\veede zege Jacqueline van Wijk, prolongatie Michael van den Berg reylingen weer erug in KNVB ital Timmermans pakt clubtitel van Swift-Casba Heren SKC schakelen VCS uit voor de beker wwamm idaeSoinmit SPORT Boon en Van Gerven winnen Haaswijkloop ,eidse' winnaars in Noorlander Paas A-toernooi rT,T* Fiks en De Algemene winnen inhaalduels DINSDAG 21 APRIL 1992 [ven Tims nieuwe iner Fides Pacta )EN - Fides Pacta heeft Ste- Tims gecontracteerd als Xwe trainer voor haar selectie. [2-jarige Hagenaar tekende jontraet voor écn seizoen met optie voor het tweede. In de zeventig maakte Tims deel it -an Ons Eibernest uit Den >r dat grossierde in landstitels impioenschappen. 1 ijn actieve loopbaan leidde p| |e junioren van Ons Eiber- naar het Nederlands kampi- chap. s lenteel is hij in dienst van V( ;nix. dat Cresendo strijdt om tel in 3K. Enige jaren terug zijn broer John al eens trai- an Fides Pacta. LEIDEN In het afgelopen week einde werden de kwartfinales van de Districtsbeker afgewerkt. De meest in het oog springende uit slag was die van de studenten van SKC. De Leidse eersteklasser schakelde kampioen van de pro motieklasse VCS uit. Bij de heren bekeren Leython 2 en RW ook door. Bij de dames behaalden Ley thon en NOVO de halve finales. VCS en Gemini 3 werden uitge schakeld. SKC maakte dankbaar gebruik van het ontbreken van enkele spelers bij het zwaar gehandicapte VCS. De Leidse stu denten speelden een supergemotiveerde wedstrijd. Tijdens de wedstrijd raakte ook VCS-speler Ruud Marchand gebles seerd. SKC won met 3-1 Gemini 2 sloot het seizoen af met een ne derlaag tegen Zovoc 2. De Voorschotena ren namen in de eerste set een 7-13 voor sprong; de Zoetermeerse opponent won de set echter met 15-13. Een gelijkop- gaande tweede set werd met 15-11 in het voordeel van Zovoc beslist. In de derde set was de motivatie van Gemini ver te zoeken (3-0). Leython 2 bekert verder ten koste van eersteklasser Alexo. Ondanks de vele servicewisselingen kwam het klassever- schil uiteindelijk tot uitdrukking. De Leiderdorpers namen onder aanvoering van Niels van Weeren en Richard Schol- tes een 2-0 voorsprong. De fanatieke eer steklasser won de derde set; in de vierde stelde Leython de halve finale veilig (1- 3). Graficon/Donar miste vier basisspelers tegen Spanning. Hierdoor konden de Merenwijkers geen vuist maken tegen de Bleiswijkers. Alleen in de derde set kon Donar met Rob Bokshoorn en Kees Vink aan het roer de set winnend afslui ten (3-1). RW had weinig moeite met Be Fair. De goed in vorm zijnde Rijnsburgers met blokkeerder Jan Voortman als absolute uitblinker gingen alleen in de tweede set ten onder (1-3). Bij de dames bekert kampioen Leython door ten kosten van Jupiter. De dames uit Oude Water miste enkele spielers. In de eerste set liep Leython tegen een 12-4 achterstand aan. maar wist dit in een spannende eindstrijd om te buigen in een 16-17 winst. Na een gelijkopgaande strijd in de tweede set bleef Leython aan de goede kant van de score. Uitblinkster Joke Sprietsma leidde de ploeg van coach Lieuwe van der Meulen naar een 0- 3 winst. VCS verloor in een slechte wedstrijd van eersteklasser DAC. De goed spelende Al- phense dames wonnen tegen de ver wachting in met 3-0. NOVO schakelde Ridderveld eenvoudig uit. De constant spelende Noordwijkse dames speelden vaster dan de Alphense vrouwen. De ploeg van coach Frans van der Berg won met 3-0. OEGSTGEEST - DcVoorhouter Willem Boon is win naar geworden van de zeventiende Haaswijkloop in Oegstgeest. Hij zorgde voor een record door