Quick Boys kan gaan aftellen Rijnsburgse Boys is vrijwel veilig Alphense Boys stunt tegen DWV Randstad Sport houdt zicht op periodetitel Mat FC Lisse ten onder tegen NSW CaidóaQounant SPORT TOPSCORERS Noordwij k-speler s blijken in trek Ter Leede-dames pakken de titel Noordwijk verspeelt laatste kans op titel ARC ruim langs Scheveningen I Na remise tegen ARC en winst op Rozenburg: DINSDAG 21 APRIL 1992 KNVB zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys) 18. Eric Grossman (Ter Leede) 17. Ron de Jager (Rijnsburgse Boys)Rob Bink (Lei den) 15; Patrick Scheurwater (Noordwijk) 12; Kees Krayenoord {Katwijk) 10.Leo van der Wetering (RCL), Koen Warnau (Hazer- woudse Boys) 8; KNVB zondag: Steef Roodakkers (UDWS) 20; Dennis Stuifzand (Docos) 16 Wilco Otte (SJC) 12. Yacha Farhane (LFC) 11; René Rotteveel (SJZ) 10. Hein van Heek (Meerburg) 10; Rober Marij- nen (WSB). Rene de Jong (Alphense Boys). Per Veilbrief (ROAC). Marcel van der Burg Roodenburg) 9 Afdeling zondag: Ed Borst (MMO) 18; Richard Kooien (Leidsche Boys) 12; Hennie Sicbert (VNA) 11;, Robert Valk (Bernardus) 8; Gé Tegelaar (FC Rijnland) 8. NOORDWIJK - Noordwijk dreigt volgend seizoen de dupe te worden van de belangstelling van diverse clubs uit het betaalde voetbal voor de roodwitte talenten. Voet balscouts bezochten het afgelopen seizoen regelmatig sportpark Duinwetering en lieten hun begerig oog val len op Patrick Scheurwater. Leonard van Utrecht, Bram Marbus en doelman Rob van Dijk. Vooral het Rotter damse Excelsior (Marbus en Scheurwater). Telstar (Van Utrecht) en Haarlem (Van Dijk) hebben al blijk gegeven van hun belangstelling. Noordwijk-trainer John Eelman is niet erg gelukkig met de situatie. ..De spelers gun ik uiteraard de sportieve verbetering maar voor de club is het erg ongunstig. De overschrijvingstermijn naar het betaalde voetbal loop namelijk veel langer door dan bij de amateurs. Daarom is het mogelijk dat er na 31 mei nog spelers verdwijnen. En dan is het niet meer mogelijk de selectie te versterken". LEIDEN - Alphense Boys kan zich gaan opmaken voor een rustig slot van de competitie. De 1-0 overwin ning tegen koploper DWV zorgde er voor dat het gevaar voor degradatie nu definitief geweken is en plaats in de subtop haalbaar is voor de Al phense debutant in de hoofdklasse. .Alphense Boys speelde vooral tac tisch een uitstekende wedstrijd te gen de Amsterdamse lijstaanvoer der. DWV trok vanaf het beginsig- naal het initiatief naar zich toe maar kon nauwelijks gevaarlijk worden omdat de Bahlmann-equipe de de fensie goed gesloten hield. Naarma te de eerste helft vorderde kroop Al phense Boys steeds meer uit de schulp en dwong DWV steeds verder terug in de eigen stellingen. Het doelpunt van de ijverige Marco Pari- nussa vormde dan ook de bekroning van het prima spel van de roodwit- ten. Na de pauze kreeg Alphense Boys het erg moeilijk. DWV moest immers winnen om mee te blijven doen in de race om de titel. De Al- phenaren gaven echter geen krimp en bleven zonder veel problemen overeind waardoor de 1-0 zege niet meer in gevaar kwam. LEIDEN - De dames van Ter Leede pakte na een 9-0 ove ning tegen HOV de titel in de hoofdklasse van het land damesvoetbal. De Sassenheimse vrouwen hadden aan e< lijkspel voldoende maar lieten in Rotterdam zien dat het pioenschap dit seizoen bij de sterkste ploeg is terecht men. Sportief kan de voetbaljaargang '91-92 niet meer st het sportpark aan de Menneweg. Sassenheim is weer tei de