if scheid van FC Groningen al Westerhof zwaar vallen Nijssen na winst op Haarhuis tegen Becker n Timman remise Ajax gunt PSV titel nog niet SPORT l)rt geding KNSB tegen ts Karsten uitgesteld Sanchez weg bij Real Van Vossen na ruzie met Beenhakker kan kiezen Michel Platini selecteert 21 spelers voor EK Zweden sport op tv Tndi i er de loep SPORTUITSLAGEN .u sportprijsvragen WOENSDAG 22 APRIL 1992 t( HAAG - Het kort geding, dat de Koninklijke Neder- n e Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft aangespan- 3e egen de Haarlemse arts Karsten, is een week uitge- an In plaats van vandaag vindt de procedure op 29 april Ij paleis van justitie in Haarlem plaats. „Dat is beslo- eja nader overleg tussen beide partijen", aldus KNSB- t) eur Osinga. „Nu hebben beide partijen nog een extra de tijd om duidelijk te kunnen stellen waar we e< >e zijn". Langs juridische weg wil de KNSB ophelde- e irijgen omtrent eerdere uitlatingen van Karsten dat e d van de Nederlandse schaatskernploeg hem voor de a pische Winterspelen in Albertville had geconsul- ojinzake het gebruik van anabole steroiden. Karsten, )rfeigert de naam van die sportman of -vrouw te noe- le heeft al laten weten dat hij door geen enkele instan- 1 (pn worden gedwongen zijn medisch beroepsgeheim ïeffen. Hugo Sanchez, g foto: af ANTWERPEN MADRID - Hugo Sanchez heeft zijn laatste wedstrijd -Naast Anderlecht voor Real Madrid gespeeld. De Mexicaanse spits, bezig heeft ook Royal Ant- aan zijn zevende seizoen bij de Koninklijke, is door het werp FC zich gemeld bestuur geschorst tot 30 juni, de datum waarop zijn con- als kandidaat voor de tract afloopt. De schorsing van Hugo Sanchez -aange- spits Peter van Vos- vuld met een boete van een miljoen peseta's, bijna 20.000 sen. De Zeeuw, die gulden- betekent in feite het ontslag van de Mexicaan. gisteren 24 jaar werd Sanchez leeft in onmin met coach Leo Beenhakker. De en één wedstrijd, te- 33-jarige ex-international stond eerder dit seizoen we- gen Joegoslavië, voor gens een blessure buitenspel en slaagde er vervolgens het Nederlands elftal niet meer in een basisplaats te veroveren. Sanchez lever- speelde, heeft nog de zaterdag openlijke kritiek omdat hij voor de wedstrijd geen beslissing geno- van zondag tegen Espanol, die Real met 7-0 won, op- men. Anderlecht nieuw was gepasseerd. Beenhakker verweet Sanchez heeft de aanvaller van dat hij vorige week niet wilde meereizen naar de UEFA Beveren een contract Cup-wedstrijd tegen Torino. De Mexicaan ontkende een voor drie seizoenen dergelijke houding. aangeboden. PARIJS - De Franse bondscoach Michel Platini heeft 21 voetballers geselecteerd voor de eindronde om het Europees kampioenschap, van 11 tot 26 juni in Zweden. De keuze van de derde doelman gaat tussen Olmeta van Marseille en Lama van Lens. Frankrijk speelt in de voorbereiding op dat toer nooi nog twee oefenwedstrijden, op 27 mei in Basel tegen Zwitserland en op 5 juni in Lens tegen Nederland. Frankrijk is in Zweden ingedeeld in een voorronde-poule met Joego slavië, Engeland en het gastland. De selectie bestaat uit: doel: Martini (Auxerre). Rousset (Lyon)en Olme