SPORT Guusje van Mourik staat voor vuurdoop 7— lourad jouati jdt erlies Zege van Bruyneel pleister op wonde (rajicek verder IDE 17 Ongeval Patrese De Uithof vangt bot Judovrouwen op dreef DARIJS De Nederlandse judovrou- in de ven hebben gekozen voor de Europe- conoi 5e kampioenschappen als laatste voor- gio's2 lereiding op Barcelona. Een terechte en vo teuze. Gisteren werden Jessica Gal, tvoem joodske Marsman en Angelique Se- iese halve finalist. mannenploeg, die Parijs als een ninder serieuze test beschouwde, ;oos een Japanse trainingsstage als ilympische voorbereiding Toch sloot lans Buiting zich aan bij Dennis Ra zen, die op de openingsdag zonder ne- lerlaag bleef. Na twee dagen schiftin- ;en zijn vier van de zeven mannen in de strijd voor de medailles en -es van de acht vrouwen. leidócQowumt ZATERDAG 9 MEI 1992 De Italiaan Ricardo Patrese verlaat het circuit van Imola'per ambulance. IMOLA - De Italiaanse autocoureur Ricar do Patrese is bij een test voor de Grand Prix van San Marino gisteren gewond geraakt. De 38-jarige coureur uit het team van Frank Williams reed op het circuit van Imola met hoge snelheid tegen een betonnen muur. De teamgenoot van Nigel Mansell liep daar bij verwondingen aan hoofd en hals op. Het ongeluk gebeurde in de snelle Tamburello- bocht. waar de Oostenrijker Gerhard Ber ger driejaar geleden uit een brandende Fer rari werd gered. In het ziekenhuis van Imo la kreeg de ervaren rijder een orthopedi sche kraag om. Terug op het circuit zei Pa trese, dat hij hoopte over enkele dagen weer beschikbaar te zijn voor het testwerk. Op Imola wordt op 17 mei de zesde wedstrijd FOTO: EPA voor de wereldtitelstrijd gehouden. Amerikaan als honkbal-arbiter SANTPOORT - De Amerikaan Al Kaplon de buteert dinsdag als honkbalscheidsrechter in de Nederlandse hoofdklasse. Kaplon leidt in Haarlem het duel tussen Nicols en Sparta. De vroegere prof zal gedurende twee maanden instructies verzorgen vdor Nederlandse arbi ters. Kaplon, die vandaag in Nederland arri veert, kan een goede aanvulling zijn op het Nederlandse scheidsrechterskorps. De KNBSB had er vorig seizoen moeite mee allé wedstrijden in de hoogste afdeling te voorzien van adequate leiding. Als scheidsrechter haalde de Amerikaan de Major League net niet; vier jaar was hij werkzaam op AAA-ni- veau. Kaplon was vijf jaar lang instructeur op een aantal scheidsrechtersscholen. Momen teel is hij raadgever voor Major League Base ball. Interland Oranje voor goede doel PARIJS - De opbrengst van de inter land tussen Frankrijk en Nederland, die op vrijdag 5 juni in Lens wordt gespeeld, is bestemd voor de slachtoffers van de ramp in Bastia. De voetbalbond van Frankrijk besloot dit gisteren. Dinsdag stortte voorde halve finale van de beker strijd, tussen Bastia en Olympique Mar seille, een tribune in. Daarbij kwamen elf mensen om het leven en raakten er honderden gewond. De wedstrijd in Lens geldt voor beide landen als voorbe reiding op de Europese titelstrijd, die op 10 juni in Zweden begint. Frankrijk speelt in Stockholm de openingswed strijd tegen het gastland. uèi( 1REGEM Mourad uati heeft gisteravond Waregem een neder- gop