Aantal baanwielrenners is slechts dun bezaaid SPORT ifdelingen van KNVB jaan op in rayons Golfer Van der Velde naar volgende ronde Time-out Timman Van Vossen gaat naar Anderlecht Knie van Peter Blangé blijkt zwaar ontstoken ïitsers krijgen bij EK-titel ibliek gratis VCV Zeeland Jimtitel toch ar Van Lith rritsma cepteert yuses 'lekaniers Vera Koenen naar Cannes Judoka's gaan naar Japan Drie koplopers in schaaktoernooi Wonderlijke winst Bochum ZATERDAG 25 APRIL 1992 HAAG - De kans is groot dat de afdelingen van de KNVB huidige vorm gaan verdwijnen. In Zeist zijn de conclusies isenteerd van een uitgebreid onderzoek naar de nieuwe, ge- :e structuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. .zet is te komen tot een meer efficiënte organisatie, waarbij intig afdelingen van de KNVB moeten opgaan in zes tot grotere rayons. 3 onderzoek naar de 'KNVB nieuwe stijl' is uitgevoerd door extern bureau, dat zich in de afgelopen maanden heeft laten ;eren door vertegenwoordigers van ruim honderd voetbal- i. Als de conclusies van het onderzoek worden overgeno- »ji. zit de kans erin dat de afdelingen van de KNVB in de huidi- Urorm gaat verdwijnen. Vandaar dat het onderzoeksrapport ijvoor de officiële presentatie al tot de nodige onrust heeft ge il onder het personeel van de KNVB, zowel in Zeist als op de Llingsbureaus. LINARES - Jan Timman heeft gis teren gebrüik gemaakt van zijn time-out in de halve finales van het kandidatentoernooi. De Amster dammer had in Linares met zwart moeten aantreden voor de negende en voorlaatste partij tegen Artoer Joesoepov. Timman leidt na acht partijen met 4 1/2-3 1/2. De negen de partij staat nu voor vandaag op het progamma. De vier halve fina listen hebben het recht op één time out gedurende de tweekamp over tien partijen. De Brit Short maakte er eerder gebruik van. Tim man is de tweede. Joesoepov en Karpov hebben nog geen extra vrije dag op genomen. In het duel tussen Short en Karpov leidt Short na acht ron den eveneens met 4 1/2-3 1/2. Peter van Vossen tijdens zijn de buut in Oranje. FOTO: ANP BRUSSEL - Peter van Vossen speelt volgend seizoen bij Ander lecht. De Zeeuwse aanvaller, die vo rige maand tegen Joegoslavië de buteerde in het Nederlands elftal, tekende voor drie jaar. De 24-jarige Peter van Vossen kwam de laatste drie seizoenen uit voor Beveren. Hij had officieel nog een verbintenis voor een jaar. Beve ren toonde zich echter bereid aan de transfer mee te werken. Bij An derlecht voetballen al de Nederlan ders Bosman, Rutjes en Kooiman. Voor zijn komst bij Beveren speel de Van Vossen amateurvoetbal bij Vlissingen. HAARLEM - De kwetsuur aan de linkerknie van vol leyballer Peter Blangé is ernstiger dan werd aangeno men. Een onderzoek van orthopedisch chirurg Heij- boer in het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam toonde gisteren aan dat pees. beenvlies en slijmbeurs in het gewricht als gevolg van overbelasting zwaar zijn ont stoken. Gezien het programma van het Nederlands team is er të weinig tijd om de blessure de eigenlijk noodzakelij ke rust te gunnen. Voorburger Blangé verbijt de pijn. teamarts Ron du Bois en fysiotherapeut Hans Hoekstra doen wat ze kunnen om die enigszins te verzachten. Tot en met het Olympisch kwalificatietoernooi, van 10 tot en met 17 mei in Rotterdam, wordt een beroep op het incasseringsvermogen van de spelverdeler gedaan. „Als het daarna nodig is, proberen we Peter even te ont zien", aldus Dubois. KFURT - De voetbal- van het Duitse elftal krij- 000 Mark, ongeveer een 1 als ze