'Meer vrouwen aan de top en mannen op de werkvloer' Vrouwen Advies Commissie in Alkemade opgeheven l EeidóeGouoont RIJN- EN VEENSTREEK Provincie blijft bij slibstort Roelofarendsveen I Woubrugge actief op open dag watersport REGIOJOURNAAL Huize Ursula Nieuwveen: Nieuwveen definitief tegen permanent wonen op bungalowparken I Fietstocht Vlietland Commandant bezorgd over brandweerkazerne Alkemade WOENSDAG 22 APRIL 1992 door ELLEN VERHAAR ALKEMADE - Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland blijven er vooralsnog bij de het Veenderveld j (Land van Bontje) in Roelofarends veen als slibstortlocatie moet wor den aangewezen. Dat staat in een brief van GS aan de gemeente Alke- macje. GS verbinden de claim aan de realisatie van een grootschalige afvalberging in de Derde Merwede- haven in Dordrecht. Als die afval berging er werkelijk komt, dan heefl het provinciebestuur het Veenderveld niet nodig voor het storten van verontreinigd baggers lib. Zolang er geen zekerheid is, moet het Veenderveld achter de hand worden gehouden. Volgens GS zijn de vooruitzichten voor de realisatie van de afvalberging in Dordrecht weliswaar gunstig „maar recente ervaringen hebben ons voorzichtig gemaakt. Uit onver wachte hoek blijken er regelmatig dusdanige belemmeringen opge worpen te worden dat een oplossing toch niet kan worden gerealiseerd". In het vierde kwartaal hopen GS ze kerheid te hebben over de afvalber ging in Dordrecht. Alkemade wil het Veenderveld gebruiken als be drijfsterrein en voor de aanleg van een landijsbaan. Aansluiting Schoolstraat op Kerkweg wordt uitrit RIJNSATERWOUDE - De aanslui- ting van de Schoolstraat op de Kerk weg in Rijnsaterwoude wordt een uit rit. Dat stelt het college van B W voor in aan nota die vanavond wordt behandeld in de commissie finan ciën. De kosten, vijfduizend gulden, worden ten laste gebracht van de post 'overige verkeersvoorzieningen'. Be woners van de Schoolstraat beklagen zich al enkele jaren over het verkeer dat op de Kerkweg vaak hader dan de toegestane 30 kilometer rijdt en niet altijd voorrang verleent aan het ver keer uit de Schoolstraat. Zij vroegen daarom om de aanleg van een ver keersdrempel. Dat zou echter de doorstroming van het verkeer op de Kerkweg belemmeren. Milieu-opstelwedstrijd Bromfietser op scholen in Alkemade gewond ALKEMADE De gemeente Alkemade orga- ALPHEN A.D. niseert een milieu-opstelwedstrijd voor de RIJN - Een 16-jari- leerlingen van de groepen vier tot en met acht ge bromfietser uit van de basisscholen. Het thema luidt: „Een Alphen aan den beter milieu begint in mijn klas". De gemeen- Rijn is gisteravond te Alkemade neemt deel aan een campagne gewond geraakt bij van milieuorganisaties. Die duurt vanaf van- een aanrijding. De daag (Earth Day) tot en met 5 juni (Wereldmi- jongen negeerde op lieudag) en is getiteld: „Werk samen aan een de President Ken- schone wereld". Het Hoogheemraadschap nedylaan een rood van Rijnland biedt de basisscholen van Alke- verkeerslicht. Een made namens de gemeente een excursie aan 24-jarige Alphense naar de Rioolwaterzuiveringsinstallatie in die met haar auto Nieuwe Wetering in het kader van de ge- vanaf de Bruins noemde campagne. Verder schaft de gemeen- Slotsingel die weg te voor de basisscholen papiermaaksets aan. opreed kon hem Leerlingen kunnen hiermee zelf het proces niet meer ontwij- van papier maken uitvoeren. Het gaat daarbij ken. De jongen liep vooral om het hergebruik van oud papier. hoofdwonden op. WOUBRUGGE Woubrugse watersporters maken tijdens een open dag op zaterdag 23 mei reclame voor hun hobby. Naast watere venementen zijn