deale start jshockeyteam Zege Maassen zorgt voor rust in ploeg Raas Soivuwt SPORT 11 lorsing dreigt r Club Brugge Splitsing wielrenners Juanito komt om Eric Geboers ernstig gewond Zoodsma terug Monique Velzeboer naar zilver bij short-track tHFwil het anders Mike Tyson verveelt zich nu al jah Iviseur I van Basten nog niet fit Renze de Vries wil doorvechten voor schutter SPORTUITSLAGEN JdcA VRIJDAG 3 APRIL 1992 1GE - Club Brugge hangt een Europe- orsing boven het hoofd. De uitspattin- in het Brugse publiek tijdens de wed- tegen Werder Bremen (1-0) gaan de iet alleen een dik pak Belgische francs maar vrijwel zeker uitsluiting voor meerjaren Europees voetbal. Waarne- amo Castillo leverde gisteren zijn rap- op het UEFA-hoofdkwartier in Bern. lanjaard kwam woensdagavond ogen n tekort om alles te registreren. Nog anvang van de wedstrijd kreeg doel- teck van Werder Bremen een fles naar Dofd. Tijdens het duel werd hij voort el met sinaasappels bekogeld. Er volg- lierblikken, stenen, vuurwerk, ben- vuur, met zand gevulde dozen, munt en en kogellagers. AMSTERDAM - De be langenvereniging van de beroepswielrenners, de WBW, is met onmiddel lijke ingang uit het sectie bestuur beroepswielren- nen van de KNWU ge stapt. De beslissing werd genomen omdat de wie lerbond volgens de groe pering geen serieuze aan dacht heeft besteed aan de kwestie van de niet uitbetaalde startgelden van de in 1991 gehouden profcriteriums in Val- kenswaard, Apeldoorn en Hilvarenbeek. CALZADA DE OROPESA - Juan „Jua nito" Gomez Gonzalez, die jarenlang voetbalde bij Real Madrid, is gisteren omgekomen bij een verkeersongeluk. Juanito (37) was op weg van Madrid naai de zuidwestelijke stad Merida, waar hij een voetbalelftal uit de tweede divisie trainde. Hij werd op slag gedood toen de auto waarin hij zat na een uitwijkma noeuvre op een tegenligger botste. De bestuurder, die eveneens tot de techni sche staf behoorde, en een speler raak ten gewond. Met Real Madrid werd Jua nito in 1978,1979,1980 en 1986 nationaal kampioen van Spanje. Hij bracht 16 sei zoenen in de hoogste divisie door en speelde ook bij Malaga en Atletico Ma drid. In 1978 en 1982 maakte hij deel uit van het nationale Spaanse elftal tijdens de wereldkampioenschappen. BRUSSEL - Vijfvoudig wereld kampioen motocross Eric Geboers is aan de dood ontsnapt. De 30-jari- ge Belg belandde in de nacht van dinsdag op woensdag op de auto snelweg van Brussel naar Hasselt door onbekende oorzaak in de vangrail. De auto vatte vlam. Ge boers kon op het laatste moment door een achter hem rijdende me dewerker uit de vuurzee worden gered. Hij raakte zwaar gewond, met ernstige verwondingen aan de ruggewervel. Geboers stopte in 1990 met het bedrijven van top sport. Hij is de enige motocrosser die in alle solo-klassen een wereld- titefveroverde. DEN HAAG - In navol ging van Peter Blangé en Jan Posthuma keert Ro nald Zoodsma terug in de selectie van de Neder landse volleybalploeg. De Friese middenspeler, net als Posthuma lid van Montichiari in Italië, maakt de komende weken het trainingskamp van de nationale ploeg in Japan mee. De sponsor van ere divisieclub TDK/Brevok staat garant voor de extra kosten. 