in juni in Zweden ibpees kampioen worden, i Voller, aanvoerder van de g, bereikte daarover over- itemming met Hermann berger, de voorzitter van )uitse voetbalbond. Bij het alen van de finale krijgen pelers in elk geval al 70.000 'Ben. De voetballers worden ^00 gulden rijker als ze pswinnaar worden. Duits- 3 is ingedeeld bij Neder- Schotland en het GOS. Duitse selectie, die ook deelt in de commerciële '^msten van de DFB. kreeg 3jaar geleden bij het win- van de wereldtitel in Italië 2D00 gulden aan premie, Nederlands elftal bereikte :rder een akkoord met de T3 over de premies. De se- e krijgt per speler onge- a 140.000 gulden bij het be- n van de titel. "SSINGEN - VCV Zeeland t besloten vandaag bij de swedstrijd tegen Heracles 'J publiek gratis toe te laten, 'om acties tot behoud van 1 aid voetbal in de provincie Ier bij te zetten. Wellicht It het de laatste profwed- d op Zeeuws grondgebied, inanciële toestand van de is desastreus. Alleen bij esvol verloop van enkele :s kan de club ook volgend 1 Den in de eerste divisie uit- werkgroep, belast met de A ling, hoopt op 300.000 gul- van het publiek. Deelne- aan de actie wordt ver-« it 100 gulden te storten, de club failliet, dan krijgt (ever het geld terug. Na 1 weken is er ruim een ton lengekomen. Dat is nog ildoende. Er is drie ton no- In dat geval zijn vier be- bereid nog eens 100 gulden in de club te Vandaag zullen ook de ers van Zeeland en elders 'I ballende Zeeuwse profs, ?r wie de gebroeders De ijer van Sparta, deelnemen "de actie ter behoud van de Jan Poortvliet speelt te- Heracles zijn laatste duel [f irofvoetballer. De 36-jarige international stapt over de amateurclub Braban- Voor de tweede keer iccessie heeft het regie- Karen van Lith aan de iale damtitel voor vrou- [eholpen. In een enerver- zes uur durende slotron- findigde de titelverdedig- :och nog gelijk met inval- Erna Wanders, waardoor Irabantse voor de zevende ïreenvolgende keer als :ste damvrouw kon wor- gehuldigd. Met de titel iende Van Lith ook een s in het wereldkampioen- p voor vrouwen dat vol- jaar wordt gehouden. De e prijs van de speelster uit lalen was bescheiden: 200 en. Met Van Lith plaatsten ders. oud-wereldkampioe- leijler en Marijke Nicolai i voor de volgede finale. Ni- scoorde tevens haar eer- internationale meester- 'en 1 100 en. ^ECHT - Max Christern, "pitter van de hockeyvere- de Boekaniers, heeft lexcuses aangeboden aan Jorritsma, bondscoach iet Nederlands team. Jor- voelde zich gegriefd een artikel, dat Christern april schreef in het club van zijn vereniging. In [esprek deelde de voorzit- irritsma mee, dat er voor geen redenen waren ge- 1 een persoonlijk aanval •m te doen. Christern be- t het verhaal op deze wij- hebben geschreven. Jor- ia heeft de excuses geac- xd. Idoor PETER ALLEBLAS BUSSUM De overgang van schaatser naar wiel renner verliep welhaast vloeiend. Bart Veldkamp borg onlangs zijn schaat sen op en klom op de fiets om een ander doel als top sporter te bereiken: deel name aan de Olympische Zomerspelen in Barcelo na met de achtervolgings- ploeg. De verandering van ijs- naar fietsbaan was zó naadloos te noemen, dat het aantal poten tiële kandidaten voor de baan- selectie maar dun bezaaid móest zijn. Dat erkent baancoach Eric Ge- serick ook. „Het baanwielren- nen is toch nog niet helemaal doorgebroken. Het vereist spe cifieke vaardigheden", zo stelt Geserick. De Hilversummer laat weten, dat iedere renner die interesse toont voor de na tionale selectie, zich aan kan melden. Hetgeen ook het geval was bij Bart