punten geleden te- n de Belg Patrick Vung- De Haagse profbokser tef tien ronden over- id, maar het jury-oor- ?1 viel nipt uit in het jrdeel van de opponent. rken; et spijt mij dat ik verloren zei Louati gisteravond De teleurstelling sprak ikdelen. De 24-jarige Ha- en hefaar echt als prof op de weg te- naar een mogelijke strijd de Europese titel. Na korm nti§ maa' winst, één maal s leslist volgde gisteravond 'ter de vierde nederlaag. ex-Europees kampioen jflgUj Ihet er moeilijk meer. Fabri "'cht ^at een Sedeelte van e( nederlaag te wijten is aan gewicht dat de Hagenaar est maken. Het gevecht gemaakt over tien ron- en de boksers mochten imaal 70,5 kilogram we- Bij de weging 's och- is bleek dat Louati zelfs êen pond te zwaar was, anks dat hij zich in de af ten week danig had ont- „Dat weinige eten heeft wellicht opgebroken", begeleider Chris van in gisteravond. uwelijks ïgbo, van een Franse va- en een moeder uit Zaïre ar genaturaliseerd tot bleek een snelle tegen- ïder. Louati kreeg nauwe- kans de Belg te raken. 06 w'jl de tegenstander vaak uithalen, al bleef het bij stoten op de verdedi- van Louati. De 25-jarige kampioen van gië bracht Louati niet Imaal werkelijk in de pro- ien, maar andersom was evenzeer het geval. Loua- leef, evenals in zijn laatste mecht tegen de Fransman tin Camara, tien ronden le been. Het resultaat viel iter slechter uit. ZEIST - Een Nederland se domineerde gedurende de jaren tachtig de inter nationale dameskarate- scène. Behalve 25 nationa le titels behaalde zij zes Europese en vier wereldti tels. Het zou een vraag kunnen zijn in een wille keurige quiz, waarmee bo- nuspunten zijn te verdie nen. Want hoewel het nog niet lang geleden is, zul len maar weinigen het antwoord weten. Karate beweegt zich sinds haar afscheid immers al weer jaren in de luwte, zeker in Neder land met amper 13.000 beoefe naren. De oplossing is Guusje van Mourik, 35 alweer maar 'still going strong' zoals Ameri kanen dat noemen. Sinds kort probeert ze haar sport nieuw leven in te blazen. Als bonds coach van de dames. Dit week einde wordt de kampioene van weleer, amper twee maanden na haar aanstelling, al voor de leeuwen gegooid tijdens het Europees kampioenschap. Nota bene in eigen land, de Maaspoort-hal in Den Bosch. „Wel even wat anders", zegt ze. „Je moet je nu ineens niet om jezelf, maar om vele anderen zorgen maken. Ik ben be nieuwd hoe me dat afgaat". Officieel mag ze eigenlijk niet eens coachen - de reglementen staan dat niet meer toe - maar dat zal Van Mourik er niet van weerhouden een plekje in de onmiddellijke nabijheid van de bewuste mat te zoeken. Om de nodige tips te geven, die met haar staat van dienst uiter aard van onschatbare waarde kunnen zijn. Al jaren Sinds 1 maart van dit jaar is Guusje van Mourik bonds coach van de dames karate- ploeg, maar ze heeft het idee er al enkele jaren mee bezig te zijn. „Ik heb me er helemaal ingestort, vind het heel leuk", zegt ze enthousiast. „Ik vind het ook wel aardig weer een beetje mee te draaien in het wereldje. Hoewel ik moet zeg gen, dat ik niets mis. Ik was zelfs blij, dat ik gestopt was. Ik was 32 en had alles meege maakt. De 