ta (Marseille) of Lama (Lens); verdediging: Amoros, Angioma, Boli en Ca- soni (allen Marseille), Blanc (Napoli), Petit (Monaco) en Silvestre (So- chaux); middenveld: Deschamps, Durand en Sauzee (allen Marseille), Fernandez (Cannes), Garde (Lyon) en Perez (Paris Saint Germain); aan val: Cocard en Vahirua (beiden Auxerre), Cantona (Leeds United), Papin (Marseille) en Simba (Paris Saint Germain). IfJINGEN - Hans jerhof, in 1948 gebo- jn Ulft, stamt uit een jiek rooms-rood nest. •ing in zijn jeugd elke jaar de kerk, waar hij Senaar was. Tegen- jdig komt hij nog lts zelden in Gods Vader Westerhof, lenstander en vol- zoonlief „een apar- had waarschijnlijk |ier kunnen bevroe- lat de oudste van vier ooit trainer bij het jchtige PSV zou wor- signeerde de Achterhoe- Dinlangs een tweejarige ïtenis bij de landskampi- ?iNiet vanwege het geld. lgewoon omdat hij wil we- epar zijn grenzen liggen. o»g zit de oefenmeester, ekend tegen PSV, voor ltste maal in het Ooster- de Groningse bank. get nu al dat het afscheid fe fans hem zwaar zal val- Als mijn vader op m'n zes tiende had gezegd: jongen, zoek maar een baantje, dan was dit nooit gebeurd. Mijn va der had een zaak in herenmo de. Hij heeft nooit gezegd dat ik de zaak moest overnemen. Mijn vader had de zaak wel van zijn vader overgenomen. Dat was in die tijd heel gebrui kelijk. Pas in mijn generatie is dat veranderd. Mijn ouders hebben me altijd wel gestimu leerd en me alle kansen en mo gelijkheden geboden. Zo ging ik van de lagere school in Ulft rechtstreeks naar de hbs in Doetinchem. Dat gebeurde bij na nooit, maar iedereen bij ons thuis kon doen wat-ie wou. Ideaal, ja. Dat is de basis ge weest". Meekijken Vader Westerhof leeft niet meer. Veertien jaar geleden is hij overleden. „Ik weet zeker dat mijn vader weet dat ik naar PSV ga. Nee, dat heeft niets met geloof te maken. Op de een of andere manier weet ik dat hij daar boven ergens meekijkt. Ik kom mijn vader nog vaak tegen, word vaak aan hem herinnerd. Ik praat ook met hem. Gek, want hij heeft nooit veel invloed op mij ge had". „Of ik trots ben dat ik naar PSV ga? Nee, niet in de zin van 'goh wat heb ik het toch goed gedaan'. Ik heb meer het idee dat alles gewoon meezit. Kijk, niets komt vanzelf, je moet al tijd je stinkende best doen. Maar er zijn zoveel andere mensen die ook hun best doen en dat kleine beetje geluk niet hebben. Het leven hangt van toeval aan elkaar". „Ik ben nog steeds tevreden met een rijtjeswoning en een kleine auto. Jeanet en ik leven in principe niet anders dan tien jaar geleden, terwijl we ons meer kunnen veroorloven. Geld niet belangrijk? Ik vind dat je met dat soort uitspraken enorm moet oppassen. Daar beledig je sommige mensen mee. Als ik hoor dat mensen graag naar de dierentuin wil len, maar er niet naar toe kun nen omdat het te duur is, dan vind ik dat heel erg. Hoe kun je dan in godsnaam zeggen dat geld niet belangrijk is?" Bewuste keuze „De keus was of bij Groningen blijven of PSV. Ik kon ook naar Ajax en Twente. Ik vond Ajax zeker interessant, maar niet nu. Ik wil op het veld staan. Trainingen geven en maken vind ik het leukste van