40.000 gulden. Het is goed mogelijk dat ook de vierde „Italo", Rob Grabert, in de selectie te rugkeert. DENVER - ,Monique Velzeboer is bij het WK shorttrack in Denver voortva rend van start gegaan. De nationale kampioene uit Oud-Ade eindige als tweede op de 1500 meter. De openings afstand werd gewonnen door Kim So Hee uit Zuid-Korea. De bronzen medail le was voor Amy Peterson uit de Vere nigde Staten. Bij de mannen zegevierde de superieure Zuidkoreaan Kim Ki Hoon op de schaatsmijl. Tijdens de koppelkoers over 3000 meter kwalificeerde zowel het Nederlands vrouwen- als mannenteam zich voor de halve eindstrijd. Velzeboer had zich via de tweede plaats in de halve finale geplaatst voor de eind strijd. waarin zes rijdsters uitkwamen. De 22-jarige studente speelde tijdens de ontknoping een hoofdrol, maar moest in de spannende sprint uiteindelijk één meter op Kim So Hee toegeven. Simone Velzeboer en Joëlle van Koetsveld, de twee andere Nederlandse deelnemers, werden in de halve finales uitgescha keld. Beiden eindigen in hun rit als vier de. Bij de mannen kwalificeerde alleen Erik Duyvelshoff zich voor de halve finale, waarin hij als vijfde werd teruggewezen. Mare Velzeboer kwam in de voorronde ten val. Ritwinnaar Kim Ki Hoon verbe terde zowel in de voorronde (2.21.38) als in de halve eindstrijd (2.18,70) het we reldrecord. dat op naam staat van Nieuwzeelander Andrew Nicholson. De prestaties van de snelle Zuidkoreaan werden evenwel niet als records erkend. In beide gevallen betrof het handge- klokte tijden. In Denver weigerde op de eerste dag de electronische tijdwaarne ming dienst. GENFURT - Het |ien met Klagenfurt t Tony Collard goed. ilgemeen als Neer- beste ijshockeyer fide Utrechtenaar de vier jaar in Oos- [jkse dienst. en leek het alsof hij [was weggeweest uit het lelijke ijsstadion. Met ^reffers en drie assists Collard de Nederlandse i naar de eerste winst tij- het B-wereldkamioen- .j: 12-2 tegen China. litslag die liefhebbers van "tieken zullen associëren je voetbalwedstrijd Feye- 1 - KR Reykjavik uit 1969. De 12-2, toen onder de hoede van Oostenrijker Ernst Hap- pel, was het begin van een suc cesvol toernooi dat de Rotter dammers uiteindelijk als eer ste Nederlandse club de Euro pa Cup 1 opleverde. „Dit was een ideale start, precies wat we nodig hadden", zei coach Lar ry van Wieren na afloop. „De emoties kwamen echt los". Collard, wiens eerste kind in de hoofdstad van Karinthië ter wereld kwam, bezocht de afge lopen dagen menige kennis. „Die paar vrije uurtjes heb ik daarvoor wel gebruikt. Ik word hier op straat om de haverklap herkend, moet dan handjes schudden, meer dan in Utrecht. IJshockey is in deze streek dé sport, populairder .GENFURT - De internationale ijshockeyfederatie !F) wil in navolging van het A-wereldkampioenschap ook ï-poule uitbreiden van acht naar twaalf teams. Tijdens [jaarlijkse congres begin mei in Praag wordt dat voorge- jd. De A-groep speelt dit jaar voor het eerst met twaalf lan- De beste vier van het B-wereldkampioenschap van 1991 Hjubljana vulden het al bestaande achttal aan. De IIHF Kt met met deze veranderingen de politieke ontwikkelin- Door de aanstaande toetreding van nieuw ontstane re plieken als Slovenië. Kroatië, de Oekraine en de Baltische jen Estland. Letland en Litouwen wordt het ledental