'kick' was er hele maal af, zodat ik me nauwe lijks meer kon opladen. En ge lukkig had ik even niet meer die zenuwen, waar je voor elke wedstrijd weer mee te maken had". In 1988 stapte de karateka uit Zeist op een perfecte manier uit het circus: met een wereld titel. „Toch was ik toen amper nog gemotiveerd", aldus Van Mourik. „Ik trainde nog wel hard, maar niet meer met de overgave van vroeger. Deson danks won ik met overmacht. Dat was voor mij mede een re den, om er mee te stoppen. Li chamelijk had ik zeker nog door kunnen gaan, maar gees telijk werd het me te zwaar". Vakopleiding Van Mourik deed anderhalf jaar bijna niks, 'rommelde' maar wat. Een beetje tennis sen (als B2-speelster, dat wel), wat fitness, daar bleef het bij. Plus een enkele karate-trai ning om het af te leren. Toch viel ze niet in het spreekwoor delijke gat zoals veel andere topsporters, wanneer de schoe nen, de fiets, etc. de wilgen in gaan. „Ik heb weliswaar geen cent aan karate overgehouden, maar heb toch wel iets aan het NSF (Nederlandse Sportfede ratie; red) te danken. Dank zij studiemogelijkheden, die zij voor mij regelden, heb ik een vakopleiding tandtechniek ge daan en inmiddels heb ik daar een leuke full-time baan in ge vonden. Of er in Nederland toch een sportklimaat bestaat? Ik heb tenminste nooit proble men gehad". De in een impo sante villawijk in Zeist gebo ren en getogen Van Mourik was eigenlijk voorbestemd om te gaan tennissen. Maar dat liep anders. Door een klassiek toeval raakte ze in karate ver zeild. „We moesten altijd door een donker bos naar de tennis baan" vertelt Van Mourik. „Vanzelf denk je dan een keer aan zelfverdediging en gingen we voor de gein eens naar ka- rate-les". De bekende school Van der Vlugt kreeg bezoek en meteen was de vijftienjarige Van Mou rik verkocht. „Ik vond de pak ken mooi en de bewegingen al net zo. Dat heeft iedereen wel met een sport: 'dat is het', denk je. In tennis had ik toch al niet veel zin meer..." Sindsdien trainde Van Mourik zich 'kapot' en stapelde titel op titel. Meteen in het eerste jaar bij de jeugd, vervolgens talloze bij de senioren. Olympisch Nationale-, Europese- en we reldtitels, Van Mourik won al les. Behalve olympisch goud en dat spijt haar nog steeds enorm. „Dat zal ook de reden zijn, dat judo populairder is", zegt ze. „Olympische sporten trekken simpelweg meer. Ka rate verdient dat ook". Van Mourik groeide op in een tijd, dat heren als Ludwig Kot- zebue, Otti Roethof, John Ree- berg en later Kenneth Leeu win triomfen vierden met Eu ropese en mondiale titels. „In het begin keek ik erg tegen hen op. Bewonderde hen. Maar het had ook negatieve kanten. In die periode maakten we ge zamenlijk buitenlandse trips en dat liep soms uit de hand. Werd er geweldig 'gebeest' in hotels. Daar schrok ik eerst erg van. Dat soort dingen wil ik met mijn teams niet meema ken. Aan de lijn hoeven ze niet. Iedereen wil er wel eens even tussenuit knijpen. Deed ik ook wel. Maar het hoeft niet uit de hand te lopen". Over publiciteit had Van Mou rik weinig te klagen. Ze haalde Studio Sport regelmatig (Marts Smeets is favoriet, Pier re Senden absoluut niet), trad aan