Stella Jongmans voelt zich net een bedelaar -international Johnny Rep slecht te spreken over houding KNVB Am Sotnani SPORT VOETBALLERLEI Sport kan soms ook wreed zijn ZATERDAG 25 APRIL 1992 iamo Dresden van itage beschuldigd 10 Dresden en met name ad- rateur Manfred Kluge is door kwaarnemer van Ulf Kirsten, ing Karnath, beschuldigd van ge. Karnath deed deze uit- ■n rond de onthulling dat de in- onal medewerker van de Stasi eest. Karnath meende, dat de litser voortdurend had ge- die gegevens naar buiten te ;n wanneer Bayer Leverkusen Scholz zou overnemen. rden naar Beveren kerden wordt de nieuwe trainer <k Beveren. De Belgische oud- iptional volgt Jan Boskamp op. Monaco mogelijk zonder reclame De kans bestaat dat Monaco in de finale van het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars tegen Werder Bremen op 6 mei in Lissabon aantreedt zonder shirtreclame. De Monegasken, die de eindstrijd bereikten ten koste van Feyenoord, prijzen namelijk „Tamoil" aan. Dat is een oliemaatschappij die grotendeels eigen dom is van Libische zakenlieden. De Verenigde Naties troffen onlangs sancties tegen de Noord- afrikaanse staat van Muammar al-Gaddafi omdat Libische agen ten verdacht worden van de aanslag op het Amerikaanse ver keersvliegtuig dat neerstortte in het Schotse plaatsje Lockerbie. De Franse politici vragen zich momenteel om het hardst af of een voetbalclub wel reclame mag en kan maken voor een Libisch be drijf. Monaco ziet er geen been in zijn spelers met de naam van de bewuste oliemaatschappij op de borst het veld in te sturen. De Franse ploeg vindt het Libische geld niet stinken. Gary Lineker beste speler Gary Lineker is in Engeland uitgeroepen tot voet baller van het jaar. De aanvaller van Tottenham Hotspur kreeg de meeste stemmen van de dertien genomineerde spelers. Lineker, die na dit seizoen zijn loopbaan voortzet in Japan, werd één keer eerder op deze wijze onderscheiden. Dat was in 1986. Stuart Pearce (Nottingham) werd tweede, voor Brian McClair van Manchester United. Stormloop op extra kaartjes EK voetbal Zweedse voetbalfans hebben deze week de gelegenheid gekregen 28.000 geretourneerde kaartjes voor de EK te kopen. De tickets kwamen terug uit Joegoslavië en de voormalige Sov jetunie, omdat ze voor de supporters uit die landen te duur waren. Er vond een stormloop plaats. „Het toernooi is zo goed als uitverkocht", aldus Mi- kael Salzer. bij de Zweedse Voetbal Bond verantwoordelijk voor de kaart verkoop. Van het totaal van 480.000 kaartjes voor de vijftien wedstrijden zijn 230.000 in handen gekomen van Zweedse fans. 220.000 kaartjes zijn over de andere zeven deelnemende landen verdeeld en het restant is naar sponsors en media gegaan. Stella Jongmans deed velen aan het begin van dit jaar verbaasd staan met een nationaal indoor-record op de 800 meter. De 20-jarige Haagse raffelde de afstand af in 2.02.48 minuten, waarmee zij het de recordtijd van Elly van Hulst verbeterde met viertiende van een seconde. Zelf stond de midden-afstandloopster evenzeer perplex. ,,lk realiseerde me pas veel later dat het een record was", zegt ze. Als ze zich kwalificeert voor de Spelen in Barcelona is dat „mooi meegenomen", maar eigenlijk wil ze er over vier jaar in Atlanta pas bij zijn. Stella Jongmans over ijdelheid, arrogantie, geldnood, de kilheid van het bestaan, een avondje