»irk de Wolf als Efcedder van België' Roeiers Skadi tel sneller dan Laga Desillusie voor badmintonploeg Short en Timman vechten terug iQowiant SPORT 17 rie ritzeges jr Ludwig Corrie de Bruin 56,48 met discus Volleybalsters hooguit zevende Tweede plaats basketbalsters Zweden verliest het monopolie Siurier maakt erke indruk PM' timman Turnsucces trainer Arkajev sportwereld DINSDAG 21 APRIL 1992 jRISA - Olaf Ludwig heeft het afgelopen •einde in de Ronde van Aragon drie etappe- 6 k geboekt. De Duitser uit de ploeg van Peter /on twee sprints en een korte tijdrit. In de was Jelle Nijdam met een vijfde plaats de Nederlander. In het algemeen klassement n Nijboer de hoogst geklasseerde landge- Hij staat veertiende op 33 seconden van ig. Dinsdag vertrekt Ludwig met acht se- jn voorsprong op Tourwinnaar Indurain jde top van Cerler, alwaar hij vrijwel zeker id van zijn gele trui zal doen. Ludwig nam pasen overigens al vrijwillig afstand van leiderstrui in het toernooi om de wereldbe- imdat Luik-Bastenaken-Luik 'toch geen voor hem is'. De Belg Dirk de Wolf werd de leider. Snelle primeur Jos Verstappen ZANDVOORT - Jos Ver- stappen rijdt snel, maar wint en leert ook snel. De autocoureur uit Montfort ze gevierde gisteren tijden de Paasraces op het circuit van Zandvoort in de Opel-Lotus- klasse. meetellend voor het Beneluxkampioenschap. Het was pas de derde race van de 20-jarige coureur Vorig jaar nam hij nog deel aan kartraces. Van de start nam Verstappen meteen de kop, zonder die ook nog af te staan. Alleen Eglem kwam dichterbij, maar slaagde er niet in het jeugdige talent in te de halen. ZEVENBERGEN - Corrie de Bruin van Sliedrecht Sport heeft zaterdag in Zevenbergen een uit stekende prestatie geleverd bij het discuswerpen. De 15-jarige at lete uit Hardinxveld-Giessen- dam. zusje van Erik de Bruin, kwam tot een afstand van 56,48 meter. De juniore bleef daarmee slechts 2,52 meter verwijderd van de olympische b-limiet voor Bar celona. Het nationale jeugdre- cord staat met 59,22 meter op naam van Jacqueline Goormach- tigh (PAC). Corrie de Bruin lever de de volgende series af: 54,24 - 50.60 - 54.80 - ongeldig - 56.48 - 55.38 meter. MONTREUX De Nederlandse volley balsters kunnen bij het internationale toernooi in Montreux hooguit zevende worden. Dan moet in de laatste wed strijd worden gewonnen van de Zwitser se gastvrouwen. Oranje verspeelde za terdag de kans op een hoger klassering door ook tegen Brazilië ver onder de mo gelijkheden te blijven: 10-15 9-15 0-15. Bondscoach Peter Murphy stuurde bij aanvang zijn tweede keus binnen de lij nen. Dat zestal, met Koenen als spelver- deelster, deed het nog niet eens zo slecht zonder uitzicht te krijgen op een goed resultaat. De vele wisselingen baatten ook al niet. De „basis" kreeg in de derde set, vooral door eigen stopfouten, zelfs een pak slaag. VALENCIENNES - In een inter nationaal vrouwentoernooi in Va lenciennes heeft het Nederlandse basketbalteam de tweede plaats bereikt. Eerst werd Budapest ver slagen met 70-59 (31-29). Daarna versloeg Nederland een All Stars team (Amerikaanse speelsters in Franse competitie) met 84-78 <41- 36). Tot slot verloor Nederland van het Franse USVO met 59-88 (26-51). In de finale was Neder