SIMAVI nou het mooie van Mijnders. giro 300100 Stuiver misschien naar WK ijshockey Oud-tennisser Arthur Ashe heeft aids SCHOON WATER BROODNODIG unicef CeidócSouoont SPORT De beste verkoper had weinig woorden nodig Eerste puntverlies voor ijshockeyers Uithof wil naar rechter Mini-triathlon in Sassenheim KIKKER DONDERDAG 9 APRIL 1992 a Idoor THEO HEESEN KLAGENFURT - Wan neer het Nederlands ijs- hockeyteam in Klagenfurt de wereldtitel bemachtigt, en die kans is ondanks het puntverlies tegen Roeme nië nog steeds aanwezig, dan liggen er voor schei- drechter Ad Stuiver ook mogelijkheden om eens op het hoogste niveau te acteren. De B-poule in Klagenfurt is voor Stuiver, die als enige Ne derlander actief is, het vierde grote toernooi. Hoewel groot; door de uitbreiding van de A- poule naar twaalf landen is de B-poule in kwaliteit behoorlijk achteruitgegaan. „Ook op het scheidrechterlijk niveau", zegt Stuiver. „Als ik kijk hoe hier gefloten wordt, dan kunnen er zeker drie vier Nederlandse scheidrechters en zo'n zes lijn rechters moeiteloos meeko men". Over het hoe en waarom heeft de 37-jarige Udenaar zo zijn eigen mening. „De Inter nationale ijshockeybond heeft te weinig aan de scheidsrech ters gedaan. Ook de interpreta tie van de regels geeft verwar ring. Ik krijg nu voor de vierde maal andere aanwijzingen. De ene referee in chief (de baas van de scheidsrechters tijdens het toernooi) zegt dit en de an der dat. Bovendien is de com municatie onderling vaak een probleem. Sommige schei drechters spreken geen enkele andere taal dan hun moeder taal. Ook daar zou bij de aan wijzing rekening mee moeten worden gehouden". Strak Niet alleen de taalbarrière is een probleem. Tijdens de wed- strijden wordt, volgens Stuiver ook te veel toegelaten. „Zeker in het begin. Wanneer je vanaf de start de touwtjes strak in handen houdt, kun je ze daar na wat laten vieren. Maar te rugdraaien lukt niet. Dat zag je tijdens de wedstrijd Denemar- ken-Oostenrijk. Catalin (Fra) was vooraf erg nerveus en liet in de eerste periode te veel toe. Beide teams wisten niet waar ze aan toe waren. Wat kan en wat kan piet, met als gevolg een massale vechtpartij. Toen hij daarna strakker ging flui ten, bleef het toch onrustig. Zo'n wedstrijd als Denemar- ken-Oostenrijk had ik graag willen hebben. Dan waren die toestanden beslist niet voorge komen", aldus Stuiver. De Udenaar heeft inmiddels twee wedstrijden gefloten; Bulgarije-Japen en China-Roe- menië. En het moet gezegd worden; zonder problemen, al waren het dan niet direkt de toppers van het toernooi. „Nee, maar ook in zulke wedstrijden kan van alles gebeuren. Ook die spelers hebben emoties. Duidelijkheid vanaf het eerste fluitsignaal; dat is het belang rijkste". Taal In het scheidsrechterlijke kamp wordt er over de wed strijden veel gesproken. Elke dag is er een bijeenkomst, waarbij het optreden van de spelleiders uitvoerig wordt ge analyseerd. „Maar ook daar zit je weer met taalproblemen". Zoals gebruikeljk is moet Stui ver al zijn ervaringen en klach ten over het wereldkampioen schap op papier zetten. „Dat moeten alle Nederlandse scheids- en lijnrechters die aan een internationaal toernooi hebben meegedaan. Die erva ringen worden dan weer door gegeven aan de (nationale) col lega's. Zo wordt geprobeerd de kwaliteit te verbeteren. En die is bij ons beslist niet slecht. Al wil ik wel de nummer één bij ven, want alleen dan heb ik kans op de A-poule", aldus Stuiver. DEN HAAG - Jules Verbakei (44), filiaalhouder van mode zaak Wulfsen en Wulfsen in de Venestraat, is gisteren uitge roepen tot modemedewerker van het jaar. Het oordeel van de jury: een degelijke verko per. zeer vakkundig. De landelijke wedstrijd is geor ganiseerd door Mitex, de Vere niging van Ondernemers in de Textieldetailhandel. Aan de eerste plaats is een geldbedrag verbonden van 1500 gulden, evenals een verkoopcursus, een spijkerbroek en abonne menten <>p een aantal mode bladen. Voor de nummers twee tot en met tien waren er ook verschillende prijzen. Mitex speelt met de wedstrijd in op de 'Week van de Winkel', de landelijke imagocampagne ten behoeve van de detailhandel. Gisteren stond de "Week van de Winkel' in het teken van het personeel werkzaam in de de tailhandel. Ruim achtduizend onderne mers waren aangeschreven met de vraag of zij de mening zijn toegedaan dat hun winkel personeel in aanmerking komt voor de titel. 