Europese titel Hugo Langeweg op nippertje John Barnes wil naar het vasteland Van Poppel heeft spijt |e Kok blijft met oeite op koers SPORT Roma in toernooi Protest na nederlaag SPORTUITSLAGEN 2iidócSotyuwl VRIJDAG 8 MEI 1992 Lyern inchenwil ms Gillhaus ICHEN - Bayern chen wil Hans Gill- overnemen van het tse Aberdeen. De se club onderhandelt Week met de aanval- Gillhaus, die dezer ju- ook zou spreken ch- Chelsea, heeft al i de er duidelijk gemaakt het in Schotland en meer naar zijn zin ■vik-1 Ook aan het einde het vorige seizoen hij pogingen om el- zijn emplooi te vin- :erliL Boete voor basketballers Pro Specs Den Bosch BUNNIK - Basketbalplóeg Pro Specs Den Bosch heeft van de bond een boete van 1000 gul den gekregen wegens de ongeregeldheden in de slotminuut van het eerste duel om de nationale titel tegen landskampioen Den Bosch. Woens dag betraden in het eerste duel van de play-offs in Den Bosch toeschouwers tijdens de slotmi nuut het veld. Den Bosch zegevierde na een zinderende slotfa se met 79-78. Volgens de NBB bracht het op veld staande publiek de veiligheid van de spelers en officials in gevaar en werd een correct verloop van de wedstrijd bemoeilijkt. Met beide clubs wordt gesproken over maatregelen om dergelij ke taferelen in de komende wedstrijden te voor komen. Mocht het bestuur van de NBB Topsoort Liga de maatregelen onvoldoende vinden, kan zij besluiten de wedstrijden zonder publiek te la ten spelen. Colo Colo titel kwijt QUAYAQUIL - Colo Colo, houder van de Zuidameri- kaanse beker voor club teams, zal er niet in slagen dit succes te prolongeren. De Chileense ploeg werd verrassend uitgeschakeld door Barcelona uit Quaya- quil, Ecuador. Colo Colo won de thuiswedstrijd met 1-0, maar verloor in een ware heksenketel met 0-2. In Ecuador legde het voet bal om de Libertadores Cup het gewone leven plat, vele mensen onderbraken het werk om naar de televi sie te kijken. Zes dagen kernploeglid POELDIJK Het Poeldijkse schaatstalent Ingrid van der. Voort heeft zes dagen deel uitgemaakt van de nationale kern ploeg. Afgelopen week ontving Van der Voort een telefoontje van de huidige bondscoach Arie Koops, die haar meedeelde dat zij was opgenomen in de vrouwenkernploeg. De 21-jarige schaatsster uit Poeldijk was met haar uitverkiezing in de wol ken. Deze zomer sluit zij een studie voor secretaresse af en de keuze, doorstuderen of kiezen voor het schaatsen leek niet zo moeilijk meer. Ook enkele landelijke ochtendbladen maakten de selectie van Van der Voort in de kernploeg bekend. De vreugde bleek echter van korte duur te zijn. Koops had name lijk voor zijn beurt gesproken. Bij de officiële bekendmaking van de kernploeg bleek de naam Van der Voort niet in het rijtje van geselecteerden voor te komen. Koops bemerkte zijn te vroege conclusie en belde de Poeldijkse op met de mededeling dat door gebrek aan coördinatie er iets fout was gegaan. Van der Voort zat (nog) niet bij de selectie. De nieuw aan te stellen trainer zal beslissen wie de twee nog overgebleven plaatsen in de kernploeg zullen gaan invullen. Voor Ingrid van der Voort wachten nog enkele spannende