Feyenoord lijkt weer op weg naar Lissabon Real Madrid nog onzeker Barcelona grijpt mis Bliksemstart van Club Brugge Ccidóc Qowiant SPORT IS FC Zwolle wint van voetbalbond Nico van Zoghei assistent Berger 38.000 fans naar Zweden iM FRANK WERKMAN Europa Cup 1 Europa Cup 2 UEFA-Beker Kei door ruit van spelersbus DONDERDAG 2 APRIL 1992 UTRECHT - FC Zwolle kan 150.000 gulden te gemoet zien van de KNVB. De eerste-divisie club werd gisteren door de rechtbank in Utrecht in het gelijk gesteld in de zaak die was aangespannen tegen de voetbalbond. FC Zwol le en de KNVB hadden reeds meer dan een jaar een meningsverschil over een bedrag van ruim 150.000 gulden. Die anderhalve ton had de KNVB zich in de ogen van FC Zwolle ten on rechte toegeëigend uit het faillissement van het toenmalige PEC Zwolle. FC Zwolle werd door de rechter in het gelijk gesteld. Volgens Mr. Buysrogge, die namens FC Zwolle optrad, laat de uitspraak van de rechter niets aan dui delijkheid te wensen over. Bovendien is er uit af te leiden dat de KNVB onzorgvuldig en on rechtmatig heeft gehandeld. EUROPA CUP 2 BRUGGE - Club Brugge heeft zijn voorlaatste stap naar de eindstrijd van het toernooi van de bekerwin naars in de eerste minuten van de thuiswedstrijd tegen Werder Bre men gezet. Binnen vijf minuten leidde de Belgische bekerhouder met 1-0, door een doelpunt van de Nigeriaan Amokachi. De middenmoter uit de Bundesliga was niet bestand tegen de bliksem start van de Belgen. „Het was het slechtste dat ons kon overkomen", constateerde coach Otto Rehhagel. „Het vroege doelpunt was een ramp, die lang nawerkte". Verdediger Otten, door alle wateren gewassen, had in het begin van de wedstrijd geen wapens tegen de ne gentien-jarige Afrikaan, die vijf mi nuten na het begin volledig uit het beeld van de Duitser was verdwe nen. Amokachi scoorde, van slechts enkele meters, uit een goede voorzet van Borkelmans. De Belgische storm, lange ballen in de richting van het voortdurend be wegende duo Amokachi-Booy duur de voort tot de 20ste minuut, pas daarna nam Werder Bremen ook werkelijk deel aan de wedstrijd, maar daarvoor konden de veldspe- lers doelman Reek bedanken dat de achterstand slechts één treffer be droeg. Booy bijvoorbeeld werd in volledig vrije positie door Reck van de tweede treffer afgehouden. De sluitpost van Werder Bremen werd in Brugge van twee kanten aangevallen. In het begin van de strijd voornamelijk door de voetbal lers van Club Brugge, vóór en tij dens de wedstrijd door het publiek van de staantribunes. Nog voor was afgetrapt, bracht Reek al een fles naar scheidsrechter Spassov, de si nasappels deerden hem minder. In de tweede helft werd er ook nog een bierblik op het veld gegooid. De UEFA-waarnemer heeft de bewijs stukken van het wangedrag van de toeschouwers verzameld. ZUTPHEN - Nico van Zoghei wordt de assistent van Han Berger die onlangs aan getrokken werd om SW/Dordrecht '90 in de eredivisie te houden. De 48-jarige oud doelman van ondermeer De Grrafschap en Go Ahead Eagles, de club waar hij ook oe- fenmeester was, is momenteel nog trainer van de amateurvereniging RKHVV uit Huissen. SPORTWERELD Voetbal - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers voor één wedstrijd geschorst: Andonie (Heeren veen), Grim. Lok, Van Wonderen en Wijn hoven (allen NEC) en Hellemons (RBC). UTRECHT - Naar schatting zullen 38.000 Europese' supporters bij de eindronde van het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal per wedstrijd over land naar Zweden reizen Dat gebeurt via Denemarken, waar de veerdiensten DSB en Scandline de korte oversteek naar Zweden' voor hun rekening nemen. Dat bleek gisteren in Utrecht, waar het Centraal Infor-. matiepunt Voetbalvandalisme (CIV) een internationa le bijeenkomst organiseerde om de te verwachte sup- portersstroom in kaart te brengen. Aan de bijeen-, komst namen behalve Nederland ook Denemarken.