Veldkamp. De Ha genaar gaf vorig jaar tijdens het Nederlands kampioen schap, waarin hij niet verder kwam dan de voorrondes, te kennen dat hij graag in de se lectie opgenomen wilde wor den. „Bart zei toen, dat hij niet al leen als schaatser naar de Olympische Winterspelen in Albertville wilde gaan. maar ook best als baanwielrenner naar de Zomerspelen van Bar celona". zegt Henk van Veen. bij de bond actief als coördina tor baanwielrennen. Geserick was die woorden van Veld kamp niet vergeten en nam de winnaar van het olympisch schaatsgoud op de tien kilome ter in Albertville in zijn ploeg op. Een formatie die verder be staat uit Marcel Beumer, Eric Cent, Niels van der Steen en Gerben Broeren. Veldkamp, die inmiddels drie trainingen met deze selectie achter de rug heeft, heeft zich vooralsnog zonder kritiek van buitenaf bij de ploeg vervoegd. Kritiek die best zou kunnen opborrelen wanneer zomaar een schaat ser. koud terug van de Winter spelen, een plaats weet te be machtigen in een nationaal team. Ambitieus Henk van Vepn geeft desge vraagd een identiek antwoord als Geserick. „Een renner die een licentie heeft en ambitieus is om een plaats te krijgen in de selectie, kan zich aanmel den". Voor wat dat betreft heb ben vorig jaar twee renners bij Geserick aangeklopt: Bart Veldkamp en Peter Tates. Laatstgenoemde kreeg echter in '91 een ongeluk en liep daar bij een enkelbreuk op. Zijn rentree als baanrenner verliep alleszins gladjes en na een 'aan tal trainingen met de selectie haakte Tates af. „Peter had die blessure, maar had zelf ook geen interesse meer. Ik heb hem een kans gegeven", ver telt Geserick die zelf ooit baan- coureur was en onder meer driemaal een tweede plaats tij dens het nationaal kampioen schap op zijn prestatielijst heeft staan. Tates noemt zijn enkelkwet suur als één van de oorzaken van zijn vertrek uit de selectie, maar ziet desondanks moge lijkheden om zich alsnog in de kijker te rijden. „Theoretisch kan ik me nog plaatsen. Stel dat Bart zijn limiet niet haalt in mei, dan is er nog een kans je". Om zich definitief in de achtervolgingsploeg te rijden, dient Veldkamp medio mei op de baan van Alkmaar tijdens een trainingsrit een tijd neer te zetten van 4.53. „Als hij die li miet haalt", zegt Geserick, „dan gaat Bart mee naar Bar celona". Scherp Geserick is blij met de komst van Veldkamp. „Ik werk het liefste met gemotiveerde ren ners en bovendien houdt het de concurrentie scherp". Ook Tates is van mening, dat Veld kamp in de ploeg past zolang hij maar bewijst niet onder te doen voor de andere renners. Anderzijds bevreemdt het dat een sporter uit de ene discipli ne zomaar kan overstappen naar een andere. Krijgt Gese rick geen kritiek, dat er bij voorbeeld genoeg andere ta lentvolle baanwielrenners zijn die in aanmerking zouden kunnen komen voor de plaats van Veldkamp? „Die kritiek hoor je meestal in de wandel gangen. Ik kan zulke kritiek pas serieus nemen als mensen daarmee bij me komen", aldus Geserick die niet een veelheid van talentën wil en kan bena deren. „Ik ben geen fulltime coach. Bovendien, als ik veel renners benader zou er onrust in de ploeg kunnen ontstaan". Toch bezoekt hij met Ed Broesder van tijd tot tijd een clubtraining om te kijken of er beloftevolle wielrenners rij den. „Ook worden de regiotrai- Bart Veldkamp, wiens overgang van schaatsen naar tennis naadloos verliep. FOTO: SP ners meer ingeschakeld", voegt Henk van Veen eraan toe. „In het beleidsplan dat niet zo lang geleden aan de bond is gepresenteerd, staat onder meer dat