reun van Vliet denkt liet meer aan de dood -toernooi Unicum weer breed bezet ransfersysteem eer ter discussie SPORT Van Kemenade denkt aan verbod duels Eerste tegentreffer voor Oostenrijkers Barcelona gaat atleten weigeren Leidse korfballers uitgeschakeld in strijd om Rijn-Delflandbeker Periodetitel in Eindhoven eshevsky overleden Haldan hoopt op startbewijs OS >mLm Sou/unit WOENSDAG 8 APRIL 1992 AATSBURG - CDA-Europarlementariër Jim Janssen van gaat opnieuw namens het Europees parlement als pleitbe- er optreden voor de Luikse voetballer Jean-Marie Bosmans nans heeft het aangedurfd de rechtsgeldigheid van het sfersysteem in het profvoetbal aan te vechten en verschijnt gen opnieuw voor de rechter in Luik. De juridische comm- iie van het Europees parlement is het transfersysteem al een doorn in het oog. Het wordt door de commissie om- ïven als een „moderne vorm van slavernij". Janssen Van f wil dit keer proberen de Luikse rechter over te halen het ipese Hof in Luxemburg in te schakelen. Bosmans is overi- door zijn actie op de zwarte lijst van de UEFA gezet. Hij t nu uit voor de Franse voetbalclub Reunion, op een eilandje idische Oceaan. Buiten het bereik van de machtige voetbal- nisatie. EINDHOVEN - Burgemeester J. van Kemenade van Eindhoven is van plan op voorhand alle risico wedstrijden van PSV te verbieden wanneer de be geleiding van de aanhangers van de bezoekende club niet kan worden gegarandeerd. Hij schrijft dat in een brief aan de KNVB. Van Kemenade wijst erop dat de spoorwegpolitie aan het begin van de lopende competitie al heeft laten weten dat het on mogelijk is bij alle risicowedstrijden de supporters- groepen te begeleiden. „U hebt deze signalen ken nelijk slechts voor kennisgeving aangenomen", al dus Van Kemenade in zijn brief aan de KNVB. VILLACH - De Oostenrijkse ijshockeyers, favoriet voor het behalen van het wereldkampi oenschap in de B-groep, zijn niet onverslaanbaar. Hoewel het gastland gisteravond in Villach de vierde achtereenvol gende zege behaalde (5-1 tegen Denemarken), ziet naaste con current Nederland wel dege lijk winstkansen voor de on derlinge wedstrijd, die zater dag naar alle waarschijnlijk heid de beslissing over goud en zilver moet brengen. Dene marken, eerder in het toernooi door Nederland met 8-0 opge rold, nam in de met 4500 kij kers uitverkochte Stadthalle in Villach brutaalweg een voor sprong. Larsen verraste na 14 minuten en 13 seconden doel man Brian Stankiewicz die in de voorafgaande drie opwar mertjes niet was gepasseerd. Lang bleef de hoop van de toe kijkende Nederlanders op een verrassend resultaat evenwel niet overeind. De broers An dreas en Gerhard Pusnik. van wie de eerste zelfs tweemaal. Erich Solderer en Wayne Groulx zorgden voor voortdu rend Oostenrijks chauvinisme. Coach Ken Tyler moet echter ook hebben gezien dat de enor me druk alle zeven wedstrij den te moeten winnen veel van de zenuwen van de Oostenrijk se spelers vraagt. Het wereld kampioenschap ijshockey in de B-groep beleefde gister avond een absoluut diepte punt op het gebied van publie ke belangstelling. De wed strijd Joegoslavië - Bulgarije brak alle records. Voor het duel in Klagenfurt werden