rofclubs loeren op een gerijpte' Aron Winter jax volgens beproefd recept _n. -ajL m ML Imponerende eindsprint Jan Timman eidóaQowiard SPORT 13 tlete Katrin Krabbe et overal buitenspel Richard Krajicek verliest in eerste ronde München Snookerwinst Stephen Hendry Zweedse politie waarschuwt voor eigen supporters bij EK Judoploeg op volle sterkte naar Parijs Ie Nijdam rste leider in laanse ronde SPORTUITSLAGEN DINSDAG 28 APRIL 1992 IKEL De Duitse atlete Katrin Krabbe, zal ens haar manager, niet overal worden buiten oten in het Grand-Prix-circuit. Hans Dissel- verklaarde namens Jos Hermens. dat Krabbe odigingen heeft voor wedstrijden in New York. 11a en Rome. organisator van de wedstrijden in Stockholm, ;son, had dit weekeinde bekend gemaakt dat de gebruik van verboden stimulerende middelen .•huldigde atlete, nergens welkom zou zijn. Op programma van Krabbe staan voorlopig wed den in Jena (28 mei), Granada (Spanje, 30 mei) Jevilla (Spanje, 6 juni). Het startrecht van de jeldkampioene sprint is echter afhankelijk van uitspraak van de Internationale Atletiek Fede-' De LAAF zal op 29 mei een oordeel vellen over itspraak van de Duitse Atletiek Bond (DLVj. Richard Krajicek liep weer eens tegen een verliespartij in de eer ste ronde op. FOTO: ANP MÜNCHEN - Richard Krajicek is gisteren in de eerste ronde van het toernooi van München. waar iets meer dan een half mil joen gulden aan prijzengeld beschikbaar is. uitgeschakeld. De Hagenaar, als vijfde geplaatst, verloor in het duel van de lange mannen in twee sets, 4-6 4-6 van Markus Naewie. De Duitser, met zijn 1 meter 91 drie centimeter kleiner dan Krajicek. sloeg op de winderige banen een nog betere opslag dan de op dat punt gere puteerde Nederlander. In Hamburg ging Manon Bollegraf tegen de Britse oudgediende Jo Durie in twee sets ten onder. Nicole Muns-Jagerman snoepte Leila Mesjki uit Georgië een set af. De beslissende verloor ze met 4-6. Hendrik Jan Davids heeft zich via de kwalificatieronden ge plaatst voor het tennistoernooi van Madrid. De Nederlander won in de laatste ronde van de schiftingen met 6-3 6-3 van de Span jaard Fuentes. SHEFFIELD - In de kwartfi nale van het wereldkampioen schap snooker in Sheffield heeft de Schot Stephen Hen- dry met 13-10 van James Wat- tana gewonnen. Zijn landge noot McManus klopte Price met dezelfde cijfers. De En gelsman John Parott versloeg Knowles met 13-4. Jimmy Whi te vocht een robbertje uit met Alain Robidoux uit Canada. White won de langdurige wed strijd met 13-11. Andere win naars in de kwartfinales waren Wych (13-6 tegen Thorne), Griffiths 13-7 tegen Foulds) en Ebdon (13-4 tegen Clark). STOCKHOLM - De Zweedse politie heeft gisteren gewaarschuwd voor de eigen supporters bij het toernooi om het Europese kampioenschap voetbal, dat van 10 tot 26 juni plaatsvindt. Politiecommissa ris Eriksson stelde gisteren, dat de Zweedse sup porters een net zo groot gevaar voor rust en orde betekenen als de gevreesde groepen Nederlanders en Engelsen. Eriksson zei dit na de wedstrijd tus sen IFK Göteborg en Djurgaarden Stockholm (6-1), waar in het weekeinde één en ander was misge gaan. De supporters van Djurgaarden, ook bekend als de „Blauwe Heiligen", hadden zaterdagavond in het Ullevi-stadion tien rijen stoelen vernietigd, gegooid met alles wat hen in handen viel en ge vochten met de aanhang van Göteborg. Er werden zes arrestaties verricht. Twee weken geleden wer den 22 aanhangers van AIK Stockholm ingesloten na wangedrag bij de wedstrijd tegen Norrköping. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3. 22.15 uur: Studio Sport loumaal BBC 2. 22.00 en 00 15 uur: WK snooker in Sheffield Super Channel. 20.00 uur: Sport Sportnet. 18.00 uur: Sport. Eurosport. 18.00 uur: Sport MORGEN BBC 2. 15.15 uur: WK snooker in Sheffield. Duitsland 2, 13.00 uur: Sport extra, tennis Grand Prix voor vrouwen in Ham burg Sportnet. 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport ERT VAN DIJK [STERDAM/TURIJN j>SV en AS Roma din- j serieus naar zijn ld. Wordt er beweerd, jn Winter zelf heeft tot toe met geen enkele persoonlijk contact id. Zegt hij. kan natuurlijk altijd met 'gepraat worden. Daar sta ik zeker niet afwijzend tegen over. Ik hoef niet tot in de leng te van dagen bij Ajax te voet ballen. Het is een prachtige club, maar dat gaat me toch iets te ver". Aron Winter (25) is op de hoogte van de specula ties rond zijn persoon. „Zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij. Als je goed speelt, dan wordt je naam vanzelf met andere clubs in verband ge bracht". De Lelystedeling neemt alle geruchten met een grote grijns op het gezicht voor kennisge ving aan. Maar aan de andere kant streelt het ook zijn ijdel- heid, dat clubs van naam se rieus in hem geïnteresseerd schijnen te zijn. „Dat vlijt me zeker. Ik weet niet wat er waar is van al die verhalen, maar het doet me bijvoorbeeld wel wat als ik ergens lees, dat PSV be langstelling voor mij heeft. PSV is ook een top-club en het is een bevestiging van je kwali teiten als daar je naam ge noemd wordt. Dat lijkt me lo gisch". [STERDAM - Ajax morgenavond in de ite finale-wedstrijd de UEFA Cup Torino iet Stadio delle Alpi ;ens beproefd recept :rijden: met drie aan- jers. [ner Louis van Gaal deed prmiddag niet geheimzin- 4 over het uitgedokterde dplan. „Tegen Genoa ging jtoch ook niet slecht met spitsen", zei hij quasi non- iant op de gebruikelijke «conferentie in De Meer. r Van Gaal gaat er niet nt. dat Torino net als Ge- de kluts kwijt zal raken te- een offensief ingesteld „Ik sla de kwaliteiten Torino toch iets hoger aan. De ploeg beschikt over een aantal multi-functionele spe lers. die snel passende maatre gelen in het veld kunnen ne men. Torino zal er ook wel van uit gaan, dat we weer met twee echte vleugelspitsen zullen spelen. Maar. en dat is heel be langrijk, Italiaanse verdedi gers zijn daar toch niet echt mee opgegroeid. Daar moeten wij van proberen te profiteren, hoe goed hun verdediging ook georganiseerd is". Van Gaal noemde het een te genvaller, dat de Deense vleu gelspits Dan Petersen zondag niet ongeschonden uit de com petitie-wedstrijd tegen VW te voorschijn is gekomen. Hij kampt met een knieblessure en is morgenavond zeker niet inzetbaar. „Ik had Petersen er toch graag bij willen hebben. Hij zou heel bruikbaar zijn ge weest als mogelijke invaller voor Bryan Roy of John van't Schip. Nu zit er geen echte vleugelspits op de bank, want Edgar Davids acht ik nog te licht voor het grote werk". De zorgenkindjes Bryan Roy en Aron Winter zijn zeker in zetbaar tegen Torino. Zij wer den gisteren door assistent trainer Bobby Haarms aan een zware individuele training on derworpen en beide spelers hebben die test volgens Van Gaal redelijk goed doorstaan. Dennis Bergkamp, geplaagd' door een oude knieblessure, werkte een lichte