Gemeenteraad Lisse geeft goedkeuring aan nieuwbouwplannen 'Ik sluit niet uit dat Beatrix hier heen komt' Voorhout neemt voorlichter aan CcidócSouaant DUIN- EN BOLLENSTREEK PvdA/D66 in Lisse verlangt evaluatie sociale vernieuwing Sportvelden Rijneveld krijgen opknapbeurt Kunstwerken voor raadhuis Voorhout Bedrijven weg vanwege files Corbuloschool voetbalkampioen van Zoeterwoude Zoeterwoude steunt rampenfonds Limburg Kameleon viert zesde lustrum DONDERDAG 30 APRIL 1992 LISSE - De PvdA/D'66 fractie in de Lissese gemeenteraad drong gisteravond aan op een snelle evaluatie van de sociale vernieuwing in het dorp. Volgens G. Oskam is dit nodig om te weten te komen hoe de gelden op dit gebied het best kun nen worden ingezet. Het CDA en het college vinden een der gelijk onderzoek meer passen bij steden, aangezien Lisse geen knelpunten kent. De gemeenteraad besloot gister avond in ieder geval bijna 18.000 gulden beschikbaar te stel len voor de sociale vernieuwing van dit jaar. Zo krijgt Consu ment en Huishouding een geldbedrag om uit de schulden te komen, kan Platform Gehandicaptenbeleid 2.000 gulden uit geven voor het opstellen van een aktiviteitenplan en wordt de fietsenstalling en de toegang naar de Aletta Jacobsmavo in de Poelpolder met vijf mille opgeknapt. Verder komt er een nieuw speelterrein aan de Jan Steenstraat en is er geld voor het aanpassen van het binnenterrein bij de huisvesting van de Stichting Lisse Ataliers '89 in de Ooievaarstraat. Omwonenden tegen uitbreiding raadhuis RIJN EVE LD De bewoners van het Fredrik van Eedenplein in Ha- zerswoude-Rijndijk hebben in een brief aan de gemeenteraad van Rij- neveld bezwaar gemaakt tegen de verbouwingsplannen van het ge meentehuis aldaar. Volgens de briefschrijvers zal het wooncom fort van drie nabijgelegen wonin gen drastisch afnemen indien het huidige gebouw aan de voorzijde wordt uitgebreid en voorzien van een zijvleugel. Als voor deze optie van het nieuwe Rijneveldse raad huis wordt gekozen dan ..zullen wij ons helaas genoodzaakt voelen by hogere instanties bezwaar aan te tekenen", aldus de brief. RIJNEVELD De voetbalvelden in Rijneveld krij gen in de komende tien jaar een grondige opknap beurt. Nog dit jaar zullen de eerste renovaties plaatsvinden in Hazerswoude-Dorp en Benthuizen. De gemeenteraad ging gisteravond accoord met het door adviesbureau Oranjewoud voorgestelde plan 'renovatie voetbalvelden 1992-2001'. In eerste instantie vonden de raadsleden een besluit hier over voorbarig omdat de nota tarieven en subsidie beleid nog niet is vastgesteld. Daardoor is nog on duidelijk of en in hoeverre de kosten doorberekend gaan worden aan de voetbalverenigingen zelf. Wel gingen de diverse fracties accoord met het beschik baar stellen van een krediet van 163.300 gulden voor renovaties in 1992. Alleen de SGP/RPF-fractie wilde ook hierover pas later beslissen, De kosten tot het jaar 2000 worden geraamd op ongeveer 8 ton. VOORHOUT Een grote vitri nekast en zo'n twintig gehuur de kunstwerken. Daarmee zal het Voorhoutse raadhuis ver fraaid worden, aldus adviseer de gisteravond de commissie fi nancien. Bij'elkaar is daarmee ruim 7000 gulden gemoeid. De kunstwerken worden bij de Haag se Artotheek gehuurd, en zijn be doeld om de openbare ruimten van het raadhuis en de werkkamers van de Voorhoutse ambtenaren wat op te fleuren. Om het Voorhoutse kunstbeleid nog verder gestalte te geven zijn er drie dames van de Volksuniversiteit aan gezocht om exposities in de hal van het raadhuis te organiseren. Daarbij zal vooral aandacht voor Voorhoutse kunstenaars worden geschonken. Als extraatje wist burgemeester de Goeij te melden dat het vloerkleed