dit vak. PSV was een bewuste keuze, want ik wilde niet naar het Westen. Dat is een belangrijke factor geweest. Eindhoven is anders dan Amsterdam. Ik denk dat mijn gezin en ik ons eerder zullen thuisvoelen in Brabant dan in het Westen. Ik wil geen kwalificatie aan het Westen verbinden, maar Bra bant is wat gemoedelijker. Lo gisch, want daar waar veel mensen boven op elkaar zitten is het leven vaak harder". „Als je voor een keuze komt te staan van wel of niet doen, dan probeer ik over een aantal ja ren heen te kijken. Ik wil later niet het idee hebben van 'had ik het toch maar gedaan'. PSV kon ik niet laten lopen, dat is voor mij doorslaggevend ge weest om 'ja' te zeggen. Nie mand weet waar zijn niveau ligt, ik evenmin. Dat is voor mij ook de enige reden ge weest waarom ik als amateur naar het betaalde voetbal ben gegaan. Ik wilde per se weten of ik het aankon Nu ben ik hartstikke blij dat ik het ge daan heb, want ik weet nu ab soluut zeker dat er voor mij niet meer inzat. Ik ben er hei- Hans Westerhof: „Het leven hangt van toeval aan elkaar". lig van overtuigd dat ik de ere divisie niet had aangekund. En daar heb ik nu alle vrede „Ik weet dat ik als trainer een aantal dingen goed kan. Met name dingen die PSV belang rijk vindt. Wat voor dingen? Ik kan aardige trainingen geven, heb een goed contact met de jongens en kan problemen in tern oplossen. Maar er zijn ook dingen waar ik misschien niet tegen kan. Daar kom je pas achter als je het doet, ik ben niet bang om bij PSV te falen. Een uitdaging? Weetje, ik zou het misschien wel een grotere uitdaging vinden om te kun nen bewijzen dat ik best zeven jaar bij FC Groningen had kunnen werken. Dan zouden die fabeltjes dat zoiets niet kan ook gelijk de wereld uit zijn". „Het feit dat ik mijn huisje in Heerenveen aanhoud is een te ken dat ik het in het Noorden naar mijn zin heb. IK woon er al 26 jaar. Het zal heel moeilijk worden om afscheid te nemen. FOTO ANP Ik heb echter het voordeel dat ik iets ga doen waar ik trek in heb. Maar los van dat feit, ik heb altijd moeite om ergens af scheid te nemen. Zelfs als ik een week op de camping heb gestaan. Ik doe het het liefst zonder poespas. Dat officiële gedoe vind ik niks, want ik heb maar een heel klein hart. Ei genlijk heb ik al afscheid van Groningen genomen op het moment dat ik bekend maakte naar PSV te zullen gaan. Daar had ik al problemen genoeg mee". De zevende partij tweekamp voor de hal les van het kandidaten- ii in Linares tussen Joe- (wit) en Timman is gisteren na bijna zes :len op de 56ste zet re- :geven. toren-eindspel had wit ;jon meer, maar de positie ïfcdanig dat een gelijkspel alige uitkomst was. De (s 31/2-3 1/2. a liettenverloop Joesopov ïfimman in de zevende «was: 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. :eg7-g6, 3. Pbl-c3, d7-d5. 4. r5. Pf6-e4, 5. Lg5-f4, c7-c6, *e3, Lf8-g7, 7. Lfl-d3, eÖ, 8. b2xc3, Dd8xa5, 9. sfe, d5xc4,10. Ld3xc4, Pb8- n 0-0, 0-0, 12. e3-e4, e7-e5, il-e3, e5xd4.14. c3xd4, c6- Tal-cl, c5xd4, 16. d4. Lg7xd4, 17. Ddlxd4, Da5-b6, 18. Lc4-b3, Db6xd4,19. Pe2xd4, Pd7-e5, 20. f2-f4, Pe5- c6, 21. Pd4xc6, b7xc6, 22. Tclxc6, Lc8-b7, 23. Tc6-c7, Lb7xe4. 