voetballandkaart na de kampioenschappen van Teylj en Ter Leede (dames en heren). De bekroning van een matig voetbaljaar leverde de Ter Leede-dames weinig p men op. HOV kon alleen in de beginfase voor wat weei zorgen maar na de openinsgtreffer van Nathalie Geerisl de Sassenheimse doelpuntenmachine goed op gang en s pas toen de negen bereikt was. International Geeris vi nog drie doelpunten aan haar totaal toe en Caroline Roei mone Zandvliet. Annette Beerendonk en Els Schoen schop) tekenden voor de overige treffers. LEIDEN - Noordwijk heeft in Maassluis de laat ste kleine kans om nog een rol van betekenis in de eerste klasse A te kun nen spelen niet kunnen pakken. De ploeg van trai ner John Eelman verloor met 2-1 en dat betekende het definitieve einde van de kampioensaspiraties van de rood witten. Eelman toonde zich na afloop teleurgesteld over het falen van zijn ploeg in het slot van de competitie. Noordwijk haal de uit de laatste drie duels slechts één punt en daarmee gaf het Quick Boys een vrije doorgang richting de titel. ..De ploeg is de laatste tijd uit vorm en we missen het vermogen om dan via wat extra arbeid toch de punten te pakken. Maar Noordwijk heeft ook ver zuimd om in de periode waarin het allemaal wel goed liep een buffer op te bouwen waardoor het puntverlies van de laatste weken wat minder schade had kunnen aanrichten", aldus de Noordwijk oefenmeester. In de beginfase van het duel in Maassluis gaven de kustbewo ners nog wel blijk van enige ambitie maar Bram Marbus en Leonard van Utrecht verzuim den het overwicht te verzilver en. Excelsior Maassluis putte moed uit dit onvermogen en nam het initiatief over en Ron Berveling zette zijn ploeg na twintig minuten op voor sprong. Vlak voor rust maakte Faust van der Meer uit een strafschop (overtreding Rob Ruygrok) er 2-0 van In het tweede part van het duel trok Excelsior Maassluis zich ge- ruialoos terug tot eigen heift. omdat het met deze stand wel content was. Noordwijk daar entegen probeerde uiteraard nog wel iets terug te doen maar ontbeerde daarvoor doodeen voudig de stootkracht. De pijp was leeg bij de Eelman-equipe en het doelpunt van Cliff Com- valius vanaf elf meter had lou ter alleen nog waarde voor de statistieken. PSV-toppers op bezoek bij SVLV VOORSCHOTEN - Hans van Breukelen en Juul Ellerman van PSV zijn morgen de gast van de Voorschotense vierde klasser SVLV. De profvoetbal lers uit Eindhoven verzorgen vanaf half twee een gevarieer de training waarbij alle aspec ten van het voetballen aan de orde zullen komen. Als afslui ting mogen de deelnemers proberen de doelman van het Nederlands Elftal van elf me ter te verschalken. Ook niet le den van SVLV zijn welkom op het sportcomplex aan de Julia na van Stolberglaan in Voor schoten. ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft aan het paasweek einde drie punten overgehou den. Zaterdag bleef de Koren brigade nog steken op een punt tegen Rijnsburgse Boys maar Tweede Paasdag werd overtuigend gewonnen van Schevenirfgen (3-0) waardoor de kansen op de derde periode- titel nog niet verkeken zijn. ARC en Scheveningen vormen samen twee verrassende outsi ders in de eerste klasse A. Bei de ploegen werden vooraf ge tipt als degradatiekandidaten maar al snel bleek de concur rentie zich te verkijken op de kracht van ARC en Schevenin gen. Vooral de debutant uit de kustplaats boekte de laatste weken goede resultaten en was op weg naar de derde periode. Op sportpark Zegersloot bleek