looptraining af. Maar Louis van Gaal gaat er wel vanuit, dat de topscorer van Ajax morgenavond van de partij is „En wé zullen hem hard nodig hebben", voegde de trainer van Ajax er ten over vloede aan toe. De middenvelder weet dat Ajax hem niet zonder slag of stoot uit De Meer zal laten ver trekken. Zijn contract in Am sterdam loopt nog twee jaar door en dat betekent dat Ajax een aanzienlijke transfersom voor de Lelystedeling kan vra gen. Maar wat Aron Winter zelf betreft: alles is bespreekbaar. Als het Europese avontuur van Ajax tenminste achter de rug Koesteren „Want ik wil met het oog op die twee wedstrijden tegen Torino nergens door afgeleid worden. Goed presteren met Ajax is op dit moment het enige wat telt. Ik wil gewoon lekker voetbal len en volop genieten van die duels tegen Torino. Weinig voetballers slagen er in hun carrière in om door te dringen tot de finale van een Europa Cup-toernooi. Dat zijn absolu te hoogtepunten en die moetje als speler intens koesteren". Aron Winter is met zijn 25 jaar in de kracht van zijn voetbal leven. Zelf vindt hij. dat hij dit seizoen beter dan ooit heeft ge presteerd. „Het gaat fantas tisch. Er zijn eigenlijk geen woorden voor. Ik ben dit sei zoen opeens veel rijper en vol- wassener geworden. Daardoor presteer ik nu waarschijnlijk ook zo constant. Vroeger was de absolute topvorm wel eens een tijdje verdwenen, maar daar is dit jaar geen sprake meer van. Je kunt wel zeggen, dat ik een volwassen prof ge worden ben. En dat vind ik een Aron Winter, met naast hem Marciano Vink. maakt bij aankomst in Turijn het 'victory'-gebaar. FOTO:EPA zou dolgraag een paar jaar in tenland. Hij is zeker een keer aangename gedachte. Het is ook goed voor mijn zelfver trouwen". De 'nieuwe' Aron Winter staat dankzij de succesvolle Europe se expedities van Ajax ook vol op in de belangstelling bij bui tenlandse clubs. Italiaanse in het bijzonder. Winter maakte in de het voetbalmaffe Italië ongekend veel indruk met zijn fraaie treffer in de uitwedstrijd tegen Genoa. De Lelystedeling viel goed in de smaak bij de Ti- fiso. maar omgekeerd kan het zelfde gezegd worden. Winter Italië willen voetballen. „Dat is waarschijnlijk de grote wens van elke speler. Het lijkt me inderdaad schitterend om een tijdje in de Serie A uit te komen. Die sfeer, die stadions en dat fantastische publiek. In Genua heb ik mijn ogen uitge keken. Het moet een genot zijn om iedere week in zo'n prachti ge ambiance te mogen voetbal len. Echt. dat wil ik graag een keer meemaken". Aron Winter vertoeft in ge dachten regelmatig in het bui van plan om de Nederlandse velden de rug toe te keren. Maar de Lelystedeling heeft de tijd. „Ik wil niks overhaast doen. Dat is ook nergens voor nodig. Ik heb het bij Ajax uit stekend naar mijn zin en het zal me geen enkele moeite kos ten om mijn contract gewoon uit te dienen. Over twee jaar zal er ook nog wel ergens be langstelling voor mij bestaan. Maar ik ga contacten met an dere clubs nu beslist niet uit de weg. Alles is bespreekbaar..." NIEUWEGEIN - Nederland zal bij de Europese judokampi oenschappen, van 7 tot 10 mei in Parijs, bij de vrouwen in alle l categorien vertegenwoordigd zijn. Van de acht Nederlandse deelneemsters hebben Jessica en Jenny Gal. Gooitske Mars man en Monique van der Lee hun nominatie voor de Spelen van Barcelona al verdiend. Ire ne de Kok moet in Parijs ten minste als vijfde eindigen