op- chroefd. De nieuwe ijshockeynaties wacht in september _J kwalificatietoernooi waarvan de eerste drie naar de C- ep promoveren. dan skiën. De KAC is wat Ajax is voor de Amsterdammers", zegt Collard, terwijl hem een extra snel afgedrukte foto van zijn eerste doelpunt in handen wordt gestopt. Want de Oos tenrijkers zijn de intussen 30- jarige allrounder, die drie land stitels met de KAC haalde, nog lang niet vergeten. Continueren De plaats van handeling van het WK voor B-landen was voor Collard aanleiding om zijn interlandloopbaan te con tinueren. „Anders was ik niet meegegaan. Ik wil hier mijn laatste WK spelen, Klagenfurt is een extra prikkel om er iets moois van te maken". Of hij nog in clubverband blijft' ijshockeyen, hangt nauw sa men met de financiële toe komst van landskampioen Utrecht. „Als de club ermee ophoudt of als er minder geld beschikbaar komt, zal ik waar schijnlijk stoppen. Dan neem ik de sportzaak van m'n vader over. Of er moet nog een aan trekkelijk bod uit Rotterdam komen". Tegen China had het Neder lands ïjshockeyteam een oude rekening te vereffenen. In 1982, ook in Klagenfurt, ver loor Oranje met 8-3 en zakte af naar C-niveau. „Er komen nu Kruger (midden) brengt Nederland op een voorsprong van 7-1 in het duel tegen China. twee belangrijke wedstrijden voor ons", keek Collard voor uit. „Als we ook van Denemar ken en Bulgarije winnen, denk ik dat we volgende week zater dag tegen Oostenrijk een echte finale spelen". Ondanks de monsterscore te gen de zichtbaar vermoeide Chinezen, die nog geen twintig uur in Oostenrijk waren, plaat ste Collard wel enige kritische kanttekeningen. „Qua team- spel mankeerde er nog een he leboel aan. Er moet echt nog het één en ander gebeuren. Op deze manier winnen we niet van Oostenrijk". Voor gastland en huizenhoog favoriet Oostenrijk begon het B-wereldkampioenschap met een regelrechte farce. De 18-0 tegen Bulgarije hoort niet op een dergelijk internationaal podium thuis. De Canadese coach Ken Tyler, in de Oosten rijkse pers steevast als „ijshoc- key-professor" aangeduid, zei na afloop dat het hem niet inte resseerde met hoeveel zijn ploeg zou winnen, zo lang er maar gewonnen wordt. In Villach speelden Denemar ken en Japan, door Oranje- coach Larry van Wieren en diens assistent Johan Toren tot de serieuzere tegenstan ders gerekend, hun eerste wedstrijd. Japan won dank zij twee treffers in de slotfase met 4-2. Joegoslavië - Roemenië, al lebei voorbestemd voor de on derste helft van de ranglijst, speelden gelijk: 3-3. Dope gebruikelijk voor De Keulenaer BRUSSEL - Ludo de Keule naer heeft gisteren toegegeven vaker dan één keer verboden middelen te hebben gebruikt. Gemiddeld ongeveer vier tot vijf keer jaarlijks in zijn loop' baan als beroepsrenner sinds 1982. De door Jan Raas ontsla gen wielrenner deed zijn op zienbarende bekentenis in het sportprogramma „Goal" van de KRO. De 32-jarige Belg ont hulde niet welk medicijn hij nam. „Iedere sportman zal wel kunnen invullen wat ik heb ge nomen", zei De Keulenaer. De knecht uit de ploeg van Raas werd zaterdag na afloop van de E3-prijs tijdens de controle be trapt op een poging tot fraude. De controlerende arts ontdek te het bedrog omdat het door de coureur ingeleverde flesje