SPORT Euforie smalle basis voor succes Feyenoord Russen te gast op Duindigt Selinger geeft Harry Brokking een compliment Publiek in Polen slaat motorrijders met takken foidóc. Qowva/nt MAANDAG 11 MEI 1992 Deuk in FA Cup LIVERPOOL - De FA Cup is het weekeinde niet onge schonden doorgekomen. Tij dens de festiviteiten in Liver pool, na de winst van 2-0 op Sunderland, liet Phil Thomp son zien waarom hij slechts derde doelman is. Hij liet bij terugkeer in Liverpool, waai de ploeg door 300.000 enthou siaste fans werd opgewacht, de trofee uit de handen glippen. De beker zal nu moeten wor den uitgedeukt. „Laat de En gelse voetbalbond mij maar een rekening sturen", aldus de geschrokken Thompson. Irene de Kok haalt de norm Irene de Kok is blij met haar trainer/coach Peter Ooms. FOTO: EPA PARIJS - Irene de Kok heeft zater dag aan de normen voor afvaardiging naar de Olympische Spelen voldaan. De 26-jarige Tilburgse judoka ver sloeg in de finale van de herkansin gen in de klasse tot 72 kg Martina Zangerl uit Oostenrijk met een vol punt in anderhalve minuut. De Kok was daarmee verzekerd van de vijfde plaats in het toernooi, waarna ze later alsnog de bronzen medaille in de wacht sleepte. Om zich voor Barcelo na te kwalificeren ten koste van Ma rion van Dorssen, vorig jaar nog der de bij zowel de Europese- als de we reldtitelstrijd, moest De Kok in Parijs ten minste als vijfde eindigen. Pagina 17: Judoka Seriese ondanks goud geen Spelen. Drie paarden dood in zware cross country BADMINTON - In de door de regen loodzwaar ge worden cross country van de internationale military van Badminton moesten zaterdag drie paarden wor den afgémaakt. Face the Music van Olympisch kampioen Mark Todd uit Nieuw-Zeeland, Mr. Maxwell van de Amerikaanse amazone Karen Lende en Briarlands Pippin van de jonge Engelsman Willam Fox-Pitt liepen zodanige botbreuken op, dat zij door een veterinair arts uit hun lijden moesten worden verlost. Het was voor het eerst in dit in 1949 begonnen evenement, dat er meer dan één paard in één editie overleed. Prinses Anne, voor zitter van de Internationale Hippische Federatie was niet bij de wedstrijd aanwezig. KIELCE - De Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereni ging (KNMV) heeft protest aangetekend tegen de gang van za ken bij de wereldbeker-wedstrijden enduro die afgelopen weekeinde in het Poolse Kielce werden gehouden. De interna tionale jury ter plaatse besloot gisteren de wedstrijden af te bre ken na een staking van Finse en Zweedse rijders. De Scandina- viërs voelden zich bedreigd door de toeschouwers die de motor coureurs met boomtakken te lijf gingen. De uitslagen van za terdag, waarbij de Nederlanders goed hadden gepresteerd, wer den ongeldig verklaard. Jan van Oorschot leidde toen in de stand om het WK 250 cc. Jan Martens, de aanwezige algemeen secretaris van de KNWV, diende een protest in. De WK-wedstrijden in Polen waren de tweede uit een serie van acht. ROTTERDAM - John de Wolf maakte de ereronde op kousevoeten. Kort voor bondsvoorzitter Jo van Marle op een heus podium en niet gestoord door op grasmat rondhossende fans de KNVB-beker uit reikte aan aanvoerder John Metgod van Feye noord had 'Rambo' zijn shirt én zijn schoenen tus sen het publiek gesmeten. Waar later ook alle bossen bloemen belandden; tus sen de supporters, die hadden bijgedragen aan een enerverend middagje cupvoetbal. IRegi Blinker omhelst John de Wolf na diens treffer, waardoor Feye- ord op 1 -0 komt. FOTO:ANF Dat overigens meer door de sfeer en ambiance tot de ver beelding sprak dan door de prestatie van de acteurs bin nen de lijnen. Van wie De Wolf overigens wél positief de aan dacht op zich had