er in het dorp activiteiten als straatmuziek, spelen voor de jeugd en het bakken van pannekoeken. Het waterspektakel begint om half twaalf met Drakeboot Races. Veertien teams van zestien mannen en vrouwen proberen al ped delend in een kano de snelste tijd te maken. Tussen zes en zeven uur is er touwtrekken over de Woudwetering. Vanaf half negen is er wedstrijd gondelvaren. Een jury geeft prjzen aan deelnemers, die hun boot op originele wijze hebben versierd. De wateractiviteiten worden gepresenteerd door Christ iaan Scheen, die onder meer bekend is als sport verslaggever bij Studio Sport. Voordracht Lydia Gitana houdt vrijdag in de Muzenhof ui Leider dorp onder de titel 'De uitda ging van de nieuwe tijd' een voordracht. Gitana zal zich zelf begeleiden op gitaar. Ook geeft ze een uitzetting geven over haar boek 'De kosmos en ik'. De voordracht aan de Cor Gordijnsingel begint om acht uur. De toegangsprijs is vijf gulden. Film In het Parkfilmhuis van Al phen aan den Rijn draait vrijdag en zaterdag 'Robin Hood. Prince of Thieves'. In de meeslepende spektakelfilm van regisseur Kevin Reynolds spelen Kevin Costner en Mar tin Freeman de hoofdrollen. Op beide avonden begint de film aan de Cornelis Geellaan om half negen. De toegangs prijs is acht gulden. Houders van CJP en Pas 65 betalen ze vengulden. Popmuziek De popgroep Powerplay staat vrijdag op de planken uan jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn. Be gin jaren tachtig scoordé Po werplay hits met onder meer 'Love can break your heart' en 'One summemight'. Onlangs maakte Powerplay met haar CD 'Hypnotized' een come back. Het optreden aan de Concertweg begint om negen uur. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. Gospelfestival In de Triomfatorkapel in Al phen aan den Rijn wordt za terdagavond het Alphens Gos pel Festival gehouden. De door het hele land bekende Nederlandse gospelgroepen Back From Eternity, Tear Down The Walls en No Shame treden op. De toegangsprijs voor dit gospelfestival be draagt 7.50 per persoon in de voorverkoop en f 10,- aan de zaal. De toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Al phense VVV en boekhandel Het Anker in de Hooftstraat 253. De Triomfatorkapel is gelegen aan de Molenwerf- straat 1 (bij de brandweerka zerne). De aanvang is acht uur. Wandeltocht In het kader van het 125-jarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis houdt Wandel kring Leiden en Omstreken op zaterdag 25 april en zon dag 26 april een jubileum wandeltocht. De start is in de St. Jozefzaal aan de Paradijs laan in Alphen aan den Rijn. Gekozen kan worden uit de afstanden 5. 10, 15. 25 en 40 kilometer. De starttij den zijn vanaf negen uur. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Voor inlichtingen: 01720-75724. Rommelmarkt Op het schoolplein van Ter Does in Hoogmade wordt za terdag een rommelmarkt ge houden. De opbrengst van de markt is bestemd voorde vere nigingsgebouwen De Schuur, De Stal. De Bar en De Drie luik. Bij slecht weer wijkt de rommelmarkt uit naar een van deze ruimten. De rommel markt is van tien tot drie uur. Covers Jacob's Double B staat zater dag op de planken van Splotz Lydia Gitana. in Roelofarendsveen. De Leimuidense band speelt co vers van onder meer Led Zep pelin, ZZ Top, Brian Adams en The Rolling Stones. Het concert aan de Stationsweg begint om elf uur. Cabaret Cabaretier Bram Vermeulen treedt zaterdag op in Muzen- hof Leiderdorp. Hij brengt dan samen met Edward Wahr zijn programma Toeters en Bellen". Vermeulen brengt een jubileumprogramma, een overzicht van 25 jaar praten en zingen, vanaf zijn eerste