Engeland ziet EK als rehabilitatie „Niemand raakte echt in paniek" KNVB wil nu organisatie strijd 2000 SPORT 11 Favorieten; lijden op Tourmalet SPORTUITSLAGEN Excelsior veel te zwak SPORTWERELD 2); ia 12); 14 14 15, 18 ilay in ma di 1 Tl 1-1238 EURO at 6, 2); 13 AMSTERDAM - Stanley Menzo blijft bij Ajax. De 28-jarige doel man verlengde gisteren zijn con tract in De Meer met twee jaar. „Beide partijen zijn tevreden over de inhoud van de verbinte- verklaarde directeur Arie van Eijden, die niet op details van de overeenkomst wenste in te gaan. Met het vastleggen van Menzo, die een kleine maand aar zelde met bijtekenen, heeft Ajax de selectie voor het volgende sei zoen rond. Over de toekomst van Ron Willems bestaat nog ondui delijkheid. De voormalige gang- 8 maker van FC Twente heeft een sterk verlaagde aanbieding ge kregen en mag vertrekken naar een andere club. foidóe Gouxcmt WOENSDAG 6 MEI 1992 Menzo blijft Mike Tyson naar isoleercel PLAINFIELD - Ook achter de tralies blijft bokser Mike Tyson voor opschud ding zorgen. De ex-wereldkampioen zit momenteel in een isoleercel van de ge vangenis Indiana Youth Centre zijn zonden te overdenken. Tyson werd maandagnacht in afzondering gebracht na een bewaarder te hebben bedreigd. Een woordvoerder van de staatsinrich ting maakte de tijdelijke verbanning van de impulsieve miljonair gisteren bekend. De voorlichter weigerde nader uitleg te geven over het incident. Tyson (25) zal later deze week worden ver hoord. Indien hij schuldig wordt bevon den, maakt dat zijn kansen op een vroegtijdige vrijlating op basis van goed gedrag aanzienlijk kleiner. Gele kaarten tellen niet LISSABON - De gele kaarten die spelers tijdens de kwalificatie-wedstrijden in aan loop naar de Europese titelstrijd hebben op gelopen, zijn tijdens de eindronde niet van kracht. Wel blijven de kaarten staan voor de volgende reeks van kwalificatie-duels, die over twee jaar begint. De Nederlandse bondscoach Rinus Michels, gesteund door zijn collega's van de andere deelnemende landen, had om de maatregel gevraagd. De belangrijkste reden voor het besluit was dat gastland Zweden voor het EK van dit jaar te veel zou worden bevoordeeld. Omdat het land geen voorrondes hoefde te spelen, kreeg geen enkele speler een officiële waar schuwing. De enige Nederlander die met een gele kaart uit de voorronde kwam, was verdediger Van Tiggelen. Langeweg begint goed MALMÖ - Hugo Lange weg is de Europese titel strijd voor beroepspikeurs uitstekend begonnen. De Nederlander behaalde in vier koersen een achtste, zesde, tweede en eerste plaats. Met deze resultaten vergaarde de Schager- brugger 45 punten, waar mee hij riant de leiding nam. De Deense vertegen woordiger Birger Jörgen- sen voert met 39 punten het groepje achtérvolgers aan. Vandaag wordt het toernooi voortgezet in de Deense stad Kopenhagen. Boddema noemt ex-trainer gefrustreerd MUNTENDAM/GIETEN - De interne schermutselingen die zich bij BV Veendam de laatste twee seizoenen hebben voorge daan lenen zich uitermate goed voor een film. Een regisseur die z'n vak goed verstaat zou er zelfs een gooi mee kunnen doen naar een oscar. Want na Rob McDonald en Thie- mo Meertens wil ook