weken. Gritter naar SC Heracles ALMELO - Ab Gritter (43) is volgend seizoen trainer/coach van SC Heracles. Gritter is bij de deelnemer aan de nacompe- titie benoemd tot opvolger van Henk ten Cate, voor wie ont slag is aangevraagd. Gritter trainde dit seizoen de eerste klasser MSC uit Meppel. De voormalige prof bleef als enige kandidaat over, nadat Jan van Eijck (Rheden) zich op advies van zijn neuroloog had terug getrokken. Azing Griever wordt per 1 juli algemeen di recteur (full-time) bij Heracles. De oud-doelman was werk zaam als technisch directeur. Tsjechen thuis in favorietenrol PRAAG Tsjechoslowakije heeft vooralsnog geen moeite met de favorietenrol bij de we reldtitelstrijd ijshockey in ei gen land. De Tsjechoslowaken bereikten de halve eindstrijd na een af getekende overwinning op de Verenigde Staten. Na de zege van 8-1 (4-0 2-1 2-0) is Finland de laatste hindernis op weg naar de einstrijd. Zwitserland, dat verrassend afrekende met Duitsland, stuit op Zweden. De Duitse ijshockeyploeg verliet compleet overdonderd de ijs hal in Praag na het verlies van 3-1 (1-0 0-1 2-0) tegen Zwitser- RKCenSW/ Dordrecht in intertoto strijd WAALWIJK - Het Ne derlandse voetbal is dit seizoen met twee clubs present in de Intertoto- competitie. RKC speelt in groep 6 tegen het Franse Caen, het Deense Lyngby BK en het Duitse Schalke '04. In groep 8 is SW/Dordrecht '90 inge deeld met Fortuna Düs- seldorf (Dui), Aalborg BK (Den) en Hammarby IF(Zwe). ipie niet 3 koord met ikerfinale [SEILLE Volgens ■zitter Bernard Tapie Olympique Marseille niet akkoord gegaan een wedstrijd op 12 in het Pare des Prin- egen AS Monaco. uel zou gelden als vervan- t ebekerfinale in Frankrijk Frankrijk ;t instorten van een tribu- oor het duel van Olympi- tegen Bastia. De en zich niet als bekerfina- te beschouwen nu de finale tegen Bastia van- de instortende tribune is gespeeld. Het is de be- ng dat de opbrengst van inale', als deze doorgaat, [oede zal komen aan de toffers van de ramp„In gaat het om de bekerfina- aar wij willen de ontmoe- plaatsen onder het teken iolidariteit met de slacht- be"aldus Jean Fournet- rd, voorzitter van de Fran- Volgens de hesman kwalificeert Mona- finalist van het Cup 2, zich hiermee natisch voor het Europe se irnooi de bekerwinnaars. ieneille komt al uit in de Eu- Cup voor landskampioen, g^ddels hebben Franse ver- de ings maatschappij en een s is fonds gevormd, waarvan triljoen frank (ruim 13 mil- ne' gulden) beschikbaar werd tkfld van de slachtoffers en familieleden. Inmiddels ">d raalf doden geteld. iident wint lijs met sckeystick ENINGEN - De Delftse nt Eeuwe Jan Vos heeft egrand-prijs 1992 gewon- n het kader van een sta- enj een bedrijf van kunst ig odukten ontwikkelde hij ve|- ieuw model hockeystick, ijs bedraagt 2500 gulden. tegrand-prijs wordt van- uitgereikt door organisa- ibecteur Tjerkstra van de de sponsor van de prijs. ;nt Vos won de prijs met intwerp van een hockey- van kunststof en het enlfgaand marktonderzoek, he- oduktie van de hockey- inmiddels één van de 1 grijkste activiteiten van rfrijf. 