^ Zweden. Duitsland. België. Engeland. Frankrijk en Schotland deel. De Deense politie-autoriteiten hebben in Utrecht aan gekondigd extra maatregelen te treffen om het nor-1 male toelatingsbeleid te kunnen hanteren. Vooral op. het invoeren van alcohol en verdovende middelen wordt streng gecontroleerd. Datzelfde doet overigen* ook de Zweedse politie. I door ROTTERDAM - Sjaak Troost zei het met een bre de grijns op 't van 'n één dag oude baard voorziene gezicht. „Voor de mensen thuis zal het een ver schrikkelijke wedstrijd zijn geweest om naar te kijken. Maar voorlopig spelen we hier wel gelijk en zit over veertien dagen de Kuip lekker vol". En hebben we een zeer goede kans om ons te plaatsen voor de finale, had de aan zijn laatste seizoen bezig zijnde Feyenoorder na de 1-1 in Monaco er aan kun nen toevoegen. Sjaak Troost, de laatste oer- Feyenoorder, stond gister avond een beetje model voor de manier waarop de Rotter dammers zich staande hielden in het Prinsdom. En daarmee de mogelijkheid levensgroot maakten in mei opnieuw koers te zetten naar het historisch veelbetekenende Lissabon, waar dë eindstrijd van de Eu ropese strijd der bekerwin naars zal worden afgewerkt. Sinds december had Troost (32) niet meer voor de hoofd macht van zijn club gespeeld. In het uitduel met FC Twente maakte hij voor het laatst deel uit van de dit seizoen zo suc cesvolle équipe uit de Maas stad. Door de blessureperike len met De Wolf en Sabau en de schorsing van Bosz moest Wim Jansen weer een beroep doen op de speler, die als enige Feyenoorder eerder aan Euro pa Cupsucces mocht ruiken. Maar ook de voorbereiding op zijn rentree verliep voor Troost weinig voorspoedig. Kort voor het weekeinde overleed zijn vader, die afgelopen maandag werd begraven. Troost ver scheen daardoor pas eergiste ren op het appèl in Monaco, in de wetenschap dat hij daad werkelijk zijn steentje moest bijdragen aan de poging het .Europese avontuur van een verlenging te voorzien. Onverzettelijk Welke intentie slaagde, mede dank zij de onverzettelijkheid van ook Sjaak Troost. Die de weinig dankbare rol kreeg op gedragen Bosz te doen verge ten, een opdracht die hij met moeite tot een goed einde bracht. „Ik ben niet zo erg te vreden over de manier waarop ik heb gespeeld", was Troost eerlijk. „Maar ik heb in het be lang van de ploeg geprobeerd die taak zo goed mogelijk te vervullen. Vooral vóór de ver dediging steun te geven en waar mogelijk gaten te dich ten". Troost had moeite met zijn rol, die hem als verdediger van origine niet zo bijster goed lag. Hij kwam nogal eens te zwemmen in een linie, die met Arnold Scholten nog een 'vreemdeling' kende. „Maar gezien de omstandigheden ben ik toch niet ontevreden", besloot Troost, wiens besluit om een streep onder zijn car rière te zetten definitief is. „Ik heb dit seizoen ook op de bank weer zitten genieten van Feye noord. De manier waarop het dit jaar gaat maakte het weer wat makkelijker voor me om ook vanaf de zijkant gemoti veerd te blijven. Kijk, als ik na m'n tweede beenbreuk weer was teruggekomen in de basis, dan zou ik als m'n contract nog zou worden verlengd nog wel willen blijven spelen. Maar dat zat er niet in. Dan moet je rea listisch zijn en konsekwent blijven: gewoon aan het eind van dit seizoen stoppen". Zeer tevreden Arnold Scholten was wel zeer tevreden over zijn optreden gisteravond. De Bosschenaar, die zijn vaste stek van rechts achter moest inleveren aan de uiterst zwak