Nantko Boddema z'n zegje wel even doen. De administrateur is woedend op Meertens. De Gietenaar bezigde gisteren harde taal in deze krant. De ex-oe- fenmeester schilderde Boddema af als ie mand die de werkelijke macht bij BV Veen- dam in handen heeft. „Thiemo is een slappe Tinus", reageert Boddema. „Meertens is tot op het bot gefrustreerd. Hij gaat volgende seizoen niet voor niets bij een club werken die bij zijn niveau past. Juist, vierdeklasser Gieten". SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3,20.05 uur: Studio Sport, voetbal, rechtstreeks verslag Europa Cup-II finale tussen AS Monaco en Werder Bremen in Lissabon. BRT 2, 20.00 uur: Sportavond met rechtstreeks verslag finale van Europa Cup II finale-wed strijd tussen AS Monaco en Werder Bremen in Lissabon. BBC 1, 24.00 uur: Sportsnight met onder meer vooruitblik FA Cup finale Liverpool-Sunder land; Schotse FA Cup finale Rangers-Airdrie: Rugby Union, reportage Whitbread Rugby World Awards in Lon den; boksen, George Wimpey ABA Finales en olympische ie- rugblikken. Duitsland 2, 20.00 uur: -Spbrt extra met voetbal, rechtstreeks verslag Europa Cup II finale AS Monaco-Werder Bremen in Lissabon, 23.00 uur: Sport ex tra met tennis. Duitse open kampioenschappen voor man- RTL+, 22.15 uur: Anpfiff. Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2, 13.00 uun Sport extra met tennis, Duitse open kampioenschappen voor man nen. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. LONDEN - Dertig jaar na de sensationele WK van 1966 mag Engeland weer een groot voetbaltoernooi organiseren. YLOI 3ABY \c 0. 18 21 15. 21 CINE) 18 OPOl look De toewijzing van de Europese 2: kampioenschappen in 1996 werd hier gisteren vooral :ien als definitieve rehabilita tie na de vijfjarige UEFA-ban wegens supportersgeweld. lieptepunt daarvan was het 18 Heizel-drama in 1985 waarbij 19 Italiaanse fans omkwamen. ,We zijn dolgelukkig, vooral imdat het een unaniem be- 3 sluit was", aldus Graham Kelly voorzitter van de Engelse voetbalbond (FA). „We zullen in Zweden onze ogen de kost ;even want 1996 moet een goe de show worden van het Engel- F] se voetbal". "og voor de officiële bekend- Noiifmaking wisten de meeste Brit kranten al dat met name de federlandse kandidatuur zou /orden afgetroefd. De Neder- ïndse stadions voldoen wel- icht niet aan de eisen en bo vendien zijn de Nederlandse ODE t/n 5 9 se k hooligans de beruchtste van Europa, aldus The Times. Vol gens de prominente sportjour nalist Jim Rosenthal was de toewijzing een erkenning van de inspanningen van de voet bal autoriteiten en de Britse po litie. „De stadions zijn veiliger geworden. Incidenten zijn nooit uit te sluiten. Maar er is duidelijk een dalende lijn. Ver der is het fenomeen 'hooligan' bij ons wat uit de mode ge raakt, in tegenstelling met bij- vorbeeld Nederland en Duits land". Om geen enkel risico te nemen in de organisatierace had de FA zich verzekerd van de steun van de Franse bond in ruil voor het intrekken van de Engelse kandidatuur voor de WK van 1998. Nederland mag het zo in 2000 nog een keertje proberen. Netto Het thuisvoordeel biedt de En gelsen een uitgelezen kans de Europese titel door de eerste keer te