)VS: supermarkt in bos van Schinck \$WEEKE«fOORDEEL i All Nieuw bouwplan Triton valt goed V&D, UW WARENHUIS R. Kamphues gekozen tot secretaris SDB 25.- 49, 69.- DUIN- EN BOLLENSTREEK 11 Bezwaren tegen Warmonds golfterrein afgewezen oon:'Gemeentebelangen eeft gebrek aan moed' Paasdienst in Hulp en Heilkerk Vil l lOowumt DONDERDAG 16 APRIL 1992 inderstad zoekt ijwilligers SSENHEIM - De Sas- iheimse speeltuinvere- jngen Beatrix, Blijdorp DW, zoeken vrijwilli- svoor Kinderstad 1992. ;e extra hulp maakt het igelijk om tussen maan- 3 en donderdag 6 au- us een vakantieweek irganiseren voor de kin- ren an Sassenheim. ns Kinderstad krijgt jeugd onder meer de een grote stad te bou- Vrijwilligers kunnen h vanaf nu aanmelden het gemeentehuis van ssenheim. oor MARGRIT TIBBOEL iSSENHEIM - De 2orkeur van de Sassen- imse Ondernemersver- iging gaat vrijwel una- ïm uit naar een toekom- ge opwaardering van t zuidelijk entree van t winkelgebied en de tot wdkoming van een orlopende winkellijn in Hoofdstraat. keuze van de OVS gaat irecht in tegen de voorkeur de gemeente die juist het ikelgebied in het noorden ontwikkelen. OVS-voorzit- N.van Leijen verklaarde teren dat men met het langs gepubliceerde Detail- ndelsrapport als leidraad de conclusie is gekomen te zen voor het zuiden.Van Idoor JANKEES FAAS WARMOND - De bezwaren die het Lissese bedrijf Trom- pert heeft ingediend tegen de komst van een Warmonds golf terrein zijn door het college af gewezen. Dit maakt de weg vrij voor het aanleggen van een golfterrein met brug in de Broek- en Simontjespolder. Trompert, dat sprak namens een inwoonster van de Haar lemmertrekvaart uit Oegst- geest, viel het plan voor een golfterrein op vier punten aan. De meststank van omliggende agrarische bedrijven zal on herroepelijk tot klachten lei den onder de golfspelers. Vol gens de gemeente heeft de aanvrager van het golfterrein met deze klachten bij zijn ves tigingskeuze al rekening ge houden. Verder denkt Trompert dat door de aanleg van een golfter rein koeien zullen worden op gejaagd en mogelijk zelfs op het golfterrein zelf gaan lopen. De gemeente gelooft niet dat mensen zulke verstorende ele menten voor koeien zijn, dat hiermee de produktie van melk in gevaar komt. De ge meente zegt voorts dat het de verantwoording is van veeei genaren om hun koeien bin nen de omheining te houden. Ook het bezwaar van Trom pert, dat een golfterrein het landelijke agrarische beeld aantast, is door de gemeente ongegrond verklaard. De ge meente ziet het golfterrein juist als een middel om het lan delijke beeld op termijn in stand te houden. Het golfter rein vormt namelijk een groe ne buffer tussen de verstedelij king van de Leidse Merenwijk en het Warmondse bedrijfster rein Veerpolder. Het maakt in dit verband tevens onderdeel uit van een groter gebied dat als een 'groene wig' ligt tussen Oegstgeest, Leiden en War mond. Duitse kleuter onder patatwagen WASSENAAR - Een 2'A-jarig Duits jongetje is gistermiddag zwaar gewond geraakt toen hij op de camping van Duinrell door een zware patatwagen werd overre den. Het kind was uit de buggy ge vallen. toen zijn oudere broertje het wagentje plotseling terugtrok op het moment dat een patatwa gen, die zij achterlangs wilden passeren, achteruit reed. De broer rende nog naar voren om te geba ren dat de wagen moest blijven staan, maar de chauffeur begreep dat niet helemaal, en reed nog eens naar voren. De kleuter moest met een ingeklapte long en inwen dige bloedingen worden opgeno men in het Julianaziekenhuis. Leijen: „Het idee om tussen de Kerklaan en de Oude Haven- /Vaartkade een winkelpassage te bouwen is ons inziens niet werkelijk interessant. Bij zo'n ontwikkeling zou de zuidelijke Hoofdstraat er losjes bij ko men te liggen". Verpaupering, leegstand en ongewenste hore ca vestiging zouden het gevolg kunnen zijn. „Dat is wel het laatste dat wij willen", aldus Van Leijen. De OVS-leden zijn van oordeel dat er een supermarkt moet komen bij de zuidelijke ingang van het centrum. Was er in het rapport sprake van een