m FOTO: PR activiteiten samen met Freek de Jonge in Neerlands Hoop. Platenbeurs In jongerencentrum Het Kas teel in Alphen aan den Rijn wordt zaterdag een platen beurs gehouden. Op de beurs zullen er rond de 4.000 platen worden aangeboden. Onder deze platen zit een grote col lectie van Hel Kasteel en Ma donna. Heel wat muziekstro mingen zijn vertegenwoor digd op de beurs. De gratis platenbeurs aan de Concert- weg is van tien uur tot half vijf. door JOS H00GERV0RST NIEUWVEEN - Perma nente bewoning van bun galowparken is definitief verboden in Nieuwveen. De gemeenteraad heeft dat gisteravond besloten, hoewel bewoners een laat ste poging deden om dat te voorkomen. Bij dat besluit maakten WD, CDA en GBS wel de kantteke ning vooral met de bewoners commissie regelmatig overleg te plegen over zaken die be langrijk zijn voor de recrean ten in de parken. Het zou plei ten voor het college als het niet meer na genomen besluiten, maar vooraf contact met de be woners opneemt. De kern van de huidige vaste bewoners die na dit raadsbesluit nog worden gedoogd heeft er belang bij dat spoedig wordt overlegd over aanleg van riolering en aard gas. Wethouder J. Aartman was te vreden over het besluit. Hij be loofde de raadsleden correct en regelmatig over deze zaken contact te" onderhouden. In een reactie betreurde woord voerder Brandenburg van de bewonerscommissie hel be sluit. „De gemeente heeft de verkeerde beslissing geno men'1; vond hij. Hij meende dat erkenning van de parken de gemeente nieuwe mogelijk heden geeft om iets te doen aan de zorgelijke toekomst van de huizenbouw. Er zouden dan nog achttien kavels beschik baar komen voor verkoop. LEIDSCHENDAM De provincie Zuid-Holland houdt aan staande zaterdag samen met de Stichting Sportief Actief een fietstocht door het recreatiegebied Vlietland in Leidschendam. Deelnemers kunnen op drie plaatsen starten: in Leidschendam bij café De Barbier op het Damplein, in Voorschoten bij Het Wa pen van Voorschoten aan de Schaatsstraat en in Leiden bij café- restaurant Cronesteijn aan de Vlietweg 2 bij de Lammebrug. Ge kozen kan worden uit de afstanden 25 en 50 km met een start tus sen 10.00 en 15.00 uur. De controleposten zijn tot 17.00 uur open. Het inschrijfgeld is twee gulden per persoon en iedere deelne mer krijgt een herinnering. De fietstocht door Vlietland is een van de vele aktiviteiten waarmee de provincie, onder het motto „Zuid-Holland...groot in groen", de recreatiegebieden onder de aandacht van belangstellenden wil brengen. ALKEMADE Regionaal brandweercommandant F.van Oosten is bezorgd over de be huizing van het brandweerma teriaal in Alkemade. Dat schrijft hij in een brief aan de gemeenteraad. De regionaal brandweercom mandant legt regelmatig werk bezoeken af bij de brandweer korpsen, die deel uitmaken van de Regionale brandweer Rijnland. Daarbij komt ook de materiële en huisvestingssitu atie van het korps ter sprake. Toen Van Oosten onlangs in Alkemade was, bleek hem dat de locale brandweer weliswaar goed functioneert en uitste kend materieel bezit, maar minder goede huisvesting heeft. De garage aan de Narcis straat in Roelofarendsveen is klein, heeft slechte uitrukmo- gelijkheden en het binnenkli maat is te vochtig. Dat laatste is slecht voor het materieel. „Bovendien staat het ruimte gebrek adequaat onderhoud in de weg. De slechte uitrukmo- gelijkheden werken vertra gend en verhogen de kans op schade" aldus de regionaal brandweercommandant. Een nieuwe brandweergarage voor de blus- en hulpverle- ningsgroep Roelofarendsveen staat op de wensenlijst van de meerjarenbegroting. De ge meenteraad