Unicum vermorst weer twee punten OLTC en De Boekhorst blijven ongenaakbaar i Leidse schaakteams houden in laatste competitieronde de schade beperkt SPORT Dubbel verlies Alphiaj £oidóc(3ou*a*it MAANDAG 4 MEI 199 LEIDEN Na de laatste ronde van de KNSB-competitie blijken alle schaak teams uit de regio zich veilig te hebben ge steld. Dit met uitzondering van Philidor 3 en Voorschoten, waarvan degradatie al vast stond. In de eerste klasse verloor Phi lidor 1 met 5V6-4Vfe van Krimpen aan de IJssel. LSG 1 haalt uit de wedstrijd tegen Charloi- s/Europoort uit Rotterdam minimaal het ene benodigde matchpunt. In de tweede klasse gaat het al veilige LSG 2 met 3-5 van het Amsterdamse Caisa verliezen. DZP uit Lisse hield HMC 2 (Den Bosch) op 4-4, ruim genoeg voor handhaving. In de derde klasse verloor Philidor 2 met 5Vfc-2V& van De Uyl uit Hillegom, maar gelukkig verloor mededegradatiekandidaat Caïssa 2 ook. Philidor 3 won met 2-6 van WGM 2 uit Amsterdam. Ook Voorschoten won: te gen het Haarlemse VHS 2 werd het 3'/2- 4V2. Na de winst op stadgenoot LSG in de achtste ronde kon Philidor 1 vrijuit spe len. Dit leek een ruime overwinning op te gaan leveren, maar in de tijdnoodfase ging het weer helemaal mis. Doelman, inval lend voor Bakker, verknoeide de opening, maar kreeg al snel weer alles terug, met re mise als gevolg. Kuyf kwam zijn kleine openingsproblemen snel te boven en boekte hetzelfde resultaat. Van Haastert mocht het eens aan het eerste bord probe ren, kwam uitstekend uit de opening, maar ging helaas planloos verder en ver loor nog. Topscorer Van Maaren kwam met een rustige remise op een totaal van 7'/2 uit 9. Rommets, invallend voor De Greef, heeft 1 uit 8 in het tweede, maar won nu wel. De Heer stond slecht, verde digde sterk en won uiteindelijk. Daarna ging het fout. De Niet ging in gewonnen stand door de vlag, Van Halderen vercom- bineerde zich in eveneens gewonnen stel ling en De Graaf volgde dit voorbeeld. Slingerland won wel. LSG had, evenals te genstander Charlois, voldoende aan een gelijkspel om degradatie te ontlopen. De Rotterdamse teamleider probeerde daar om al vooraf iets te „regelen". LSG-cap- tain Vink had hier weinig zin in, en zeker niet na de snelle overwinning van Ko- nings. Aangezien Vink wel een goede speler kon gebruiken om de stellingen te beoordelen, speelde Van Putten snel remi se. Ook Roosendaal en Sikkel deden dit. Passenier nam in een iets betere stelling het zekere voor het onzekere en forceerde eeuwig schaak. Oei bood gezien de stand in de wedstrijd eveneens remise aan, zijn tegenstander moest weigeren en verloor. Van der Steen gaf helaas in betere stelling een stuk weg. Stelling leek te verliezen, maar bewees dat het toch remise was. Ook Heemskerk gebruikte zijn betere stelling voor een remiseaanbod en bracht de stand op 5-4. Tholenaar brak nog af, maar staat gewonnen. LSG 2 liet kansen op een ge lijkspel lopen. Invaller Van Blitterswijk was de enige winnaar. Van Ketel verloor snel en Van der Pol en Landsbergen offer den te veel. Sibbing en Westra Hoekzema speelden remise en de andere invaller. Van Duyvenbode, bleek na 6 uur spelen net niet te kunnen winnen. Thiel had wel kunnen winnen, maar de afgebroken stel ling is remise. DZP kon alleen nog degra deren in het onwaarschijnlijke geval dat degradatiekandidaat Tal 2 van koploper Amstelveen 2 zou winnen. Met 4-4 