voor stel, waarbij het Onderdak plaats moest maken voor groot winkelbedrijf, de OVS neemt het standpunt in dat een der gelijke voorziening het meest tot zijn recht kan komen in het zogenaamde bos van Schinck. De twee woningen ter plaatse zouden het veld moeten rui men. Het aantal parkeerplaat sen achter de geprojekteerde supermarkt „liefst de VO- MAR", aldus van Leijen - zou naast het terrein van de voor malige Annaschool uitgebreid moeten worden tot een aantal van 175. Marktplein De OVS is een enthousiast pleitbezorger voor een omleg ging van de JP Gouverneur- laan aan de kop van het Park Rusthoff. Het gedeelte ter hoogte van het schaakbord zou dan kunnen gaan dienen als marktplein. De OVS vertegen woordigers C.Turk en P.Mel- man schaarden zich gisteren achter Van Leijen wat dit be treft. „De markt moet de Hoofdstraat uit, maar wel in de onmiddelijke nabijheid van de dorpskern blijven". Aan de Kerklaan tegenover de blinde muur van A.Heijn zul len als het aan de OVS ligt meer winkels komen. „Het is eigenlijk van het allergrootste belang dat de aardenwerkfa- briek van Van Velzen zo gauw mogelijk verdwijnt, dan kunne we aan de slag", volgens van Leijen. Eventueel kan daar ge dacht worden aan een nieuw postkantoor en een cultureel centrum, dat sluit mooi aan bij de dienstverlenende functie van de openbare bibliotheek. De OVS doelt met dit laatste voorstel op een vervanging voor het onlangs gesloten Ka- sanova. Door het ontbreken van deze zaalaccommodatie wordt het Sassenheimse vere nigingsleven ernstig gedu peerd. „Er moet beslist een culturele faciliteit bij komen, maar het is hiermee hetzelfde als met het postkantoor: we stellen iets voor, maar pin ons er niet op vast dat het per defi nitie op die lokatie gestalte moet krijgen". Achter de aar- denwerkfabriek van Van Vel zen moeten nog 125 parkeer plaatsen aangelegd worden. De OVS woordvoerders met uitzondering van Meiman zou den graag een autovrije Hoofd straat zien. „Dat zou prachtig zijn", betoogde van Leijen, „omdat er voldoende spreiding van parkeermogelijkheden is". „Ons oogmerk is dat er een doorlopend winkelaanbod in de Hoofdstraat komt van de Digros tot aan de Pancratius- kerk. Door een supermarkt te platsen in het bos van Schinck hebben we een mooi begin van ons winkelerf. Daarbij sluiten we mooi aan bij te te verwach ten toename van het winke lend publiek uit het naburige Voorhout", vatte Van Leijen de wensen van de Sassenheimse winkeliers samen. „Het wach ten is nu op de politiek. We hebben onze plannen dinsdag aan het gemeentebestuur voorgelegd. We zijn er van overtuigd dat dit plan voor ie der bevredigend is". Vaartuig te water Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft de rijkspolitie Sassenheim gistermiddag in de jachtha ven van Warmond een surveillanceboot te water ge laten. Bij deze gelegenheid waren onder meer aan wezig burgemeester van Warmond I. van der Wel, de korpschef van het regiokorps Hollands-midden Van Hulst en de districtschef van de Duin- en Bol lenstreek J Warmerdam Het toezicht op de Kager- plassen is in het verleden altijd in handen geweest van de rijkspolitie te water. In 1991 is deze post in Warmond echter opgeheven. Tijdens de zomer maanden van 1991 heeft de rijkspolitie groep Sas senheim het beheer over de plassen zelf ter hand genomen. De ervaringen uit 1991 waren zo positief dat werd besloten ook dit jaar over te gaan tot.een vaarsurveillance. Het benodigdige geld werd hier voor al eerder beschikbaar gesteld In de lente- en zomermaanden zal de Sassenheimse/Warmpndse politie dan ook regelmatig gesignaleerd worden met haar boot. I FOTO HENK VAN DEN ENDE Jongerencentrum doelwit inbrekers HAZERSWOUDE-RIJNDIJK - Inbrekers hebben dinsdag nacht hun slag geslagen in jon gerencentrum Het Pluutje. Na een ruit te hebben vernield sloegen de dieven een gedeelte van de inrichting kort en klein. door VILLEM VAN ALTENA )ORHOUT „Een poli uiterst zwak num- er". Zo betitelde wet- uder B. Joon gisteren ;t uitblijven van politie- steun van Gemeente- langen voor de