winnen. Bondscoach Graham Taylor, wiens contract in 1994 afloopt, was toch niet onverdeeld gelukkig met de toewijzing. „Automatische kwalificatie van het Engelse team betekent dat je een hele boel vriendschappelijke wed strijden moet spelen waarin het nauwelijks mogelijk is je werkelijke kracht te bepalen". FA-bestuurder Glen Kirton was minder kieskeurig. Hij heeft 18 maanden voor de EK gelobbied. Kirton verwacht dat het toernooi een netto winst van ministens 32 miljoen gul den zal opleveren. De wedstrij den worden vermoedelijk ge speeld van 8 tot 26 juni 1996 met zowel de beide halve fina les als de finale op de 'heilige voetbalgrond' van Wembley. Groepswedstrijden worden ge speeld op Old Trafford in Man chester en Villa Park in Bir mingham. De vierde lokatie wordt vrijwel zeker Eiland Road in Leeds waar het sta dion wel ingrijpend moet wor den gerenoveerd. Mocht dit niet op tijd kunnen gebeuren dan zijn de stadions van Sun derland en Everton alternatie ven. Vast staat wel dat de gras matten in Manchester en Bir mingham aanzienlijk moeten worden verbeterd. Met name Manchester United bespeelt een knollentuin die een beledi ging mag heten voor het strak ke Britse gazon. Voorzitter Jo van Marie van de KNVB (rechts) moest in Lissabon vernemen dat de UEFA ondanks al zijn inspanningen het EK van 1996 heeft toegewezen aan Engeland. Zodat ook minister d'Ancona van WVC (midden) zich daarop ondanks toegezegde steun niet kan verheugen FOTO:ANP S|c klirilv (Vervolg van voorpagina) BASTIA - „Het was af schuwelijk," aldus een ,3 voetbalverslaggever, die op de achterste rij van de tribune zat, ,,maar nie- Fmand raakte in paniek. Ie dereen die met de schrik 'ijkwam, begon onmid- lellijk de te hulp geko men brandweer en politie m te assisteren". afdt e'Msti |ks ift ofPele toeschouwers op het voor- te deel van de tribune werden da het veld geëvacueerd. De Iers van Bastia hielpen bij iet demonteren van de hek- terwij 1 ook de Franse iel campioensploeg waar het kon ]^jde helpende hand toestak. Vier lelicopters zorgden voor het i/ervoér van de gewonden naar iet vliegveld van Bastia, van- vaar ze met vliegtuigen naar 5 0piet Franse vasteland werden ■/ad 3pr 9' ;i( ssOnderzoek >e Franse regering kondigde neteen na het ongeval - dat u Tijwei direct op de televisie te 3 ien was - dat er een onderzoek ïaar de toedracht zou worden [esteld. „Al moet de onder steen boven komen," aldus ninister van Binnenlandse iken Paul Quilès. Dat onder- lijkt zich vooral te zullen ichten op de betrouwbaarheid de noodtribune. Veel toe- :houwers zeiden na afloop ich niet veilig te hebben ge doeld. Eén van hen zei dat hij, m uur voor het tragische on- vier stadionmedewer- >t 2 e'tij !ai__. :oek 1 Ive lat: 9.3 'an :>e: kers onder de tribune aan het werk zag. Volgens hem pro beerden ze de ijzeren construc tie nog wat te stutten. Het was menigeen al opgevallen dat de tribune niet was ingegraven, maar dat deze slechts werd on dersteund door houten blok ken. „Achteraf is het natuur lijk logisch dat zoiets niet be paald stevig is," aldus een journalist die met de schrik vrijkwam. De procureur van de Republiek op Corsica heeft een aanklacht tegen 'onbeken