Titel Quick Boys na zinderende wedstrijd in de ban van tweede titel Quick Boys Katwijk SPORT FC Lisse tevreden met remise Evenwicht tussen Noordwijk en ARC Oegstgeest content met puntendelinjj Cctdóc Qowumt MAANDAG 4 MEI 1992 LEIDEN FC Lisse herstelde zich in Spijke- nisse enigzins van de reeks matige wedstrijden waar de concentratie ver te zoeken was bij de Bröring-equipe. Deze verbeterde instelling le verde een punt op tegen degradatie-kandidaat Spijkenisse. FC Lisse startte opvallend gemotiveerd en zette de thuisclub onder druk. Na een kwartier lever de dat resultaat op. De sterk spelende Robert Vermin forceerde een corner en Radjin de Haan slaagde daaruit de balans in de wedstrijd te doorbreken: 0-1. De geel-blauwen bleven domi neren maar Rob Vermeulen en Radjin de Haan verzuimden dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Spijkenisse kon hier weinig tegen over stellen en was alleen vlak voor rust gevaar lijk toen Niels van Hamburg een schot op de paal zag afketsen. Na de pauze veranderde het spelbeeld. Spijkenisse kwam goed uit de start blokken en FC Lisse moest terug op eigen helft. Na tien minuten viel dan ook de gelijkmaker. Edward van der Putten raakte de bal met de hand in het strafschopgebied en Niels van Hamburg maakte geen fout vanaf elf meter: 1-1. De thuisclub rook zijn kans en bleef jagen op positief resultaat. Na een half uur kreeg Spijke nisse loon naar werken en was het Van Ham burg die met zijn tweede treffer zijn ploeg op voorsprong zette. FC Lisse toonde echter veer kracht want vlak voor tijd scoorde Mark Ens de verdiende gelijkmaker waardoor de ploeg van Ruud Bröring keurig op het schema van één punt per wedstrijd bleef. LEIDEN ARC en Noordwijk hielden elkaar op Alphense sport park Zegersloot keurig in even wicht. Vooral in de eerste helft was er van enig krachtsverschil nauwelijks sprake. De uitsluiting van Noord wij k-doelman Mark van Berkel zorgde echter voor een onverwach te wending maar dat bleek niet vol doende om de uiteindelijke pat stelling (1-1) te doorbreken. ARC had nog het meeste belang om de derby winnend af te sluiten. De derde periode lonkte immers nog voor de Racing. Dat bleek ech ter niet uit het spelverloop want de Noordwij kers bleven vrij eenvou dig op de been ,Door de schorsin gen van Rob Koster en René Lam- mers werd het evenwicht in het team verstoord waardoor we Noordwijk niet onder druk konden zetten", luidde de verklaring van ARC-trainer Aad Koren voor het matige spel van de Alphenaren. In de eerste helft vielen er dan ook nauwelijks kansen te noteren. Na de pauze werd het duel wat leven diger. ARC kreeg via René Bon een zeer goede mogelijkheid maar Noordwijk-doelman Mark van Ber kel onderbrak deze actie via een grove charge. De invaller voor Rob van Dijk mocht dan ook de kleed kamer opzoeken. Ronald van Kes- teren nam zijn plaats onder de lat in en met tien man nam de Eel- man-equipe verrassend het initiatief. Na twin tig minuten leverde dat resultaat op toen Bram Marbus de score •opende: 0-1. ARC herstelde zich echter van deze tegenvaller en vijf minuten later stond de 1-1 op het scorebord toen Jacques Key een voorzet van Johan Boer doeltref fend afrondde. ARC heeft door dit resultaat de derde periodetitel niet meer in eigen hand en is afhanke lijk van de resultaten van Excel sior Maassluis en Katwijk. Beachvolleybal in Noordwij NOORDWIJK Op 20 juni zal op de Noordw stranden het NOVO-beachvolleybaltoernooi ganiseerd worden. De populariteit van dit uiti rika overgewaaide fenomeen neemt ook in Ni land toe. Deze zomer zal voor het eerst een ci