met het Voorhouts wapen, nog uit het oude raadhuis afkomstig, inmid dels is gereinigd, en dat het spoedig op een frame gespannen als wandde coratie zou terugkeren. „Een gobe lin, maar dan anders", interpreteer de mevrouw A. Wijling van Groen Links. Ook de voormalige burge meesterszetel uit de raadszaal van het oude raadhuis, is opgeknapt en zal bij het kleed een plaatsje in het nieuwe raadhuis krijgen. Het toernooi op sportpark Haasbroek werd georganiseerd door de jeugdcommissie van SJZ en maakte deel uit van het feestprogramma rond koninginnedag FOTO: WIM VAN NOORT Idoor JANKEES FAAS LISSE De gemeente raad van Lisse heeft zich vannacht geschaard ach ter het college met betrek king tot de nieuwbouw plannen aan de Kanaal straat en Nassaustraat. De Kanaalstraat zal worden verrijkt met 24 koopwo ningen en het centrum van Lisse krijgt er 41 huurwoningen en 32 koopwoningen bij. Over de totstandkoming en de uitwerking van de plannen hadden de politieke partijen wel enige kritische opmerkin gen. Alle partijen met uitzon dering van de WD vinden dat de nieuwe huizen uitsluitend voor Lissers moeten worden gebouwd. C.van der Zwet van het CDA was duidelijk: „Een verkoop van de appartemen ten aan Lissers zorgt voor de juiste doorstroming. Dit heeft een positief effect op de lijst van woningzoekenden". Het college is niet van plan het ad vies van de meerderheid over te nemen. „Juist de koopwo- ZOETERWOUDE- De gemeente Zoeterwoude gaat Limburg financieel steunen. De gemeente raad heeft gisteravond be sloten een bedrag van cir ca 8.500 gulden beschik baar te stellen voor het rampenfonds naar aanlei ding van de aardbeving. Het gaat om een gulden per in woner. De drie partijen vonden het een goede zaak in dit inciden tele geval een bijdrage te leve ren. De heer W. Ooyendyk, fractievoorzitter van Progres sief Zoeterwoude, omschreef de Zoeterwoudse steun als volgt ..Het is een ramp die heel dichtbij heeft plaatsge vonden. Wij willen collega-ge- meenten steunen". De fracties van CDA en WD konden zich daarin wel vinden. HAZERSWOUDE-RIJN- DIJK Ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan, geeft de Hazerswoudse zanggroep Kameleon di verse uitvoeringen. De eerste vindt vrijdag plaats in 't Anker in Hazerwou- de-Rijndijk. De aanvang is acht uur. Aan deze uitvoering wordt me dewerking verleend door de Manner Gesnag Verein Bisc- hhausen uit de Duitse partner- gemeente Waldkappel. De toegang is gratis. Kameleon werd opgericht in november 1962 door onderwijzer en mu ziekliefhebber Hans Peil. Peil is nog steeds als dirigent aan het koor verbonden. Het reper toire van het koor varieert van selecties uit operettes en ne gro-spirituals tot volksliederen uit diverse landen, waaronder vele bewerkingen door de diri gent zelf. Hiermee treedt het koor op in vooral bejaarden- en verpleeghuizen en desge vraagd tijdens erediensten in rooms-kathobeke en protes tante kerken. In de loop van de komende maanden worden verder uitvoeringen gegeven in diverse bejaardencentra en verpleeghuizen. In november vindt de afsluiting van het ju bileumjaar plaats met een feestelijk concert tezamen met het Alphens Mannenkoor. ningen leveren ons twee mil joen op. Geen enkele aanne mer zal het dan ook in zyn hoofd halen alleen voor de plaatselijke bevolking te bou wen". Om haar ambitieuze plannen te kunnen uitvoeren heeft de gemeente met belanghebben de bedrijven de nodige trans acties gevoerd. Zo zal de ge meente bij de verplaatsing van garagebedrijf Van Noort van de Nassaustraat naar de Hya- einthenstraat zeven ton op ta fel moeten liggen. Autospuite- rij Bemelman gaat naar het terrein van de brandweerka zerne aan de