de onge veer 15 1/2 kilometer af te leggen in een tijd van 51 mi nuten en 20 seconden. De eerste vrouw die op deze af stand de finish bereikte was de Noordwijkse Tineke van Geryen (NSL) in een tijd van 1 uur 6 minuten 17 seconden. Juniorenrecord Laurens Looije HAARLEM - Zoetermeerder Laurens Looije heeft gisteren tijdens atletiekwedstrijden in Haarlem het nationale juniorenrecord polsstokhoogspringen ge bracht op 5 meter en 10 centimeter. De atleet van Ilion verbeterde het oude record van de Hagenaar Chris Tamminga van vorig jaar met vijf centimeter. Ier klein DEN - Jacqueline Wijk en Michael van Berg hebben in het Ie Noorlander Paas jsterren A-toernooi Dp Unicum verspeelde lisevenement beiden de tweede maal op naam geschreven. De ier vorig seizoen van organiserende club Leimonias overge- ite Van Wijk overleef- le halve finale tegen Haslinghuis, om daar in de eindstrijd met i dc Weille af te reke- Van den Berg werd iag de tweede 'Leidse' M naar. De dit jaar van ker Warmond weer bij cum teruggekeerde prof ondervond pitti- >u tegenstand van Gijs :oi ieyen. af wee 'Leidse' winnaars in Vi Noorlander Paas A-toer- b' en een zonnige, drukbe- ,e te finaledag maakten veel •a: Ivan de vooral door de ma- idi weersomstandigheden doze tennisweek. Wed- Jdleidster Lies Klumper f er vrolijk onder. „Ik ben nature een optimist. Dat 1 je toch een beetje uit. en blijven de wanklanken stal wel achterwege. Daar bij hebben de banen nooit echt onder water gestaan." De toch noodzakelijk geworden ver plaatsingen in het wedstrijd schema werden met behulp van de deskundige hoofd- scheidsrechter/referee Jan- Willem („zo heet ik wel offi cieel. maar bekenden noemen mij Pim") van Doorn soepel met de spelers geregeld. Routinier Met Jacqueline van Wijk ging de titel bij de A-vrouwen naar de routinier in het overigens verder jeugdige gezelschap, dat de banen van Unicum aan de Haarlemmertrekvaart be zocht. De vroegere speelster van Forescate en van de orga niserende club moest drie na men met een internationale 'ranking' op de plaatsingslijst voor laten gaan. maar mocht op-4 nog net 'beschermd' aan haar tweede Noorlander-toer- nooi beginnen. In 1990, in de tot nu toe sterkste editie, werd Van Wijk, die toen nog werkte aan een zo hoog mogelijk in ternationaal resultaat, een glansrijke en overtuigende winnares. Vorig jaar werd overgestapt naar de toen eredi visieclub Leimonias en stond het tweesterrentoernooi niet op de agenda. In het afbouwen van een tenniscarrière en het verwerven van enig zakgeld naast een studie rechten in Leiden past het Unicum-toer nooi wonderwel. Jacqueline van Wijk bleek het spelletje nog lang niet verleerd en com penseert de lichte teruggang in slagen met een nieuw wa pen. de routine. De topfavoriete Eva Hasling huis moest in de halve finale ervaren, dat de routinier in het veld van deelneemsters een erg lastig, zelfs te lastig te ne men obstakel was. Na een met 4-6 verloren eerste set, kwam de inmiddels de Al-status kwijt zijnde en naar plaats 45 van de Nederlandse ranglijst afgedaalde .Van Wijk in de tweede set met 6-3 terug om de tiebreak van de derde set met 7-3 in haar voordeel te beslis sen. Net als twee jaar tevoren was de finale bereikt en net als in 1990 werd ook nu toegesla gen. Tegenstandster Kim de Weille, winnares over de als tweede geplaatste Roemeense Ruxandra Dragomir, had in de halve eindstrijd eenvoudig af gerekend met Mirjam Tannen- baum, die de nummer drie van de plaatsingslijst Caroline Stassen de weg had versperd. De eerste set .van de