stappen, bijgeloof en haar favoriete mannen „Ik val op donker". zegt de vrijgezel. „Mannen met een Italiaans-Frans uiterlijk, dat vind ik lekkere dingen". RUIJL HAAG Gabriela ini, dat vindt Stella tans een ideale >r. De tennisster kan •ettig onverschillig )men en daar houdt lagse blondine wel /U wil ze ook een eld nemen aan Lea- riesde, haar clubge- ran AVR. „Ik waar- ïaar om de inzet op lining", zegt Jong- die het zelf wel eens ^r nauw neemt. ;te heeft alles te ma lt de 'revolutie' die s een jaar geleden be- [Tijdens een lange bles- triode ontdekte zij de plezierige, kant van •n en besloot niet lan- een monnik door het i te gaan. Een avondje i, dat moet tegenwoor- - inen. Ook als er de vol- dag een zware training I programma staat. „Ik p periode gekend dat ik an het stappen ben ge- zegt ze. ..Gezellig 's erop uit. Heel eerlijk houd ik best van alco- wam het voor dat ik na irtjes slapen de volgen- end op de baan stond, ik was er dan wel. Toch if dat je weerstand ach- gaat door vaak uit te 'jïu het seizoen begint, j me voorgenomen het ■xk aan te doen". 'enteling bestond hier- ,et voor Jongmans dui- erd dat er meer was itiek. Zo heeft alles z'n ■n, ook een scheurtje eef van een rechter- in ervaring rijker en zo hersteld, mikt de atle- het Rotterdamse AVR iderlandse en interna- top. Een trainings in Cecina (Italië) waar zich met de mid- ndsselectie momen- indt moet daaraan een leveren. Het zal leiden tot een tijd on- ■ee minuten op de 800 •n prestatie die Jong- jaren in gedachten )at zo'n succes leidt tot :atie voor Barcelona overigens een bijzaak. IQik dat ik in Atlanta be de voeten kan", zégt is die onlangs wel fo ist leveren voor het, oemt. „smoelenboek" NOC. „Kennelijk hou- r rekening mee dat ik ilificeer", vertelt ze. „Ik iurlijk geen nee tegen ba. Maar een doel. dat Tweemaal Stella Jongmans: 'zappend' met de afstandsbediening en als reclamemodel in een binnenkort te verschijnen televi siespotje van Mars. FOTO MILAN KONVALINKA F _VAN DIJK is het zeker niet. Laatst vertel de iemand dat als ik naar Bar celona ga, ik dan wel talent-af ben. Dat is natuurlijk zo. Ik denk dat ik liever nog even 'het grote talent' blijf'. Geldnood Een beloftevolle sporter die er heel eerlijk voor uitkomt soms danig in geldnood te verkeren. „Ik constateer te vaak dat ik meer uitgeef dan er binnen komt". Ze vertelt over haar ou ders, die haar door dik en dun steunen en bij wie ze nog altijd inwoont. In wezen zou ze wel op eigen benen willen staan. Een leuk kamertje ergens, zelfstandig wonen. Ze heeft het geld er niet voor. Jong mans leeft van een studie beurs die ze voor een belang rijk deel gebruikt om haar stu die management-assistente aan het instituut Schoevers te bekostigen. Ze noemt de spon sorbijdragen, die evenwel niet opwegen tegen de uitgaven die ze voor haar sport doet. Geluk kig zag ze onlangs een droom wens in vervulling gaan toen ze 'via via' aan een gratis auto kwam, waarvoor ze alleen de benzine hoeft te betalen. Dat vergefnakkelijkt het reizen da nig. Toch blijft dat gevoel. „Ik voel me soms net een bedelaar. Handje ophouden en maar zien wie er wat geeft. Heeft ook wel iets te maken met die be perkende reclameregels voor atleten. Als wij alles op ons shirt zouden mogen hebben, was het een stuk eenvoudi ger". Onlangs vertoefde ze enkele dagen in het Franse Avignon om een filmpje