637 ondernemers reageerden hierop. Uit deze voordrachten werden honderd kandidaten geselecteerd, die vragen schriftelijk dienden te beantwoorden en op stellingen moesten reageren. Van de hon derd kandidaten bleven er na selectie nog tien over. Een jury, onder andere bestaande uit J. ten Hoopen (voorzitter Arthur Ashe en zijn vrouw Jeanne tijdens de persconferentie van gis teren waarbij de oud-tennisser bekendmaakte dat hij aids heeft. FOTO: AP NEW YORK - De Amerikaan se oud-tennisser Arthur Ashe heeft gisteren op een perscon ferentie bekend gemaakt dat hij besmet is met het virus dat aids veroorzaakt. De besmet ting zou hebben plaatsgevon den door een bloedtransfusie tijdens een hartoperatie. „Ik weet sinds september 1988 dat ik aids heb", zei Ashe. Hij zei het nieuws nu wereldkun dig te maken omdat er geruch ten over zijn toestand de ronde deden. „Het spijt mij dat ik ge dwongen ben deze onthulling nu op dit moment te doen". Ashe (48) zei dat de besmetting werd ontdekt toen hij een her senonderzoek onderging om dat hij de controle over zijn rechterarm kwijt was geraakt. Bij een hersenscan werd toxo plasmose ontdekt, een symp toom dat zich bij aids kan voor doen. Daarna bevestigde bloedonderzoek dat hij seropo sitief was. Ashe zei zich niet ziek te voe len en goed te kunnen functio neren in zijn bezigheden. Hij zei dat zijn vrouw en dochter niet besmet zijn. Hij zei zich te willen inzetten om anderen over aids voor te lichten. Ashe onderging hartoperaties in 1979 en 1983. Hij zei er voor 95 procent zeker van te zijn dat de besmetting tijdens de laat ste operatie had plaatsgevon den. Ashe is de tweede prominente sportfiguur in de VS binnen enkele maanden van wie be kend is geworden dat hij aids heeft. De basketballer Magie Johnson maakte in november bekend dat hij het virus ver moedelijk door heteroseksueel contact had opgelopen. Ashe was in 1968 en 1975 de nummer een van de tenniswe reld. In 1968, toen hij nog ama teur was, versloeg hij in de fi nale van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen de professional Tom Okker. In 1970 won hij de open Au sche kampioenschappen grootste triomf vierde 1975 toen hij de schijnba overwinnelijke Jimmy nors versloeg in de fina Wimbledon. Ook de Braziliaanse voet Gerson da Silva is volger verklaring van zijn club national besmet met het virus. Gerson is de eersti in het Braziliaanse voetb wie de gevreesde ziekte signaleerd. De clubleidin) al een maand geleden v affaire, maar besloot het van Gerson nog eens in te laten controleren. KLAGENFURT - Het Nederlandse ijshockeyteam heeft gister middag bij het toernooi om het wereldkampioenschap in de B- groep het eerste puntverlies geleden. In de vierde wedstrijd kwam Oranje tegen Roemenië niet verder dan 2-2. De Neder landse treffers in Klagenfurt kwamen op naam van Risto Mollen en Tom Hartogs. DEN HAAG - IJsbaandirecteur Hans Künz van het Haagse schaatscentrum De Uithof overweegt serieus naar de rechter te stappen nu zowel de KNSB als ijsbaan Thialf zich onttrekken aan de gemaakte afspraken omtrent een onderzoek naar de ver plaatsing van het EK schaatsen 1993. „Nu gebleken is dat zowel de KNSB als Thialf de gedurende het overleg gemaakte afspra ken hebben geschoffeerd, overweegt De Uithof juridische stap pen te nemen", aldus Künz. De directeur doelt op de afspraken die werden gemaakt op 6 november van het vorig jaar toen alle betrokken partijen instemden met een onderzoek naar de ver plaatsing van het Europees schaatskampioenschap '93 van Heer enveen naar Den Haag. Künz: „De situatie is thans zo, dat De Uithof als partner in dit overleg, zowel door de KNSB als door Thialf in de maling wordt genomen". NCOV) en J. Kamminga (voor zitter KNOV), boog zich vervol gens over de kandidaten om de winnaar aan te wijzen. „Opvallend was dat de kandi daten die het best uit de bus kwamen weinig woorden no dig hadden om de vragen te be antwoorden", vertelt A. de Vries, pr-functionaris van Mi tex. „De juiste antwoorden zonder uit te weiden. Verder moeten modeverkopers na tuurlijk uitstekend op de hoog te zijn van de produkten die zij moeten verkopen. En verko pers moeten in staat zijn klan ten gerust te stellen, ze helpen als ze dat willen en ze rustig rond laten kijken als ze daar behoefte aan hebben". Voor Verbakei was het een ver rassing dat hij als eerste uit de bus kwam. Schertsend: „Ik dacht dat ik tweede zou wor den. Nee, even zonder gek heid, ik had het nooit ver wacht. Waarom ik gewonnen heb? Ik zal de vragen wel het best ingevuld hebben". De Vries bevestigt dit: „Er zat bijvoorbeeld de volgende vraag bij: 'Hoe helpt u uw klant bij het maken van een keus tussen twee gelijkwaardi ge artikelen?'