finale be gon voor Jacqueline van Wijk, waarmee de vorige partij ein digde, een tiebreak. Het werd een bloedstollende, die met 9-7 door de favoriete van het Leid se publiek werd gewonnen. In de tweede set kwam de zes tienjarige De Weille, die natio naal indoorkampioene tot en met achttien jaar is; er tegen de routine van de bijna achten twintigjarige Van Wijk niet echt aan te pas. De tweede Noorlander-titel uit een rij van drie was een feit. „Hier ben ik best tevreden mee", stelt de topfavoriet en ook daadwerkelijk wirmaar Michael van den Berg na af loop van de finale tegen Gijs Verheyen. „Dit is bepaald geen gemakkelijk toernooi voor mij Je wilt graag winnen, zeker als je voor eigen publiek speelt. Het was dan ook zeker niet mijn beste partij. Vooral in de tweede set ging het wat min der, zeker bij het serveren, toen liep ik achter de feiten aan." Van den Bergs opponent, Verheyen beaamt de woorden. ..Voorafhad ik wel gedacht een kans te hebben. Ik weet, dat ik in de rallies tegen hem opkan, mijn backhand is voor mijn ge voel zelfs iets beter dan de zij ne. Mijn probleem was, hoe krijg ik vat op zijn service. Kijk in de eerste set verlies ik de eerste game, ondanks een 40- 15 voorsprong, maar kans om terug te breken krijg ik op die service niet. In de tweede set lukt dat wel. ik kom 3-0 en 5-3 voor. Maar dan verlies ik mijn service en op 5-4 heeft hij weer zo'n sterke game. Ik verlies vervolgens ook het initiatief en kan de rallies niet meer dicte ren." Op die 5-5 stand bepaalt nog maar één speler het spel. Michael van den Berg, die met 6-4 en 7-5 zijn Noorlandertitel van 1991 prolongeert. „Met die plaats in de finale ben ik overigens heel best tevre den", vervolgt de tot de eind strijd geen enkele set verlie zende Verheyen. „Uiteindelijk trekt Michael al twee jaar de wereld rond. en kan ik er pas dit jaar echt mee beginnen." De speler van S&F Elek- tro/TRR uit Raalte beschikt over zijn eerste twee ATP-pun- ten, die in het satelietcircuit van Egypte zijn verworven. „Ik richt mij nu op het Nederlands satelietcircuit". sluit de Lim burger af. „Toen ik jong was, zag ik een demonstratie tussen Tom Nijssen, toen binnen de eerste honderd van de wereld, en Armand Custers. Zo ge makkelijk als ik dacht, dat het zou zijn, is het zeker niet. Maar met een hele dikke kop, ver standige ouders, en een leerza me combinatie van een goede trainer als Henk van Hulst en de competitiecoaching van Theo van den Broek, moet ik het ook kunnen halen." Roland Garros 'Leids' winnaar Michael van den Berg kan zijn voorbeeld zijn. De lange Koudekerker be vindt zich in de buurt van plaats 300 van de ATP-ran- king. „Dat betekent, dat ik de kwalifikaties van Roland Gar ros moet spelen. Als ik het nu niet doe, dan blijf ik vijfjaar in die satelites rondlopen en dan moet je het feit. dat je geen punten voor de ranking haalt voor lief nemen. Na Frankrijk ga ik Aaar de 'qualify' voor het Grass Court Championship in Rosmalen en vervolgens naar Wimbledon." De competitie vormt de voorbereiding voor het eerste echt grote avontuur van Michael van den Berg, de Open Franse tenniskampioen schappen in Parijs. .Als ik in de kwalifikaties overigens ver der kom, mag ik doorspelen en kan ik mij in de competitie la ten vervangen." Bij de over 1 I. 1 LiMXlLM J ifi 1 I III BR 1 11 «uaumiiiiiiiBiiii .ftSJi - - Ik IlillilPlllklIlHim ijitisu ■gjifiiii ii •ai «Uiaii - ft Michael van den Berg prologeerde met een verbeten blik zijn titel tijdens het Paas-toernooi op de banen van Unicum. In de finale won Van der Berg van Gijs Verheyen FOTO HENK SNATERSE gang van Dekker, waar de toer- nooiwinnaar dn zijn dank woord nog enkele zeer lovende zinnen aan weidt, naar Uni cum, blijkt niet alleen de deel name aan het Noorlander Paas A-toernooi goed geregeld te zijn. Uitslagen Noorlander Paas A-toernooi HE A: kwartfinales: M. v.d. Berg J Hcinhuis 6-4. 