beginnende maar zich gaandeweg herstellende Ulrich van Gobbel, groeide zelfs uit tot één van de meest opvallende Feyenoorders. „Het ging wel lekker", wimpel de Scholten de lof enigszins weg. „Ik speel liever op het middenveld, daar heb ik nooit een geheim van gemaakt. Kijk, het ging dit seizoen in de ach terhoede niet slecht. Naarmate ik meer was gewend aan die positie kon ik ook aanvallend wat meer ondernemen. Maar van origine ben ik middenvel der, voel ik ik me daar ook be ter thuis. Dat ik nu door om standigheden weer daar speel de was alleen maar plezierig. Ik één van de beste Feyenoor ders? Ach, ik heb zo veel moge- Van Gobbel (links) staat op scherp voor Fofana (rechts). FOTO: ANP Links: De supporters Prins Albert (links) en Prins Rainier van Monaco tonen zich verheugd tijdens het duel van hun club tegen Feyenoord. FOTO: ANP lijk gespeeld in het belang van de ploeg". Hetgeen enigszins bezijden de waarheid was, want het was vooral Scholten, geassisteerd door een even eens verdienstelijk acterende en na negen minuten al 0-1 scorende Rob Witschge, die Feyenoord in de race hield te gen het wel veel in balbezit zijnde, maar improduktief spe lende AS Monaco. Gedemotiveerd „Je kon aan die spelers van Monaco zien dat ze gedemoti veerd raakten toen wij met 1-0 voorkwamen", becommenta rieerde John Metgod, wiens doorgaans uitblinkende rol ditmaal met verve werd over genomen door de foutloos spe lende maar aan het eind ge blesseerd rakende Henk Fra- ser. „Laat ik er maar eens een cliché tegenaan gooien: elke ploeg speelt zoals een tegen stander dat toelaat. En wij heb ben het Monaco vanavond be hoorlijk moeilijk gemaakt. Pas na de gelijkmaker kwamen ze een een beetje los. Maar in de tweede helft hebben ze in feite geen kans meer gehad", aldus Metgod, die waarschuwde voor een te groot optimisme voor de return. „We zijn er nog niet. Dat Monaco kan bij ons net zo spelen als wij hier hebben ge daan. Dat betekent dat een 0-0 die nu genoeg is om ons te plaatsen ook door die gasten makkelijk met een goal bij ons thuis kan worden ongedaan gemaakt. Oppassen is dus de boodschap. Maar dat neemt niet weg dat we het hier met deze ploeg niet slecht hebben gedaan". Een conclusie waar Wim Jan sen zich moeiteloos bij kon aansluiten. „De invallers. Van Gobbel en Troost, hebben ons niet laten zakken", overdreef de gerustgestelde coach, die een compliment verdiende voor het feit dat hij ondanks zijn afvallers zijn ploeg toch in het bekende concept met drie aanvallers liet spelen. „Maar het zal thuis nog moeilijk wor den", besloot Jansen, die er bijna dertig jaar geleden in Lissabon als speler nog niet bij was. Maar in de Portugese hoofdstad als coach wel graag de kroon op dit seizoen zal wil len zetten. AS Monaco (Fra)-Feyenoord (Ned) 1-1 (1-1). 9 Witschge 0-1. 26 Valery 1-1. Scheidsrechter: McGinlay (Seh) Toe schouwers: 12 000. Gele kaart Blin ker (Feyenoord) AS Monaco: Ettori; Valery. Mendy, Thuram en Sonor; Dib (75. Gnako), Puel en Passi; Barros, Weah en Fofa na (60. Djorkaeff). Feyehoord: De Goey; Van Gobbel, Metgod, Fraser en Heus; Schollen, Troost en Witschge; Taument, Ki- prich (75. Griga) en Blinker. SPORTUITSLAGEN K DEN HAAG - De resultaten van de gis^- teravond gespeelde wedstrijden in de diverse Europa Cup-toernooien waarin geen Nederlandse clubs uitkwamen, zijn: Kwartfinale, groep A: Rode Ster (Joe)-Sampdoiia (tta) 1-3' (1-2). 19 Mihajlovic 1-0. 34 Katanec 1-, 1. 