voor Superstars, Sterren slag en dook op in diverse tv- programma's. „Vond ik wel leuk, hoor, maar ik heb de pu bliciteit nooit gezocht. Dat past niet bij mij". Guusje van Mourik: „Ik heb me er helemaal Ingestort, vind het heel leuk". Boksen Van Mourik koos bewust voor een niet bepaald vrouw-vrien delijke sport. Geen volleybal, tennis, handbal, paardrijden, badminton, maar een vechts port. Op de vraag waarom wordt ze ineens feller, een Stukje emancipatie komt bo vendrijven. „Waarom kunnen vrouwen geen karate doen? Ik vind dat juist mooi voor vrou wen. De bewegingen zijn heel sierlijk. Mooier trouwens dan boksen, wat ik ook elf maan den heb gedaan. Door toeval kwam ik in de sportschool van Joop Verbon in Utrecht terecht en daar liep één meisje rond. Zij kon geen wedstrijden bok sen, zodat ik besloot met haar te gaan sparren en af en toe de monstratiewedstrijden te doen. Officiële wedstrijden wa ren nog niet toegestaan". Uiteraard kon Van Mourik daar niet tegen en vocht voor erkenning van het boksen voor dames. „Dat was pas echt een mannenwereld, zeg. Moest ik medisch gekeurd worden door een dokter van bijna tach tig. 'Is niks', is niks', zei hij steeds. Uiteindelijk kreeg ik het toch voor elkaar: vrouwen- boksen werd toegestaan. Niet ethisch? Onzin. Mannen den ken dat. Als je je'beschermt, is er niks aan de hand. Net als bij karate. Daar kun je nog meer dan bij het boksen, waar vaak op het hoofd gericht wordt, in de borststreek geraakt wor den. Daarom droeg ik altijd plastic cups. Ik heb trouwens wel eens gevochten tegen mei den. die dat niet deden. Dat was soms janken, als ik ze raakte. Eigen schuld". Na elf maanden had Van Mou rik het boksen wel gezien, om zich dit jaar te storten in coa ching. „Ik had vroeger vijfjaar les gegeven op een sport school, dus ik wist er iets van. Het bevalt me goed, ik heb het idee dat ik nu al jaren bezig ben. Maar dat komt, omdat je veel meer zorgen aan je kop hebt dan toen je nog nog actief was. Had je alleen jezelf. Ik houd van discipline, op de mat moet er goed geluisterd wor den. Maar ik leg niemand aan de ketting. Ik behandel ieder een zo veel mogelijk als vol wassen. Dat draagt net als leu ke, afwisselende trainingen bij tot een goede sfeer, die heel be langrijk is". FOTO: PERSUNIE Bond Nederland (KBN) haar eerste EK organiseert, heeft Van Mourik één echte medail lekandidate in Yvonne Senff. Naast natuurlijk heren met de 'zeer Nederlandse' namen Tjoeman Chang uit Den Haag, Ronnie Rivano, Reginaldo Do- ran, Anthony Leito en Kemal Aktepe. Senff was in 1989 Eu ropees kampioene bij de jeugd en haalde brons op het EK van twee jaar geleden bij de senio ren. Maar of zij een nieuwe Van Mourik is? „Zoiets ligt voor een groot gedeelte aan je zelf', aldus Van Mourik, die drie jaar heeft om karate in de lift te krijgen. „Ik was hele maal gek van karate en wilde per se de absolute top halen. Daarom eiste ik heel veel van mezelf. Wilde altijd en heel hard trainen. Maar dat is heel persoonlijk". [gek J BURGOS Een pleister tje op de wonde. Meer is de ritzege van Johan Bruyneel niet. De Belg won gisteren de twaalfde etappe van de Vuelta in Burgos. Hij