drie kaartjes verkocht. Slechts de duels van favoriet Oostenrijk genieten een zekere populari teit. In Villach was de hal voor de \vedstrijd tegen Denemar ken (5-1) voor de eerste keer uitverkocht met 3500 kijkers. BARCELONA - De organisatoren van de Olympische Spelen in Barcelona hebben ge waarschuwd dat zich veel te veel atleten hebben aangemeld voor de spelen van deze zomer en dat sommige landen een aantal at leten uit hun delegatie zullen moeten schrappen. Het olympisch organisatiecomi té van Barcelona (COOB) heeft aanmeldin gen ontvangen van 18.972 atleten en offici als. Dat is ver boven de limiet van 15.000. En 31 landen moeten hun atleten nog aanmel den. De chef van het COOB, Josep Miguel Abad. zei dat hij gesprekken is begonnen met alle landen die veel meer atleten heb ben aangemeld dan werd verwacht. Abad probeert deze landen „langs de weg van de dialoog" tot het inkrimpen van de delegaties te bewegen. JID0 R0ELANTS ARLE HERTOG - Vijf geleden werd Teun Vliet als winnaar van rat - Wevelgem gehul- i. Haast niemand twij- le er aan dat de toen 25- ge Nederlander daar- een definitieve stap iting absolute top had et. telfde jaar 1987) had hij al )mloop Het Volk en een rit irreno - Adriatico gewon en nadien volgden nog rit- in Duinkerken, de Ronde Zwitserland en het eind- sement van de Ronde van erland. Teun van Vliet was de grote uitblinker van het in Villach, maar greep it de begeerde trui, terwijl verder nog een reeks ere- tsen in klassiekers verza de. Wat de start van een )tse carrière had moeten bleek echter het hoogte- t te zijn. Van Vliet begon te kelen met de gezondheid ia nog enkele ups, maar tl veel downs, moest hij na i begin '90 in arren moede defi nitief een punt achter zijn wie- lerloopbaan zetten. We schreven 1990 en het was de woensdag dat de Waalse Pijl werd gereden. Van Vliet was al enkele keren van ver terugge komen en vertelde terwijl we zijn collega's op het scherm volgden - dat hij er anderhal ve week later in de Gold Race weer wilde bij zijn. 's Anderen daags zou hij zichzelf in de open wedstrijd van Bellegem eens behoorlijk testen. Maar die wedstrijd heeft hij nooit meer gereden en dat gesprek was het laatste interview van de wielrenner Van Vliet. Hij kwam weer in het ziekenhuis terecht en na veel pijn en mise rie werd zijn dikke darm weg gehaald en een stoma ge plaatst. Een lange weg van her stel begon, maar Van Vliet bleef niet lang bij de pakken zitten. Na een periode van bezinning ging hij aan het werk als verte genwoordiger voor zijn ex- sponsor Dries-veranda's en werd hij actief als adviseur van het managementsbureau van de gewezen Nederlandse bondscoach Boskamp, dat con tracten voor renners regelt en op zoek is naar sponsors om een ploeg op de been te bren gen. Vorig jaar november ging Van Vliet opnieuw onder het mes om alles weer op zijn plaats te laten leggen en de sto ma te laten weg halen. De Van Vliet die we spreken ziet er pri ma uit, alleen staan zijn ogen wat doffer dan vroeger. Maar dat kan ook met vermoeidheid te maken hebben, want de oud-renner is een bezige bij ge worden. Harde klap Hoe hard kwam de klap aan toen hij hoorde dat hij voor topsport was afgeschreven? Van