41 Vasilievic 1-2 (eigen doel), 77. Mancini 1-3 Scheidsrechter Rosa Dos Santos (Por) Toeschouwers 35 000 Gele kaart Vasilievic, Savicevic en Be- lodedic (Rode Ster), Pari, Vierchowodv D Bonetti, Lombardo. Invemizzi en I.. Bonetti (Sampdona) Panathinalkos (Gri)-Anderlecht (Bel), 0-0. Scheidsrechter Worrall (Eng) Toeschouwers 20 000 Gele kaart Giorgamlis (Panathinaikos) Stand: Sampdoria 5 3 1 1 7 9 4 RodeSter 5 3 0 2 6 7-7 Anderlecht 5 1 2 2 4 5-7 Panathinaikos 5 0 3 2 3 0-3 Kwartfinale, groep B: Sparta Praag (Tsj)-FC Barcelona' (Spa) 1-0 (0-0). 66 Sigl 1-0 Scheids rechter Karlsson (Zwe) Toeschou-. wers 27 374 Benfica (Por)-Dinamo Kiev (GOS) 5-0 (1-0). 25 Brito 1-0, 62 Bnto 2-0. 71 Soares 3-0, 83 Yuran 4-0, 87 Yuran 5- 0. Scheidsrechter Van der Ende (Ned) Toeschouwers 10 000 Stand: Barcelona 5 3 1 1 7 8-3 Sparta Praag 5 2 2 1 6 7-6 Benfica 5 13 15 7-3 DinamoKiev 5 1 0 4 2 2-12 - Halve finales, eerste wedstrijd: Club Brugge (Bel)-Werder Bremen (Dul) 1-0 (1-0). 5 Amokachi 1-0 Scheidsrechter Spassov (Bul) Toe schouwers: 21 000 (uitverkocht) Gele kaart: Booy (Brugge), Otten (Werder) Halve finale, eerste wedstrijd: Real Madrid (Spa)-Torino (Ita) 2-1 (0- 0). 57 Casagrande 0-1, 60 Hagi 1-1, 65 Hierro 2-1 Scheidsrechter Forstirr- ger (Oos) Toeschouwers 93 000 Rode kaart Policano (Torino. 2x geel) Gele kaart: Venturin (Torino) en Hagi (Real) SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Spcfft. journaal RTL 4, 22.55 uur: Match Barend Van Dorp. BRT 1, 23.10 uur: Wielrennen, samen vatting driedaagse van De Panne Super Channel 20.00 uur: Sport Sportnet. 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sporl MORGEN BBC 2,15.10 uur: Sport on Friday mei paardekoersen in Aintree Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport EUROPACUP 3 iMADRID Real Madrid jzal nog een tweede keer tot op de bodem moeten gaan om tegen Ajax de fi nale van het toernooi om de UEFA-beker te kunnen spelen. In de eerste halve eindstrijd, in het eigen bomvolle Bernabeusta- dion namelijk, haalde de Spaanse Koninklijke slechts een magere over winning op Torino. Real Madrid beheerste de wed strijd en zelfs het strafschop gebied van de tegenstander, maar in het eerste uur van het soms harde duel, werd door het elftal zonder de geblesseer de Hugo Sanchez geen kans verzilverd. Butraguéno (een keer of drie), Hagi en Michel mochten zich dat aantrekken. Aan de andere kant had „De Gier" kort na de hervatting tenminste één strafschop ver diend. Policano en Cravero pakten de spits stevig aan. Het wedstrijdbeeld werd een klein kwartier na rust volledig op zijn kop gezet door een kin derlijke blunder van doelman Buyo. De Braziliaan Casagran de liet de kans niet aan zich voorbijgaan. 1-0 voor Torino dat niets anders leek te bege ren dan een gelijkspel zonder doelpunten Real hield, het hinderlijke in cident van de tegentreffer bui- tengeslcten. de draad van de MADRID - Vóór de halve fi nale tussen Real Madrid en To rino hebben Madrids gevrees de vandalen, de Ultra Sur- groep gezorgd voor rellen. Een grote kei werd door één van de ruiten van de spelersbus van Torino gegooid. Talrijke sup porters van Torino, in totaal 3000 in zestig autobussen, wer den door leden van dezelfde Madrileense* supportersgroep gemolesteerd. Vijf van de ge wonden zijn in het ziekenzaal tje van het Bernabeu-stadion behandeld. wedstrijd vast in handen en kreeg tenslotte ook de doel punten. Hagi maakte twee mi nuten na de openingstreffer gelijk op een slim passje van Michel en kort daarop kopte Hierro het tweede doelpunt langs Manchegiani. In de laatste twintig minuten raakte Torino nog twee spelers kwijt. Centrale verdediger Cra vero door toedoen van Hagi, die hem een niet mis te versta ne trap verkocht. De Italiaan werd op een brancard afge voerd met mogelijk een gebro ken scheenbeen. Policano werd kort daarop door scheids rechter Forstinger wegge stuurd na zijn tweede gele kaart. De