Subsidie voor molens stuit op weerstand 'Politie Hollands-Midden is zwaar onderbedeeld' I I Aarhof na 18 jaar geheel vernieuwd 1 Bezwaren Dorpshuis Oud Ade I CDA-kamerlid vindt snelle trein te duur RIJN- EN VEENSTREEK Uitbreiding begraafplaats Westkanaalweg Zwembad gaat later open Zwemmen niet duurder in Zoeterwoude De Aarhof zondag open Verenigingen te gast bij gemeentebestuur GcidócSoutcmt DONDERDAG 9 APRIL 1992 Kosten vuilverwerking Ter Aar stijgen fors TER AAR - De gemeente Ter Aar zal dit jaar naar schatting 80 mille extra moeten neerleggen voor het afvoeren van het gft-af val. Dat is 28 gulden per huisgezin. Waar de gemeente reeds 100 gulden per gezin toelegt wordt dit dus 128 gulden. Dat meldde burge meester P. Verhoef deze week in de commis sie financiën. Het gft-afval kan op dit mo ment nog niet gecomposteerd worden om dat er nog geen composteringsfaciliteit ge reed is.Het regionale gemeenschappelijke vuilverwerkingsbedrijf (GVB) is daarmee nog niet rond. Daardoor gaat het gft-afval nu nog naar het AVR. Dit bedrijf rekent 185 gul den per ton op dit moment. Het gevolg is dat de burgers ook rekening moeten houden met een stijging van het reinigingsrecht. TER AAR - De algemene begraafplaats aan de Westkanaalweg in Ter Aar wordt uitgebreid. De commissie openbare wer ken is akkoord gegaan met het voorstel 160.000 gulden beschikbaar te stellen. Meer dan 14.000 kubieke meter zand is er nodig om de algemene begraafplaats aan de Westkanaalweg in Ter Aar met 3000 vierkante meter uit te breiden. Dat zand kan de gemeente voordelig kopen van de firma Nijssen die de rondweg rond het gemeentehuis aanlegt. Deze firma gaat het zandlichaam afgraven die heeft gediend als verzwaring om het wegtracé te doen zetten. TER AAR - Door onverwachte te genslag bij reparatiewerken aan het zwembad De Aarweide gaat het zwembad later open. De leidingen die het zwemwater aan- en afvoeren naar de filterinstallatie moesten na een on derzoek totaal vernieuwd worden. Dit had tot gevolg dat rondom het bassin alle leidingen moesten worden opge graven en vervangen. Nadat de nieu we leidingen onder druk getest waren constateerde men nog enkele plaat sen die lekkage gaven, daardoor moesten weer aanvullende reparaties plaatsvinden. De opening die aanvan kelijk was gepland op zaterdag 18 april gaat, zal minimaal een week ver traging oplopen. Inzameling voor Pools jongenshuis ZOETERWOUDE/LEIDERDORP- Het Komitee TBC- bestrijding in Polen houdt zaterdag een inzameling in Zoeterwoude-Rijndijk en in Leiderdorp. Opzet is om ma teriaal voor sport en recreatie in te zamelen voor het jon genstehuis in het Poolse plaatsje Owinska. In het tehuis beschikken 135 jongens over één bal. De jongens variëren in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar. Het Zoeterwouds/Leider- dorpse comité geeft met de inzameling gehoor aan een op roep van de directie van het tehuis. Behalve spelletjes en dergelijke is ook schoonmaakmateriaal welkom evenals handdoeken en dergelijke. Daarnaast wil het comité ook verf, kwasten en dergelijke kopen of inzamelen om het te huis op te knappen. De goederen kunnen zaterdag ingele verd worden van 10-13 uur en van 14-16 uur op de volgen de adressen: Zoeterwoude-Rijndijk, Bernardusschool, Kooikerspad 2 en Leiderdorp, J. Tieken, Resedastraat 56. Mense die geldelijke steun willen geven kunnen dat doen via giro 4880714 ten name van Komitee TBC-bestrijding in Polen te Leiderdorp. ZOETERWOUDE - De tarieven van het openluchtzwembad van Zoeterwoude worden niet verhoogd. Net als vorig jaar kost een abonnement voor de jeugd tot 16 jaar 40 gulden en voor personen van 16 jaar en ouder 56 gulden. Een gezinsabon nement kost 135 gulden. In de voorver koop, die begin mei start geldt een