het regioge- beuren moet worden opge krikt. En jaarlijks wordt er een clinic gehouden voor licentie houders van 16 en 17 jaar. Zo'n clinic willen we eigenlijk door trekken naar alle categorieën zodat de talenten niet blijven liggen". Onder'anderen Geserick stond aan de basis van dat beleids plan. Thans is de Hilversum mer voor het zesde jaar baan coach. De eigenaar van een modezaak in Bussum zou graag willen zien. dat het bud get voor de selectie wat opge schroefd werd. „Het budget is nu 55.000 gulden en dat is te weinig. Dat gaat onder meer op aan trainingen, wedstrijden en reis- en verblijfskosten. Maar we zouden eigenlijk meer wed strijden. bijvoorbeeld in het buitenland, moeten rijden". AMSTELVEEN - Vera Koe nen. spelverdeelster van Mar- tinus, gaat naar Racing Club de Cannes, dat uitkomt in de hoogste divisie van het Franse volleybal. De international te kent binnenkort voor waar schijnlijk twee jaar. Koenen is de vierde speelster uit de na tionale ploeg van bondscoach Murphy die naar het buiten land vertrekt. Weersing, Boersma (beiden Italië) en De Jong (Duitsland) gingen haar voor. Bekerwedstrijden op Koninginnedag DEN HAAG - De wedstrijden voor de kwartfinale van de dis trictsbeker tussen Rijnsburgse Boys-Woerden, Quick Boys- Nieuwenhoorn en De Mus- schen-Excelsior Maassluis worden op donderdag 30 april aanstaande gespeeld. Aanvang: 14.30 uur. Contract Adriaanse voor onbepaalde tijd AMSTERDAM - Ajax is met Co Adriaanse een contract voor onbepaalde tijd aange gaan. De ex-trainer van FC Den Haag, die in Amsterdam directeur opleidingen wordt, krijgt echter een seizoen de tijd om te kijken hoe het hem bevalt. Ajax en Adriaanse heb ben daarom voorlopig een con tract voor één seizoerf gete kend, dat ingaat op 1 juni. Als geen van de partijen drie maanden voor afloop van het éénjarige contract heeft opge zegd, blijft Adriaanse (44) voor onbepaalde tijd in dienst. CANNES - Chris van der Vel de heeft zich probleemloos ge plaatst voor de derde ronde van het internationale golf- toernooi van Cannes. De Ne derlandse professional haalde de „cut" vooral dankzij een sterke tweede ronde. Hij staat nu op vier onder par. met een totaal van 140 slagen. Dat bete kent in de tussenstand de ge deelde elfde positie. Voor de tweede ronde had Van der Vel de 69 slagen nodig. Na een slechte start kwam hij op de tweede negen holes sterk te rug. Van de 13e tot en met de 16e hole sloeg hij vier birdies op rij. Op de tweede negen ho les sloeg hij in totaal vijf bir dies. Het is voor Van der Velde de eerste kwalificatie in zes we ken. Na een operatie aan de amandelen sloeg hij pas ander halve week geleden weer de eerste bal. Het toernooi in Can nes heeft na twee ronden drie lijstaanvoerders: de Zweden Johansson en Forsbrand en de Schotse veteraan Miller. De laatste, 41 jaar oud, is op jacht naar zijn eerste overwinning in de Europese toer in dertien jaar. Het totaal van het trio is 135 slagen, negen onder par. Gevecht Kroaat Goran Prpic versloeg gisteren in het toernooi van Monte Carlo Wimbledonkampioen Stich Na een heftig gevecht (6-7, 6-4. 