Rainbow-stichtingen failliet Staalsett waarschuwt Lech Walesa tegen antisemitisme CeidócSouoant GEESTELIJK LEVEN OPINIE Bisdom Rome op oecumenische toer Irak bedankt Vaticaan voor diplomatieke steun „Noord-Korea wil betere betrekkingen met VS en Vaticaan" Geen lezing Drewermann in rk kerkgebouw Geen einde aan acties van Dorenbos Geloofsbrief over economie niet radicaal genoeg I Bedevaartsoord Medjugorje beschoten COMMENTAAR Salarissen in onderwijs AT Ceidóc (Sowumt DONDERDAG 9 APRIL 1992 ROME - Het bisdom Rome heeft de prote stantse en orthodoxe kerken gevraagd 'broe derlijke gedelegeerden' te zenden naar de dio cesane synode, die op 4 oktober begint. Dit heeft hulpbisschop Clemente Riva, voorzitter van de oecumenische commissie van het bis dom medegedeeld. „Bemoedigd door de erva ringen met 'broederlijke gedelegeerden' tij dens de Europese bisschoppensynode eind vo rig jaar. heb ik voorgesteld dit voorbeeld te volgen. Er is geen terugkeer mogelijk van deze oecumenische weg." De afgevaardigden van de andere kerken krijgen niet alleen spreekrecht, maar mogen ook voorstellen voor het slotdocument indienen. Verder ontvangen ze het voorbereidend document over oecume nische samenwerking, dat aan alle parochies in het bisdom Rome is toegezonden. Een grote meerderheid heet een 'verpletterende' meerderheid. Van een overtuigende meerderheid spreekt niemand, zelfs de meerderheid niet. Jacob laraél d« Hian BAGHDAD - Irak heeft het Vaticaan ervoor bedankt dat het pleit voor opheffing van het embargo tegen het land. Vice-premier Ta- rek Aziz heeft de dank woensdag overgebracht tijdens een ont moeting met een Vaticaanse delegatie- onder leiding van mgr. Alois Wagner. Het embargo, dat de Verenigde Naties twintig maanden geleden hebben opgelegd, wordt nog steeds gehand haafd, hoewel volgens Aziz Irak aan alle verplichtingen heeft vol daan. De VN stelde het embargo in na de door de Iraakse presi dent Saddam Husayn ontketende Golfoorlog Dinsdag had staatssecretaris Abdallah Al-Fadel van religieuze za ken reeds zijn lof uitgesproken voor de houding van paus Johan nes Paulus II, die heeft gepleit voor beëindiging van het lijden van het Iraakse volk als gevolg van het embargo. Vorige maand ontving de paus de rooms-katholieke patriarch van Baghdad, Raphael Bidawid, die hem over de benarde situatie van de Irakezen inlichtte. De patriarch die dictator Saddam Husayn en diens oorlogszuchtige politiek altijd heeft verdedigd, veroor deelde het VN-embargo als „volkerenmoord". Raad van Kerken betreurt bouw Hollanddorp AMERSFOORT - De Raad van Kerken in Ne derland betreurt de bouw van het Hollanddorp in Israël. „Wij hadden liever niet gezien dat dit dorp in bezet gebied wordt gebouwd", aldus secretaris ds. W.R. van der Zee. „En dat is nog zacht uitgedrukt". De Raad sprak gisteren tij dens zijn maandelijkse vergadering in Amers foort over het Hollanddorp dat met geld van de Nederlandse Stichting Christenen voor Israël wordt gebouwd. Christenen voor Israël begon eind vorig jaar een fmanciële actie voor het Hollanddorp zal 624 woningen bevatten voor Joden uit de voormalige Sovjetunie en Ethio pië. Het dorp verrijst een paar kilometer ten oosten van Jeruzalem op de Heuvel van het Viegtuig (Givat Hamatos), die in 1948 door Jor danië werd veroverd en na de Zesdaagse Oor log in 1967 door burgemeester Teddy Koliek bij de stad Jeruzalem werd getrokken. HONG KONG - De Noordkoreaanse presi dent Kim Il-sung wil vol gens Billy Graham betere betrekkingen met de Ver enigde Staten en het Vati caan. Dit zei de Ameri kaanse evangelist na een evangelisatiecampagne in het atheïstische en com munistisch geregeerde Nord-Korea. Grham had tijdens een ge sprek