Vliet: „In eerste instantie vrij hard natuurlijk. Ik leefde in de zevende hemel en had er nooit bij stil gestaan dat het van vandaag op morgen ge daan kon zijn. Maar zodra ik me realiseerde dat ik nooit meer renner zou zijn, heb ik meteen een nieuw doel ge zocht om op af te gaan. Het le ven gaat immers verder en treuren helpt je niet vooruit. Het is een cliché, maar er zijn belangrijker dingen in het le ven dan een bekend wielren ner zijn en veel geld verdie nen. Zolang je in dat milieu meedraait sta je daar echter niet bij stil". „Ik kan", gaat Van Vliet ver der, „de dingen eigenlijk be hoorlijk relativeren. Natuur lijk verdien ik een stuk minder dan als renner, maar we heb ben de tering naar de nering gezet en we leven nog steeds goed zonder aan onze spaar centen te moeten komen, Ik zit graag goed in de kleren en we gaan op tijd eens lekker tafe len, want ik mag weer alles eten en drinken". Niemand „Er komt haast niemand meer langs, maar ik vind dat niet zo erg. Ik kom ook niet meer bij anderen. Ik mis ze ook niet, want als je er uit bent, blijkt toch dat je niet dezelfde inte resses hebt en je dus niet echt bevriend was. De sfeer, de vrij gevochten sfeer, die mis ik echt. Maar het afzien, het lij den mis ik zeker niet. Vooral het laatste anderhalve jaar dat ik gekoerst heb, heb ik veel pijn geleden, terwijl er heel wat mensen waren die dachten dat ik er met de pet naar gooi de". „Het was pas in mijn herstel periode dat ik me allerlei din- Teun van Vliet beziet het leven weer van de ietwat zonnige kant. gen begon af te vragen. Voor en net na de operatie was ik zo ziek dat het me nauwelijks wat kon schelen dat mijn wieler- carriere vroegtijdig afgelopen was. Ik heb zelfs wel eens aan de dood gedacht. Er waren mo menten dat de pijn en het lij den zo vreselijk waren dat ster ven iets aantrekkelijks kreeg. (Aarzelt even.) Maar dan moest ik aan mijn dochtertje denken en probeerde ik me voor te stellen hoe ze zonder vader moest opgroeien. Er zijn mo menten geweest dat de ge dachte aan dat kind het enige was dat me overeind hield. Uit eindelijk heeft dat er ook voor gezorgd dat ik gevochten heb FOTO: SP om weer beter te worden". Vandaag wordt weer een editie van Gent-Wevelgem gereden. Teun van Vliet maakt wat tijd vrij om te kijken. „Ik hoop dat een grote wint. Dan misstaat mijn naam tenminste niet op de palmares". ETER KLEIN 1IDEN - Het derde orlander Paas A-toer- oi, dat vanaf maandag april met de kwalifika- rondes bij de Leidse inisclub Unicum wordt speeld, heeft evenals ig jaar een brede bezet- g. De na een aantal ja- afwezigheid weer voor organiserende vereni- ig competitie spelende lverdediger Michael den Berg is dit jaar de )te favoriet voor de ere- lm bij de mannen. Bij vrouwen wordt de bij Enschedese Topspin- rs spelende Roemeense ndra Dragomir Paas- ïdag 20 april als winna- getipt. de deelnemersbezetting reft, is het tweesterren A- mooi op de banen van Uni- n een trendvolger. De echte pers vertonen zich nauwe- s in Nederland, maar direct ironder is het dringen, telers uit de top 20 krijg je ons toernooi niet", beaamt dstrijdleidster Lies Klum- ,Maar dat maakt het toer- >i wel interessanter, want