voor één van de sponsors op te nemen. Het v.er- schijnt rond de Olympische Spelen op de vaderlandse buis en Jongmans vervult de hoofd rol. „Eigenlijk wel eng", zegt ze. Om eraan toe te voegen dat het een prettige ervaring was. die allicht een plekje als foto model rechtvaardigt. „Fotomo del? Ach, ik druk het zelf niet door ..Het zou een mooie bijver dienste zijn, maar je moet wel de juiste wegen kennen. Als ik nu zelf ook nog eens achter een modellenbureau aan moet. blijft er weinig tijd over. Mis schien dat het er nog eens van komt. Ik schijn er wel voor in aanmerking te komen". IJdel De vraag luidt of ze ijdel is. Even reageert ze als door een adder gebeten, zeker als wordt verteld dat collega-atleten haar wel eens voor ijdeltuit uit maken. „Het hangt er van af wat je onder ijdel verstaat", zegt Jongmans. „Ik,ben niet ie mand die z'n uiterlijk verwaar loost. Ik voel me prettig in, hoe zal ik het zeggen, mooie kle ding. Een voorbeeld. In Genua zag ik er 's avonds netjes uit, korte rok. keurig opgemaakt. Vroeg Elly van Hulst of ik die avond uit zou gaan. Nee, dus. Dat is typerend voor mij. Ik word geassocieerd met dure en mooie kleding. Heeft met op voeding te maken. M'n moeder heeft dat erin gebracht. Ik heb haar smaak ook grotendeels overgenomen. Wat daar ook bijhoort is het ontharen van benen en oksels, zeker als je moet lopen. Ik vind dat ik het vrouwelijke moet overbren gen. atletes worden al zo vaak verward met mannen. Dat kun je voor zijn. Ik voel me prettig als ik er netjes uitzie. Ook op de atletiekbaan, in dat 'bad pak'. Ik heb samen met een vriendin wel eens verschrikke lijk moeten lachen om een at lete van wie je werkelijk het schaamhaar kon zien. Nou, daar kan ik op afknappen hoor. Dat past niet". Arrogant Jongmans vertelt dat ze het zich kan voorstellen dat ande ren haar voor arrogant verslij ten. Ze vergeet mensen wel eens gedag te zeggen, al is dat nimmer zo bedoeld. „Ik kan mij indenken dat mensen mij arrogant vinden. Maar ik ben al lang niet meer het meisje dat na de eerste keer nadat ze in de krant had gestaan, naar oma rende om het stukje te la ten zien. Ik raak er zo aan ge wend om in de belangstelling te staan. Tja, dat klinkt inder daad weer arrogant. Waar ik niet zo goed tegen kan is als de postbode boven komt en zegt 'goh, bent u die bekende hard loopster'. Dan sta ik met m'n mond vol tanden". Soms krijgt ze fanmail. Af en toe een kaartje. „Ik vind het frappant hoeveel mensen mij kennen", spreekt Jongmans uit ervaring. Die bewonderaars weten dan, als ze de atlete wer kelijk doorgronden, hoe fana tiek ze was en misschien nog wel is. „Vroeger ging m'n fana tisme zo ver. dat ik anderen kwetste. Het woordje 'rustig' stond niet in m'n woorden boek". Ze vertelt over de gym leraar die iedereen op z'n blote knieën dankte als Jongmans op de bank ging zitten. Kregen de andere leerlingen tenmin ste ook de bal eens. ..Ik denk nu beter na als ik dingen doe. Daardoor train ik ook beter. Al les met beleid. Ik weet de in spanning beter te verdelen. Dat komt ook door Haico (Scharn; haar trainer die Theo Sybrand.v opvolgde; red). Vroeger, als er op m'n schema stond 'hardlopen' dan liep ik me gek. Nu doe ik dat gedo seerd. Ik kan beter met m'n fa natisme omgaan. Al ben ik nog altijd te egoïstisch om een te amsporter te zijn. Ik ben ge wend dat alles om mij