Merenwijk en Zee en Duin pakken uit op inhaaldag Sam Springer sterke winnaar van Zoeterwoudse Klaverloop CgkUc6omatvt LEIDEN OMGEVING SPORT Zilveren f Molen voorï Rijnsburgft Boys OLTC en De Boekhorst op tweede competitiedag nog zonder nederlaag Veel animo voor Ter Speckebokaal i VRIJDAG 1 MEI 1992 g I door KEES VAN KESTEREN LEIDEN De inhaaldag voor de Leidse tennis- teams op Koninginnedag leverde weinig surprises op. De krachtsverschillen waren al op de verregende tweede competitiedag duidelijk geworden en de meeste definitieve uitsla gen waren dan ook een lo gisch gevolg van de tus senstand. Opvallend was wel dat in tweede klasse zowel Merenwijk als Zee en Duin zich herstelden van de slechte competitie start. Eerste Klasse Unicum 1 - Nijmegen Quick 6- 2 Unicum doet door deze over winning volop mee in de top van de eerste klasse. Het team van coach Berry Jansen ver speelde op de inhaaldag geen punt meer tegen de ploeg uit Nijmegen. De beide mixeden werden gewonnen al hadden zowel Wolvers/Mulders als Van der Berg/Zonderop daar drie sets voor nodig. Zwolse LTB1 - Hillegom 15-3 De voorspelling van coach Harry Verdegaal dat Hilleeom in Zwolle nog wel kans had is bijna uitgekomen. De beide dubbels werden gewonnen door de debutant in de eerste klasse maar in de mixed kon deze opgaande lijn niet wor den doorgetrokken. Tweede Klasse De Merenwijk - Brunssum 6-2 „Een prima overwinning waar we dik tevreden mee zijn", was het opgeluchte oordeel van Freek Tanis. De Leidse ploeg herstelde zich hiermee van de valse start op de eerste compe titiedag. Nathalie van der Voort en Irma van Seeters ver loren de dubbel maar in de overige partijen toonde Meren wijk zich ongenaakbaar waar bij vooral Martijn Krans een stimulerende rol speelde. De ex-Unicummer haalde een honderd procent score. Zee en Duin - Shaile Helmond 8-0 De Katwijkers verspeelden geen punt en daarmee was Jan Willem Lugthart zeer content. „Shaile is weliswaar geen top- ploeg maar we kunnen nu weer een beetje omhoog gaan kijken". Shaile zal met weinig plezier op de tweemaal ge maakte reis naar de kustplaats terugkijken want ook op de in haaldag konden de Braban ders geen set winnen. Derde Klasse Anonymus 1 - Unicum 2 3-5 Het tweede team van Unicum boekte in Purmerend zijn tweede seizoensoverwinning. Zij kreeg de punten echter niet cadeau. Perry Paauw won zijn single maar ging in de dubbel met Wouter van der Heyde ten onder. Karin Croese herstelde met Marquerite Patiwael deze misstap. De ex-Dekker-speel- ster had toch een goede dag want ook in de mixed stapte zij samen met Perry Paauw met de punten op zak van het gra vel. De tweede mixed was een prooi voor de thuisclub. Hilversum 3 - Unicum 3 4-4 Het derde team van Unicum toonde in Hilversum karakter door een 3-2 achterstand om te buigen in een knappe punten- deling. Maarten Kallenberg gaf met Marco Visser in de dubbel de eerste aanzet en in de mixed volgden Onno Gui- nau en Marieke Bethlehem dit voorbeeld. Hilversum haalde het enige punt uit de gemengd dubbel tegen Kallenberg/Sie- merink. AS VU 1 - Dekker 2 6-2 De Warmonders konden geen punt meer aan het totaal van de afgebroken wedstrijd toe voegen en liepen tegen hun tweede ruime nederlaag op. Oscar Schoordijk en Talbert Boef konden hun goede pres taties van afgelopen zondag niet herhalen. Zowel in mixed als dubbel werden geen pun ten gehaald. Ook Carmen Del- sasso en Chantal van Remoor- tere konden de negatieve spi raal bij Dekker niet doorbre ken. De Munnik - Thor 2-6 De Leiderdorpers liepen tegen Thor tegen hun tweede neder laag op. Ondanks de slechte perspectieven (0-4 achter stand) ging De Munnik