Opnieuw uitstel renovatie van sportpark Haasbroek n Flexibel bestemmingsplan centrum Roelofarendsveen I „Gelukkig was er een blarenprikker in ons midden" CëidoeGou-umt RIJN- EN VEENSTREEK ■tbc TNO zoekt proefpersonen Het Kasteel viert tweede lustrum I Zomerhuisje moet worden afgebroken WOENSDAG 8 APRIL 1992, Onenigheid over verkoop van grond ALKEMADE - De verkoop van een strook grond naast een aan te leggen speelterreintje aan het Zuideinde in Roelofarendsveen stuit op bezwaren van de meeste leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening Maar wethouder N. Nugteren weigerde zijn voorstel daartoe gisteren in te trekken. Daar drong commis sielid A.van den Boogaard (WD) op aan. Wel wilde de wethouder het voorstel een maand aanhouden en het dan opnieuw aan de orde stellen. Het speelterreintje komt te liggen naast Zuideinde 47. Tussen de woning en het terrein ligt een strook gemeentegrond van onge veer 77 vierkante meter. Die strook wil de wethouder voor 13.000 gulden verkopen aan eigenaar Kuipers van Zuideinde 47. CDA- fractievoorzitter N.Bakker bleek het daarmee helemaal niet eens. Wel was hij blij met de komst van het speelterreintje. Hij stelde voor het terreintje aan de zuidzijde te voorzien van een vijf meter lang hek, zodat de kleuters die er ongetwijfeld gaan spe len, niet de weg op kunnen schieten. De strook grond die de ge meente wil verkopen aan Kuipers noemde hij „het enige stukje groen aan het Zuideinde". Geen strengere regels in Rijneveld voor uitlaten van honden HAZERSWOUDE-RIJNDIJK - Meer regelgeving is volgens het college van B en W van Rijneveld niet de oplossing om het hondepoep-probleem in Rijneveld aan te pakken Hondebezitters die de uitwerpselen van hun hond op een openbaar terrein laten liggen, kunnen daarvoor een bekeuring krijgen. Het pro bleem is echter dat deze regels heel moeilijk te con troleren zijn. „Het is immers niet mogelijk om bij ie dere hondebezitter een politie-agent neer te zetten", aldus het college. Voor de oplossing van het pro bleem zal een beroep moeten worden gedaan op de eigen verantwoordelijkheid van de burgers. Maan dag wordt het advies van de commissie van milieu, volksgezondheid en onderwijs gehoord. Zelf denkt het college aan oplossingen als de aanleg van hon dentoiletten het uitreiken van schepjes en zakjes of de aanleg van velden om honden uit te latenAanlei ding voor de maatregelen zijn klachten van 30 inwo ners van de wijk Zonneveld. ALKEMADE - Gezonde personen tussen de 20 en 80 jaar worden gezocht door TNO-onderzoeker Harry Emmen. Vrij willigers zijn nodig om de betrouwbaarheid en normwaarden van nieuwe tests te onderzoeken. Het onderzoek zal plaats hebben in Roelofarendsveen in samenwerking met Labora torium Van der Sprong, dat de nodige technische en ruimte lijke ondersteuning verleent. De tests duren drie keer ander half uur en worden gehouden op tijdstippen dat het de be trokkenen schikt, maar niet na zeven uur 's avonds. De tes ten richten zich op reactievermogen en handvaardigheid. Het uiteindelijke doel is de tests te gebruiken bij onderzoek naar effecten van schadelijke stoffen in de werk- en woon omgeving. Voordat hij met de nieuwe tests aan de slag gaat, wil Emmen inzicht krijgen in de te verwachten waarden bij gezonde vrouwen en mannen van verschillende leeftijd. Be langstellenden