Grevelingen- straat. Vleeswarenfabriek de Eendracht aan de Kanaalstraat verdwijnt met 1,8 miljoen van de gemeente naar het indus triegebied Meer en Duin. J. Maljaars van SGP/GPV/RPF is blij met het verbannen van mi- lieuhinderdelijke bedrijven uit het centrum. „Er worden meerdere vliegen in een klap geslagen. De plannen zijn een verbetering voor de woonom geving en getuigen tevens van een ondernemersvriendelijk beleid. Kazerne Door de genoemde ontwikke lingen zal de nieuwbouw van door ED K0RFF 0E GIDTS OEGSTGEEST - Na bij na 39 jaar stopt W.A. Kos ten (79) vandaag met zijn bestuu rswerkzaam h eden voor de Vereniging Konin ginnedag Leiden. „Ik zeg al twintig jaar dat ik stop, maar nu is het echt ge noeg geweest". De Oegst- geestenaar is jaren verant woordelijk geweest voor de coördinatie van alle Oranje-aktiviteiten. „Ik ben als het ware de zeef, die er voor moet zorgen dat de dag vlekkeloos ver loopt". Kosten kwam in '48 op merk waardige wijze in aanraking met de Vereniging Koningin nedag Leiden. Hij had ooit een man in Liverpool de weg gewe zen, die ook in Leiden bleek te wonen. „Ik kwam die man toe vallig hier in Leiden weer te gen en hy maakte me warm voor de vereniging". Na enkele jaren zat Kosten al als coördi nator in het uitvoerend be stuur. Het was de tyd dat ko ninginnedag nog in het teken stond van de kinderfeesten. „Zo zongen alle Leidse school kinderen 's ochtends vader landse liederen op het Stad huisplein. onder begeleiding van hun leraren. En op de de brandweerkazerne met vijf jaar worden vervroegd. F. F*rins van PvdA en D66 toonde zich geen voorstander van de suggestie van het college om de kazerne te bouwen op de hoek van de Trompstraat en Oranjelaan. „De verkeerssitu atie is op deze plek vrij gevaar lijk. Haast makende brand weerlieden worden daar ge confronteerd met schoolgaan de kinderen". De gemeenteraad was goed te vinden in de hoorzitting van 14 mei. waarin bewoners opmer kingen kunnen maken over de voorstellen van het college. W. Loos van de WD: „Het is be langrijk dat mensen hun emo ties kunnen tonen bij zaken die hun aangaan. Dit brengt de politiek immers dichter bij de burger". Na de inspraakronde komt het college eind mei met definitie ve voorstellen, waarbij met name de financiële onderbou wing aan de orde zal komen. Als alles naar wens verloopt zal de eerste fase van de nieuw bouw aan de Nassaustraat van zestien woningen, aan het eind van dit jaar kunnen beginnen. Bij de Kanaalstraat zal het nog enige maanden langer duren, voordag de eerste spade in de grond gaat. sportterreinen aan de Zoeter- woudsesingel hielden ze wed strijden, waarbij verenigings leden jureerden. Ik heb menig keer langs de kant van de lijn staan fluiten". In de loop van de zestiger jaren werd het accent van stad- naar de wykactiviteiten verscho ven. „Dit kwam onder andere omdat de leraren 30 april als vrye dag opeisten. Als vervan ging van de schoolkinderen werden toen padvinders inge zet. die vanuit alle wijken trommelend richting stadhuis trokken". Sinds kort wil de vereniging de binnenstad toch weer meer bij de feestelijkhe den betrekken. „We houden daarom sportactiviteiten op het Stadhuisplein, een kinder vrijmarkt op de Botermarkt en een kleine kermis op het Pie terskerkplein. Leidenaren moet massaal zélf Koninginne dag vieren, in plaats van naar Amsterdam te gaan". Burgemeester „In feite bepaal ik hoe de ko ninginnedag van de burge meester wordt. Al jaren stel ik voor hem een route vast langs alle leuke activiteiten in de stad. Zo komt hij vandaag bij een korfbalvereniging in Zui derkwartier". Kosten vergezelt de burge meester niet op zijn jaarlijkse tocht, maar hij houdt