van toernooien op diverse Nederlandse stra afgewerkt worden. De volleyballers doen aeto-M eenvolgens Kijkduin, Den Helder, Noord, Monster, Schoorl en Scheveningen aan. De oi serende Noordwijkse volleybalvereniging wacht dat ruim veertig velden bespeeld gaan den in de diverse klassen. Spelers uit de Nede se eredivisie geven eveneens blijk van hun e nen in het mulle zand. Het toernooi in Noon w staat open voor alle teams die denken dat zt kans maken op een toppositie tot en met fan en recreantenteams. In alle tussenliggende sen worden wedstrijden georganiseerd. Geïnt ter« seerde teams kunnen zich inschrijven bij R. Zuilekom (01719-19142). gei Idoor CAROLE MASSEE LEIDEN - Oegstglell heeft in de nacompeS van de zaterdag vieje klasse B een punt beh$e tegen Jodan Boys (1-1 ).e z nc Kagia behaalde en belangi 0\ overwinning op TAW (Lel Samen met Be Fair strijde twee teams voor handhaver in de vierde klasse. In de\|can de klasse A moest Voorschi rer in de strijd om het kampii Lu schap twee punten afstaan -IC Honselersdijk (1-0). In heti de tussen de twee andere t p kandidaten won SEV meteor van Loosduinen. ok. De Jodan Boys - Oegstgeesioel 1(1-0) ;io Oegstgeest-trainer Wim Vi^ie. toonde zich tevreden over is behaalde resultaat. „We WTO ben nu een redelijk goed Ke gangspunt voor de tweern wedstrijd". Het begin van A wedstrijd liet enige tijd op zie wachten. De aangewen! scheidsrechter bleek op den kantie te zijn. De grensrech|ar i die zijn taak overnam, verraai! Oegstgeest in de twintigste nuut met een strafschop v Jodan Boys. De thuisploeg tildt zuimde niet om van de g op genheid gebruik te mak P; Oegstgeest bleef redelijk houdend spelen. De ploeg de betere, maar creët slechts kleine kansjes. Haf wege de tweede helft maa Ronald Pilmeijer op van Rein Grooters de gel maker. De beste kansen wa nog voor Oegsgeest, maar wedstrijd bleef verder d( puntloos. TAW- Kagia 1-2 (0-2) In de beginfase kreeg TA twee goede mogelijkheden de leiding te nemen. Fn Aartman verzuimde echter te scoren. Erik Wijnh bracht Kagia na een kwar op voorsprong. TAW bl niet erg bij de les te zijn. Ka speelde enthousiaster tastender. De tweede tre was dan ook verdiend, van Leeuwen werkte een v( zet in eigen doel. De twe helft was voor de thuisplo Kagia werd flink onder d gezet, maar doelpunten braken vooralsnog. Na een hjf uur kopte Frans de Boer, «j- eerder al op de paal schoot, e voorzet van Aartman binni De gelijkmaker van De B< werd afgekeurd. TAW kre de kansen om alsnog op ge ke hoogte te komen, maar mocht niet meer baten, twee kostbare punten ging naar Kagia. Honselersdijk - Voorschot 1-0 (0-0) Tot halverwege de eerste he was Honselersdijk duidelijk betere ploeg. De ploeg creë de legio kansen. Mede dank uitstekende werk van doelm Jos Lozen bleef het Voorscl tense doel echter leeg. De g ten namen geleidelijkaan 1 initiatief over en zetten Hon lersdijk flink onder druk. N gelijkheden om op gelij hoogte te komen waren er noeg, maar de ploeg verzui de te scoren. Een snelle uiti van Honselersdijk vijf min ten voor tijd betekende alsn het verlies voor Voorschoten EINDHOVEN - Piet wordt de nieuwe technisch der van de Eindhoven. De 42-jarige is de opvolger van Chris ker, die hoofdcoach wordt Fortuna Sittard. Buter, nu werkzaam bij Emmen, de een overeenkomst voor jaar. Hij was voorheen zaam bij Wageningen. RIJNSBURG In een zinderend partij voetbal heeft Quick Boys voor de tweede maal op rij het af delingskampioenschap in de eerste klasse behaald. Op de Middelmors bleven de Katwijkers aartsrivaal Rijnsburgse Boys met 3-1 de baas. Sporting Gijon wil Bert