24. Tfl-el. ta8-e8, 25. Tc7xa7, Kg8-g7, 26. Kgl-f2, h7- h5, 27. g2-g3, Kg7-f6, 28. h2-h3, Te8-a8, 29. Ta7-c7, Le4-f5, 30. h3-h4, Lf5-e6, 31. Tc7-c6, Tf8- c8, 32. Tc6xc8, Ta8xc8, 33. Lb3xe6, f7xe6, 34. a2-a4, Tc8- a8, 35. Tel-al, Ta8-a5, 36. Kf2- e3, e6-e5, 37. Ke3-e4, e5xf4, 38. Ke4xf4, Kf6-e6, 39. Kf4-e4, g6- g5, 40. h4xg5, Ta5xg5, 41. Ke4- f3, Tg5-a5, 42. Tal-el Ke6-f5, 43. Tel-e4, Ta5-c5, 44. Te4-e3, Tc5-a5, 45. Te3-a3, Kf5-e5, 46. Kf3-e3, Ke5-e6, 47. Ke3-e2, Ke6-d6, 48. Ke2-f2, Kd6-e6, 49. Ta3-e3 Ke6-d5, 50. Te3-a3, Kd5-e6, 51. Kf2-e3, h5-h4, 52. g3-g4. Ke6-f6, 53. Ke3-f4, Kf6- g6, 54. Ta3-al. Kg6-f6, 55. Ke3- f3, Kf6-g5,56. Tal-a2, h4-h3, re mise. lister verrast tijdens NK dammen 3 - Invalster Erna Wanders heeft na zes ronden nog steeds "Hing in de strijd om de nationale damtitel voor vrouwen. In ^ssiek-achtig duel hield de Drentse speelster ook oud-we- ipioene Ludmilla Meijler van winst af. Titelverdedigster an Lith kwam voor de vierde achtereenvolgende dag niet Idan remise. De Zwitser Mare Rosset, met een nieuwe en opmerkelijke haard- dracht, liet Richard Krajicek geen kans. FOTO: AP MONTE CARLO - De overstap van hardcourt naar gravel is de Neder landse tënnistop slecht bevallen. Richard Kraji cek, Paul Haarhuis, Jan Siemerink en Mark Koe vermans werden gisteren in de eerste ronde van het toernooi in Monte Carlo uitgeschakeld. Alleen Tom Nijssen doorstond de eerste schifting. De speler uit Sittard, nummer 223 van de wereld, versloeg Haarhuis in twee sets, 6-3 6-4. In de tweede ronde van het met 2,2 miljoen gulden gedoteerde toernooi treft hij de als eerste geplaatste Boris Becker, van wie hij twee keer eerder in zijn loopbaan verloor. „Als ik één set win, ben ik al tevreden", nam de Limburgse dubbelspecialist al vast een voorschot op de ne derlaag. Hagenaar Krajicek had na zijn verloren finale tegen Courier in Tokyo een week vrij geno men. Voor de noodzakelijke rust en om zich voor te berei den op het graveltoernooi in zijn nieuwe woonplaats annex belastingparadijs. Tegen de Zwitser Mare Rosset was hij kansloos: 2-6, 4-6. Rosset heeft de hardste opslag in de tennis wereld. Nog een graadje snel ler dan Krajicek. 17e op de we reldranglijst en als twaalfde geplaatst. Haarhuis, 35e van de wereld, was na zijn ovérvolle program ma dringend toe aan een week je rust en vakantie. Waar kon hij de accu beter opladen dan op het balkon van zijn eigen appartement in Monte Carlo? Rijnsburger Siemerink, bezig met de verhuizing naar Mona co, verloor in twee sets van de erkende gravelspecialist Aa ron Krickstein, 16e geplaatst, 3-6 5-7. Mark Koevermans, net als Tom Nijssen via de kwalifica ties het hoofdtoernooi binnen gestapt, verloor in twee sets van de Italiaanse belofte Fur- lan (21). Koevermans speelde de laatste drie weken op gravel in Portugal en Spanje. Aan sprekende overwinningen haalde hij er niet. In Monte Carlo ging hij opnieuw in de eerste ronde onderuit, 3-6 4-6. Borg Björn Borg moet maar bij de veteranen gaan tennissen. Dat is het advies van Bernard Noat, organisator van het toer nooi in Monte Carlo, en spe lersmakelaar Ion Tiriac. De 35- jarige Zweed hoeft niet meer te rekenen op een wild card in Monte Carlo en de toernooien van Tiriac in Kitzbühel en Stuttgart. In Monte Carlo ver loor Borg in de openingsronde in twee sets van Wayne Ferrei- ra. De Zuidafrikaan bewoog zich met zijn beenblessure ge remd over het gravel, maar won gemakkelijk met 7-6 6-2. VANDAAG Nederland 3, 20.30 uur: Studio Sport. 