struc- urschets Voorhout. De ithouder verweet de raadsleden „gebrek moed". De ontwerp- hets werd wel gesteund lor de overige raadsle- in. on kwam met zijn kritiek ndat Gemeentebelangen bij totstandkoming van de uctuurschets wel degelijk :edacht en waardevolle idee- leverde, maar nu kennelijk et de consequenties daarvan der ogen wilde zien". Des- is bij de komst van Oost- ut was de partij ook al tegen weest, riep Jon in herinne- ig. „Dat moesten de Oost- uters dan ook maar weten", md hij. Namens de geschof- erde partij gaf L. van Steijn kennen „gekwetst" te zijn. was juist moed voor nodig iveest om nee te zeggen, lorafgaand aan de vergade- zette namens de werk- oep Voorhout 2000 J. Josten >g eenmaal de visie van deze oep uiteen. Hij vroeg zich af ie de zorg voor het landschap rijmen valt met de aanleg een ontsluitingsweg. rars door datzelfde land- hap heen. Daarnaast miste enige fasering in de plan- in Provinciale en regionale ilangen hebben te zwaar ge- igen in vergelijking met de lorhoutse. De nieuwe, dure infrastructuur zal meer aan de regio ten dienste komen dan aan Voorhout zelf. Wat de huis vesting betreft vroeg de heer Josten aandacht voor de wachtlijst die er al is, en voor de soorten woningen die ge bouwd zullen worden. Opontheid Kritiek was er vanuit verschil lende fracties op de houding die de provincie Zuid-Holland speelt. Gevreesd wordt dat dit voor oponthoud zal zorgen, ter wijl eind van dit jaar de eerste paal al de grond in moet in Hoogh Teijlingen. Ook onder kenden alle partijen het be lang van de verwezenlijking van een goede infrastructuur. Met name de randweg rondom de nieuwe wijken en de aan- takking op de rijksweg SI zijn onmisbaar voor het gehele plan. Mocht het zo zijn dat de aansluiting op de SI er wegens financiële of andere redenen niet komt, dan moet zelfs hero verwogen worden of het nog wel verantwoord is om te stre ven naar de komst van een sta tion in Voorhout. De daarmee gepaard gaande verkeerstoe name vanuit de regio zal de Herenstraat ontoelaatbaar be lasten. De enige manier om de Herenstraat verkeersluw te maken, zal de aanleg van de randweg en de Sl-aansluiting zijn, verwoordde CDA-raadslid D. IJdo de gedeelde zorg. Supermarkt De detailhandel nam bij ver schillende partijen een promi nente plaats in. Namens Ge meentebelangen opteerde J. Warmenhoven voor een verde re ontwikkeling van de hele Herenstraat, dus niet alleen de KATWIJK - Een plan voor de verbouwing en uitbreiding van apparte mentencomplex Triton aan de Katwijkse boule vard krijgt brede steun van de politieke fracties. Het aantal woningen zal met 15 worden uitgebreid tot 45 in drie tot zes lagen. „Als het een nieuw plan was geweest, zouden we hebben te gengestemd, maar omdat er al een pand staat en het plan flink verbeterd is, kunnen we van harte instemmen", zei T. Janssens van Groen Links gisteravond tijdens een verga dering van de commissie ruim telijke ordening. Het bouw plan kwam 3 jaar geleden al aan bod, maar toen werd het door de gemeentraad afge keurd. Het nieuwe plan is;ech- ter zeer goed ontvangen. Het gebouw op de hoek van de Boulevard en de Sportlaan om vat nu nog een rcstauwmWen 30 ouderenwoningen in drie la gen. Het restaurant zalmplaats gaan maken voor een parkeer ruimte voor 14 auto's. De deels nieuw te bouwen woonlagen daarboven zullen terrasvormig worden. Speciaal aan dit pro ject is het bolstaande dak. dat de relatie met de duinen naóet weergeven. Dat het plan niet helemaal in overeenstmming is niet ht bstmmingsplan en er voor de plannen een stukje duin. moet worden afgegraven, stuitte gis teravond niet op protest. Som mige fracties spraken zelfs de wens uit dat de verbotfwing snel plaatsvindt. Verdichting van de winkelzone in de Herenstraat is gewenst, aldus de Voorhoutse raad noordzijde, zoals winkeliers- vereninging WiVo wil. Ook van winkels over het spoor wilde Warmenhoven voorlopig niets weten. Pas in de verre toe komst zou er eventueel wat ontwikkeld kunnen worden. P. Jochemsz (PvdA) meende dat de komst van een supermarkt