met urine te koud aanvoelde. INDIANAPOLIS - Mike Ty son verveelt zich al na een week gevangenis stierlijk. Om de tijd te doden, hij heeft offi cieel nog bijna zes jaar te gaan, dweilt de voormalige wereld kampioen vloeren en wast hij borden. Woordvoerder Moore van de gevangenis zei dat Ty son heeft gevraagd de karwei tjes te mogen opknappen, als tijdverdrijf. De 25-jarige Ty son. schuldig bevonden aan verkrachting, wordt vastge houden in Plainfield, nabij In dianapolis. Volgens Moore zal hij daar twee tot vijf weken blijven, alvorens hij wordt overgeplaatst naar een andere staatsgevangenis waar hij zijn straf kan uitzitten. Bij goed ge drag kan de straf van Tyson worden teruggebracht tot drie jaar. j[JS - Twee dagen |t hij ontslag nam als van de Franse Davis iloeg, heeft Yannick een baan aangeno- ils adviseur van een ;ieus project dat het tennis een vaste in de wereldtop geven. lisch directeur Francois it van de Franse tennis- i dat de details van het komende week worden dgemaakt. Het gaat in instantie om zes of ze- telers, die tijdens het in- iionale circuit constant worden begeleid door taches en twee fysiothe- :en. Ook krijgen ze urend medische bege- »g- i&se bond in actie en doping ||iS - Twee dagen voordat Tffaire Krabbe" in Darm- wordt behandeld, heeft LV (Duitse Atletiekbond) strijd tegen het gebruik ope nieuwe maatregelen ikondigd. Gisteren maak- algemeen secretaris van Lv, Jan "Kern, bekend dat toekomst onverwachte bles worden gehouden, ij de geringste verden- 4 van manipulatie een e proef wordt gedaan, anonimiteit van de ge- bleerde atleten niet meer 1 gewaarborgd en dat een jenpas" wordt ingevoerd. KOERSEN 4lAAG - Onze tips voor de jn van Groningen (mor- invang 16.00 uur) luiden: 1 Good To See You, 2. Flori- 3. Floor Kievitshof (5-7-4) 1. Girmana B, 2 Good Golden Legs (7-2-8). 1. Go To Oldeson, 2. Fact :riso Pride (5-4-6). c 1 Feroce La Fusee, 2. Flaim Papaleo Bag (4-7-6) 1 Firstborn D, 2 Grandeurs inn Dear (6-3-9) 1Farloes B, 2 Daydreamer Day A King (1-6-8) 1 Escape B. 2 Dunlin O. 3 ille (7-8-4). 1 Enoia Gay. 2 Farao Kie- Desiree Nuova (3-9-5) ifSPORT OP TV IG. 3, 22.15 uur: Studio Sport d 123.25 uur: Sportschau d 2, 22.45 uur: Die Sport-Re- femet Bundesliga voetbal hannel. 20.00 uur: Sport. L 18.00 uur: Sport, t, 18.00 uur: Sport. door RENÉ BANIERINK Frans Maassen viert de eindzege. DE PANNE De jongens van Raas zijn klaar voor de Ronde van Vlaanderen. In de laatste oefenwed strijd, de Driedaagse van De Panne, leerde iedereen weer te werken voor één in plaats van het persoon lijke succes na te jagen. Frans Maassen kreeg op de eerste dag de witte lei derstrui en zijn ploegma ten zorgden er voorbeel dig voor dat hij die niet meer kwijtraakte. „Met zo'n ploeg kon ik niet ver liezen", betuigde de Lim burger gisteren in een druilerig De Panne zijn dank aan de ploeggeno ten. Die zien nu allemaal reikhal zend uit naar komende zon dag. De Buckler-stal brengt een indrukwekkend aantal fa vorieten aan de start: MaasSen, Van Hooydonck, Vanderaer- den en Nijdam. Waardoor op nieuw het gevaar dreigt van eerdere wedstrijden dit sei zoen waarin de blauwe trein vol op stoom lag in de finale maar de concurrentie even zo vaak als eerste het perron be reikte. In de Ronde