een con stante ronde door de wijken om te kijken of alles goed gaat ZOETERWOUDE - In Zoeterwoudse streden de vier basisscholen gisteren om de voetbaltitels. Bij de meisjes won het team van de Corbuloschool terwijl bij de jongens het elftal van de Westwoudschool als kampioen uit de bus kwam. De Corbuloschool werd gehuldigd als alge heel kampioen. Het toernooi op sportpark Haasbroek werd georgani seerd door de jeugdcommissie van SJZ en maakte deel uit van het feestprogramma rond „Wat me opvalt is dat de bevol king de laatste twee jaar met meer plezier meedoet aan de festiviteiten. Ook in een wijk als Slaaghwijk, waar allochto nen en Leidenaren samen in het buurthuis feest vieren". De Vereniging Koninginnedag Leiden heeft slechts 280 leden. „Ik denk dat het geringe aan tal leden voornamelijk komt omdat Leiden toch meer op de wijken gericht is. Het stadsge- voel leeft op koninginnedag niet zo. En dat terwijl onze acti viteiten beter verdienen Vol gens Kosten is het uiteindelij ke doel van elke Koninginne- vereniging om de koningin naar de stad te krijgen. Het is in het bestaan van de vereni ging nog nooit gelukt. „Er zijn elk jaar enorm veel gemeenten die een verzoek indienen. Ie dereen wil de koningin wel hebben. Toch sluit ik niet uit dat koningin Beatrix in de na bije toekomst naar Leiden komt". Speld Kosten kreeg vanochtend uit handen van burgemeester Goekoop de gouden speld voor externe relaties van de ge meente uitgereikt. Dit naar aanleiding van zijn overige ac tiviteiten voor de stad. Zo is hij 22 jaar als onder-commandant bij de Leidse brandweer in dienst geweest en heeft hij di verse bestuursfuncties in het district Rijnland vervuld. koninginnedag. Onder het toe ziend oog van vele tientallen ouders deden de jongens en meisjes hun uiterste best de kleuren van hun school zo goed mogelijk te verdedigen. Niet minder dan 42 wedstrij den waren nodig voordat de balans kon worden opge maakt. Bij de meisjes verspeelde de Corbuloschool alleen tegen de Klaverweide een punt en won de overige wedstrijden. Van wege een beter doelsaldo ein digde de Westwoud als tweede en de Klaverweide als derde. Bij de 'reserveteams' van de meisjes won de Bernardus- school voor de Corbulo. VOORHOUT - De ge meente Voorhout gaat de komende jaren meer aan voorlichting doen. Voor dit doel wordt een voor lichter aangesteld, die twintig uur in de week de contacten onderhoudt met de buitenwe reld. Tot dusverre was de voor lichting verdeeld over de ver schillende gemeentelijke afde lingen. De nieuwe voorlichter LISSE - Een groot deel van de hondebezitters in de Lisse se wijken De Blinkerd en Meerenburgh werkt niet mee aan een proef de hondepoep weg te werken. Dit stelt de ge meente vast aan de hand van de inhoud van de mini-contai ners. die wekelijks worden ge leegd. In december ging de proef van start, die een jaar zal duren. Hondebezitters in De Blinkerd Eem verrassing was er bij het jongenstoernooi. Ondanks een 1-0 nederlaag tegen de Corbu loschool wist het team van de Westwoudschool toch de hoofdprijs te winnen. Na het onverwachte verlies van de Corbulo tegen het eerste elftal van de Klaverweide zorgde het tweede team van de Klaverwei de voor een enorme verrassing door 0-0 te spelen tegen de Cor bulo. Daardoor ging de eindze ge alsnog naar de Westwoud school. gevolgd door de Corbu lo en Bernardus. Bij de 'reserveteams' van de jongens won de Klaverweide voor de Bernardus en Corbulo. zal zelfstandig gaan functio- ren. De gemeente wil jaarlijks voor zijn functie 39.000 gulden uittrekken. Het aantrekken van een voorlichter maakt een uitbreiding van het aktivitei- tenpakket van de gemeente mogelijk. Zo is