moet aan de hand van een puntensysteem de ur gentie beoordelen Idoor MAR1ETA KROFT NIEUWVEEN - „Het is niet zo dat de tijd dat de zusters de diénst uitmaakten in Huize Ursula, moet terugkeren. De tijden zijn nu echter wel van het ene uiterste naar het ande re omgeslagen. De hoofden van de verschillende diensten zijn uitsluitend mannen. De relatief kleine groep mannelij ke personeelsleden klimt snel haar de top terwijl de grote groep \Touwen gedwee op de werkvloer hun plichten ver vullen". Enkele werknemers van de Nieuwveense instelling voor mertsen met een verstandelij ke handicap hebben zich vere nigd in de Werkgroep Positie ve Actie. „De scheve verhou ding moet weer worden recht getrokken", menen zij. „We streven naar evenveel mannen als vróuwen op alle functie-niveau's, van hoog tot laag zeggen Hans Wasse naar. Lia Franken en Carla En- gele van de werkgroep. De 494 bewoners zijn zowel mannen als vrouwen. „Het is dan ook een goede zaak als hun hulp verleners ook vrouwen en mannen zijn", merkt het drie- tal op. „In dit licht bezien hoeft de achterliggende tijd dat uit sluitend vrouwen, namelijk de zusters Ursulinen van Bergen irr Huize Ursula de dienst uit maakten. niet meer terug te kómen. Het andere uiterste, relatief veel mannen in de ho gere functies, is echter ook niet de bedoeling". De werkgroep positieve actie dié hu ruim een jaar bestaat, heeft de opdracht gekregen de positie van vrouwen in Huize Ursula te inventariseren en de mogelijkheden tot positiever betering te signaleren. De werkgroep heeft zich ten doel gesteld dat op alle functie-ni veaus evenveel mannen als vrouwen komen te werken. De groep bestaat uit vijf werkne mers van Huize Ursula: Astrid Muys (medewerkster medi sche dienst). Marian Koopman (paviljoenshoofd), Lia Franken (orthopedagoog). Carla Engele (maatschappelijk werkende) en Hans Wassenaar (hoofd per soneelszaken). Tendens Van de totale bezetting (713 medewerkers) is 83,3 procent in de Nieuwveense inrichting vrouw. Van de bezetting vanaf de hogere functieschalen (groepshoofden, therapeuten, staffunctionarissen en andere leidinggevenden) zijn er 184 vrouwen en 61 mannen. De 184 vrouwen staan voor 31 procent van het totale aantal vrouwen, terwijl de 61 mannen voor 51,3 procent van het totale aantal mannen staan, zo heeft de werkgroep onderzocht. Illu stratief is ook het feit dat de twee-hoofdige directie uit twee mannen bestaat. Onder de af delingshoofden zijn er twee maal zoveel mannen als vrou wen. En dat terwijl er in bijna alle afdelingen meer vrouwen dan mannen werkzaam zijn. Die tendens zet door, zo is uit het onderzoek gebleken: Zo waren er vorig jaar minder vrouwen groepshoofd dan in 1988 en had Huize Ursula in 1982 nog een directrice. Om die ontwikkeling een halt toe te roepen, heeft de werk groep al enige ideeën op papier gezet. Ze moeten nog wel wor den goedgekeurd door het uit sluitend uit mannen bestaan de managementteam (directie en diensthoofden). Verwacht wordt dat de eerste ideeën na de zomer kunnen worden om gezet in een beleid en tot uit voering kan worden overge gaan. Per dienst en per afde ling moet worden bekeken in hoeverre er sprake is van een scheve verhouding en in hoe verre die bij vacature-opvul ling kan worden rechtgetrok ken. Vrouwen in de sollicitatie commissies en het opstellen van vrouwvriendelijke perso neelsadvertenties passen ook precies in het straatje van de werkgroep. Standaardregels als „Vrouwen worden uitdruk kelijk uitgenodigd om te solli citeren, zij zullen in eerste in stantie worden geselecteerd" en „bij gelijke geschiktheid gaat de voorkeur uit naar een