in een van de nieuwe wijken Hoogh Teijlingen of Hooghka- mer heel wel mogelijk was. De tailhandel over het spoor sloot hij ook niet uit, maar dat zou wel afhangen van de invulling van het stationsgebied. Ver dichting van de winkelzone in de Herenstraat is gewenst en dan vooral in het Noorden. Wethouder Joon van Ruimte lijke Ordening zei dat wat hem betreft de komst van detail handel over het spoor vast staat. Uiteindelijk zal in de toe komst het merendeel van de Voorhoutse bevolking over het spoor wonen. Voor de Heren straat constateerde de wethou der dat er veel nieuwe, jonge, enthousiaste ondernemers wa ren gekomen. Huisvesting en infrastructuur waren de twee zaken die het meeste aandacht kregen, zo wel in de structuurschets als in de behandeling ervan. Het so ciaal-culturele aspect mocht echter niet vergeten worden, zo meenden verschillende raadsleden. Wethouder E. van de Laar zegde toe dat hieraan gedacht zal worden, in elk ge val op de langere termijn. Voor wat de huisvesting betreft is er een duidelijk probleem voor degenen die in de inkomens klasse tussen de 55000 en 70000 gulden per jaar vallen. Voor een premie A-woning ko men zij niet meer in aanmer- FOTO HENK VAN DEN ENDE king, terwijl de vrije sector voor hen financieel moeilijk bereikbaar is. De burgemees ter zei dat onderzocht zou wor den of er goedkopere vrije sec tor-woningen gebouwd zouden kunnen worden. Met name raadslid Jochemsz hamerde op het belang van het bouwen van kleinere en goedkopere wonin gen, en van huurwoningen. Hij vreesde dat de infrastructuur wel eens zo duur zou kunnen worden dat er om die te kun nen bekostigen veel meer vrije sector-woningen zouden ko men. REGIO - Het dagelijkse bestuur van het Samen werkingsorgaan Duin- en Bollenstreek heeft gister middag de 44-jarige Lo- chemmer R. Kamphues gekozen tot secretaris. Kamphues is de opvolger van L. de Milliano. De tweede genomineerde voor de post van secretaris J. van der Berg uit Leiderdorp haalde het niet. Voor de vacature van secretaris van het SDB hadden zich aanvankelijk 40 sollicitan ten gemeld. Een bestuurlijke en een ambtelijke commissie ging vervolgens met acht kan didaten praten. Uiteindelij'k bleven er twee genomineerden over. Het SDB koos met alge mene stemmen voor Kamp hues. Hij is momenteel..chef van afdeling financiën en loco- secretaris van de gemeente Ló- chem. In het verleden bekleed de Kamphues dezelfde ptost bij de gemeente Katwijk. LEIDSCHENDAM - In de Hulp en Heilkerk van de Robert Fleurystichting (Schakenbosch) aan de Veursestraatweg ih Leid- schendam wordt zondag, eerste Paasdag, een feestelijke zang- dienst gehouden. Voorganger is ds. C.J. Honig. Muzikale mede werking wordt verleend door Richard Heidema, orgel. Willem Lekkerkerker. trompet, en een vocaal kwartet van studenten van het Sweclinckconservatorium uit Amsterdam. Het kwartet zingt delen uit 'The ways of Zion do mourn'. Aanvang 10.00 uur. Na de dienst is er gelegenheid koffie te drinken in Het Veurhuis. Iedereen is welkom. V Superdunne panty van Kunert 11 denier In diverse kleuren. Maten: 38-40 t/m 44-46. 10.- Normaal 5.95. 2 PAAR 'World Wide sport short Witgestreept of uni. Kleuren: navy, rood, paars, groen en kobalt 19.- Maten: M-L-XL. 25- cresta ■shirt Met korte mouw en knoopsluiting. 10096 katoen. 10 modische kleuren. Maten M-L-XL tstuk 19.95 2 STUKS 3990 Cresta Telefoon met beantwoorder. Met 13 geheu gens, 1-cassette-systeem en op afstand bestuurbaar. Teller voor binnenkomende gesprekken. 169.- 219:- Vendomatic Portable kleuren TV. 37 cm beeldbuis, 30 voorkeuzezenders, audio-video aansluiting. Inclusief afstandsbediening. 2QQ 499- 5//." Bartec batterij-oplader. 12 volt Geschikt voor alle ty pen oplaadbare batterijen. Speciaal voor aansluiting op de sigarette-aansteker van de auto (Exclusief batterijen) -S9-- V&D Select casual lack. 10096 katoen In de UeuTen blauw, ecru en rood. In de maten: 48-56. 99^ ■bedingen geldig l m zoterdag 18 april of zolang de voorraad strekt

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11