Ajax blijft in reclamespot overeind Nijpels verbiedt NAC - GA Eagles pdw VanPoppel blijft Abdoesjaparov voor Edward Linskens vindt titel PSV een onderscheiding I SPORT Engels clubs willen nieuw puntensysteem Gelijkspel GOS tegen Engeland Un Gaal jeeft Ajax vijftig procent kans itunt ücManus lij WK inooker Coach betaald voetbal nog gewild vak Stefan Effenberg naar Fiorentina FC Wageningen krijgt nog geen licentie De Wolf is niet blij met aanbieding DONDERDAG 30 APRIL 1992 |d Nijpels. BREDA - Burgemeester Ed Nijpels van Breda heeft gistermid dag op advies van de Bredase politie besloten de wedstrijd NAC - Go Ahead Eagles in de nacompetitie van de eerste divisie van aanstaande zondag te verbieden. De KNVB heeft geen overeen stemming bereikt met de Nederlandse Spoorwegen over gecom bineerd supportersvervoer voor deze risicowedstrijd. Het duel zal nu op zondag 17 mei worden gespeeld. Toen bekend werd dat de trein-combiregeling een capaciteit sprobleem voor de NS zou worden, heeft de korpsleiding van de Bredase politie met de KNVB overleg gevoerd om alsnog tot een oplossing te komen. Dat leidde niet tot het gewenste resultaat, aldus de politie. Zij verwacht door het ontbreken van het gecom bineerd vervoer extra problemen met de openbare orde. De poli tie had al op voorhand extra bijstand aangevraagd en in totaal I FOTO DIJKSTRA 140 man in dienst geroepen. Stevige wandeling voor Hans Kraag jr. DOETINCHEM - Hans Kraay jr. wacht een stevige wandeling wanneer De Graafschap aanstaande zondag degra deert uit de eredivisie. De verdediger sloot begin dit seizoen een weddenschap af met Omroep Gelderland. Kraay zei van Doetinchem naar zijn woonplaats Gameren te zullen marcheren wanneer zijn club uit de hoogste afdeling zou ver dwijnen. Bij een nederlaag tegen lands kampioen PSV in Eindhoven is het zo ver. Kraay zei gisteren zijn belofte gestand te doen. Bij degradatie begint hij op 4 mei om 7.00 uur aan de ongeveer 110 kilome ter lange tocht van de Vijverberg naar huis. Omroep Gelderland volgt hem op de voet. LONDEN - De Engelse voetbalclubs willen een nieuw puntensysteem voor de lagere competities. In de toekomst moet een overwinning met drie of meer treffers verschil beloond wordt met vijf pun ten. Is de marge twee doelpunten dan worden er vier punten verdiend. De kleinst mogelijke zege le vert, net als nu, drie punten op. Dit voorstel wordt bij de bondsvergadering op 5 juni door ligawoordvoerder Ian Cotton gedaan. Deze regeling geldt overigens niet voor de 22 vere nigingen die de nieuwe „premier league" gaan vor men. De bescheiden clubs vrezen, dat door de in stelling van die eredivisie de belangstelling van bij voorbeeld de televisie en sponsors voor het lagere Engelse voetbal drastisch zal afnemen. Verande ring van het puntensysteem moet een aanvallen der speelwijze garanderen om meer toeschouwers naar de stadions te lokken. MOSKOU - Het Gemenebest van Onafhankelijke Staten (GOS), in de eindronde om de Europese voetbaltitel in Zweden in de groep van Nederland ingedeeld, heeft gisteren in Moskou een vriendschappelijk duel tegen Engeland gelijkgespeeld: 2-2. Voor de ogen van de Duitse bondscoach Berti Vogts. die meer oog had voor de Engelsen omdat die in de groep van Duitsland opereren, zag het er in de tweede helft een tijdlang naar uit. dat het GOS zou gaan winnen. Gary Lineker gaf de experimentele Engelse ploeg (door blessures en verplichtingen van enkele clubs ont braken een paar basisspelers) al in de veertiende mi nuut de leiding. Twee minuten voor rust scoorde Katsja Zasja- dadze tegen. In de 53ste minuut gaf Sergej Kirjakov van Dynamo Moskou de gastheren de leiding. Achttien minuten voor het ein de kwam Engeland door een treffer van Trevor Steven langszij. In Oesgorod verloor