goed van start. De beide dubbels werden gewonnen maar de vreugde bleek van korte duur want in de mixedpartijen stel de Thor orde op zaken. TEAN - Beverwijk 4-4 De Alphenaren zorgden voor de enige verrassing op de in haaldag. De 1-3 achterstand werd omgebogen in een 4-4 eindstand. „Een zeer knappe prestatie. En er had zelfs meer in gezeten", aldus competitie leider Henk Hamming. Marco Smit gaf het startsein voor de inhaalrace door zijn single te winnen en door de overwin ning in de dubbel met Mare Nagelkerken was de balans in de wedstrijd terug. In de. mixed werden de overgeble- Wouter van der Heyde was niet erg op dreef bij Unicum 2. Tegen Anonymius uit Purmerend kon hij geen punt toevoegen aan de uiteindj< 5-3 overwinning van de Leidenaars. FOTO- ANDRÉ VAN HAASTff ven punten echter gedeeld. verkoos de bridgetafel boven Guyt met een rugblessure en Carole Geerlings zette?' Zaandam-Zeeen Duin24-4 het kunstgras in Zaandam en kampte, werd de eerste mixed verlies echter simpel ij Teamcaptain Louk Verhees omdat zijn vervanger Pieter opgegeven. Jeroen Boogmans recht. 0 Idoor GERT-JAN ONVLEE LEIDEN - Het dit ,i voor de 41e maal doorj georganiseerde toens om de Zilveren Mole J gisteren een prooi get den voor Rijnsbui Boys. De zaterdageersteklasser 11 Roodenburg in een door v honderd toeschouwers bez te, povere eindstrijd mete voor. Dat de Koninginn f' op de Boshuizerkade niets een sprankelend voetbal^ werd voorzien, kwam bep i niet als een verrassing. l| voor wogen de voor beide cl' nog resterende competitief langen eenvoudigweg zwaar. Roodenburg moet r dag immers tegen Quick I I nog een puntje pakken i zich in ieder geval voor een seizoen tweedeklasse t mogen noemen. En Rijnsbc se Boys is inmiddels dan vrij van degradatiezor i maar die ploeg ontvangt it gen wel Quick Boys voor n de kampioenswedstrijd va Katwijkers kan worden, burenruzie die je norma.,, niet wil verliezen... Krachten en spelers sp^i heette derhalve het dep voor beide partijen en, moet gezegd, dat ging de tpl teams uitstekend af. Het ff po werd niet al te hoog op schroefd en, op een enkelelc zondering na, werden depi nen voorzichtig terugget ken als er daadwerkelijk 1 vaar dreigde. li Rijnsburgse Boys verschv zich al spoedig in de parti beste uitgangspositie om winnaar uit het toernooi 1' 'regelneef Flip Massaar voorschijn te komen. Gelejv heidsspits Gert van Bei f scoorde simpel van kortbij. I voorsprong zou in het res van de wedstrijd nauwelijlrt gevaar komen. Ook al onjf strafschop-rijpe overtreding van Dick Heemskerk en dries Wendt op Peter K zelfs geen fluitsignaal oplet* den. Heel treurig kon Roodenl daar na afloop nauwelijks n zijn. Zondag moet het imns pas echt gebeuren... s Voorschoten begint tegen Honselersdijb LEIDEN - Voorschoten gint de strijd tussen de vierJ< lijk geëindigde koplopers i e vierde klasse A met een n wedstrijd tegen Honselersi Op 6 mei wordt Voorschot Loosduinen gespeeld en dagen later staat de wedstr tegen SEV op de rol. Oe geest begint zaterdag de p( destrijd bij Jodan Boys. r( verliezer treedt 9 mei aan^ gen Sportlust. Op 16 mei v de derde wedstrijd in de competitie. De winnaar sp tegen de periodekampioen 4A voor een plaats in de dc klasse. Kagia en TAW ken c heel andere zorgen. Zater 1 ontmoeten beide ploegen f' kaar in de strijd om de de 1 datie naar de afdeling te oi pen. Op 9 mei ontvangt Kr Bc Fair en een week later TAW op bezoek in Wadd 1 Idoor KEES VAN KESTEREN LEIDEN - OLTC en De Boekhorst hebben hun ongeslagen status weten te handhaven. De reserves van De Merenwijk hadden veel moeite met het kunstgras in Haarlem en keerden dan ook met een nederlaag terug