de chtsverschillen daaronder heel gering." Toch mag de dstrijdleidster niet klagen, weer voor de competitie bij ïcum teruggekeerde Mi- el van den Berg was eind ig jaar deelnemer aan de ionale Masters (waar hij in eerste ronde nipt van win- ir Jan Siemerink verloor). hetgeen op de ranglijst toch een stekje binnen de beste zes tien spelers van Nederland be tekent. Aanvoerders De lange Koudekerker voert bij de mannen het deelnemers veld dan ook aan, gevolgd door een tweede reus, Bernd Len ten. De derde Al-speler tussen de 32 deelnemende heren is Arjan van der Zande. De rossi ge Amsterdammer, die twee jaar geleden nog winnaar van de befaamde Open Leidse Kampioenschappen, het vier- sterren A-toernooi op Room burg, was, heeft zijn interna tionale ambities op een laag pitje gezet, maar geldt toch als de gevaarlijkste concurrent voor titelverdediger Michael van den Berg. Gelderlander Koen Claassen staat bij de lijst van getipte spelers op de vier de positie, maar zorgt vooral voor een attractieve spelin- breng. Eindhovenaar Michel van der Sanden en de drie wij zen uit het oosten, Evert-Jan Hulshof, Jeroen Heinhuis en Arno Otterman nemen de plaatsen vijf tot en met acht in. Opvallend detail is, dat de her nieuwd op eigen grond spelen de Van den Berg een beroep heeft moeten doen op een wild-card en die van zijn eigen organisatie uiteraard ook kreeg. De lijstaanvoerder was als top 20-speler wel een trend volger, hij had verzuimd in te schrijven. Na de Roemeense Sandra Dra gomir, nemen drie Nederland se A-speelsters de beschermde plaatsen in het zestien deelne mers tellende veld in. Carolien Stassen staat daarvan op de hoogste positie. Helma Leeu- Marco Visser. FOTO ANDRE VAN HAASTEREN wen op de laagste. Plaats drie is een bekende op de banen van Unicum, Jacqueline van Wijk. „Bij de rhannen vind ik de spielers wel zo ongeveer al lemaal even aardig", voert Lies Klumper aan. „Maar bij de da mes heb ik toch enige voor keur voor Jacqueline. Uitein delijk was ze toch assistent- wedstrijdleider bij dat eerste sterke toernooi, wat ze nog won ook." De in Den Haag wo nende en bij Leimonias hoofd klasse spelende Van Wijk stop te ruim een jaar geleden met haar pogingen het hoogst haal bare nivo op de internationale rankings te bereiken, en mist daardoor de bonuspunten voor een echt hoge klassering op de nationale ranglijst. De Leidse studente bouwt in de Neder landse A-toernooien haar loop- baan af. Arnoud van Sterken- burg volgde Jacqueline van Wijk als assistent op. De wed strijdleider van dc districts B- kampioenschappen blijft ook dit jaar het Paas A-toernooi doen. Har Meijer blijft toer nooidirecteur en Zwollenaar Pim van Doorn is de officiële referee. „De spielers, die wild cards krijgen, zijn nog niet bekend", deelt Lies Klumper desge vraagd mee. „Behalve Michael van den Berg natuurlijk. In ie der geval komen spelers uit ei gen kring in aanmerking. Mar co Visser heeft bijvoorbeeld zo'n kaart aangevraagd." Be halve de van OLTC overge stapte speler van Unicum 3 ligt er een aanvraag van de in Jong Oranje opgenomen Brabander Martijn Bok. Het: „Rosa de Boer heeft de opvallendste aanvraag ingediend", geeft de wedstrijdleidster