ARC echter toch een maatje te groot. De Racing speelde agressief en liet Scheveningen niet in de wedstrijd komen. Voor rust faalden de roodzwar ten achter in de afwerking en moest een strafschop voor de openingstreffer zorgen. Arjan van der Laan benutte deze bui tenkans. Na de pauze bleef ARC domineren en liep zonder problemen uit naar 3-0 via een eigen doelpunt van de Scheve- nmgers en Jacques Key. Idoor KEES VAN KESTEREN KATWIJK - De brede grijns („Van zo'n doelpunt daar droom je van") op het gezicht van Quick Boys middenvelder Floor van Duijn liet na afloop van het duel tegen Katwijk aan duidelijkheid niets te wensen over. De kleine middenvelder vormde het stralende middelpunt van de feestvreugde op Nieuw Zuid. Zijn treffer besliste immers niet alleen het prestigeduel in de kust plaats maar betekende ook een enorme stap rich ting de prolongatie van de titel. De sfeer in de duinpan was dan ook na afloop opperbest. De lang verguisde Quick Boys trainer Wim van Zwam kwam handen tekort om de felicita ties in ontvangst te nemen en de Bleiswijker genoot met vol le teugen van deze triomf. ..Het is voor mij geen makke lijke periode geweest. Maar ik ben blij dat ik heb doorgezet en dat ik daar nu de vruchten van kan gaan plukken". Een paar meter verderop was het aanzierjijk rustiger. Katwijk trainer Arie Lagendijk stelde zich zoals gewoonlijk zeer di plomatiek op maar hij besefte heel goed dat de kans op het kampioenschap voor de oran- jchemden verkeken was. De Leidse oefenmeester is echter realistisch genoeg om te besef fen dat zijn team nog over te weinig inhoud beschikt om zich een dergelijke status aan te meten. De kwalificatie 'ge wogen en te licht bevonden' klinkt wellicht wat overdreven maar Katwijk wekte te weinig de indruk echt te geloven in een positief resultaat in de confrontatie met de plaatsge noot waardoor de op papier aantrekkelijke wedstrijd de ruim 4000 toeschouwers bij vlagen slechts kon boeien. Verwachtingen De Katwijkse derby vormde geen uitzondering op de spor tief tegenvallende wedstrijden tussen de rivalen in de bollen streek. De verwachtingen van de voetballiefhebbers Nieuw Zuid kwamen weer niet over een met de geleverde presta ties binnen de witte lijnen. Katwijk startte echter veelbe lovend. De Lagendijk-equipe verzuimde echter te profiteren (Marco de Ridder) van de cha os in de Quick Boys-defensie die door de positiewisseling van Gert Aandewiel en Marco Dijkhuizen veel overeenkom sten vertoonde met een schip zonder anker. Wim van Zwam reageerde echter alert en pos teerde Aandewiel permanent in het hart van de verdediging waardoor de rust terugkeerde bij de thuisploeg. Katwijk bleef de wedstrijd echter domi neren maar het gemis van de geblesseerde spitsen Gijs Collé en Marco van der Plas werd in deze fase pijnlijk merkbaar aangetoond. Het counterende Quick Boys kreeg dan ook de beste kansen. Maar Frenk van der Kiev en Floor van Duyn za gen respectievelijk de paal en Katwijk-doelman Teun van Duyvenbode hun doelpogin gen dwarsbomen. Oplevinh Na de pauze gaven beide ploe gen duidelijk blijk van hun ambities om de status quo in de derby te doorbreken. De eerste kans was voor Katwijk. Kees Krayenoord kreeg een vrije doorgang richting Tom van der Niet maar zijn inzet eindigde met een doffe knal op het aluminium. Nauwelijks een minuut later was het de beurt aan Quick Boys. Maar Leen van der Plas zag geen kans de betrouwbare Katwijk- Dennis Jan Mieras komt te laat. Floor van