kor ting. Het buitenbad op sportpark Haas broek gaat zaterdag 16 mei open. Evenals vorig jaar is het bad op werkdagen geo pend van 12.00 tot 20.00 uur en in het weekeinde van 12.0 tot 17.30 uur. Idoor ELLEN VERHAAR ALICE MADE Een meer derheid van de Alkemade- se raad wil niet meer dan anderhave ton uit te trek ken voor het opknappen van negen verwaarloosde molens. Zowel de com missie financiën als de commissie openbare wer ken hebben het voorstel afgewezen om drie ton te besteden aan de molens. Negen van de dertien Alkema- dese molens zijn dringend toe aan restauratie. Hiermee is 2,7 miljoen gulden gemoeid. De Rijnlandse Molenstichting heeft een plan opgesteld voor de financiering ervan. Een kwart van de kosten, zijnde 675.000 gulden zou volgens de stichting Alkemade moeten ophoesten. De rest van het geld moet van het rijk, de pro vincie en particulieren komen. Een meerderheid van het col lege (burgemeester A. Meer burg en wethouder L. Beelen) ziet kans om dekking te vin den voor een gemeentelijke bijdrage van drie ton. Centrum Een minderheid (wethouder W. Nugteren) daarentegen is van mening dat Alkemade met een gemeentelijke bijdrage van anderhalve ton ruim schoots voldoet aan haar ver antwoordelijkheid. Nugteren: „Mijn criterium is: zijn we verantwoord bezig? We hebben de stads- en dorpsver nieuwingsgelden opgespaard voor de ontwikkeling van een centrum. Er is straks veel geld nodig voor de verplaatsing van het potgrondbedrijf Dobbe uit het centrum." Wethouder Beelen betoogde gisteravond dat de Alkemade- se molens een belangrijke his torische erfenis vormen. Als de gemeente daarvoor niet de ver antwoordelijkheid neemt, zal de Rijnlandse Molenstichting gedwongen zijn molens af te stoten. De Molenstichting heeft aan de gemeente Jacobswoude, die slechts zes molens op zijn grondgebied heef honderddui zend gulden gevraagd. Dat be drag is gedeeltelijk toegewe zen. Aan Warmond is om een half miljoen gulden gevraagd, maar dat voorstel moet nog in de gemeenteraad worden be handeld. Het bestuur van de Rijnlandse Molenstichting verwacht dat de rijks- en pro vinciale overheden met geld over de brug komen, als de ge meenten laten zien dat ze veel geld over hebben voor het be houd van molens. Alarmerend Namens het CDA voerde J.Ver- wey gisteravond in de Raads commissie financiën het woord. Hij herinnerde wethou der Beelen aan de alarmeren de aanbiedingsbrief bij de be grotingen van afgelopen na jaar, waaruit bleek dat de fi nanciële positie van Alkemade drastisch was verslechterd. Sprekend over de negen ver pauperde molens van de in to taal dertien in Alkemade, zei hij dat de Rijnlandse Molen stichting in de achterliggende jaren onvoldoende heeft ge daan aan het onderhoud van de molens. Hij vond het rede lijk als Alkemade financieel bijdraagt, maar niet in de mate die de Molenstichting zou wil len. „Als ons cultuurgoed se rieus genomen moet worden, dan moet dat op rijksniveau gebeuren" aldus Verwey. In tegenstelling tot zijn partij genoot Hoogenboom dinsdag avond, zei F.Schoonderwoerd (PvdA) gisteravond het min derheidsstandpunt van wet houder Nugteren realistischer te vinden dan het meerder heidsstandpunt van de andere twee collegeleden. De gemeen te kan niet verder springen dan haar polsstok lang is. G.van der Geest (GL) vond het eigenlijk van de gekke dat de gemeente het voorbeeld moet geven om zo het ministerie van W.V.C. over de streep te trek ken. Ereschuld Hij steunde net als zijn fractie genoot A. Spring in 't Veld een avond eerder het minderheids standpunt van wethouder Nugteren. H.van Duykeren (WD) steun de wethouder Beelen. Hij vond dat Alkemade de Rijnlandse Molenstichting niet mag af schepen met 150.000 gulden. „We hebben een ereschuld aan de Molenstichting" zei