een mooi menselijk treKje bij de vaak harde discussies over de ver strekking van wild-cards. „Ze stuurt een foto mee, schrijft welke toernooien ze heeft ge speeld en van wie ze heeft ge wonnen en verloren. Ze heeft deze winter, geloof ik, een keertje Bionda Zonderop ver slagen. Bij de verdeling van de wild cards, vind ik, moet je zo iets wel meejaten tellen." De grote afwezigen op de inschrij- vingslijsten zijn de revelatie van het vorig jaar, Leids B- Master en kersvers A-speler, Marco van Trigt uit Hillegom, zijn finale-opponent en ex A- speler Jan-Willem Lugthart van Zee Duin uit Katwijk, en de man, die zijn 'wereldclub' verruilde voor een plekje in het eerste team van De Meren- wijk, Martijn Krans. Maar wel licht, dat ook hier een wild card uitkomst kan bieden. LEIDEN - Alle korfbal clubs uit de Leidse regio zijn na twee ronden uitge schakeld in de strijd om de Rijn-Delflandbeker. TOP, De Danaïden en Ve- locitas zijn als laatsten ge wipt door respectievelijk Fortuna (17-14), Avanti (12-8) en Phoenix (11-5). De ironie wil dat de finale van het toernooi juist in Leiden gespeeld zal wor den. De uitschakeling van TOP viel te verwachten want Fortuna speelt een klasse hoger. Coach Theo Korporaal beschouwde het duel met de Delftse hoofd klasser als een goede oefen wedstrijd en gaf vaste reserves Monique Wiegerink en Egbert Dijkstra ook ruim speeltijd. Zijn achttal sond na 2-2 steeds achter (10-6 rust), maar kwam vijf minuten voor tijd toch nog tot 16-14 terug. Gerco Lange- laan scoorde vier keer voor de roodwitters die uiteindelijk met 17-14 verloren. De Danaïden toonde bij der deklaser Avanti weinig inspi ratie en schotkracht en had ook nog pech dat bij 4-3 een treffer van Heiko Locher werd afgekeurd. De thuisclub liep vervolgens door naar 6-3, 9-4 en 11-6, zodat het verlies van de eersteklasser al vroegtijdig vaststond: 12-8. Eric Kromhout (3). Sandra Slingerland en Hei ko Locher (2) waren aanval lend nog het beste op dreef. Velocitas miste bij Phoenix drie basisspelers en verloor ook nog eens Ron Goudsmit met een enkelblessure. De ver zwakte ploeg raakte ook voor rust reeds achter (6-2) en kreeg geen kans meer om iels van die achterstand af te halen. Ar jan Bakker (2), Femmy van Nieuwkoop, Marco Leons en Steven de Ronde scoorden in het 11-5 verlies. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2,19.20 uur: Sport. Nederland 3, 20.30 uur: Studio Sport. 22.15 uur: Studio Sport. BRT 2, 20.00 uur: Sportavond met on der meer voetbal en wielrennen BBC 123.50 uur: Sponsnight met bok sen. Henry Warton-Rod Carr; atletiek, portret Carl Lewis; golt, vooruitblik US Masters, voetbal, halve finale FA Cup. Duitsland 1. 20.00 uur: Sport extra, voetbal, rechtstreeks verslag halve fina le Duitse beker Hannover 96-SV Wer- der Bremen Super Channel, 20.00 uur: Sport Sportnet. 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2,16.35 uur: Pt iff, sport voor kinderen. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Euro|port, 09.00 uur: Sport SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - De gegevens van de sportpnjsvragen zijn: Toto 14 eerste prijs geen winnaar, tweede pnjs: 25 x f 485.60. derde prijs 283 x f101.20. Cijfers 14 zes cijfers geen winnaar, vijf vijf winnaars f 10 000,-, vier 19 win naars f1 000,-, drie 244 winnaars f 100,-. twee 2.357 winnaars f 10.