en op drie tudenten er zwijgt ij baan 3%É ikbeweging laaiend over loslaten koppeling GIRO 50500 Lubbers waarschuwt bonden en werkgevers Wij zoeken een kantinebeheerder die kwaliteit wil serveren. d&zQowiwnt BINNENLAND Stevens wordt rkt ingevoerd KLM moet pursers gelijk betalen Pot voor de commissie "GeefMilamila de kans om weer te lopen Lepra is onze zorg ZATERDAG 25 APRIL 1992 \G - Het kabinet wil het plan voor belas vorming van de commissie-Stevens slechts ideel invoeren. at vooral om het voorstel van deze commis- ide belastingvrije voet te vervangen door een en heffingskorting. Dat houdt in dat de ngaftrek voor iedereen gelijk wordt, wat na- voor de hogere.inkomens. De opbrengst tze maatregel kan gebruikt worden om het ef in de inkomenstenbelasting (nu 60 pro- verlagen of de belastingschijven te verlen- emier Lubbers zei dat gisteren na afloop van binetsberaad. Staatssecretaris Van Amels- an financiën bereidt een voorstel voor een kte Stevens" voor. Dat wordt pas naar bui- bracht als het - vermoedelijk negatieve - ad- de Sociaal-Economische Raad over het evens binnen is. DEN HAAG Het salaris dat vrou welijke pursers van de KLM ontvan gen. voldoet niet aan de daaraan door de Wet Gelijke Lonen en de Wet Gelij ke Behandeling gestelde eisen. Dat heeft de Hoge Raad gisteren beslist in de zaak van Gerry Bouma, purser bij de KLM. De uitspraak zal gevolgen hebben voor ruim honderd vrouwelij ke pursurs bij de KLM. Bouma, die reeds sinds 1973 bij de KLM in dienst is. ontdekte in 1987 dat ruim honderd vrouwelijke pursers (hoofd van het cabinepersoneel) die voor 1 januari 1977 bij de KLM in dienst waren, aan zienlijk slechter betaald dan hun mannelijke collega's. Bouma maakte de zaak aanhangig en kreeg gelijk. Ruim 6000 nieuwe VW's terug naar garage AMSTERDAM Het Duitse auto concern Volkswagen laat de modellen van de nieuwe VW Golf en Vento naar de garage terugroepen. Er zijn kabel- strengen niet correct gemonteerd, met als gevolg dat ze tegen scherpe delen kunnen kaalschuren. Daardoor kan kortsluiting ontstaan met aan zienlijke schade als gevolg. De Neder landse VW-importeur Pon in Amers foort heeft laten weten dat het in Ne derland om 6092 auto's gaat. De dea lers zullen de eigenaars aanschrijven. Bij de Golf betreft het de auto's die vanaf 8 november tot 25 maart zijn ge maakt. bij de Vento om auto's die tus sen 24 januari en 25 maart dit jaar van de band zijn gelopen. Bende verkocht gestolen auto's en boten in voormalige DDR AMSTERDAM - De politie in Uithoorn, Amsterdam en Amstel veen heeft met de arrestatie van zeven personen een éinde ge maakt aan het op grote schaal stelen van auto's en boten die wer den verhandeld in het voormalige Oost-Duitsland. Volgens de politie hebben de verdachten tussen maart en de cember van het vorig jaar in de Randstad zeker 150 auto's gesto len ter waarde van enkele miljoenen guldens. De destijds besto len Nederlandse eigenaren, dan wel hun verzekeringsmaat schappij, kunnen de auto's nu opeisen. De drie mannelijke hoofdverdachten leverden de gestolen auto's aan een Duitse garagehouder die samen met vijf andere verdach ten eind vorig jaar is aangehouden. Vier daarvan zijn Nederlan der en waren als koerier in dienst van de nu aangehouden drie hoofdverdachten De zaak kwam aan het rollen nadat iemand, die rond kerst 1991 een auto had gekocht bij de garagehouder, de zaak niet ver trouwde en naar de politie stapte. Uit de boekhouding van de ga ragehouder kon de politie opmaken dat hij zo'n 150 in Nederland gestolen auto's had verhandeld. ''FERDAM - Een der- °fcl van de universitai- n denten met