waren de Lissenaren in ieder geval veilig. Bak ker, Godijn en Van der Aardweg wonnen, Lemmers en Van Dijk speelden remise. Philidor 2 had gezorgd voor voortdurend telefonisch contact met Amsterdam. Toen bekend was dat Caïssa verloren had en Philidor, dat een matchpunt meer had, dus veilig was, verslapte de concentratie en werd de overwinning uit handen gege ven. De wedstrijd begon slecht: „verster king" Van der Weijer kwam niet opdagen. Vriend, Braggaar en Smit speelde en Van Loon won. Van Ofwegen, en Slingerland stonden gewoni het nieuws uit Amsterdam kwan loren nog. In dezelfde poule schoten Philidor helpen door ten struikelen. Dit lukte, al bleef der effect. De Haarlemmers ha< versterkt met Duchêne (ex-LSG Driessen wist hem in een uitstel te verslaan. Ook Fritschy en H( wonnen. Bongers, Hilarius en speelden remise. Ook Philidor 3 mooi afscheid. De invallers Rijnb Schie en Stikvoort stegen bovei uit en wonnen. Ook Vergeer en Net wonnen. Van Steenwijk en Wijngaard voegden hier halfjes LEIDEN Unicum blijft op het goede spoor in de eer ste klasse. In Rotterdam werd met 6-2 gewonnen van de Racketeers maar coach Berry Jansen toonde zich duidelijk ontevreden over de twee vermorste punten in de mixed. De overige eersteklassers lie pen op derde wedstrijddag averij op. Hillegom ging met 6- 2 onderuit tegen Warande uit Oosterhout en Dekker boekte hetzelfde resultaat tegen Heer- hugowaard. In de tweede klas se vallen meer positieve resul taten te melden. Zee en Duin kwam met vier punten terug uit Velp en De Merenwijk ver liet met een 5-3 overwinning het Westland. In de derde klas se herstelde Nieuw Vennep zich van de zware nederlaag van vorige week door met 5-3 van Amstelpark te winnen. Eerste Klasse Racketeers 1 - Unicum 12-6 Unicum-coach Berry Jansen riep zijn team na de terugkeer in Leiden bijeen om de onno dig verspeelde punten in de mixed te bespreken. „Vooral de manier waarop we die ver speelden daar baal ik stevig van", aldus een verbolgen Jan sen. De Leidenaars kende een voorspoedige start. De singles leverde een 4-0 voorsprong op en deze score werd in de dub bels verder uitgebouwd. Bij de mixedpartijen stokte echter de Unicum-machine. „Kostbaar puntverlies", herhaalde Berry Jansen nog maar eens. „Vooral omdat dit ons tegen de voor naamste concurrent Docshop lelijk op kan breken". Heerhugowaard 1 - Dekker 1 6-2 De Warmonders moeten het na drie competitiesrondes nog steeds stellen zonder Roe meen Cosac. In Noord Holland werd zijn wedstrijdervaring node gemist omdat Dekker met name op de beslissende momenten niet thuis gaf. Er viel echter in Heerhugowaard wel te genieten van aantrekke lijk tennis. Vooral de single van Wimpe Thomas was een schitterende partij. Na ruim twee won Thomas in twee sets. Birgit Pardoel zorgde voor het andere Warmondse punt maar meer zat er niet in voor Dek ker. Hillegom - Waranda Ooster hout 2-6 Cindy Berkhout en Petra Wes- sels vormden de zwakke scha kels bij Hillegom. De Hille- gomse dames gingen in al hun partijen kansloos onderuit te gen Ilonka Leyten en Miranda Nuyten. Marco van Trigt en Marcel Vink zorgden voor de punten tegen de Brabanders. Vooral de partij van Vink tegen Ton Louwers was van niveau. In de dubbels en mixedpartij en toonde Waranda echter wei nig clementie met de debutant in de eerste klasse. Tweede Klasse Beekhuizen - Zee en Duin 4-4 „Het gaat nog