Opsporingsdiensten willen niet samengaan met politie ELSEVIER Ü0ENE BINNENLAND Leidinggevende lijdt vaker onder conflict Miljarden mensen ziek door milieuvervuiling L GELUK IS NOG 5 DAGEN TE KOOP UIT DE WEEKBLADEN Guerilla in de VS Ccidae Commit DONDERDAG 7 MEI 1992 Autolichten aan overdag 'onnodig en verspillend' UTRECHT De Stichting Natuur en Milieu wijst de kabinetsplannen om per 1 november de Nederland se automobilist overdag verplicht met dimlicht aan te laten rijden, af. Natuur en Milieu twijfelt in toene mende mate aan de veronderstelling dat de ver keersveiligheid er door toeneemt - vijf procent minder verkeersdoden terwijl er een nadelig mi lieueffect ontstaat als gevolg van het hogere brand stofverbruik: zo'n 50 miljoen liter benzine, diesel en lpg extra per jaar. ..Onnodig en verspillend", is de al gehele conclusie van de stichting, die de Fietsers bond ENFB en de Voetgangersvereniging VBV aan haar zijde vindt. Ook zij hebben 'ernstige bezwaren' tegen het rijden met licht aan overdag. Op 12 mei spreekt mister Maij-Weggen van verkeer en water staat met de vaste kamercommissie over dit onder werp, dat bij wijze van 'onomkeerbare proef wordt geïntroduceerd in de drie Benelux-landen. AMSTERDAM Hiërarchische conflicten blijken meer spanning te veroorzaken bij leidinggeven den dan bij hun medewerkers. Dit blijkt uit het proefschrift „Con flicthantering in Organisaties", waarop drs. Martin Euwema van daag promoveerde. In het proefschrift wordt gekeken naar de invloed van de hiërarchi sche relatie op zowel spanning en gedrag van de partijen als op de uitkomsten van het conflict. Daar toe werd onderzoek uitgevoerd onder brigadiers van politie, die een identiek conflict hadden met ofwel een agent (hun onderge schikte), dan wel een adjudant (hun meerdere). Conflicten bin nen organisaties zijn aan de orde van de dag. Het onderzoek van Euwema gaat in op de hantering van conflicten in organisaties. Daarbij komt naar voren dat de spanning van het conflict bij de leidinggevende leidt tot een gerin ger probleemoplossend vermo gen, terwijl dat vermogen bij de ondergeschikte juist toeneemt. Ook het conflictgedrag verschilt. Leidinggevenden blijken tijdens het gesprek meer te willen force ren dan ondergeschikten. Ook verslechtert het aankaarten van problemen de relatie tussen de partijen. Daarentegen wordt de re latie verbeterd door oplossend en sturend gedrag. De uitkomsten van het conflict blijken sterker af hankelijk te zijn van de relatie tussen de partijen dan van het conflictgedrag. Dit houdt in dat heldere werkafspraken en een functionele samenwerking sterk worden bevorderd wanneer er sprake is van vertrouwen en open heid onderling. Op basis van het onderzoek wordt leidinggevenden aangeraden om in conflictsitua ties bedacht te zijn op het effect van hun spanning. Verder is het van belang dat in ieder geval de leidinggevenden goed getraind zijn in het sturen van het gesprek. Voor zowel „hoog" als „laag" geldt dat het probleemoplossend ge drag produktiever is dan force rend of vermijdend gedrag. Zes jaar voor incest met vijf dochters BREDA - Voor incest met vijf dochters is gisteren in Breda een 57-jarige man tot zes jaar gevan genisstraf veroordeeld. De uit spraak is gelijk aan de eis van of ficier van justitie C. Warnaar. De rechtbank in Breda vond ver krachtingen bij vier dochters, die in een periode van twintig jaar plaats hebben gehad, bewezen. Meestal hield het misbruik pas op als de kinderen het huis uit waren. Met de vijfde dochter pleegde de man drie jaar lang on tucht. Volgens de rechtbank heeft de man steeds bedreigin gen geuit tegen de meisjes met de bedoeling geslachtsgemeen schap af te dwingen. Heden en verleden Premier Lubbers ontving gisteren in de oude Noenzaal van de Eerste Kamer het eerste exemplaar van het boek 