van Vlaan deren verwacht de winnaar van vorig jaar, Edwig van Hooydonck, geen problemen. „Daar moet je juist met veel mensen de finale ingaan. Daar na selecteren de heuvels wel wie er de meeste aanspraken mag maken op de beschermde rol. Als ik niet honderd procent ben, zal ik graag een ander de hand toesteken", keek 'de beul van de Bosberg' vooruit naar de wedstrijd die hij al twee keer won. De 25-jarige Belg zal het dit jaar moeten doen zonder zijn meesterhelper Ludo de Keule naer. een specialist in de Ron de die bij de dopingcontrole af gelopen weekeinde naast de pot pieste en op staande voet mocht vertrekken naar de sla gerij van zijn vader. „Triest", vond ook Van Hooydock die dagelijks met zijn collega-Vla ming trainde. „Van de één op de andere dag is hij weg. Maar ja, als ge 120 mag rijden en ge rijdt 140. dan loopt ge kans ge pakt te worden". Geen rol Het incident zal echter geen rol spelen zondag, zo meent de rossige Flandrien, die vol zelf vertrouwen is. „Ook als ik met Museeuw naar de streep zou rijden, heb ik geen vrees", be schrijft hij het bijna onover winnelijke gevoel dat hij op de Vlaamse hellingen krijgt. „Als ik op de Bosberg vooraan zit. voel ik geen pijn". Heeft hij van zijn winnende ritten nog nooit één opname terug gezien. Frans Maassen gaat ze vandaag nog eens op het gemak bekijken. Ter plek ke een blik op de situatie wer pen, zoals Lemond en Van der Poel gisteren deden, acht de 27-jarige inwoner van Itter- voort niet nodig. Hij heeft de beslissende plekken in het parcours bovendien in zijn fietscomputertje geprogram meerd. Van hem mag het zon dag ook regenen, zoals giste ren in De Panne waar de Itali aanse sprinter Silvio Martinel- lo verrassend de laatste rit won. „Ik hou er persoonlijk wel niet zo van maar één keer per jaar moet het maar. Het hoort in de Ronde van Vlaan deren". Voor de winnaar van de Gold Race van vorig jaar was de eindzege in De Panne zijn eer ste triomf van dit seizoen. En dat was goed voor zijn gemoed. Wekenlang had hij vruchte loos het succes nagejaagd „want ik vlieg gewoon op dit moment". Maar zoals zo vaak bleek dat aanleiding om yvermoedig te worden. In veel wedstrijden ging hij voortijdig aan de haal. in evenzovele wedstrijden werd hij vlak voor de streep weer bijgehaald. „Deze over winning is een hele opluch ting. De kop is er nu af AMSTERDAM Marco van Basten hééft gisteren in Amster dam professor Marty geconsulteerd. De international sukkelt al enkele weken met een ontsteking in zijn linkerenkel. De blessure belemmerde de topscorer uit de Italiaanse Serie A vorige week mee te spelen met Oranje tegen Joegoslavië. „Ik ben op dit moment niet honderd procent fit. Professor Marty heeft me verzekerd dat zijn behandeling succes vol zal zijn", aldus Van Basten. MEXICO-STAD - De Bulgaar Spas Koprinkov heeft gisteren bij een wereldbekerwedstrijd in Mexico-Stad het wereldre cord vrij pistool gebracht op 674 punten. De 21-jarige olym pisch kampioen verbeterde het vorige record, dat hij deel de met Sergej Pisjanov uit het GOS, met drie punten. Idoor ANDRÉ VENEMA BASKETBAL 3e wedstrijd halve finale nationale ti tel Vrouwen: Festo/BW-Rotterdam Zuid 63-41. TENNIS Singapore 2e ronde: Grabb (VSt)-Siemerink (Ned/4) 6-3 7-6 Hilton Head (VSt) 3e ronde: Schultz (Ned)-Martinek (Dui) 6-26-2 VOETBAL Engelse competitie Inhaalduel: Wimbledon-Nottingham Forest 3-0. WIELRENNEN Driedaagse van de Vendée Vrouwen, tweede etappe Jard-sur- Mer-Lucon: 1 Monique de Bruin (Ned) 96.5 km in 2.27.06, 2. Sokolova (GOS). 