6-2. M. v.d. Sanden - D van Scheppingen 6-3. 2-6. 7-5: G Ver heyen - P van Dalfsen 6-0, 7-6(5): R Lenten E.J. Hulshof 6-3. 6-4. Halve finales: M v d. Berg M. v.d. Sanden 6-3. 6-2; G. Verheyen - B. Lenten 6-2. 6-3 Finale: M. v.d Berg - G. Verhev en 6-4.7-5 OKA: helve finales: .1 van Wijk F. Haslinghuis 4-6. 6-3. 7-6(3); K. de Weille - M Tannebaum 6-3, 6-0 Fina le: J. van Wijk - K. de Weille 7-6(4), 6- IIDA: halve finales: D J Schouten/T. Leisink - R.J Bierens/A. Schaeffcrs 7-6( 13-6. 7-6(2): E Gerth/L. Plukker J. Koemans/K.J. Schuilenburg 3-6, 6-3. 7-6(3) Finale: E. Gerth/L. Pluk ker - D J SchouteiVT. Leisink 6-4. 6- 1. DDA: halve finales: E. Haslinghui- s/E. Markenstein - D Buskcns/R. Vol kerts 6-1. 6-2; S. Gomperts/J van Wijk - A. van Exel/N Smit 4-6.6-3, 7-5 Finale: S Gomperts J van Wijk - E. Haslinghuis/E. Markenstein 6-4.6-1 zes van kesteren jSTGEEST - Teylin- I is terug in de KNVB. leen lange anonieme (ode in de afdeling kten de Sassenhei- eindelijk weer eens tief succes. De beslis- |swedstrijd tegen werd met 3-1 ge- fcnen en daarmee pakte ploeg van trainer Bert ft de titel in de afdeling pag. •ugde iij Sassenheimse was dan ook groot. De in opgerichte club had na .portieve verval (in 1974 Ide Teylingen nog in de nlde klasse) behoefte aan kifes. Vorig seizoen stak VTL nog een stokje voor maar 'voetbaljaargang werd dan flijk de promotie naar de klasse gerealiseerd, terechte titel", volgens ngen trainer Bert Korf /afer het hele seizoen beke- d verdienen we ook het pioenschap. Qua voetbal ■n we duidelijk de sterkte e r om uit de afdeling te ko el. moet je ook mentaal sterk le en dat brak ons in sommi st wedstrijden nog wel eens Maar vandaag heeft de g me niet in de steek gela- MMO reageerde gelaten op de gemiste kans om het kampioenschap te pakken. De spelers uit Hoogmade dronken rustig hun biertje en bedank ten de meegkomen supporters voor hun steun. „Het zat er ge woon niet in", concludeerde li bero Jacques van Leyden nuchter. Een terechte conclu sie omdat MMO slechts bij vla gen de indruk wekte echt te geloven in een positief resul taat waardoor Teylingen vrij wel de gehele wedstrijd kon domineren en dan ook terecht de bloemen in ontvangst kon Sfeer Het beslissingsduel op het sportpark vhn UDO kenmerk te zich vooral door een voor 'af delingsbegrippen' unieke voetbalentourage. In clubkleu ren beschilderde supporters, vuurwerk en een boerenkapel zorgde voor een sfeer waarin een boeiende partij voetbal voor de hoofdmoot moest zor gen. De tweeëntwintig acteurs stonden echter stijf van de ze nuwen waardoor het duel tech nisch en tactisch onder de maat bleef. De spanning ver goedde echter veel waardoor de ruim duizend toeschouwers zich geen moment hoefde te vervelen. Teylingen nam van af het beginsignaal het initia tief waardoor MMO al in vroeg stadium moest kiezen voor een opportunistische spelstijl waarin de lange bal op top schutter Ed Borst voor het ge vaar moest zorgen. De lange spits kwam echter zelden in het stuk voor omdat zijn bewa ker Jim Beuling een puike par tij afleverde. Ondanks het overwicht konden de Sassen- heimers lange tijd de balans in de wedstrijd niet doorbreken. De MMO-defensie bleek bij zonder