draait. Dat is er niet uit te krijgen. Al is het natuurlijk wel zo dat je temperamentvol moet zijn om bij de top te behoren Bijgeloof Jongmans, die de atletiekcom- petitie (senioren) op 17 mei be gint tegen uitgerekend haar oude club Sparta en dan haar 21e verjaardag viert, put daar bij bepaald geen kracht uit zo iets als (bij-)geloof. „Dat is voor mensen die onzeker zijn. Dat omdat zij toen goed liepen, die veter of dat haarbandje op nieuw zo moet zitten. Larie koek. Ik geloof in mezelf, al is dat een ontwikkeling van de laatste tijd. Ik ben nu natio naal recordhoudster, dus waar om zou ik niet bij de interna tionale top kunnen behoren? De aanleg is er. al geloofde ik daar zelf nooit zo in. Ook ande ren geloven nu in mij. dat werkt extra stimulerend' Toch blijft er altijd wat te wen sen over. „De atletiek is een kille wereld", bekent ze. „Je gaat moeilijk relaties aan, om dat je zo vaak van huis bent. Dat begrijpen weinigen. Van daar ook dat atleten onderling zo vaak met elkaar 'gaan'. Die begrijpen elkaar, vinden het niet vervelend als de een vaak weg is om te trainen". Van die vaststelling kan ze wel eens 'down' worden, om direct te be seffen het zo slecht nog niet te hebben. „Ik houd van schokre- acties. Door boeken of de tele visie. Ik zag laatst een docu- mentarie over de kinderen die opgroeien in de buurt van Tsjernobil. Dan kan er, als je die verminkte lichamen ziet, maar één conclusie zijn en dat is dat ik het zo slecht niet heb". Toch nog iets bijzonders te wensen?. Een man bijvoor beeld, met donker haar. „Ik val op mannen met een Frans-Ita liaans uiterlijk. Zo'n figuur vind ik een lekker ding. Al is het slechts het uiterlijk hè? Zo'n Mason uit de televisiese rie Santa Barbara bijvoor beeld. Ook om het karakter: die is heel arrogant, sneaky, gluiperig daar houd ik wel van. Mannen die naar de buitenwe reld toe heel arrogant zijn en voor hun partner heel klein kunnen zijn". mi door FRANK WERKMAiJ Tennissers schuimen al sinds jaar en dag de aardkloot af. Tom Okker was als Flying Dutchman een trendsetter, maar ook iemand die de geneugten des levens op hun juiste waarde wist te schatten. Een goede maaltijd, een prettig glas en gepast gezelschap veraangenaamden in niet geringe mate zijn nomadenbestaan. Een leven, dat dankzij zijn onvergelijkbaar grote talent desondanks nog tot een behoorlijk aantal sportieve hoogstandjes leidde. Onbegrijpelijk veel. de levensstijl van de óók kunst verzamelende Haarlemmer van origine in aanmerking genomen. Nakaarten heeft weinig zin, maar het is geen al te gewaagde stelling te beweren dat Okker jarenlang een absolute wereldtopper was geweest alshij niet aan trainen een broertje dood had gehad. Toch heeft zijn loopbaan als proftennisser Okker geen windeieren gelegd. Hij beleefde weliswaar met meerde Gouden Eeuw in dat metier, maar pikte voldoende graantjes mee om zich ook nu nog een comfortabel leven te kunnen veroorloven. Was Okker één van de eerste Nederlandse profsporters die zijn heil elders zocht, het voorbeeld van de Hazerswoudenaar werd al snel gevolgd. Nadat in de jaren vijftig de eerste schuchtere schreden werden gezet door meer dan gemiddeld talentvolle voetballers als Kees Rijvers. Cor van der Hart. Faas Wilkes naar Frankrijk en Italië volgde in de jaren zeventig een aantal. Johan Cruijff en Johan Neeskens waren de eerste 