3. Orn (Noo), 4 Vink (Ned), 5. Skibby (Den) allen z.t. als De Bruin Klasse ment: 1 De Bruin 4.45 11, 2 Orn. 3 Vink, 4 Grinina (GOS). 5 Le Gal (Fra) allen z.t. als De Bruin, 13. Van Moorsel (Ned) 4.22 Driedaagse van de Panne 3e etappe De Panne-De Panne: 1 Martinello (Ita) 195 km in 4.41.05 (gem: 41,625 km/u), 2 Fidanza (Ita), 3. Wust (Dui). 4. Van Brabant (Bel), 5. Nelissen (Bel), 6. Jalabert (Fra), 7. Pagnin (Ita), 8. Baffi (Ita), 9. Harmeling (Ned), 10. Raab (Dui), Nederlanders: 27 Schurer, 32. Nijdam, 34 Maassen, 35. Van Orsouw. 60 Den Bakker, 65 Poels, 93. Wij- nands, 109 Talen. 113. Pieters allen z.t als Martinello. 130. Solleveld 1.01,137. Cordesz t Eindklassement: 1 Maassen (Ned) 13.01 02. 2. Ekimov (GOS) 0 24, 3 Ma rie (Fra) 0.44, 4. Capiot (Bel) 1.02. 5 Nijdam (Ned) 1.03, 6 De Wolf (Bel) 1.06.7 Raab 116,8. Alldag (Dui) z.t., 9 Schurer (Ned) 1 40. 10 Tsjmil (GOS) 1 43, 14 Harmeling 1.56,31 Den Bak ker 2.28, 37. Talen 2.35. 53 Cordes 2.59, 70 Solleveld 3.25, 71 Pieters 3.26. 72. Van Orsouw 3.26. 83 Wij- nands3 39,89 Poels 3 51 Ronde van de Vaucluse Tweede etappe Caderousse-Cade- rousse: 1 Jolidon (Fra) 144 km in 3.22 44 (gem: 44,164 km/u), 2. Knuvers (Ned), 3 De Koning (Ned). 4. Hanniche (Dui). 5 Lebsanft (Dui) allen z.t. als Joli don Klassement 1 Rous (Fra) 7 40.05, 2. Delminio Pereira (Por) 0.04. 3 Bouw- mans (Ned) z.t4. Jdanov (GOS) z.t5 Forest (Fra) z.t Ronde van Colombia Tweede etappe Cali-Popayan: 1 Jara- millo (Col) 138 km in 3.32 46, 2 Dario Beltran (Col), 3. Marin (Col), 4 Nino (Col), 5 Trompa (Col) allen z.t alsJara- millo. Klassement' 1 Herrera (Col) 7.44.56, 2. Alberto Camargo (Col) 0.04, 3. Angel Camargo (Col) 0.06, 4 Jara- millo 0.07,5. Luis Gonzalez (Col) 0.10 IJSHOCKEY WK B-groep, eerste dag Nederland-China 12-2 (4-1 5-1 3-0) 5 Collard 1-0,8 Bedeling 2-0.13 Collard 3-0, 17 Gao Chunlin 3-1. 20. Collard 4- 127. De Vnes 5-130 Janssen 6-132 Kruger 7-137 Zhang Zhenhua 7-2,36 Livingston 8-2, 38. Stoer 9-2, 52 Li vingston 10-2, 54 De Vnes 11-2, 57 Collard 12-2. Scheidsrechter Catelin (Fra) Toeschouwers: 2000 Strafminu- ten: Nederland 8, China 6 Joegosiavie-Roemenié 3-3 (1-1 0-2 2- 0); Oostenrijk-Bulgarije 18-0 (5-0 7-0 6- 0). Denemarken-Japan 2-4 (0-1 1-0 1- 3) Stand: 1 Oostenrijk 1-2 (18-0), 2. Nederland 1-2 (12-2), 3. Japan 1-2 (4- 2). 4 Joegoslavië en Roemenie 1-1 (3- 3), 6 Denemarken 1-0 (2-4), 7. China 1- 0 (2-12)8. Bulgarije 1 -0 (0-18) GRONINGEN/ASSEN - „Ik vecht door tot het bit tere einde", laat Renze De Vries, gisteren in hoger beroep door het Gerechts hof in Leeuwarden veroor deeld tot acht maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf, strijdlustig we ten. „Ik laat het hier niet bij zit ten". De Vries zal, net als Wub- bo de Boer, die veroordeeld werd tot vier maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf, in cassatie gaan. Renze de Vries, de oud-voorzit ter van FC Groningen, wist niet wat hij gisterochtend hoorde. „Het is verschrikke lijk