den' ingediend voor onvrijwil lige doodslag en verwondin gen. Gecontroleerd Volgens de voorzitter van de Franse voetbalbond voldeed de noodtribune aan alle gestel de eisen. „Omdat het om een tijdelijke constructie ging heb ben we enkele uren voor de wedstrijd nog alles gecontro leerd," aldus Jean Fournet- Fayard. Ook de prefect van Corsica en de voorzitter van voetbalvereniging Bastia, Jéan-Franois Filipi, vonden dat aan de veiligheidseisen was voldaan. Maar Bernard Ta- pie, minister van huisvesting en voorzitter van Olympique Marseille had een andere me ning. „Het Franse voetbal was tot nu toe van dit soort rampen gevrijwaard. Nooit mag zoiets meer gebeuren. Je kunt niet ongestraft de capaciteit van een stadion in een week ver dubbelen. Daar voeg ik nog aan toe dat het publiek com pleet hysterisch was. Toen we hier aankwamen rook het bij wijze van spreken naar oorlog. De stadionsspeaker schreeuw de als een bezetene. Alles droeg er toe bij dat het publiek meer dan opgewonden was". LISSABON - Engeland heeft iets dat Nederland niet had om de Europese titelstrijd in 1996 te orga niseren. De voetbaltempel Wembley in Londen. Dat gaf voor een belangrijk deel de doorslag bij het be stuur van de UEFA om giste ren in Lissabon de kandida tuur van de Britten het meest serieus te nemen. Engeland kon alleen al aan kaartverkoop inkomsten van 100 miljoen Zwitserse franc garanderen (130 miljoen gulden), Neder land kwam niet verder dan 40 miljoen. „Het was natuurlijk niet alleen het geld", zei bondsvoorzitter Jo van Marle, tevens pennings- meester van de UEFA, „maar dit gegeven speelde wel een belangrijke rol. Het was een combinatie van financiën, vei ligheid en accommodaties. Al les is zeer goed afgewogen". Harry Been, directeur van de KNVB en lid van de betreffen de adviescommissie van de UEFA, sprak van een twee strijd. „Tussen Engeland en Nederland. De andere kandi daten, Portugal, Griekenland en Oostenrijk, zijn niet echt in beeld geweest. Wij wel. Dat geeft vertrouwen voor de toe komst". Twee keer „Bovendien", vervolgde Van Marle, wegens droevige fami lie-omstandigheden pas op het laatste moment in Lissabon gearriveerd, „was Engeland al twee keer eerder kandidaat. Voor de laatste keer in 1988. Nu is het land eindelijk be loond". Nederland was pas voor de eer ste keer genomineerd. Daarom was de Nederlandse delegatie ook niet echt aangeslagen. Slechts bestuurder Jan Mas- man was sprakeloos. Dat kwam voornamelijk omdat de oud-burgemeester van Assen zijn stem kwijt was. „Let wel", zo bracht de veilig heidsman van de sectie be taald voetbal in de hoofdstad van Portugal nog wel uit, „wij hebben altijd gezegd dat we niet pessimistisch waren Dat is iets anders dan optimis tisch". Hij voegde er aan toe dat Ne derland nu opteert voor 2000. Johansson, de voorzitter van de UEFA, riep onmiddellijk dat de Europese kampioen van dit moment dan wel eens heel kansrijk zou kunnen zijn. In race dat volgens Van Marle tegen die tijd met zestien landen zal worden gespeeld. De samen werking met de zuiderburen was aanvankelijk ook voor 1996 gepland. Een slepend confict tussen de Belgen en de Europese voetbalunie, over de schuldvraag van het