'Recent verleden, de ge schiedenis van Nederland in de twintigste eeuw'. Het boek waarin de betekenis van het verleden voor het heden naar voren komt, is ge schreven door prof. dr. Woltjer (links). foto anp Nieuwe CPN hervat klassenstrijd UTRECHT Een groep oud-leden van de voormalige CPN wil een nieuwe communistische partij oprichten, onder de naam Nieuwe Communistische Partij Nederland (NCPN). Doel van de nieuwe partij, waarvan het oprichtingscongres in november plaatsvindt, is het hei-vatten van de klassenstrijd aan de hand van de geschriften van Karl Marx. De initiatiefnemers, verenigd in het Initiatiefcommité NCPN, hebben dat gisteren in Utrecht bekendgemaakt. Het Comité is een samenwerkingsverband van het Communistisch Platform Brabant, de Groninger Communis ten en de Vereniging van Communisten in Nederland (VCN). UTRECHT - Terwijl de economische misdaad steeds beter georgani seerd te werk gaat, voeren de boevenvangers een competentiestrijd. De po litie wil dat de bijzondere opsporingsdiensten, zoals de FIOD, worden overge heveld naar de regiokorp sen in het land. Maar de bijzondere opsporings diensten blijven liever zelfstandig. Dat er orde moet komen in de chaos van opsporingsdiensten in Nederland, daarover is ie dereen het eens. Nederland telt ongeveer tachtig diensten met opsporingsbevoegdheid: van de Fiscale Inlichtingen en Opsporings Dienst (FIOD), de Algemene Inspectie Dienst (AID), de Economische Contro le Dienst (ECD) tot het IJkwe zen en de dienst parkeercon- troleurs van de gemeenten Amsterdam en Rotterdam. Er werken in Nederland meer mensen bij de bijzondere op sporingsdiensten (50.000) dan bij de politie (35.000). Elke dienst heeft weer een andere baas: het ministerie van econo mische zaken, landbouw en visserij, justitie. Door Europe se ontwikkelingen en schade en schande (visfraude) bezint de overheid zich nu op de toe komst van de bijzondere op sporingsdiensten. De Commis sie Oomen brengt over enkele maanden een advies uit, dat hoe dan ook op weerstand kan rekenen. Zoveel diensten, zo veel zinnen, bleek gisteren op het symposium 'De toekomst van Bijzondere Opsporings diensten: fusies, samenwer king of integratie met de poli tie?' Uitwisseling Volgens de politie is er maar één oplossing: overheveling van de bijzondere opsporings diensten naar de regiokorp sen. Daardoor kan effectiever en professioneler worden op getreden en is er een grotere democratische controle omdat elk regiokorps geregeld drie hoeksoverleg voert met be stuur en justitie. Lichtend voorbeeld van een innige sa menwerking is volgens de po litie het Bureau Financiële On dersteuning BFO), die de re giokorpsen ondersteunen bij economische delicten. Voor de FIOD daarentegen zijn de BFO's juist een voor beeld van hoe het niet moet. Hoofd fiscale recherche van de FIOD in Haarlem, drs. A. Franssen, pleitte gisteren in Utrecht voor opheffing van de BFO's „die niets toevoegen aan hetgeen de FIOD al doet". Volgens Franssen worden de problemen alleen maar groter wanneer de FIOD samengaat met de politie. Op dit moment heeft hij toegang tot gegevens van de belastingdienst en bui tenlandse zusterdiensten. Bij een samenwerkingsverband met de politie zouden die lij nen worden doorgesneden. Zowel de politie als de bijzon dere opsporingsdiensten zou den graag meer mogelijkhe den hebben tot informatie-uit wisseling. Maar volgens mr. P. Wiewei, docent Strafrechtwe tenschap aan de Universiteit van Amsterdam, worden er al veel te veel gegevens uitgewis seld. „De tijd dat de overheid in een glazen huis woonde, is lang voorbij. De ramen zijn ge blindeerd, terwijl de burger te kijk staat. Het opsporingsbe lang in Nederland telt veel te zwaar. Als gegevens rechtma tig verkregen zijn, mag je er daarna mee doen wat je wilt. Het hergebruik van gegevens zou veel beter getoetst