22.15 uur: Studio Sport BRT 2, 20.00 uur: Sportavond met voetbal, rechtstreeks verslag kwalifica tiewedstrijd WK '94 in Amerika tussen België en Cyprus. 22.15 uur: Sporta vond met onder meer reportage over afscheid van voetballer Jan Ceule- mans. BBC 1, 22.30 uur: Sportsnight met rechtstreeks verslag bokswedstrijd Frank Bruno-Jose Ribalta; WK snooker in Sheffield; opnames olympisch ar chief BBC 2, 22.00 en 00.15 uur: WK snoo ker in Sheffield Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport MORGEN BBC 2,15.00 uur: WK snooker in Shef field Sportnet. 08.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport KERKRADE Ajax heeft PSV gisteravond nog geen kampioen laten worden. In Kerkrade versloegen de Amsterdammers in een inhaalduel Roda JC met 3- 0. Bij een nederlaag van Ajax zou PSV zonder te spelen kampioen zijn ge worden. PSV moet in de laatste twee duels, tegen FC Groningen (uit) en De Graafschap, nog twee punten moeten halen. Halen de Eindhovenaren er eentje minder, dan bestaat de kans dat Ajax (WV thuis, SW/Dordreeht uit) nog langs zij komt. Mocht het nog zo raar lopen dan kunnen de Amster dammers zelfs op doelsaldo de titel halen. Vorig jaar was het precies andersom. Roda JC bood Ajax nauwelijks tegenspel dat serieus te nemen was, ondanks de aanwezigheid van 13.000 toeschouwers, een record dit seizoen op Kaalhei de. De Limburgers, aanstaan de zondag tegenstander van FC Den Haag, hebben nog maar een ding in gedachten: de bekerfinale in de Kuip te gen Feyenoord. Voor Roda JC is succes in de beker nu nog de enige mogelijkheid op plaat sing voor Europees voetbal. Itoda JC - Ajax 0-3 (0-2): 26. Roy 0-1, 40. Jonk 0-2, 64 Bergkamp 0-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 13.000. Gele kaart: Verha gen. Hanssen (Roda JC) Roda JC: Bolesta; Broeders. Hans sen, Verhagen en Trost; Van der Luer, Boerebach en Ter Avest, Hof man, Arnold en Huiberts (46. Ajah). Ajax: Menzo; Blind. Silooy. Jonk en De Boer; Alflen. Bergkamp (76 Reizi ger) en Kreek; Van 't Schip. Van Loen en Roy (42. Groenendijk PSV32 23 Ajax32 23 Feyenoord 31 18 Groningen32 14 Vitesse32 14 FCTwente .32 13 Roda JC32 12 RKC32 10 Sparta32 11 FC Utrecht 32 9 MW32 10 Willem II31 10 Volendam 32 10 Dordrecht32 9 FortunaS32 6 Graafschap 32 6 FC Den Haag 32 5 WV32 2 WV gedegradeerd 8 1 54 5 4 51 8 5 44 10 8 38 9 9 37 8 11 34 10 10 34 13 9 33 11 10 33 14 9 32 12 10 32 8 13 28 7 15 27 6 17 24 11 15 23 8 18 20 10 17 20 6 24 10 74-24 75-23 48-18 44-34 44-31 52-47 38-40 49-46 48-51 36-36 38-42 40-41 33-46 37-58"* 32-46 28-53 29-50' 29-80 ioe niets anders dan fiet- |Een sociaal leven hou ik op na. Ik denk niet dat laatste jaar ergens op ben geweest. Steeds er iets tussen. Maar vrienden verspeel je iniet. Dat zijn jongens