een bij zin Nederland werkt eVooral de horeca is opulaire werkgever, rc veel werk-studenten en gewone baan ge- Hun inkomsten even- _>p aan de Informati ebank. iep studenten met een i is groot: bijna 90 pro- v< ?rkt naast de studie. Dat a[ lit een enquête van het ie tenblad SUM, dat lag verschijnt. De bij- ïregeling voor studen- overigens onlangs ver- Tegenwoordig mogen ten 8000 gulden per jaar ienen zonder korting tudiebeurs: vroeger was 0 gulden. iten gaan niet erg voor- 9 om met hun geld. zo <%it de enquête. Meer dan :ent staat wel eens rood er dan 60 procent heeft een schuld bij ouders of bank. Ze hebben gemiddeld zo'n 1100 gulden per maand te be steden Behalve aan de vaste lasten geven ze hun geld voor al uit aan vakantie, kleding en uitgaan De meeste studenten hebben een bijbaantje om de hoge kos ten van hun vrije tijdsbeste ding te betalen. Volgens de SUM-enquète heft 86 procent naast de studie betald werk. Driekwart van hen geeft die in komsten niet op aan de Dienst Studiefinanciering in Gronin gen. Een derde deel werkt he lemaal zwart. De SUM-peiling is telefonisch gehouden onder 450 studen ten. Vorig jaar verscheen een onderzoek naar de financiële situatie van studenten van het bureau Research voor Beleid, dat was uitgevoerd in opdracht van het ministerie. Het maakte deel uit van de evaluatie van de studiefinanciering. Ook uit dit onderzoek bleek al dat min stens tweederde van de stu denten een bijbaan heeft. Weerzien Prinses Juliana heft een glaasje met een aantal oude bekenden Zo'n zestig jaar geleden bezocht de prinses vaak de kook- en naaischool in Uddel Gisteren opende Juliana een expositie van de Stichting Oudheidskamer Uddel en ontmoette daar de dames die zij nog van vroeger kende. fotoanp door BERT JANSMA Ik zit in de commissie ter bevordering van het maken van publiekstrekkende Nederlandse speelfilms. Ik zit in de commissie tot het bevorderen van het Algemeen Beschaafd als discussiemiddel voor taxi-chauffeurs. Ik zit in de commissie ter bevordering van het uitdelen van beschermend schoeisel voor voetgangers die de wandelpromenades in Den Haag nog durven te begaan. En nog een commissie of zes. Niets van gemerktMoet dat dan? Gezien een bericht gisteravond in deze krant kreeg ik sterk de indruk dat het er helemaal niet toe deed. Ik las namelijk het opvallende nieuws dat het Haagse gemeenteraadslid mevrouw Ast rid Roemer op haar verzoek benoemd is in negen commissie van de gemeenteraad. Eerst dacht ik nog: Ik mag dat wel, voortvarendheid, geldingsdrang, werkdrift. Maar nog geen twee regels verder lees ik de ijskoude notitie dat mevrouw Roemer zich sinds november vorig jaar nóch op enige raadsvergadering, noch op enige commissievergadering heeft laten zien. Het sterkt mij inde mening dat het werk in commissies helemaal geen kwestie is van meebeschouwen. meedenken, meestemmen. Je moet er gewoon 'in zitten'. Ik geef me op voor die commissie en basta. Wat kan het je schelen of je gekozen bent dooreen aantal hoopvolle stemmers. Wat kan het jou schelen dat iedere andere Nederlander die iets opgeeft te zullen doen. daar ook aan gehouden wordt. Op straffe van ontslag, een pak op de broek of ongeloofwaardigheid. Ik gruw van lijfstraffen, maar ongeloofwaardigheid lijkt me voor mevrouiv Roemer erg genoeg. Ze hoort bij Groen Links. Als ik Groen Li nks was zou ik alles doen om te laten blijken dat ik niet bij mevrouw Roemer hoor. Het zijn zulke berichten die de simpele Nederlander die veroordeeld is tot het via de krant consumeren van het barre nieuws van alledag en slechts een enkele maal uit protest een hokje mag