Boelen koopt eerste HSL-tas I Waterschappen willen fuseren Alphen betaalt crisisopvang Veel milieuklachten in Zoeterwoude Nieuw clubgebouw voor tennispark Overdam Dagverzorging in Alkemade Cfiidóc Qowiant LEIDEN EN OMGEVING Bliksemactie voor Polen Oud-Alkemade betrekt LTS Onderscheiding H.A. Koenen Bewoners Bloemenweide krijgen heesters Bezwaar tegen woningbouw op terrein Bavoschool PvdA nog in beraad over positie Paats VRIJDAG 3 APRIL 1992 ZOETERWOUDE - De werkgroep Zoeter- woude-Polen houdt zaterdag een bliksemac tie. Het gaat om een inzameling van goede ren waaraan in de Poolse dorpjes Zbarzewo en Niechlod een enorme behoefte is. Tussen 11.00 en 13.00 uur vindt de bliksemactie plaats De werkgroep brengt de goederen op vrijdag 1 mei naar Polen. Bij de bliksemactie gaat het om zomerkleding (uiteraard gewas sen en gestreken), dekens, blikken soep en conserven, koffie, thee. slaolie, toiletzeep, schoonmaakmiddelen (echter geen chloor en geen WC-eend waspoeder en snoep voor de kinderen. Ook allerlei spaarzegels. waar op textiel te verkrijgen is, zijn welkom. De werkgroep meldt nog dat mensen financieel kunnen steunen via Rabobank-rekening 37.53.10.304 van de Rabobank Stompwijk- Zoeterwoude. Het gironummer van de bank is 132068. ALKEMADE - De historische Stichting Oud-Alke made zal de aula van de voormalige LTS in Roelof- arendsveen gaan inrichten als museum. Dit voor stel wordt volgende week besproken in diverse ge meentelijke commissievergaderingen. Wegens achterstallig onderhoud stelt de gemeente eenma lig 15.000 gulden beschikbaar. Dit geld is vooral no dig voor het herstellen van het dak. De Stichting zal voor de huur van de voormalige aula jaarlijks 5500 gulden moeten neertellen. Het gemeentebe stuur meent dat Oud-Alkemade in staat is deze huur te betalen door het verhogen van de donatie- gelden met bijvoorbeeld een tientje per jaar. Ook zou Oud-Alkemade moeten gaan beschikken over het berekende jaarlijkse exploitatie-overschot van bijna 3000 gulden. Als de verhuizing van Oud-Alke made naar de aula van de voormalige L.T.S. door gaat. komt het huidige onderkomen, een klaslo kaal in de Sint Josephschool, vrij voor uitbreiding van Peuterspeelzaal De Mammoef. door NOL WESSELING RIJNEVELD - Burgemeester M. Boelen van Rijneveld kreeg gisteren van de Werkgroep Geen HSL door het Groene Hart de eerste HSL-tas aangeboden. Dit gebeurde in het ge meentehuis in Hazerswoude-Rijn- dijk. Tegelijkertijd werd het speciale actie-bord dat door leerlingen van de Haduard-Mavo is gemaakt, onthuld. Met de verkoop van HSL-tassen wil de werkgroep geld inzamelen om haar activiteiten verder te financie ren. Ook is het de bedoeling dat de bevolking wat meer wordt betrokken bij de dreiging van de flitstrein dwars door de gemeente. Volgens coordina tor A. Dorrestein van de werkgroep ziet het er naar uit dat de werkgroep voorlopig haar handen vol zal hebben aan het opzetten van acties. Rond de Zomer van 1993 wordt namelijk pas een besluit over de aanleg van de Ho gesnelheidslijn verwacht. LEIDSCHENDAM - De heer H.A. Koenen heeft gisteren uit handen van loco-burgemeester J.C. van Erp van Leidschendam de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud ontvangen. De in Leiden wonende heer Koenen is projectleider en stafmedewerker bij Panagro Aan nemingsmaatschappij Leidschendam. Hij heeft zich door zijn grote inzet opgewerkt van timmer man en daarna als uitvoerder tot projectleider en procuratiehouder bij Padox en vervolgens bij Pana gro. De heer Koenen heeft een