- TILBURG Eindhoven heeft zich verzekerd van een plaats irrde lucratieve nacompetitie. De Eindho- venaren versloegen giste ren in een beslissingswecL strijd voor de vierde perio detitel provinciegenoot RBC met 2-0. Op het veld van Willem II in Tilburg besliste de ploeg van Chris Dejcker de wedstrijd in het eerste half uur door doel punten van uitblinker Willems en de van Fortuna Sittard overgekomen Doufikar. De winnaars van de periodetitel zijn tot dusverre Heracles, koploper Cambuur, Go Ahead Eagles. NAC en Eindhoven. RBC heeft ondanks het verlies van gisteren nog kans op een startbewijs. De tweede plaats op de ranglijst achter de be oogde kampioen Cambuur geeft ook recht op het finan cieel aantrekkelijke slotak koord van de eerste divisie. Eindhoven - RBC 2-0 (2-0). 24. Willems 1-0, 29. Doufikar 2-0. Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 5100. Gele kaart: Willems, Frijns en Van Cor- stanje (allen Eindhoven). Geen krant ontvangen? Bel tussen 18 en 19 uur. zaterdags tussen 14 en 15 uur, telefoonnr 071-122248 en uw krant wordt nabezorgd W YORK - De internatio- schaakwereld heeft zon- in de Amerikaan Samuel ihevsky één van de kleur- ste grootmeesters uit de torie verloren. Reshevsky rleed op 80-jarige leeftijd in Good Samaritan Hospital Suffren in de staat New k. nuel Herman Reshevsky d 26 november 1911 gebo- in de Poolse plaats Ozor- Hij emigreerde op negen- ige leeftijd naar de Verenig- Staten. Reshevsky ontwik- de zich tot één van de bete- ichakers van de wereld. Hij rd zeven keer kampioen van Verenigde Staten, voor het st in 1926 en voor het laatst 1971. Nadat Aljechin in de eede Wereldoorlog was overleden werd Reshevsky met Euwe, Botwinnik, Keres en Smislov uitgenodigd in 1948 in Amsterdam te strijden om de vakante wereldtitel. Reshevsky deelde met Keres de derde plaats achter Botwin nik en Smislov. Reshevsky, die bekend stond om zijn onvergelijkbare posi tionele kwaliteiten, werd in de Verenigde Staten pas van de troon gestoten door Bobby Fis her, die als veertienjarig feno meen sterker bleek dan de oude maestro. Reshevsky, die als 72-jarige nog gedeeld eer ste werd in het toernooi van Reykjavik, was de laatste jaren ondanks zijn hoge leeftijd nog vaak als toeschouwer bij grote schaakevenementen te vin den. APELDOORN - Paul Haldan is vandaag met gemengde ge voelens naar Stuttgart afge- reid. De Apeldoornse tafelten nisser verwacht dat op de Eu ropese kampioenschappen de knoop wordt doorgehakt over de toewijzing van de wild cards voor de Olympische Spelen in Barcelona. Voor Haldan nog de enige mogelijkheid om straks naar Barcelona te kunnen af- „Er komen wat bobo's bij el kaar. die een flesje wijn open trekken en dan een besluit ne men. Ik hoop dat de wijn hun goed smaakt...", merkt Haldan cynisch op. Haldan is weer top- fit, maar voelt zich slechts 're delijk in vorm'. „Ik heb de af gelopen dagen wel lekker ge speeld, maar dat zegt niets". Haldan ziet met vertrouwen de groepswedstrijden tegen Hon garije (10 april), Denemarken (11 april), Engeland, Zweden (beide op 12 april) en Oosten rijk (13 april) tegemoet. „Het zou mooi zijn als we zondag één van die twee potjes (tegen Zweden en Engeland) zouden kunnen winnen. Moeilijk, maar mogelijk. Dan hebben we een goede kans om tweede te worden en door te gaan. Maar als we derde worden hebben we het ook al heel goed ge daan, want Oostenrijk is al 'he avy' genoeg. Die spelen met twee Chinezen". 