steeds goed met het oude lichaam", meldde Jan Willem Lugthart opgewekt vanuit Velp. Een terechte con statering want de teamcaptain had een belangrijke inbreng in het puntentotaal bij de Katwij- kers. Judith Verhoef trok zich op aan de prestaties van Lugt hart en won de single en mixedpartij. Leon Damen en Nelleke Weyermans bleven in prestaties achter en konden geen partij winnen. Wateringen - De Merenwijk 3- 5 Irma van Seeters zal met ge mengde gevoelens terug den ken aan haar bezoek aan Wate ringen. Een bierviltje trof haar in het oog waardoor haar lens brak en een bezoek aan het zie kenhuis noodzakelijk werd. Ondanks deze handicap boek te de Leidenaars een overwin ning waarvoor in de singles de basis werd gelegd. De dubbels werden verloren maar het duo Tanis/Van der Voort zorgde voor het vijfde punt. Derde klasse Unicum 2 - Heerhogowaard 3 4-4 „Er was weinig verschil tussen de twee teams. De uitslag klopt gewoon", aldus Wouter van der Heijde. Jacqueline Paauw en Marquérite Patiwael verloren hun singles vrij gemakkelijk. Onno van Paridon en Perry Paauw pakten wel de punten. Ook de dubbels werden ver deeld. Paauw en Van Paridon sleepte er met 7-5 in de derde set een overwinning uit, terwijl de dames het onderspit moes ten delven. Het duo Patiwael- /Van der Heijde won na drie sets één van de mixed dubbels. Unicum 3 - Volendam 14-4 „De mixed met Mirjam Sieme- rink hadden we eigenlijk moeten winnen", volgens Onno Guinau. Het duo stond met 6-2 en 5-4 voor, maar moest met 5-7 in de tweede set en 3-6 de winst afstaan aan Vo lendam. Marco Visser, Guinau en Marieke Bethlehem won nen allen hun enkelspelen. Het vierde punt kwam van de gewonnen partij van Maarten Kallenberg en Marco Visser. Nieuw Vennep 1 - Amstelpark 5 5-3 Nieuw Vennep trok na een Ondanks de inspanningen van Talbert Boef liep Dekker 2 tegen een kansloze 8-0 nederlaag op tegen TEAN. spannende wedstrijd uiteinde lijk toch aan het langste eind. De singlepartijen werden eer lijk verdeeld. Marcel Van Rijn en Rosemarie Verdegaal wa ren succesvol, terwijl Rogier Liefbroer en Renée Crama hun duels verloren. Via sets van 7- 6, 6-7 en 6-4 wonnen Van Rijn en Liefbroer knap het heren- dubbel. De damesdubbel ging naar Amstelpark. Uiteindelijk bleek Artesia in de gemengde partijen niet te kloppen. Leidse Hout 1 - Spijkenisse 4 2-6 Leidse Hout trof in Spijkenis se een sterke tegenstander. Met name de dames schoten in hun partijen te kort. Waldo Jansen was goed voor twee re delijk eenvoudige winstpartij en. Met tweemaal 6-2 zegevier de hij in het enkelspel. Het tweede Leidse punt behaalde Jansen door met Ferry Stipko- vits de dubbel met 6-3 en 6-2 te winnen. Diane Padt liep in haar laatste wedstrijd een schohderblessure op. Zee Duin 2 - Spijkenisse 3 2- Zee Duin moest tegen het te sterke Halfweg Spijkenisse te recht een nederlaag incasse ren. Jeroen Boogmans was nog het meest succesvol. Zijn en kelspel won hij met tweemaal 6-2. De herendubbel werd met Pieter Guyt op het nippertje met 7-6 in de derde set gewon nen. Dekker 2 -TEAN 10-8 De Alphenaren hadden geen moeite met het onervaren team van Dekker 2. Talbert Boef was de enige die voor wat weerwerk kon zorgen maar dat LEIDEN In de vierde klasse hebben OLTC en De Boekhorst hun zinnen gezet op promotie. Op de derde wedstrijddag toonden beide teams zich wederom onge naakbaar. Unicum 4 en Hillegom 3 