land tegen USVO weer te zwak 62-81 (30-47). Scorers in de eind strijd waren: Schaap 2. Weeda 4, Allers 2. Carla Maas 8. Lia Maas 4, Lewis 10, Hermsen 4, Wender 6, Van Embricqs 22. STUTTGART - Aan de hegemonie van het Zweedse tafeltennis bij de mannen is gisteren in Stuttgart een einde gekomen. Voor de eer ste keer sinds 1978 bleven de Scandinaviërs tijdens de Europese ti telstrijd steken in de kwartfinale van het individuele toernooi. De Duitser Jörg Rosskopf (22) profiteerde van de algehele Zweedse malaise. Met een zege van 3-1 op de Belgische vechtjas Jean-Michel Saive veroverde de ex-wereldkampioen dubbelspel zijn eerste Euro pese titel. Drievoudig titelhouder Mikhael Appclgren werd al in de derde ronde gestuit. De dertig-jarige Zweed verslikte zich in de Chi nese baltovenaar Xinhua Chen, die sinds twee jaar voor Engeland uitkomt. De vijf Nederlanders sneuvelden al snel in het internationale ge weld. Gert Kobes en Peter-Paul de Vrind haalden het hoofdtoernooi niet. Een stuntje van Danny Heister en Trinko Keen in de eerste ron de bleef uit. Haldan bereikte via de Italiaan Ricci, afkomstig uit het kwalificatietoernooi, moeiteloos de tweede ronde. De kopman van Oranje had daarna bij Grubba. die hem twee jaar geleden bij het EK in Göteborg in de kwartfinale uitschakelde, weinig in te brengen. De Pool zegevierde tamelijk simpel in vier games: 21-16, 15-21. 21-19 en 21-15. NE BANIERINK In het voorjaar de (vroege) aanvallers .ljjrak nog één naam een reputatie op dat h ied. Dirk de Wolf vulde f leemte afgelopen zon door na 120 kilometer i^lde spits zijn schok- ia juderende lijf als eer- l\jover de finishlijn van -Bastenaken-Luik te elcken. it [roeide er meteen mee uit m olksheld nummer één in letjié en verzoende zowaar even de Vlamingen en gijniërs. „Redder van Bel- werd er geroepen. Want ;nd België, in het prille 1aar op de been gehouden kleinere zeges van Capiot g useeuw. was hard aan een „|t klassiek succes toe. De voorkwam overigens met een succes voor het mis- :n nog wel net zo erg om ïfen verlegen zittende Ne- indse cyclisme. Steven ;s maakte zijn favorieten- j nin of meer waar maar 'l de tegelijkertijd een nieu- [tl veede plaats toe aan zijn ddels imposante lijst. kssport rennen is bij onze zuider- n zo ongeveer volkssport mer één. Jarenlang domi- le het land ook het mon- wielrennen maar die tij- liggen inmiddels al een e achter ons. Wie kan zich ers de laatste Belgische herinneren die vol- dig mee kon doen orn de hoofdprijzen in de grote ron den. De erfenis die de grote Eddie Merckx achterliet kon in feite alleen een beetje worden opgepakt door Lucien van Impe. Maar dan praten we al weer over pakweg tien jaar ge leden. Op het klassieke vlak waren de Belgen echter beter bedeeld. Coureurs als Vande- raerden, Planckaert. Crique- lion, Van Hooydonck en Van Lancker, om zo maar eens een paar namen te noemen, speel den ieder jaar een vooraan staande rol. Dit jaar stond de teller nog op nul toen het pelo ton in Luik neerstreek voor de laatste wedstrijd op Belgische bodem. In de Belgische pers werden de verhalen steeds somberder en kritischer. Wei nig prestaties in een periode dat de (sponsor)markt en dus werkgelegenheid voor profes sionele fietsers steeds