkegang voortbewe gen richting Meerburg-defen sie en de thuisploeg kreeg steeds meer vat op het spel. Hein van Heek zag een schot

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18