verzachtte met de dagprijs de schrij nende pijn die de ploeg van ONCE sinds dinsdag teistert. De formatie van Manuel Saiz was bijna twee weken geleden in Jerez de Frontera vol ambi ties en aspiraties aan de Spaanse expeditie begonnen, waarop het hele voorseizoen was afgestemd. Met titelverde diger Melchor Mauri als kop man. En Bruyneel als be schermde renner. De Belgi sche „gastarbeider" behoefde niet aan de klassiekers deel te nemen. Alles was gericht op de Vuelta. Het vorig jaar zo oppermachti ge bastion - van begin tot het einde had de equipe de leiders trui in bezit en zegevierde in vier ritten - stortte dinsdag tij dens de helletocht door de Py reneeën met donderend geraas in elkaar. Mauri werd vermor zeld. Hij verloor meer dan een half uur, Bruyneel hield de schade beperkt tot ruim een kwartier. Tot overmaat van ramp verdwenen Zulle, Fuerte en Lianeras van het toneel, waardoor Saiz nog slechts zes renners overhield. De kansen op prolongatie waren verke ken. Zelfs een ereplaats in het klassement was sinds de spookachtige passage van de meedogenloze Tourmalet een utopie. De Spanjaard Jesus Montoya behield de leiding in het algemeen klassement. Duinkerken Duinkerken. De Duitser, in dienst bij Peter Post. hield gis teren in de individuele tijdrit de schade op winnaar Frans Maassen beperkt tot drie se conden, De middagrit ging naar Mare Madiot. Ludwig, die tweede werd, bleef echter in bezit van de leiderstrui. Met dertien seconden voorsprong op Frans Maassen. Romandië Andy Hampsten gaf de Ronde van Romandië weer enig aan zien. Na kleurloze overwinnin gen van de Fransman Armand de las Cuevas en de Italiaan Gianluca Bortolami zette de Amerikaan uit de ploeg van Hennie Kuiper gisteren het klassement op zijn kop door de derde etappe met ruim ver schil te winnen. Hampstën nam tevens de leiderstrui over van Bortolami. Aude De Chinese wielrensters waren de hele dag aan het werk, Mo nique Knol maakte het in de sprint af. De olympisch kampi oene veroverde door de etap pezege ook de leiderstrui in de ronde van de Aude. In de stra ten van Pepieux was Knol daarna iedereen te snel af. Ze sprintte de Duitse Jutta Nie- haus, winnares van de proloog, uit de leiderstrui. n lï /3fMBURG - Paul Haar- is bezweek onder het over- nroe rk, Richard Krajicek hield jnd. Twee keer diende idhovenaar Haarhuis gis- en tijdens het graveltoer- °i in Hamburg aan te tre- T De als vierde geplaatste Aerikaan Michael Chang - n eerste opdracht - werd adel ee keer in de tiebreak wég- tikt. Enkele uren later was Spanjaard Costa in drie te sterk, waardoor een in de halve finales ^É°r Haarhuis buiten bereik ■pf. Richard Krajicek heeft de laatste vier door te drin gen. De Hagenaar bedwong in de kwartfinales de Kroaat Gordn Ivanisevic in twee sets: 7-5 6-2. Beiden zijn ge zegend met een zeer harde opslag. Het duel der service giganten werd gewonnen door de Hagenaar. De eerste set was een lange: 7-5. Daar na kwam de Nederlander niet meer in de problemen. Met 6-2 verzekerde hij zich van een duel met Wimble- don-kampioen Michael Stich. Bij de open Australi sche was Krajicek de sterk ste. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Vriendschappelijke interland: Duitsland - Nederland 47-66 (33-33) Topscorers Duits land Vogt 10; Nederland: Lewis 15. Van Em- bricqs 12. HONKBAL Major Leagues VS American League: Chicago White Sox-Bos- ton Red Sox 7-6, Oakland Athletics-Detroit Ti gers 6-2, Baltimore Orioles-Minnesota Twins 5-4, Kansas City Royals-Milwaukee Brewers 6-4, Cleveland Indians-Texas Rangers 8-7, Toronto Blue Jays-Seattle Mariners 8-7,-Cali fornia Angels-New York Yankees 6-0 National League: Cincinnati Reds-New York Mets 4-2. San Francisco Giants-St Louis Car dinals 2-0. Atlanta Braves-Pittsburgh Pirates 4-2, Chicago Cubs-Houston Astros 9-2 JUDO Parijs. EK Vrouwen:-48 kg (16 deelneemsters), eerste ronde. Titsjonova (Lit) wint van Endel (Ned), Schuier (Dui), yuko, derde ronde: Gal wint van Ronkainen (Fin) yuko. Gal in halve finale tegen Saldanha (Por) -56 kg: (18) Eerste ron de Marsman (Ned) wint van Pekli (Hon), wa- z'ari, tweede ronde: Marsman wint van Delns- mail (Tur), beslissing, derde ronde: Marsman wint van Kubica (Pol), ippon Marsman in hal ve finale tegen Flagothier (Bel) Alle catego rieën (12): eerste ronde Seriese (Ned) wint van Kananaviciute (Lit), ippon, tweede ronde Seriese wint van Zangerl (Oos), ippon. Serie- se in halve finale tegen Rodma (GOS) Mannen: -60 kg (22) eerste ronde. Goessai- nov (GOS) wint van Caspari (Ned), ippon Herkansing: eerste ronde Efemgil (Tur) wint van Caspari, koka. Caspari uitgeschakeld -71 kg (22) eerste ronde Laroekov (GOS) wint van Cees Wurth (Ned), waz'ari Wurth uitge schakeld Alle categorièn (18) tweede ronde Buiting (Ned) wint van Venturelli (Ita), yuko, derde ronde Buiting wint van Tybus (Pol), ip- pon Buiting m halve finale tegen Mathonnet (Fra) Toernooi Hamburg 3e ronde: Haarhuis (Ned)-Chang (VSt/4) 7-6 7-6, Krajicek (Ned/12)-lvamsevic (Kro/5) 7-5 6-2 Kwartfinales: Costa-Haarhuis 4-6 6-4 6- Kwartfinales: Jagerman-Muns (Ned)-Go- WIELRENNEN Ronde van Spanje 12e etappe Pamplona-Burgos: 1 Bruyneel (Bel) 200.1 km io 4 48 03 (gem 41.680 km/u) 2 Fabio Rodriguez (Col). 3 Sunderland (Aus) 0 12. 4 Jorge Silva (Por). 5 Pmero (Spa), 6 Bontempi (Ita), 7 Oegroemov (GOS), 8 Pe rez (Spa), 9 Ripoii (Spa), 10 Van Hooydonck (Bel), 11Mora (Col), 12. Palacio (Col), 13. Te- baldi (Ita), 14 Pedrero (Spa). 15 Skibby (Den) 0.55,17 Nijdam, 32 Theunisse, 34. De Vries, 47. Rooks. 55. Suykerbuyk, 59. Breu- kink, 71. Harmeling 4 44, 79. Van Poppel, 82 Mulders. 83. Kokkelkoren, 88. Siemons. 100 Talen, 144. Cordes, 152. Verhoeven 7.22, 154. Solleveld, 155. Nijboer. 157 Jakobs. 161 en laatste Pagnin Opgegeven. Herrera (Col), Phihpot (Fra), Claramunt (Spa), Cepele (Lit). Ripa (GOS) en Ballenni (Ita) Klassement: 1 Montoya (Spa) 54 41 25, 2 Rominger (Zwi) 1 07. 3 Cubmo (Spa) 1 19, 4 Delgado (Spa) 1.34, 5 Echave (Spa) 1 41. 6 Giovanetti (Ita) 2.36.7 Parra (Col) 3 10.8 Ro che (Ier) 7 44, 9. Ruiz Cabestany (Spa) 9.50, 10 Alcala (Mex) 10 24.11. Millar (Sch) 10 33. '12 Mauleon (Spa) 11.08, 13. Mepa (Col) 12.06, 14. Theunisse 12.30,15. Rooks 14.01, 32. De Vries 25 56, 36 Breukink 33.43, 76. Suykerbuyk 57.00,77 Cordes 59.07,116 Nij dam 1.20.27, 119. Mulders 1.21.19, 124 Ver hoeven 1.23.32.129 Talen 1.26 59.131 Har meling 1.27 23. 