Duijn heeft de treffer op zijn schoen en besliste daarmee de derby in de Katwijkse duinen. FOTO: HENK SNAl doelman Teun van Duyvenbo de te verschalken. Deze ople ving was echter maar van kor te duur en al snel nam de wed strijd weer de vorm aan van een flipperkast waarbij het steeds maar de vraag was waar de bal heen zou rollen. Van eni ge opbouw was in de tweede helft nauwelijks nog sprake. Maar terwijl de meeste toe schouwers zich al verzoenden met een puntendeling zorgde Floor van Duijn voor het keer punt in de wedstrijd. De kilo metervreter schatte een in- worp van Hans van der Plas op de juiste waarde en schoof de bal achter Van Duyvenbode; 1- 0. Katwijk reageerde met een furieus slotoffensief en Floor van Duijn maakte de uitver kiezing tot 'man van de wed strijd' helemaal waar door de bal van de lijn te koppen na mistasten van Tom van der Niet maar veel meer leverden de wanhoopspogingen van de oranjehemden niet op. Quick Boys gaf de overwinning niet meer uit handen en kan zich gaan opmaken voor het kampi oensfeest. Volgende week kan de vlag al in top. Scoreverloop: 80. Floor van Du Quick Boys: Van der Niet, Roj van Duijn), Haasnoot. Aam Hans van der Plas. Pluimgraaf huizen. Floor van Duijn. V; Klcij. Leen van der Plas Kanbi Katwijk. Van Duijvenbode Zeist. Pouw. Langemaat.De Langeveld. Verhoogt, Miera (De Haas). Krayenoord. De Rid door GERARD VAN DER HOEVEN ZOETERWOUDE - Dankzij een 1-2 zege bij SJZ blijft Randstad Sport in de race voor de derde periode. Daarmee be houden de Voorschotenaren de kans om via de nacompeti- tie te promoveren. Het is ech ter de vraag of de equipe van trainer Cor Pennenburg op een hoger niveau wat te zoeken heeft. Dat neemt niet weg dat de zwart-witten de kans op de loodzware met beide handen zullen aangrijpen. De tweekwamp tussen SJZ en Randstad Sport was in de eer ste helft bijzonder attraktief. De bezoekers hadden het beste van het spel en drukten dat uit in twee doelpunten. Na tien minuten gaf Marco Rotteveel van SJZ een hoekschop weg. Daaruit kreeg de geheel vrij staande Ronald Hendrikse de bal en hij liet met een knap schot doelman Plooij kansloos. De vreugde was van korte duur. Na een vloeiende combi natie tussen Ron Belt en Peter Bos kwam de bal bij Ronald van der Maat die doeltreffend uithaalde. Bob van Aken na mens de bezoekers en René Rotteveel van de thuisclub wa ren dicht bij succes maar ble ven met lege handen. Nadat Ron Belt rakelings naast het doel van Marcel Delmer had gekopt was het aan de andere kant wel raak. Ronald Hen drikse bracht Frank Hogewo- ning in stelling en via de vin gertoppen van doelman Plooij en de binnenkant van de paal caramboleerde de bal in het doel: 1-2. Nog voor de thee moest SJZ-trainer Helder de geblesseerde Marco Rotteveel en Van der Maat vervangen door good old Wim Bos en Ray mond de Heiden. Na de pauze was René Rotteveel dichtbij de gelijkmaker maar zijn knappe kopbal werd met een schitte rende save door goalie Delmer uit de bovenhoek getikt. Hoe wel Randstad Sport SJZ het spel liet maken waren de be zoekers af en toe toch gevaar lijk. De beste kans evenwel was voor de groen-witten. Har ry Berg legde vanaf de achter lijn de bal terug op de inko mende Rob Retel maar die joeg de bal naast het doel. Na afloop was Randstad Sport- trainer Cor Pennenburg dik te vreden. ,.We richten ons op de derde periode. SJZ haakt nu af en het gaat tussen Meerburg en Randstad Sport. Het wordt nog zwaar. Zondag naar Docos en dan UDWS. Als we de derde klas halen zal het noodzakelijk zijn ons te versterken. Met name in de voorhoede kunnen we nog wel wat aanvalskracht gebruiken". Scoreverloop: 10. Hendrikse 0-1. 