de gemeente van plan nieuwe bewoners uit te nodigen voor een kennisma kingsbijeenkomst. De bpwo- ners krijgen daarbij een ge- meentegids en folders van de en Meerenburgh mogen de uit werpselen niet meer op straat of in plantsoen laten liggen, maar moeten deze in de mini- containers stoppen. De contai ners zijn zo geplaatst, dat er niet verder dan 300 honderd meter hoeft te worden gelopen om de hondepoep weg te gooi en. De hondebezitters hebben voor deze proef een zogenaam de hondepoephapper van de gemeente gekregen. De proef is bij een bepaald deel van de ZOETERWOUDE - De bedrijven op het Zoeter woudse industrieterrein Grote Polder zijn de files op de Hoge Rijndijk meer dan beu. Bijna dagelijks worden de files en wacht tijden langer. Er zijn be drijven die hun heil al el ders hebben gezocht. Andere bedrijven overwegen heel serieus die stap te maken. CDA-fractievoorzitter J. Ber- kouwer luidde daarover gister avond in de gemeenteraad de noodklok. „De situatie is echt onhoudbaar. De verkeerslich teninstallatie bij de A4 en bij de Leiderdorpse Brug werken niet goed. Verkeer kan slechts mondjesmaat Leiderdorp in zodat op de Hoge Rijndijk lan ge files ontstaan. Daardoor zit ten wij in Zoeterwoude met de problemen. De bedrijven zijn het zat en er zijn direkties die overwegen te vertrekken". Wethouder A. Ringersma on derkende de situatie maar heeft geen pasklare oplossing. „Over het afstemmen van ver keerslichten kunnen we pra ten. De files ontstaan mede door werkzaamheden aan de Achthovenerweg in Leider dorp en door reconstructie van het Weddepad in eigen dorp. Het is echt kommer en kwel, ik weet het. Aan de ene kant is het heel vervelend. Aan de an dere kant legt het wellicht een druk op de besluitvorming rond de aanleg van rijksweg 11. De mensen op het indus trieterrein moeten dus nog even op de tanden bijten". omgeving uitgereikt. Een an der middel om de drempel van een bezoek aan het gemeente huis te verlagen is het houden van exposities. Voorhoutse en regionale kunstenaars kunnen op deze manier hun werken onder een groter publiek bren gen. Verder denkt de gemeen te de informatievoorziening te verbreden door meer gebruik te maken van de kabelkrant en het houden van een open dag. baasjes niet goed aangeko men. Op diverse plaatsen op straat wordt nog hondepoep aangetroffen. Tevens doen los lopende honden hun behoefte regelmatig naast de contai ners. Er zijn ook mensen, die hun huisvuil weggooien in deze containers. Via publiciteit in de weekbladen hoopt de ge meente onwillige hondebezit ters tot andere gedachten te brengen. Kosten kreeg vanochtend de gouden speld voor externe relaties van de gemeente Leiden FOTO WIM VAN NOORT REGIOJOURNAAL Show Herb Mews and the Mules doen vanavond met hun show jongerencentrum Stek in Ha- zersivoude-Dorp aan. De groep wisselt rock-'n-rollmu- ziek, humoren acrobatiek met elkaar af. De voorstelling aan de Dorpsstraat begint om ne gen uur. De toegangsprijs is tien gulden voor leden en f 12.50 voor niet-leden. Erik Jurgens De PvdA-afdeling Oegstgeest viert de dag van de arbeid 1 mei in het cafe 'De Roode Leeuw' aan de Dorpsstraat 55 te Oegstgeest. Erik Jurgens zal spreken over Socialisme in deze tijd". Tijdens de bij eenkomst zal er tevens een band optreden. Aanvang 20.00 uur. Toneel Toneelgroep De Grens speelt vrijdag in het Parktheater van Alphen aan den Rijn het stuk 'IJs toe'. De voorstelling, die buiten wordt gespeeld, gaat over de dromen van drie vriendinnen. Tijdens hun we kelijks etentje filosoferen zij over het leven. Het toneelstuk aan de Cornel is Geellaan be gint om half negen. De toe gangsprijs bedraagt tien gul den. Film De film van