hij. Hij ging akkoord met een bijdrage van drie ton als ook rijk en pro vincie en de gemeenten Ja cobswoude en Warmond de no dige duiten in het zakje doen. Ook eiste hij dat de Alkemade- se molens meer toegankelijk dienen te worden gemaakt voor de plaatselijke bevolking. Wethouder Beelen liet de aan wezigen weten dat burgemees ter Meerburg inmiddels zitting heeft genomen in het bestuur van de Rijnlandse Molenstich ting. De stichting heeft in kor te tijd kans gezien haar schul den te saneren en het onder houd op peil te brengen. Nu rest het restauratieplan. Als dat onverhoopt niet zou wor den gerealiseerd, dan zullen diverse molens, die alle monu menten zijn, nog verder in ver val raken. „En dat zou me droevig stemmen". Een compromis-voorstel van Van Duykeren om de Rijn landse Molenstichting ander halve ton subsidie te geven en anderhalve ton in de vorm van een renteloze lening, zou door de fracties in overweging wor den genomen. De ministers Hirsch Ballin en Dales, officier van justitie Klopper, Rijksgebouwendienst-directeur Klos, Po litiechef Van Hulst, korpsbeheerder Goekoop en projectontwikkelaars Du Prie en Stoutenbeek slaan de eerste paal. WIMVANNOORT door FRANK BUURMAN Dice Musica wil vermelding in Guiness Book door ELLEN VERHAAR Idoor JANKEES FAAS TER AAR - Drum- en show band Dice Musica uit Ter Aar en Langeraar doet zaterdag een poging om in het Guiness Book of Records te komen. Sa men met elfhonderd andere muziekverenigingen zal op verschillende plaatsen in Ne derland rond vier uur 'De Na tionale Bomenmars' te horen zijn, RTL4 ondersteunt met een live-uitzending de actie die in het teken staat van de Nationale Postcode Loterij. Het televisiespektakel is een gezamenlijk initiatief van Joop van den Ende en de vier mu- ziekfederaties in Nederland. De bedoeling is dat muziekver enigingen al spelend langs de deuren in hun dorp gaan om deelnemers te werven voor de Nationale Postcode Loterij. Se cretaris J.Slof van Dice Musica vertelt wat zijn achterban van plan is. „Onze band. bestaande uit 35 muzikanten en 25 twirl- dames, vertrekt om kwart voor vier vanaf het Lindenplein. Vrijwilligers halen de machti gingskaarten op, die deze week huis-aan-huis bij de mensen zijn bezorgd". Slof ziet de actie, die wordt ge presenteerd door Hans van der Togt, vooral als een reclame voor de amateuristische mu ziekbeoefening. „Hoewel we vijf gulden per machtigings kaart krijgen zullen we er fi- nanciëel niet veel wijzer van worden. Met ons optreden krij gen we wel landelijke bekend heid, die we goed kunnen ge bruiken". De inkomsten van de actie zal Dice Musica ge bruiken voor een uitbreiding van het aantal instrumenten. Om half zes is 'De Nationale Bomen Mars', die gebaseerd is op 'De Fanfare' van Toon Her mans, ten einde. De opgehaal de machtigingskaarten wor den vervolgens naar Aalsmeer gebracht, waar s avonds de programma's 'Sterrenplay- backshow' met Henny Huis man en 'Hitbingo' met Carlo Boszhard en Irene Moors wor den uitgezonden. Onderwijs-expositie OUD ADE - De vorig jaar ge houden foto-tentoonstelling over honderd jaar katholiek onderwijs in Oud Ade is ko mend weekend op veler ver zoek nog een keer te zien in Ons Dorpshuis naast de katho lieke kerk in Oud Ade. De ten toonstelling is zaterdag geo pend van 19.30 tot 21.30 uur op zondag 12 april van 9.45 uur tot 16.00 uur. ALKEMADE De bezwaren van het bestuur van Ons Dorpshuis Oud Ade tegen de bouw van woningen op het ter rein van de voormalige Sint Bavo-school zijn door de com missie ruimtelijke ordening in besloten zitting ongegrond verklaard. De commissie vindt het alge meen belang dat met woning bouw wordt gediend van een hogere orde dan het algemeen belang dat Ons Dorpshuis na streeft. Namens het