5-7) droop Stich in navolging van zijn landgenoot Boris Becker (die eergisteren verloor) af. Ook de Duitser Carl Uwe Steeb werd uitgeschakeld Hij begon sterk tegen de Fransman Ar- naud Boetsch, maar werd vervolgens weggevaagd: 6-12-6,0-6 Naast Prpic en Boetsch zijn de Oosten rijker Thomas Muster en de Amerikaan Aaron Krickstein de andere halve finalisten foto ap NIEUWEGEIN - Vier judo ka's zullen zich in Japan voor bereiden op de Olympische Spelen. Anthonie Wurth (-78 kg), Ben Spijkers (-86 kg), Theo Meijer (-95 kg) en Dennis Raven (+95 kg) zullen vanaf 9 mei tot en met 5 juni deelne men aan trainingen op drie universiteiten in Tokyo. Het kwartet zal worden begeleid door Wim Visser. DORTMUND - De spanning is in het sterk bezette schaaktoer nooi van Dörtmund naar het kookpunt gestegen. Met nog twee ronden te spelen zijn er drie koplopers: de Russen Barejev en Sa- lov en Ivantsjoek uit de Oekraïne. Dit trio heeft 4.5 punten, een half punt meer dan wereldkampioen Kasparov en de Indiër Anand. In de zevende ronde slaagde Kasparov, die daags daar voor van de Duitser Hübner verloren had. er niet in met wit lijst aanvoerder Barejev te overmeesteren. Hij moest in remise be rusten. Barejev kreeg aan kop gezelschap van Ivantsjoek en Sa- lov. Ivantsjoek won met wit van de Engelsman Adams en Salov zegevierde met de zwarte stukken over Jeroen Piket. De Neder landse kampioen, die in dit zware gezelschap duidelijk te kort komt, blijft laatste met slechts anderhalf punt. SPORTWERELD Voetbal - De politie van Rot terdam heeft Excelsior ver plicht de eerste wedstrijd voor de nacompetitie van de eerste divisie toch op zaterdag 2 mei te spelen. Op zondag 3 mei speelt namelijk Feyenoord thuis. Voetbal - De wedstrijd FC Groningen - PSV zal morgen live op een groot scherm in het stadion van de Eindhovense club worden uitgezonden. Gro ningen, de NOS en de KNVB ■hebben hiervoor toestemming gegeven. De uitzending kan gratis worden bijgewoond. Voetbal - In Brussel is de lo ting verricht voor de halve fi nales van de strijd om de Bel gische voetbalbeker. KV Me- chelen speelt tegen Standard Luik. AA Gent tegen Antwerp. De eerste wedstrijden worden gespeeld op 27 mei, de returns zijn al drie dagen later. HAMBURG - VfL Bochum heeft gisteravond het degradatie duel met Hansa Rostock op wonderbaarlijke wijze gewonnen met 0-2. Böger, speler van de thuisclub, schoot twee keer in eigen doel. Sinds november van het vorig jaar had de club uit de voor malige DDR thuis niet meer verloren. Rostock en Bochum staan met een gelijk aantal punten net bo ven de degradatie-streep. Wattenscheid, dat gelijk speelde tegen het op Europees voetbal jagende Nürnberg, heeft hetzelfde to taal. Eckstein zette „der Club" op voorsprong. Neuhaus maakte gelijk voor Wattenscheid. 1-1. Fortuna Düsseldorf. al bijna gede gradeerd. verloor op eigen veld van Dynamo Dresden, 1-3. Dres den houdt daardoor goede kans zich te handhaven in de Bundes- liga. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL NBA playoffs, 1e ronde (best of five): Cleveland Cavaliers-New Jersey Nets 120-113 (1-0). Boston Celtics-Indiana Pacers 124-113 (1-0), Golden State Warriors-Seattle Supersonics 109-117 (0-1). Portland Trail Blazers-Los Ange les Lakers 115-102 (1-0) Vierlanden-toernooi in Krakov (vrou wen) 1e dag: Nederland-Canada 43-69 (24- 41) Scores Nederland Wender 18. Van Embricqs 12, Carla Maas 3, Lia Maas 2. Ten Vaarwerk 2, Lewis 2. Alters 2. Weeda 2. BILJARTEN EK 47/2 in Poitiers Groep F, 3e ronde: Tilleman (Ned)-Ri- teau (Fra) 2-0 (75-3 75-2) Achtste fina les: Tilleman (Ned)-Edelin (Fra) 2-1 (66-75 75-71 75-40) Iwan Simonis Giant Challenge (drie banden) in Amsterdam Voorronde: Koorevaar (Ned)-Leon Ver touw (Ned) 2-0 (15-6 15-3). Nieuwen- burg (Ned)-Broeders (Ned) 2-0 (15-11 15-5). Buninga (Ned)-Boenng (Ned) 2- 0 (15-11 15-10). Bult (Ned)-Strijbosch 2-1 (15-6 11-15 15-13). Uytdewilligen (Ned)-De Jong (Ned) 2-1 (13-1515-12 15-12), Ad Verlouw (Ned)-Sluiter (Ned) 