vrouw" heeft het vijftal al voor handen. Andersom, voor vaca tures van functies waar vrou wen al zwaar zijn oververte genwoordigd zoals in de ver pleging/verzorging zal geen wervende mannentekst in de advertentie staan. „Zover gaat onze doelstelling niet", legt Lia Franken uit. Emancipatie Ook denkt de werkgroep aan lóopbaantraining voor vrou wen, het uitbreiden van de kin deropvang, ouderschapsverlof en daar waar mogelijk het in voeren van flexibele werktij den. Deeltijdarbeid in de lei dinggevende functies moet te vens tot de mogelijkheden be horen. De Z-opleiding, waar de leerlingen worden opgeleid tot Z-verpleegkundigen. zal er op inspelen. Bovendien staat het aantrekken van een emancipa tie-medewerkster hoog in het vaandel van de werkgroep. „Zij kan onder meer onder zoek doen naar vrouw-onvrien delijke gedragingen, naar de geringe bereidheid van vrou wen om de functie van groeps hoofd te vervullen en in over leg met de opleiding een cur sus loopbaantraining ontwik kelen", vertelt Carla Engele. Bij de uitvoering van de ideeën van de werkgroep is de prakti sche haalbaarheid inmiddels al een keer in het geding geko men. „Vorig jaar bij het aan trekken van een nieuwe direc teur beheerszaken ging de voorkeur al uit naar een vrouw. De directeur zorg was immers ook al een man. Uiteindelijk hebben we toch een man aan getrokken", bekent Hans Was senaar. „We zochten een eco noom. Daarvan zijn er veel meer mannen dan vrouwen". Ook bij de verzorging kan dat problemen geven. In een tijd waarin het moeilijk is om hoe dan ook (leerling-)verpleeg- kundigen aan te trekken, zal er niet echt op het geslacht wor den gelet. Een scheve verhouding be staat ook binnen de werkgroep positieve actie: Hans Wasse naar bevindt is de enige man tussen vier vrouwen. Hoewel hij vierkant achter de ideeën van de werkgroep staat heeft hij wel eens het gevoel dat hij de belangen van mannen moet behartigen. Wassenaar: „Je zou kunnen doorschieten als werkgroep. Als dat ten koste van mannen gaat, dan zal ik mijn mondje wel wel open doen. Ik waak ervoor dat het loopbaanperspectief ook voor mannen interessant blijft". Hans Wassenaar, Lia Franken en Carla Engele van de werkgroep Positieve Aktie in Huize Ursula: „Meer vrouwen in de hogere functies'foto-, wim van noort Dorpshuis Ter Aar krijgt subsidie van 30.000 gulden TER AAR - Het dorpshuis Ter Aar krijgt van de gemeente een -eenmalige subsidie van 30.QD0 gulden. Dat stelt het col- lefecyan B en W voor. Het be drag is een bijdrage in de reno- v&CB£ en inrichting van de nfrmte. waar allerlei sociaal- cütturele. kerkelijke en vereni- lÖBgsactiviteiten plaatsvin den. De Stichting Dorpshuis Voert al 28 jaar de exploitatie ^ln het bedoelde pand. Aange ven het aantal activiteiten in het Dorpshuis de laatste jaren ■iJltoegenomen is een aanpas sing noodzakelijk. Te meer dfiiaat het pand is verouderd éji de hinderweteisen strenger vjn geworden. De renovatie plannen omvatten het aan brengen van een nieuw dak van rond de ton, een kwart ton voor de modernisering van de kéuken en 40 mille voor nieuw meubilair in de grote zaal. Hbeteel geld de aanpassingen vjai de toiletvoorzieningen, de i^erdpui en de vloerbedek- WfiC gaan kosten is nog niet l^fend. Al deze investeringen kaüe stichting niet betalen uitH&ar eigen vermogen. Van- daardat een beroep is gedaan op dêgemeente. Vakantiespelen ALKEMADE - Het Comité Vakantiespelen Alkemade, kortweg VAK, organiseert voor het eerst ook in de Paasvakan tie een kinder-evenement. Morgen is er voor kinderen van vjer tot twaalf jaar een op treden van Alphons Borm in sportcomplex De Tweesprong