gevestigd. Niet alleen door überhaupt dit seizoen nog in de basis in actie te komen na een wel héél snel overwonnen blessure. Maar vooral door Feyenoord in de eerste helft op de juiste koers te zetten. De Wolf kopte de bal uit een door de Limburger Luypers verlengde hoekschop .van Blinker achter doelman Bolesta. En gaf daarmee defi nitief het beginsignaal voor een Rotterdams volksfeest, dat vanaf zes uur in verhevigde mate op de Coolsingel werd voortgezet. De applauswissel, die De Wolf zeven minuten voor het einde van het bekerduel (3-0) kreeg aangeboden (waardoor vervan ger Sjaak Troost zijn laatste Feyenoord-minuten binnen de lijnen mocht beleven), zou te vens wel eens de laatste sym pathie-betuiging aan zijn adres in Rotterdam kunnen betekenen. Want hoewel een spandoek op de tweede ring nog wel 'Jhon don't go' ver meldde is het geenszins uitge sloten dat 'het gezicht van Fey enoord' gistermiddag zijn laat ste wedstrijd voor de Kuip- club heeft gespeeld. Publiek geheim In het feestgedruis na afloop van de triomf wenste niemand te spreken over vertrek en af scheid. Maar het is een publiek geheim dat ten minste drie Feyenoorders zich in belang stelling van elders mogen ver heugen. Twee van hen, Tau- ment én De Wolf, plaatsten zich gistermiddag nog eens ex tra in de schijnwerper door te gen Roda JC te scoren. Ook voor Bosz, speler van het jaar in de Rijnmond, zou van PSV- zijde interesse zijn. De Wolf heeft zelf al te kennen gegeven dat hij weinig ingenomen is met het contract dat Feye noord hem onlangs voorlegde. Concrete kopers hebben zich evenwel nog niet gemeld voor de voetballer, die dit seizoen een beetje model heeft gestaan voor de ploeg die gisteren het bezit van de KNVB-beker pro longeerde. Want zoals Feye noord deze jaargang terug kwam, bijna vanuit het niets, deed De Wolf dat persoonlijk op een door het legioen uiterst gewaardeerde wijze. Kolkende arena De Kuip was gisteren een kol kende arena, waar het Ben gaalse vuur zelfs in de middag zon voor een sfeervolle entou rage (en gaten in kleding van omstanders) zorgde. Toen de rookwolken waren opgetrok ken blies Mario van der Ende het vuurtje nog eens stevig op. Het zal wel altijd onopgehel derd blijven of de handelwijze van de Haagse arbiter nu juist olie op het vuur of op de golven betekende. Feit was dat hij in het eerste half uur niet minder - dan zes gele kaarten trok in een inderdaad vinnig van start De zege van 3-0 van Feyenoord in de KNVB-bekerfinale tegen Roda JC hielp FC Groningen naast Vitesse en Ajax aan een plaats in het komende toernooi om de UEFA-beker. gegane cupfinale. Daar waren prenten bij, die konden wor den gerangschikt in de catego rie 'preventief, waarna het duel zich echter wel verder ontwikkelde in de richting van een uitsluiting. Zó ver kwam het niet, maar vooral dank zij het feit dat Feyenoord op stra tegische momenten scoorde en het treffen eigenlijk al vóór de pauze was beslist. Toen de Rot terdammers er kort na de pau ze nog een 'goaltje' bij deden was het helemaal over met een krachtmeting. Roda JC, dat na het missen van Europees voetbal nu ook de ba lans, moet gaan opmaken en spelers zal zien verdwijnen we gens te lage contractaanbie dingen. mocht zelfs het restant spelenderwijs voor zijn reke ning nemen. Voor Feyenoord was de buit op zak en het legi oen nam al vast wat voorschot ten op de tonelen, die zich later in de stad zouden gaan afspe len. Onwetend nog van de ont wikkelingen die zich de ko mende weken rond hun favo riete club gaan afspelen. Im mers, nu het seizoen voorbij is met toch nog een echt tastbare trofee dienen er spijkers met koppen te worden geslagen bij Feyenoord. Het probleem in de