voor deelname aan het onderzoek kunnen op werkdagen tussen 9.00 en 10.30 uur telefonisch contact opne men met H. Emmen of R. Veldhuizen (MBL-TNO Rijswijk), telefoonnummer 015-843084. Kindertheater naar Alkemade ALKEMADE - Op uitnodiging van de kin- dertheater-werkgroep De Speelparasol komt Cees Brandt met zijn theater Blokletters zon dag 12 april naar de Alkeburcht in Roelof arendsveen. De voorstelling begint om 14.30 uur en is speciaal bedoeld voor kinderen van 3 tot 6 jaar. De entree voor kinderen bedraagt drie gulden; voor volwassenen vijf gulden. Reserveren is mogelijk vanaf 12.00 uur via tel. 01713-12720. Cees Brandt maakt theater waarbij het uitgangspunt de creatieve ont wikkeling van het kind is. In zijn voorstellin gen worden de kinderen door een combinatie van beweging, vormgeving en verhaal ge prikkeld om hun fantasie te gebruiken. De levensgrote letters waar Cees mee speelt, hebben allemaal een eigen karakter. Er zijn letters bij die uit een verhaal zijn gevallen of uit een boek gescheurd. Andere letters zijn weggelopen, of gewoon op zolder vergeten of verloren. Bij toeval komen ze elkaar tegen. Voor een uitgebreide i ook voor de komende raadplege men „UIT", wekelijkse bijlage vat. Iiront ZOETERWOUDE - Er valt deze maand geen be sluit over de renovatie van de accommodatie van de Zoeterwoudse voetbalver eniging SJZ. De commis sie welzijn wil, zo bleek gisteravond eerst een on derzoek afwachten naar de toestand van het hoofd- veld. dan moet blijken of er wel of geen achterstand is in onderhoud. Zolang die duidelijkheid er niet is wil het SJZ-bestuur de huurovereenkomst niet tekenen. Heet hangijzer is de huurverhoging van een procent die SJZ moet betalen voor toekomstige investeringen. Jac. Stuijt van Progressief Zoe- terwoude kwam gisteravond met een geheel nieuwe visie op de problemen op Haasbroek. Hij stelde dat SJZ, op basis van KNVB-normen, veel te ruim in het jasje zit en met twee velden kan volstaan. Mede gelet op al lerlei kosten die de gemeente Zoeterwoude op welzijnsge- bied op zich af ziet komen moeten uitgaven zorgvuldig worden afgewogen. De WD is het met de gang van zaken niet eens en wil dat het college eerst 'schoon schip maakt' I. Spreij verstaat daaronder dat eerst achterstallig onderhoud ingelopen moet worden alvo rens over nieuwe investerin gen een percentage in de huur prijs doorberekend wordt. Luxe Maar volgens welzijnswethou der R. Hogenelst is er geen sprake van achterstallig on derhoud. „Jaarlijks zijn de vel den onderhouden. Uit de be grotingspost Groot Onderhoud hebben wij dat steeds betaald. Er is zelfs sprake van een soort luxe onderhoud. Veld 1 staat nu op de nominatie voor on derhoud maar als blijkt dat het veld nog goed is zal het plegen van onderhoud worden door geschoven. Vergeet niet dat SJZ, gelet op de normen van de voetbalbond, twee velden te veel heeft. De bespelingsinten siteit is laag. Mede daardoor kan onderhoud achterwege blijven. Op Haasbroek liggen vier velden. SJZ huurt er drie. De velden worden dus ge spaard". De wethouder wees er voorts nog op dat unaniem door de gemeenteraad de 'Nota Zelf werkzaamheid' is aanvaard. Daaruit blijkt dat toekomstige investeringen worden doorbe rekend in de huur. „Dat is ge beurd bij ZTC, Meerburg en de paardrijvereniging. Die lijn trekken we door bij SJZ. Be