die I kende voor ik ging fiet- Op Rooks en Van der Pas San. Ach, en de tijd dat ik (s ben, die paar dagen, die if ik het liefst rustig in de iter. Bij Lieske. Ze weet sze niet moet zeuren, zo 1 m'n carrière duurt. Hier- een jaar of drie, schat Dan is het echt wel op", jlrenner Gert-Jan Theu- jle in het Rotterdams fclad. Ibond heeft al twee jaar hoofdsponsor, daar zijn teel laks in. Voor de natio- 1 jeugdselectie is er wel sponsor. Mijn zusje Cor- inaakt deel uit van dat Ê-jeugdtopsportplan I vorig jaar bleek uit een tafschrift dat zij van de II per maand meer krijgt ik. Het is toch te gek voor pen? Er zit toch iets he- scheef als een meisje veertien jaar honderd meer ontvangt dan de n medaille-winnares WK, of niet soms?" werper Erik de Bruin 'e Re vu. is typisch: België heeft I topclubs en bij twee fvan werken Nederlandse Erik de Bruin: te gek voor woorden. FOTO:anp trainers. Ik ben de enige Belg in dat gezelschap, maar ik denk dat op termijn bij alle topclubs Belgen zullen wer ken. Ik ben niet te kinderach tig om te erkennen dat Ne derlanders ons de laatste tien, vijftien jaar heel wat bij gebracht hebben en ons op de goede weg gezet hebben, maar denk zo langzamer hand dat we het nu zelf ook wel kunnen. Het verschil tus sen Nederlanders en Belgen is dat Nederlanders altijd heel goed weten wat ze wil len. Ze zijn zonder uitzonde ring enorm zelfverzekerd en hebben een veel grotere mond dan Belgen. Ik heb bij Anderlecht met Jan Mulder. Peter Ressel, Nico de Bree, wel dat hij straalt. Hij loopt dan ook een beetje met de borst vooruit. Maar zeggen dat het goed was, doet-ie niet. Ik weet nog toen we de Euro pacup wonnen in Stuttgart. We liepen een rondje langs de toeschouwers. Ineens zag ik mijn boomlange overbuur in de hekken hangen. Hij wees me de weg naar vader. Het moment dat we in die hekken elkaar de hand drukten voel ik nu nog. Als ik daar aan denk stroom ik weer vol". Voetbaldoelman Hans van Breukelen in Elsevier. „Joegoslavië bestaat voor mij niet meer. Dat land omvat al leen nog Servië en Montene gro, een gekunstelde con structie. Weten de Nederlan ders eigenlijk wel welke ram pen het Servische leger heeft aangericht? Ik pendelde tij dens de oorlog op en neer tus sen Esslingen en Zagreb, waar mijn familie woont. Ik heb daar nauwelijks kunnen trainen. Vier keer per dag vluchtten we naar de schuil kelder en na ieder bombarde ment telden we de doden. Vu- kovar bestaat niet meer. De Serviërs hebben alles plat ge gooid". Tafeltennisser Dragutin Surbek in Het Parool. „Voor de toekomst van het wielrennen hier zijn er twee ongunstige elementen. De toenemende welvaart en het feit dat mensen daardoor niet meer bereid zijn die giganti sche offers te brengen die de wielersport vraagt. Gemak kelijker sporten zijn in trek. De voorwaarden die hier niet meer zijn, zie ik wel in Zuida- merikaanse en Aziatische landen. In China vervoeren mensen vijfhonderd kilo op de fiets. Een Chinees op een transportfiets heeft mis schien niets met wielrennen te maken, maar is Rik van Looy ook niet zo begonnen? En Peter Post? Wij zullen die elementen aangrijpen om de Arie Haan en