laatste twintig minu ten hield Torino met een man minder de deur dicht. Real Madrids Hagi (rechts) in duel met twee spelers van Torino EUROPA CUP 1 PRAAG Johan Cruijff kan veel met zijn elftallen, maar niet alles. In Praag greep FC Barcelona mis tegen Sparta Praag. Een gelijkspelletje was genoeg geweest om de finale plaats van het Europese bekertoernooi voor lands kampioenen zeker te stel len. Sparta (met Chova- nec) won met 1-0 door een doelpunt van Sigl in de 66ste minuut. „Ik had in de maand april alles op het Spaans kampioenschap willen concentreren", treurde Cruijff na afloop. Zijn ploeg telt met nog tien wedstrijden te spelen één punt achterstand op Real Madrid. FC Barcelona moet in de Europa Cup het laatste punt nu over twee we ken halen in de thuiswedstrijd tegen Benfica. „Er zit niets an ders op, jammer", stelde Cruijff ten overvloede. In Praag leek Barcelona een dik uur in de opzet te slagen. Nadat het openingsoffensief van Sparta routineus was ver werkt. kreeg de Spaanse ploeg greep op de wedstrijd. Onder impuls van Koeman en Witschge werden enkele kan sen afgedwongen. De Bulgaar Stoitsjkov, geschort, werd node gemist als goaltjesdief. Na de rust kon Barcelona een kwartiertje domineren, even wel zonder te scoren. Sparta schakelde voor het laatste half uur naar een hogere versnel ling. De Spaanse kampioen werd zo overspeeld dat de uit slag van 1-0 als uitermate ma- Johan Cruijff ger kon worden gekwalifi ceerd. Benfica Benfica pakte de laatste kans op de Europa Cup 1-finale. De Portugese kampioen versloeg in groep B Dinamo Kiev met 5- 0 en hield een theoretische kans op „Wembley". Over twee weken speelt Benfica de laat ste groepswedstrijd in en te gen Barcelona. Benfica is daar alleen gebaat bij een overwin ning en is verder afhankelijk van het resultaat van Sparta Praag bij het uitgebluste Dina mo Kiev. Brito (2). Soares en Yuran (2) krikten de doelcij- fers op naar positief saldo Het Portugese publiek geloofde er niet meer in. Het Estadio da Luz werd bevolkt met slechts 10.000 toeschouwers. Hage naar Mario van der Ende was scheidsrechter. Sampdoria Sampdoria liep gisteren Rode Ster met grote passen voorbij in groep A van de Europa Cup 1. De Europese bekerhouder werd in Sofia met 3-1 versla gen. Sampdoria speelt op 20' mei de finale op Wembley bij een gunstig resultaat in de laatste groepswedstrijd, thuis^ tegen Panathinaikos. De Grië- ken maakten in vijf wedstrij den van de kwartfinale no^„' geen enkel doelpunt. Gisteren, speelde Panathinaikos ih Athene de derde 0-0 tegen An-r derlecht. Rode Ster gaat over twee weken op bezoek bij Ari- derlecht. De ploeg uit Belgrado, door de burgeroorlog in Joegoslavië het gehele Europacup-seizoen' door de UEFA verbannen naar' het buitenland, kon in Sofia de finaleplaats zeker stellen.' Winst, of wellicht een gelijk-' spel, was genoeg geweest. Sampdoria moest per sé win-' nen en was bereid daar risico's - voor te nemen. Zeker nadat, in de 19e minuut. Mihajlovic Rode Ster op voorsprong zette. Het tegenoffensief van Samp doria resulteerde in de 34ste" minuut in de gelijkmaker dooif,'. (de Joegoslaaf) Katanec. Een- cruciaal moment deed zich" vier minuten voor rust voor* toen Vasilievic in eigen doek schoot: 1-2. Sampdoria ging die voor-* sprong na rust verdedigen erv- deed dat op zijn Italiaans. Be-' kwaam dus. In de 76ste mi:' nuut besliste Mancini bij een. uitval de wedstrijd: 1-3. Rode Ster - Sampdoria was veruit de. grimmigste wedstrijd van de dag op de Europese velden. De- Portugese scheidsrechter Dos"' Santos trok negen keer de gele kaart: drie voor Rode Ster, zes- vojr Sampdoria.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13