moeten worden". Gebakkelei De mogelijkheid van fusie van de diverse opsporingsdiensten slaat volgens onderzoeker drs. A. Hoogeboom van de univer siteit Leiden als een tang op een varken. „Wat is dan de winst? De AID en ECD zijn op totaal verschillende terreinen bezig. Wat is dan de doelmatig heid van fusie. Het werken in één gebouw? Als je daadwer kelijk wat wil doen aan econo mische misdaad moet je de be zetting van de AID. ECD en FIOD verdubbelen", aldus Hoogeboom, die eind dit jaar zal promoveren op 'Het politie- complex'. Volgens de onder zoeker staan de opsporings diensten nu ter discussie om dat de overheid kampt met fi nanciële tekorten en de dien sten in het verleden hebben gefaald in handhaving van de wet (mest, visfraude). Maar volgens de Vlaamse professor criminologie en strafrecht dr. C. Fijnaut is de problematiek veel internationaler dan Ne derland doet voorkomen. Hij irriteert zich aan het „interne gebakkelei en provinciaal ge hannes" in Nederland. Bij grensoverschrijdende zaken moet straks duidelijk zijn wel ke diensten aanspreekbaar en verantwoordelijk zijn. Volgens Fijnaut ontkomen de Europe se landen niet aan stroomlij ning. Hij herinnerde zijn ge hoor aan de reacties van de EG-lidstaten op het Duitse voorstel van een Europese po litiedienst enkele-jaren gele den. „Geen sprake van, zeiden we toen. Wij hebben al een Duitse dienst gehad met be voegdheden over heel Europa en willen daar nu geen kindje van. En nu... nu is onlangs het Verdrag van Maastricht onder tekend dat voorziet in de op richting van Europol". De tweedeling Europol (reguliere politie) en Communopol (bij zondere opsporingsdiensten voor de aanpak van economi sche delicten) vindt Fijnaut ui terst gekunsteld. „Alsof geor ganiseerde misdaad en EG- fraude totaal verschillende we relden zijn. Er zijn bedrijven die zich als georganiseerde misdadigers gedragen door de EG-kas lichter te maken. Van de maffia in Zuid-Italië is be kend dat zij nadrukkelijk be trokken is bij EG-fraude. Nee, dit onderscheid is niet alleen gekunsteld, maar op den duur ook niet te handhaven". DEN HAAG - Jaarlijks ster ven over de hele wereld onge veer vijftien miljoen mensen, onder wie ruim vier miljoen kinderen, aan ziekten die zij hebben opgelopen als gevolg van milieuvervuiling. Het aan tal mensen dat aan een 'vervui lingsziekte' lijdt (zoals kanker, ademhalingsziekten of inge wandsziekten door het consu meren van vervuild water of bedorven voedsel) bedraagt circa twee miljard. Deze alarmerende gegevens heeft de Wereldgezondheids organisatie (WHO) opgenomen in haar rapport 'Onze planeet, onze gezondheid', dat dezer dagen aan de regeringen van alle landen wordt aangeboden. Vandaag ontvingen minister Alders (milieubeheer) en staatssecretaris Simons (volks gezondheid) het rapport uit handen van twee Nederlan ders die aan het rapport heb ben meegewerkt: dr. J.H. Krui- singa, arts en voormalig CDA- politicus, en prof. dr. E.H. Kampelmacher, hoogleraar voedselbiologie en hygiëne aan de landbouwuniversiteit van Wageningen. Watervervuiling Volgens de opstellers van het rapport, dat op de agenda komt van de aanstaande wereldmi lieuconferentie in Rio de Ja neiro. wordt er veel te weinig stilgestaan bij de gevolgen die milieuvervuiling heeft op de gezondheid van mensen. Als de vervuiling van water, bo dem en lucht drastisch wordt aangepakt zal dat de gezond heid van miljarden mensen ten goede komen. Vooral in de ontwikkelingslanden, waar on der meer vervuild water en be dorven voedsel jaarlijks mil joenen zieken en doden eisen, moeten tal van maatregelen worden genomen die de leef omstandigheden van de mens verbeteren en de kans op ziek ten kleiner maken. Ook ge- boortenbeperking is daarbij van groot belang, zo stelt de commissie, want als de wereld bevolking (nu ruim 5 miljard) in het