de Oekraïne zijn eerste interland als onaf hankelijke staat met 1-3 van Hongarije Feyenoorder Joszef Ki- prich scoorde tweemaal. Getsko redde in de laatste minuut de eer. In Dublin had Ierland niet veel moeite om de Verenigde Sta ten er met 4-1 onder te houden. De gehele produktie kwam in de tweede helft tot stand. PURIJN - Louis van Gaal, fechnisch directeur, was gema- jgd na het gelijke spel van zijn ploeg tegen Torino in Turijn y2„We hebben vijftig pro- lent kans Niet meer We loeten het in Amsterdam af- laken. Dat wordt moeilijker an hier. Het is te vroeg om te ichen. Torino zal in het Hympisch stadion defensief n 0-0 voor ons is genoeg, och zullen we aanvallen", fas Van Gaal niet te kritisch? Natuurlijk", bekende hij, „We ebben fantastisch gespeeld. Wee keer gescoord tegen de ünst gepasseerde ploeg van alië. nog enkele goede kan en uitgespeeld. Wat wil je nog leer? Alleen, we hadden de oorsprong nooit meer uit han en mogen geven". Dat dit is gebeurd betreur ik li zeerste", zei Van Gaal. „Ik eb altijd gezegd dat hier onze ansen zouden komen. Dat is ebleken. Hun doelpunten Dnd ik gelukkig. Echte kan en hebben ze nauwelijks ge- ad Wij hebben het spel 'ge laakt. zoals we dat in ieder uropees duel hebben gedaan, fe zullen dat thuis ook doen", lanny Blind, aanvoerder en itblinker, dacht er net zo ver. „We zijn heel weinig in loeilijkheden geweest. Eigen- jk maar een heel korte perio- e. Dan moet je winnen. Toch isergeen reden tot klagen. In dt thuiswedstrijd is 0-0 ge noeg. Desondanks zullen we straks ook gewoon gaan aan ballen. Waarom? We kunnen liet anders". Idoor GERT VAN DIJK TURIJN Torino wordt in de volksmond 'Toro' ge noemd. De stier. Ajax werkte gisteravond in het eerste duel in de finale van de UEFA-cup als een rode lap op de Italianen. Maar de Amsterdammers dronken uiteindelijk wel een paar flinke slokken stierenbloed. In een bij vlagen weergaloos duel speelde Ajax in het Stadio delle Alpi met 2-2 gelijk tegen Torino. Een gelijkspel om in te lijsten. De Amsterdammers namen in de Noorditaliaanse fabrieksstad tot twee keer toe een voorsprong door treffers van Wim Jonk en Stefan Pet- tersson, maar zagen Torino door twee doelpunten van de geslepen Braziliaan Walter Ca- sagrande toch weer langszij komen. Ajax maakte er gisteravond weer één grote reclamespot van. Een wervende campagne voor aanvallend voetbal. Na Genoa werd ook Torino op ei gen veld overrompeld. En dat werd in het Amsterdamse kamp al als heel gewoon be schouwd. „We zijn nooit bang geweest voor de goede afloop van dit duel", sprak Louis van Gaal zonder te bluffen. „Tori no was bang voor ons. Ze wis ten niet goed hoe ze ons moes ten aanpakken. Jammer van die twee tegendoelpunten, an ders hadden we hier vanavond werkelijk geschiedenis ge schreven. Maar dit was ook heel mooi". Eén man kwam het enerveren de duel in Turijn heel bekend voor: Stefan Pettersson. Zijn gedachten gingen in het impo sante Stadio delle Alpi als van zelf vijfjaar terug in de tijd. De Zweed vierde in 1987 samen met zijn vrienden van IFK Gö- teborg zijn eerste Europese succes. De Scandinaviërs gin gen Ajax toen aj voor en eisten in een dubbele confrontatie met Dundee United (1-0 en 1-1) de UEFA-cup voor zich op. Vooral de tweede wedstrijd in Schotland maakte veel indruk op Stefan Pettersson. „Het pu bliek ging net zo tekeer als hier in Italië. Na afloop kregen we zelfs een staande ovatie. Dat was een schitterende bele venis". Mooi avontuur In vijf jaar is er veel veranderd. Bij IFK Göteborg was Petters son een beginnende prof van 23 jaar. Een broekie nog, dat heel verbaasd op de Europese velden rondliep. „We hadden nooit verwacht, dat we met Gö teborg in staat waren om de UEFA-cup te veroveren. Het feest ging maar door en opeens stonden