slist niets nieuws, die zienswij ze is door de gehele raad aan vaard. En als SJZ beweert krap bij kas te zitten dan kunnen ze toch een of twee velden inleve ren. Uit financiële overwegin gen moet je keuzes maken. Dat moet het gemeentebe stuur ook. Als SJZ een veld af stoot bespaart dat de gemeente 35.000 gulden", aldus de wet houder. SJZ-voorzitter L. van der Geest ventileerde een andere mening. Allereerst toonde hij zich verbolgen over het feit dat de discussies nu al vele maan den duren. Vooral de opmer king dat SJZ best meer kan betalen is bij de voetbalclub in het verkeerde keelgat gescho ten. Van der Geest; „De ge meente vindt dat SJZ best meer huur kan betalen omdat het water nog niet tot aan de lippen staat. Dat het SJZ goed gaat is juist te danken aan een verantwoord beleid en, laat ik het zo maar zeggen, een groot aantal 'gekken' die altijd be reid zijn de handen uit de mou wen te steken. Dat wordt nu door de gemeente afgestraft met een hogere huur". Een oplossing van het me ningsverschil lijkt niet in zicht. Het gemeentebestuur is van mening dat over de reno vatie van het bestaande trai ningsveld geen misverstand bestaat. Daar is een bedrag van 156.000 gulden voor beschik baar. Op verzoek van SJZ is echter naar een alternatieve oplossing gezocht. Om allerlei voetbal-oefeningen beter te kunnen uitvoeren geeft SJZ de voorkeur aan een trainings veld op een van de bestaande speelvelden. De gemeente Zoeterwoude vindt dal best maar wil dan wel van de meer kosten van 114.000 gulden een procent doorberekenen in de huur. En dat is het struikel blok. Het CDA hield zich gister avond afzijdig. Die partij wil eerste het onderzoek van het hoofdveld afwachten. J. Spreij van de WD vond het allemaal buitengewoon oneer lijk. „SJZ heeft een achter stand opgelopen. Het is oneer lijk om een huurverhoging door te voeren over onderhoud dat al lang gedaan had moeten worden. Onredelijk van de pro gressieven om nu ineens ander welzijnsbeleid er bij te betrek ken". de vraag van wethouder Hogenelst hoe de WD dat denkt te betalen antwoordde Spreij kort en bondig: „Haal het maar uit de reserves". door ELLEN VERHAAR door JANKEES FAAS ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense jongeren centrum Het Kasteel staat deze maand uitvoerig stil bij haar tienjarig bestaan. Zo is er een jubileum krant gemaakt en is er morgenavond in haar on derkomen aan de Concert- weg een receptie. Het huidige Kasteel vindt haar oorsprong in de jaren zestig. Zappa en Jointhouse waren de eerste Alphense sociëteiten die eigentijdse muziek draai den. Het prille begin kreeg een vervolg in de houten noodkerk aan de Saffierstraat De sozen Tjarda en later Midas spraken vooral een 'alternatief publiek aan. Het pand verkeerde in bouwvallige staat en in 1982 werd de nieuwe behuizing be trokken aan de Concertweg. De naam Midas was intussen gewijzigd in Het Kasteel De eerste jaren van Het Kas teel verliepen niet probleem loos. Regelmatig liepen de conflicten met de gemeente hoog op en zelfs een keer moest de rechter er aan te pas komen. Ook met de program mering had Het Kasteel het niet getroffen. Het publiek was halverwege de jaren tachtig verzadigd en liet Het Kasteel bij haar live-optredens groten deels links liggen. Met het aanstellen van be roepskrachten kwam de om mezwaai Nieuwe projecten