0Q tegrand-prijs is een initi- jer1van de studentenorgani- en- Integrand, die bemiddelt <jn-1 studenten en bedrijfs- Studenten in de laatste an de studie kunnen t rand hun kennis in prak- engen bij bedrijven of de oekjeid. idrijven vragen de stu n meestal een opdracht voeren, waar zij zelf de s niet voor hebben. Elk poeren studenten zo'n zes- opdrachten uit. De [eslaagde worden voorge- n voor de Integrand- dit jaar koos de commis- zeven voordrachten. BILLUND - Oud-Scheve- ninger Hugo Langeweg is de nieuwe Europees kampioen bij de beroeps-pikeurs. Op het nippertje. Op de laatste dag van het drie dagen du rende toernooi bleef er giste ren van de opgebouwde voor sprong op de concurrentie letterlijk niets over. Langeweg trof het uiterst slecht met de door hem te rij den dravers. Tijdens de war- ming-up merkte de veertig-ja rige rijder dat zijn paarden bij zonder weinig konden. Dit re sulteerde in een zeer magere score. In alle vier de koersen maakte het 'oranje' deel uit van de achterhoede. „Dit is echt niet normaal, ik hoef echt geen kampioenen maar deze paarden beheersen de kunst van het harddraven niet eens", merkte Langeweg na drie koersen op. Beste kant Onder aanvoering van de Fin se en Belgische concurrentie begon Langeweg aan de laat ste en beslissende koers met een marge van negen punten. De Belgische titelverdediger Gerard Vergaerde liet zich weer eens van zijn beste kant zien. De Belg won terwijl het door Langeweg bereden paard Little John volkomen leegge- streden als laatste aantikte. Daarna braken er spannende minuten aan in het verregende Billund. Beide rijders kwamen precies tot een eindscore van 110 punten. Aangezien onze landgenoot de laatste drie da gen meer koersen won stond hij uiteindelijk toch boven op het ereschavot. Knokken „Ik zag nooit eerder een rijder zo hard knokken om voorlaat ste te worden" aldus de voor zitter van de Europese Draf Fe deratie. „Het doet er niet meer toe maar in feite had ik van- daag geen eerlijke kans om mijn voorsprong te verdedi gen" merkte Langeweg later op. Het is voor het eerst sinds 1977 (Jan Wagenaar) dat een Neder landse rijder de Europese titel in de wacht sleept. John Barnes in actie voor Liverpool. LIVERPOOL John Barnes weet heel goed dat hij aan staande zaterdag in de finale van de FA Cup op Wembley afscheid zou kunnen nemen van het Engelse voetbal met een virtuoos optreden voor een wereldwijd publiek en dat hij dan nog geen indruk zou maken op de mensen die hij het meest wil imponeren: de Italianen. Barnes staat op een keerpunt in zijn carrière en weet precies welke weg hij wil inslaan. Maal ais hij volgende maand in de fi nales van de Europese Kampi oenschappen niet de juiste sig nalen uitzendt, zou hij wel eens een hele andere richting op moeten gaan. Een toekomst in Frankrijk wil hij niet direct wegwuiven, maar hij zou dan genoegen ne men met de Kilimanjaro ter wijl hij eigenlijk de Mount Everest had willen beklim men. De 28-jarige Barnes 'lonkte' al naar Italië voordat hij vijf jaar geleden van Watford naar Li verpool overstapte. Die trans fer werd hem indertijd aange raden door Graham Taylor, zijn mentor en manager. On danks het lage transferbedrag