waren goed op dreef en konden met 7-1 overwinning het clubhuis op gaan zoeken. Vierde Klasse De Merenwijk Leiden 2 - Vlie gende Hollander A'veen 17-1 De Merenwijkse tennissers wonnen op Martijn van der Berg na al hun enkelspelen in drie sets. Pascal Jongmans, In- grid Kruit en Freek van der Ca- pellen zorgden voor de punten. De dames- en herendubbels waren eveneens in drie sets voor de Merenwijkers. Castricum 3 - OLTC Oegst- geest 12-6 De Oegstgeester ploeg boekte hun derde overwinning op rij; er wordt al voorzichtig aan een terugkeer naar de derde klasse gedacht. Alleen de damesdub bel van Liesbeth Hooghoudt en Nancy Toole en de eerste mixdubbel ging verloren. De herendubbel wisten na een 6-0 nederlaag in de tweede set en een 3-0 achterstand in de derde toch nog tot winst te komen De Munnik Leiderdorp 2 - Martinus A'veen 1 3-5 De dames van het Leiderdorp- se team Monique van Bijster- veld en Joan Zonnevylle trof fen twee sterke BI-speelsters uit Amstelveen en verloren beide enkelspelen en het dub belspel. Hans van Bijsterveld en Edwin Leunissen trokken de stand recht. De twee verlo ren mixpartijen gaven de door slag. Sassenheimse TV 1 - Merlen- hove 4 2-6 Toon van Dijk en Aalt Willem Westra van Holten zorgde voor een goede uitgangspositie maar daarna was de pijp leeg bij Sassenheim. Vooral de da mes lieten het afweten en daarmee was de 6-2 nederlaag een feit. TV Zandvoort 4 - De Boek horst Noordwijkerhout 12-6 De Noordwijkerhouters be houden na de ruime winst in Zandvoort nog steeds kampi oenskannen. Martijn Zandvliet vocht zich in drie sets naar winst; Ben de Bruin had het gemakkelijker. De single van Jolanda Mens ging verloren, evenals de damesdubbel. De beide mixdubbels gaven de doorslag. TIOD Gouda 1 - LTC Lisse 1 7- 1 De Lissenaren gaan steeds be ter spelen. De Gouwenaren bleken ondanks goed tegen spel van Lisse vaster. Astrid Leyten redde de eer voor de gastploeg. De vierde klasse lijkt voor de Lissenaren een stapje te hoog. Haarlem 1 - Zoeterwoudse TC 15-3 De dames van de Zoeterwoud se ploeg Myrna Krijgsman en Tiny van Velzen. haalden de punten binnen. De heren had den moeite met de gravelba- nen in Haarlem en konden niet tot winst komen. De verlo ren mixedpartijen belisten de wedstrijd. Uitgeest 1 - Hillegomse TC 2 3- 5 In de herendubbel trotseerden Sjoerd van de Mark en Jeroen Vink zeven matchpoints en sloten de wedstrijd winnend af. Beide herenenkelspelen werden ook gewonnen. De da mespartijen van Madeion Ver degaal en Yvonne van Hens- bergen leverden geen punten op. Beide mixedpartijen wer den door de Hillegomse ploeg gewonnen. TEAN Alphen a.d. Rijn 2 - Jaagpad A'dam 16-2 Mickel Verkerk rondden alle drie zijn partijen winnend af. René Cardinaal moest na een winnende single, opgeven in zijn mixdubbel. Inez Franke was te sterk voor haar Amster damse opponente. Marie-Loui- - Ben de Bruin had een belangrijke inbreng in de 6-2 overwinning van De Boekhorst in Zandvoort. se Goudhart moest het onder spit delven. Unicum Leiden 4 - Phoenix R'dam 17-1 Vooral de dames van Unicum zien. Fleur Meyer en Kim Dirkse wonnen hun enkelspe len, maar verloren daarente gen de dubbel. Erik Bolten, Robbert-Jan Hartwijk en Roe- lieten zich van de goede kant land Kuiper maakten geen FOTO: HENK SNATERSF fouten. Hillegomse TC 3 - Leeuwen- bergh Leidschendam 3 7-1 De Hillegommers boekte een ruime winst. Voor