'zakkenvullers'. Zij gingen het grote geld verdienen bij Barcelona. Later volgde een nieuwe lichting met Marco van Basten. Ruud Gullit en Frank Rijkaard, die voorzichtige, eerdere escapades van spelers als Jan Petersen Michel van de Korput in Italië rijkelijk kopieerden. Ronald Koeman en Richard Witschge togen op hun beurt naar Spanje. De voetballers hebben in andere takken van sport navolgers gekregen. Volleyballers vertrokken naar Duitsland en Italië, waarna óók tafeltennissers in dat voetspoor traden. Zodat er nu zowel op de grasmat, in desporthal als op de tafel door Nederlandse profsporters aan de weg wordt getimmerd en vooral aan de bankrekening. Ik gun het ze. Ze bereikten hun hoge niveau door ongekende trainings-arbeid te verrichten. Bloed- zweet-en tranenarbeiddie onzichtbaar voor de massa werd verzet alvorens in de openbaarheid werd geoogst. Zo als de h uidige generatie proftennissers Krajicek. Siemerink. Haarhuis. Koevermans en Eltingh. Opnieuw in het gezelschap van de opgebloeide Schapers sprokkelen zij zo links en rechts aardig wat punten en munten bijeen om zich een levensstijl van een redelijk niveau te kunnen permitteren. Ze worden evenwel nog wat te vaak m de eerste ronde van een toernooi uitgeschakeld om zeal echt als vedette te beschouwen. Maar wat in het vat zit verzuurt misschien niet: Dat geldt niet meer Marcel Albers. Deze i» eigen land nog tamelijk onbekende auto-coureur verongelukte afgelopen weekeinde bij een Formule 3-race in het Engelse Thruxton. Met de tragische dood van Albers verloor de Nederlandse autorensport zijn grootste talent van misschien wel de laatste tien. twintig jaar. Een coureurdie het in zich had ons land ooit weer eens een vertegenwoordiger in het aansprekende Formule I-circus te bezorgen. In dat milieu leek hij anders dan Carel Godin de Beaufort. Rob Slotemaker. Ben Pon. Jan Lammers. Roelof Wunderink. Michael Bleekemolen en Huub Rothengatter kans van slagen te hebben. Van genoemd rijtje verongelukten De Beaufort en Slotemaker eveneens. Albers mocht van zijn ouders eigenlijk niet racen; ze vonden het te gevaarlijk. Eenmaal ixtlwassen stapte de Rotterdammer toch in om en week uit naar Engeland om in recordtijd door te stoten naar de voorste rijen. Waar het nog steeds geen vetpot was, ondanks de getoonde aanleg. Albers zal zich nimmer meer in het rijtje grootverdieners kunnen scharen. Of dat een ander talent, de Hagenaar Ruud Spoolder. wel zal lukken dient afgewacht. Ook hij weet dat Magere Hein altijd meerijdt in zijn races. Het is oprecht te hopen dat zijn omgeving niet ook eens zou moeten concluderen dat hij beter had kunnen gaan (tafel/tennissen, volleyballen of voetballen. Desnoods in het buitenland. Tom Okker had veel talent en koos een veilige sport. Marcel Albers was minstens zo begaafd in zijn stiel, maar was minder fortuinlijk. Sport kan soms ook wreed zijn. 