dunner wordt. België kent nog twee se rieus te nemen profploegen: Lotto en Tulip. Eerstgenoem de equipe, die ook op zoek is naar een sponsor, draait volle dig op Johan Museeuw, de eni ge echte topper die het land nog rijk is. En Tulip is aan zijn tweede en waarschijnlijk laat ste jaar bezig onder die naam. Want de Nederlandse directie van het bedrijf is niet bijzon der onder de indruk van de prestaties van de volgelingen van José de Cauwer. Krachtpatser Zoals wel vaker in tijden van hoge nood. bleek de redding nabij. De lelijkste en tegelijk leukste Belg in het zadel, te genwoordig in Italiaanse dienst, zorgde er voor. Dirk de Wolf staat niet bekend om zijn grote zeges, maar blinkt wel uit in een hoop andere dingen. De 31-jarige krachtpatser uit Pajottenland is zo ongeveer de lelijkste fietser uit het peloton. Zijn duw- en trek werk op de fiets kost hem al de nodige kracht maar daar komt nog bij dat hij de vreemdste bewegin gen maakt met zijn hoofd en daar ook nog eens de gekste bekken bij trekt. Daarnaast is hij iedere dag steevast het eerst uit bed van allemaal. Lo gisch, want hij heeft veel tijd nodig voor zijn grootste hobby: trainen. De Wolf werd in 1989 tweede in Parijs-Roubaix en streed lange tijd vooraan op het WK in Chambérv totdat een valpartij hem uitschakelde. De defini tieve doorbraak kwam in 1990 bij PDM toen hij tweede werd op het WK in Japan achter Dhaenens. Daar ook openbaar de zich een andere karakter trek van de Belg. Hij is nooit te beroerd om te werken en offert zelfs zijn eigen kansen er wei eens voor op. „Liever het hele jaar door bij de eersten dan een keer winnen. Ik rij graag aan vallend en een renner moet koersen naar zijn h'art", liet hij zich meerdere malen ontval len. In Luik-Bastenaken-Luik van zondag deed hij het niet an ders. Op de cóte De Wanne, na 151 kilometer was hij dan ook van de partij toen zes renners in de achtervolging gingen op een nog vroegere vluchter, de Litouwer Lupeikis. In die groep naast De Wolf ook Chi- appucci. Rezze, Holm, Ander son en Steven Rooks. Laatst genoemde, bekend om zijn af wachtende houding, geloofde totaal niet in die vlucht. „Ik heb tot aan het eind gedacht dat er een man of twintig bij zouden komen", gaf hij na af loop toe. Dirk de Wolf dacht er anders over. „We hebben een minuut en die moeten ze eerst dichtrijden", riep hij Rooks meerdere malen toe. Hij bleef geloven, ook toen de Rus was bijgehaald en achtergelaten, net als achtereenvolgens An derson, Rezze, Holm en Chiap- pucci. Dat het tweetal uitein- f HAAG - Jim Cou- heeft in Hong Kong topplaats op de we- ranglijsfvan een extra retje voorzien. Na Mel- rne en Tokyo was de rvvinning van de Ame- an in Hong Kong geen ;atie, maar toch wel verrassing. rier moest namelijk lag twee partijen spe: Eerst de door regen £6 erbroken halve finale !