dorpshuisbestuur voerde K. van der Geest dins dagavond het woord in de ver gadering van de Raadscom missie Ruimtelijke Ordening. Zijn bezwaren hadden betrek king op parkeerruimte, toe gankelijkheid van het dorps huisterrein en hogere eisen ten aanzien van geluidsover last. Voor de toegankelijkheid en de parkeerruimte kwam hij zelf met oplossingen. Zo zou de gemeente ei-voor kunnen zorgen dat de zij-ingang van het Dorpshuis met auto's toe gankelijk blijft voor mensen die met behulp van een sleutel een paal kunnen verwijderen. Parkeerruimte zou kunnen worden gecreëerd op het ter- reintje van de voormalige ben zinepomp. Hij bestreed de gemeentelijke stelling als zou de zijdeur van het Dorpshuis niet veel wor den gebruikt voor de aan- en afvoer van goederen. „Alle aan- en afvoer van materialen bestemd voor de jaarlijkse fan cy fair gaan erdoor, evenals de materialen van de jeugdkam pen eri van Toneelvereniging VIOS. Hij vreest dat de toe komstige bewoners van de hui zen op het schoolterrein moei lijk kunnen doen over de festi viteiten rond de jaarlijkse fan cy fair. „Het Oud Adese vereni gingsleven komt in het nauw. Dat is niet in het algemeen be lang van ons dorp" aldus Van der Geest. Wethouder W. Nugteren had er begrip voor dat het dorpshuis bestuur de laatste tijd gewend is aan het gebruiken van het schoolplein als parkeerterrein. „De sfeer kennende in Oud Ade, denk ik niet dat men be zwaar zal maken tegen de fan cy fair. Ik denk dat de bewo ners zullen meefeesten" aldus Nugteren. Hij drong er bij de commissieleden op aan de bouwplannen niet te laten stagneren. „Vóór 1 juni moeten de plannen bij het rijk zijn ingediend om de subsidie op seniorenwoningen veilig te stellen." LEIDERDORP - „Het gebied Hollands-Midden is kennelijk een oase van rust, want per 545 inwo ners is ons één politieman of -vrouw toegewezen. Daarmee zijn wij gelijkge schakeld met rustieke re gio's zoals Drente. De randstedelijke regio's, met de grote steden krij gen gemiddeld per 225 in woners een agent. Houdt de misdaad op bij de gren zen van de ons omringen de gebieden? Schieten de misdadigers in vogel vlucht over ons gebied heen van Schiphol naar Zestienhoven en omge keerd? Ik dacht van niet". Burgemeester C. Goekoop van Leiden, beheerder van het nieuwe politiekorps Hollands- Midden (ontstaan door de fusie tussen gemeente- en rijkspoli tie) greep gisteren het slaan van de eerste paal voor het nieuwe politiegebouw voor Hollands-Midden in Elisabeth- hof Leiderdorp aan om de pro blemen van onderbezetting bij de politie in deze regio op nieuw onder de aandacht van de verantwoordelijke minis ters te brengen. Zowel minis ter mevrouw C. Dales van bin nenlandse zaken als minister R. Hirsch Ballin van justitie waren voor de officiële hande ling naar Leiderdorp geko men. Burgemeester Goekoop pleitte voor meer geld voor meer politiemensen. Ook de officier van justitie, mevrouw I. Klopper-Gerretsen maakte melding van onderbezetting: vijf, hooguit zes officieren van justitie, terwijl dunbevolkte gebieden als Groningen en Twente het dubbele aantal hebben. Afstemming De twee ministers gingen niet in op deze kritiek. Minister Da- les drong aan op een betere af stemming tussen politie- en brandweerregio's. Samenvoe ging van meldkamers ligt vol gens haar voor de hand. Voor wat betreft de politie is een be tere kwaliteit en meer doelma tigheid het doel van de reorga nisatie. Er zal regionale kwali teitszorg moeten komen. Minister Hirsch Ballin wees op het feit dat het nieuwe gebouw het eerste echte regionale poli tiebureau zal zijn. Als het bu reau in de loop van 1993 gereed is zal waarschijnlijk ook de nieuwe Politiewet van kracht worden. Rond die tijd moeten ook de politieregio's en de ar rondissementen van