kwamen tot bloei, zoals het re aliseren van oefenruimtes. De programmering kreeg meer variatie Naast popmuziek geeft Het Kasteel ruimte aan theater en kunst. Het Kasteel haalde met onder meer The Scene, Gotcha en Pater Moes- kroen de laatste tijd heel wat Nederlandse bands binnen haar muren. In de toekomst verwacht Het Kasteel veel van de samenwer king met jongerencentrum Madonna. Ook wil Het Kasteel ruimte bieden aan groepen in de maatschappij, die in de knel zitten, zoals gehandicapten. Het Kasteel zal het de komen de jaren moeilijk krijgen om de concurrentie het hoofd te bieden. De gemeente Alphen wil het aantal horecavoorzie ningen uitbreiden en denkt daarbij onder meer aan de ves tiging van een super-disco en swingcafe De receptie vanwege het tien jarig bestaan begint morgen om half acht. Na afloop is er een optreden van De Gigan- tjes. ALKEMADE - Als flexi bel. Zo omschreef wethou der W. Nugteren gister avond een nieuw bestem mingsplan voor het cen trumgebied van Roelof arendsveen. Het plan geeft ruimte aan ontwik kelingen zoals een weste lijke als een oostelijke om- leidingsweg vanuit het Noordeinde. Aan de andere kant zorgt het voor beperking van bijvoor beeld milieubelastende bedrij ven. De keuze van wel of niet bebouwen van de dijk aan de Wilgenstraat wordt vooralsnog vrij gelaten. De gemeente zou graag zien dat zich nog reisbu reaus. kantoren en maatschap pelijke voorzieningen vestigen in het winkelgebied ten zuiden van de Langeweg en ten oos ten van het Noordeinde. Direct ten zuiden van de Langeweg worden vestigingsmogelijkhe den geboden voor kleinschali ge bedrijven. De gemeente streeft ernaar om het potgrondbedrijf Dobbe aan het Noordeinde zo spoedig mo gelijk te verplaatsen om zo ruimte te maken voor andere wensen, onder andere een ont- sluitingsweg voor Winkelcen trum Noordplein. Uiteindelijk ligt het in de bedoeling de be- drijfsgronden die direct gren zen aan het bestaande winkel gebied Noordplein tot woon winkelgebied te ontwikkelen. De raadscommissie ruimtelij ke ordening was gisteravond redelijk tevreden over het be stemmingsplan. Alleen F.Hoogenboom (PvdA) vond dat een omleidingsweg tussen Noordplein en de Langeweg als uit te voeren project moet worden opgenomen. N.Bakker (CDA) vond dat de gemeente nu al moet kiezen tussen een oostelijke en een westelijke omleidingsweg. J.Duivenvoor- den (CDA) zag in dit verband meer toekomst in de oostelijke omleidingsweg dan in de wes telijke. Wethouder Nugteren echter liet luid en duidelijk we ten dat geen van beide moge lijkheden snel kan worden uit gevoerd. Pas op lange termijn zou daar geld voor zijn. ALKEMADE Een nieuw zo merhuisje in de Aderpolder moet worden gesloopt. Een be zwaar daartegen werd maan dagavond door de Alkemadese commissie Bezwaar- en Be roepsschriften ongegrond ver klaard. Het huisje is eigendom van L. Vergoed, die het met toestemming van de provin cie bouwde ter vervanging van een oud huisje. Vergoed verzuimde echter een bouw vergunning bij de gemeente Alkemade aan te vragen, om dat van de kant van de provin cie was gezegd dat dat niet no dig was. De gemeente is niet bereid alsnog een vergunning te verlenen omdat het niet in het bestemmingsplan past. Rene van 't Hof van theatergroep Carver is zaterdag op bezoek in Parktheater FOTO: RENÉ VAN'T HOF REGIOJOURNAAL Jen Rog