oyn op Olympisch niveau te kun nen uitkomen. Chantal Han (- 66), aangewezen voor Barcelo na. heeft besloten niet aan de Europese kampioenschappen deel te nemen. Van de vier mannen, die hun plaats in Barcelona al hebben veilig gesteld, zal alleen zwaar gewicht Dennis Raven in de Coubertin-sporthal actief zijn. De andere genomineerden, Leo Meijer (-95). Ben Spijkers (-86) en Anthonie Wurth (-78) bereiden zich op de Spelen voor tijdens een trainingsstage in mei in Japan. SPORT IN HET KORT f Voetbal - Behalve in Stan Valckx heeft Spoiling Lissa bon, de nieuwe club van PSV- coach Bobby Robson, ook inte resse voor Gerald Vanenburg. Een delegatie van Sporting be reikte gisteren mondelinge overeenstemming met verde diger Valckx en wil de transfer vandaag afronden. Voetbal - Schalke '04 heeft het dienstverband met mana ger Günter Netze'r met onmid dellijke ingang beëindigd. Het contract zou doorlopen tot au gustus 1993. EZ - Jelle Nijdam heeft roloog van de Ronde van ïje gewonnejn. In het zeer ne Jerez reed hij de indivi- tijdrit over 9,2 km in 11 iten én 13 seconden tegen [emiddelde van 49,212 km lur. Melchor Mauri (Spa) tweede op negen secon- Raul Alcala (Mex) moest conden toegeven. sponsor van een Bel- i-Nederlandse profploeg, besloten nog één jaar in elersport te blijven. De di- heeft aan de vooravond le Amstel Gold Race over gevoerd, maar wilde zijn ssing pas na het weekein- lar buiten brengen. Jan Timman plaatste zich voor de finale van het kandidatentoernooi. LINARES - Met zelfver trouwen en een door de ja ren heen gepolijste tech niek heeft Jan Timman zich gisteren voor de twee de keer in zijn schaakcar rière geplaatst voor de fi nale van het kandidaten toernooi. Het halfje, dat hem in Linares nog ontbrak, werd een dikke één. waardoor de einduitslag van de match tegen Joesoepov op 6-4 werd bepaald. Enigszins geflatteerd, maar bepaald niet onverdiend. Het tweede gedeelte van de match speelde Timman veel beter dan net begin. Hij zag meer, concentreerde zich beter en had met uitzondering van de zevende partij voortdurend het initiatief. Met Joesoepov ging het pre cies omgekeerd. Nadat de in Duitsland wonende Rus voor de tweede keer zijn voor sprong was kwijtgeraakt, stort te hij mentaal in. Zes jaar gele den straalde hij in de vorige confrontatie met Timman on verzettelijkheid uit. Maar de tijd vermaalde hem sneller dan zijn negen jaar oudere te- genstahder. Een pistoolschot in de buik. de teloorgang van zijn vaderland; het zal er wel mee te maken hebben gehad. Meer compleet „Ik dacht dat Joesoepov sterke zenuwen had. Maar Timman was hem mentaal gezien veruit de baas", was gastgrootmees- ter Ljubojevics beoordeling. „Timman is trouwens als scha ker meer compleet, zijn spe lopvattingen zijn breder". Timman was uiteraard tevre den over de goede afloop, die hem zelfs nog enige 'elowinst' brengt. De twee punten ver schil leverden hem een punt of vijftien op. Gevoegd bij de veertig, die hij bij het toernooi in Linares verdiende en de paar punten die hij aan de oe fen match met Ivantsjoek over hield, komt hij weer in de buurt van de 2680. waarmee hij jarenlang ..the best of the west" was. Nigel Short, de 25- jarige Brit, bezit die positie nu. Als Short dinsdag uit de laat ste partij tegen Karpov een halfje haalt, zal ook Timman opgelucht ademhalen. Het is hem heel wat waard Karpov te kunnen ontlopen. Twee jaar geleden had hij tegen de oud wereldkampioen in Kuala Lumpur weinig in te brengen. Zettenverloop Linares, halve finales kandi- datentweekampen, tiende ronde: Wit: Timman, Zwart: Joesoe pov 1. e2-e4, c7-c5, 2. Pgl-f3. Pb8- c6, 3. d2-d4, c5xd4, 4. Pf3xd4, g7-g6, 5. c2-c4. Lf8-g7. 