van ongeveer 270.000 gulden, bestond er geen twijfel over zijn uiteindelijke waarde voor Liverpool. Plotseling Maar telkens wanneer het er op leek dat Barnes beloond zou worden met een transfer naar het buitenland deed zich plot seling één of ander belangrijk kampioenschap voor waarin Barnes zich niet van zijn beste kant liet zien. Het gebrek aan interesse uit het buitenland kwam Liver pool goed uit, en Barnes bleef zich inzetten voor de club te gen een vergoeding die niet vreemd was voor Liverpoolse begrippen. Dit seizoen is het allemaal heel anders gelopen. Sinds Barnes zich wist te verzekeren van een nieuw jaarcontract van bijna drie miljoen gulden, heeft hij nog maar 14 keer meegespeeld in bekerwedstrijden. Een aan houdende blessure aan zijn achillespees is daar de reden van. Wanneer Liverpool van Sunderland verliest, zal die blessure ongetwijfeld als de oorzaak van het verlies worden aangemerkt. Maar dit keer zal zelfs een tegenvallende presta tie op de kampioenschappen Barnes niet kunnen tegenhou den naar het vasteland te ver huizen. Interesse van Italiaan se zijde is uitgebleven, en het lijkt erop dat Barnes nu door Monaco gecontracteerd gaat worden. Prinsdom Ook Glen Hoddle, die toevallig Barnes' favoriete Engelse voetballer is, besloot vier jaar geleden naar het prinsdom over te stappen. Evenals voor Barnes, bleef voor Hoddle de internationale erkenning van zijn talent uit. Hij denkt dat Barnes het in de Franse divisie buitengewoon naar zijn zin zou hebben. „Ze begrijpen de aan vallende speler hier beter dan in Engeland. Ze zijn geduldi ger. Ik weet zeker dat Barnes hier een succes zou zijn. Hij is de meest getalenteerde speler van Engeland", aldus Hoddle. Hoddle kan maar al te goed be grijpen onder welke druk John Barnes in Engeland heeft ge staan. Hij is echter van mening dat de grootste verantwoorde lijkheid uiteindelijk bij de speler zelf berust. „Ik heb al tijd het gevoel gehad dat John niet correct werd behandeld en dat hij soms verward was door de verwachtingen waaraan hij moest voldoen, maar gelukkig heeft hij in Graham Taylor ie mand gevonden die op dezelf de golflengte zit". Om Barnes meer bij het spel te betrekken gaf Taylor hem on langs in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije een rol op het middenveld, maar Enge land kreeg veel meer aanval len te verduren dan was voor zien. Zodoende kwam Barnes totaal niet .tot zijn recht. „Wel ke rol Barnes ook in Zweden zal gaan spelen, hij moet in ie der gqval in een positie staan waarin hij de tegenstander de meeste schade kan berokke nen", zei Taylor. Maar voor het zover is moet Barnes aanstaande zaterdag, en volgende week dinsdag in Budapest, bewijzen dat hij vol ledig hersteld is van zijn bles sure en van de geestelijke druk die daarmee gepaard ging. Pas dan kan hij gaan dro men over het in vervuling la ten gaan van zijn allergrootste wens. (c) The Times, Londen KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Groningen, za terdag aanvang 16.00 uur, zijn: le koers: 1. Gigant Quick. 2. Arnden- ne, 3. Foreign Rider (1-7-10). 2e koers: 1. Greatest Fighter, 2. Fi nance Severe, 3. Golden Girl (4-3-8). 