zeer grote bijdrage gehad in het ontwikkelen en uitvoeren van het PWP-bouwsvsteem (Padox Warmond Panagro) waarin voor tientallen miljoenen guldens is ge bouwd aan paviljoens in de gezondheidszorg, scho len. kantoren en verenigingsgebouwen. ZOETERWOUDE- De bewo ners van de nieuwste Zoeter Komedie Brutale winterbekentenissen, een komedie van Paul Haenen, wordt dinsdag opgevoerd in het Parkthea ter aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. In de komedie spelen Ton Lutz. Ann Hasekamp en Ingeborg Elzevier mee Twee opgewekte vrouwen, een wat flegmatische man en een levendige jongen, samen een soort gezin vormend, leiden een gelukkig leven. De ene dag lijkt op de andere dag en lang zaamaan begint het kleurloze in hun leven irritatie op te roepen. In harmonieus overleg met elkaar beslui ten ze zich van een geheel andere kant te laten zien De aanvang is half negen. De toegang bedraagt 29,50 (cjp/pas 65+ 27,50). Voor kaartverkoop: 01720-72875. FOTO: ANDRÉ BEEKMAN fdoor ELLEN VERHAAR LEIDERDORP - De be sturen van Waterschap De Veen- en Geestlanden te Leiderdorp en van De Aar- landen in Ter Aar hebben in overleg met het provin ciebestuur besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van een samenvoeging op vrijwillige basis. Gisteravond gaf de Verenigde Vergadering van De Veen- en Geestlanden tijdens een beslo ten zitting haar fiat aan het on derzoek. Een avond daarvoor deed de Verenigde Vergade ring van De Aarlanden datzelf de. Beide waterschappen maken Idoor ELLEN VERHAAR OUD ADE - Het bestuur van Ons Dorpshuis in Oud Ade maakt bezwaar tegen het woningbouwplan op het terrein van de voorma lige Bavoschool in Oud Ade. K. van der Geest van het bestuur laat in een brief aan het gemeentebe stuur van Alkemade we ten dat de parkeermoge- lijkheden voor bezoekers van het Dorpshuis dras tisch zullen verminderen. Daarbij maakt hij bezwaar tegen het feit dat de in gang van het dorpshuis straks niet meer per auto bereikbaar zal zijn. De ingang wordt volgens Van der Geest veelvuldig gebruikt voor aan- en afvoer van materi alen. bijvoorbeeld ten behoeve van de fancy fair. toneelvereni ging VIOS. het jeugdkamp, muziekgezelschappen en zo meer. Hij stelt dan ook voor om aan het einde van de nieuw aan te leggen oprijlaan een paal met slot erop te plaatsen. Op die manier zou de sportin- gang van het Dorpshuis in spe ciale gevallen bereikbaar per auto. Het Dorpshuisbestuur maakt zich verder ernstig zorgen over mogelijk zwaardere eisen ten aanzien van geluidhinder bij realisering van woningen zo dicht bij het Dorpshuis. Tij dens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning aanstaande dinsdag avond krijgt het Dorpshuisbe stuur de gelegenheid om de bezwaren mondeling toe te lichten. De commissie zal dan na afloop van de vergadering in beslotenheid Oen advies voor B&W opstellen. Het ambtelijke team ruimtelij ke ordening vindt in ieder ge val dat het nieuwbouwplan niet moet worden ontsloten tot aan het einde van het parkeer terrein. ..Het binnenterrein zou door het nog verder opoffe ren van groen aan ruimtelijke kwaliteit inboeten", stellen de ambtenaren. De zij-ingang van het Dorpshuis wordt niet veel vuldig gebruikt. „Ons inziens mag van het Dorpshuisbestuur gevraagd worden de zij-ingang lopend te bereiken en niet per (vracht)auto. De eventuele strengere eisen ten aanzien van het te produceren geluid moet gezien worden als een in het maatschappelijk verkeer geldend normaal risico. Het al gemeen belang weegt hier zwaarder dan het individueel