2-0 (15-7 15-1), Broeders (Ned)-Pot 2-0 (15-715-8), Habraken (Ned)-Hogenbrik (Ned) 2-0(15-4 15-2) Achtste finales: Torbjörn Blomdahl (Zwe)-Koorevaar 3-0 (5-11 15-5 15-10), Komori (Jap)-Nieuwenburg 3-0 (15-8 15-13 15-6), Dielis (Bel)-Buninga 3-1 (15-8 11-15 15-1 15-11), San Chun Lee (ZKo)-Bult 3-0 (15-9 15-14 15-6), Jas pers (Ned)-Uytdewilligen 3-0 (15-5 15- 10 15-1). Zanetti (Ita)-Verlouw 3-1 (15-4 15-14 14-15 15-2), Broeders (Ned)- Carlssen 3-1 (15-10 3-15 15-11 15-6), Raymond Ceulemans (Ned)-Habraken 3-1 (15-89-1515-815-9) DAMMEN NK vrouwen in Lent 9e en laatste ronde: Lanters-Verhoef 2-0, Van Lith-Graas 2-0, Meijler-De Boer 1-1Nicolai-N. Schouten 2-0, Wanders- J. Schouten 1 -1 Eindstand: 1 en kam pioene Van Lith 14 punten, 2 Wanders 14, 3 Meijler 12, 4 Nicolai 11,5 Ver hoef, De Boer, Graas en J Schouten 7, 9 Lanters6.10 N Schouten 5 GEWICHTHEFFEN EK in Szekszard (Hon) Tot 82,5 kg: 1 Samadov (GOS) 370 kg (165 205). 2 Siemion (Pol) 367,5 (165 202,5), 3 Dimas (Gri) 367,5 (165 202.5). GOLF Toernooi Cannes Stand na 2e dag: 1 Miller (GBr) 135 (67-68), Johansson (Zwe) (66-69), Forsbrand (65-70), 4. Cooper, (GBr), Dabson (Fra), Gilford (GBr), Teravainen (VSt) 138, 8 Montgomerie (GBr), Ma son (GBr), Walton (Ier) 139,11 o a Van der Velde (Ned) 140 (71-69) KPMG-classic in Nijmegen Eindstand: 1 Saxton (VSt/De Haar) 145 (72-73) wint na play off van 2 Swart (Ned) 145 (70-75), 3 Gee (Eng) 146 (71-75). 4 Giles (Eng), Lovey (Ned) Bos (Ned). Huurman (Ned), Raymond Stoop (Ned). Woof (Eng) 148. 10 Lo- ning (Ned). Morby (Eng) 150, vrouwen De Boer (Ned) 160, Hageman (Ned) 165 HONKBAL American League: Milwaukee Bre wers-Boston Red Sox 3-2, Seattle Mari ners-Minnesota Twins 3-2, Toronto Blue Jays-Cleveland Indians 13-8. De troit Tigers-Texas Rangers 11-5, Balti more Orioles-Kansas City Royals 8-1 Nationale League: Montreal Expos Pittsburgh Pirates 6-3, New York Mets- St Louis Cardinals 1-0 (13), Philadel phia Phillies-Chicago Cubs 8-2 PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m 1 Gallon Volann (Van Ooyen) 2 40,0-1 20.0. 2 El Conte. 3. George Rynstroom Toto winnend 14.30 plaats 3,50 3,00 koppel 29,00 tno 222.10 2e koers, 2000 m: 1 Sherwood Kos mos (Langeweg) 2 39,9-1.20,0, 2. Fly- tron Ashton, 3 Enterprise Royla Niet gestart' Denise Attack Toto winnend 1,30 plaats 1,00 1.20 koppel 4,20 trio 37.70 3e koers, 2000 m: 1 Godfather (Molle ma) 2 40,3-1.20.2, 2 Frankvry Zypveld, 3 Gerdo S Niet gestart Gino Star Toto winnend 1,90 plaats 1,50 11.30 koppel 50.60 trio 477,30 4e koers 2000 m 1 Florus (Meertens) 2 35.9-1 18,0. 2 Fancy Ricardo. 3 Fait Accompli TotO: winnend 2,40 plaats 1.40 2.50 koppel 3,90 trio 33,20 5e koers 2000 m 1 Dizzy Dean (Pools) 2 35,1-1 17.6. 2 Earby Alt. 3 Sixstring Toto winnnend 4.40 plaats 2,20 1,10 koppel 4,50 trio 28,50 6e koers. 1609 m 1 Fantome de Lucta (Vogelesang) 2 06,1-1 18,4,2 Escape, 3 Fuji Toto winnend 2,20 plaats 1,50 1,70 2,40 koppel 8.30 trio 46,20 7e koers. 2000 m 1 Estrella Star (Roe- ling) 2 37,5-1 18.8, 2 Excellent V. 3 Edel Hollandia Niet gestart Elton Bui tenzorg Toto winnend 7,70 plaats 1.50, 1.10 1,50 koppel 4,60 trio 49,30 dubbel winnend 13.70 8e koers. 1609 m 1 Eva Buitenzorg (Hulleman) 2 04.9-1 17,6, 2 Floor Bui tenzorg 3 Deleazar Fibber Toto win nend 4,20 plaats 1.50 1.90 i .80 koppel 10.10 trio 72.20 9e koers 1609 rr Yok van de Lente (Hamming) 2 02.3- 1 16,0. 2 Woensdag. 