technische staf, dat ontstond na het vertrek van Hans Dor- jee dient te worden opgelost. Naar verluidt zou Geert Meijer de 'vacature' vervullen en het veldwerk in de Kuip gaan doen. Meijer is overigens wel toegelaten tot de cursus coach betaald voetbal en die oplei ding kan een praktisch belet sel zijn voor uitoefening van een uitgebreider taak in de Kuip. In de buidel Verder zal Feyenoord naar ver wachting in de buidel moeten tasten om spelers als Bosz en Taument te behouden. Een of fer dat de Kuip-club graag zal willen doen, maar waarvoor de financiële speelruimte on danks wéér een vol stadion gis teren beperkt is. Bovenal zal 'Rotterdam en omgeving' ko mend seizoen meer van Feye noord verwachten dan wat de succesroes van dit seizoen heeft gebracht. Een derde plaats in de competitie, de hal ve finales van het Europa Cup toernooi en de KNVB-beker zijn prestaties die niet zo een voudig zijn te verbeteren. Maar daar maalde gisteren bij Feyenoord eigenlijk niemand om. Nog even leefden club en aanhang in de euforie, maar dat is een wat smalle basis om verder op te bouwen. Vooral als dat zou moeten gebeuren zonder shirtnummer 3 (De Wolf) en diens voetbalschoe nen. Feyenoord - Roda JC 3-0 (2-0): 27. Dc Wolf 1-0, 43. Taument 2- 0. 51. Kiprich 3-0. Scheidsrech ter: Van der Ende. Toeschou wers: 45.000. Gele kaart: Witschge, Fraser, Bosz (Feye noord), Boerebach, Verhagen, Senden (Roda JC). Feyenoord: De Goey; Scholten, De Wolf (81. Troost), Metgod en Heus; Bosz, Fraser en Witsch ge (76. Sabau); Taument, Ki prich en Blinker. Roda JC: Bolesta; Senden, Ver hagen, Hanssen en Luypers; Broeders, Boerebach en Ter Avest; Hofman, Arnold (46. Jansen) en Huiberts. Eén arrestatie na stadionramp BASTIA Bij het onder zoek naar de schuldvraag bij de ramp in het voetbal stadion van Bastia (Corsi ca) is afgelopen weekein de een eerste arrestatie verricht Op last van de justitiële autori teiten werd de technisch direc teur van de firma Sud Tribune Jean-Marie Boimond in hech tenis genomen. Hij hield toezicht op de bouw van de noodtribune, die vorige week dinsdag enkele minuten voor het begin van de beker wedstrijd Bastia - Olympique Marseille in elkaar stortte. Daarbij kwamen direct en indi rect dertien mensen op het le ven en werden er bijna 1300 ge wond, van wie twaalf zeer ern stig. In de loop van gisteren overleden twee zwaar gewon den, onder wie een jongeman van 22 jaar. Boimond is aangeklaagd we gens dood door schuld. Vol gens de commissie van onder zoek was de tribune uit twee verschillende metaalconstruc ties samengesteld, die niet goed met elkaar waren verbon den. Bastia was zaterdag een dode stad. Bijna 15.000 mensen dromden in en rond de Saint- Jean-Baptiste van Bastia bij een, waar de dodenmis werd gehouden. Tijdens de teraar debestelling van de slachtof fers bleven vrijwel alle winkels dicht. Op Corsica heerst verontwaar diging over het gesol met de bekerfinale. De Franse voetbalbond (FFF) verving deze uit solidariteit met de slachtoffers door een benefietwedstrijd tussen Olympique Marseille en AS Monaco. De opbrengst zou de slachtoffers en hun familie ten goede komen. Bernard Tapie. voorzitter van Olympique eiste echter, dat de halve finale tegen Bastia als nog zou worden gespeeld. Zo niet dan zouden de spelers van Bastia zich akkoord moeten verklaren dat Marseille zich voor de finale had geplaatst. De spelers van Bastia wilden noch het één noch het ander. tnne van Schuppen loopt limiet OS TRECHT Anne - van [Schuppen heeft zich gisteren mogelijk verzekerd van een [startbewijs voor Barcelona. De '3i-jarige Haagse atlete won de marathon van Utrecht in (2.33.40. Met die tijd bleef zij binnen de niet voor de