belang", aldus de deskundi gen Geen krant ontvangen'' Bel tussen 18 en 19 uur. zaterdags tussen 14 en 15 uur teletoonnr 071-122248 en uw krant wordt nabezorgd deel uit van in totaal vijf afzon derlijke. de waterkwantiteit beherende waterschappen, die alle binnen het boezemgebied van het Hoogheemraadschap van Rijnland zijn gelegen. De overige drie waterschappen zijn Gouwelanden te Boskoop (binnenkort verhuizing naar Alphen). Meer en Woude te Zoetermeer en Groot Haarlem mermeer te Hoofddorp. De wa terschappen De Aarlanden en De Veen- en Geestlanden krij gen steeds meer werk. „Een schaalvergroting ter verster king van het draagvlak op zo wel bestuurlijk, ambtelijk als financieel gebied met het oog op de toekomst is derhalve dan ook wenselijk", zo meldden zij gisteravond. Zij wijzen er met name op dat de steeds hogere eisen die worden gesteld aan het waterbeheer, de natuur- en milieu-belangen, de toekom- door HANNEKE GUNTHER ALPHEN - ..Het is uniek in Nederland dat een ge meente zelf volledig voor de kosten van crisisop vang opdraait", aldus de Alphense wethouder me vrouw G. Bru'ssen-Leer dam. Alphen laat een ex terne deskundige de mo gelijkheden voor door de gemeente gefinancierde crisisopvang onderzoe ken. In de afgelopen jaren ontving de gemeente vanuit de diverse instellingen signalen dat er een tekort bestaat aan opvang mogelijkheden voor personen die zich in een acute crisissitu atie bevinden. Een dergelijke situatie kan zich voordoen door relatieproblemen, een verslaving, bedreiging en mis handeling. incest en ander sexueel geweld, de vluchtelin genproblematiek en verwaar loosde of mishandelde jeugdi gen. Iemand die in een crisissi tuatie verkeert ervaart dit vaak als een onoplosbare situatie. Het gaat bij crisisopvang dan ook om problemen die in be ginsel binnen twee tot zes we ken beheersbaar of oplosbaar zijn Crisisopvang is niet ge richt op de daklozen- of zwer- versproblematiek. Alphen is tot nog toe voor crisi sopvang aangewezen op Lei den. Dat werkt niet goed om dat er vaak in Leiden geen plaats is voor Alphenaren die acute hulp nodig hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN De PvdA-fractie in de Alphense gemeenteraad heeft gisteren nog geen besluit kunnen nemen over de vraag of burge meester Paats zich moet beraden op zijn positie. Ook het oordeel van de PvdA over de eindrapportage van de commissie Engwirda 'is nog niet bekend. „We zijn er nog niet uit", aldus raadslid E. van der Wei-van der Veen. Zij wilde niet zeggen over welke punten nog knopen moeten worden doorgehakt, maar aangenomen mag wor den dat het om de positie van de burgemeester gaat. De mening van de PvdA is be langrijk. omdat ze de doorslag kan geven De WD, D66. SP en Groen Links hadden eerder al gezegd dat Paats zich op zijn positie moet beraden. Het CDA twijfelt nog. stige ontwikkelingen als ge volg van de ruimtelijke orde ning en de steeds voortschrij dende automatisering vol doende aanleiding geven om een onderzoek tot samenvoe ging in te stellen. Wanneer de besprekingen met een positief resultaat worden afgerond, zal er een water schap ontstaan dat een gebied van 27.000 hectare beheert. De Aarlanden brengt 11.500 hecta re in, de Veen- en Geestlanden 15.500 hectare. Waterschap De Veen- en Geestlanden is in 1990 al uitgebreid met de Rijn landse Polderafdelingen Mid den- en Zuidgeest. De beide Waterschappen De Aarlanden en De Veen- en Geestlanden zijn in 1979 opgericht door sa menvoeging van een groot aantal polderbesturen. Leiden krijgt subsidie