Claire Denis. S'enfout la mort (onverschil lig voor de dood) wordt vrij dagavond gedraaid in het Parkfilmhuis. Cornelis Geel laan 2 in Alphen aan den Rijn. Aanvang 20.30. Toegang 8,-, cjp/pas 65 ƒ7,-. BSO Het Bataafs Symfonie-Orkest (BSO) geeft vrijdagavond een gratis try-out concert in Psy chiatrisch Ziekenhuis Ende geest (Oegstgeesterstraatweg te Oegstgeest). Onder leiding van dirigent Rolf Buys wordt een merendeels Frans pro gramma uitgevoerd met wer ken tussen 1860 en 1910 (van Bizet. Debussy. Dvorak). Theater In cultureel centrum Muzen- hof in Leiderdorp treedt za terdag Theater Sirkel op met het kindertoneelstuk 'Goud'. Regisseur Frans Malschaert heeft 'Goud' gebaseerd op het sprookje 'Repelsteeltje'. Het verhaal gaat over een koning die huilt, omdat hij geen ko ningin kan vinden. De voor stelling aan de Cor Gordijn singel begint om half drie. De toegangsprijs bedraagt zes gulden. Geringe medewerking aan bestrijding hondepoepoverlast Voor een uitgebreide agend ook voor de komende dage raadplege men „UIT", de grat wekelijkse bijlage van dei krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19,| 071-121239) Cape tear (12); 184 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstra 39. tel 124130) Beethoven (12 19 00. 21.15. Hook (al); 18.45, 21.1 Father ot the bride (12); 19.00. 21.1 JFK (12). 20 00 At play in the fieldsi the lord (al), alleen ma di 27 en28aj 20 00 TRIANON (Breestraat 31. 071-123875) Prince of tides (1 19 00,21.15 ALPHEN AAN DEN RUN EUR0( NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, 1 01720-20800) Beethoven (12); 13.4 18 45. 21 00 Cape tear (12); 21.1 JFK (16). 20.15 Last boyscout (16 13.45, 18 45 Sneeuwwitje (al); w 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBI0S COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, it 614354) Fievel in het wilde weste (al); wo 14.00 Teenage mutant nln turtles 2 (al); wo 15.30. DEN HAAG ASTA 1 (Spui 27. 3463500): Cape tear (16); 14 00. 184 21 30 ASTA 2 The prince of Tidi (12); 14 00. 18.45. 21 30 ASTA Bugsy (12). 14.00. 18 45. 21.30 6 BYLON 1 (naast Den Haag Centraal 1 3471656): De noorderlingen 12); 14 00, 18 45. 21.30 BABYLON J.F.K. (12). 14 00. 20 00 BABYLQ 3: Raise the red lantern (16); 184 21.30 ma di ook 14 00 CINEAC (Buitenhof 20. tel 3630637) Beeth ven (al). 14 00. 18 45. 21 30 Clf* AC 2: Father of the bride (al); 14.01 18.45, 21.30 CINEAC 3 The li boy scout (16); 18 45, 21 30 ma. i ook 14.00 METROPOLE 1 (Carr* gielaan, tel. 3456756) Hook (al); rn di. 14.00,20.30 METROPOLE 2: Tl lover (16); 18.45, 21.30. ma. di. a 14.00. METROPOLE 3: J F K (li 14 00, 20 30 METROPOLE 4: Peoj Ie of the forest (al); 14 00,18.45.21J METROPOLE 5 The doctor (aj 18.45. 2130 ma. di ook 14 C< ODEON 1 (Herengracht 13, 3462400): Freddy's dead (16); 13.4; 18 45.21 30 ODEON 2 Knight mt ves (16); 13.45. 18 45, 21.30. ODÉ ON 3 Hook (al), vr ma. di 14 00,20.3 ODEON 4 Silence of the laml (16); 13 45, 18 45. 21.30 HAAG FILMHUIS Zaal 1 La belle noiseus 19 30 Zaal 2: My own private Idah 19.30 Trust; 21 45 Zaal 3: ma 19 30, 21 45 Le cheval d'orgeuil. rn Les jeux sont faits; di. DIENSTVERLENING APOTHEKEN De avond- en nacl diensten van de apotheken in de reg Leiden worden waargenomen door i apotheken die ook weekenddienst het ben. STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor: Schuttersveld 1Vo informatie tel 071-120144 tusa 08.30-17 00 uur Uitleencentrale ve pleegartikelen: Burggravenlaan 25 telefoon 071-121894 Geopend dags lijks 13.30-17.00 uur. donderdag 133 19 00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKENHO ZEN LEIDEN Ongevallendienst ctr dag Academisch Ziekenhuis beh* van dinsdag 13 00 u tot