roodmaken, er toe brengen ook die stembeurt als zinloos aan zich voorbij telaten gaan. Van: ze doen maar. Of ik nu protesteer tegen een gokhal aan de Groenmarkt, die komt er toch. Of ik nu lig te emmeren overeen oplossing voorde vuilverbranding ter stede, ze schuiven de beslissing toch zo lang voor zich uit tot 't een stinkende wonde is. Ik word er echt een beetje somber van. Gelukkig heeft Den Haag nog een verstandig mens in het bestuur. Raadslid Nyqvist die naar aanleiding van de aanwezigheid van gokautomaten in toiletten bij de Herman Costerstraat-markt de historische woorden sprak „In de toiletruimte dient men zijn aandacht te houden bij de zaak waar het om gaat. Anders komt er rotzooi van". Die man maakt er tenminste geen potje van. ADVERTENTIE 'CHT - De vakcen- FNV en CNV heb- een eerste reactie s gereageerd op het it van het kabinet 1 koppeling los te la- 'NV en CNV vrezen uw grote maatschap- e onrust. ippeling is een onbe- ïre en uiterst laakbare zei CNV-bestuurder A. us. „De begrotingspro- worden weer afgewen- vier miljoen uitkerings- tigden. Dat gaat lijn- n tegen het regeerak koord waarin was beloofd de uitkeringsgerechtigden te ont zien". „Woordbreuk", zo rea geerde ook woordvoerder P. van Tongeren van de FNV. de grootste vakcentrale. „Het ka binet pleegt verraad aan zijn eigen doestellingen. In tegen stelling tot de belofte worden de laagst betaalden de dupe. De minima betalen het gelag. De denivellering wordt alleen maar groter in plaats van klei ner", aldus Van Tongeren. De FNV vindt de voorgestelde btw-verlaging opzich niet on- sympatiek maar de vakcentra le betwijfelt ernstig of lasten verlichting wel een haalbare zaak is. „Er liggen nogal wat - terechte - claims op het vlak van de collectieve voorzienin gen. Beter onderwijs, een beter milieu, behoud van het stelsel van sociale zekerheid. Alle maal noodzakelijke zaken die veel geld gaan kosten. Hoe valt realisering van die doelstellin gen te rijmen met een lasten verlichting? Waar moet het be nodigde geld vandaan komen als je tegelijk de lasten gaat verlichten? Die lastenverlich ting is kennelijk een gebaar naar de kiezers toe. Begrijpe lijk, maar gezien de noden in de samenleving wel erg kort zichtig", aldus Van Tongeren. De werkgeversorganisaties VNO en NCW hebben positief gereageerd op het voorstel tot btw-verlaging. Daarmee er kent het kabinet volgens de werkgevers „dat er echt iets dient te gebeuren aan het door het kabinet zelf geschapen probleem van de prijs-loonspi- raal". Hetzelfde geldt volgens NCW en VNO voor de ontkop peling. Maar in hun verklaring zeggen de werkgevers dat de vreugde beperkt is. Ze vinden het niet voldoende dat er „slechts sprake is van een in spanningsverplichting en geen harde toezegging". Met 100 gulden helpt u hem op de been ERLANDSE STICHTING VOOR LEPRABESTRIJDING - AMSTERDAM (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG - Het kabinet heeft voor komend jaar twee fiscale maatregelen in petto. Ten eerste een verlaging van het algemene btw-tarief met 1 procent, zodat dit 17.5 wordt in plaats van 18,5. Premier Lub bers liet overigens weten dat dit voorstel nog slechts het ka rakter van 'streven naar' heeft. „Verlaging van de btw is welis waar gunstig voor de koop kracht en de beteugeling van de inflatie, maar we weten nog niet voor 100 procent zeker of het financieel haalbaar is. Daarvoor moet deze zomer nog het nodige pas- en meetwerk worden verricht", aldus de pre mier. Hij hief daarbij een waar schuwende vinger in de rich ting van vakbonden en werk gevers om in de cao-onderhan delingen de lonen niet boven