üs n Brad Gilbert en vijf later de eindstrijd te- Michael Chang. Het echter geen probleem Courier. ig begon weliswaar met doorbraak, maar moest in twee sets buigen voor :ersterke Courier. ter van het vrouwenten- ei. Monica Seles, had het in isg ston iets gemakkelijker, speelde een uurtje met Garrison (6-1 6-1). De Joe- ivische verloor gedurende i'g, iele toernooi geen enkele In Tampa won de Peruvi- Jaime Yzaga de finale te-, de Amerikaan Malivai lington. Tussen de on sbuien door speede Was- ton aanvallender, maar a toonde zich een haar- rp passeerder van de ach- vi! n, 3-6 6-4 6-1. Gabriel Mar- ndpeeft zijn eerste ATP-toer- gewonnen. De 22-jarige i ntijn. nummer 78 van de ldranglijst. versloeg op i naar de finale in Nice vier to ts met een hogere waar- 01 )g. Arrese. Gilbert, Cham- en Sampras. In de eind- I versloeg Markus de 5JJ jaard Javier Sanchez met Crt 4. n Borg trekt nog altijd veel :houwers. Op sportief ge- is de terugkeer van de nu hge weedse legende •iu ;r nog geen succes. Giste- ,i0 verloor Borg in twee sets de Zuidafrikaan Wayne eira:7-6 6-2. Toch stelde dat hij nog steeds plezier in tennis en dat er een ■nde lijn in zijn spel te is. „Ik zou meer van dit ^wedstrijden moeten kun- spelen, ik heb competitie om beter te worden dan - ben en ik heb het gevoel jit dat nog steeds mogelijk HOUTEN - Skadi heeft afge lopen weekeinde voor de twee de keer de Oude Vier op de Varsity gewonnen. Opge zweept door de ploeg van Laga uit Delft roeiden de favorieten Koos Maasdijk, Pieter Wilten- burg. Cees Koppelaars en Gert-Jan Oelderik een nieuw baanrecord: 9.48. De strijd in dit traditionele hoogtepunt van het studentenroeiseizoen was spannend van start tot fi nish. Onder tamelijk eerlijke omstandigheden had Skadi alle moeite Laga van zich af te schudden. Volgens Wiltenburg maakte dat met name de laat ste kilometer tot een martel gang voor de favoriete Rotter dammers. „Ze bleven als kauwgom aan ons voetenbord kleven". Gelegenheidscoach Hans Lycklama, zelf als roeier de grote kracht achter de eer ste Skadi-zege in 1981. vond achteraf niet dat zijn ploeg on der het favoriet zijn had gele den. „Typisch Nederland om de underdog te willen zijn. Wij hebben gewoon ons eigen plan getrokken". Opmerkelijk in de 109e Varsity was de splitsing in het veld. Nereus kon redelijk meekomen met Skadi en Laga, maar Njord, Aegir, Triton en Argo verloren meer dan een halve minuut op de winnaars in de race waarin het water ein delijk tot rust was gekomen. Supporters van Skadi huldigen de winnende Oude Vier van de Varsity. LINARES - Bij de kandi- datentweekampen in Li nares zijn de kansen ge keerd. Jan Timman is door een overwining in de zesde partij weer gelijk gekomen met Joesoepov: 3-3, Nigel Short zette in het paas-weekeinde de achterstand tegen £arpov zelfs om in een voor sprong: 31/2-2 1/2. Anatoli Karpov lijkt aan het eind van zijn krachten. In elke partij wordt de oud-wereld- kampioen met de neus op het feit gedrukt, dat het gerijpt meesterschap van het vroege re Britse wonderkind het beter heeft gezien. Hij mocht niet eens mopperen, dat hij twee partijen verloor. Het hadden er ook drie kunnen zijn. In het vijfde duel, dat zaterdag werd gespeeld, beschikte de Brit net niet over voldoende bedenk tijd om de geforceerde winst gang tot in de finesses uit te re kenen. Gisteren ging het defi nitief mis. Karpov dacht te kunnen afwikkelen naar een ongetwijfeld slechter staand eindspel, maar overzag dat hij daarbij zijn dame kwijtraakte. Onvoorspelbaarheid en harde strijd kenmerken de twee kamp tussen Timman en Joe soepov. De kans groeit met de dag, dat de match gelijk ein digt en