De Volendamse band Jen Rog komt vrijdag naar jon gerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn. Jen Rog speelt popklassiekers en moderne rock 'n roll. Het con cert aan de Concertweg be gint om negen uur. Kaarten kosten tien gulden. Theater Theatergroep Carver speelt zaterdag in het Parktheater in Alphen aan den Rijn het toneelstuk Koorts. Carver be staat uit Beppie Melissen, Rene van 't Hof en Leny Breederveld. Koorts gaat over een net restaurant, waar twee toiletjuffrouwen de dienst uitmaken. Het to neelstuk aan de Comelis Geellaan begint om half ne gen. De toegangsprijs be draagt twintig gulden. Hou ders van CJP en Pas 65 beta len f 17,50. Bazar In de voetbalkantine van Al- tior in Langeraar wordt het komende weekeinde een ba zar gehouden. De opbrengst gaat naar de jeugd van Lan geraar. Op vrijdagavond wordt om acht uur de bqzar geopend met een bingo. Prij zen zijn onder meer planten, drankenpakketten en sala des. Zaterdagmiddag is er om twee uur een kindermid dag. Hondenclub DES uit Ter Aar laat zien hoe een hond gedresseerd moet wor den. De bazar wordt zondag avond afgesloten met een grote loterij. Pastor van Dommelen verricht de trek king. Hoofdprijs is een vijf daagse reis voor twee perso nen naar Parijs. Film In het Parktheater in Alphen aan den Rijn draait vrijdag en zaterdag de film 'De stam van de holebeer'. De produk- tie van Michael Chapman in de nadagen van het Nean- derthal-tijdperk. De film aan de Cornelis Geellaan begint op vrijdag en zaterdag om acht uur. De 'toegangsprijs bedraagt acht gulden. Hou ders van CJP en Pas 65 beta len zeven gulden. Expositie In het creativiteitscentrum Expressie 70 in Alphen aan den Rijn wordt vanaf vrij dag het werk van docenten tentoongesteld. Op de exposi tie zijn onder meer schilderij en. tekeningen, keramiek en ruimtelijke objecten te zien. De expositie aan de Cornells Geellaan loopt tot 15 mei. De openingstijden zijn van maandag tot vrijdag van tien tot twaalf, van twee tot vier en van half acht tot ne gen uur. Idoor ELLEN VERHAAR RIJPWETERING/OUD ADE - Begin maart be reikte de van oorsprong uit Oud Ade afkomstige, maar sinds 1953 in Nieuw Zeeland wonende Cees van der Poel Jzn. (63) de uitnodiging van het Korps Commando Troepen om deel te nemen aan een 250 kilometer lange mars. Van der Poel aarzelde geen moment. Enkele dagen la ter zat hij in het vliegtuig naar Nederland. „Het was af en toe wel zwaar, maar gelukkig hadden we een professionele blarenprik ker in ons midden ".vertelt hij vlak voor zijn terugreis (gisteren) naar zijn boer derij in Nieuw Zeeland. De mars en daaraan sluitend een reünie werd georganiseerd ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van het Korps Commando Troepen. Als dienstplichtig militair maakte hij ruim 40 jaar geleden deel uit van het korps dat was gele gerd in Roosendaal. Comman do's krijgen een zware trai ning. „We begonnen met 260 dienstplichtigen aan de oplei ding. 140 van hen behaalden de groene baret", weet Van der Poel nog. „Ik behoorde tot de eerste lichting dienstplichti gen bij de commandotroepen. Daarvóór waren het uitslui tend vrijwilligers". Via een contactblad bleef hij ook in Nieuw Zeeland goed op de hoogte van het korps. Hij snapt nog niet waarom, maar uitgerekend het jubileumblad De Nieuw Zeelandse veehouder Cees van der Poel logeerde