van WVC voor het uitvoeren van regionale crisisopvang. De aanvragen van Alphen om sub sidie zijn dan ook afgewezen. WVC geeft geen extra geld. De gemeenteraad van Alphen heeft echter uitgesproken dat opvang voor mensen in een crisissituatie noodzakelijk is. Uit onderzoek bij de diverse instellingen is gebleken dat in Alphen gemiddeld 25 volwas sen personen per jaar onmid dellijke opvang nodig hebben. Dat komt neer op twee tot vier opvangplaatsen op jaarbasis. Voor deze plaatsen zal de ge meente zelf moeten betalen. Daarnaast is er hulp nodig voor de jeugdopvang. Dat laat ste is inmiddels geregeld, om dat de provincie dat susidieert. In de nota crisisopvang zijn een aantal voorstellen gedaan voor opvang. Eén voorstel be helst het kopen van plaatsen bij het Centrum Onderdak in Leiden zodat er gegarandeerde hulp voor Alphenaren is. Na opvang in Leiden kan in Al phen verder hulp geboden worden door een project bege leid wonen voor drie maanden tot anderhalf jaar. Het tweede voorstel, project Rijnhove, houdt in dat er opvang gere geld wordt in gasthuizen met ondersteuning door en bege leiding van maatschappelijk werkers. De kosten variëren van 150.000 tot 300.000 gulden op jaarbasis. Burgemeester en wethouders willen nu dat ex tern bekeken wordt welk voor stel het best bij de Alphense si tuatie past. Daarbij zullen ook de diverse betrokken instellin gen zoals Midden Rijnland, de GSD, het Riagg, en het CAD betrokken worden. NOL WESSELING LEIDSCHENDAM - Het nieuwe clubgebouw van archi tect Van der Lek voor het ten nispark Overdam aan de Van Ruysdaellaan in Leidschen dam krijgt glazen gevels voor het uitzicht op de banen. Vier bouwbedrijven mogen in schrijven voor de bouw die in clusief een woning op de bo venverdieping bijna 1.3 mil joen gulden mag kosten. De re novatie van het gehele com plex met verlichte banen en door ELLEN VERHAAR ALKEMADE - Het project Dagverzorging voor ouderen gaat op 7 mei van start in Hui ze St. Jacobus in Roelofarends- veen. Het startsein wordt om 10.00 uur gegeven door de oud ste inwoonster van Alkemade. de dan honderdjarige me vrouw G. Van der Zwet-Huigs- loot, in samenwerking met burgemeester Meerburg, coör dinatrice, mevrouw Aleid van ZOETERWOUDE - De meest voorkomende milieuklachten in Zoeter woude hebben betrekking op geluid- en stankover last. Om alle milieu-zaken goed te kunnen aanpak ken zal het bureau-milieu zaken versterking moeten krijgen van twee extra mensen. Dat bracht wet houder A. Ringersma gis teravond naar voren tij dens de vergadering van de commissie openbare werken. Het aantal milieuklachten parkeergelegenheid kost on geveer 2.6 miljoen gulden waarvan zes ton uit de liquida tie van het Recreatieschap moet komen. De tarieven zullen wellicht wat omhoog moeten, ze behoren tot de laagste in de regio, aldus wethouder IJmkers in de com missie sportzaken. De leden bleken tijdens het overleg vol gens hem echter wild enthou siast over het clubgebouw. Het gebouw dat door de architect 70 cm is opgetild krijgt behal- der Meer-Van Willigenburg en anderen 's Middags om vier uur vindt de prijsuitreiking plaats van een kleurwedstrijd tussen leerlingen van de Alke- madese basisscholen. De beno digde kleurplaten worden deze week al op de scholen uitge deeld. Het is de bedoeling dat blijkt uit het deze week gepre senteerde jaarverslag van de afdeling milieu. Vooral de be drijven op het industrieterrein Grote Polder in Zoeterwoude Rijndijk blijken nogal eens in overtreding te zijn. Voorts is in 1991 veel aandacht