onder vier ogen met Kim Il-sung boodschappen overge bracht van president Bush en van paus Johannes Paulus II. „hoewel ik geen details van mijn onderhoud kan bekend maken, kan ik wel zeggen dat _de Noordkoreaanse president zich geïnteresseerd toonde in betere betrekkingen met ande re landen, inclusief de Vere nigde Staten," aldus de 73-jari- ge Baptistenpredikant. Bijbel Billy Graham had met Kim, die op 15 april 80 jaar wordt, gesproken over religie en filo sofie. Hij had de president een bijbel en een schilderij ge schonken. Het was volgens Graham de eerste keer na de Korea-oorlog in het begin van de jaren '50 dat een buitenlandse evange list in Noord-Korea mocht pre ken. Hij had zowel in prote stantse als rooms-katholieke kerken het evangelie verkon digd. Verder had hij studenten aan de Kim Il-sung-universi- teit in Pyongyang toegespro ken. In 1983 was Billy Graham de eerste buitenlandse evangelist die in de Sovjetunie mocht prediken. BERLIJN De aartsbis schop van Berlijn, kardi naal Georg Sterzinsky, heeft tegengehouden dat Eugen Drewermann een lezing in een rk kerk in tieze stad kan houden. Jiet kerkgebouw is vol gens het bisdom bestemd voor liturgische vieringen van de gemeente. Dit heeft de vernieuwingsbe weging 'Kritische Katholie ken' die de omstreden theo loog hadden uitgenodigd, be kend gemaakt. Inmiddels heb ben protestanten een ruimte aangeboden. Strijd De geschorste priester is door de Herbert Haag-stichting in Luzern met de 'prijs voor vrij heid in de kerk' onderschei den. Daarmee wil de stichting „zijn moedige strijd tegen In- quisitie-achtige praktijken in de RK Kerk" belonen. Dit heeft de voorzitter van de stichting, prof. Hans Küng. be kend gemaakt. Eerder werden onder anderen de Latijnsamerikaanse bevrij dingstheoloog Leonardo Bo ff en de vorige secretaris van de Zuidafnkaanse Raad van Ker ken. dr. C.F. Beyers Naudé. on derscheiden. BEROEPINGEN NedertendM Hervormde Kerfc Aangenomen naar 8ruimsse J Smit te Ens en Kraggenüorg. Benoemd door de Gen Synode Wf (pastor verpleeg huis R ander ode te Apeldoorn) mevr M SudhöNer-Russchen eerv ontf> pred. te Bennekom Beroepen te Bode-' graven P Wolenaar te Zalk. te Broek op LangedijK N de Lange, kandidaat te Unschoten Aangenomen naar Brumis- se J Smit te Ene en Kraggenburg, naar Renesse-Noordwelle, D.H. Stap. kandl daat te Rotterdam Gereformeerde Kerken Beroepen te Axel drs, R J van Ekleren kandidaat te Gouda, die dit beroep beeft aangenomen Gereformeerde Kerken vrijgemaakt Aangenomen naar Vrouwenpolder dra G.F Overweg, kandidaat te lety- stad die bedankte voor Beiien i c m. Hooghalen voor Harkstede i c m. OverscNkl. voor Kanlens voor Neer dal. voor Perms, voor Smtide c m Oe ver en voor Sneek -Koudum HENK VAN T KLOOSTER AMSTERDAM - De rechtbank in Amsterdam heeft de stichting Schreeuw om Leven en Rainbow Bijbelplan van drs. L.P. Dorenbos failliet verklaard. Het faillissement werd in maart 1991 aangevraagd door de oud-compagnon van Doren bos, G. de Jong uit Baarn, die de drie a vier ton die hij in Rainbow 'heeft geïnvesteerd, terugeiste. De Jong beheerde tot 1989 de financiën bij Rain bow, maar raakte in conflict met Dorenbos over diens fi nancieel beleid. De Jong zei in een toelichting dat hij twee jaar had gepro beerd het beleid om te buigen, maar dat hij de moed had op gegeven. Sinds de oprichting van Rainbow zijn ruim vier miljoen gulden uitgegeven, waarvan het merendeel aan mailing voor de eigen achter ban. voor geldwerving en „al lerhande nieuwe projecten die niet van de grond kwamen", aldus De Jong. Het geld werd volgens hem slechts voor een zeer beperkt deel besteed voor de doelen waarvoor ze werden ingezameld, terwijl de credi teuren met mondjesmaat