'ERDAM - „Als alle •s in topvorm zijn, ^an Ajax van elke in Europa winnen", ly Rep is lovend over fox, dat volgende tegen Torino voor de keer in de finale Ie UEFA-cup moet fden. ihoorde hij in de jaren tot het Grote Ajax. De -Jammers veroverden r'let veel machtsvertoon •r op rij de Europa Cup de finale van 1972 be- •p de beste herinnerin- inkzij zijn trefzekere 'bleef Ajax toen in Bel let 1-0 de baas over Ju- „Dat Ajax was het elftal waar ik ooit in Jjvoetbald". zegt de in- b 40-jarige ex-vedette. ■*x van 1992 heeft in de 8n Rep één belangrijke ioming. „Ik mis de mee- T>ze hardheid in de de- Bom s worden er iets te )#elijk doelpunten weg h. Dat overkwam ons (net jongens als Wim n<fer, Horst Blankenburg, ■Hulshoff en Ruud Krol in de achterhoede. Vooral Suurbier en Krol waren gena deloos hard". Cruijff Natuurlijk had Ajax in de gou den periode de beschikking over ene Johan Cruijff. Johnny Rep. heel laconiek: „Dat was ook aardig meegenomen. Cruijff kon je er wel bij heb ben. Maar het is niet eerlijk om te beweren, dat het Ajax van nu een Johan Cruijff mist. Zul ke uitzonderlijk goede voetbal lers worden maar eens in de honderd jaar geboren. Maar ik vind wel, dat er bij Ajax op dit moment geen echte leider in het veld staat. Die rol vervulde Cruijff ook bij ons. Als de zaak wat in dreigde te dutten, dan zette Johan iedereen weer op scherp. Ik heb ontzettend vaak van hem op mijn falie gekre gen". De imposante reeks successen vergoedde veel. maar Johnny Rep beleefde in De Meer toch niet de meest plezierige dagen in zijn carrière. ..Bij Ajax werd alles ondergeschikt gemaakt aan het resultaat. Je moest je altijd maar aanpassen en dat ging ten koste van je eigen per soonlijkheid. Deed je een keer iets geks, dan werd je direct door de groep zelf gecorrigeerd en op de vingers getikt. Daar kwam gèen trainer aan te pas". Bonje „Na een akkefietje met Johan Cruijff ben ik een keer een maand lang uit de selectie ge zet. We kregen bonje op de training. Ik was nog jong en ging fel tekeer tegen Cruijff. Dat heb ik geweten. Ik mocht nog wel meetrainen, maar hoorde verder nergens meer bij. Stond een maand lang niet eens reserve. Dat heeft me toen een hoop geld gekost. Maar zo werkte dat vroeger bij Ajax. Je moest normaal doen. anders kon je gelijk vertrek ken. Dat heb ik nooit als ple zierig eryaren. Pas in het bui tenland heb ik echt genoten als voetballer. Daar kreeg je veel meer vrijheid als speler Johnny Rep genoot als talent lange tijd een beschermde sta tus bij Ajax. Hij werd in elkge- val heel voorzichtig klaar ge stoomd voor het grote werk. Zijn positie tijdens de drie Eu ropa Cup-finales is daar het beste bewijs van. In 1971, toen Ajax op Wembley met 2-0 van Panathinaikos won. was Rep net aan de A-selectie van de Amsterdammers toegevoegd. In 1972, toen Ajax in Rotter dam Inter Milan met 2-0 opzij zette, bekeek de rechtsbuiten de finale als wisselspeler. In 1973 was het eindelijk zover en behoorde Rep tegen Juventus tot de gearriveerde basisspe lers. Het vroegere goudhaan tje, bij Ajax gemiddeld goed voor 25 treffers per seizoen, heeft die kalme opbouw van zijn carrière als een groot voor deel ervaren. Leeuwen „Ajax zal altijd afhankelijk blijven van de talenten uit de eigen kweekvijver, maar ik heb nu wel het idee dat sommi ge gasten iets te snel voor de leeuwen worden gegooid. Een jongen als Bryan Roy is in mijn ogen veel te vroeg door gebroken. Op zijn zeventiende stond hij al in de basis en dan kan het vervolg alleen maar te genvallen. Als je zo jong al zo goed bent. dan raken de ver wachtingen wel heel erg hoog gespannen". Johnnv Rep trok in 1975 en op pas 23-jarige leeftijd de deur in het slot bij Ajax. Het buiten land lonkte en Rep verdiende jarenlang in den vreemde de kost bij achtereenvolgens Va lencia. Bastia en Saint Etien- ne. In 