onverwachts bij zijn zus in boerderij Zwa- nenburcht aan de Zuidweg in Rijpwetering. FOTO: WIM VAN NOORT dat in november uitkwam, was verstuurd per zeepost. Zo kon het gebeuren dat van der Poel pas vijf dagen voor het gouden jubileum op de hoogte werd gesteld van de oud-comman domars en de reünie met als eregast Prins Bernhard. Als de wiedeweerga regelde hij een vliegreis naar Nederland en zo deed de geëmigreerde veehou der twee dagen later, op 15 maart, geheel onvoorbereid mee aan de zware mars van ruim 250 km in zes dagen. „We startten in Ede. over nachtten achtereenvolgens in Nijmegen en Volkel om van daar naar Oirschot te lopen. Vervolgens werden we met au to's naar Middelburg gebracht. De zwaarste tocht was er een van 60 kilometer van Middel burg naar Woensdrecht. Toen vertrokken we al 's morgens om zes uur uit de kazerne om pas 's avonds om acht uur aan te komen. Gelukkig bestond onze groep van 37 oud-com mando's onder meer uit een professionele blarenprikker en een masseur. Vooral die prikker heeft volop werk ge had aan de gigantische blaren, die we allemaal opliepen. De volgende dag marcheerden we het laatste stukje van Woens drecht naar Roosendaal, al waar de reünie werd gehou den". Daar werd Van der Poel verrast door een zus en nichtje, die tal van foto's en een video film maakten van hun speciaal uit Nieuw Zeeland overgeko men broer en oom temidden van zijn oud-collega's. Hoewel er bij de 37 deelnemers aan de mars niemand was van zijn onderdeel, konden ze het met elkaar bijzonder goed vin den. „Sommigen konden goed zingen en dat hield de moed erin. Er waren er bij die graag in kroegjes wilden opsteken. Volgens hen is donker bier goed voor lopers, maar ik hoef de geen bier. Uiteindelijk was ik maar een ongetrainde loper, terwijl die anderen maanden hadden geoefend". Samen met een oud-commando van 72 jaar behoorde Van der Poel tot de oudste deelnemers. De overi gen waren rond de 50 jaar. „Voor de reünie waren velen, net als ik, van ver gekomen. Ook trof ik commando's van mijn lichting. In totaal waren we met 4000 man in Roosen daal. De ontmoetingen daar waren voor mij van onschatba re waarde". Het afgelopen weekeinde vond een kleine reünie van de marsgangers plaats in Nijmegen. Daar wer den volop ervaringen, foto's en films uitgewisseld. 350 koeien Cees van der Poel is het vijfde kind van in totaal tien van de thans 97-jarige oud-veehouder Jan van der Poel van de Zwar- teweg in Oud Ade. Hij vertrok in september 1953 samen met zijn echtgenote Riet Juffer- mans uit Rijpwetering, naar Nieuw Zeeland. Zijn broer Koos was hem in 1952 voorge gaan en zijn broer Wim zou hem in 1955 volgen. Alle drie hebben ze thans een eigen melkveehouderij in Nieuw Zeeland op ongeveer één tot drie uur rijden van elkaar. Ook twee broers van Riet Juffer mans gingen in Nieuw Zee land wonen. „We houden de verjaardagen goed b(j", vertelt Cees van der Poel. Cees en Riet hebben zeven kinderen gehad, van wie zes nog in leven. Vijf 1K0LDE BIOSCOPEN" )WIJ] LEIDEN LUXOR (Stations*^ mal 071-121239) JFK (12); 20.0( Lint en STUDIO (Steenstraat hdien 124130): Father of the b Scl 19.00, 21.15. wo ook 14.3 ku (12); ma. t/m wo 18 45. 21 ,l' fear (12); 18 45. 