besteed aan het beoordelen en verrich ten van bodemonderzoeken. De meeste klachten over ge luidsoverlast zijn afkomstig van bewoners van de Nassau- laan. Bij het bedrijf Zig Zag Forms aan de Energieweg zorgden een perscontainer en een ventilator voor overlast. Bij Christ Holland, eveneens Energieweg, hadden de klach ten betrekking op laad- en lo- sactiviteiten in containers. In deze containers werden schot- ve een terras, een kantine met open haard en uiteraard kleed gelegenheid. Half augustus start de sloop van het huidige gebouwtje en 1 september moet met de nieuwbouw wor den begonnen. De nieuwe ba nen zijn eind september van dit jaar klaar en precies over een jaar. op 1 april 1993. moet het gehele complex gereed zijn. De woning voor de be heerder is. exclusief de grond- kosten. berekend op 150.000 gulden, de huur is vastgesteld op circa 800 gulden per maand. Voor de functie van beheerder de platen voor donderdag 16 april worden ingeleverd. De dagverzorging voor oude ren in Alkemade wordt georga niseerd via de Stichting Dag- verzorging De Brug. waarvan mevrouw A.van der Meer-Van Willigenburg als coördinatrice is aangesteld. Dagverzorgine ten getimmerd en slijpwerk- zaamheden verricht. Vervol gens werden de containers met een kraan verplaatst en dat ging gepaard met de nodige herrie. In de dorpskern van Zoeterwoude zorgde cafe Landzicht aan de Verlaatweg voor muziek-overlast op het buiten-terras. Pluimveeslachterij Den Her tog. gevestigd aan de Produk- tieweg. heeft blijkens het jaar verslag vrij veel stankoverlast veroorzaakt. Bij de milieu ambtenaar zijn zes klachten binnengekomen maar ook de politie is regelmatig geraad pleegd door verschillende kla gers. De stankhinder is groten deels afhankelijk van de wer- hebben zich nogal wat liefheb bers gemeld maar B en W moeten eerst nog de pachtcon- dities vaststellen. De financie ring. die volgende week maan dag in de raad komt. had vol gens IJmkers eigenlijk moeten wachten tot de Voor jaarsnota. Het college wilde de tennissers volgend jaar echter uitstel van de aanvang van het tennisseizoen besparen. Op vragen van Gemeentebe langen over het nieuwe bridge- home in Prinsenhof antwoord de de wethouder dat B en W het standpunt dat het clubbe is een voorziening voor thuis wonende ouderen, die in groepsverband een of meer dagdelen per week samen wil len doorbrengen. Voorwaarde voor deelname is dat de oude ren een positieve indicatie moeten hebben voor een ver zorgingshuis. In dit kader is woudse woonwijk Bloemen weide krijgen, per woning, van het gemeentebestuur een heester aangeboden. Die 'moeten zij dan wel zelf in hun eigen voortuin zetten. Op die wijze krijgt de wijk toch nog een fleurige aankleding. De commissie openbare werken kon zich gisteravond wel vin den in het plan. Tot de actie is besloten omdat in de wijk Bloemenweide, anders dan de naam van de wijk doet vermoe den, niet echt veel groen te vinden is. Aanvankelijk was het de bedoeling bomen aan te bieden. Maar om te voorkomen dat er dan op den duur proble men kunnen ontstaan met het (zon)licht is de keuze gevallen op heesters. De ervaring heeft geleerd dat de meeste mensen weer van een boom afwillen als deze te groot wordt. De hees ters zullen een maximale groeihoogte hebben van zo'n anderhalve meter. In totaal gaat het om 75 woningen en dus ook om 75 heesters. De be woners kunnen over een paar weken de heester verwachten. REGIOJOURNAAL Papier Stichting Ons Dorpshuis haalt zaterdag weer oud papier op in Oud Ade. Vanaf acht uu r kan het pa