Show Ajax om van te watertanden Katrin Krabbe weer onderzocht Van Wieren wil geen gouden plak CaidóeSoutcmt SPORT 12 WK sportwagens gaat toch door Maassen leidt, ondanks val Peter Blangé kampioen Ijshockeyers in staking Martin Rodriquez zwaar gewond Acht maanden cel voor Renze de Vries DONDERDAG 2 APRIL 1992 PARIJS Het wereldkampioenschap sportwagens zal in 1992 toch doorgaan. De internationale autosportfederatie (FISA) heeft gisteren in Parijs bekend gemaakt dat de organisatie, na aanvankelijke pro blemen, rond is. De FISA had het kampi oenschap eerder geschrapt omdat ver wacht werd dat het aantal inschrijvingen te beperkt zou zijn om van een wereldkampi oenschap te kunnen spreken. Alle wed strijden, die op de voorlopige kalender voor 1992 stonden, zullen plaats vinden, de eerste op 26 april in Monza (Ita). De volgen de wedstrijden zijn: 10 mei: Silverstone (GBr), 20/21 juni: Le Mans (Fra), 19 juli: Donnington (GBr), 30 augustus: Suzuka (Jap), 13 september: Mexico Stad, 4 okto ber: Jerez (Spa), 18 oktober: Magny (Fra). KOKSIJDE - Mario Cipollini heeft gisteren de tweede etappe van de Driedaagse van Depanne gewonnen. Italiaan zegevierde na een rit over 2i kilometer van Herzele naar Kok- sijde in een massasprint voor de Belg Johan Museeuw en zijn landgenoot Adriano Baffi. Driehonderd meter voor de eindstreep deed zich een val partij voor met onder anderen oud wereldkampioen Rudy Dhaenens. De Nederlander Frans Maassen, even eens betrokken bij de val, behield de leiding in de algemene rangschik king. Aangezien de valpartij zich voordeed tijdens de laatste kilometer werd Maassens tijdverlies niet door berekend in het klassement. PARMA - Volleyballer Peter Blangé is gisteren met zijn club Maxicono Parma kampioen van Italië geworden. Parma won ook de derde wed strijd in de finales van de play-offs tegen Ravenna. Met 15-8 15-6 en 15-4 was het team van de Nederlandse spelverdeler oppermachtig. De finale ging over maximaal vijf wedstrijden. Parma heerste vooral in de derde set, die nauwelijks tien minuten duurde. Blangé, met 2,05 me ter de langste spelverdeler van de wereld, bracht de aanvallers Giani, uitblinker Bracci en de Braziliaan Carlao nagenoeg perfect in stelling. Bij Ravenna bleven de tweevoudige olympisch kampioenen Timmons en Kiraly uit de Verenigde Staten achter bij de verwachtingen. Blangé, die met Parma reeds de Europa Cup III won, kan zich nu rich ten op de Nederlandse ploeg, die zich komende maand in Rotterdam moet plaatsen voor de Olympische Spelen in Barcelona. De Voorburger kwam onlangs met de NeVoBo tot overeenstemming over een rentree. Theoretisch kan hij morgen met het team van bondscoach Arie Selin- ger meereizen naar Japan voor een trainingsstage van twee weken, maar Blangé liet al weten de trip niet zo te zien zitten. Hij wil eerst bij komen van de inspanningen in de zwaarste clubcompetitie van de we reld. Het was zijn eerste seizoen in Parma, na een min of meer mislukt avontuur bij Catania op Sicilië. TORONTO De prof-ijs- hockeyers in de Verenigde Staten en Canada zijn in sta king gegaan. Voor de eerste keer in het 75-jarig bestaan van de liga, de NHL. In To ronto werd het laatste voor stel van de 22 clubeigenaars over een nieuw contract door de spelers verworpen met 560 stemmen tegen en 4 voor. De spelers en eigenaars kibbelen over een vrijer transfersys teem, pensioengelden en de verdeling van inkomsten uit de play-offs. De staking komt een week voor het einde van de reguliere competitie. MEDELLIN De Colombiaanse oud wielrenner Martin Rodriguez is ernstig gewond geraakt bij een verkeersonge luk in Medellin. Hij werd in het zieken huis direct aan het hoofd geopereerd. Zijn toestand was gisteren kritiek. Mar tin Rodriguez werd bekend onder de bijnaam „Cochise" vanwege zijn Indi aanse uiterlijk. Hij was vooral een meesterlijk baanrenner. In 1971 werd hij in Varese wereldkampioen achter volging bij de amateurs. Een jaar eerder bracht de Colombiaan in Mexico het werelduurrecord voor amateurs op zijn naam met 47 kilometer 532 meter. Ro driguez boekte later nog een aantal suc cessen op weg en baan bij de professio nals, voornamelijk in Italië. Idoor GERT VAN DUK GENUA Het parade paardje stapte in Genua uit de stal. Louis van Gaal had gisteravond in de hal ve