de recht banken op elkaar zijn afge stemd. De bewindsman bena drukte verder het belang van milieuzorg in de regio Hol lands-Midden, die het Groene Hart van Zuid-Holland bevat. Dat Groene Hart is ook domi nant in het logo van het regio nale politiekorps opgenomen. Te klein Het nieuwe politiegebouw ver vangt het huidige districtsbu reau van de rijkspolitie aan de Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp. Dit gebouw, dat onder meer de meldkamer van de huidige rijkspolitie van het district Den Haag bevat, is al jaren te klein. Er is bijvoor beeld geen vergaderruimte. In het nieuwe gebouw, waar on geveer 300 mensen komen te werken, kan de politie goed uit de voeten. De regionale meld kamer komt ook in het nieuwe pand, dat aan de rijksweg A4 tussen het Elisabeth Zieken huis Leiderdorp en het Meu belplein in komt te liggen. Oorspronkelijk was het de be doeling dat er ook cellen, een schietbaan en een garage in het gebouw zouden komen, maar de nadruk is vanwege de reorganisatie van de politie ko men te liggen op regionale kantoorfaciliteiten ALPHEN AAN DEN RIJN - Om iedereen de gelegenheid te geven de winkels eens goed te bekijken zijn de winkels zondag 12 april van 11.00 tot 17.00 uur geopend. Datzelfde geldt voor de winkels in de straten rondom het winkelcen trum. Het publiek uit de regio gemeenten kan gebruik ma ken van de gratis busverbin dingen naar en van het winkel centrum. Zondag zal ook de bewaakte fietsenstalling aan De Vest zijn geopend. De fiets, snorfiets, brom- of motorfiets kan gratis worden gestald van tien uur tot half zes. Onder grote belangstelling werd winkelcentrum De Aarhof in Al phen gisteren heropend door burgemeester M. Paats en direc teur Ubas van Innovest NV. FOTO: HENK VAN DEN ENDE door EDITH BROER RIJNEVELD - „Een mil jard gulden voor tien mi nuten tijdwinst is wegge gooid geld". Dat zei het CDA-kamerlid M. van Vlijmen over de hoge snel heidstrein gisteravond in Rijneveld snelheidstrein tijdens een discussie avond van het plaatselijke CDA. „Het is belangrijker om het Roergebied een uur dichterbij Schiphol te krijgen dan Parijs. De oostelijke TGV-variant heeft dan ook de voorkeur", al dus Van Vlijmen. Volgens Van Vlijmen heeft de CDA-Kamer- fractie een nauwkeurige uit werking gevraagd van de drie trajecten (twee over bestaand en en een over een nieuw spoor), waardoor de beslissing van de regering is opgeschort. Hij was het grotendeels eens zijn met de argumenten van de woorvoerders van de (landelij ke en Rijneveldse) actiegroe pen tegen de HSL, zoals zeer geringe tijdwinst, geen ver mindering autoverkeer, en aantasting van het Groene Hart. Het statenlid A. Ammerlaan- Oosterlaan, zette gisteravond vraagtekens bij de haalbaar heid van het Groene Hart-be- leid. „Het tegenhouden van grote woningbouwlocaties is te verdedigen maar het is wat wrang als binnen een Groene Hart-gemeente niet gebouwd mag worden vanwege de recre atie-bestemming. Het Groene Hart is er niet alleen voor de Randstad". Landbouw en mi lieuverbetering zijn volgens Van Ammerlaan mogelijk te combineren door agrariërs te stimuleren een natuurstrook grenzend aan perceelranden te onderhouden. Idoor HANNEKE GUNTHER ALPHEN AAN DEN RIJN - Ballonnen en vuurwerk maak ten gisteren duidelijk dat het winkelcentrum De Aarhof werd heropend. Samen met burgemeester M. Paats ver richtte de heer Ubas van Inno vest NV en van Effecten en le ningen Nationale Nederlan den NV de officiële openings handeling. Zij werden daartoe uitgeno digd door presentatrice Paula Patricio. Beide heren zorgden voor een reusachtige knal waardoor de ballonnenmuur voor de ingang werd opgebla zen en de ingang vrij was. De openingshandeling vond plaats bij de hoofdingang bij de Hema en bloemenwinkel