6. Lcl- e3, Pg8-f6, 7. Pbl-c3, 0-0. 8. Lfl- e2. b7-'b6, 9. 0-0. Lc8-b7. 10. f2- f3. Pf6-h5, 11Pd4-b5. a7-a6, 12. Pb5-a3, Ta8-b8, 13. f3-f4. Lg7xc3. 14 b2xc3. Ph5-f6. 15. e4-e5. Pf6-e4.16. Ddl-el,d7-d6, 17 Ld2-f3. Pc6-a5. 18. f4-f5, g6xf5, 19 Le4-h6. Kg8-h8. 20 Lh6xf8. Dd8xf8. 21. e5xd6. Pe4xd6. 22. Tal-bl. Pd6-e4. 23 Del-e3, Df8-g7. 24 De3xb6. Dg7xc3,25. Lf3xe4, Dc3xa3, 26. Tflxf5. Pa5xc4, 27. Db6-d4 n-re. 28. Tf5xf6, e6-e5, 29. Dd4- a7, Tb8-d8,30,Da7xb7,1-0. ONDER DE LOEP ouwens, ben ik nou zo t? Het is toch lachwek- ïd dat Cruijff in een inter- w zegt dat ik nooit een lei kan worden, omdat ik irvoor de stem niet heb. tuurlijk gaat het publiek dan nadoen. Dat had hij men weten. Ik ben daar ker mee. Ik kan ook 'over n opmerkingen maken, ar ik ben normaal en houd n kop. Toch ben ik woe- id. omdat het niet reëel is ïmaal. Ik heb weieens ie- nd voor zijn bek willen an. Maar die figuur was niet waard". .'tballer Gerald Vanen- g in Sport International. ouwen houden er een emde logica op na. Zij zijn opgeleid om in de maat- appij competitief te zijn. merkje ook bij deze mei- Ze denken veel te snel ze hun best doen. Ik heb eens een racket uit een sje haar hand gepakt en le grond gesmeten, omdat liet deed wat ik zei. Dan Irikt zo'n kind zich wezen- ecteur-sportief van de nisbond Stanley Franker et Algemeen Dagblad. yenoord ligt mij na aan hart. Ik ben een paar keer en kijken tegen Ajax en I Tsonge, tsjonge. voet en voor zo'n volle kuip... ir ik ben bepaald niet on gelukkig met Anderlecht. Het is een club met een rijke EC historie en ik verheug me al op de eerste training, begin juli". Voetballer Peter van Vossen in De Telegraaf. „Clubs kennen ze nog niet in China. Om zelfstandig (dus los van de staat) te kunnen functioneren zou ^een club over een permanente bron van omgerekend 200.000 gul den aan inkomsten moeten beschikken. Dat gaat daar niet zo eenvoudig. Ik geloof dat er nu één bestaat. Of twee. Het leeft wel. In deze tijd van hervormingen zoe ken ze naar andere vormen. Het zal nog een verre toe komst zijn". Bondscoach Nederlands voetbalelftal Rinus Michels in het Algemeen Dagblad. „Trainingen hebben hier niet veel om het lijf, nee. Trainin gen zijn er om het balgevoel te behouden. Een rustige warming-up, 'n rondootje. en dan een partijtje. Elke dag weer. Het gaat om de wed strijd, die negentig minuten. Daar moet je honderd pro cent fit voor zijn. In Neder land ontstaan ook altijd veel blessures op de training, hier niet. Mag niet. Ik voel me er lekker bij. Maar in Nederland gaat dat niet, nee. Daar gaan de supporters ook meteen roepen: Ze verdienen veel maar ze doen niks". Voetballer Pieter Huistra in Voetbal International- Stanley Franker: gesmeten FOTO: STEPHEN EVENHUIS „Uiteindelijk heeft hij het al lemaal voor Ajax gedaan. Zo waren er op Schiphol regel matig scheidsrechters die een tussenlanding maakten op weg naar een wedstrijd. Die ving hij op, dan zat hij soms drie uur met die lui in de transit. Daar waren soms jongens bij. Oostduitsters vooral, die geen cent te mak ken hadden. Mijn vader zorg de dan dat hij aan de gate was. Hij gaf ze koffie, gaf ze een speldje, maakte