Bent u eigenlijk al Gediplomeerd Oenoloog? m M Si 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Dat 'oenoloog' bepaald geen scheld woord is, wist u natuurlijk al (voor die lezer die 't nog niet wist het betekent: 'kenner van wijn en wijnbouw'). Een échte oenoloog moet dan ook ja ren studeren voor zijn diploma. Maar ja, wij zijn gelukkig wat minder streng. Dus om óns diploma 'oenologie' te halen hoeft u alleen maar de vraagjes hier onder te beantwoorden. Dat de prachtige wijnen die we deze week in de aanbieding hebben daarbij als lesmateriaal dienen, is natuurlijk louter toeval. Bent u er klaar voor? Daar gaan we dan. de Elzas, is een vanouds omstreden gebied tussen: A. Frankrijk en Italië. B. Duitsland en Italië. C. Frankrijk en Duitsland. Macon Villages Blanc 1990, fles 0.75 liter 12.95 a -7r-* 6 flessen JZKT 04./0 De Macon is een delicate, droge, witte wijn. Daarvoor wordt vaak één druivesoort gebruikt. Het is de: A. Chardonnay druif. Le raisin Macon, t De Grapevine Special. Barbera d'Asti 1990, Piëmonte, rood, Italië, fles 075 liter 8 95 a a -7r-* 6 flessen jüTtr 44./O De streek Piëmonte brengt 'n aantal van de betere Italiaanse wijnen voort, waar onder deze voortreffelijke, dieprode Barbera. De streek heeft dan ook een uitste kend wijnklimaat. Dat heeft te maken met A De beschutting van de nabije Alpen. B De Sirocco-wind. C De insektensterfte in de koude winters. Marqués del Romeral 1984, rood, Spanje, fles075 liter 13.95 rn~tc* 5 flessen J13r?tr by./3 Wie deze uitnemende Rioja Gran Re- serva uit Spanje proeft, bespeurt al snel een vleugje vanille. Dat is te danken aan: Een naburige Spaanse koekjesfabriek. E Een rijping van twee jaar in houten vaten. C Het gebruik van gesuikerde kurken. Hospices de Beaujeu Régnié 1991, Cru de Beaujolais, rood, fles0.75 liter9.95 6 flessen JjftTC 4y./3 Wij spreken hier over één van de be tere 'cru's' uit de Beaujolais. Soepel en droog Helder rood en niet te zwaar. Een deel van de opbrengst van de ze wijn komt al sinds 1797 ten goede aan: A De ontwikkeling van nieuwe druivesoorten. B Het hospitaal van Beaujeu. C De eerste bemande Franse ruimtevlucht Pinot Blanc d'Alsace Médaille d'Or 1990, wit, fles 0.75 liter 9.95 A -71-* 6 flessen .5970' 4y./3 Zijn gouden medaille verdiende hij tij dens de jaarlijkse wijnkeuring van Colmar. En het is dan ook 'n zeer elegante wijn met een zachte, soepele smaak. Zijn streek, Chateau La Montagne de Mauvesin 1989, Cru Bourgeois, Haut Médoc, rood, fles 0.75 liter 11.45 r*7 or* 6 flesseni&Ttr 3/.Z.3 Een klassieke Bordeaux met 'n prach tige, volle smaak. En dan ook nog uit het uit stekende wijnjaar 1989. Zo'n wijn kunt u nog makkelijk: a 1 jaar bewaren. B 3 jaar bewaren. C 5 of meer jaar bewaren. Voor we u nu de antwoorden geven, nog één strikvraag: het is u hopelijk toch wél opgevallen dat voor al deze pracht- wijnen geldt: zes halen, vijf betalen, want anders hebben we ongeacht de uitslag helaas weinig vertrouwen in uw oenolo- gische kwaliteiten. De juiste antwoorden zijn: ababcc (hier hebt u vast overheen gekeken toen uw ogen zojuist onwillekeurig naar de rechter benedenhoekvan deze bladzijde dwaalden). En dan is hier de uitslag van ons klei ne examen. U hebt 3 of minder vragen goed. He laas, u bent gezakt. Bent u wel gemotiveerd genoeg? We raden u aan om snel een paar van deze prachtige wijnen in huis te halen. Want als u ze geproefd hebt wilt u er bijna vanzelf meer van weten. U hebt 4 of 5 vragen goed. Er schuilt wel een oenoloogje in u. Maar u zult nog even door moeten leren. Waarom begint u niet met een gede tailleerde studie van onze etiketten? U hebt 6 vragen goed. Geslaagd! Maak gerust zo'n mooie fles open om 't te vieren, want ze zijn deze week tóch in de aanbie ding. Van harte gefeliciteerd. Bij deze aanbiedingen vervalt de 12e fles gratis. Reclameprijzen gelden van vrijdag 3 t/m zaterdag 18 april a.s. 'Zolang de voorraad strekt. m' K

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18