de beslissing zal vallen in de twee extra partijen met opgevoerd speeltempo. Dege ne met de sterkste zenuwen gaat dat winnen. Het publiek is nauwelijks ge ïnteresseerd. Zondag trok Timman - Joesoepov negen be talende toeschouwers, maan dag Short - Karpov welgeteld twee. Er is geen Spanjaard te vinden, die bereid is vijfender tig gulden neer is leggen voor een paar uur mondhouden zonder enige explicatie. Gata Kamsky heeft bij het in ternationale schaaktoernooi in Dortmund voor een verrassing gezorgd door wereldkampioen Kasparov een nederlaag toe te brengen. Kasparov herstelde het verlies maandag met een winstpartij tegen Jeroen Piket. Met Ivantsjoek voert de we reldkampioen na vier ronde het deelnemersveld aan met drie punten. Zesde ronde, wit: Timman (Ned), zwart: Joesoepov (GOS) 1. e2-e4. e7-e5, 2. Pgl-f3. Pg8- f6. 3. d2-d4. Pf6xe4. 4 Lfl-d3, d7-d5. 5. Pf3xe5. Lf8-d6. 6. 0-0. 0-0, 7. c2-c4. Ld6xe5. 8. d4xe5. Pb8-c6. 9 c4xd5, Dd8xd5. 10. Ddl-c2, Pc6-b4. 11. Ld3xe4, Pb4xc2, 12. Le4xd5, Lc8-f5. 13. g2-g4, Lf5xg4, 14. Ld5-e4, Pc2xa 115. Lel-f4. f7-f5. 16. Le4-d5 Kg8-h8. 17. Tfl-cl, c7-c6. 18. Ld5-g2. Tf8-d8. 19. Pbl-d2.h7-h6. 20. h2-h4. Td8- d3. 21.Lg2-fl. Td3-d4. 22 Lf4- e3. Td4-d5, 23. Tclxal. Td5xe5. 24. Pd2-c4, Te5-d5, 25. Lfl-g2. Td5-b5, 26. Tal-el. Ta8-d8. 27. Le3xa7, Td8-dl, 28. Telxdl, Lg4xd 129.La7-d4, f5-f4, 30. Lg2-e4. Tb5-b4, 31. b2-b3, Ldl- e2, 32. Ld4-c3. Tb4-b5. 33. Pc4- d6. Tb5-h5.34. f2-f3. Le2-a6.35. Pd6-f5, Kh8-g8. 36. Pf5xg7, Th5xh4. 37. Le4-f5. La6-c2. 38. Lf5-e6 Kg8-h7. 39. Le6-f5+, Kh7-g8, 40. Kgl-g2, c6-c5. 41. Lc3-f6. Le2xf3, 42. Kg2xf3, Th4-h2, 43. a2-a4, Kg8-f7. 44 Lf6-e5, Kf7-e7, 45. Pg7-e6', Th2- h5. 46. Kf3xf4, Th5-h4 47. Kf4-e3, c5-c4, 48. b3-b4. h6-h5. 49. a4-a5, Th4-hl, 50. Pe6-f4, Thl-cl, 51. Ke3-d2. Tcl-fl. 52. Lf5-e4, zwart geeft op. Dirk de Wolf gaat als eerste over de finish van Luik-Bastenaken-Luik. FOTO:EPA delijk gezelschap kreeg van Cassani en Bernard, deerde De Wolf al evenmin. De Belg zag dat iedereen erdoor zat, voelde dat hij een superdag had en be sloot op drie kilometer van de meet te demareren. Met een uitzinnige De Wolf en een even uitzinnig publiek als resultaat. Jan Timman in actie tegen Joesoepov. GLASGOW - Was het een Eu ropese of een Deense titel strijd? Negen van de tien fina leplaatsen bij de Europese kampioenschappen badmin ton gingen naar Denemarken, dat met twee overwinningen in de enkelspelen en in het man nen- en gemengd-dubbelspel de teleurstelling van het ver lies in de landenwedstrijd te gen Zweden verwerkte. De andere landen verdeelden de troostprijzen. Nederland zag de achterstand op de Euro pese top groeien. De ploeg van Martij n van Dooremalen kwam niet verder dan een bronzen medaille voor Ron Mi- chels en Sonja Meilink in de mix. Nederland had in Erica van den Heuvel, normaal ge sproken de rechterhand in het dubbelspel van de door een blessure afwezige Eline Coene, de enige vertegenwoordiger in de kwartfinales. Bij de man nen slaagden Jeroen van Dijk en Chris Bruil er niet in duide lijk te maken, waarom ze kans meenden te hebben op uitzen ding naar de Olympische Spe len. Bruil verdween zonder in spiratie in de eerste ronde uit het toernooi, Van Dijk een ron de veder door een nederlaag