Van Gils. Na de opening maak ten de genodigden een wande ling door het nu 75 winkels tel lende centrum. De genodigden gingen daarna naar het Aargebouw waar een fototentoonstelling rond de re novatie van de Aarhof werd ge opend. Het werk is ook op vi deo te zien. Met de bouw van de Aarhof werd in 1973 gestart.In oktober 1974 kon het winkelcentrum geopend worden. Burgemees ter Gallas viel toen die eer te beurt. De Aarhof startte met veertig winkels en twee kios ken. In de jaren tachtig bleek dat het winkelcentrum aan vernieuwing en uitbreiding toe was. Na overleg met alle winkeliers is toen besloten de grote stap te wagen. Vorig jaar begonnen de werkzaamheden. Voor de bezoekers betekende dit een tijd van veel verande ringen. Wekelijks kon men de ze zien: vloeren werden opge broken en vervangen door te gels, er kwamen lichtkoepels, binnenpleinen met grote trap pen en alle winkels werden verbouwd. De Aarhof kreeg ook een nieuw logo en er kwa men winkels bij. Na elf maan den is het nu zo ver dat de Aar hof gereed is, een feestelijke dag voor Alphen. Voor een uitgebreide ook voor de komende da raadplege men „UIT", de wekelijkse bijlage van krant. BIOSCOPEN ZOETERWOUDE - Bestuursleden van Zoeterwoudse vereni gingen en instellingen zijn vanavond te gast bij het gemeentebe stuur. Het college heeft hen uitgenodigd voor een informele bij eenkomst in de raadszaal. De opzet van de avond is een ontmoe ting zonder dat directe zakelijke belangen een rol spelen. Het ge meentebestuur ziet de bijeenkomst tevens als een vorm van waardering voor diegenen die leiding geven aan (welzijns)instel- lingen. LEIDEN LUXOR (Stationsweg i r 071-121239): JFK (12); 20.00. en STUDIO (Steenstraat 39, 124130): Father of the bride 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. B (12); ma. t/m wo. 18.45, 21.15. fear (12); 18.45, 21.15. wo. ook Last boyscout (16); 19.00, 21.15 K ook 14.30. Don't tell mom the bal 3 ter's dead (al); wo. 14.30. Redd in kangoeroeland (al); wo. 14 30. ce of tides (12); 18.45, 21.15. NON (Breestraat 31, tel. 071-123 Dances with wolves (al); 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN EUI 0 NEMA (Van Boetzelaerstraat 6 K 01720-20800): Cape fear (12); 18.30, 21.15. JFK (16); 20.15. sons (12); 13.45, 18.45, 21.30. wo 13.45 Last boyscout (16); 18.45, 21.15 Reddertjes in kaï roeland (al); wo. 14.00. Bingo 13.45. VOORSCHOTEN KINDERI COOP CC (Prinses Marijkestraat 614354) Reddertjes in kango land (al); wo. 14.00. Hot shots (al 15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27 3463500) Cape fear (16); 14 00, 21.30 ASTA 2: The prince of (12); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA play in the fields of the Lord 14.00, 20.00. BABYLON 1 (naas A Haag Centraal tel. 3471656) B (12); 14.00, 18.45, 21.30. BAB>0 2: J.F.K. (12); 14.00, 20.00. B LON 3 Raise the red lantern 18.45, 21.30. ma di. do. ook 1 CINEAC 1 (Buitenhof 20, 3630637): The last boy scout 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2 Johnsons (12); 14.00, 18.45, 2: CINEAC 3. Shattered (al); 21.30. ma. di do. ook 14.00. TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): JFK. (12); 14.00, METROPOLE 2: The doctor 14.00, 18.45, 21.30. METROPl Rambling Rose (16); 14.00, if 21.30. METROPOLE 4: Little Tate (al); 18.45, 21.30. ma. di. dol 14.00 METROPOLE 5: Dead (16); 18.45, 21.30. ma. di. 14.00 ODEON 1 (Herengract tel 3462400): Father of the brid< 13.45, 18.45, 21.30 ODEf Cape fear (16); 13.45, 18.45, ODEON 3: Freddy's dead 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: shots (al); 13.45, 18.45. Silence lambs (16); 21.30. HAAGS HUIS: Zaal 1: Trust; 19.30, 21.45. 