Jacobs®1 ARNHEM - Trainer Bert cobs van Vitesse gaat waaj schijnlijk naar Sporting Gijoi De voorzitter van de Spaant middenmoter en Jacobs ziïJ het in grote lijnen eens over voorwaarden van de overgang Komende week onderhandel Gijon met Vitesse. Jacoaor heeft bij de Arnhemse cluBj" nog een contract tot eind vor" gend seizoen. Vitesse wacht ontwikkelingen rustig af. CoiU tacten met een mogelijke o]p volger van Jacobs heeft dR club, volgens voorzitter Karfjdi Aalbers, nog niet. |h Buter coach If bij Eindhoven „Dit is het kampioenschap van het karakter", stelde Quick Boys aanvoerder Hans van der Plas na afloop van de slijtage slag glunderend vast. „Dit kampioenschap heeft meer moeite gekost dan het vorige. Voor mij is deze titel dan ook minstens zo mooi". En inderdaad, in de laatste drie wedstrijden tegen Kat wijk, Heerjansdam en zater dag tegen Rijnsburg moest Quick Boys tot op de bodem. Op Duitse wijze werden die duels in het laatste kwartier in Katwijks voordeel beslist. Te gen Rijnsburg scoorde Quick Boys in de laatste 18 minuten driemaal, waarmee een 1-0 achterstand alsnog werd om gebogen in een 1-3 overwin ning. Die sensationele slotfase was de terechte ontknoping van een wedstrijd die zich het best laat omschrijven als 'krankzinnig'. misschien wel wat vreemd in de oren geklonken zal hebben maar met Wuls bedoelden de supporters trainer Wim van Zwam die breed lachend deze hulde in ontvangts nam. „Dit is natuurlijk fantastisch. Ik heb natuurlijk de verhalen van vorig jaar gehoord maar als je er zelf bij betrokken bent dan is het natuurlijk heel anders". Het kampioenschap was voor de Bleiswijker een persoonlij ke overwinning. De boodschap in januari dat zijn contract op Nieuw Zuid niet verlengd werd was voor hem een ernsti ge teleurstelling. „Het bericht kwam net op het moment dat ik het gevoel had dat ik een beetje greep op de spelers groep begon te krijgen. De eer ste maanden verliepen inder daad vrij stroef maar dat had ook te maken met de naweeën kampioenjaar. Voor de spelers was het vooral mentaal moei lijk om zich weer op te laden. Maar na de winterstop verliep het allemaal veel beter en zijn we ook terecht kampioen ge worden". Na afloop was er ech ter niet veel te merken tussen een verstoorde relatie tussen Quick Boys en Van Zwam. 'Wuls' kwam na afloop handen tekort om de felicitaties in ont vangst te nemen en stortte zich met overgave in het feest gewoel. Na de rondrit door Kat wijk vormde de ontvangst op het gemeentehuis weer een hoogtepunt. De spelers op het bordes bespeelde de menigte met veel gevoel voor theater en het clublied schalde talloze malen door de kustplaats. Niet iedereen toonde zich op de hoogte van de gebeurtenissen getuige de opmerking van een klein meisje „Waar blijft Ajax nou Maar gezien de reactie van haar vader zal het niet lang duren voordat zij ook in het blauw-witte legioen is opgeno men. Opluchting Echt vrolijk kijkt Gert Aandewiel niet na zijn gelijkmaker tegen Rijnsburgse Boys. Floor van Duyn toont zijn vreugde met wat meer overgave. Dit in tegenstelling tot de verslagen ogende Ron Carli, Hennie Koet en Jan Blankespoor. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Scoreverloop: 10. De Louw 1-0, 72. Aandewiel 1-1, 81. Otte 1-2, 83. Floor van Duyn 1-3. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Van Delft, Wendt, Bodaan, Heemskerk, Carli (Janmaat), Koet (Van Duyn), Hooymans, Vonk, De Louw, De Jager Quick Boys: Van der Niet, Rog (Ru waard), Haasnoot, Aandewiel, Hans vari der Plas, Floor van Duyn, Dijk huizen, Otte, Jaap van Duyn, Van der Kley, Leen van der Plas maar toen ik veld opliep liepen de rillingen over mijn rug", al dus de maker van de belangrij ke Katwijkse gelijkmaker Gert Aandewiel. De spanning vorm de een belangrijke factor in het verloop van de wedstrijd. Rijnsburgse Boys raakte in de personen van Andries Wendt en Martin de Louw het eerst oververhit en dat kostte de Kurver-brigade uiteindelijk de overwinning. De aandachtige toeschouwer kwam echter ogen tekort om het boeiende Al na tien minuten tracteerde Rijnsburg de bezoekers op een achterstand. Een voorzet van Wim Hooymans werd door de instormende Martin de Louw knap achter doelman Tom van der Niet gekopt. De Katwijkers liepen niet alleen tegen een snelle tegentreffer op, ook moesten zij constateren dat Rijnsburg de messen flink had geslepen. Dat de grens van het toelaatbare enkele keren flink werd overschreden aan Rijns- burg kant, wekt geen verba zing met spelers als Andries Wendt en Martin de Louw. Maar dit duo haalde niet alleen tegenstanders, maar uiteinde lijk ook de eigen ploeg onder uit. Want tot opluchting van de Katwijkse aanvallers haalden beide spelers het rustsignaal niet. Eerst mocht Wendt met twee boekingen de kleedka mers opzoeken na grove tac kles op Otte en Dijkhuizen. Vijf minuten later was het de beurt aan De Louw. De War- monder had al een boeking op zak nadat hij Jaap van Duyn zonder aanleiding had gelan ceerd, toeri hij na een buiten spelsignaal de bal wild wegt rapte. Scheidsrechter Dragt zag hierin een prima reden om zich te verlossen van de mek kerende spits. „De Louw heeft weer eens een wedstrijd beslist voor Rijnsburg. De laatste tijd gebeurde dat op een positieve manier, vandaag dus niet", he kelde Rijnsburg trainer Arie Kurver na afloop zijn pupil. Rijnsburg verloor daarmee juist de twee spelers die ook in positieve zin het meeste opvie len. bij de thuisclub. De nume rieke meerderheid bracht in eerste instantie niet de oplos sing voor het tegen zichzelf voetballende Quick Boys. Zo schoot Wim Hooymans na mens de negen Rijnsburgers op de paal voordat het team van trainer Wim van Zwam wat terug kon doen. Een schot van Frenk van der Kley op de vuisten van doelman Jan Blan kespoor en een inzet van Gert Aandewiel van de lijn gehaald door Hennie Koet, brachten Quick Boys voor rust nog niet op gelijke hoogte. Incident Het drama leek na rust com pleet te worden voor Quick Boys. Bij een van de spaarza me Rijnsburgse aanvallen haakte doelman Van der Niet Rijnsburg spits Ron de Jager en mocht eveneens inrukken. Martin Rog werd vervolgens door Van Zwam gewisseld voor reserve doelman Marco Ru waard. Wonderbaarlijk genoeg pakte dit incident positief uit voor Quick Boys. Met tien te gen elf liep het allemaal wat soepeler bij de Katwijkers. Het op tandvlees lopende Rijns- burg zwichtte pas ruim een kwartier voor tijd onder de Katwijkse druk. Een voorzet van Van der Kley werd doorge- kopt door Leen van der Plas en van dichtbij ingetikt door Gert Aandewiel. De periode die no dig was om het veld te ontrui men van feestende supporters was tekort voor Rijnsburg om weer op adem te komen. De thuisploeg moest na de gelijk maker zelfs nog driemaal een pijnlijke feestuitbarsting on dergaan. Tweemaal bij treffers van Edwin Otte (kopbal) en Floor van Duyn (binnentikker na schot van Jaap van Duyn). De derde maal bij het eindsig naal van Dragt, waarbij de hon derden supporters samen met de spelers zorgden voor een hossende massa. Rijnsburg trainer Arie Kurver sloeg het allemaal met enige afgunst gade. „Rijnsburg moet weer naar de top van de eerste klas se. Met een stuk of drie ver sterkingen