wer den uitbetaald onder het motto 'er is geen geld'. De Jong verwacht dat hij niets van het geïnvesteerde geld te rug zal krijgen. Het is hem er vooral om te doen dat Doren bos niet langer de andere orga nisaties die tegen abortus en euthanasie strijden, zoals de Nederlandse Patiënvereniging en de Vereniging voor het On- Drs. L.P. Dorenbos geboren Kind (VBOK) in hun werk dwarsboomt. Hij «s niet van plan een nieuwe pro-life- organisatie op te richten, zoals hij aanvankelijk van plan was. Met het faillisement is de zaak voor De Jong afgedaan. Zijn laatste zin uit zijn perscommu niqué is: Wie zonder zonden is werpe de eerste steen. .Als ie mand een misstap doet. moet je hem dat niet eeuwig blijven nadragen. Ik wil niet met mod- foto: anp der blijven gooien", aldus De Jong. Hij hoopt zelfs dat Do renbos nog eens in de pro-life- beweging terugkeert, maar dan „op een andere manier". Nieuwe vlag Het faillissement van twee Rainbow-stichtingen betekent zeker niet dat Dorenbos met zijn activiteiten stopt. De laat ste tijd vaart hij onder de vlag van Rainbow Christian Inter national. In samenwerking met gelijkgezinde organisaties in Duitsland en de Verenigde Staten heeft hij zijn activitei ten vooral op Rusland gericht. Sinds gisteren verblijft Doren bos met enkele medestanders in Minsk. Sint Petersburg en Moskou. Zijn East European Task Force (symbool: een be zem) arriveert er met een kof fer vol ideeën en plannen: een Marshall-plan voor onderwijs en opvoeding, assistentie bij management- en distributie problemen, een internationale conferentie over schepping en evolutie en voortzetting van het uitwisselingsprogramma voor kinderen die door de Tsjernobylramp zijn getroffen. Het faillissement doet Dooren- bos z'n naam geen goed. Zijn reputatie was al aangetast door zijn campagnes, die opvielen door het onomwonden taalge bruik en methoden die ook in christelijke kring omstreden waren. Vorige week verspreidde Do renbos op het Binnenhof pro pagandamateriaal tegen de euthanasievoorstellen. Daarin trok hij parallellen met de praktijken in nazi-Duitsland. Fractievoorzitter Ria Beckers van Groen Links noemde de teksten „schandalig" en „pure laster Zij verzocht minister Hirsch Ballin van justitie om tegen Dorenbos op te treden. De minister laat lufl, ÜM de zaak uitzoeken. pjr Dc econoom Dorenbos nam in 1987 na 13 jaar ontslag als di recteur van de EO om meer tijd te hebben voor de strijd te gen de „verloedering en ver linksing van onze samenle ving". Een jaar eerder had hij met zijn vrouw de stichting Schreeuw om Leven opge richt, die zich in eerste instan tie vooral tegen abortus en eu thanasie richtte. Dorenbos trok, veel aandacht met acties tegen de pornogra fie in „pornografisch besmette gebieden" als Veenendaal en Bunschoten, waar hij en zijn volgelingen demonstratief pornobladen verscheurde. Op het strand van Scheveningen kregen topless zonnende vrou wen lapjes stof uitgereikt. Binnen de anti-abortusbewe ging was lang niet iedereen erg gelukkig met de acties van Do renbos. Volgens directeur mevr. drs. M. Neele van de Ver eniging voor het Ongeboren Kind schaadden de acties van Dorenbos de hulpverlening aan de ongewenst zwangere vrouw. Het verzet tegen de persoon van Dorenbos bleek ook uit de gang van zaken rond het bij bels themapark in de Flevopol- der. Het gemeentebestuur van Zeewolde gaf in verband met Dorenbos' acties tegen de por nografie geen toestemming voor de bouw van het «thema park. Het vreesde dat het park de basis van acties tegen por nografie. abortus en euthana sie zou worden. De firmanten van Dorenbos, aannemer G. Versteeg uit Nunspeet en ds. W.J.J.Galshouwer, gingen on der de naam Diamonda Euro pa