Heizel- drama, maakte die kandida tuur onmogelijk. Deze proble men zijn inmiddels verholpen. Van Marle verwacht dat reeds in 1994 over het jaar 2000 wordt beslist. „Ik hoop", zei de Zwol lenaar, „dat wij dan bovendien zekerheid hebben over de sta dions in Nederland. In Amster dam en Arnhem. Nu moesten we bouwtekeningen overleg gen. Dat was niet gunstig. En geland heeft goede, bestaande accommodaties. Die moeten weliswaar worden aangepast, maar dat is iets heel anders dan dat ze nog moeten worden gebouwd". In België is het overigens nog niet zover. „Maar in Brussel, Antwerpen en Luik zijn plan nen". wist Van Marle. Pro bleem is dat alleen nog dat bei de organisatoren rechtstreek se kwalificatie willen. Op een deelnemersveld van zestien lijkt ook dat geen probleem. Kosten De mislukte missie van Lissa bon, zo rekende Been voor, heeft de KNVB ongeveer drie en halve ton gekost. Geen weg gegooid geld, aldus bondsvoor zitter Van Marle. „Ik zie het als een investering in de toekomst. We hebben blijk gegeven van onze interes ses en mogelijkheden. Er is good-will gekweekt en ieder een heeft ons serieus geno men. Met het oog op 2000 heb ben we alvast een goede aan loop genomen". LUZ ARDIDEN - De „Koninginnerit" oijl£ard- de in een slagveld. Be4rel- se tocht door de Pyrene eën over vijf cols eiste veel slachtoffers. En reduceer de het aantal kanshéBLers op de eindzege in de 47ste Vuelta drastisch. Slechts zeven renners komen, na de negende etappS -Vian gisteren nog in aanmer king voor de hoofdprijs. De rest is naar de achter grond verdrongen. Laudelino Cubino bleek geen last te hebben van de vrieskou en de regen. Aan de veetwan de Tourmalet verliet de"27-jari- ge Spanjaard het peloton. Hij bleef uit de greep van zijn ach tervolgers en won evenals vo rig jaar een bergrit in dé Vuel ta. Verschrikkingen Nederland werd ook uitgeleid. Knock-out getikt. De drie na tionale troeven voor het klas- sement kwamen murw ge beukt aan de finish ih het sfeerloze ski-oord. dat de vèr- schrikkingen onderweg' nog eens accentueerde. Gërt:Jan Theunisse arriveerde op-ruim negen minuten van winnaar Laudelino Cubino. Steven Rooks op meer dan elf in gezel schap van Raul Alcala'. Erik Breukink meldde zich na dik een half uur op de mistige en vrieskoude Pyreneeën-piek. De nevel onttrok de deelne mers op de Tourmalet en in de beklimming naar Luz Ardiden aan het oog, maar aan de streep was figuurlijk niets meer in nevelen gehuld1. Mon- toya bleef verrassend genoeg leider. En heeft alleen nóg zijn ploegmakkers Cubino en Par- ra en Rominger, Echave. Del- gado en Giovanetti als concur renten. Zij gaan onderling uit vechten wie Melchor Mauri op volgt. De kopman van" ONCE zakte volledig door het ijs. Hij verloor meer dan een halfuur. Duinkerken Mario Cipollini toont Ziëh dit seizoen weer een veelvraat. De Italiaanse beroepswiel renner zegevierde gisteren in "dé eer ste rit van de Vierdaagse van Duinkerken, die tegenwoordig zes dagen en zeven etappes telt. De Fransman Armand de las Cuevas won de proloog Van de Ronde van Romandië.' Voorbereiding Spelers van AS Monaco bereiden zich in Lissabon op voor de finale van de strijd om de Europa Cup 2, die vanavond plaats