Olympische [Spelen (2.34.00). Bondscoach sob Boverman wil dat de NAU Anne van Schuppen [alsnog voordraagt bij het NOC, ihoewel de selectietermijn voor Ide marathon op 12 april ver fstreek. Fan Schuppen verwacht dat ze |in Barcelona zal mogen deel- lemen. „Omdat ik nog de eni- e kandidate ben zal het- NOC piet om mij heen kunnen", al- lus de atlete, die opmerkelijk [nel hersteld leek van de in- lanningen. Van Schuppen liep in Utrecht haar elfde ma rathon. Haar beste prestatie tot piu toe leverde ze vorig jaar in Rotterdam met 2.38.56. Met de [tijd van gisteren staat Van >chuppen na nationaal record- poudster Carla Beurskens (2.26.34) en Marja Wokke (2.32.28) als derde op de natio nale ranglijst aller tijden. Pagina C7: Van Schuppen )dankt de hazen. ROTTERDAM - De beste volleyballers van Neder land hadden hun geeste lijke vader niet nodig om tot wasdom te komen. Bij na drie jaar vertoefde Arie Selinger aan de andere kant van de wereld. Giste^ ren, na de eerste dag van het olympisch kwalificatie toernooi in Rotterdam en een simpele zege op Chi na, zei hij: „De spelers zijn geen kinderen, geen ba by's meer. Ze zijn volwas sen geworden". De laatste groeistuipen van de internationals dreigden de droom, een olympische me daille in Barcelona, in een nachtmerrie te laten ontaar den. Vandaar dat de spelers Arie Selinger via een nood kreet terugriepen. Ze hoefden geen babysitter meer, wel een deeltijd-oppas. Om de cirkel rond te breien, sprak de oude en nieuwe bondscoach zelfs een dankwoord aan zijn voor ganger uit: „Harry Brokking heeft de afgelopen jaren goed werk gedaan". De wedstrijd te gen China werd met 3-0 ge wonnen, via de setstanden 15- 5,15-11,15-12, Spoorboek De eerste dag van het toernooi verliep volgens het sportieve spoorboek. Nederland won van China, Bulgarije van Peru. Verrassend was dat Egypte de eerste set wist af te snoepen van Polen, dat toch met 3-1 won. Alleen de winnaar van .het evenement plaatst zich voor de Olympische Spelen in Barcelona. Arie Selinger, bondscoach van de Nederland Spelmoment van de wedstrijd van de volleyballers tegen China. Henk Jan Held smasht. se volleybalploeg en trainer van Daiei in Japan, kan zijn contract bij de Aziatische club verlengen tot mei 1994. Zijn verbintenis loopt tot maart van het volgend jaar. Selinger is door Daiei uitgeleend aan de NeVoBo tot de Olympische Spelen van Barcelona. Pagina 17: Arie Selinger even ontspannen als nationale vol leybalploeg. Waterpoloploeg bereikt Spelen CALGARY - De Nederlandse waterploploeg heeft zich geplaatst voor de Olympische Spelen van Barcelona. Tijdens het kwalifi catietoernooi eindigde Nederland als vijfde. Door de nederlaag die China zaterdag in Calgary leed tegen Tsjechoslowakije (4-9) kon Nederland plaatsing niet meer ontgaan. Vrijdagavond had Nederland een duel om de vijfde plaats opnieuw van Tsjechoslo- Iwakije gewonnen, met de duidelijke cijfers: 13-8 (3-1, 3-3, 4-1, 3- |3). Een dag later zegevierde Nederland met 9-7 (2-0, 5-3, 1-4, 1-0) jover Mexico. Cuba was te sterk voor Griekenland (9-8). Neder land besloot het toernooi gisteravond met een zege van 16-6 (5-0 3-1 2-3 6-2) tegen China. In de finale verloor Australië van Cuba jmet 8-7 (3-3 1-2 1-2 2-1). Griekenland werd derde na winst op Frankrijk met 10-8 n.v. Pagina 17: Waterpoloërs slagen op drie fronten. Jos Verstappen gaat over kop ZOLDER - Autocoureur Jos Verstappen, ambitieus strijdend om het Benelux-kampioenschap in de Opel Lotus-klasse, was gisteren minder succesvol. Tijdens de derde wedstrijd van deze titelrace in het Belgische Zolder, sloeg de Limburger over de kop. Verstappen bleef ongedeerd en behield door misstappen van zijn concurrenten