BV op eigen kracht verder. Zij hebben het idee van een bijbels themapark nog niet op gegeven. v Ondanks het dreigende faillis sement kondigde Dorenbos kortgeleden nieuwe acties aan tegen abortus en euthanasie. Hij heeft zijn volgelingen op geroepen op 28 april - de dag dat koningin Beatrix de nieu we vergaderzaal van de Twee de Kamer opent - in een kerk vlakbij het Binnenhof te bid den voor de bekering van Ne derland. GENEVE Secretaris Gunnar Staalsett van de Lutherse Wereldfederatie heeft de Poolse president Lech Walesa gewaar schuwd tegen het opbloei end antisemitisme en na tionalisme. Deze ontwikkeling is een be dreiging voor de jonge demo cratie in Polen, zo zei Staalsett in een gesprek met Walesa Af gelopen weekeinde werden veertig grafstenen op de jood se begraafplaats in Wroclaw vernield. De LWF-secretaris. die giste ren zijn bezoek aan Polen beëindigde, sprak met Walesa verder over de positie van de Lutherse Kerk in Polen en de teruggave van kerkelijke ei gendommen ter sprake geko men. Ook pleitte hij bij de Poolse president voor opheffing van douaneformaliteiten bij het transport van hulpgoederen. Als dit mogelijk is, dan zijn de hulporganisaties bereid ook transporten naar Polen te ver zorgen. zoals reeds naar de vroegere Sovjetunie en de Bal- tische landen geschiedt. Staalsett bezocht Polen op uit nodiging van de Evangelisch- Lutherse Kerk. Van de 39 mil joen Polen is ongeveer één mil- joen niet-katholiek. De kleine protestantse kerken hebben zo'n honderdduizend leden. door DIRK VISSER AMERSFOORT - De ge loofsbrief over de econo mie is te vaag en niet radi caal genoeg. Die kritiek lieten deskundigen woensdag horen bij de presentatie in Amersfoort van de brochure „De keer zijde van de economische medaille". Gerda Verburg v?n het Chris telijk Nationaal Vakverbond (CNV) miste in de brief concre te richtlijnen. In de brochure wordt de economie een moder ne afgod genoemd, maar wordt nergens antwoord gegeven op de vraag hoe gewone mensen daarin verandering kunnen brengen Ze vond dat de economie in de brochure wel erg zwart wordt afgeschilderd. „De economie wordt verabsoluteerd als een wolf die ons allen opeet" De schrijvers hadden moeten be denken dat de economie voor al iets is „wat mensen samen maken". Volgens dr. HA. van Munster, voorzitter van Justitia et Pax. „staat er eigenlijk niks nieuws in de brief'. Hij verwees naar tal van internationale kerkelij ke documenten die sinds de ja ren '60 aan de economie zijn gewijd en waarin wordt geroe pen wat ook in de geloofsbrief staat. „Het komt allemaal op hetzelfde neer". De brief had veel radicaler moeten zijn. betoogde Van Munster. „Er had een oproep tot opstand of revolutie in moeten staan". De opstellers hadden concrete actiepunten moeten vaststellen voor vak bonden, consumentenorgani saties en kerken. J. de Jongh, een van de opstel lers. gaf toe dat enkele redac tieleden liever een radicaler geluid hadden laten horen. „Maar wij vonden gezamenlijk optrekken tegen het kwaad be langrijker dan ons eigen ge lijk." Dr. H.M. de Lange noem de een te radicale brief niet erg reëel: die zal ongetwijfeld stui ten op „forse weerstand, vooral ook in de vakbeweging". Religieuzen in Medjugorje bezig met het verslepen van zandzakken die worden gebruikt ter bescherming van de kerk tegen de luchtaanvallen. foto ap ZAGREB - Het Mariabede- vaartsoord Medjugorje in Bos- nië-Hercegovina is door de Joegoslavische luchtmacht be schoten. Daarbij zijn verschei dene opvanghuizen van pel grims beschadigd. De kerk van het bedevaart soord heeft geen schade opge lopen. Bij de aanvallen van de luchtmacht zijn in verscheide ne dorpen in de directe omge ving van Medjugorje vijf bur