15. Van der Maat 1-1. Frank Hogewoning 1-2. SJZ: Plooij. van der Poel, Pieterse, Marco Rotteveel (Wim Bos), de Lan ge. Peter Bos. Belt. van der Maat (de Heiden). Berg. Retel en Rene Rotte veel. Sport: Delmer. Hoogduin. Kyrkman. Hogewoning (Wim den Hollanden. Penseel, van Aken. Hendrikse. de Ja ger. Ron den Hollander. Nijssen (Omloo), van der Zon. LEIDEN Het seizoen is duidelijk over voor FC Lisse. D spelende ploeg van trainer Ruud Bröring speelde in Nu dorp zonder inspiratie waardorr het tegen degradatie kno de NSW vrij eenvoudig de punten kon pakken. FC Lisse zonder de geschorste René Ras en Carlo de 1 speelde in de eerste helft nog wel redelijk voetbal maar h brek aan agressie zorgde ervoor dat de NSW-defensie zi problemen de nul kon handhaven. Na de pauze besefte de ploeg dat men van Lisse weinig te vrezen had en na veert conden gaf de Dick van der Planck zijn ploeg een zetje in d de richting door FC Lisse-doelman Paul Veenboer te pas: Deze treffer werkte bijzonder inspirerend op de Viergever pe en de Lissenaren kwamen niet meer in het stuk voor. van der Planck maakte met zijn tweede treffer een einde aa twijfel en bezorgde daarmee zijn ploeg de belangrijke puni de strijd tegen degradatie. Idoor GERT-JAN 0NVLEE ALPHEN AAN DEN RIJN/RIJNSBURG - Het moet gek lopen wil Rijns burgse Boys dit seizoen opnieuw nog serieus in degradatiegevaar komen. De Rijnsburgers hielden aan het Paasweekeinde drie kostbare punten over en speelden zich met die score vrijwel in veilige ha ven. 'Als we in de laatste drie wedstrijden nog een verdwaald puntje pakken, blijven we er zeker in', schatte ook Arie Kurver gistermiddag de situatie van zijn ploeg rooskleurig in. Met die inschatting had de Rijnsburgse oefen meester overigens wel di rect het grootste gedeelte van het positieve nieuws gehad. Want het was alle maal verre van groots wat Rijnsburgse Boys bij ARC (1-1) en tegen Rozenburg (3-1) liet zien. Over het vertoonde spel wilde Kurver het na afloop van de 'dubbel' dan ook nauwelijks meer hebben. 'Het was slecht, superslecht. Meer kan ik er echt niet over melden. Ik denk dat dit soort voetbal hoort bij de positie die we momenteel op de ranglijst bezetten. An ders weet ik het ook niet'. Dat Rijnsburgse Boys in Al phen niet tot het betere voet bal kwam. was beter te begrij pen dan het slappe optreden dat de geelzwarten thuis tegen Rozenburg produceerden. Waar bij ARC bijvoorbeeld 'nieuwkomers' Gert van Beel- en. Peter en Robert van Duijn nog in de basis startten, had Kurver voor de thuisbeurt ge kozen voor routiniers Ron Car- li en Leon Vonk en natuurlijk de van een schorsing terugge keerde Dick Heemskerk. 'Na men' het evenwel ook niet echt maakten. Hetgeen Kurver ove rigens nauwelijks verraste. 'Ik wist dat Carli en Vonk niet honderd procent waren en dat Koet en Aandewiel eigenlijk ook beter niet konden spelen. Maar ik moest toch wat. Zoals het tegen ARC ging. kon ge woon niet. Dus ik heb die spe lers op hun verantwoordelijk heid gewezen en ze laten star ten'. Tempoloos Werkelijk beter ging het dus duidelijk niet. Zelfs de meeval ler die de ploeg al in de vijfde minuut in de schoot werd ge worpen (Rozenburger Ronald Vermeulen trapte Jaco van Delft na en kon vertrekken), bleek nauwelijks aan de Kur- ver-elf besteed. Rijnsburgse Boys