tegen de latere halve-finalist Anders Nielsen. Astrid van der Knaap haakte nog voor de tweede ronde, mentaal en li chamelijk gebroken, af. Een complete ontmanteling van de selectie van Van Doore malen, die met hoge verwach tingen naar Schotland was ver trokken. Van Dijk en Bruil kunnen Barcelona vergeten, de reis van Van der Knaap staat op de tocht. „Misschien waren we wel te optimistisch door de resulaten van de laat ste maanden", stelde de bondscoach vast. PARIJS Leonid Arka jev was in sportpaleis Ber- cy in Parijs op zoek naar werk. Hij heeft in de turn- wereld een staat van dienst met de lengte van Parijs naar Moskou. Twintig jaar was hij hoofd coach van de ploegen uit de voormalige Sovjetunie. Na Barcelona neemt hij afscheid. Gedwongen. De onafhankelij ke staten vaardigen na de Olympische Spelen voortaan eigen ploegen af. Arkajev leidde onder zijn bewind de Sovjet-ploegen naar driemaal goud (mannen en vrouwen) in de meerkampen op de Olympische Spelen, naar viermaal olympisch goud in de landenwedstrijden van de vrouwen en tweemaal van de mannen. En talloze individue le gouden medailles. In Parijs was hij op het eerste WK toe- stelturnen uiterst succesvol bij de mannen met vijf van de zes gouden plakken. De vrouwen stelden teleur. Sinds 1950 geen goud. En alleen zilver voor Bo- ginskaja, en twee brons. Parijs bracht zeven nieuwe we reldkampioenen op het podi um. Alleen Korobsjinski (vloer). You (paardsprong) en Ying Li (brug) slaagden er in voor de 13.000 toeschouwers hun wereldtitel van Indianapo lis 1991 te prolongeren. Bij de mannen behaalde Vitali Tsjer- bo tweemaal goud (ringen, vol tige) en eenmaal zilver (vloer), bij de vrouwen scoorde Kim Zmeskal uit de Verenigde Sta ten vijftig procent met twee gouden medailles (vloer en balk). Boksen De Fransman Jean Claude Fontana, aan wie Hage naar Mourad Louati zijn Euro pese titel in het zwaarwelter verspeelde, won op punten van de Brit Swift in een titelge vecht. Atletiek - De Rus Valeri Broemel. Olympische kam pioen van 1964 en oud-wereld recordhouder hoogspringen, wil de Italiaanse nationaliteit verwerven. Broemel wil in Ita lië een bijkantoor van zijn im- en exportfirma vestigen. Atletiek Marie-José Perec, de Franse wereldkampioene op de 400 meter hardlopen, heeft een oproep tot boycot van Katrin Krabbe gedaan. „Zij heeft bedrog gepleegd", zegt de Francaise. „Nu keert zij terug alsof er niets gebeurd is". Voetbal - De FIFA wil toch met de KNVB praten over de datum van het eerste duel van het Olympisch team in en te gen Australië. Nederland wil uitstel, om de Ajacieden na de wedstrijd om de UEFA-beker rust te gunnen. De wedstrijden zijn nu vlak achter elkaar ge pland. Voetbal - Joël Bats, doelman van Paris St Germain, beëin digt na dit seizoen zijn loop baan. De 35-jarige doelman kwam 501 maal uit in een wed strijd in de hoogste afdeling van het Franse voetbal en vijf tig keer voor de Franse natio nale ploeg. Motorsport - De Grote Prijs van Frankrijk voor motorcou reurs zal 19 juli worden gehou den op het circuit van Magny- Coufs (Nievre). Tot deze beslis sing kwam de Franse motor sportbond donderdag na over leg met de directies van de cir cuits van Magny-Cours, Paul Ricard en Le Mans. Schermen De