we met die beker in onze handen. «Dat was een vol slagen verrassing, want nie mand in Europa hield serieus rekening met ons. Zelf ston den we er ook een beetje vreemd van te kijken. Maar een mooi avontuur was het na tuurlijk wel". Bij Ajax is alles anders. Stefan Pettersson is inmiddels uitge groeid tot een gelouterde voet baller en bij Ajax worden er al tijd en overal prestaties ver langd. Ook in de Europa Cup. „Ajax geniet aanzien in de hele wereld en heeft een enorme uitstraling. Niet te vergelijken met IFK Göteborg. Ajax be schikt ook over een veel beter elftal. Bij Göteborg lieten we alles maar op ons afkomen, bij Ajax ga je in elke wedstrijd als favoriet van start. Dat is een heel verschil. Het succes in de Europa Cup komt nu ook niet als een volslagen verrassing. Ajax is heel sterk en we hoeven voor niemand bang te zijn als alle spelers in topvorm zijn". Na het 2-2 gelijkspel tegen To rino hebben de Amsterdam mers een riant uitzicht op een nieuwe Europese hoofdprijs. Stefan Pettersson, die na de wedstrijd intens gelukkig Vreugde bij Ajax, nadat Wim Jonk met een afstandsschot voor 1 -0 heeft gezorgd. Van links naar rechts Kreek. De Boer. Jonk, Blind. Silooy en Winter. FOTO ANP rondliep, zou er dolgelukkig mee zijn. „Het veroveren van de UEFA-cup zal voor mij per soonlijk meer waarde hebben dan vijf jaar geleden. Bij IFK Göteborg was ik lange tijd ge blesseerd en keerde ik pas in de kwartfinales terug in het elftal. Bovendien spelen we met Ajax veel leuker voetbal. Flitsender en aanvallender. In het veld kan ik daar ook echt van genieten". Handelsmerk Tegen Torino was Pettersson weer het prototype van de voorbeeldige prof. Dat is zijn onbetwiste handelsmerk. De 28-jarige Zweed verzette ber gen werk, kaatste er weer vro lijk op los en verdedigde fana tiek mee. Zichzelf helemaal wegcijferend. „Dat is nu een maal mijn manier van voetbal len. Ik weet ook wel, dat ik voor een aanvaller eigenlijk iets te weinig doelpunten maak. Dat houdt me zeker be zig. Maar ik kan er niet echt wakker van liggen zolang er door de ploeg maar goed ge presteerd wordt. Het wordt vervelender als de resultaten wat tegenvallen. Dan ben ik al tijd als eerste het mikpunt van kritiek. Niks aan te doen, daar leer je ook wel mee leven. Voetballers van Ajax staan al-, tijd onder druk. Bij IFK Göte borg vonden de mensen het jammer als ik niet zo goed ge speeld had. hier beginnen ze direct om John van Loen te schreeuwen. Zo werkt dat nu eenmaal bij een top-club". Met Stefan Pettersson en zon der John van Loen is Ajax in middels hard op weg om een einde te maken aan de hege monie van de Italiaanse clubs in de UEFA-cup. Drie maal op rij (Napoli in '89, Juventus in '90 en Inter Milan in '91) ver dween de bokaal ergens op het Apenijnse schiereiland in een prijzenkast. Volgens Louis van Gaal mag Ajax de enige nog ontbrekende Europese beker niet meer mislopen. „Dan zou den de druiven wel heel zuur erg*zijn. Torino is natuurlijk nog niet uitgeschakeld, maar het mag nu niet meer mis gaan", aldus Van Gaal. In Am sterdam mag de toreador (Ajax) nu de stier (Torino) gaan opjagen. Turijn. Finale UEFA-beker, eerste wedstrijd: Turin.) (Ila)-Ajax*(Ncd) 2-2 <0-11. 15. Jonk 0-1, 63 Casagrandc 1-1. 