huidige tempo door groeit, is de kans groot dat onze planeet over dertig jaar 8 miljard bewoners telt. Bont voordieren De kinderen van het Taptoe Kinderkabinet toonden gisteren in Amsterdam al liggend de nieuwe T-shirts van de Bont voor Dieren. De ontwerpen werden gemaakt door Dick Bruna en Daan Heldring. foto: anp Cito introduceert leerling-volgsysteem ARNHEM - Het Instituut voor Toetsontwikkeling (Cito) in Arnhem heeft een nieuwe methode ontwikkeld waarmee de vorderingen van kinderen gedurende de basisschool op de voet kunnen worden ge volgd. De methode, het leer ling-volgsysteem, is speciaal ontwikkeld in het kader van de actie „Weer samen naar school". Het systeem bestaat uit toetsen voor lezen en taal voor de laagste groepen. Be staande testen uit het basis- en speciaal onderwijs zijn in het systeem geïntegreerd. In 1996 moeten de laatste delen van het systeem zijn verschenen, zodat dan voor de hele basis school nieuwe toetsen bestaan. Voor de hoogste groepen ver schijnen bovendien toetsen voor informatieverwerking, wereldoriëntatie en computer- onderwijs. Volgens het Cito zijn leerkrachten uit het basis onderwijs met de nieuwe toet sen beter in staat leerontwik- kelingen van de kinderen te volgen. Daardoor kan ook eerder worden ingegrepen als speciale hulp nodig is. SUSKE EN WISKE - DE SCHERPE SCORPIOEN Standaard Uitgeverij/Wavery Productions U kunt nog t/m woensdag 13 mei een staatslot kopen. Voor staatsloten kunt u terecht bij de bekende verkoopadressen. Deze vindt u in de Gouden Gids onder 'Staatsloterij'. Of bel 06- 9595 (50 ct p/m). GEEN MOOIER LOT DAN 'N STAATSLOT. Grote bezwaren van PvdA tegen huurplan Heerma DEN HAAG - De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft gro te bezwaren tegen het plan van staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) om de hu ren vanaf 1 juli volgend jaar binnen bepaalde marges vrij te laten. De huurders van parti culiere huurwoningen zullen daardoor onnodig op kosten worden gejaagd, zo vreest frac tiespecialist De Pree. Heerma wil af van het huidige systeem, dat inhoudt dat de jaarlijkse huurverhoging (mo menteel 5,5 procent) door de Tweede Kamer wordt vastge steld. Hij wil verhuurders meer vrijheid geven, waardoor zij kunnen inspelen op de be hoeften in de woningmarkt, zo heeft hij de Kamer vorige week laten weten. De staatssecretaris wil een maximale huurverhoging van 7,5 procent gaan hanteren. Die kan worden toegepast bij wo ningen die goed in de markt liggen. Bij woningen die min der goed te verhuren zijn kan de huurverhoging wat lager uitvallen of zelfs achterwege blijven. CDA-fractiespecialist H. Koet je vindt de kritiek van De Pree „voorbarig". Weliswaar plaatst ook hij „vraagtekens" bij de gevolgen die het door Heerma voorgestelde huurbeleid zal hebben voor de particuliere sector, maar hij vindt het nog veel te vroeg om nu al met een afwijzende reactie te komen. Koetje vindt het voornemen van de staatssecretaris ook niet in strijd met de motie die hij vorig jaar samen met De Pree heeft ingediend. In die motie werd alleen gevraagd een aantal mogelijkheden te onderzoeken, aldus Koetje. Het CDA-kamerlid wil de plan nen van Heerma eerst grondig bestuderen, alvorens met een afgerond oordeel te komen. Wel noemt hij het 'teleurstel lend' dat in die plannen de ga rantie ontbreekt dat particulie re verhuurders hun extra huurinkomsten ook aanwen den voor het verbeteren van hun woningbestand. Heerma bespreekt de komen de maanden zijn voorstel met een aantal betrokkenen, zoals de corporaties en de Neder landse Woonbond, die de huur ders vertegenwoordigt. De Woonbond heeft scherpe kri tiek op het vrijlaten van de hu ren en heeft al gezinspeeld op acties. Overigens komen ook bij het CDA veel brieven bin nen van huurders die zich ern stig bezorgd maken over de plannen van