een praatje. Die man heeft zich het vuur uit de sloffen gelo pen voor Ajax. Het enige wat ik hem niet zie doen, is in trui en spijkerbroek voor een zaaltje met F-siders gaan staan om over Ajax te discus siëren. Dat doe ik weer wel". Ajax-voorzitter Michael van Praag in Vrij Nederland. „Een gat in de lucht slaan ja, een gat in de lucht springen, nee. Eén keer heb ik dat ge daan. maar het hoort niet bij snooker. Bovendien loop je het risico dat je verkeerd te recht komt en iets breekt. We zijn geen atleten weet je wel. Die keer toen ik mijn wereld titel terugwon door Cliff Thorburn te verslaan. Toen de laatste bal in de pocket verdween, sprong ik in de lucht. Ik schaam me er nog altijd over". Biljarter Steve Davis in Humo. „Kwam ik thuis bij de familie Van der Kroft en dacht ik een aardige wedstrijd te hebben gefloten. Maar vervolgens kwam Leo met zo'n tien min puntjes. Hij zette mij met bei de benen op de grond en soms had ik wel eens die pan spruiten over zijn hoofd wil len trekken. Achteraf bezien heb ik er natuurlijk alleen maar voordeel bij gehad. Al moet je als scheidsrechter er voor waken een copie te wil len worden van iemand. Want je kunt nooit beter worden dan het origineel". Voetbalscheidsrechter Ma rio van der Ende in de Haag- sche Courant. „Ik was de meest kritische speler van de ploeg. Ik ben gewend te praten over dingen die me dwarszitten en mijn standpunt tot op het bot te Gerald Vanenburg: stem. FOTO: DIJKSTRA verdedigen. Ik neem niets voor zoete koek aan. Commu nicatie is de basis van alles. Ik wilde bij het Nederlandse team iets uitlokken, maar er werd in de groep nooit inhou delijk op kritiek ingegaan. Ik voerde met Selinger ook dis cussies over zaken buiten het volleybal. Hij had bijvoor beeld veel op met Amerika, maar ik stelde de Amerikaan se economie aan de kaak. Dat kon hij wel waarderen, geloof ik. Maar hij moest mij na tuurlijk wel in het gareel hou den. Hij beschouwde me als een hete aardappel. Ik was gevaarlijk met mijn stand punten, kon andere meesle pen. Dan gebruikte Arie grof geweld tegen me. Ik ben zelfs twee keer uit het team gezet". Volleyballer Rob Grabert in NRC Handelsblad. BOKSEN Zaandam. Profwedstrijden Lichtwelter (4x3): Prins (Zaandam) wint door knock out in de tweede ronde van Vidak (Hon) Vargas (Hoorn) ver liest door knock out in de eerste ronde van Leckzo (Hon) Midden (8x3): Halite (Alkmaar) wint door medische interven tie in de vijfde ronde van Monteyne (Bel). Halfzwaar (4x3): Zieleman (Hoorn) wint door medische interventie in de vierde ronde van Denon (Bel) Amateurs Midden: Joval (Amsterdam) w op (2-1) van Veurink (Landgraaf) HONKBAL Amerikaanse honkbalcompetitie: National League: Philadelphia Phillies- New York Mets 5-5. Atlanta Braves- Houston Astros 5-2. Montreal Expos-St Louis Cardinals 6-0, Chicago Cubs- Pittsburg Pirates 5-4 (10 innings), San Diego Padres-Cincinnati Reds 2-1San Francisco Giants-Los Angeles Dodgers 5-4(11) American League: Texas Rangers- Boston Red Sox eerste wedstrijd 3-1, tweede 4-2. Milwaukee Brewers-Cleve- iand Indians eerste 9-4 tweede 1-3. New York Yankees-Baltimore Orioles 3- 1. Chicago White Sox-Detroit Tigers 7- 6. Minnesota Twins-Oakland Athletics 8-4. California Angels-Seattle Manners 7-5, Kansas City Royals-Toronto Blue Jays 9-0 PAARDESPORT Draverijen van Alkmaar 1e koers: 2040 m: 1 Gerona la Fusee (Ruijgrok) 2 47,5 - 1.22,12 Gentleman Viola. 