75 Pet tersson 1-2 (strafschop), 84. Casagran- dc 2-2. Scheidsrechter Worrell (Eng). Toeschouwers: 70.000 (uitverkocht) Gele kaart: Bruno, Annoni (Torino). Torino: Marchegiani; Annoni. Bene- detti, Cravcro (81. Bresciani) en Mus- si (83. Sordi); Martin Vasquez, Bruno, Scifo en Venturin; Casagrande en Lentini. Ajax: Menzo; Silooy, Blind en De Boer; Winter. Jonk, Bergkamp en Kreek; Van 't Schip, Pettersson en Roy (83. Groenendijk) X)RDOBA Jean Paul an Poppel heeft gisteren O Cordoba, de 'hoofdstad fan de kaliefen', zijn zes- te zege van dit wielersei- oen behaald. Hij zege- ierde in de massasprint an de derde etappe in de tonde van Spanje voor bdoesjaparov en Jelle üjdam. De Spanjaard tello Ruiz Cabestany leef leider in de algeme- e rangschikking na deze tappe zonder geschiede- is. e renners bleven in de rit )'er 205 kilometer, met start in erez de la Frontera, nog een kir achter op het langzaamste jdschema. De finish vond pas laats rond zeven uur in de Kond. De reden was een zware genwind, die de karavaan de iele dag geselde. De Span- ard Garcia en de Belg Bouil- ontsnapten al vroeg, maar rest van het veld liet het duo vooralsnog ongemoeid. Daar door kon de voorsprong oplo pen tot 10 minuten en 37 se conden. Daarna raakte de twee vluch ters door de straffe wind zo vermoeid, dat het peloton als vanzelf weer op hen streek. In de eindsprint was dit keer Jean Paul van Poppel zijn gro te concurrent Abdoesjaparov, een dag eerder winnaar in het eerste deel van de tweede rit, te vlug af. De renner van de PDM-ploeg werd in de vorige editie twee keer eerste in de Vuelta. Eerder dit jaar zege vierde Van Poppel in een rit in de Ronde van de Pyreneeën, de Ronde van de Middellandse Zee, twee keerin de Rönde van Murcia en een koers in de Bel gische plaats Wanzele. Het publiek bij de eindstreep dacht aanvankelijk dat de Ita liaan Roberto Pagnin de eind sprint won. Hij maakte een laatste 'jump' en stak zegevie rend zijn vuist omhoog. De jury zag hem echter als vierde finishen na Van Poppel, Ab doesjaparov en Nijdam. ViDEOCA >SETt£§ Jean Paul van Poppel behaalde gisteren in de Ronde van Spanje zijn zesde seizoenszege. FOTO:EPA ÏEFFIELD - De ongeplaat- t Alan McManus heeft giste- voor een sensatie gezorgd r in de kwartfinales van het eldkampioenschap snoo- in Sheffield de huidige impioen John Parrott met 13- Ite kloppen. Behalve McMa- s hebben zich ook Hendry. iffiths en White voor de hal- finales geplaatst. Griffiths fsloeg de Brit Ebdon met 13- Stephen Hendry liet de fuwzeelander O'Kane ichts zes frames bij elkaar hameien Jimmy White opte de Canadees Jim Wych «13-9 ZEIST Coach betaald voet bal is, ondanks de langdurige studie, nog steeds een gewild vak in Nederland. De toela tingscommissie, samengesteld uit afgevaardigden van de KNVB en de WON (vereni ging van oefenmeester), heb ben 17 man geselecteerd voor de nieuwe cursus voor het sei zoen '92/,93. Er waren 77 aan meldingen om op te mogen gaan voor het hoogste trainers diploma bij de voetbalbond binnengekomen. Onder de zeventien „geslaag den" zijn ook de oud-interna tionals Arie Haan, in het bui tenland al wel erkend toptrai- ner, en Willem van Hanegem. Zij moeten echter eerst nog de cursus oefenmeester I tot een goed einde brengen. De andere toegelatenen zijn: Eddy Ach terberg, Bram Braam, Henk ten Cate, Jan Everse, Wim Koevermans, Cees van Koo- ten. Geert Meijer, Arno Pij pers, Remy Reynierse, Wim Rijsbergen, Tiny Ruys, Ronald Spelbos, André Stafieu, Huub Stevens en Cees Zwamborn. MÜNCHEN - De Duitse inter national Stefan Effenberg ver wisselt het komende seizoen Bayern München voor de Itali aanse club Fiorentina. De ver tegenwoordigers van beide clubs kwamen gisteravond in München tot overeenstem ming. Met de overgang is een bedrag gemoeid van 8,5 mil joen gulden. Emmers als derde Mechelaar naar Anderlecht De Belgische international Mare Emmers speelt het komende seizoen voor Anderlecht. Middenvelder Emmers is de derde speler van KV Mechelen. die deze club voor de Brusselse forma tie verruilt. Bruno Versavel en Philippe Albert gingen hem voor. Emmers tekende dinsdag een contract voor drie jaar. De leeg loop van de vroegere topclub gaat gepaard met een besuurscri sis. John Cordier, die zich heeft verzet tegen de verzwakkingen in het elftal, zal zich terugtrekken