het eerst was de mix van Sandra Faas en Bartel Swart succesvol. Willem Visser won zijn enkelspel via twee tie-breaks. De zusjes Faas wonnen al hun partijen. Alleen de herendubbel liet een steek je lopen. Dash '35 Dordrecht 3 - Fores- cate Voorschoten 16-2 Koploper Dash '35 maakte wei nig fouten tegen de Voorscho tenaren. Alleen Gert-Jan Egbe- rink en Marco Stals wisten hun enkelpartijen winnend af te sluiten. In de overige partijen was de Dordrechtse kampi oenskandidaat te sterk. Hazerswoudse TC 1 - Helle- voetsluis 13-5 Metselaars Scheveningen 3 - Botesa Bodegraven 1 7-1 De Scheveningers waren over de gehele linie te sterk voor de Bodegravense ploeg. Toch had er voor de gasten meer in geze ten. De dames konden echter niet op tegen de A-speelsters van Scheveningen. De Boekhorst Noordwijker hout 2 - Oud Beyerland 3 6-2 De herenenkel van Martijn Aartman en de herendubbel ging voor de Noordwijkerhou- ter verloren. Sander Geerlings won in drie sets in een goede partij. Door goede bijdragen van Annemarije van Over schot en Margot van den Haak won de Noordwijkerhoutse ploeg ruim met 6-2. Vijfde klasse Artesia 1 - Gouda 2 7-1 Patrick Nieze en Taco de Vries hadden slechts twee sets nodig voor de winst. Heddy Boers nam in twee sets het enige ver- liespunt van Artesia voor haar rekening. De mixed van Boers en Hanno van de Mark werd moeiteloos met 6-1 en 6-2 ge wonnen. Voor de overige par tijen waren drie sets en een maal een tiebreak nodig. Oud Wassenaar 1 - Roomburg 15-3 Alleen de dames van Room burg hadden iets in te brengen tegen Oud Wassenaar. Gea Kok en Yvonne Westerhout wonnen beiden hun singles. Samen haalden ze via de set standen tweemaal 6-4 het der de punt voor Roomburg bin nen. De heren kwamen er nau welijks aan te pas. Alleen Erik LEIDEN - Verlie: dan verlies was weekeinde te noteri de diverse honk balteams uit de rei Alphians uit Alphe den Rijn kregen va twee maal klop. n e I FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN bleek uiteindelijk onvoldoen de. „Op de beslissende mo menten missen we ervaring en dat breekt ons in deze klasse op", aldus coach Irfan Aytug. De Munnik - Popeye 4-4 Remo Bouwman had duidelijk zijn dag niet bij de Leiderdor pers. De hatelijk nul domi neerde zijn persoonlijke score. Marcel Lolling en Philip Nag- tegeller maakte zijn off-day echter goed en bij de dames had Judith Pieters een positie ve inbreng. Noest gaf zich pas na drie sets gewonnen. Zesde klasse Forescate 2 - Nieuwe Sloot 14- 4 Nieuwe Sloot kwam met 1-3 uit de singels, maar moest nog erg diep gaan om uiteindelijk met een puntendeling naar Alphen te vertrekken. Vooral Evelien van der Poel maakte het de be zoekers lastig, en bracht Fores cate terug in de wedstrijd. Van der Poel had Mandy Rommers overtuigend verslagen en dub belde met Berty Koemans minstens net zo goed. Ter Aar 1-Artesia 2 6-2 De ploeg van Ter Aar maakte korte metten met de plannen van Artesia, om met een zege te vertrekken. Via mooie par tijen overtroefde Ter Aar de bezoekers, vooral door een fraaie overwinning van Yvor Bergsma. Artesia behaalde toch nog twee punten bij de da messingle (Annemarie van der Spek) en het damesdubbel (Van der Spek met Karin Boers) Leidse Hout 4 - Voorhout 17-1 Voorhout behaalde haar enige punt in het damesenkel. Voor de rest maakte de ploeg weinig kans tegen Leidse Hout. In de gemengde partijen