hecht en de 39-jarige doelman Jan van Leeuwen plukte iedere bal moeiteloos uit de lucht. Tien minuten voor rust was hij echter kansloos toen René Zoet een vrije trap van Robert van Leeuwen in de touwen kopte: 1-0 MMO moest, na de openingstreffer de ver dedigende stellingen verlaten en trainer Bakker zorgde voor extra aanvallende impulsen door Thijs Mooren te wisselen voor Hans Disseldorp. Deze in greep zorgde voor wat meer druk op het doel van Wilfred van Leeuwen en Ed Borst en Hans van Goozen waren dicht bij de gelijkmaker. Teylingen- trainer Bert Kort maakte na de pauze niet de fout om zijn ploeg puur op het resultaat te laten spelen. Kort: „We moes ten zover mogelijk vanaf ons eigen strafschopgebied blijven spelen. MMO blijft met die lan ge spitsen levensgevaarlijk in-> de zestien meter en daarom bleven we met drie spitsen voetballen". Eenzijdig De tactiek van de Leidse oe- fenmeester pakte goed uit. Deze taferelen hebben lang bij Teylingen ontbroken. Maar na de overwinning tegen MMO kon er eindelijk feest worden gevierd De Sassen- heimers werden kampioen van de afdeling zondag. FOTO: HENK VAN DEN ENDE MMO kon Teylingen in de tweede helft niet onder druk zetten en bleef maar volharden in de lange bal. Dit leverde echter geen enkele kans op omdat de Sassenheimse defen sie geen enkele moeite had met de eenzijdige spelopbouw. Teylingen kreeg zelfs de beste kansen Robert van Leeuwen (ojb de paal) en Paul Haver (fraaie redding Jan van Leeu wen). In de slotfase van duel sloeg de vlam nog even in de pan. De overigens uitstekend leidende scheidsrechter Sinke haalde zich de woede van de MMO-aanhang op de hals door eerst een doelpunt van Rob van der Meer (buitenspel) af te keuren en verspeelde defini tief de kans op het ere-burger- schap van Hoogmade door de bal op de stip te leggen na een overtreding van Jan Hooge- boom tegen Jerry Berk. Paul Haver liet deze buitenkans niet onbenut: 2-0. MMO toonde echter veerkracht en bleef vol overgave jagen op de aanslui ting. Vijf minuten voortijd ver keek Teylingen-doelman zich op een schot van Hans Dissel dorp en het geloof keerde te rug brj MMO. Jan Hoogeboom zorgde bijna nog voor een stunt maar Paul Haver maakte in blessuretijd aan alle twijfel een eind en schoot zijn ploeg definitief in de KNVB. Voor MMO rest de nacompetitic en kan zich in deze loodzware herkansing laten inspireren door de tekst 'Geloven is kun nen' op een van de vele span doeken. Scoreverloop 35. Zoet 1-0. 80 Haver 2-0.85. Disseldorp 2-190. Haver 3-1 Teylingen Wilfred van Leeuwen, Van der Krogt, Van de Nouland, Beu ling. Bunders. Robert van Leeuwen. Van Nobclen, Koot. Zoet. Haver. Buk MMO: Van Leeuwen. Van der Geest. Van Leyden, Van Tol, Hoogeboom Erik Borst. Wolvers. Mooren (Dissel dorp). Van Goozen, Ed Borst (Ver- steegen), Van der Meer. LEIDEN - Fiks en De Al gemene hebben in het in haalprogramma rond Pa sen goede zaken gedaan. De eersteklasser uit Oegstgeest won het degra datieduel tegen Vrienden schaar (H) met 11-8 en herstelde daarmee de aan sluiting met de midden moot en De Algemene houdt zicht op de titel door een overwinning te gen De Bermen (8-6). De ontmoeting tussen Tempo en Jodan Boys werd afge last. De verdediging van Fiks speel de aanvankelijk te gretig, wat Vriendenschaar bekwaam uit buitte en steeds met gen kleinej voorsprong wegliep (0-1, 2-4 A 5). Theo Vreeken (2), Tanja Hui' zing en Jaap Rietdijk maakten rondom de paalwisseling 6-6 (rust) en 8-6 en die stand bleef ruim een kwartier intact. Tanja Huizing doorbrak de im passe