Heerma, aldus Koetje. De razernij is bedwongen, maar het conflict blijft. Er is kortom nog genoeg te analyse ren als het gaat om de rellen in Los Angeles en aanverwan te steden. „In Los Angeles koelde verpauperd Amerika een woede die al jarenlang broeide. Wat rest is schaamte. En een zekere opluchting dat het zover kwam", meldt Else vier. Vrij Nederland belicht de rol van de Amerikaanse te levisie in het drama. Onder de kop Amerikaanse nachtmer rie komt HP/De Tijd („Wie denkt dat het klimaat voor al lerlei sociale wetgeving na Los Angeles is verbeterd, heeft het mis") met een ooggetuige- verslag vanuit het belegerde Beverly Hills. De Groene vraagt zich in LA-Law ten slotte af of de getto's minder brandbaar zouden zijn als er wel een zwarte in de jury had gezeten. Drie hemden voor een geel tje. Waterschade of verbou wing, het maakt niet uit, uit verkoop is het tegenwoordig bijna altijd. Sinds de Uitver kopen wet is afgeschaft, heerst de chaos en nemen de winstmarges af. De kleine de taillist delft het onderspit in de keiharde strijd. En de con sument voelt zich vaak be drogen, weet Elsevier. Het publiek van Ajax heeft zelden het gevoel geen waar voor zijn geld te krijgen. Unieke vertoningen zijn het. Zelfs als ze verdedigen vallen ze aan, die Amsterdamse bal goochelaars. Elsevier ging op zoek naar het Ajax-gevoel. .Ajax is een mythe als Pacas- so en The Beatles". En ook: Die mengeling van arro gantie, bluf en techniek". Een andere attractie, maar dan in Zuid-Afrika, is tegen woordig het Robbeneiland. De beruchte gevangenis is hard op weg een toeristische trekpleister te worden. Aan de Duitse cineast Wim Wenders onder meer de vraag of hij bang is voor de macht van het beeld. „Er zijn natuurlijk dingen die je bang maken. Misschien is de cine ma al begonnen met het ste len van dromen". Verder meldt Elsevier ten overvloe de dat de hereniging van bei de helften voor Duitsland on betaalbaar dreigt te worden, dat de Hollandse koopman de wereldmarkt niet kan bijbe nen en dat grenzen sneller veranderen dan zelfs de Ti mes Atlas of World History landkaarten kan drukken. En een interview met Elco Brinkman, die weinig opzien barends te melden heeft. PvdA-minister Pronk geeft in Vrij Nederland tenminste eerlijk toe dat de liefde voor het CDA wat hem betreft is bekoeld. De plaagstoten zijn hem kennelijk teveel gewor den. Op dezelfde pagina is Pronks partij in Terzijde we derom onderwerp van spot: „Zit de PvdA nu wel of nog niet in dewao?" Net als Elsevier struint ook Vrij Nederland de voetbalvel den af. Niet op zoek naar de mythe Ajax, maar voor een gesprek met de legende Ernst Happel. De man is net zo verslingerd aan sigaretten als aan voetbal. Buitensporig drinken heeft de trainer we ten af te leren. De dood houdt hem ernstig bezig. Veel vrienden zijn hem reeds ont vallen. Eén van zijn overle den makkers heeft 'een goe de dood gehad', vertelt hij. „Hij is in Café Ritter van de barkruk getuimeld en overle den aan een hartinfarct". Prof. dr. R. Bell belicht de af takeling van de wetenschap in der Verenigde Staten. „Corruptie als gevolg van machtspolitiek is kennelijk normaal in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dus ook in het wetenschapsbedrijf'. Frau duleuze wetenschap kost honderden mensenlevens en verspilt vele miljarden gul dens. De rol van de televisie in de Amerikaanse guerilla is het aparte raamwerk waarin VN de rellen in Los Angeles heeft geplaatst. De afranse ling van Rodney King ging de ganse wereld over dank zij een amateur-filmer die toe vallig in de buurt was. „Het was niet de eerste keer dat te levisie en video een beslis sende rol spelen bij belangrij ke gebeurtenissen door ma nipulatie, liegen of door han dig inspelen op bestaande stereotypen". Kun je nog ge loven wat je ziet, is de vraag die VN zich stelt. HI>DETIJD