1983 keerde hij terug naar Nederland en stond hij één seizoen onder contract bij het PEC Zwolle '82 van Marten Eibrink. Daarna volgden nog twee seizoenen bij Feyenoord en in 1987 sloot Johnny Rep zijn imposante loopbaan af bij het toen ook al armetierige Haarlem. Geen spijt De 42-voudige international heeft nergens spijt van en kijkt vooral met veel plezier te rug op zijn buitenlandse jaren. „Dat was puur genieten. Als mens en als voetballer. Ik kan iedere speler een buitenlands avontuur aanraden. Daar word je volwassen van". Johnny Rep kan het voetbal nog steeds niet missen. Hij speelt tegenwoordig links en rechts de nodige wedstrijden met de oud-internationals en draaft op gezette tijden ook op in 'Lucky Ajax'. een samen raapsel van op leeftijd geraak te ex-vedettes uit De Meer Bo vendien hoopt hij ooit nog eens als trainer terug te keren in het betaalde voetbal. Als oe- fenmeester 1 heeft hij op dit moment de zaterdag-amateurs van Hellas Sport, een fusieclub in Zaanstad, onder zijn hoede Maar als het aan Johnny Rep had gelegen, dan zou hij al lang ergens als assistent aan de slag zijn gegaan bij een profclub. Hij heeft geen flauw idee waarom alle clubs hem tot nu toe over het hoofd hebben Johnny Rep „Ik snap werkelijk niet waarom oud-internationals met veel uitstraling in Zeist steeds over het hoofd worden gezien" FOTO SP gezien. Onj nogmaals de aan dacht op zichzelf te vestigen, is Rep van plan zich in te schrij ven voor de versnelde profcur sus voor ex-internationals. Spelers met meer dan veertig interlands achter hun naam krijgen dan de kans om in pak weg tien maanden het fel be geerde diploma oefenmeester betaald voetbal in de wacht te slepen. Rep hoopt vurig, dat hij tot de qursus wordt toegela ten. „Met mijn 42 interlands voldoe ik in ieder geval aan de belang rijkste toelatingseis. Maar ik heb begrepen, dat ik ook mijn cijferlijstje van de curus oefen- meester 1 moet inleveren. Aan die ongein doe ik niet mee. Ze moeten de kanjers van vroeger wel serieus nemen. Al dat ge- klooi. Daar kopen we niks voor". Vriendjespolitiek „In Zeist draait op dit moment alles om vriendjespolitiek. Bij mij zakte de broek af toen be kend werd, dat Bert van Lin- gen straks de assistent van Dick Advocaat bij Oranje wordt. Bert van Lingen. Hij heeft niks gepresteerd als speler en mist de juiste uitstra ling. Spelers kijken niet tegen zo'n man op. Waarom hebben ze geen oud-international voor dat baantje gevraagd? Alle maal vriendjespolitiek. Daar om mocht Leo Beenhakker ook als bondscoach het WK in Italië doen. De spelers vroegen om Johan Cruijff, maar het werd Beenhakker. Met als ge volg een dramatisch verlopen wereldkampioenschap". „Dick Advocaat mist ook uit straling als bondscoach. Ik ben bang, dat hij straks erg verde digend met Oranje gaat spe len. En gewoon weer kiest voor het oude zooifje. Ik had de bei de Koemannen en Van Tigge- len al lang thuis gelaten. Het Nederlands elftal heeft een trainer nodig, die respect af dwingt. Johan Cruijjf is na tuurlijk de beste, maar Ruud Krol had die klus bij Oranje ook wel aangekund. Ik snap werkelijk niet waarom' oud-in ternationals met veel uitstra ling in Zeist steeds over het hoofd worden gezien. Kanjers zoals wij worden gewoon niet serieus genomen. Dat zit me niet lekker".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11