aah de Lucas van Leydenlaan in Roelofarendsveen. Er kan worden gelachen om onder meer „Wie is hier de artiest?". Frits Flits de persfotograaf, de Soundmixshow met Henny Abuisman en een ballonnen wedstrijd. De show begint om 14.00 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. Toegang ƒ2. door ELLEN VERHAAR ALKEMADE - De Vrouwen Advies Commissie (VAC) van Alkemade heeft zonder opgaaf van redenen het gemeentebe stuur laten weten dat ze al per 10 februari jongstleden is op-, geheven. Dat zou te maken hebben met interne verschil len van inzicht. Het is niet dui delijk waarom de VAC niet heeft besloten tot een be stuurswisseling, maar zichzelf heeft opgeheven. Eind februa ri sprak voorzitster Ellens ook al niet over opheffing toen ze erover klaagde dat Alkemade plannen voor premiekoopwo ningen vaak in een te laat sta dium toezond aan de Vrouwen Advies Commissie. Hierdoor hadden adviezen van deze Commissie aan de gemeente weinig zin. Over de samenwer king met Woningbouwvereni ging Alkemade was mevrouw Ellens wel tevreden. In het on langs vastgestelde welzijn- sprogramma werd de subsidie voor woonconsumenten on langs verlaagd van ruim 5000 naar bijna 4000 gulden. Daar van zouden de Huurders Be langen Vereniging en de Vrou wen Advies Commissie het slachtoffer worden. Volgens de voorzitter werd de VAC ge straft voor zuinigheid. „Omdat we vorig jaar geld overhielden, worden we nu gekort" aldus voorzitter Ellens. De Alkema- dese VAC beoordeelde jaren lang woningontwerpen vol gens toetstenen die zijn opge steld door het landelijk contact van VAC's. De Alkemadese Vrouwen Advies Commissie kwam eens in de zes weken bij een om ontwerpen van de ge meente en van Woningbouw vereniging Alkemade te beoor delen. Ook hield zij enquêtes naar woonwensen. Voor een uitgebreide ac ook voor de komende c raadplege men „UIT", de wekelijkse bijlage van krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 071-121239): Cape fear (12); 21.15. LIDO en STUDIO (Ste< 39. tel 1241301 Beethovei 14 30, 19 00. 21 15 Hook (al); 18.45. 21.15. Father of the bri< 14.30, 19 00, 21.15. JFK (12); Last boyscout (16); 14.30, 21.15. Sneeuwwitje (al); 14.30. ANON (Breestraat31. tel. 071-1: Prince of tides (12); 19.00,21.1: ALPHEN AAN DEN RIJN El NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800) Beethoven (12); 18.45, 21.00. Hook (al); 13.30, 21.30. Cape fear (12); 21.15 JF 20.15. Last boyscout (16); 18.45. Sneeuwwitje (al); 14.00. VOORSCHOTEN KINDE COOP CC (Prinses Marijkestraa 614354) Fievel in het wilde 1 (al); za. t/m wo. 14.00 Don't te the babysitter's dead (al); za. i 15.30. DEN HAAG ASTA 1 (Spui 3463500): Cape fear (16). 14.00 21.30 ASTA 2: The prince o (12); 14.00, 18.45, 21.30. A Bugsy (12); 14.00, 18.45, 21.30 BVLON 1 (naast Den Haag Cent 3471656): De noorderlingen 12 sy (12), 14 00, 18.45. 21.30. LON 2: J.F.K. (12); 14.00, 20.00 BYLON 3: Raise the red lantei 18 45. 21 30. di. do. ook 14.0C NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 36 Beethoven (al); 14.00, 18.45, CINEAC 2: Father of the bri 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC last boy scout (16); 18 45, 21 do. ook 14.00. METROPOLE negielaan, tel. 3456756): Ho< 14.00, 20.30. METROPOLE lover (16); 18.45. 21.30. di. c 14.00. METROPOLE 3: J F 14.00, 20.30. METROPOLE 4 Ie of the forest (al)14.00,18.45 METROPOLE 5: The doeti 18.45, 21.30. di. do. ook 14.00. ON 1 (Herengracht 13. tel. 34i Freddy's dead (16); 13.45. 21.30 ODEON 2: Knight (16); 13.45, 18.45, 21.30 OD Hook (al); 13.45, 18.45, 21.30. ON 4 Silence of the lambs (16) 18.45, 21.30. HAAGS FIU Zaal 1: La belle noiseuse; 19.2 2 My own private Idaho, 19 30 21.45 Zaal 3: dag. 19.30. 