3e koers: 1. Tuck E Home, 2. Galant B, 3. Gerona Boshoeve (8-2-4). 4c koers: 1. Flighlstar W, 2. Future David, 3. Donald Oostland (6-5-7). 5e koers: 1. Fulmar Melon, 2. Esther Guapa, 3. Fabido W (2-7-3). 6e koers: 1. Everyone's Wish, 2 Feli ce Jubilee, 3. Dunja Elsene (7-5-6). 7e koers: 1. Passing Action, 2 Carl Buitenzorg, 3. Meadowbranch Derby (5-7-1). 8e koers: 1. Farloes B, 2. Farouche Prince. 3. Escapade S (1-3-7). k IS - Parijs kan onmogelijk een favoriete stad zijn van Ire- e Kok. Op de eerste dag van de Europese judokampioen- he pen, verloor zij, net als bij het laatste Tournoi de Paris, haar partij. Weer van een Francaise, dit keer Laetitia Meignan, 0 ees kampioene 1991. Weg, via de herkansing, kan tot Barcelona reiken. De Kok morgen nog één overwinning nodig om ten minste vijfde te n, brons is op afstand vaag zichtbaar. Het verlies tegen an, erg overtuigend in anderhalve minuut, stond niet al- 'an de acht Nederlandse deelnemers, bleef alleen Dennis 1 zonder nederlaag, Jenny Gal haalde niet eens de herkan- li. Voor olympisch geselecteerden als Dennis Raven, Jenny sctfi Monique van der Lee, zijn de Europese kampioenschap- 10 iet meer dan een repetitie, waarbij het cijfer nauwelijks oor Irene de Kok echter was het een halszaak. Waar Gal en m Lee een zichtbaar slechte dag hadden, trof de Tilburgse 3Q terst ongelukkige loting. Vrij in de eerste ronde, daarna iet eerst na ruim vier jaar weer tegen Meignan. De Kok het valt niet te ontkennen, verloren door haar ontbreken topcompetitie gedurende vier jaar. Op haar weg terug zij weinig startgelegenheid in A-toernooien, de prestaties minder hoog ingeschatte evenementen waren echter goed He g om haar weer tot Olympisch kandidate te maken. Meig- os een sterke en een onbekende tegenstander, kele seconden, die de Francaise voor haar eerste partij op 1 stond, waren te kort om de Kok op het idee van passende naatregelen te brengen, ptok van Ja-Spelen of Nee-Spelen bleef daardoor tot laat in ddag hangen. „Ik heb niet gekozen voor die spanning", Gehuldigde zij zich naar haar overwinningen in de herkan- pBesova en Djurdjevac. PAMPLONA De spijt kwam na de finish. Een beet je weliswaar, maar toch. „Wellicht had ik zelf de sprint moeten beginnen". Jeari-Paul Van Poppel wekte een gelaten indruk, gisteren 'na de finale van de elfde etappe van de Vuelta. Een rit die eindigde in de derde overwinning van Djamolidin Abdoesjaparov. Voor Raab en Van Poppel. Het was het derde rechtstreek se duel van de Brabander en de coureur uit Oezbekistan. Twee, in Cordoba en Gandia, besliste Van Poppel in zijn voordeel. In Pamplona daver de „Abdoe" als eerste over de eindstreep. Geheel tegen zijn gewoonte gaf de Nederlander zich al op tien meter voor de lijn gewonnen. „Ik was niet echt goed van daag", vertelde de verliezer. „Ik heb niet voldoende ver trouwen. Ik heb het gevoel dat ik achter loop. Ik mis de kracht. Ik ontbeer de ouder wetse benen. Het is alsof ik er beton in heb zitten". Van Poppel was niet teleurge steld, maar bijna een uur na de aankomst en de dopingcontro le leek zijn verhaal een