3 Astrid Manan Toto winnend 5,30 plaats 3,40 3,50 koppel 30,80 tno 25410 10e koers, 2000 m 1 Flash of Light (De Leeuw) 2.34,7-1.17,4, 2 Frilly Ha nover, 3 Damons Pass Toto winnend 6,30 plaats 1,60 1,70 2,10 koppel 13,30 trio 161,80 Totalisator-omzet: 186 621.00 ROLHOCKEY EK in Wuppertal (Dui) Belgiè-Engeland 2-1 (0-0), Spanje-An- dorra 13-1 (10-0). Frankrijk-Zwitserland 1-1 (0-1), Duitsiand-Nederland 5-2 (2- 0). SCHAKEN Toernooi Dortmund 7e ronde: Anand (India)-Hubner (Dui) 1-0. Kamsky (VSt)-Sjirov (Let) 1-0, Piket (Ned)-Saiov (Rus) 0-1, ivantsjoek (Oek)-Adams (GBr) 1-0, Kasparov (Rus)-Barejev (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1 Barejev, Ivantsjoek en Salov 4,5 pun ten. 4 Kasparov en Anand 4.6 Kamsky 3,5, 7 Hubner en Adams 3. 9 Sjirov 2,5,10 Piket 1,5 TENNIS Toernooi in Barcelona Mannen. kwartfinales; Krickstein (VSt/16)-Tsjesnokov (GOS) 6-1 7-6. Prpic (Kro)-Stich (Dui 3) 7 6 4-6 7-5 Boetsch (Fra)-Steeb (Dui) 1-6 6-2 6-0. Muster (Oos)-Tillstróm (Zwe) 6-3 4-6 6- 3 Dubbelspel kwartfinales: Nijssen/Suk (Ned/Tsj) Bathman/Bergh (Zwe) 7-5 6- 2. BEcker/Stich (Dui)-Ferreira/Frana (ZAf/Arg) 3-66-1 6-4 Vrouwen, 2e ronde: Muns-Jagerman- /Probst (Ned/Dui)-Tauziat/Wiesner (Fra/Oos) 3-6 6-7 Toernooi in Monte Carlo Toernooi in Kuala Lumpur Vrouwen. kwartfinales: Basuki (lndo/2)-Rottier (Ned) 6-4 6-0 VOETBAL Duitsland Fortuna Dusseidorf-Dynamo Dresden 1-3 Hansa Rostock-VfL Bochum 0-2, Wattenscheid-Nurnberg 1 -1 Stand aan kop: Borussia Dortmund 33-45. Ein- tracht Frankfurl 33-43. VfB Stuttgart 33- 43. Leverkusen 33-41, Kaïserslautern 33-39. Numberg 34-39 VOLLEYBAL Oefeninterland in Haarlem Nederland-Joegoslavié 3-1 (15-8 9-15 15-12 15-10) Eindstand oefenserie 2 2. ZEILEN WK 470 Cadiz (Spa) Mannen. 1e race 1 IvakJi/lvaidi (Ita). 2 Montelusco/Montelusco (Ita). 3 Johan- nesen/McArthy (Noo). 26 Schutte- Schutte (Ned), 40 Bos/Bergyk (Ned). 50 Kouwenhoven/Kouwenhoven (Ned) Vrouwen. 1e race: 1 Zabell/Guerra (Spa). 2 Shige/Ymiko (Jap), 3 Bover /Martin (Spa), 4 Kramer/Stavenuiter (Ned) SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 19.26 uur: Sportpanora- ma, 20.25 uur: Kijk op sport Nederland 3, 14.25 uur: Amstel Gold Race, wielrennen, rechtstreeks verslag van deze klassieker, 22.15 uur: Studio Sport met onder meer betaald voetbal, handbal, samenvatting Sittardia-V en L. Duits voetbal, samenvatting Stuttgart- Borussia Dortmund en Bayer Leverku- sen-Eintracht Frankfurt: schaken, twee kamp Timman-Joesoepov en terugblik wielrennen Amstel Gold Race BRT 123.00 uur: Sport BRT 2,14.25 uur: Sport extra, wielren nen. rechtstreeks verslag klassieker Amstel Gold Race BBC 1. 13.30 uur: Grandstand. 22.30 uur: Boksen BBC 2, 17.50, 23.25 en 01.50 uur: WK snooker in Sheffield Duitsland 117.55 uur: Sportschau Duitsland 2, 22.15 uur: Das aktuelle Sport-Studio Duitsland 3,15.00 uur: Sport. Super Channel, 14.00 uur: Sport, 16.00 uur: World sports special. 23.00 uur: Hang loose Sportnet. 07.30 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport MORGEN Nederland 2,12.02 uur: Voetbal plus Nederland 3, 18.35 uur: Studio Sport met onder meer betaald voetbal: mo torsport, open Nederlandse kampioen schappen wegraces en WK motorcross 250 cc RTL 4, 12.55 uur: Match Biljarten, rechtstreeks verslag finale driebanden om Challenge Cup in Amstelveen, 17.00 uur: Match met onder meer honkbal, basketbal, boksen, wielren nen, atletiek en ijshockey, 20.00 uur: Match voetbal met hoogtepunten uit de Spaanse, Engelse en Italiaanse competitie BRT 1,12.45 uur: Sportmiddag. 19.45 uur: Sportweekend BBC 2, 14.25 uur: Olympische Winter spelen voor gehandicapten in Tignes, 15.00 uur: Sunday grandstand. 