Tweede Kamer Restaurants Centrale p lichthal Diensten van de Kamer Roltrap voor het publiek Wandelgangen en publiek tribune Hotel: Nieuwspoort, Stenografische Dienst, Voorlichting PR, Groen Links en commissiebureaus ngang Mauritshuis j Werkkamer D'66 Koloniën PvdA Justitie CDA Ingang Lange Poten VVD, Presidium en Griffie, Bibliotheek, Documentatie e.d. Zijkant Ridderzaal Vergaderzalen op begane grond, eerste etage en tweede etage Perstoren. Begane grond, lobby leden; tweede t/m vierde etage, audiovisuele pers; vijfde t/m zevende etage, schrijvende pers Vergaderzaal Tweede Kamer Ingang Plein In vogelvlucht ziet het er anders uit dan vanaf de begane grond. Wie om het complex heenloopt waar de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn werk doet, wandelt langs nieuwe gevels, zoals aan de Hofplaats, en langs oude bekende, zoals aan het Plein, waar de voormalige departementen van justitie en koloniën zijn verbouwd tot werkruimten voor het parlement. Het gebouw van de Hoge Raad aan het Plein is verdwenen. Daar is nu een van de drie ingangen van de Tweede Kamer. Vrees voor vandalisme heeft ertoe geleid, dat de doorloop van het oude Plein naar de nieuwe Hofplaats onmogelijk is gemaakt. In vogelvlucht zien de nieuwe elementen van het Tweede Kamercomplex eruit als pasklare stukjes van een architectonische legpuzzel. Op een bijna vanzelfsprekende wijze heeft architect Pi de Bruijn nieuw met oud verzoend. Wie de nieuwbouw binnengaat zal merken dat ook daar de band met het oude Binnenhof voelbaar en vooral ook zichtbaar is gebleven. Illustratie de Architectencie Pi de C

Leidse Courant | 1992 | | pagina 40