beetje op een klaagzang. Gejammer van een renner die met lege handen staat. Een beetje ver twijfeld vroeg hij zich toch af of hij er wel goed aan had ge daan niet zelf het initiatief te nemen. „Ik twijfelde, want ik voelde dat de scherpte, de fel- Mario Cipollini steekt zijn tong uit na zijn tweede zege in de Vier daagse van Duinkerken. FOTO: EPA heid ontbrak. Achteraf vraag ik me af of ik toch niet beter zelf had moeten aangaan. Dan had ik ook kunnen verliezen, maar dan had ik tenminste ge weten dat ik echt geen macht had". De tweede etappe van de Ron de van Romandië werd door de Italiaan Gianluca Bortolami gebruikt om de aandacht op zich te vestigen. Bortolami was de snelste in de massaspurt en veroverde tevens de leiders trui. Die was in handen van de Fransman De las Cuevas. De tweede rit werd gekenmerkt door een ontsnapping van vier renners, die 150 kilometer voorop bleven. Onder het vier tal Danny Nelissen. Met de Ita lianen Conti en Ciboni en de Fransman Bagot kon de Ne derlander niet voor een defini tieve schifting komen. Veer tien kilometer voor de streep werden de vluchters terugge grepen. Bortolami profiteerde dubbel van de hergroepering. Duinkerken De sprinters wisselen elkaar af in de strijd om de dagprijzen in de Vierdaagse van Duinker ken. Na Mario Cipollini en Olf Ludwig was het gisteren in de derde etappe weer de beurt aan de Cipollini. In Valencien nes bleef hij het complete pelo ton voor. De als tweede finis hende Belg Johan Capiot trok de leiderstrui aan. Hij vergaar de net voldoende bonificatie seconden om de als derde geëindigde Olaf Ludwig uit de leiderstrui te verdringen. Aude Monique Knol kwam drie se conden tekort om gisteren de proloog van de Ronde van de Aude op haar naam te schrij ven. De olympisch kampioene van Seoul moest op het circuit van 1,9 kilometer de Duitse Jutta Niehaus laten voorgaan. Wereldkampioene Leontien van Moorsel werd tiende, op negen tellen van de winnares. De Ronde van de Aude staat in het teken van de Olympische Spelen in Barcelona. De aan dacht richt zich voornamelijk op het gevecht tussen Catheri ne Marsal en Leontien van Moorsel, de meest bevleugelde fietsers onder de vrouwen. Van Moorsel won de tiendaagse etappewedstrijd vorig jaar. Voetbal - Doelman Bart Grie- mink van Emmen wordt full- prof bij Willem II. Hij tekende een contract voor twee jaar. Griemink had bij Emmen een doorlopend contract tot 1 juli 1993. AMSTERDAM - AS Roma is als vierde deelnemer aangetrok ken voor het komende Amsterdam 717-toernooi, dat op 7 en 9 au gustus in het Olympisch Stadion wordt afgewerkt. Naast de Itali aanse club komen in Amsterdam landskampioen PSV, Ajax en de Duitse club Borussia Dortmund in actie. (Vervolg van voorpagina) CALGARY De Nederlandse waterpolo-delegatie diende na afloop een protest in tegen de arbitrage van Patelli, die zelfs van een corrupte jury geen vol doende had kunnen krijgen voor zijn valse akkoorden in het duel met Cuba. Ivo Trumbic had vóór aanvang al gewaarschuwd voor de 'piz za-connectie'. De wijze oude heren yan de internationale (waterpolo)bond hielden het op paella. Zij kwamen voor de