viel tempoloos aan en moest regelmatig zelf alle zei len bijzetten op de momenten dat Rozenburg knappe coun ters produceerde. Jan Blan- kespoor had al wat fraaie red dingen op zijn conto staan, zo als ook de lat en de op de doel lijn geposteerde Hennie Koet al een treffer van de gasten hadden voorkomen, toen Mar tin de Louw de zo belangrijke openingsgoal op het bord bracht. Waar Ron de Jager al eens de rechterstaander naast doelman Perry Hoogstad had geraakt, vond De Louw in de 43e minuut met een enorme uithaal het net achter die Ro- zenburgse goalie. Diezelfde De Louw had tweede dagen eerder in Alphen ook al een heel belangrijke rol ge speeld. Ook daar was hij het die namens Rijnsburgse Boys het 'vijandelijke' net vond. Ook op Sportpark Zegersloot koos De Louw voor die treffer de 43e minuut uit. Het betrof toen echter wel de tweede helft. En het was niet de ope ningsgoal. maar de gelijkma ker die door Martin de Louw werd gerealiseerd. Een late, maar op zich verdiende gelijk maker. overigens. Na een rede lijk gelijkopgaand eerste deel, had ARC dan wel het eerste kwartier na rust benut om de gasten bij vlagen weg te spelen en ook de leiding te nemen, na die 1-0 van Arjan van der Laan was het ook wel direct gedaan met de Alphense dadendrang. De Racing wenste zich tot counteren te beperken en schonk met die instelling het even overrompelde Rijnsburg se Boys de kans terug in de wedstrijd te komen. De forma tie van Kurver, met Carli en Vonk als wisselspelers in de ploeg, profiteerde daarvan en was via Vonk en De Louw (kop bal tegen de lat) en Ron de Ja ger al driemaal dichtbij de 1-1 geweest, voordat De Louw doeltreffend uithaalde. Balverlies In Rijnsburg begonnen de Boys met een aanzienlijk pret tiger stand aan het tweede deel. Met de 1-0 voorsprong op zak en het man-meer-gegeven kon het toch bijna niet meer fout gaan. Dat ging het uitein delijk dus ook niet, maar een overtuigende tweede rond gang werd het allerminst. De Rijnsburgers grossierden te gen de zich ver terugtrekken de tegenstander in balverlies en maakten het zich op d ze nog knap moeilijk. E> in de eerste helft, diende man Jan Blankespoor m< te regelmaat zijn talenten nen, terwijl het voor he van Perry Hoogstad aanv lijk nog erg rustig blee nadat invaller Gert van I 2-0 had binnengetikt stad had een knal van niet onder controle geki en Evert van der Beek vi benutte strafschop (ov ding Heemskerk) de spa weer had teruggebracht anderde dat beeld. Roze viel nu wel met alle risico dien aan (en was via Va Beek nog heel dichtbij d en schonk Rijnsburgse daarmee de gelegenheid zijn beurt lustig op los te teren. Ron de Jager (3x). genheidsspits Van Beele en Wim Hooymans mist die slotfase evenwel nog dan riante mogelijkhede teller stokte uiteindelijk nog bij 3-1, omdat onforti ke De Jager na een voorzi invaller Peter van Duijj' een keer raak kopte. ARC-Rijnsburgse Boys 1-1 (0 Scoreverloop: 56. Van der La 88. De Louw 1-1. ARC: Turkenburg, Van der Bloemheuvel, Wouters. Kiel der Laan. Vermeer, Lammen Key. Dijkman (Bon). Rijnsburgse Boys: Blankes pojl Beelen. Aandewiel. Knrfmak Delft. Hooymans. Peter van Robert van Duijn (Carli). De Koet (Vonk De Jager Rijnsburgse Boys - Rozcnbufl 0). Scoreverloop: 43. De Louw Van Beelen 2-0. 82. Van der B< 95. De Jager 3-1. Rijnsburgse Boys Blankesp< Delft. Aandewiel (Van Beelei maker. Heemskerk. Hofl Vonk. Carli (Peter van DuiJ Louw. Koet, De Jager. I

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18