1 De tijd dat Nederland slechts figureerde op een Europees kampioenschap is volgens Haldan voorbij. „Vroeger ging het om degraderen of promo veren. Nu is het doel om bij de eerste twee in de groep te ein digen. Als je vier geleden had gezegd dat Nederland kans maakte op een podiumplaats werd je voor gek Verklaard. Als alles goed is dat nu zelfs moge lijk". In het individuele toernooi dicht Haldan de Nederlandse afvaardiging (Haldan, Danny Heister, Trink Keen, Gert Ko- bus en Peter Paul de Vrind) minder kansen op metaal toe. „Het moet ons vooral met de loting meezitten. Tweeënder tig spelers zijn geplaatst. Dat zelfde aantal komt ook nog eens uit het kwalificatietoer nooi. Je moet je goed voelen, anders kun je al makkelijk in de eerste ronde er uitvliegen". SPORTUITSLAGEN GOLF Nederlandse competitie, vrouwen Eerste speeldag- Groep 1 (gespeeld in Eindhoven) Zuid-Limburg-Hilversum 1-17. Haagsche-Broekpolder 11-7. Groep 2 (Rhoon): Amsterdam-Noord- wijk 13-5, Salland-De Pan 5-13. HONKBAL American League Toronto Blue Jays-Detroit Tigers 4-2, Minnesota Twins-Milwaukee Brewers 4- 2. Baltimore Orioles-Cleveland Indians 2-0, Seattle Manners-Texas Rangers 8- 3. Kansas City Royals-Oakland Athle tics 5-3 National League: San Diego Padres- Cincinatti Reds 4-3. San Francisco Gi ants-Los Angeles Dodgers 8-1. Pitts burgh Pirates-Montreal Expos 2-0. New York Mets St Louis Cardinals 4 2 PAARDESPORT Koersen Wolvega Eerste koers, 2100 m 1 Gaya Kievits- hof (Hartman) 2.44,- 1.18,3, 2 Giselle d'Almere, 3 Fellow Toto winnend 2,30 plaats 3,30 2,60 koppel 13,30 trio 146,80 Tweede koers, 2100 m 1 Fascinating Girl (Crebas) 2.46,0 - 1.19,0, 2 Ferrari Rotary, 3 Early Star Niet gestart: Fiona Bayka Toto: winnend 2,90 plaats 1,50 1.30 6.10 koppel 2.60 trio 146.90 Derde koers, 2100 m: 1 Evert W (Van der Galien) 2 44.8 - 1 18.5, 2 Ginger Express. 3 Erika. Niet gestart Good to see you Toto winnend 5,00 plaats 2.80 2.50 koppel 17.50 tno 267,40 Vierde koers, 1609 m 1 Fiamett3 (Ao de Wrede) 2 04,1 - 1.17,1,2. Flair Vrye- nesse. 3 Fernandelnora Toto win nend 10,10 plaats 3.70 2.90 koppel 23.50 trio 284.70 Vijfde koers. 2100 m 1 Desperado. 2. Cuddy Volann. 3 Yashmir Toto win nend 4,90 plaats 2,00 1,60 koppel 5,50 trio 347.70 Zesde koers, 1609 m 1 Go to Oldeson (Crebas) 2.04.5 -1 17,4,2. Fryday G. 3 Fact One Niet gestart: Freule Quick. Fleur Uithuizen Toto winnend 2,20 plaats 1,501.50 koppel 2,00 trio 17.40 Zevende koers. 2100 m i Firstborn Axkit (Lusink) 2.44,1 - 1.18.1. 2. Dunor Hanover, 3. Dandy Loo Niet gestart Easy Postille Toto winnend 3.10 plaats 1.90 3,80 koppel 27.50 trio 185.90 Dubbelwinnend (5-3) 6,20 Achtste koers. 