21.15. wo ,rulK Last boyscout (16); 19.00, strip ook 14 30 Don't tell mom th k ge' ter's dead (al); wo 14 30 Rfcrie v in kangoeroeland (al); wo 14 p0c ce of tides (12); 1845, 21.1? o" NON (Breestraat 31. tel 071 P" Dances with wolves (al); 20 ^sD1Jc augu ALPHEN AAN DEN RIJN «JitOUl NEMA (Van Boetzeiaerstrai ste f 01720-20800) Cape fear (i 18 30, 21.15. JFK (16); 20 f sons (12); 13 45. 18.45. 21 3<K/~V 13.45 Last boyscout (16l/vJ 18 45. 21 15 Reddertjes in roeland (al); wo 14.00 B$r V( 13.45. VOORSCHOTEN KINQ COOP CC (Prinses Marijkestn 614354): Reddertjes in ka^ land (al); wo. 14 00 Hot shot! 15.30. TGE1 Welzij DEN HAAG ASTA 1 (Spu(SW( 3463500) Cape fear (16). 14.farve 21.30. ASTA 2: The princef (12); 14.00, 18.45, 21.30 ASe loe play in the fields of the ijarmt 14 00.20 00 BABYLON 1 (n ver: Haag Centraal tel 3471656)og IJ (12); 14.00, 18 45, 21 30 0f 2: J.F.K. (12); 14 00, 20.00. jipr) LON 3 Raise the red lantip*"^ 18 45. 21.30. ma. di. do oque CINEAC 1 (Buitenhof !>t m 3630637) The last boy swaltijc 14.00, 18.45. 21.30. CINEA(uitg< Johnsons (12); 14.00, 18 45pers CINEAC 3 Shattered (al) 21.30 ma. di do ook 14 00-, TROPOLE 1 (Carnegiela^ 3456756) J F K. (12); 14 0(Jns METROPOLE 2: The doden c 14 00, 18 45. 21.30 METR0kndi( Rambling Rose (16); i4 0CLndt 21.30 METROPOLE 4 Liki™ Tate (al); 18.45, 21.30. ma. di.u 14.00 METROPOLE 5 De(DtM" (16); 18.45, 21 30 ma. look 14 00 ODEON 1 (Herengrjiog l tel 3462400) Father of the bfervc 13 45, 18.45, 21 30. OCWe Cape fear (16); 13.45, 18 45fiee, ODEON 3 Freddy's de£ n? 13 45, 18.45. 21 30 ODEOlf1 shots (al); 13.45, 18 45. SilenJen lambs (16); 21.30 HAAGJP P« HUIS Zaal 1 Trust; 19.30, 216en 2: My own private Idaho i9 3(fchn pris. 21 45 Zaal 3 dag 19 3<^an Branded to kill; ma Hakuolu certain killer; wo. Tokyo driftef KINDERVOORSTELLINGEN rfen; LON 3 Barbar, wo. 14 00 ledn 3: De notenkraker; wo. 14 00(r 31 TROPOLE 4 Fievel in het wik ten; za. wo T4.00. METROIL De reddertjes in KangoeroelP 14.00 T" DIENSTVERLENIlfoc mei APOTHEKEN - De avond- eft loj diensten van de apotheken in eh" rr Leiden worden waargenomen deen apotheken die ook weekenddieJ „i ben. STICHTING KRUISWERK LEI^"0 Centraal kantoor: Schuttersveldis e informatie: tel.: 071-120144 bel 08.30-17.00 uur Uitleencentra pleegartikeien: Burggravenla^™" telefoon 071-121894 Geopend lijks 13.30-17.00 uur, donderd; 19 00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEI ZEN LEIDEN - Ongevallendii dag Academisch Ziekenhuis van dinsdag 13.00 u. tot 13 00 u (Diaconessenhuis ken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.00 u.| je\ terdag 13.00 u. (Elisabeth-zieki De Geneeskundige Dienst Lt verhuisd van de Roodenburgen. Leiden naar de Cronesteinkade^ Leiden t>rd iEI :rt van hen hebben inmiddels een eigen boerderij. Allemaal heb ben ze geruime tijd in Neder land gewoond en kennen zo hun „roots". Kees van der Poel vertelt dat hij na aankomst in Nieuw Zee land in 1953 eerst drieënhalf jaar bij een baas heeft gewerkt en vervolgens elf jaar op een huurboerderij, die daarna zijn eigendom werd. In de loop van zijn bijna veertig jaren in Nieuw Zeeland, heeft de fami lie al ettelijke keren de familie in Nederland bezocht. Ook heeft al menig tegenbezoekje plaatsgevonden. Van der Poel zegt dat hij en zijn echtgenote echte Hollan ders zijn gebleven. „Toch blij ven wij in Nieuw Zeeland wo nen" vertelt hij. „Daar wonen onze kinderen en hebben wij ons boerenbedrijf met 350 koeien. Zoveel