139. Van Poppel 1 32 08. 141 Nijboer 1.34.16, 150 Siemons 1.39.03. 155 Solleveld 1 43 29, 156 Kokkelkoren 1 44 50, 159 Jakobs 1 56 31. 161 en laatste Esparza (Spa) 2.05.00 Vierdaagse van Duinkerken 4e etappe, tijdrit: 1 Maassen (Ned) 8.7 km in 12 32, 2 Marie (Fra) 0 02, 3 Ludwig (Dui) 0 03, 4 Ekimov (GOS) 0.10, 5 Bezault (Fra) 0 15, 6 Nielsen (Den) 0 17, 7. Holm (Den) 0 22, 8. Van Brabant (Bel) 0.28, 9. Heulot (Fra), 10. Rué (Fra) 0.30 5e etappe: 1 Mare Madiot (Fra) 104,5 km in 2.57.07, 2 Ludwig. 3' Maassen, 4 Tschmil (Mol). 5. Duclos-Lassalle (Fra), 6 Holm (Den). 7 Ekimov (GOS). 8 De Clercq (Bel), 9 Be zault (Fra), 10 Yvon Madiot (Fra) Algemeen klassement 1 Ludwig 16 05.11. 2 Maassen 0 13. 3 Ekimov 0 23. 4 Holm 0 35. 5 Bezault 0 41. 6. Tschmil 0 46, 7 Duclos- Lassalle 0 47, 8 Mare Madiot 1 01. 9 De Clercq 1.17,10. Marie1.18 Ronde van Romandië 3e etappe: 1 Hampsten (VSt) 179.8 km in 4.50 51. 2. Mottet 0.51, 3 De las Cuevas (Fra), 4 Leblanc (Fra), 5 Dulaux (Fra) 0.56,6 Indurain (Spa), 7. Lelli (Ita) 1.40, 8. Leclercq (Fra) 2.05,9. Caritoux (Fra), 10. Fuchs (Zwi) Algemeen klassement: 1 Hampsten 14 38 35, 2 De las Cuevas 0 47. 3 Mottet 0 48. 4 Dufaux 0 59. 5 Leblanc 1 00. 6. Indu- rain 1 03.7 Lelli 1 44. 8 Leclercq 2 119 Ca ritoux 2 20.10. Fuchs226 DupontTour, open Proloog: 1 LeMond (VSt) 4900 meter in 6 18 (gem 45,977 km/u). 2 Stewart (NZI) 0 02. 3 Neublin (Gos) 0 07. 4 Lauritzen (Noo) 0 07. 5. Stevenhaagen (Ned) 0 07, 6 Andreu (VSt) 0 09. 7. Bishop (VSt) 0.09/8 Zberg (Zwi) 0 10, 9 Aldag (Dui) 0 11,10. Mann (GBr) 0.11,16. Delion (Fra) 0.15, 21. Bugno (Ita) 0 17, 28. Fignon (Fra) 0.20 1e etappe: 1 Wilhelm (Dui) 87 km in 2.22.12, 2 Zanoli (Ned), 3 Stockton (VSt), 4 Strouken (Ned), 5. Phinney (VSt). 6. Manders (Ned). 7. Coppens (Bel), 8 Byakov (GOS). 9 Peers (Bel). 10. Aldag (Dui) Ronde van de Aude vrouwen. 1e etappe: 1 Knol (Ned) 109 km in 3 01 14. 2 Joegamoek (Oek). 3 Zilporyte (bt). 4. Paulitz (Dui). 5 Jekoepova (Rus), 6 Cepehene (Lit). 7 Van Moorsel (Ned). 8 Can- tet (Fra). 9 Odm (Fra). 10. Oerbonaite (Lit) Algemeen klassement 1 Knol 3.03.57, 2. Za- gorska (Pol) 0.02, 3. Paulitz, 4 Zack (VSt) 0 03. 5. Werkcx (Bel), 6. Demet (Bel) 0 05, 7 Van Moorsel 0.06,8. Thompson (VSt), 9 Way (Can). 10. Bolland (VSt) 0.07 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1:15.57 uur: FA Cup finale; 19.30 uur: Sportpanorama; 20.25 uur. Kijk op Sport. Nederland 3:00.10 uur: Studio Sport. BRT 1: 19 30 uur: Journaal en Sport; 24 00 uur: Sport op Zaterdag. BRT 2:15 45 uur FA Cup finale. Duitsland 1: 17.55 uur: Sportschau-te- legramm; 18.07 uur: Sportschau Duitsland 2: 13.05 uur: GP tennis in Hamburg; 22.00 uur: Aktuelle Sportstu dio. Duitsland 3 (WDR): 15 00 uur: Sport 3 Extra. Duitsland 3 (NDR): 15.00 uur: Sport 3 Extra. Rai Uno: 14 30 uur: Sabato Sport; 20.00 uur- Journaal en Sport. BBC 1: 13.10 uur: Grandstand (met FA Cup finale) 24 00 uur: News en Sport; 00 20 uur: FA Cup samenvatting. BBC 2: 17.50 uur Paardesport; 19.10 uur Rugby special. 