Hongaarse Aida Mohamed is donderdag in Genua wereldkampioene bij de junioren op floret gewor den. Zij versloeg in de eind strijd de Italiaanse Valentina Vezzali met 2-1 (5-6 6-5 en 5-0). Wielrennen Stephen Roche laat deze week zijn rug onder zoeken. De 32-jarige Ier heeft al een tijdje last. Dat verklaar de hij zondag na afloop van Luik-Bastenaken-Luik waarin hij als veertiende eindigde. Ro che start volgende week als kopman van Carrera in de Ronde van Spanje. Sport in het kort Hockey - De Amsterdamsche Hockey en Bandy Club is gis teren ter gelegenheid van het honderd-jarig bestaan onder scheiden met de koninklijke erepenning. Paardesport Eddy Stibbe is in het Paasweekeinde in een samengestelde wedstrijd in de Engelse plaats Brigstock twee de geworden. Met het paard Bahlua kreeg hij 37 strafpun- ten. Hockey Helen Lejeune-Van de Ben (Amsterdam) en Javier Escude (Atletic Terrassa) zijn bij het hockeytoernooi om de Europese bekers voor lands kampioenen in Amstelveen uitgeroepen tot beste spelers van het toernooi. Wietske de Ruiter (HGC) werd met twaalf treffers topscorer bij de vrou wen. Floris Jan Bevelander (Bloemendaal) had bij de man nen aan zes doelpunten ge noeg voor de eerste plaats. Atletiek - De LAAF. wereld at letiek federatie, heeft zaterdag in Dakar het vetste contract uit haar geschiedenis onderte kend De atletiekfederatie werd bijna 100 miljoen dollar rijker door de verkoop van de televisierechten voor vier jaar aan de EBU, de overkoepelen de Europese organisatie. sport op tv VANDAAG Nederland 3. 22.15 uur: Studio Sport journaal BBC 121.30 uur: A question of sport BBC 2, 22.00 en 00.15 uur: WK snoo ker in Sheffield Duitsland 3, 23.45 uur: Dortmunder Schachtage, schaaktoernooi Super Channel, 20.00 uur: Sport Sportnet. 18 00 uur: Sport Eurosport. 18.00 uur: Sport MORGEN BBC 2, 11.30 en 15.00 uur: WK snoo ker in Sheffield Duitsland 2, 16.45 uur: Voetbal, oefen wedstrijd T siechoslowakije-Duitsland. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport. 09.00 uur: Sport Frühmann wint paardesportbeker DEL MAR - Een cowboy uit Oostenrijk heeft in de Ameri kaanse plaats Del Mar de we reldbeker voor springruiters veroverd. Thomas Frühmann, 41 jaar. werknemer van de ver guisde oud-Europees kam pioen Paul Schockemöhle en bekend om zijn ruwe rijstijl, bleef in de Fairgrounds op alle drie onderdelen zonder straf- punten. De tweede plaats was voor de Zwitserse amazone van Engelse afkomst Lesley Mandli-McNaught. *Zij werd gevolgd door nog twee landge noten, de broers Markus en Thomas Fuchs. De enige Ne derlandse deelnemer. Eric Wil- lemsz Geeroms. speelde geen rol van betekenis. Hij trok zich terug voor de tweede omloop van het tweede onderdeel, na dat hij met Olympic Briljant in de eerste manche acht straf- punten had opgelopen. Damster Wanders alleen aan kop LENT - Halverwege de strijd om de nationale damtitel voor vrouwen staat Erna Wanders alleen aan de kop. Nadat zij als enige van de top-drie in de vierde ronde winst boekte, sloeg zij in de vijfde ronde een aanval van zesvoudig titel- houdster Van Lith op haar eer ste plaats af Oud-wereldkam pioene Meijler deelt de tweede plaats met Van Lith.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17