Robbie Rensen- brink gespeeld. Voor Rensen- brink gold het misschien niet, maar die andere Neder landers lulden je onde de ta fel". Hugo Broos, trainer van Club Brugge in Voetbal In ternational. „Je kan je niet voorstellen hoe vermoeiend het is we reldkampioen te zijn. Ik had daar al wel door anderen over horen klagen, maar je moet het zelf meemaken om te be seffen wat het betekent. Snooker spelen is maar één onderdeel van mijn job. Met tien puntentoernooien dit seizoen plus alle invitatie- toernooien en de matches van de Matchroom Liga is je agenda al aardig gevuld. Maar daarnaast wordt de we reldkampioen voor alles en nog wat gevraagd: voor inter views, het openen van win kelcentra, voor spelletjes op televisie, voor aanwezigheid op liefdadigheidsgelegenhe den. Het houdt niet op". Snookerspeler John Parrott in Humo. „We woonden in De Bilt en ik weet nog dat ik achter op de bromfiets van vader mee mocht naar BVC. Hij had al tijd een sigaar in de mond. Nu nog ruik ik die lucht. Va- Hans van Breukelen: borst vooruit. FOTO: ANP der is zeker trots op me, maar hij zegt het nooit. Na een goeie wedstrijd met PSV of het Nederlands elftal zie ik sport daar te ontwikkelen. In Colombia werkt dat al". Hein Verbruggen, voorzitter van de mondiale wielerfede ratie UCI, in het Algemeen Dagblad. „Jullie mogen best weten dat ik twijfel over mijn toekomst. Dit jaar leef ik in een roes. Volgend seizoen moet ik me pas bewijzen. Dan blijkt of ik de vedette ben, die anderen in mij zien. Laten we nou eer lijk zijn: wat heb ik bewezen? Wie ben ik nou helemaal? In\ Nederland heb ik een paar leuke wedstrijden gespeeld Maar internationaal heb jk toch nog niks laten zien". Voetballer Gaston Taument van Feyenoord in Panorama. DAMMEN NK vrouwen In Lent 6e ronde: Verhoef-Nicolai 0-2, Wan- ders-Meijler 1-1, Jacqueline Schouten- Van Lith 1-1, Nicole Schouten-Lanters 1-1, De Boer-Graas 1-1. Stand: 1 Wan ders 9 punten, 2. Van Lith, Meijler 8. 4 Nicolai 7, 5 Jacqueline Schouten, Ver hoef 6, 7 De Boer 5, 8 Nicole Schou ten, Graas 4,10. Lanters 3. HONKBAL American league: Toronto Blue Jays- Boston Red Sox 6-4 (na 13 innings), Cleveland Indians-New York Yankees 3-1Baltimore Orioles-Detroit Tigers 12 4, Oakland A's-California Angels 1-3 (11Seattle Mariners-Minnesota Twins 2-0 National league: Pittsburgh Pira tes-Montreal Expos 11-1, Chicago Cubs-Philadelphia Phillies 8-3. Hous ton Astros-San Francisco Giants 3-2, Atlanta Braves-San Diego Padres 10-4, Los Angeles Dodgers-Cincinnati Reds 6-0. PAARDESPORT Koersen van Wotvega 1e koers, 2100 m: 1 Gigant Quick (A de Wrede) 2 41.5-1 16.9. 2 Karen's Je wel, 3. Golden Jubilee Toto winnend 1,60 plaats 1,10 n.g koppel 2,00 trio 10,80. 2e koer9,2100 m: 1Fresco (A de Wre de) 2 46,5-1.19,3, 2. Gabber Meerswal, 3 Golden Girl. Toto winnend 3,30 plaats 2,20 4,00 koppel 12.50 trio 87,20 3e koers. 2100 m 1 Gallant Princes (Suykerbuyk) 2 47.8-1 19.8, 2 Gaudi- um B. 3. Felix Hanover Niet gestart Expo Toto: winnend 2,00 plaats 1,40 3.00 koppel 10,20 trio 92,70 4e koers 1609 m: 1 Fishtrix S (De Vlie ger) 2 05.4-1 17.9.2. Fellow Shadow, 3 Ginger Express Toto winnend 14.00 plaats 4,30 7.50 koppel 495.50 trio 1930,70. 