gers omgekomen, aldus het in formatiecentrum. In verband met het luchtalarm moesten volgens het Vaticaan en het in formatiecentrum 30 Ameri kaanse en Ierse pelgrims hun eucharistieviering onderbre ken. Zij zochten onderdak in de schuilkelder van het ge bouw en hebben daar de mis voortgezet. De inwoners van het dorp brengen sinds het begin van deze week dagelijks verschei dene Uren in een schuilkelder. Sinds het uitbreken van de burgeroorlog in Joegoslavië is het aantal pelgrims snel afge nomen. Toch komen er nog steeds bedevaartgangers per schip uit Italië naar de Kroati sche havenstad Split. VAN een vertragingstactiek was geen sprake, noch vani wantrouwen jegens de minister van onderwijs. Het aan lend onderzoek dat CDA en WD, samen een meerder! eerder deze week eisten naar de achterstand van de on wijssalarissen, had slechts tot doel duidelijkheid te ver gen over de vraag of de achterstand er inderdaad wel is thans, zo wilde CDA-woordvoerder Tuinstra doen geloven ANDERHALVE maand geleden presenteerde minister zen van onderwijs een rapport waaruit blijkt dat onden personeel gemiddeld tien procent minder verdient dan a tenaren met een vergelijkbare opleiding. Het verschil oplopen tot tweehonderd gulden bruto voor leraren ir jongste leeftijdsgroep, tot dertienhonderd gulden voor de dere leraren. Willen die salarissen op gelijke voet wordei bracht, en minister Ritzen wil dat, dan is er 1,3 tot 1,6 mil gulden nodig. RjTZEN liet in zijn reactie op het door het onafhankel bureau Research en Beleid gevoerde onderzoek onmidde weten, dat het kabinet hieruit zijn conclusies moest trek Meer geld voor het onderwijs dus. aldus de naar een be verhouding met het onderwijsveld snakkende minister, gelijkertijd kwam zijn eigen PvdA met een aantal ei waaronder verhoging van de aanvangssalarissen in hel derwijs en een snellere doorstroming in de salarisschalen ook de bonden roerden zich, het rapport in de hand. met0 geveer gelijkluidende eisen als de PvdA. In het verbale ci dat volgde op de verschijning van het rapport liet die p daarnaast regelmatig verwijten horen naar de vorige kabi ten, die het verschil zo hoog hadden laten oplopen. HET lijkt er op dat juist die verwijten zowel CDA als volledig in het verkeerde keelgat zijn geschoten. Want, z< deneren zij, gingen de bonden indertijd niet zélf akkoord „werk boven inkomen", een van de oorzaken van de ach stand? En waren die bonden niet zélf mede-verantwoorde voor het HOS-akkoord, waardoor beginnende leerkrach t plotseling een stuk minder verdienden? Met het beschu gen van vorige (CDA-WD-)kabinetten wordt de werkelC heid geweld aangedaan, aldus de danig geïrriteerde CDA l| WD-fracties, voor het gemak even vergetend dat die bon t indertijd met de rug tegen de muur stonden en door CDA-minister werden bedreigd met nog hardere maatn len als géén akkoord werd ondertekend. MINISTER Ritzen noemde de uitkomsten van het om zoek naar de onderwijssalarissen deze week nog eens „g helder" en herhaalde geen enkele behoefte te hebben een nieuw, tijdrovend onderzoek. Volgens Ritzen is het b< wel duidelijk; wie een adequate opleiding heeft zal zich twee keer bedenken voor de klas te'gaan staan. Lage b ling, onrechtvaardig ervaren inhoudingen op het sak strookje, grote klassen, nauwelijks taakuren; het kan nau lijks slechter. Daarbij ligt er een afspraak met de bonden de positie van het onderwijspersoneel verbeterd zal wor en is in het regeerakkoord afgesproken dat onderwijs pri teit heeft. Ritzen staat voor de taak dat waar te maken, snel. Vandaar ook de irritatie over zowel de eis van CDAL WD tot een aanvullend onderzoek als de manier waarop moest worden gevoerd: het liefst door een extern