belangrijke confrontatie aan dragen met de Spaanse scheidsrechter Geli, een goede verstaander van de Cubaanse situatie, en de Braziliaanse ar biter Patelli, in een geheime 'loting' aangewezen als de ge- schikste niet-Europeaan. De 'speling van het lot' riekte al verdacht, en werd in het duel bewaarheid. Patelli floot erger dan dubieus, hij floot tegen Nederland en loodste Cuba in feite het olympisch toernooi binnen. De opvallendste 'fout' beging Patelli in de derde periode toen het evenwicht nog niet of nauwelijks was verstoord. Ter wijl vriend en vijand kon zien en ook beaamde dat de Cu baanse midvoor Barbaro Diaz de bal eerst onder water duwde en hem vervolgens geheel le gaal van de hand liet pakken door doelman Van de Bunt, werd Havekotte bestraft en mocht Barrera een strafworp benutten. Trumbic ontplofte door dit pijnlijke onrecht en werd prompt naar de tribune gestuurd. Het kwaad was al ge schied. Nederland kwam in het laatste kwart nog van 3-6 tot 5-6 terug maar werd in de hectische slotfase, waarin zo veel gebeurde dat niemand het meer kon volgen, definitief on der water gedrukt. Vreugde op Cuba en dikke sigaren in het Lindsay Park sportcomplex van Calgary. Cup: Thomas/Uber Vrouwen (Über Cup): groep A: China-Ne- derland 5-0 (Tang-Hoogland 11-1 11-1. Hu- ang-Mellink 11-1 11-2. Ye-Van Elven 11-1 11- 3. Yao/Lih-Van Hooren/Glebbeek 15-2 15-6 Nong/Guan-Hoogland/Mellink 15-3 15-8) Groep B: Zuid-Korea-Engeland 5-0. (Tho mas Cup): Groep A: Indonesië-Thailand 4-1 Groep B: Zuid-Korea-Malaysia 3-2. GOLF St Mellion (Eng), Internationaal toernooi Stand na de eerste dag: 1 Pary (Aus) 67 sla gen, 2 Montgomery (GBr) en Forsbrand (Zwe) 68.96 o.a. Van der Velde (Ned) 77 HONKBAL New York. Major League. American League: Baltimore Orioles-Minne- sota Twins 6-2, Kansas City Royals-Milwau- kee Brewers 3-1Chicago White Sox-Boston Red Sox 7-3, Cleveland Indians-Texas Ran gers 7-2, Oakland Athletics-Detroit Tigers 5-2, Toronto Blue Jays-Seatlle Mariners 12-4, Cali fornia Angels-New York Yankees 3-2. National League: Chicago Cubs-Houston Astros 8-4, Cincinnati Reds-New York Mets 5- 3, Montreal Expos-San Diego Padres 4-3, Los Angeles Dodgers-Philadelphia Phillies 3-1, Pittsburgh Pirates-Atlanta Braves 4-3, St Louis Cardinals-San Francisco Giants 5-4. PAARDESPORT Billund, EK-beroepspikeurs Eindstand: 1 Langeweg (Ned) 110 pnt. 2 Vergaerde (Bel) 110 pnt (Langeweg wint op basis van aantal overwinningen. 3-2). 3. Kon- tio (Fin) 105. 4 Eggen (Noo) 100, 5. Goop (Zwe) 97, 6 Jorgensen (Den) 96, 7. Jauss (Dui) 83, 8. Clifton (Mai) 79, 9. Devaud (Zwi) 78,10. Marz (Oos) 76,11. Muntaner (Spa) 74, 12 Hallais (Fra) 68. TENNIS Toernooi Hamburg Dubbelspel, tweede ronde: Nijssen/Suk Kwartfinales: Wibier (Ned)-Mancisidor (Spa) 7-66-3. Waregem, vrouwen 2e ronde: Hoogendoorn (Ned)-Feber (Bel) 6- 3 7-5, Jagerman (Ned/4)-Holubbova (Tsj) 6-1 6-2. VOETBAL Finale Italiaanse beker, eerste wedstrijd: Juventus - Parma 1-0 (1-0). 