5e koers, 2100 m: 1 Papaleo Bag (Pool) 2.49.3-1.20.6, 2 Evergold M, 3 Fade Kievitshof Toto: winnend 9,10 plaats 3,20 4.70 koppel 21,10 trio 363,30 6e koers, 1609 m: 1Fulmar Jet (Kam- minga) 2.03,6-1 16.8, 2. Dear ot Thijs- sen, 3 Donar Uithuizen Niet gestart: Carlqvist Haule Toto winnend 1,90 plaats 1,40 2,90 koppel 4.90 trio 34,80 7e koers, 2100 m 1 Flightstar W (Cre- mers) 2 46,0-1 19,0, 2 Future David, 3 First Class. Toto winnend 3,30 plaats 1,80 2,40 koppel 7,00 trio 28,40 dubbel winnend 4,10. 8e koers, 2100 m: 1 Eminence (Dek ker) 2 46,0-1 19,0,2. Dunor Hanover, 3 Fullspeed Mac Toto winnend 3,80 plaats 1.40 1,30 koppel 6,50 tno 71.80 9e koers, 2100 m 1 Enola Gray (Krom kamp) 2.45,3-1.18.7, 2 Don Trotteur, 3 Dream Mereveld. Niet gestart: Blib the Throtle. Toto: winnend 6,70 plaats 1,70 1.70 koppel 8.00 trio 42,40 Omzet totallsalor: 124.316.00. ROLHOCKEY EK In Wuppertal 4e ronde: Nederland-Frankrijk 2-2 (1- 1). Stand: 1 Italië 4-8 (59-3), 2 Portu gal 4-8 (46-6). 3 Frankrijk 4-7 (15-9). 6 Nederland 4-3 (6-26) SCHAKEN Halve finales kandidatentoernooi in Linares 7e ronde: Joesoepov (Rus)-Tlmman (Ned) 1/2-1/2. Stand- 3 1/2-3 1/2 Internationaal toernooi in Dortmund 5e ronde: Piket (Ned)-Bare|ev (Rus) 0- 1 Stand: 1. Ivantsjoek, Kasparov 3 1/2, 3 Salov, Barejev 3, 5 Anand, Adams 2 1/2, 7. Hübner, Sjirov, Kamski 2, 10 Pi ket 1 TENNIS Toernooi van Monte Carto Mannen, 1e ronde: Rosset (Zwi)-Kraji- cek (Ned/12) 6-2 6-4. Knckstein (VSt/16)-Siemerink (Ned) 6-3 7-5. Fur- Ian (Ita) Koevermans (Ned) 6-3 6-4, Nijssen (Ned)-Haarhuis (Ned) 6-3 6-4 Toernooi van Barcelona Vrouwen, 1e ronde: Muns-Jagerman (Ned)-Mothes (Fra) 6-2 3-6 6-1 VOETBAL Eredivisie Roda JC-Ajax 0-3. VOLLEYBAL Oefeninterland In Heerlen (mannen) Nederiand-Joegoslavië 0-3 (12-15 12* 15 7-15). WIELRENNEN Ronde van Aragon 4e etappe: 1 Herrera (Col). 179 km in 4 19 46, gemiddelde 41.344 km/u, 2, Farfan (Col) 0.02. 3 Jaramillo (Col) 0 17. 4 Camargo (Col) 0 18, 5 Fabio Rodriguez (Col) 0.20, 31 Mulders 2 09: 35 Knuvers 2 18, 44 Eyk 3.24, 52. Ne- lissen 3 32, 53 Den Bakker, 60 Hane- graaf 3.57, 73. Nijdam 5 27, 74 Jakobs. 80 Lubberding, 83 Goense, 93 Suy kerbuyk 7.20, 95 Hermans 7 43. 99 Vink 10.03, 101 Lammerts 10 41, 102 Nijboer 10 56. 103 Vos, 109 en laatste Zuyderwijk 16.06 Klassement: 1 Her rera 15.27.01, 2 Ugrumov 0.113 Be- zault 0 17, 4 Indurain 0.20, 5 Echave 0 24, 16 Knuvers 2 06, 28 Hanegraaf 4 09,32 Nijdam 6 02.53 Mulders 9 03. 61 Eyk 9 48. 62 Nelissen 9 55, 63 Den Bakker 9 58, 74 Nijboer 10 40. 78 Ja kobs 11.53. 82 Goense 12 10, 85 Lub berding 12.18, 92 Suykerbuyk 13.52, 96 Hermans 14.57. 100 Vink 17 05 101 Vos 17 44. 102 Lammerts 17 46, 109 en laatste Zuyderwijk 24 03 DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is: Lotto 16: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 1 x 70.868,70; 3e prijs: 98 x 1084,70; 4e prijs: 3919 x 27.10; 5e prijs: 61.140 x ƒ5,00. Cijferspel 16: 6 goed: geen win naar; 2x5 goed. 10.000,00; 17 x 4 goed, 1000,00, 222 x 3 goed, 100,00; 2197 x 2 goed, 10.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13