. Belangrijk is dan dat de verkoper de klant zelf de uiteindelijke keus laat maken, anders loopje het risi co dat als hij thuis komt denkt: had ik toch maar dat andere genomen". Een andere belang rijke eigenschap voor een ver koper is volgens De Vries een goede klachtenbehandeling. „Dit moet door een verkoper als service gezien worden, en niet als lastigdoenerij". Verbakei demonstreert dit toe vallig direct. Terwijl de ver slaggever met De Vries staat te praten komt er een vrouw de winkel binnen die een blouse uit haar tas haalt die in de was gekrompen is. Zonder moeilijk te doen wordt de blouse omge ruild. SIMAVI heeft uw steun nodig, voor medische projekten in ontwikkelingslanden. Dit jaar staat de drinkwater-voorziening centraal. SIMAVI werkt zonder overheidssteun. Uw hulp is dus écht noodzakelijk; het is ter plekke vaak "uw geld voor hun leven". VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem SASSENHEIM Zwemvere niging Sassenheim houdt zon dag 31 mei voor de achtste keer een mini-triathlon. Ge lijktijdig is er een run-bike- run. Beide evenementen zijn rondom het vernieuwde sport complex Wasbeek. Bij de sporten kan in twee verschil lende klassen worden inge schreven. Het maximale aan tal deelnemers is gesteld op 300. De inschrijving sluit op 3 mei. Het inschrijfgeld is 17,50 voor deelnemers tot en met zestien jaar en twintig gul den voor de overige deelne mers. Formulieren zijn ver krijgbaar bij W. Blom Philip- postraat 10 in Sassenheim, P. Zwetsloot Lindenlaan 6 in Lisse en T. Beaufort G.B.de Vroomenstraat 38 in Sassen heim. Kikker zoekt sloot zonder fosfaten De Stichting Natuur- en Vogelwacht helpt zoeken. Wie helpt mee'? Steun ons, wordt donateur Giro 550.30.20 St. Natuur- en Vogelwacht Weerdestein 41, 3328 MK Dordrecht Tel. 078-174983 Nu kopen en pas drie maanden na aflevering betalen. Is dat sympathiek of niet? Als Mijnders Profijt Club Lid kunt u tot I mei profiteren van dit speciale aan bod, bij een minimale aanschaf van fl. 1.000,- en 25% aanbetaling. Nog geen Profijt Club Pas? Vraag er even naar. Het lidmaatschap is geheel gratis. Kortom, kom snel bij ons langs! Deze moderne, strak uitgevoerde 3-2-zitskombinatie is slechts één voorbeeld uit onze uitgebreide kollektie lederen meubelen 2998,- Deze riante 3-2-zitskombinatie is uitgevoerd in leder. Er zijn diverse kleuren en kwaliteiten. Kompleet geleverd voor fl. 4 998.- Afgebeeld 2-zitsbank. Bij aankoop van een lederen bankstel ontvangt u gratis een flesje onderhoudsmiddel! Kinderen Rekenen op Ons. Wij Rekenen op U. Bel voor meer informalie of folder 070 - 333 93 00 BEVERWIJK. aan de Meubelboulevard. Paraiefweg 98 Telefoon 02S10-29062 Donderdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein CAPELLE A/D USSEL. Meubelboulevard, lylantse Baan 8 Tel 010-4S06144 Langs de Ryksw Rotterdam-utrecht Vrijdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein DIE MEN. Meubelboulevard. Srvep 10 Telefoon 020-6901441 Langs de Rijksweg Am steraam Amersfoort Vnjdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein LEIDERDORP. Meubelplein 9. naast het Eksaöeth Ziekenhuis Telefoon 071-412701 Donderdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Grote parkeerrmrrke SUEDRECMT. Meubelboulevard. Leeghwaterstr 237 Tel 01840-19000 langs de Rvjtcsw Gormchem-fiofterdam Af si Wijngaarden Do koopavond Ma rr» 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein SON/EINOHOVEN Meubelplein Ekkenrijt 4115 Telefoon 04990 -72943 Langs de snelweg Eindhoven-Helmond Vrijdag koopavond Maandagmiddag 13 00 uur geopend Grote parkeerruimte UTRECHT, Meubelboulevard. Kaap de Goede Hooplaan 20 (Kanaleneiland) Telefoon 03^887007 Donderdag koopavond Maandaomiddaq 13 00 uur geopend Eigen parkeerterrein

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16