naar de Sleutelstad. Lisse bleef ook op de tweede competi tiedag zonder punten. Vierde klasse Kontakt Haarlem 1 - De Me renwijk 2 3-5 (4-1) De 4-1 achterstand hag geen verlammende werking op de Leidenaars want de twee mixen werden gewonnen. Her man van der Capellen (invaller voor de geblesseerde Dave Wijnveldt) kon in de dubbel met zijn broer Freek de stij gende lijn niet doortrekken. OLTC - Sassenheim 6-2 (4-2) „Het gaat lekker", luidde het commentaar van Liesbeth Hooghoudt na de ruime over winning in de derby tegen Sas senheim. De basis was zondag al gelegd maar de Oegstgeeste- naren maakten het karwei naar behoren af door de beide mixen vrij eenvoudig te win nen. Koog aan de Zaan 1 - De Mun nik 2 3-5 (2-4) De Leiderdorpers vertrokken voor twee mixen naar de Zaan streek. Het verlies van Jeroen Leunissen en Joan Zonnevylle zorgde voor wat spanning maar broer Edwin maakte met Monique Bijsterveldt aan alle twijfels een eind. Zoeterwoude 1 - Gouda 1 5-3 (3-1) „Slordig puntverlies", oordeel de Gert Jan Anker na de wat mager uitgevallen overwin ning tegen Gouda. „We dach ten er te makkelijk over en daardoor gaven we vooral in de dubbels de punten veel te makkelijk weg". De Boekhorst - Oranje TC 6-2 (4-2) De Noordwij kerhouters heb ben de opgebouwde marge niet meer uit handen gegeven. Jolanda Mens en Martijn Zandvliet klaarden de mixed in twee sets en Ben dè Bruin en Arjette van Noort maakten de.klus in drie sets af. Lisse - Haarlem 1-7 (1-3) Het enige punt van Astrid Ley- ten kreeg gisteren geen ver volg. In de dubbels en de mixen bleven de Lissenaren zonder succes. Het vrijwel nieuwe team lijkt hierdoor een serieuze kandidaat voor degra datie. Hillegom 2 - Hoofddorp 1 3-2 (4-4) De reserves van Hillegom lie ten afgelopen zondag de kans liggen om Hoofddorp op fikse achterstand te zetten en dat kwam de Hillegommers duur te staan. De minieme voor sprong kon niet worden vast gehouden en alleen de mixed leverde een punt op. WOC Overveen - TEAN 2 3-5 (2-3) „Het was knokken voor de punten", aldus René Cardinaal die met een honderd procent score een belangrijk aandeel had in de winst van de Alphe naren. Inez Franke had een slechte start in het gemengd dubbel met Mickel Verkerk maar zij herstelde zich in dub bel met Marie-Louise Goed hart. Het duo Cardinaal/Goed- hart loodste het TEAN-schip definitiefin veilige haven. Leeuwenbergh 3 - Unicum 4 2- 6(2-3) Het vierde team van Unicum had niet veel zin om lang in den Haag te blijven hangen. De dubbel en de mixed werden een eenvoudige en snelle prooi voor de Leidenaars waarmee de gunstige positie op de rang lijst werd versterkt. Phoenix Rotterdam 1 - Hille gom 3 3-5 (1-3) Hillegom 3 boekte in Rotter dam de tweede overwinning van het seizoen. Het ging ech ter niet allemaal van een leien dakje. Nancy en Sandra Faas verloren de dubbel fnaar Wil lem Visser en Onno Wempe maakte dit foutje weer goed. Wempe bleef goed op dreef want samen met Nancy Faas won hij ook de mixed. Botesa 1 - Hazerswoude 6-2 „We hebben ons prima her steld van de zware 8-0 neder laag van de eerste competitie dag", aldus Botesa-woordvoer- der John Bernardus. Hazers woude had weinig in de melk te brokkelen in Bodegraven. In de singles zorgde Anita Pe ters voor een punt en deze prestatie herhaalde zij met Ti- tia Roovers in de dubbel. Forescate 1 - De Boekhorst 2 6-2 (5-0) Forecate verkeek zich op de veerkracht van de Noordwij- kerhouters en moest twee kostbare punten afstaan. De beide mixen werden gewon nen door De Boekhorst. Fores cate kon alleen in de dames- dubbel een punt pakken. Vijfde Klasse Roomburg 1 - De Munnik 3 8-0 (7-0) Alleen de damesdubbel stond nog op de rol en Geja Kok en Irma Machielsen maakte de klus in twee sets af. Zesde Klasse Leidschendam - KLTV 3-5 (3- 3) De Katwijkse dames maakten hun falen van zondag meer dan goed door in de mixed met Adri Freke en Jeroen Westdijk te winnen en daarmee de volle winst naar de kustplaats te ne men. Speerwerper Jeroen van der Meer is een van de deelnemers in de tiende editie van de Ter Specke bokaal. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LISSE De tiende strijd bm de Ter" Speckebokaal heeft nog weer meer in schrijvingen getrokken dan welke editie eerder. Toen de kunststof accom modatie op het Ter Spec- ke sportpark werd geo pend wilde De Spartaan dat doen met een grote wedstrijd die uit moest gaan monden' in een jaar lijkse hapening. Dat is het geworden. Tien jaar geleden werd de atle- tiekaccommodatie van Lisse herschapen van een oude, langzaam in de anonimiteit wegzakkende sintelbaan in een gloednieuwe, uiterst mo derne kunststof uitvoering. De Spartaan greep die gelegen heid aan om de rust die er op organisatorisch terrein een jaar lang geweest was fors te verstoren. „Een grote wed strijd om de baan feestelijk in te wijden om daarna een jaar lijkse topper te worden," her innert Wim van der Krogt zich nog de taak die hij samen met een aantal clubgenoten opleg de. Die eerste wedstrijd klonk als een klok, de tweede op nieuw, de derde was wat min der, de vierde weer iets min der, maar daarna ging het steeds weer berg op. „Het was voor ons natuurlijk ook lastig in het begin om een een naam te maken, maar nu hebben we de bekendheid van een echte goede wedstrijd en dat merk je direkt in een heleboel aanmel dingen." Opvallend dat die in schrijvingen vooral op de in courante 150 en 300 meter te vinden zijn („daar kan ik wel tien series van maken, maar de wedstrijd moet kort en krach tig blijven dus maximaal drie, vier"). Ooit op het programma gezet als ideale test voor met name de 400 meter lopers en loopsters („weer eens wat an ders dan altijd maar die 200 en 400 meter", melden diverse toppers) zijn die afstanden uit gegroeid tot vaste onderdleen van de Ter Specke strijd. Daar naast komen deze nummers steeds meer voor in het pro gramma van „normale" wed strijden. Een ander nummer wat door de eigenwijze (vol gens KNAU officials dan) Ter Specke organisatie jarenlang toch op het programma stond (de 200 meter horden) is door de renovatie van de baan een aantal jaren terug helaas ver dwenen. „Ook dat is een per- fekt nummer voor een wed strijd als die vari ons en daar naast is het een heel mooi nummer om te zien en om te doen. Jammer dat het uit het officiële programma is gehaald door de KNAU." Van der Krogt heeft echter goede hoop dat het nummer weer terug komt. Corrie de Bruin Zo eigenwijs als de organisatie is in het vasthouden aan afwij kende nummers zo voorzichtig is men met het vragen van Cor rie de Bruin. Het 15-jarige su pertalent met de discus verbe terde zondag nog het nationale jeugdrecord met de kogel, maar mag niet deelnemen aan wedstrijd die voor dames be stemd zijn. Toch moet De Bruin daar haar tegenstand vandaan halen, want noch bij de B meisjes, noch bij de A meisjes ondervindt ze ook maar enige strijd. Het verzoek van De Bruin om in grote wed strijden mee te mogen doen met de dames werd door de Unieraad (de 40 wijze-helaas veelal te oude-mannen en vrouwen die het parlement van de atletiek bemensen) af gewezen. Zo eigenwijs als Van der Krogt zich opstelt als het gaat om de 150 en 300 meter („de atleten willen dat dus houd ik vol") zo voorzichtig is hij met dit bijna wespennest: „Twee mensen die ik heel hoog aansla en die