vindt. Tegenstander is Werder Bremen. foto epa ib» J EINDHOVEN/ALMELO 3U iet restant van de nacompeti- in groep B is na de tweede ar lederlaag op rij van Excelsior .niiog slechts een Brabants on deronsje. De Rotterdammers, die eerder startten met een ne- q2 derlaag tegen BW Den Bosch, 31 Waren in het PSV-stadion veel 11 te zwak voor Eindhoven, dat jeshet krachtsverschil met 2-0 zeer zachtjes uitdrukte. De openingstreffer viel pas op BZC slag van rust. Van Helmond schoof de bal naar Borren- ei bergs, die zwak inschoot. Via doelman Van Ooyen stuiterde de bal in het doel: 1-0. Een kwartier voor het einde eiste Doufikar twee keer de hoofd rol voor zich op. Een keer schoot hij de bal fraai in de bo venhoek (subliem gered door Van Ooyen), even later krulde hij de bal uit een indirecte vrije trap rechtstreeks in de korte hoek. Scheidsrechter Luinge keurde de treffer goed: 2-0. Stap NAC zette een belangrijke stap richting eredivisie. In groep A van de nacompetitie legden de Bredanaars gastheren Hera cles negentig minuten lang hun wil op. Het overwicht werd slecht vertaald in cijfers: 0-1. Op het betaald voetbal onwaar dige veld in Almelo openden beide ploegen hun nacompeti tie. De ouverture van groep A, met Go Ahead Eagles als derde deelnemer, was eigenlijk ge pland voor afgelopen weekein de. Burgemeester Nijpels van Breda verbood het duel NAC- Go Ahead Eagles echter op ad vies van de politie. Een merk waardig doelpunt van NAC'er Koumans betekende het hoog tepunt van negentig kille na- competitie-minuten. Zijn bal, bedoeld als voorzet, plofte tot verbazing yan eenieder, achter Heracles-doelman L'Ami. Algemeen -Totol8: le prijs: 7 winnaars x 2.195,40; 2e prijs: 66 x 155,20; 3e prijs: 865 x 29,60. Voetbal - De finale van de strijd om de KNVB-beker, die zondag in de Kuip tussen Feyenoord en Roda JC wordt gespeeld, is uit verkocht. In totaal zullen 48.000 toeschouwers op de tribunes zit ten. Voetbal - Jos Roossien, Patrick Kraak, Bas Roorda en Alex Pij per hebben hun contract bij FC Groningen met een jaar ver lengd. Atletiek - Corrie de Bruin heeft zich bij atletiekwedstrijden in Bergen op Zoom verzekerd van twee startbewijzen voor de we reldtitelstrijd voor junioren, in september te Seoul. In de Bra bantse plaats verbeterde de atlete uit Hardinxveld haar nationa le jeugdrecord kogelstoten met 45 centimeter tot 16 meter en 60 centimeter. Met de discus reikte ze tot 55,52 meter. Groep 1 (gespeeld Hilversum): Broekpol der-Eindhoven 10-8. Zuid-Limburg-Haagsche 4-14. Stand: 1. Hilversum 3-6. 2. Haagsche 3- 4. 3 Broekpolder 3-4, 4 Eindhoven 3-4. 5 Zuid-Limburg 4-0 Groep 2 (Noordwijk): De Pan-Oude Maas 18- 0. Amsterdam-Salland 11-7 Stand: 1. Am sterdam 4-8. 2 Noordwijk 3-4. 3 De Pan 3-4. 4 Salland 3-0.5 Oude Maas 3-0 HONKBAL New York. Major Leagues. American League Baltimore Orioles-Texas Rangers 8-5. Minnesota Tw Sox 6-1. Kansas ans 11-6, Detroit Tigers-California Angels 6-2, Chicago White Sox-Milwaukee Brewers 7-0, New York Yankees-Seattle Mariners 7-5. To ronto Blue Jays-Oakland Athletics 7-3. National League Pittsburgh Pirates-Cincin- nati Reds 12-5. Atlanta Braves-Chicago Cubs 6-1New York Mets-Houston Astros 5-1 PAARDESPORT Malmo. EK beroepspikeurs 1e dag: Stand 1 Langeweg (Ned)45 punten, 2 Jorgensen (Den) 39, 3. Jauss (Dut). Clinton (Mai) 38,5. Eggen (Noo), Marz (Oos) 36 1e koers, 2100 m 1 Karen s Jewel (C Kam- minga) 2.45,5-1 18,8, 2 Gerard Jolmg. 