als voorzitter. Theo Maes. de eigenaar van een bierbrouwerij in Mechelen. ziet af van een be stuurspost. Hij was niet op de hoogte van de wijzigingen in de se lectie. door ROB KRUITB0SCH EINDHOVEN - Om PSV een kampioen van de armoede te noemen gaat net een ietsje te ver. De titelprolongatie van de Eindhovenaren is desondanks toch een klein beetje onderge sneeuwd door de Europese successen van Feyenoord en vooral Ajax. Edward Linksens, de 'stofzuiger' van de Philips- formatie beseft dat ook, maar juist die Europa Cup-presta ties van de beide andere groot machten van het Nederlandse voetbal voorzien het nieuwe landskampioenschap van PSV volgens Linskens van nóg meer cachet. „Want dat geeft toch aan dat de Nederlandse competitie hele maal niet zo slecht is als wordt verondersteld", aldus de man, die in de herinnering van de Eindhovense voetbalfans al tijd zal blijven voortleven als dc maker van dat ene doelpunt tegen Real Madrid in 1988, dat uiteindelijk de weg effende naar het winnen van de Euro pa Cup voor landskampioenen dat jaar. Successen op het internationa le vlak waren dit voetbaljaar evenwel niet weggelegd voor de selectie van het duo Robso- n/Arnesen. Na de uitschake ling door Anderlecht in de Eu ropa Cup 1 en het vroegtijdige einde in het nationale beker toernooi tegen Ajax, moest PSV zich tevreden stellen met het proberen te prolongeren van de landstitel. Het landskampioenschap van PSV is niet als het meest spraakmakende in de annalen van de eredivisie-geschiedenis bijgeschreven. Daarvoor was het spel dat de Eindhovenaren op de mat legden te wispeltu rig. „Ik denk dat het probleem dan toch is dat niet iedereen overtuigd is van bepaalde kwa liteiten die aanwezig zijn", meent Linskens, die zelf door gaans sober en onopvallend zijn wedstrijden afwerkt. Lins kens verklaarde zelf de slui merende onzekerheid niet zo te hebben gevoeld. Voor de sleutelspeler tussen de veel vuldig in de lengte-as inschui vende Popescu en de aanval lers kan dat ook haast niet an ders. Sinds hij immers in het elftal werd gebracht door Frank Arnesen, die in die pe riode de zieke Robson als tech nisch verantwoordelijke man verving, leken de linies in het PSV-team beter op elkaar aan te sluiten. „Ik weet precies wat ik moet doen en wat ik kan doen. Ik zorg toch voor een be paald evenwicht", typeert Linskens zijn eigen inbreng voor PSV. Geen zorgen Over speculaties omtrent de eventuele komst van Peter Bosz en/of Aron Winter naar Eindhoven maakt Linskens zich dan ook geen zorgen. Nu zijn contract bij de landskam pioen afloopt wil hij zich juist extra bewijzen en aantonen dat het 'dichten van de gaten' ook intern kan worden opge vuld. „Ik kom nu in die positie te spelen en daar moet ik laten zien wat ik kan", weet hij. „Bo vendien, als je zowel Bosz als Winter koopt, moet er toch veel geld op tafel komen. Dan moet je je afvragen of ze dat wel waard zijn. Kijk bijvoor beeld naar Johnnie Bosman. Toch een goede voetballer, dat bewijst hij nu bij Anderlacht ook weer. Hij paste echter niet bij PSV. Neem Bosz. Die is toch al bijna dertig jaar. Ik ben 23 jaar. En als Winter kan kie zen tussen opties uit het bui tenland, kiest hij volgens mij toch daarvoor", reageerde Linskens. Linskens gelooft er ook in dat er in de nabije toekomst meer eigen PSV-talenten de sprong naar het eerste elftal maken. Als ze daarvoor de tijd en het vertrouwen maar krijgen, zo stelt hij. „Het enige probleem is dat gekochte spelers door gaans meer krediet krijgen. Als een jeugdspeler dat ver trouwen nu ook eens krijgt, ben ik van overtuigd dat ze het kunnen. Als iemand maar twee wedstrijden krediet krijgt in plaats van tien, wordt het na tuurlijk altijd moeilijker. Het belangrijkste is dat er wordt gekeken naar de waarde voor