nog de leiding in de tussenstand. WASSENAAR - De Neder landse topdraver Yellowa maakte vorig jaar met zijn vas te trainer en rijder Ton Blok een unieke trip naar de toen malige Sovjet Unie. Op de drafbaan van Moskou Hippo droom nam Yellowa deel aan de gelijknamige Grote Prijs. Yellowa won en werd daarmee met Ton Blok de held van het festijn. Blok maakte vele vrienden in de Russische hoofdstad en keerde er later nog eens terug met de ama teurrijder Ed van Beek om deel te nemen aan een aantal invitatiekoersen. De beide be zoeken resulteerden in een te genbezoek. Sinds vorige week trekt een twaalf man sterke de- legatiè door ons land. Gisteren was de club te gast op Duin digt, waar een viertal pikeurs deelnam aan een opgezet toer- nooitje tegen vier Nederlandse rijders. Helaas hadden de Rus sen het nakijken, de door Ne derlanders gereden paarden onder aanvoering van Den du Bois bleef de Oosteuropese concurrentie makkelijk voor. De gasten konden er niet mee zitten. Ze kijken de ogen uit in ons kleine kikkerlandje. Naast het bezoeken van de gebruike lijke toeristische attracties be nut de delegatie onder aanvoe ring van de Russische vice- voorzitster Alia M.Polzunova de tijd voor informeel overleg met bestuursleden van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport. Mevrouw Polzu- nova zit 'met smart te wachten op het moment dat haar orga nisatie wordt ingelijfd bij de Verenigde Europeese Draf sportfederatie (UET). „We wer ken er hard aan om aan de voorwaarden van de UET te voldoen. We hebben een drafs tamboek en sinds kort werken we met vergunningen voor de deelnemers. Daarmee voldoen we aan de eisen om toegelaten te worden bij de UET. Dat is voor ons van essentieel be lang" lichtte de voorzitster toe Op medewerking van de Stich ting NDR kon de 'vice-presi dent of the USSR Trotting As sociation' al direct rekenen. Secretaris Rob Milders stelde gisteren direct de brief na mens de Russen aan de UET met een verzoek van lidmaat schap op.' Ton Blok liet tevens doorsche meren verregaande bespreke- ningen te hebben gevoerd met de bedoeling Russische dra vers naar ons land te importe ren. De Russen besluiten van daag hun trip op de drafbaan van Alkmaar. Eremetaal voor karateploegen DEN BOSCH Voor de Karate-Do Bond kon het toernooi om de Europese titels voor aanvang al niet meer stuk. Daags voor het toernooi kon de KBN melden dat in het Duitse bedrijf Rohde voor zes jaar een geldschieter was gevonden. Trots'liet het KBN- bestuur in Den Bosch weten dat de titelstrijd de niet geringe in vesteringen zeker waard was. Luxueuze matten en een electro- nisch scorebord zouden voorjaren hun waarde behouden. Op die in sportcentrum De Maaspoort neergelegde mat behaalde de Ne derlandse equipe van de coaches Ap Echteld en Guusje van Mou- rik bij het 27ste EK eenmaal goud, eenmaal zilver en driemaal brons. In de historie sluit Nederland als karateland op geringe afstand aan bij Frankrijk, Spanje en Italië. Pagina 17: Concurrentie neemt toe. Onder deze zwart/geel gekleurde kingsize paraplu voelt u geen nattigheid. U krijgt dit solide regenscherm toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer ontvangt onze krant 1 de eerste 2 weken gratis. Dhr./Mevr.: Voorl.. Straat: Postcode/plaats: Telefoon: voor controle be/orgingl 1 Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: I maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f79,80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 I Stuur als dank de paraplu naar: I Naam: Straat: Stuur deze bon'in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag JNZ CeidacSomo/nt L™ "'l*1 li1Tj

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15