21, cheurd d'lslande. di. Poil de C wo. Les chouans; do KINDERVOORSTELLINGEN LON 3: Barbar, wo. 14.00. Cll Sneeuwwitje; wo 14.00. N POLE 5 De notenkraker; wo. METROPOLE: Sneeuwwitji 14.00. DIENSTVERLENIf APOTHEKEN - De avond- en diensten vari de apotheken in d Leiden worden waargenomen c apotheken die ook weekenddier ben STICHTING KRUISWERK LEIl Centraal kantoor: Schuttersveld informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencentra pleegartikelen: Burggravenlaa telefoon 071-121894. Geopend lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKI ZEN LEIDEN Ongevallendier dag Academisch Ziekenhuis t van dinsdag 13.00 u. tot woi 13.00 u (Diaconessenhuis pc ken tel 155543, afdeling S C 175639) en van vrijdag 13.00 u. terdag 13.00u. (Elisabeth-zieker De Geneeskundige Dienst Le verhuisd van de Roodenburgers Leiden naar de Cronesteinkade Leiden. VERENIGING BESCHERMING BOREN KIND - Hulpverlening gewenste zwangerschap voor i en kind Bel tel 071-89630S 897762; 033-620244 (dit laatst mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEI aconessenhuis: Bezoekuur di van 14.30 tot 15.15 uur en van 11 19 45 uur. Kinderafdeling dageli 10.30 tot 19.00 Niet meer dan tv zoekers per patiënt. Op de a special care kan men terecht vai tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19. Voordat de laatste twee afdeling zocht kunnen worden dient e worden overlegd met de diensti verpleegkundige Sint Elizabt kenhuis: Volwassenen dageliji 14.00-14 45 u. en van 18 30-1S klasse-afdelingen ook 11.15-11 Kraamafdeling: Naast de norm! zoektijden alleen voor „kraamv van 19.30-21.00 u. Gynaecoloj loskunde/urologie van 14.00-14 van 18.30-19.30 uur. Kindera dag Ouders zijn de gehele da kom Eén van beiden kan, indii wil, bij zijn of haar kind blijven j Voor broertjes, zusjes en and< zoekers, is de bezoektijd van 11 tot 19.00 u. CCU (hartbewakin van 14.00-14.30 u. en van 19.0 u. Intensieve verpleging: da 14.00-14 45 u. en van 19 00-1 Sport-Medisch Adviescentrum: uur ma. 19.30-20 30 u. in het S beth-ziekenhuis Endegeest: vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.< 14.00-15.00 u.; eerste klasse: d le dag Jelgersmakliniek: Joi team: za. en zo. 14.00-17 00 u. me: werkdagen 16.45-17.45 u.; en feestdag 10 00-11 30 en 16.30 u Team A. C en D: dag. t( u met uitzondering van behanc en etenstijden. Academisch huis: Voor alle patiënten (beha deren) zijn de bezoekuren als vo gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- Avondbezoekuur afdeling verlo: 18.00-19.00 u De Praematur ling, voor ouders en familie is i leg met patiënten doorlopend mogelijk Bezoek aan ernstige ten: wanneer aan ernstige p< doorlopend bezoek wordt toef kan de hoofdverpleegkundige I speciale kaarten verstrekken K niek zalen voor peuters, klei grote kinderen 15.15-17.00, b en boxenafdeling volgens a met het verpleegkundig hoofd. 1 tijden kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. Voo re bezoekers van kinderen: Keet en oorheelkunde en neurologie 15.00 en 18.30-19.30 Ooghef en heelkunde: 14 15-15 00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis. lijks 14.30-15.15 u en 18.30-1 Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u Vaders, broertjes en zu de gehele dag welkom, in ovei het hoofd van de afdeling Kirx ling 14 30-15.30 u. In overleg verpleging zijn hier ook andere! tijden mogelijk. De ouders zijn d le dag welkom (in overleg i hoofd van de afdeling). MELDLIJN AGRESSIE EN DIS NATIE HOMOSEXUALITEIT 221008. ZO. 20-24

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10