2: My own private Idaho; 19 30 pris, 21.45. Zaal 3: dag 19.30, Branded to kill; ma Hakuoki; certain killer: wo. Tokyo drifter: KINDERVOORSTELLINGEN E LON 3: Barbar; wo. 14.00. Clf^ 3: De notenkraker; wo. 14.00. 1 TROPOLE 4: Fievel in het wilde ten; za. wo. 14.00. METROPOlI De reddertjes in Kangoeroeland: 14.00 DIENSTVERLENING) APOTHEKEN - De avond- en n diensten van de apotheken in de i Leiden worden waargenomen dot i apotheken die ook weekenddienst ben. STICHTING KRUISWERK LEIDE Centraal kantoor: Schuttersveld 1 informatie: tel.: 071-120144 tu 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: d lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 1! 19 00 uur ONGEVALLEN DIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallendienst dag Academisch Ziekenhuis beh van dinsdag 13.00 u. tot woeni 13.00 u. (Diaconessenhuis poliki ken tel 155543, afdeling S C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u. to terdag 13 00 u. (Elisabeth-ziekenhi De Geneeskundige Dienst Leidt verhuisd van de Roodenburgerstra Leiden naar de Cronesteinkade 18 Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - aconessenhuis: Bezoekuur dagi van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.0 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twei zoekers per patiënt. Op de afdi special care kan men terecht van 1 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 Voordat de laatste twee afdelinger zocht kunnen worden dient eer: worden overlegd met de dienstdos verpleegkundige Sint Elizabeth kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.31 klasse-afdelingen ook 11.15-12.0 Kraamafdeling: Naast de normale zoektijden alleen voor „kraamvad van 19.30-21.00 u. Gynaecologie loskunde/urologie van 14.00-14.4! van 18.30-19.30 uur. Kinderafdi dag. Ouders zijn de gehele dag kom. Eén van beiden kan, indien wil, bij zijn of haar kind blijven sla Voor broertjes, zusjes en andere zoekers, is de bezoektijd van 15.0 tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) van 14.00-14.30 u. en van 19.00-1 u. Intensieve verpleging: dag. 14.00-14 45 u. en van 19.00-19.3 Sport-Medisch Adviescentrum: Spr uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. E beth-ziekenhuis. Endegeest: Di vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.001 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de g Ie dag. Jelgersmakliniek: Jonge team: za. en zo. 14.00-17.00 u. O me: werkdagen 16.45-17.45 u.; za en feestdag. 10.00-11.30 en 14 16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 2 u. met uitzondering van behandeltij en etenstijden. Academisch Ziel huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als volgt: gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.3 Avondbezoekuur afdeling verloskur 18.00-19.00 u. De Praematurena ling: voor ouders en familie is na o leg met patiënten doorlopend bez mogelijk. Bezoek aan ernstige pal ten: wanneer aan ernstige patiër doorlopend bezoek wordt toegesl kan de hoofdverpleegkundige hien speciale kaarten verstrekken. Kinde mek: zalen voor peuters, kleuters grote kinderen 15.15-17.00, baby en boxenafdeling: volgens afspi met het verpleegkundig hoofd. Bez< tijden kinderafdelingen: voor oix van opgenomen kinderen na ove met verpleegkundig hoofd. Voor ar re bezoekers van kinderen: Keel-, nr en oorheelkunde en neurologie: 14 15.00 en 18.30-19.30 Oogheelku en heelkunde: 14.15-15.00 en 18 19.00. Rijnoordzlekenhuis: Da lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.3I Extra bezoek hartbewaking: 11 11.30 u. Vaders, broertjes en zusjes de gehele dag welkom, in overleg het hoofd van de afdeling. Kindera ling 14.30-15.30 u. In overleg met verpleging zijn hier ook andere bezr tijden mogelijk. De ouders zijn de g< Ie dag welkom (in overleg met hoofd van de afdeling).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10