de vier procent te laten stijgen. De tweede fiscale maatregel waartoe het kabinet in princi pe besloot, betreft de inflatiè- correctie. Belastingbetalers krijgen volgend jaar bij de be rekening van hun inkomsten belasting geen volledige com pensatie voor de prijsstijgin gen. Deze correctie zal slechts 2 procent bedragen. Ten slotte besloot het kabinet gisteren ook om op het gebied van verkeer en waterstaat ruim 200 miljoen gulden aan extra investeringen uit te voe ren. Dit geld zal voornamelijk worden besteed aan verbete ring van het wegen- en railnet. Ook zullen de vorig jaar al in het vooruitzicht gestelde las tenstijgingen voor automobi listen (meer wegenbelasting en hogere brandstofprijzen) enigszins worden afgezwakt. De door minister Maij-Weggen beloofde 'combikaart' (een goedkope treinkaart voor auto- forenzen) wordt niet inge voerd. Volgens een zichtbaar opge luchte premier Lubbers staat nu, na alle moeizame discus sies die het kabinet de afgelo pen weken heeft gevoerd, de begroting voor 1993 „stevig in de steigers". Verder heeft vol gens hem de coalitie van CDA cn PvdA inmiddels bewezen heel wat stootjes te kunnen ve len en goed te kunnen geven en nemen. „Het gaat goed. We zitten niet meer in de herfst maar in de lente", aldus Lub bers. PEREN HOBBES DOOR BILL WATERSON CAsPSe is cf wffe- ZJNWfKKÏNPf WUzt UT AAN fKAAR GÊNAAIPÉ HJKÉN V -SM 1 HIJ... H»J leeft: Heineken brouwt al tijden langzijn bier in Nederland en is uitgegroeid tot één van de bekendste brouwerijen tér wereld. Onze brouwerijen in Neder land maken bieren niet alleen voor de Nederlandse markt, maar ook voor vele exportmarkten. Ons bier is ver krijgbaar in meer dan 150 landen. Dit maakt Heineken Nederland tot een uniek bedrijf binnen.de landsgrenzen. Bij ons nog steeds traditionele brouw - proces maken we gebruik van de mo dernste technieken. Want kwaliteit staat bij Heineken hoog in het vaandel En dat geldt ook voor onze medewer kers. Kantincbeheerdcr M/V Voor onze Bedrijfskantine van onze brouwerij te Zoeterwoude zoeken we een kantinebeheerder die behalve met de algemene werkzaamheden in de kantine zoals het bereiden van de gebruikelijke snacks en warme maaltijden is belast met de werk indeling en administratieve afhande ling van bestellingen e.d.. De functie wordt in 4-ploegendienst verricht en u geeft leiding aan ca. 5 medewerkers in de dagdienst en in de ploegendienst aan 3 medewerkers. Wie zoekt Heineken? U bent in het bezit van een L.B.O.-diploma con sumptieve techniek èn het diploma Instellingskok of Restaurantkok. Ervaring met soortgelijke werkzaam heden in een leidinggevende functie is een vereiste. U hebt een werkinstelling die zich kenmerkt door een combinatie van dienstverlening, flexibiliteit, kwa liteit en zorgvuldigheid. U bent circa 25 jaar oud en hebt goede contactuele eigenschappen. Wat biedt Heineken? Een goed salaris dat past bij uw leeftijd, ervaring en zwaarte van deze functie. Een uit stekend pakket secundaire arbeids voorwaarden waaronder een premie- vrij pensioen en een gunstige winst- delingsregeling van maximaal 12%. Daarnaast kunt u rekenen op vol doende mogelijkheden om uw vak kennis door aanvullende opleidingen te vergroten. Solliciteren. Hebt u belangstelling, dan verstrekt de heer A. van Driesum, Chef Bedrijfskantine, telefoon 071- 457373. u alle relevante informatie over deze functie. Uw sollicitatiebrief kunt u richten aan Heineken Nederlands Beheer B.V.. t.a.v. de heer W.J.M. Hoogeveen. Personeelszaken Brouwerij Zoeter woude, Burgemeester Smeetsweg 1. 2382 PH Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 3