1609 m 1 La Spezia (De Leeuw) 2.02,3 - 6.0.2 Domingo Supre me, 3 Keystone Lance Toto: winnend 1,60 plaats 1,00 1,20 koppel 2,30 trio 8,30. Negende koers, 2100 m: 1 Demerick Star (Maas) 2 46,7 - 1 19,4, 2 Edon Prirtce, 3 Vicky Victorious Toto win nend 3,50 plaats 1,80 2,20 6,70 trio 51.10. Tiende koers. 2600 m: 1 Jungle Love (Mollema) 3 25,0 - 1 18.6, 2 Benza. 3 Cervino Montana Toto winnend 3,90 plaats 1,70 1,50 koppel 5,40 trio 102,60 Elfde koers, 1609 m 1 Flip Hanover (Oorthuijsen) 2 06,2 - 1.18,4, 2 Gam bler's Wish, 3 Falco Oostland Niet ge start Fatima Sammer Toto winnend 8.80 plaats 2,30 1,40 koppel 6,60 tno 62.10 Omzet totalisator 215.114,00 TENNIS Tokyo. Mannen 2 miljoen gulden Eerste ronde Schapers (Ned)-Pearce (VSt) 6-4 3-6 6-1, Haarhuis (Ned/10)- Antonitsch (Oos) 6-3 6-3 Barcelona. Mannen, 1,6 miljoen gul den Tweede ronde Mancini (Arg)-Koever- mans (Ned) 6-4 2-6 7-5. Eltingh (Ned)- Agassi (VSt) 6-4 1-6 6-1 Amelia island. Vrouwen. 600.000 gul den Eerste ronde Schuftz (Ned)-Paz (Arg) 6-16-2 VOETBAL Engeland: Eerste divisie Manchester United - Manchester City 1-1, Notts County - Tottenham Hotspur 0-2 Schotland: Eredivisie Hibernian - Ar- dneonians 0-2, Motherwell - Hearts 0-1 Glasgow Rangers - Falkirk 4-1 Duitse beker halve finale Borussia Mohchengladbach - Bayer Leverkusen 2-2 n v (1-1, 0-0), Borussia Mönchen- gladbach w.n.s. Franse beker achtste finales Valen ciennes - Olympique Marseille 0-2. St. Omer - Monaco 2-4. Amateurs Eerste klasse B ASWH-Valleivog 0-4, C Broekst B-Or Nassau 2-2 WIELRENNEN Salvatlerra. Ronde van Baskenland Tweede etappe 1 Rominger (Zwi) 183 km 4.58.57 (36.729 km/u), 2 Alcala (Mex), 3 Pensee (Fra), 4 Boyer (Fra), 5 Roche (ler), 6 Gorospe (Spa), 7 Kvalsvoll (Noo), 8 Moreels (Bel) 0.12, 9 Zarrabeitia (Spa). 10 Diaz Zabala (Spa). 11 Rooks (Ned) 0.31, 16 Theu- msse. 26. De Vries. 38 Breukink. 59 Delgado (Spa) 3 57, 61 LeMond (VSt). 71 Van Aert 4 34 76 Bugno (Ita), 94 Jan Siemons 8 06, 121 Eyk 9 09. 125. Kokkelkoren, 133. Van der Pas 11.15, 164 Marc Siemons 18 02.166 Jac van der Poel. 167 Meijs. 169 Mulders Algemeen klassement 1 Roche 8 07 06. 2 Rominger, 3 Pensee 0 07, 4 Alcala, 5 Kvalsvoll. 6 Gorospe, 7 Boyer. 8 Moreels 0 12. 9 Zarrabeitia. 10 Diaz Zabala 0 19, 14 Rooks 0.31, 18 Theunisse. 19. De Vries, 40 Breu- •kink 0 38. 54 Delgado 3 57, 56 Le Mond 4 04 68 Bugno 4 41, 69 Van Aert. 88 Jan Siemons 8 13, 116 Kok kelkoren 9 09, 117 Eyk, 131 Van der Pas 11.22, 140 Marc Siemons 18.02, 141 Mulders, 147 Jac van der Poel, 151 Meijs 16 09 IJSHOCKEY Klagenfurt/Villach (Oos). WK B-groep Oostenrijk-Denemarken 5-1 (1-1 3-0 1- 0) 15 Larsen 0-1. 19 Gerhard Pusnik 1-1,21 Andreas Pusnik 2-128 Andre as Pusnik 3-1. 36 Solderer 4-1, 58 Groulx 5-1 Scheidsrechter Cateim (Fra). Toeschowers 3500 (uitverkocht). Strafminuten: Oostenrijk 42. Denemar ken 53 Buiganje-Joegosiavie 4-1 (3-0 0-1 1-0) 13 Dimitrov 1-0, 17 Vesselmov 2-0,18. Veiev 3-0. 23 Kosovic 3-1, 60 Simov 4- 1. Scheidsrechter Korentschig (Oos). Toeschouwers 3 Strafminuten: Bulga rije 8. Joegoslavië 6 Stand 1 Oostennjk 4-8 (48-1), 2. Ne derland 3-6 (27-3). 3 Japan 3-4 (11-8), 4 Bulgarije 4-4 (10-28). 5 China 4-3 (9- 32), 6 Denemarken 4-2 (7-19). 7 Roe menië 4-2 (7-20). 8 Joegoslavië 4-1 (7- 15)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15