pierbuiten worden gezet. Koffieconcert De mezzo-alt Eline Har- bers, pianist Hans Moddel- huis en hoboïst Wim van klink verzorgen zondag ochtend in Dorpshuis De Alkeburcht in Alkemade een koffieconcert. Het pro gramma vermeldt roman tisch werk van Schubert Strauss en Nielsen en ge matigd moderne werken van Britten en Mïlhaud. king van het filter en de weers omstandigheden zoals de windrichting en de vochtig heid. Het aanbrengen van een ander filter heeft niet geleid tot een vermindering van de klachten. Bij het Nederlands Drukkerij Bedrijf aan de Pro- duktieweg was sprake van uit stoot van rookgassen. Klach ten over het verbranden van afval langs de Papeweg waren gegrond en de brandweer moest er zelfs aan te pas ko men om te blussen. De veroor zaker was echter niet te achter halen. Enkele bedrijven zorgden voor visuele hinder. Veelal ging het om het bevuilen van de omge ving. De bedrijven hebben de opdracht gekregen hun rom- stuur heeft ingenomen onre delijk vinden. Hij noemde het een zeer lastige zaak waarbij voor de club de grootste pijn zit in de verplichting tot aankoop van de grond. Half april zal de bridgers een nieuw plan wor den voorgelegd, en dan is het ja of nee. De club - met 500 le den de grootste bridgeclub van Nederland - wil elders in de wijk een nieuw onderkomen vestigen. De gemeente wil het huidige gebouw aankopen en voor etnische minderheden bestemmen. dan ook gekozen voor de naam „De Brug". De dagverzorging gaat op donderdagen plaats vinden tussen 10.00 uur en 16.30 uur. Er is plaats voor tien ouderen, waarvoor sociale en recreatieve aktiviteiten, als mede een warme maaltijd wor den georganiseerd. De eigen bijdrage voor deelname is zes gulden per dag en de warme maaltijd kost zeven gulden vijftig. Nadere informatie: Mevr. A.van der Meer, tel. 01713-12251. Voor een uitgebreide agenda,! ook voor de komende dagen, raadplege men ..UIT", de gratis! wekelijkse bijlage van deze krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239) JFK (12); 20 00 zo. ook 14 00. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel 124130): Father of the bride (12); 19.00, 21.15. vr za. zo wo ook 14 30 Bugsy (12). vr za. zo. 21.15. ma. t/m wo 18 45. 21.15 Cape fear (12); 18 45. 21.15. vr za zo wo ook 14.15. Last boyscout (16); 1900, 21.15. vr. za zo. wo ook 14 30 Don't tell mom the babysitter's dead (al); vr za zo 14 30. 19 00 wo 14 30 Reddertjes in kangoeroeland (al), za zo wo 14.30. Prince of tides (12); 18 45. 21.15. vr. ook 14.15 TRIANON (Breestraat 311 tel 071-123875): Dances with wolves (al); 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800) Cape fear (12); 13.30, 18.30, 21.15. zo. ook 16.00. JFK (16); 20.15. zo. ook 16.00. Johnsons (12); 13.45, 18.45, 21.30. za. zo. wo. niet 13.45. zo. ook 16.15 Last boyscout (16); 13.45, 18.45,21.15. zo. ook 16.15. Reddertjes in kangoeroeland (al); za. zo. wo. 14.00. Bingo (al); 13.45. VOORSCHOTEN KINDERBIOS- 1 COOP CC (Prinses Marijkestraat 4. tel. 614354) Reddertjes in kangoeroe land (al); za. zo wo 14.00 Hot shots (al); za. zo. wo. 15.30. DEN HAAG ASTA 1 (Spui 27, tel. 3463500): Cape fear (16); 14,00.18.45. 21.30 zo 13.15. 16 00. 18 45, 21.30. ASTA 2 The prince of Tides (12); 14 00. 18.45, 21.30 zo. 13.15. 16.00, 18.45. 21 30 ASTA 3: At play in the fields of the Lord (al); J4 00. 20 00. BABYLON 1 (naast Den Haag Cen traal tel. 3471656) Bugsy (12); 14.00, 18.45, 21.30. za zo. 13.30, 16.15, 18.45. 