veel voor de club betekenen hebben direkt met het verzoek van Corrie de Bruin te maken gehad. Ik kan nu niet doen als of ik gek ben en dat meisje als nog laten gooien tegen de da mes." Misschien heeft Van der Krogt ook hier veel naar de at leten geluisterd: Slechts een of twee vari de nationale toppers in het kogelstoten en discus werpen kan het tegen De Bruin nog echt bolwerken zo dat enige broodnijd van de an dere dames wel eens de (slech te) raadgever kan zijn. Dc strijd in Lisse is er zaterdag niet minder aantrekkelijk door. Peter van Noort (zater dag natuurlijk als kogelslinge raar een van de eersten), speer werper Jeroen van der Meer (altijd goed voor een uitsteken de wedstrijd in Lisse). Deborah Dunant (stiekum op jacht naar een Olympische limiet kogel stoten) en Regilio van der Vloot (als topper op de 150 en 300 meter) zijn vier mensen die ooit de Ter Specke bokaal wonnen en weer een goede kans maken. Leuk is daar naast het aantreden van Ran dy Sedoc op de 100/200 meter strijd bij de junioren. Vader Roy won namelijk de Ter Spec kebokaal nog niet zo heel lang geleden. Nog nooit won een polsstokspringer de bokaal, maar daar kan zaterdag verna dering in komen. Na het ui terst boeiende duel tussen Zoetermeerder Laurens Looye en AJphenaar Chris Tamminga gedurende het indoorseizoen zou Lisse wel eens het begin van eenzelfde strijd buiten kunnen worden. Nog nooit won een meisje de bokaal, maar ook hierin kan verande ring komen. Jacquliene Poel man, dit indoorseizoen goed voor nationale records op de 50 en 60 meter, treedt aan op de 100 en 200 meter die speciaal voor de jeugd is opgenomen. Nog nooit won de koningin van het voorseizoen de Ter Spec kebokaal en ook dit jaar zal Yvonne van Dorp hem niet winnen. Na negen keer dicht tegen de bokaal aangestaan te hebben is ze er dit keer niet bij. De overstap naar Wil Westphal betekent ook een trainings kamp op Sicilië ten tijde van de Ter Specke wedstrijd. „Jammer, maar Yvonne heeft dit ruim op tijd al gemeld bij me en ze vindt het net zo jam mer als wij, maar haar Olympi sche aspiraties krijgen de voorkeur." ZOETERWOUDE- Sam Springer heeft gisteren (Koninginnedag) met overmacht de 20e editie van de Zoeterwoudse Kla verloop gewonen. De atleet uit Leiden legde de 4,2 kilometer af in 13.41 minu ten. De nummer twee, Mart van der Helm uit Stompwijk, had 14.35 minuten nodig. Bij de dames zegevierde Magdale ne Captein. Het was haar 6e zege bij de Klaverloop. De jeugdige Tatiana Zwaan zorg de voor eeen enorme verras sing door als pupil sneller te lo pen dan de meisjesjunioren en de dames. De lustrumloop, ge organiseerd door de ijsclub, telde 290 deelnemers. Sam Springer benaderde de record tijd van Peter Berg (13.20 mi nuten. gelopen op Koningin nedag 1983) maar bleef toch op 21 seconden steken. Halverwe ge had Springer al een ruime voorsprong opgebouwd die in het tweede bedrijf alleen maar groter werd. Achter Springer en Van der Helm eindigde Wybo Lelieveld uit Stompwijk en winnaar van vorig jaar als derde in precies 15 minuten. Bij de dames had Magdalene Captein ruim een minuut voor sprong op Connie Jansen en twee minuten op Marja Ver- meeren. Edwin van den Bergen (16.23 min.) was de snelste junior met Sebastiaan Zaal en Michiel Veldhuijzen op de andere ere plaatsen. Judith van Leeuwen (19.55 min.) won voor Femke Taal en Leontien Groenendijk. De beste pupil was Wouter Lut (19.05 min.) gevolgd door Vin cent van Schooten en Marcel Kort. Tatiana Zwaan (17.42 min.) liep als pupil een toptijd. Haar zusje Mariola eindigde als tweede en Astrid van Velzen werd derde.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12