liet Voor hout echter haar tanden zien. Arjen Radder kon de thuisclub nog maar net de eerste mixed laten halen. De tweede mixed werd uitermate spannend en moest over drie sets uitgespon nen worden. KLTV1 - Boekhorst 4 8-0 De Katwijkse ploeg walste over De Boekhorst heen. De ploeg uit Noordwijkerhout ging roemloos ten onder, hoe wel er in de gemende partij even een opleving kwam. Alkemade 1 - Merenwijk 4 2-6 De jonge ploeg uit Alkemade miste nog de nodige wedstrij dervaring, maar liet met het heren-enkel en dubbel zien een belofte voor de toekomst in huis te hebben in de vorm van Jan Pieter Roelofs en Wal ter van der Poel. Het werden spannende partijen, die bijna allemaal uitliepen op een drie setter. Zaterdag in Eindhove het liefst 14-7, waarbi dat de Alphians nai aan slaan toekwamen, werd er net zo weinig door de (toen) thuiscluj hadden de Eindhoven ten ook weinig trek in k slagwerk. Jeroen Ho F] had de PSV-ers beter controle in die tweed strijd, maar moest toch liezend pitcher van het 3. In Wassenaar is h 3 slaag van Pioneers ni< dreven hard aangel „Door het samenvoeg eerste en overgang hebben we nu liefst i overgangers. Daarbij neers wat vorig jaar nog klasse speelde. 17-5 en weliswaar niet leuk, weer geen vernedl meent een Wassenaars^ al. De 17-5 werd overig» in de negende inning ff seerd, maar niet nadat fT] Haseth een homeruiig Wassenaar op het bordt~ ten zetten. De Key Tw(|| ters kregen van VUC e«| in honkbal: 13-2. Softbal De dames van Alp] Wassenaar, beide aktief hoofdklasse van het d p West, kregen net als hun ballende heren voor de Tegen de Pino's uit IJn leed Alphians eerst ei ducht 5-1 verlies, waai tweede wedstrijd een ti< besliste: Toch weer verl het met 3-2. Wassenaar het 6-0 verlies in de eers strijd weinig plezier vier gescoorde punten I tweede wedstrijd. kwamen zes tegenstaj over de streep. KOERSEN DEN HAAG - Onze tipl de koersen van Wolvega/ gen, aanvang 18.45 uuj den: le koers: I. Karen's Jewel. 2."U Joling. 3. Goldchicken S (9-6-21; 2e koers: 1Fresco, 2. GaudiuJ: Gipsy (2-8-1). 3e koers: 1 Friso Jorishof, 2.J1 Hazie, 3. Fiod Hollandia (4-2-9?. 4e koers: 1. Gentleman Viola.lt ger Express, 3. Flossy's Silver ,e 5e koers: 1 Nick Hoff. 2. Flagjgt 3. Estrella Star (6-8-2). 6e koers: 1 Floor Kievitshof^ braltar, 3. Fenna B (7-3-4). 7e koers: 1. Fiamette, 2. Mr C Favoriete Nora (9-5-3). 8e koers: 1Defoe Hanover, 2| Gay. 3. Celest Greenacre (7-2 v 9e koers: 1Otto GerdasmindeL Stukje, 3. Fascinating Girl (5-4r 10e koers: 1Famico Westland.!6 mar Jet, 2. Flash of Light (4-9-5jo 11c koers: 1. Eliot Buitenzorg,! Accompli, 3. End of All (7-4-1). i Hugo Langeweg t naar EK voor "r beroepsrijderloi Id i DEN HAAG - Hugo weg treedt namens ons aan in het jaarlijkse t< om het Europees Kam] schap voor Beroepsrijdei De oud-Scheveninger die' jaar met 200 overwini voor het eerst in zijn looj de nationale titel in de sleepte, begint het drie durende toernooi avond in de Zweedse hs stad Malmö. Het gezelschap vervol] strijd een dag later in hagen waarna de beslii een dag later zal vallen Deense Billund. De Bel gaerde verdedigt de titel, het Noordhollandse Scl brug woonachtige Lan ziet het toernooi met het ge optimisme tegemoet is te hopen dat ik wat heb met de loting. Ik be meest op mijn hoede v Scandinavische rijders spelt de dravertrainer.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18