21.30. BABYLON 2 J.F.K. (12); 14.00, 20.00. BABYLON 3: Rai se the red lantern (16); 18.45, 21.30. I vr. ma. di. do. ook 14.00 CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637) The last j boy scout (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: The Johnsons (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: Shattered (al); 18.45, 21 30. vr. ma. di. do ook 14.00. ME- TROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): J.F.K. (12); 14 00, 20.30. METROPOLE 2: The doctor (al); 14.00, 18.45. 21.30 zo 13.15, 16.00, 18.45. 21.30 METROPOLE 3 Ram bling Rose (16); 14 00, 18.45. 21.30. zo 13.15. 16.00, 18 45, 21.30 ME TROPOLE 4: Little man Tate (al); 18.45. 21.30. vr ma di. do. ook 14.00. METROPOLE 5 Dead again (16); 18.45. 21.30 vr ma. di do ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. I 3462400) Father of the bride (al); 13.45, 18.45. 21.30 ZO. 13.30, 16.00, 18.45, 21 30 ODEON 2: Cape fear (16); 13.45, 18.45, 21.30 zo. 13.30, 16.00,18.45. 21 30 ODEON 3: Fred dy's dead (16); 13.45, 18.45,21.30. 20. 13.30, 16.00, 18 45, 21 30. ODEON 4 Hot shots (al); 13.45, 18.45. zo. 13.30, 16.00, 18.45. Silence of the lambs (16); 21.30. HAAGS FILM HUIS: Zaal 1: Trust; 19.30, 21.45. zo. j ook 14.00,16.15. Zaal 2. My own priva te Idaho; 19.30. zo. ook 14 00 Le Mé pris; 21.45. zo ook 16.15. Zaal 3: dag. 19.30, 21.45. Suzaki Paradise; vr To kyo drifter; zo Branded to kill; ma. Hakuoki; di A certain killer; wo. To- kyo drifter; do. Extra zo Captain Sin- bad; 14.00 The pit and the Pendulum; 16.15. KINDERVOORSTELLINGEN BABY LON 3: Barbar, za. zo 1345, 16.15. wo. 14.00 CINEAC 3: De notenkra ker; za wo 14 00. zo 13.15, 16.00. METROPOLE 4 Fievel in het wilde westen, za wo. 14.00. zo 14.00,4 6 00. METROPOLE 5 De reddertjes in Kangoeroeland; za. wo. 14.00. zo. 13.15,16.00. NACHTVOORSTELLINGEN CINE- AC I: The last boy scout (16); za. 00.15 CINEAC 2 Wrong bet (16); za. 00.15. CINEAC 3 Lethal weapon (deel 1) (16); 00.15. mei op te ruimen. Al lange tijd vormt de papiércontainer op het parkeerterrein van De Kla verhal een probleem. Met eni ge regelmaat staat de inhoud in brand en in de buurt van de container slingert nogal eens papier. Veel aandacht is geschonken aan bodemonderzoek. De pro blematiek rond het terrein van Vos en Co (waar in het begin van de jaren tachtig een ernsti ge vervuiling is geconsta teerd), de bodemvervuiling bij jachtbouw Tijssen, de aanleg van de riolering op de camping Buitenrust aan de Westeindse- weg en bodemonderzoeken rond bouwplannen vergden veel energie van de milieu mensen. Stroopwafelactie voor Casa Materna ZOETERWOUDE - De Stich- ting Zoeterwoude voor Casa Materna houdt komende zater dag en op zaterdag 11 april voor de zestiende maal de jaar lijkse stroopwafelactie. Zater dag 4 april is de verkoop aan de Hoge Rijndijk en de Weipoort, een week later'stropen'de ver kopers de dorpskern af. Een pakje van tien wafels kost ƒ3,50. Drie pakjes kosten 10. In verband met het 20e werk kamp, dat in de zomervakantie j wordt gehouden, zit aan ieder I pakje een informatie-briefje. Sommige briefjes geven recht op een gratis pizza. Die pizza biedt Casa Materna aan tijdens de braderie die in juni op het j Watertje wordt gehouden. Dit jaar zullen vrijwilligers voor I het 20e jaar op rij afreizen naar I het kindertehuis Casa Materna j in Napels. Vanwege dat lus- I trum is zaterdag een expositie I ingericht in de bibliotheek aan I de Schenkelweg. De expositie I geeft een goed beeld van de ac- I tiviteiten van Zoeterwoudse I jongeren in het kindertehuis J Casa Materna.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14