met 9-6. waarna Gwenny de Best en Theo Vreeken er voor zorgden dat de spanning niet meer terug kwam: 11-8. „De bezieling was er weer en als die er blijft, moeten wij ons kunnen handhaven", blikte coach Daan Vreeken de toe komst optimistisch tegemoet. Ie 1? |rard van der hoeven DEN - Vital Timmermans I Eerste Paasdag de clubti- kn de Leidse wielervereni- 1 Swift-Casba. De allesbe- tende sprint tussen Tim- ans en (ex) profwielren- artin Schalkers bleef uit lat de in het TVM-shirt ge- J Katwijker in de laatste |>t in de remmen moest, t een te hoge snelheid kon (tiet op de weg blijven. Van een professionele wielrenner hadden de toeschouwers meer stuurmanskunst mogen ver wachten. Vital Timmermans, die overigens een sterke wed strijd reed. kreeg de bloemen nu wel erg gemakkelijk. De clubtitelstrijd van Swift- Casba kende opvallend veel deelnemers. Dat stemde voor zitter Pieter Evelein tot tevre denheid. „Het is tenslotte de meest belangrijke clubwed strijd van het jaar. Veel ren ners hebben hier tijdens het seizoen niet veel te zoeken. Toch waren er nu heel veel A- rijders. Zoals Laurens Koster en Mark Rasch die zaterdag nog in de klassieke 'Gasbel tour' reden en voor onze club flink wat punten scoorden dankzij een 10e en 22e plek. Vroeger was het clubkampi oenschap de koers van het jaar. Dat is nu niet meer zo. Hoe dat komt?Ik denk dat renners zich minder verplicht voelen. Men is individueel be zig. Als bestuur hoop je echter toch dat veel renners beseffen dat een clubkampioenschap van groot belang is voor het le ven binnen de vereniging. Met deze opkomst (64 renners) zijn we dik tevreden" aldus Eve lein. Zwaar parcours En de renners hadden er zin in. Levendige wedstrijden maakten het verblijf op De Bult aantrekkelijk. Bij de A- rijders bouwden Timmermans en Schalkers in de slotfase een voorsprong op van ruim 30 se conden. Op het zware parkoers waren zij onbereikbaar voor de ach tervolgers. De verrrassende ontknoping voorkwam een duel op de meet. Mare Faas wist tijdig uit de achtervolgen de groep te ontvluchten en pakte brons waardoor Rene van der Salm net naast het po dium kwam. Jan Hendrik La- gerweij werd vjjfde en Fer- nand Warmerdam zesde. Bij de B-amateurs ging de zege naar Alex Jansen die Erwin van Diest achter zich liet. Good-old Piet Kralt eindigde als derde voor Ruud Borst. Stan Paardekooper. Kees de Lange en Herman de Jong. In de C-kategorie was Kees de Goede de snelste met Henk Kern en Theo van Klink op de andere ereplaatsen. Nationaal kampioene Petra Grimbergen uit Rijnsburg ging met de Leidse paasbloemen naar huis nadat zij in de dameskoers Ma rion Borst achter zich had gela ten Sterkste junior was Andre Mohlman voor Frank Roe- lands en Maurice van den Berg. De nieuwelingen-titel was voor Douwe de Winter met Martijn Hortens en Niels van Liempt eveneens op het podium Bert van der Meer pakte dc vetera- ncntitel voor Rob Diederiks en Piet Turk. Hoge gras Tijdens de eerste helft keek De Algemene bij de Bermen steeds tegen een achterstand van één doelpunt aan, omdat zij door het hoge gras geen vaart in haar aanvallen kon brengen. De Leidenaars kwamen door Alfred I^ambooy en Diana Hoppenbrouwer na 4-4 (rust) voor het eerst aan de leiding (4- 6). geholpen door een gemiste strafworp van de thuisploeg op 4-5 Arnout I>ambooy en nogmaals Diana Hoppenbrouwer hiel den op 5-6 en 6-7 de marge in stand en typerend voor het be tere spel was ook dat de enige tegentreffers na rust strafwor- pen waren.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19