moet dat met dit materiaal mogelijk zijn." Zijn collega Wim van Zwam hoeft zich het komend seizoen min der druk te maken. Ondanks de knappe prestatie die de Bleiswijker dit seizoen neer zette in Katwijk moet hij het volgend seizoen stellen zonder club. Van Zwam zal zich het jaar bij Quick Boys nog lang heugen. Door het bestuur niet de tijd gegeven om zich aan te passsen in de in alle opzichten unieke Quick Boys wereld, werd Van Zwam tijdens het seizoen geen contractverlen ging gegund. „Ik had die be slissing wel aan kunnen vech ten, maar op het moment dat die viel heb ik hem geaccep teerd. Vervolgens hebben we allemaal de handen in elkaar geslagen en de cijfers spreken verder voor zich". Van Zwam weet zich met Quick Boys in ieder geval een ervaring rijker. „Ik vind dat ik als mens niet netjes ben behandeld door Quick Boys. Maar ondanks deze affaire win ik er altijd bij. Is het niet op het gebied van training, dan is het wel op het menselijke vlak. En dat is op de lange duur toch het belang rijkste". KATWIJK - Het kampi oenschap van Quick Boys zette Katwijk weer stevig op zijn kop. Van verzadi ging is voorlopig nog geen sprake en de tweede titel op rij werd dan ook uit bundig gevierd door de doorgaans zo ingetogen Katwijkers. De zegetocht door de straten van de kustplaats en de ont vangst op het gemeentehuis vormden weer eens een bewijs van de unieke status van Quick Boys in voetballand. Voor een buitenstaander valt die euforie vaak moeilijk te be grijpen. De uit Haarlem af komstige topscore Edwin Otte maakte vorig seizoen al kennis met het enthousiasme van de Katwijkse supporters maar blijft zich verbazen over de to nelen die zich voor zijn ogen afspeelden. „Voor een voetbal ler zijn dit unieke momenten. De manier waarop hier een kampioenschap gevierd wordt maak je bijna nergens mee. En dat maakt Quick Boys ook zo'n unieke club". De voorbereidin gen voor het kampioensfeest begonnen al vroeg in stadium. Een groot deel van de suppor ters verzamelden zich ruim voor het aanvangsuur bij de plaatselijk cafe's om daar van daan onder begeleiding van de in clubkleuren gestoken mu ziekvereniging DVS aan de ze getocht naar de buurgemeente te beginnen. De wetenschap dat de titel bij de aartsrivaal gepakt kon worden zorgde voor extra geestdrift. Chaotisch Sportpark Middelmors was dan ook een blauw-wit bastion. De Noordwijkerweg in het bloemendorp oogde dan ook zeer chaotisch. Ondanks de op roep om de fiets te komen stonden de auto's tot aan de grens met Noordwijk en het was voor de laatkomers dan ook een gigantische klus om een redelijk plekje te bemach tigen. Maar de ruim 6000 toe schouwers zorgden voor een voor amateurbegrippen unie ke ambiance. „Ik ben intussen wel het een en ander gewend voetbalgevecht te volgen. Toch sprongen enkele momenten eruit. Floor van Duijn bijvoor beeld die na het derde doel punt van Quick Bóys direct richting zijn vader liep om hem te omhelzen. Of de komi sche actie van de Katwijkse wedstrijdsecretaris Arie de Vreugd die in een poging de supporters van het veld te ha len zijn evenwicht verloor en in een van de vele plassen op Middelmors belandde. Kortom de apotheose van de competi tie in de eerste klasse werd een wedstrijd waar nog vaak over gesproken zal worden. Spontaan Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Dragt namen de Quick Boys-supporters be zit van de grasmat en kon het feest beginnen. „Wulsje be dankt". klonk het spontaan uit de kelen van de blauw-witte aanhangers. Een uitdrukking die voor de niet Katwijkers

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16