ieer Wonderbaarlijk. Zes jaar ge- uitbi leden begon Margriet de Moor van de ene op de andere [t- dag met schrijven wordt ze al unaniem getipt van de Ako-lite ratuurprijs. „In elk geval heeft de favoriet hem tot nu toe nog nooit gewonnen, vind ik wel een geruststellen de gedachte". Pech voor HP| De Tijd als ze zegt: schrijver ben ik niet de juiste persoon om een sluitende verklaring voor mijn werk te j geven. Voor mij is schrijven juist een goede barrière om niet aan de klets te gaan". In Engeland hervormde La bour zich zo ijverig dat zelfs Felix Rottenberg er wijze les sen ging nemen. Ondanks de hervormingen werd het niets De nederlaag was fnuikend HP/De Tijd beschrijft de lij densweg in een reportage uil Hei een verward hoofdkwartier. En hoe is het toch mogelijkT dat een man als Joe Cockei esP en een vrouw als Cher - twee 1 van de vele voorbeelden - nog altijd in de Top Tiende staan. Veertigers in de Top Tien! „Bijten pop en ouder 0 dom elkaar dan niet? Juist J" wel. Want iedereen ontkenfen< juist dat hij ouder wordt. Zo komt het dat Joe Cockere in elke clip weggemoffelc tussen tachtig oogverblin dende topmodellen, er elk15 jaar zieliger op wordt". De erotiek zwelt aan in de re- clame. HP/De Tijd zet de za ken op een rij. proj din Jo Jft m gen Een jaar na de Golfoorlog is de kindersterfte in Irak dra e matisch gestegen. Door brek aan vaccins steken overe al epidemieën de kop op meldt De Groene. „Maar te gen het door de achtergelaten radioactiev materiaal valt toch niet vaccineren". Een gesprek dat maandag oj Radio 5 wordt uitgezonden door het Humanistisch Ver bond, staat deze in het blad te lezen. les Spetter ging als ne gentienjarige in het verzet Q Hij overleefde Auschwitz waar hij het kwaad, het ver raad, maar ook vriendschap en verzet zag. Hij is nog steeds humanist, ondanks al les, „want zonder hoop kan'- niemand leven". In het Groene-essay: de slag)' om de lichamen. CNN zorgde, ervoor dat de Golfoorlog eer 'er televisieoorlog werd zondei'?* bloed en zonder tranen. CNKia" deed de Vietnamoorlog en derer Tweede Wereldoorlog ovei voor de Amerikanen, ditmaa met succes. Oliver Ston< roerde met de film JFK we complotterig in Kennedy' uiteengespatte hersenen maar verloor zijn oorlog. Ook de yup heeft een vak bond nodig, zegt FNV-voor zitter Johan Stekelenburg En hij voelt zich niet verant woordelijk voor de vrije va van de PvdA. Sterker nog: hi, heeft ze er nog zó voor ge waarschuwd di n hke i'd In Hervormd Nederland geenj^ oorlog in L.A., maar in M.O. De volgende oorlog inf01 het Midden-Oosten gaat om ei water. Als er niet snel vrede komt, slaat de vlam in de pan Aan het blusmiddel water zonder dat vocht immers' ook geen leven - is namelijk een groot gebrek. Allen in tij- ,r den van vrede is eerlijke ver deling mogelijk. Het blad is bezig met de warming-up e 1 voor de Olympische Spelen" in Barcelona. In het tweede kr verhaal in een serie over i Nederlandse Olympischeel®^ sporters komt badminton- tc"r speelster Eline Coene aan bod. Ze gelooft warempel nog in een soort Olymische ge-^J dachte. Beter gewoon in hel speciaal onderwijs dan ciaal in het gewoon onder-L wijs? Dat klinkt als een spitsf vondig doordenkertje. HeÉ gaat Hervormd Nederland ui* teraard om 'Weer samen naar school' van staatssecretaris Wallage. Die plannen voor in tegratie hebben weinig kansl van slagen, is de teneur inl Hervormd Nederland. „De J kat bijt in z'n eigen staart'jT Milieudefensie zal ook de} kous op de kop krijgen. burger wil namelijk niet mei werken, aldus HN. Zeke* Jan en alleman is bezorg* over het milieu, maar aan hef gedrag is dat niet af te lezen Hoe moet dat dan met het ac tieplan voor een duurzame - wereld? Theo Warns, coördi pri nator van Milieudefensie Bag heeft daar even geen ant lie i woord op. Bm biei

Leidse Courant | 1992 | | pagina 6