het team". DEN HAAG - De licentiecom missie en het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB, hebben FC Wageningen laten weten, dat het verzoek om een licentie voor het seizoen 1992/1993 wordt afgewezen Het bestuur van de in financië le moeilijkheden verkerende Bergclub (in Zeist vertegen woordigd door voorzitter Jan Agterberg. manager Wim Höl- scher en shirtsponsor René de Vroomen, alsmede door be windvoerder Mr. F. Lomans) krijgt een maand de tijd om te gen de schriftelijke beslissing in beroep te gaan. Concreet be tekent deze ontwikkeling vol gens Hölscher, dat FC Wage ningen al binnen één week beroep wil aantekenen. ROTTERDAM Van de spe lers die gisteren persoonlijk een nieuwe aanbieding voor het volgende seizoen kregen verstrekt bij Feyenoord heeft John de Wolf in eerste instan tie afwijzend gereageerd. De verdediger, die na een blessu re hoopt komend weekeinde weer in actie te komen tegen Fortuna Sittard en ook volgen de week de bekerfinale tegen Roda hoopt te spelen, is onte vreden over de aangebrachte verbetering in het tweejarige voorstel. Bovendien toonde de langharige voorstopper zich ontstemd over de manier waar op de aanbieding werd gedaan. Wim Jansen overhandigde gis teren slechts persoonlijk de voorstellen, zonder dat er ruimte bleek te zijn voor een eerste reactie. Jansen ver klaarde deze handelwijze door te stellen dat de aanbiedingen op deze manier een goed uit- gangsopunt kunnen beteke nen voor eventuele onderhan delingen. Oudere spelers als Metgod en Heus hebben een eenjarig con tract aangeboden gekregen Griga en Plomp, spelers die mogen vertrtekken bij Feye noord. hebben een minimale aanbieding gekregen om de transferrechten veilig te stel len. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1. 21.20 uur: Verslag expe ditie van onder anderen Ronald Naar die Mount Everest probeert te bedwin gen Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal RTL 4,22.55 uur: Match Barend Van Dorp BBC 2, 22.30 en 00.15 uur: WK snoo- kerin Sheffield Duitsland 2. 23.15 uur: Sport extra met tennis. Grand Pnx voor vrouwen in Hamburg Super Channel. 20.00 uur: Sport. Eu ropacup-voetbal Sportnet. 18.00 uur: Sport Eurosport. 10.00 uur: Sport MORGEN BBC 1,12.05 uur: WK snooker in Shef field BBC 2,15.20 uur: WK snooker In Shef field. Duitsland 1.17.05 uur: Sport extra met WK ijshockey Duitsland-Zweden en wielrennen voor profs in Frankfurt Duitsland 2,13.00 uur: Sport extra met tennis. Grand Pnx voor vrouwen in Hamburg Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG De gegevens van de Duitse midweeklotto zijn Trekking A 6- 21-24-25-41-42 Reservegetal 30 Trek king B 1- 4-25-30-36-46 Reservege tal 48. Spel 77:631 04 4 9 Drietal niet mee naar World League DEN HAAG - Arnold van Ree, Patrick de Reus en Bas Koek zijn gisteren niet met de Ne derlandse volleybalselectie meegereisd naar de eerste wedstrijden om de World Lea gue morgen en zaterdag in Karlsruhe tegen Duitsland. In terim-coach Mario Treibitch heeft het drietal te verstaan ge geven dat zij thuis kunnen blij ven. Van Ree is na Avital Selinger en de in het nationale team te ruggekeerde Peter Blangé de derde spelverdeler. De Reus heeft voor de middenpositie een nog grotere concurrentie in Henk-Jan Held. Martin van der Horst en de twee Italiaan- se-Nederlanders Ronald Zoodsma en Jan Posthuma. Koek is enige tijd uitgescha keld wegens de ziekte van Pfeiffer. Nederland start de cyclus van de World League tegen Duits land. De eerste thuiswedstrij den zijn op 23 en 24 mei in Den Haag tegen Canada. De derde tegenstander in poule B is Cuba. In poule A strijden de GOS, Japan. Verenigde Staten en China, in poule C Italië, Frankrijk, Brazilië en Zuid- Korea.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11