woensdl 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklin ken tel 155543, afdeling S.C U I 175639) en van vrijdag 13 00 u. tot 2 terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenhuis) De Geneeskundige Dienst Leidenl verhuisd van de Roodenburgerstraali Leiden naar de Cronesteinkade 18a Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONGÉ BOREN KIND - Hulpverlening bij a gewenste zwangerschap voor moed en kind. Bel tel. 071-896309; 07> 897762; 033-620244 (dit laatste nun mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - aconessenhuis: Bezoekuur dagelip van 14 30 tot 15.15 uur en van 19 00» 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks vi 10 30 tot 19.00 Niet meer dan twee te zoekers per patient Op de afdeta special care kan men terecht van 103 tot 11 00 uur en van 19.00 tot 19 30 uu Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient eerst I worden overlegd met de dienstdoend verpleegkundige Sint Elizabeth-» kenhuis; Volwassenen dagelijks vr 14.00-14.45 u. en van 18.30-19 30 u klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 i Kraamafdeling!" Naast de normale b( zoektijden alleen voor „kraamvaderi van 19 30-21 00 u Gynaecologie/v* loskunde/urologie van 14 00-14 45 6 van 18 30-19 30 uur Kinderafdeli dag Ouders zijn de gehele dag w kom Eén van beiden kan, indien mt wil. Bij zijn of haar kind blijven slapei Voor broertjes, zusjes en andere b zoekers, is de bezoektijd van 15 00« tot 19.00 u CCU (hartbewaking) da) van 14.00-14.30 u en van 19.00-193 u Intensieve verpleging dag vr 14.00-14 45 u en van 19.00-19 301 Sport-Medisch Adviescentrum Spree* uur ma. 19.30-20 30 u in het St Elis» beth-ziekenhuis Endegeest: Di. vr. 13.00-14 30 u zo. 11 00-12.00 u. a 14.00-15.00 u eerste klasse: de get* le dag Jelgersmaklinlek: Jongere* team: za. en zo. 14 00-17.00 u. Opn» me: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. 2 en feestdag. 10.00-11.30 en 14 0C- 16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21 Of u. met uitzondering van behandeltijd* en etenstijden Academisch Zieke» huis: Voor alle patiënten (behalve k* deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dr gelijks 14 15-15.00 u en 18.30-19 30u Avondbezoekuur afdeling verloskundl 18 00-19 00 u De Praematurenafdt ling: voor ouders en familie is na 0*» leg met patiënten doorlojbend bezo* mogelijk Bezoek aan ernstige paté» ten wanneer aan ernstige patierti doorlopend bezoek wordt toegesta* kan de hoofdverpleegkundige hiervoc speciale kaarten verstrekken Kindert niek zalen voor peuters, kleuters* grote kinderen 15 15-17.00, babya en boxenafdeling volgens afsprak met het verpleegkundig hoofd Bezoe* tijden kinderafdelingen voor oud* van opgenomen kinderen na oveilfj met verpleegkundig hoofd. Voor and* re bezoekers van kinderen: Keel-, net* en oorheelkunde en neurologie: 14.15- 15.00 en 18.30-19.30 Oogheelkundi en heelkunde 14 15-15.00 en 18# 19.00 Rljnoordziekenhuis: Dag* lijks 14 30-15 15 u en 18 30-19 30* Extra bezoek hartbewaking 1100 11.30 u Vaders, broertjes en zusjes» de gehele dag welkom, in overleg n* het hoofd van de afdeling Kinderaldi ling 14.30-15 30 u In overleg met* verpleging zijn hier ook andere bezo# tijden mogelijk De ouders zijn de gel* le dag welkom (in overleg mei hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE KIND6» OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311? Leiden, tel 254810 Informatie over* aanmelden voor kinderopvang in l* den. Geopend mat/m vrdag 9-12. BUREAU VOOR RECHTSHULP - rengracht 50, Leiden tel 1239^ 01720-72611 Alphen aan den Bf Spreekuren volgens afspraak.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10