20 15 uur: News en Sport. Sportnet: 07 00 uur: Sport Eurosport: 08.30 uur Sport Super Channel: 14.00 uur Prime Sport, 15 50 uur: Sports News, 16 00 World Sports Special; 24.00 uur: Sports News. MORGEN Nederland 3: 15.45 uur- Studio Sport (volleybaA), 18.35 uur Studio Sport. RTL4: 13 15 uur Match (GP motoren van Spanje): 17.00 uur Match: 20 00 uur Match (voetbal); 00.55 uur: Match (GPvan Spanje) BRT 1: 12.45 uur Sportmiddag, 19.30 uur: Journaal en Sport; 19 45 uur Sportweekend. 22.30 uur: Vandaag en Sport Duitsland 1: 15.05 uur Tele-fussball, 15.20 uur: EK dansen; 18 10 uur: Sport schau; 19.50 uur: Sportschau-Tele- gramm; 20.30 uur WK ijshockey. Duitsland 2: 13.30 uur Sport Extra (tennis in Hamburg); 21.20 uur Sport am Sonntag Duitsland 3 (NDR): 16.45 uur: Sport 3 extra; 21.45 uur: Sport 3 Rai Uno: 18.10 uur: 90 Minuto; 20.25 uur: TG1 Sport; 22.15 uur: Domenica Sportiva BBC 2: 13.30 uur Grandstand; 00.50 uur: Paardesport. Sportnet: 07.00 uur Sport Eurosport: 09.30 uur. Sport. Super Channel: 14 50 uur: Sports News; 18.30 uur: World Sports Special; 21 50 uur: Sports News MAANDAG Duitsland 2:17 10 uur: Sport Heute Duitsland 3 (WDR): 15 55 uur: Sport Aktuell. Duitsland 3 (NDR): 11 00 uur Sport 3 Rai Uno: 14.30 uur Tennis in Rome BBC 2:12 35 uur: Sport Science Sportnet: 08.00 uur Sport Eurosport: 09.00 uur Sport. BETAALD VOETBAL VANDAAG Eerste divisie Nacompetitie groep A Go Ahead Eagles-Heracles; groep B: BW/Den Bosch-Eindhoven. KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koer sen van Duindigt morgen, aanvang 13.30 uur, zijn: 1e koers; 1 Gustave d'Almere, 2 Fax van de Lente. 3 Firstlady D (4.5.3) 2e koers; 1 Wentworth Prince, 2 Shali- mar, 3 Axioprepis (13.2) 3e koers; 1 Den du Bois. 2 Duke's Di amond, 3 Bastille (8.6,7) 4e koers; 1 Royal Dougboy. 2 Gold- dreamS.,3 Firstborn Axkit. (3.8,11). 5e koers; 1 Temptation, 2 Lister Land zicht, 3. Great Gunner (2,1,5). 6e koers; 1 Ima Crown, 2 Empire Dream, 3. Edel David (6.2,5). 7e koers; 1 Count Nikki, 2 Reach for Roses. 3 Astrakhan Lad (1.8,2) 8e koers; 1 Elu de Lucia, 2 Day De Bloomerd, 3 Eliot Buitenzorg (3.2.7) 9e koers; 1 Eibert Vryenesse, 2 Cans- ma Darby. 3. Don Berkum (4.8,1 10e koers; 1 Gigant Idraniem. 2 Falco Ees. 3 Flying Action (3.5. 2) LEEUWARDEN - De Europe se sehaatskampioenschappen van 1993 worden naar alle waarschijnlijkheid in Heeren veen gehouden. Het schaats- centrum De Uithof in Den Haag heeft een kort geding daarover gisteren verloren. In het kader van het honderd jarig bestaan van het gewest Zuid-Holland had Den Haag de titelstrijd graag willen orga niseren. Het toernooi, van 22 tot 24 januari, was in eerste in stantie al aan het ijspaleis Thi- alf toegewezen. Mr. W. van den Berg, president van de Leeu warder rechtbank, achtte de beschuldiging van De Uithof als zou Thialf niet loyaal aan een onderzoek hebben meege werkt onjuist. Dat onderzoek had de schaatsbond naar aan leiding van de controverse la ten instellen. De rechtbank president ging er mee akkoord dat Thialf zich beroept op ver trouwelijkheid. De Uithof ziet nog mogelijkheden om het schaatstoernooi naar Den Haag te halen. Het schaatscen- trum raadpleegt maandag ad vocaat mr. H. Dengerink.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17