bureau niet door Ritzens ministerie zelf. En: de dreiging als Kaï zelf een onderzoek in te stellen als de minister dat niet doen. Dat een oppositiepartij (WD) daarmee dreigt is wel begrijpelijk, maar dat regeringspartner CDA zich daa aansloot wijst op ernstig verstoorde verhoudingen en op ter weinig vertrouwen in de onderwijsminister. Uitgave Westerpers bv (maakt deel uit van Sijthoff Pers bv) Kantoor redactie Apothekersdijk 34. Leiden Kantoor advertentie- en abonnementenafdeling Stationsweg 37. Leiden -122 244 071 - 134 941 Postbus 112300 A Leiden Koopmansstraat 9. 2288 BC Rijswijk 070 - 3190 933 070 - 3906 717 Postbus 9. 2501 CA Den Haag Telefoon Telefax Postadres Hoofdkantoor Telefoon Telefax Postadres Alle kantoren zijn op maandag tot en met vrijdag geopend van 08 30 tot 17 00 uur Directeur/hoofdredacteur J Leune Adjunct-hoofdredacteur J Timmers Secretariaat directie/hoofdredactie (tel 070 - 3190 808) L van Koot. Leiden en omgeving (tel. 071 -144 046/047/48/49) G - J Onvlee (chef-redactei F Buurman, K. van Kesteren, R Kleijn. drs R Koldenhof, M. Kroft. T Pieters en M. Roso Binnen- en buitenland, financien en economie (tel: 070 - 3190 815): A van Rijn (chef). W Bunschoten, drs C van Haersma Buma, A van Holstein, E. Huisman, H. Jansen, drs J van Leeuwen - Voorbij, R de Roo, drs. K Veraart Sport (tel. 070 - 3190 826) F Werkman (chef), P Alleblas, D. Dijkhuizen, R Langeveld, drs. H.-F. Ruijl. Kunst/rtv (tel. 070 - 3190 834) G Ansems (coördinator), B Jansma, H. Piet Geestelijk leven (tel 070 - 3190 835) L Kooistra. drs P van Velthoven. Foto (tel. 070 - 3190 838) M Konvalinka (chef) en S Evenhuis. Opmaak (tel 070 - 3190 831) Ch Bels (chef). A de Bruijn. W Diekstra, L Henrr J Hofmeester. C de Kier, H Nieuwmans. H Schneider Redactie-secretaresse (tel 070 - 3190 819) T Kors De Leid& Courant maakt verder gebruik van de diensten van - freelance-medewerkers en -correspondenten in zijn verspreidingsgebied. - de parlementaire redactie en de nieuwsdienst van de Stichting Pers Unie. dactioneel samenwerkingsverband van negen regionale kranten in Nederland Belgie De algemene verslaggevers van Pers Unie zijn H Leber, drs K Swiefl M van de Ven en P Vogels De parlementaire redactie bestaat uit R in t Hou (chef) H Bijleveld. D Hofland. P Koopman. D van Rietschoten en K van We - het Algemeen Nederlands Persbureau en buitenlandse persbureaus. - de volgende correspondenten in het buitenland drs D J van den Bergh (Peking), drs H Botje (Tunis), A Courant (Athene). R Hasselerharm (Johannesburg), drs A Heennq (Rome). B van Huet (Londen). M de Konincl (Washington)F Lindenkamp (Sao Paulo). B Schampers (Brussel). W Voordo (Londen), drs R Vundennk (Moskou). W Werkman (Jeruzalem). G van Wijla» (Belgrado). F Wijnands (Bonn) J Wijnen (Brussel) De Leidse Courant heeft als lid van de Stichting Pers Upie de exclusieve vertaal- publicatierechten van The Times en The Sunday Times of London Vertaalster M de Cocq Abonnee-service Telefoon 071 - 313 677 op ma t/m vr van 08 30 tot 17 00 uur Nabezorging Telefoon 071 -122 248 op ma t/m vr van 18 00 tot 19 00 uur, op za van 14 00 15 00 uur Abonnementsprijzen (inclusief 6% btw) Bij automatische betaling per maand 27,00 per kwartaal 79,80 per jaar 312.65 Bij betaling per acceptgirokaart per maand 28,20 per kwartaal 82.80 per jaar 318.65 Het abonnementsgeld dient vooruit te worden voldaan Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel 071 - 141 905 Telefax voor uitsluitend advertenties 071 - 140 680 Voor uitsluitend het doorgeven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 702 Bankiers ABN AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK 663 050 7

Leidse Courant | 1992 | | pagina 2