3 Goldchicken S. Toto. winnend 2,00 plaats 1.40 1.70 koppel 6,50 trio 29,90 2e koers. 1609 m 1 Forever Glory (H Rui|- grok) 2 04.0-1 17,1, 2 Gipsy, 3 Gaudium B Tolo. winnend 7,50 plaats 2,40 1.40 koppel 12,20 trio 109,80 3e koers, 2100 m 1 Fnso Jonshof (A Molle- ma) 2 44.5-1.18.3. 2. Flying Casindra, 3. Ska- neateles Niet gestart El Greco. Toto: win nend 1,90 plaats 2,70 1,90 koppel 6,30 tno 21,20. 4e koers, 1609 m: 1. Gentleman Viola (H Grift) 2 07.2-1 19,1, 2 Fay Cash, 3 Flossy's Silver Niet gestart: Eemshorns Lady. Evelein Victory Toto: winnend 4,50 plaats 1.90 2,50 koppel 9,80 trio 65,60 5e koers, 2100 m 1 Demetrius (F Hande laar) 2.44,6-1.18,4, 2 Nick Hoff, 3. Flag Wa ver Tolo winnend 10.00 plaats 3,40 1,90 koppel 28,60 trio 251,10 6e koers, 2600 m: 1Floor Kievitshof (R Kromkamp) 3.29,6-1.20,6, 2. Gibraltar, 3 Evert W. Toto: winnend 3,20 plaats 2,80 4,40 koppel 5.10 tno 46.40. 7e koers, 2100 m 1 Charming Bear (S Vlaar) 2 44.1-1 18.1.2 Mr. Creith, 3. Favonete Nora. Toto winnend 5,80 plaats 2,70 2,10 koppel 20,80 trio 323,50 dubbel winnend 8e koers. 1609 m 1 Elisabeth Boko (G. Hul- leman) 2 04.3-1 17,3. 2 Champion s. 3 Bob by Buitenzorg. Toto winnend 10,20 plaats 2,50 4.80 4,60 koppel 62,30 trio 2810,70. 9e koers, 2600 m 1 Otto Gerdasminde (M Eeken) 3.28.4-1.20,2. 2 Edo Stukje. 3 Dear of Thijssen Niel gestart Daphne Aled Toto winnend 7.80 plaats 3,20 3,60 koppel 22,40 trio 138,80. 10e koers, 2100 nr. 1 Famico Westland (G. van Eykelenborg) 2.40.9-1 16.6, 2. Fahrith Dear, 3 Flash of bght Tolo winnend 5,00 plaats 1,80 2,90 1.70 koppel 183,70 tno 645,70. 11e koers, 2100 m: 1. Escadron (R. Krom kamp) 2.43.4-1.17,8, 2. Evergold M, 3 Papa- leo Bag Toto: winnend 4.40 plaats 2.10 2,60 koppel 20,60 Ino 160.80 Totalisator-omzet: 222.907 PLANKZEILEN Omaezaki (Jap). Wereldbeker (profs) Eindstand, mannen: 1 Dunkerbeck (Spa). 2 Naish (VSt), 3 Bringdal (Zwe). 27 Van Tol (Ned), 42. Bourgonje (Ned), 49 Boersma (Ned); vrouwen: 1 Bntt Dunkerbeck (Spa), 2. Muller (Dui),3. Siebel (Dui). SOFTBAL Hoofdklasse: DSC '74-Bloemendaal 0-2, Schiedam-Twins 1-7, HCAW/Tijg-Pirates 9-0, Sparks- Ter.vo gels 4-3. Toernooi Charlotte (VSt) 1e ronde: Knckstein (VSl/1 )-Ellingh (Ned) 6-3 Toernooi Hamburg 1e ronde: Krajicek (Ned)-Bruguera (Spa) 6-3 3-66-2; Haarhuis (Ned)-Javier Sanchez (Spa) 6-3 7-6 Toernooi Waregem 1e ronde: Hoogendoorn (Ned)-Thoren (Fin/5) 6-2 6-3, Babel (Dui)-Bollegraf (Ned/3) 6-46-3 VOETBAL Eerste divisie, na-competitie: Groep A: Heracles -NAC 0-1 Groep B: Eindhoven-Excelsior 2-0 Duitsland: MSV Duisburg-1 FC Nürnbêrg 3-0, SG Wal- tenscheid 09-Borussia Dortmund 0-1, Lever- kusen-Bayern Munchen 2-1. Borussia Mön- chengladbach-VfB Stuttgart 0-1. Schalke 04- VfL Bochum 2-1Stuttgarter Kickers-Dynamo Dresden 0-0, Karlsruher SC-Eintracht Frank furt 0-2, Hansa Rostock-1. FC Kaiserslautern 0-1. Fortuna Dusseldor1-1 FC Köln 1-3 Stand aan kop: Eintrachl Frankfurt 36-49 VfB Stutt gart 36-49. Borussia Dortmund 36-48 Zaterdagvoetbal 1e klasse A: Kalwijk-Barendrecht 2-0. WATERPOLO Calgary. Olympisch kwalificatietoernooi Groep A Frankrijk-Mexico 6-5 (2-0 1-0 0-1 2- 4). Stand: 1. Frankrijk 2-4 (18-15). 