18.35 uur: Rugby special, wedstrijden om het Courage League Championship, 20.15 en 23.30 uur: WK snooker in Sheffield Duitsland 1. 15.05 uur: Tele-Fussball. voetbalmagazine, 15.20 uur: Sport ex tra met WK motorrijden voor 250 cc- motoren; american football, Frankfurt Galaxy-Orlando Thunder, 18.10 uur: Sportschau Duitsland 2,15.15 uur: Sport extra met WK dansen voor amateurs, 17.10 uur: Die Sport-Reportage met Bundesliga- voetbal: EK worstelen, volleybal, beker finale mannen Super Channel, 16.30 uur: Hang loo se, 18.30 uur: Sportspecial Sportnet, 07.00 uur: Sport Eurosport. 09.00 uur: Sport. MAANDAG BBC 112.05 uur: WK snooker in Shef field BBC 2, 15.15 en 17.10 uur: WK snoo kerm Sheffield Duitsland 3.13.00 uur: Sportplatz Sportnet, 08 00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport BETAALD VOETBAL Zaterdag Eerste divisie Cambuur-FC Zwolle Emmen-Haarlem Telstar-Veendam RBC-AZ Zondag Eredivisie Willem ll-RKC FC Groningen-PSV De Graafschap-MW FC Utrecht-Feyenoord Fortuna-Volendam FC Twente-Vitessc Sparta-SW/Dordrecht Ajax-VW FC Den Haag-Roda JC Eerste divisie NEC-BW Den Bosch VCV Zeeland-Heracles E xcelsior- Heeren veen Eindhoven-TOP Wageningen-NAC Dinsdag (28 april) Eredivisie Feyenoord-Willem II KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Groningen (vanmiddag, aanvang 16.00 uur), Duindigt (morgen, aanvang 13.30 uur) en Alkmaar (maandag, aanvang 18.00 uur) luiden: Groningen: le koers: 1 Gilio R. 2 Grandito Pet- nic. 3 Grey Action (5-6-8) 2e koers: I Impish Grin. 2. Gay West. 3 Fame Hanover (5-7-4) 3e koers: 1 Flair Vryenesse, 2. Fia- metta, 3. Flamous Flash. (3-6-8i 4e koers:! Facunda Ashton, 2. Elvira King. 3. Gerona Boshoevc. 5e koers: 1 Frizbie Gerron, 2 Felice Jubilee,3. Damhert Duck (3-4-7). 6c koers: 1 Future David, 2. Gibral tar. 3 Friso Pride (6-3-7) 7e koers: 1 Genuine Star. 2 Gert Steenwijk.3 Fons Harvester(6-10-2) 8e koers: 1 Celesl Greenacre. 2 Elai ne Hanover. 3 Cassanova Boy (8-4-5). 9e koers: 1 Eibcrt Vryenesse. 2. Don- derstraal.3. Digitalis(7-9-5) Duindigt: le koers: 1 Grace of Holland. 2. East wood. 3. Gigant Idraniem (6-1-3) 2e koers: 1 Bollin Sharon. 2 Went hworth Prince. 3 You Sure(4-l-2) 3e koers: I Franky Maid. 2 Eager Hanover. 3 Follow that Car (6-5-4) 4e koers: 1. Eelco Buitenzorg. 2. Earl devil Belwin, 3. Passing Action <1-7- II. 5c koers: 1 Great Gunner, 2. Lets Be Great. 3. Blakey Delta 1 -8-2). Be koers: 1 Europa Ninetytwo, 2 Dash and Cash, 3. Gunwale (8-4-2) 7e koers: 1 Gala File Boko. 2 Troca- dcro.3. Dutchess Marvel (1-3-8) He koers: 1 Bella Raaphorst, 2 Zol- ly'sTreasure.3 Count Nikki (7-1-2). 9e koers: 1 Castleton Magic. 2 Count of Holland. 3 Take Control (5-4-2). 10e koers:) Folkert Oldeson. 2. Swe den. 3 Cristo Robel (8-6-4). Alkmaar le koers: I Gerona la Fusee. 2 Gcr Hollandia. 3. Gimmick Wcdeflex (7-2- 4). 2e koers: I Gigolo Vitesse. 2 Gorby Lie, 3. Freule Leander (3-2-6). 3e koers: 1 Franke V, 2. Fast Atlantic, 3 Gateway Dakota (3-10-6). 4o koers: I Gladbroke PK. 2. Gon- fleur Frisia, 3. Freddie Evodam (3-5- 9) 5e koers: I Colaf Pride. 2. Blinker Brogan. 3 Share the Moment 1 -4-2). 6e koers: 1. Fair Tonka. 2 Fallon D, 3 Free for All <3-4-1. 7e koers: 1 FacarelloW.2 Disco Dan cer. 3. Davidof Groenhof (7-6-4. 8e koers: 1 Freddie Sjiencer. 2 Fatal Buitenzorg. 3 Guess Who (4-5-3). 9e koers: 1 Cora Dillon. 2 Eusebio Tornado. 3 Count Ooslland (4-2-5). 10e koers: I Chantal Ge. 2 Carlos Netten. 3 Wish ofThijsscn (5-1-9) lie koers: 1 Dncskc M. 2. Ciska Crown. 3. Desperado (10-3-5).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9