22. Baggio 1-0 (strafschop) EK onder zestien jaar Groep B: Nederland-lerland 2-0 (0-0) 62 Ra ven (PSV) 1-0, 64 Offenberg (A|ax) 2-0 Scheidsrechter. Jensen (D^n) Toeschou wers 300 Roemeniè-Spanje 1-3 (0-3) Halve finales Portugese beker Leixoes-FC Porto 0-2 Finale op 24 mei in Lis sabon FC Porto-Boavista WATERPOLO Calgary, Olympisch kwalificatietoernooi Tweede ronde Groep E Mexico-Griekenland 6-9 (3-2 1-2 1-4 1-1), Frankrijk-China 5-3 (1-1 1-2 1-0 2-0), Frankrijk - Griekenland 6-12 (2-3 3-4 0-3 1 -2)Mexico - China 7-8 (1 -3 2-2 3-2 1 - 1). Stand: 1 Griekenland 3-6 (33-21), 2 Franknjk 3-4 (17-20), 3. China 3-2 (20-24). 4 Mexico 3-0 (18-23) Griekenland en Franknjk Groep F: Cuba-Australiè 7-9 (3-2 1-2 2-3 1-2), Nederland-Tsiechoslowakije 13-7 (4-2 3-0 2-2 4-3). Australië - Tsiechoslowakije 11-6 (1-1 3- 2 2-2 5-1), Nederland - Cuba 5-8 (1-1 1-1 1-3 2-3). Stand. 1 Australië 3-5 (26-19), 2. Cuba 3-3 (23-22), 3. Nederland 3-3 (24-21), 4. Tsjechoslowakije 3-1 (21-32). Australië en Cuba (door zege op Nederland) naar halve fi- WIELRENNEN Ronde van Spanje Elfde etappe Sabinanigo-Pamplona: 1 Ab doesjaparov (GOS) 162.9 km in (gem 42,370 km/u). 2 Raab (Dui), 3 Van Poppel (Ned), 4 Juan Carlos Gonzalez (Spa), 5 Pagnin (Ita), 6 Nijdam (Ned). 7 Tsjuda (GOS). 8 Sunder land (Aus), 9 Elliot (GBr). 10. Bouillon (Bel). 11 Vanderaerden (Bel). 12. Martinello (Ita), 13. Guttierrez (Spa). 14. Theumsse (Ned). 15 Rooks (Ned), 41 Talen, 49. De Vnes, 56 Suy- kerbuyk, 88. Breukink, 118. Kokkelkoren 1.40, 131. Siemons 3.46, 138. Mulders. 144 Solleveld, 158. Nijboer 5.30, 161 Harmeling 6.25,165. Cordes. 167. en laatste Verhoeven. Opgegeven. Gaslon (Spa). Klassement: 1 Montoya (Spa) 49.52 27, 2. Rominger (Zwi) 1 07. 3 Cubmo (Spa) 1 19. 4 Delgado (Spa) 1 34, 5 Echave (Spa) 1 41. 6 Giovanetti (Ita) 2 36.7 Parra (Col) 3 10.8 Ro che (ler) 7.44. 9 Ruiz Cabestany (Spa) 9.50. 10 Alcala (Mex) 10 24.11. Millar (Sch) 10 33, 12. Mauleon (Spa) 1108, 13 Me|ia (Col) 12.06, 14 Theunisse 12.30, 15. Murguialday (Spa) 13.54, 16. Rooks 14.01, 34 De Vries 25.56, 39. Breukink 33.43, 77. Cordes 48.53, 82. Suykerbuyk 57.00, 123. Verhoeven 1.17.05, 124. Mulders 1.17.30, 129. Nijdam 1.20.27, 134. Talen 1.23.10, 137. Harmeling 1.23.34, 143. Ni|boer 1.27.49, 145. Van Pop- pel 1.28.19.156 Siemons 1.35.14.159 Solle veld 1.37.02. 161 Kokkelkoren 1 41 01, 165 Jakobs 1 50 04,167 en laatste Esparza (Spa) 2.01.11 Wilmington (VSt). Ronde van de Verenigde Staten, open. Proloog 1 LeMond (VSt) 4900 meter in 6.18 (gem 45.977 km/u), 2 Stewart (NZI) 0.02, 3. Neublin (Gos) 0.07, 4. Lauritzen (Noo) 0.07, 5. Slevenhaagen (Ned) 0.07, 6. Andreu (VSt) 0.09, 7 Bishop (VSt) 0 09, 8. Zberg (Zwi) 0.10, 9. Aldag (Dui) 0.11, 10 Mann (GBr) 0 11, 16. Delion (Fra) 0 15, 21 Bugno (Ita) 0.17,28. Fignon (Fra) 0 20 Ronde van de Aude, vrouwen Proloog: 1 Niehaus (Dui) 1,9 km in 2 40 (42,542), 2. Knol (Ned) 0 02. 3. Rossner (Dui) 0 04.4 Zagorska (Lit) 0.05. 5. Paulitz (Dui), 6 Werckx (Bel) 0.06, 7 Zack (VSt). 8 Demet (VSt) 0 08, 9 Thompson (VSt) 0 09, 10 Van Moorsel (Ned) IJSHOCKEY Praag WK A-landen Kwartfinales Zwilsertand-Duitsland 3-1 (1-0 0-1 2-0), Tsiechoslowakije-Verenigde Staten 8-1 (4-0 2-1 2-0) Halve finales: Zweden-Zwit- serland, Tsjechoslowakije-Finland.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13