2 Mexico 2-1 (14-15), 3. Roemeniè 2-1 (19-21). Frank rijk en Mexico naar tweede ronde (groep E). Groep B Japan-China 5-7 (2-1 1-1 0-1 2-4) Korea-Gnekenland 4-22 (2-5 1-6 0-7 1-4) Stand 1 Griekenland 3-6 (50-16). 2. China 3- 4 (32-27). 3. Japan 3-2 (22-31), 4. Korea, 3-0 (22-52) Griekenland en China naar tweede ronde (groep E). Groep C Tsiechoslowakije-Canada 11-2 Ji -0 4-0 4-0 2-2) Stand: 1 Ts|echoslowaki|Q 2-3 (19-10), 2. Cuba 2-3 (18-14). 3 Canada 2-0 (8-21). Tsjechoslowakije en Cuba naar twee de ronde (Groep F) Groep D Nederland-Austrahè 6-6 (1-1' 1-3" 1-1 3-1). Stand: 1 Australië 2-3 (18-12). 2 Neder land 2-3 (14-11). 3. Brazilië 2-0 (11-20). Au stralië en Nederland naar tweede tonde (groep F). Negende etappe Viela-Luz Ardiden,:. 1 £öbi- no (Spa) 144 km in 4.52.36 (gem 29.528 km/u). 2. Rominger (Zwi) 0 19. 3 Montoya (Spa) 1.22. 4 Echave (Spa) 1.41.-5 Parra (Col) 1.43. 6 Giovanetti (Ita). 7„ Delgado (Spa). 8 Millar (Sch) 5.07, 9 Mauleon (Spa) 6.21, 10. Gaston (Spa) 6.23. 11 Mejia (Col) 6.52. 12 Corredor (Col) 7.08. 13 Alberto Ca- margo (Col). 14 Roche (Ier) 7.23.15. Hernan dez (Spa) 8.05.21 Theunisse 9.39,27. Rooks 11 17. 34 De Vries 14 42, 60 Suykerbuyk 26.27, 77. Breukink 30.22. 82. Ni|dam 34-13. 84 Nijboer. 98 Van Poppet, 104 Cordes, 112 Harmeling, 113 Verhoeven, 122 Talen 36 58.132 Jan Siemons 42 00, 134 Mulders 43 14, 152. Jakobs, 158 Solleveld. 160 Kok kelkoren. 172 en laatste Gutlierrez 48.00 Buiten tijd: Botteldoorn (Bel), Lupeikis (Lit). Opgave Fuerte (Spa). Verbeken (Bel). Wi|- nants (Bel) en Hermans (Ned) Klassement: 1 Montoya 40 41 36.2 Bomin- ger 1 07. 3 Cubino i 19. 4 Oelgado 1,34. 5 Echave 1 41.6 Giovanetti 2 36, 7 Parra 3 10, 8 Roche 7 44,9 Zulle (Zwi) 8 32.10 RuizCa- bestany (Ha) 9.50,11 Alcala (Mex) 10 24.12. Millar 10 33, 13. Mauleon 1108, 14 Me|ia 12 06. 15 Theunisse 12 30. 18 Rooks 14.01. 35 De Vries 25.56. 43 Breukink 33'43,-70 Cordes 48.53, 90 Suykerbuyk 57.00. 113 Harmeling 1.06.18,118 Ni|dam 1 09 36, 119 Verhoeven 1.09.41, 131 Mulders 1 13.44. 143. Van Poppel 1 17.28. 150.' Siemons 1.20.37. 154 Ni|boer 1 22 19. 156. Soileveld 1 22.25.159 Talen 1 23 10.165 Kokkelkoren 1 28 30, 168. Jakobs 1 32.38, 172. en laatste Guttierrez 1 48 09 Duinkerke. Vierdaagse, eerste etappe: 1 Cipollini (Ita) 162.4 km in 4 48 48. 2 W.ltned Nekssen (Bel) 3 Capiot (Bel). 4 Museeuw (Bel), 5 Capelle (Fra). 6 Veenslra (NedV 7 Wolf (Dui), 8. Boucanville (Fra), .9. .Ludwig (Dui), 10. Hoffman (Ned). Algemeen klassement (met bonificatie): 1 Cipollini 4 48 35. 2 Nelissen 0 07. 3 Capiot 0 09. 4 P.eters (Ned) 0 10. 5. Malser» (Ned) 0 11.6 Adri van der Poel (Ned). 7 Boucanvil le 0.12, 8. Lubberdmg (Ned), 9. Museeuw 0.13,10. Capelle Fribourg (Zwi). Ronde van Romandié. pro loog: 1 De las Cuevas (Fra) 2 km in 3 19 2 Dulaux (Fra) 0 04. 3. Mottet (Fra) 0 05. 4 Lelh (Ha). 5 Danny Nelissen (Ned) 0 06. Ampler (Dui) 0 07, 7 Leclercq (Fra), 8 Doiwa (Fra) 0 09.9 Bortolami (Ha). 10. Furlan {Ita)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11