hard aangekomen", ver klaart de 61-jarige Rodenaar. „De straf is buiten alle propor ties. Hier is sprake van klasse- justitie, ja. Het is duidelijk dat de rechter een voorbeeld wil stellen. En daar zijn wij de dupe van geworden". De Vries had gerekend op een geldboete, zoals dat tot dusver re het geval was bij alle andere betaald voetbal organisaties (FC Utrecht, FC Amsterdam, Ajax en Roda JC) die vanwege een zwart-geld affaire met jus- Renze de Vries. I FOTO ANP titie in aanraking waren' geko men. Volgens De Vries is het onmo gelijk dat, mocht het zover ko men, hij zijn gevangenisstraf kan uitzitten. „Dat is voor mij niet op te brengen", vertelt hij, doelend op zijn kwetsbare rechterarm. De ex-voorzitter liep in 1988 een ernstige bles sure op toen hij van een vlieg tuigtrap viel. „Mijn arm is nog steeds een drama. Dat komt ook nooit meer goed. Er zitten nog steeds veel ijzeren pennen in". Vooral tijdens het slapen on dervindt De Vries veel hinder van zijn arm. „Ik moet name lijk iedere keer veranderen van houding. Het is uitgeslo ten dat ik de straf kan uitzit ten". Voorlopig blijft hij opti mistisch. „Het is nog niet zo ver. Ik vecht door tot het bitte re einde. Wat ik ervan vind dat de spelers buiten schot blij ven? Daar heb ik geen proble men mee. De drie mensen die nu veroordeeld zijn, zijn er al drie te veel". Siebe van der Pruik, veroor deeld tot zes maanden onvoor waardelijk. wilde gisteren niet reageren. „Neen", klonk het kort maar krachtig. Ook op de vraag of hij in cassatie zou gaan wilde de voormalige pen ningmeester van FC Gronin gen geen antwoord geven. Wubbo de Boer verklaarde eerder al zich niet zonder slag of stoot bij het vonnis neer te zullen leggen. Dramatisch Wim Everards spreekt van een 'dramatisch zware veroorde ling'. De voormalige directeur annex 'hervormer' van FC Gro ningen zegt „totaal niet op deze straffen te hebben gere kend". „Ik heb", meent Eve rards, „een beetje het gevoel dat deze mensen ergens de dupe van worden. Er zijn meerdere bestuurders geweest cn ik kan me voorstellen dat De Vries, De Boer en Van der Pruik zich zwaar genomen voelen". Everards had gehoopt dat de onvoorwaardelijke straffen omgezet zouden worden in voorwaardelijke. „Of in een geldboete of alternatieve straf. Dat is wel het minste wat ze hadden kunnen doen. Vooral- als je ziet wat er met de ex-be stuurders bij Ajax is gebeurd. Daar is iedereen er met een voorwaardelijke straf of geld boete vanaf gekomen. Het ge val bij Groningen was in verge lijking met Ajax dan wel an ders, het idee niet. Ik ben som ber gestemd door het nieuws, maar ja ik ben geen rechter". „Ik word er ook niet vrolijker van als ik zie hoe De Vries lijdt", vervolgt Everards. „De gevangenis is een spookbeeld, dat gun je niemand. Zelfs je ergste vijand niet. Ik leef met ze mee. En dan die eis van twee weken geleden. Als je dat hoort, kun je beter een moord begaan". Binnen de spelersgroep was de uitspraak het gesprek van de dag. Trainer Hans Westerhof verklaarde wel een mening te hebben, maar die voor zich te willen houden. „Het lijkt me niet verstandig om daar een oordeel over te geven". Jan van Dijk repte van een „bela chelijk zware straf'.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11