3 Frisiana Star Toto winnend 4,90 plaats 2.40 3.20 koppel 14.80 trio 101,60 2e koers: 2380 m 1 Gigolo Vitesse (Dooyeweerd) 3 15.2 - 1 22.0. 2 Firby De Frise. 3 Ejadon Niet gestart Flying Girl Toto winnend 3,20 plaats 2,90 2.10 koppel 8.00 tno 96,30 3e koers: 2040 m: 1 Gonzales Kades (Van Buytene) 2 46.3 -1.21.5. 2. Family Pride. 3 Franke V Toto winnend 9.40 plaats 6.10 3.90 koppel 52,00 trio 421.70 4e koers: 2040 m: 1 Famous Crown (De Wit) 2 47,0 -1 21.9. 2 Freddie Evo- dam, 3. Dento Surpnse Toto winnend 25,50 plaats 7.10 3,90 koppel 54.30 trio 8433,00 5e koers: 1700 m 1 Blinker Brogan (Bot) 2 14,0 -1 18.0.2 Evita Jorishof. 3. Ebely W Niet gestart: Share The Mo ment, Eline Buitenzorg Toto winnend 2.10 plaats 1.90 2,60 koppel 5.40 trio 38.90 6e koers: 2380 m 1 Evita Kievitshof (Langeweg) 3.16,5 - 1 22.6. 2 Diana Tonka. 3 Ego Rapido Niet gestart Fair Tonka Toto winnend 3,50 plaats 1.50 3.50 koppel 11.20 trio 175.20 7e koers: 2380 m 1 Dustin Morgan (Kamminga) 3 09,5 - 1.19,6, 2 Davidof Groenhof, 3 Facorelio W Toto win nend 10,30 plaats 2,00 2,30 koppel 18,00 trio 230,30. Dubbelwinnend (10-10) 25.10. 8e koers: 2040 m 1 EnTete (De Vlie ger) 2 46.5 1 21.6.2 Freddie Spencer. 3 Guess Who Niet gestart Fanny fai Sondel Toto winnend 4.50 plaats 2.10 2.20 koppel 4.40 trio 41.20 9e koers: 2700 m 1 Eusebio Torna do (De Leeuw) 3 40,2 -1.21.6, 2 Count Oostland. 3 Dorothe Pluto Toto win- nond 3.50 plaats 1.50 1.80 koppel 8.20 trio 174.20 10e koers: 2040 m 1 Carlos Netten (Dekker) 2 43.1 1.20.0. 2 Wish of Thijssen, 3 Chantal Ge Toto winnend 6.10 plaats 2,80 1.50 koppel 7,50 trio 48,00 11e koers: 1700 m: 1 Diamond Space (Langeweg) 2.14,0 - 1.18.8. 2 Ciska Crown, 3 Bewin Volente Toto win nend 3.40 plaats 1.60 3.20 koppel 7,10 trio 53.80 Omzet totalisator: 191 824,00 SCHAKEN Linares. Halve finales kandldatent- weekampen, tiende en laatste ronde- Timman (Ned)-Joesoepov (GOS) 1-0 Eindstand Timman-Joesoepov 6-4 Timman plaatst zich voor de finale van het kandidatentoernooi tegen de win naar van Short-Karpov TENNIS München. Mannen, 555.000 gulden, eerste ronde: Naewie (Dui)-Krajicek (Ned/5) 6-4 6-4 Hamburg. Vrouwen, 647.000 gulden, eerste ronde: Mesjki (Geo)-Muns-Jagerman (Ned) 6- 2 4-6 6-4. Durie (GBr)-Bollegraf (Ned) 6- 36-2. VOETBAL Bethlehem. Pennsylvania, olympisch kwalificatietoernooi CONCACAF: Verenigde Staten-Mexico 3-0 (2-0) 32 Snow 1 0,36 Henderson 2-0,80 Snow 3-0 Verenigde Staten gekwalificeerd voor eindronde in Barcelona Hamilton (Ber). WK Kwalificatie, Con- cacaf zone. tweede voorronde, eerste wedstrijd: Bermuda-Haiti 1-0 (0-0) 87 Guater 1 -0. Toeschouwers: 3 500 WIELRENNEN Jerez. Ronde van Spanje, eerste etappe, Individuele tijdrit: 1Nijdam (Ned) 9,2 km in 1113 (gem snelheid 49,212 km/u), 2 Mauri (Spa) 0 09. 3 Alcala (Mex) 0 11,4 Zulle (Zwi) 0 14, 5 Kasputis (Ut) 0.21. 22. Cordes 0 32. 27 Theun.sse 0 34, 32 Rooks 0.36. 36 Breukink 0 38. 43 De Vries 0 40. 47 Harmelmg 0 41. 62 Mulders 0 46. 63 Jakobs. 77 Ni|boer 0 50. 93 Solleveld 0 55. 109 Suykerbuyk 1 00. 119 Hermans 1 02, 137 Van Poppel 1 08. 143 Talen 1 09. 149 Verhoeven 111. 162 Jan Siemons 1 18. 188 en laatste Willems (Bel) 1 49 SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 27: le prijs geen win naar. 2e prijs: 2 x 35.246,50. 3e prijs: 93 x 136,90, 4e prijs: 4322 x 24.40. 5e prijs: 64.691 x/ 5,00. I l 1 LU

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13