koeien houden kan bij ons makkelijk, omdat je geen stallen nodig hebt. Zo mer en winter kan het vee in de wei blijven. We kunnen 25 koeien tegelijkertijd melken. Voor Hollandse begrippen is een boerderij met 350 koeien erg veel, maar je moet in aan merking nemen dat bij ons de melk maar dertig cent op brengt en in Nederland zo'n 85 cent per liter. Bij ons geven de koeien ook minder melk, ge middeld 25 liter per dag. In Ne derland geven koeien gemid deld zo'n 35 liter per dag. Het verschil zit hem in het feit dat wij ons vee nauwelijks kracht voer geven, omdat anders de melk te duur zou worden. Ook voor het slachtvee krijg je in Nieuw Zeeland lagere prij zen." Als Van der Poel vandaag aan komt in Nieuw Zeeland, dan heeft hij eerst vakantie nodig. „Ik heb zoveel gedaan in korte tijd, dat ik eerst even moet bij komen", aldus de commando. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur di-o van 14 30 tot 15.15 uur en van 1 "d 19 45 uur Kinderafdeling dageikl» 10.30 tot 19.00. Niet meer dan t\cIV zoekers per patiënt. Op de special care kan men terecht va* tot 11 00 uur en van 19 00 tot 19|RI Voordat de laatste twee afdelini,e zocht kunnen worden dient eT- worden overlegd met de diensta verpleegkundige Sint ElizabJPr kenhuis: Volwassenen dagelii"1 -14.00-14.45 u. en van 18.30-l9ldi klasse-afdelingen ook 11.15-1&b; Kraamafdeling Naast de normiva zoektijden alleen voor „kraam* van 19 30-21 00 u. Gynaecoloa loskunde/urologie van 14 00-14|lei van 18.30-19.30 uur. Kinderal dag. Ouders zijn de gehele dap" kom. Eén van beiden kan, indieu wil, bij zijn of haar kind blijven Q] Voor broertjes, zusjes en ande zoekers, is de bezoektijd van liji tot 19 00 u CCU (hartbewakiny® van 14.00-14.30 u. en van 19 00^ u. Intensieve verpleging da£S 14 00-14 45 u en van 19 00-l| Sport-Medisch Adviescentrum: sLp uur ma. 19.30-20.30 u. in het Stlj beth-ziekenhuis Endegeest:', vr 13 00-14.30u zo 11.00-12 OT T 14 00-15 00 u eerste klasse de Ie dag Jelgersmakliniek: Jorf team: za. en zo 14 00-17 00 u.i me: werkdagen 16 45-17 45 u j en feestdag 10.00-11.30 en J 16 30 u. Team A, C en D: dag. tol u. met uitzondenng van behandf en etenstijden Academisch Z huis: Voor alle patiënten (behafiii deren) zijn de bezoekuren als volti' gelijks 14 15-15 00 u en 18 30-1^ Avondbezoekuur afdeling verlosk 18.00-19.00 u. De Praematuref- ling: voor ouders en familie is na leg met patiënten doorlopend b» mogelijk Bezoek aan ernstige £1 ten wanneer aan ernstige par* doorlopend bezoek wordt toegéi kan de hoofdverpleegkundige hr* speciale kaarten verstrekken Kinii mek: zalen voor peuters, kieuw! grote kinderen 15.15-17.00. ba# en boxenafdeling: volgens affl met het verpleegkundig hoofd. B» tijden kinderafdelingen: voor cL van opgenomen kinderen na <P' met verpleegkundig hoofd Voorts re bezoekers van kinderen: Keel-.br en oorheelkunde en neurologie: 15 00 en 18.30-19 30 Ooghee^p en heelkunde 14.15-15.00 en fn 19 00 Ri)noordziekenhuis: f. lijks 14 30-15 15 u. en 18 30-1 Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u Vaders, broertjes en zi de gehele dag welkom, in over het hoofd van de afdeling. Kim ling 14 30-15.30 u. In overleg verpleging zijn hier ook andere tijden mogelijk De ouders zijn dei Ie dag welkom (in overleg hoofd van de afdeling)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12