finale van de UEFA- cup zijn geld op Bryan Roy gezet. De coach van Ajax wilde Genoa hoe dan ook met drie spitsen be strijden. Geen gok, maar een bewuste keuze. Met mooie gevolgen voor Ajax èn voor Bryan Roy. De Amsterdammers versloe gen Genoa in een duel om van te watertanden met 2- 3 en Roy nam het tweede doelpunt van Ajax voor zijn rekening. De verguis de linksbuiten vierde twee overwinningen. „Dit had ik nodig. Echt heel hard nodig". Bryan Roy haalde na negentig zinderende minu ten opgelucht adem in de cata comben van het Luigi Ferraris Stadion. „Ik heb het gevoel, dat ik nu door een muur heen gebroken ben. Eindelijk gaat de zon weer een beetje schij nen. Hier heb ik de afgelopen nachten van gedroomd. Zo moest het gaan, scoren tegen Genoa. Dit is een mooi mo ment". Bryan Roy ging de afgelopen weken door een hel bij Ajax. Trainer Louis van Gaal was het grillige gedrag van de linker spits spuugzat. Hij liet het voormalige troetelkind rustig zijn zonden overdenken op de reservebank. Roy wist niet wat hem overkwam. Van parade paardje tot persona-non-grata. Dat deed pijn. Hij had het ge voel, dat de hele wereld tegen hem samenspande. „Ik heb echt een paar flinke tikken op gelopen. Die kwamen hard aan. Door sommige mensen werd ik zelfs al helemaal afge schreven. Ik heb dat allemaal als heel vervelend ervaren". Niemand Roy wilde met niemand over zijn problemen praten. Had ook geen zin om zijn gal te spu wen. Hij vertrouwde alleen zijn zaakwaarnemer Rob Jan sen van de WCS nog. Die ad viseerde hem om zijn gram op het trainingsveld te halen. Kei hard knokken en dan zou vol gens Jansen een terugkeer in de basis slechts een kwestie van tijd zijn. Hij kreeg gelijk en Roy liet gisteravond tegen Genoa zien, dat hij het voetbal len nog lang niet verleerd is. Zelf beschouwde Roy zijn op treden tegen Genoa als een voorbode voor nög mooiere tij den. „Ik moet proberen ster ker te worden. Fysiek sterker, bedoel ik. Dan kan ik nog meer acties maken en nog nadruk kelijker aanwezig zijn in het veld. Dit is het begin nog maar. De echte Bryan Roy is nu niet plotseling opgestaan. Maar hij is zo langzamerhand wel in aantocht. Dat wordt een keer tijd ook. Ik wil lekker voetbal len en verder geen gezeik meer aan mijn hoofd hebben. Dat heb ik de laatste weken al genoeg gehad". Bryan Roy kreeg maandag middag al van Louis van Gaal te horen dat hij tegen Genoa verzekerd was van een plaats in de basis. Hij had een pure linksbuiten nodig om het uit gedokterde strijdplan uit te kunnen voeren. Van Gaal was tot de conclusie gekomen, dat de defensie van Genoa de kluts helemaal kwijt zou raken te gen drie vijandelijke aanval lers. „Dat zijn ze in Italië dus niet gewend", luidde zijn sim pele verklaring. Gelijk Van Gaal kreeg zijn gelijk al na 42 seconden toen Stefan Pet- tersson een voorzet van John van 't Schip doeltreffend met het hoofd afrondde. Geen en kele Italiaan had op dat mo ment de bal nog aangeraakt. Chaos was inderdaad troef in de achterhoede van Genoa. Na een uur spelen gaf Bryan Roy doelman Braglia voor de twee de keer het nakijken. En zelfs de uitzinnige Italiaanse fans, die voor een geweldige sfeer in het stadion zorgden, zaten toen eventjes met open mond op de tribune. Minutenlang produceerden ze geen enkel geluid, een zeldzaamheid voor de echte 'tifosi' van Genoa. Ajax maakte bij die riante voorsprong één denkfout. De Amsterdammers gingen er vanuit, dat ze Genoa al de genadeklap hadden bezorgd. En in zo'n situatie denkt een Ajacied maar aan één ding: hij wil nog vaker scoren. Alle spe lers gingen vervolgens op jacht naar persoonlijk succes. Duidelijke afspraken werden compleet genegeerd, de orga nisatie was plotseling hele maal zoek in het elftal. Dat nam Van Gaal zijn spelers na afloop hoogst kwalijk. „Ze wil den allemaal het derde doel punt maken. Heel onvolwas sen", bromde de trainer. Spits Aguilera, een driftkikker van het zuiverste water, zette Ajax met twee snelle treffers weer met beide benen op de Winter passeert doelman Braglia voor de derde maal en bezorgt Ajax de zege. grond: 2-2. Het Luigi Ferraris Stadion produceerde opeens weer een angstaanjagende or kaan van geluid. Uitblinker Aron Winter legde de uitzinni ge massa in de laatste minuut definitief het zwijgen op. Met een mooie stiftbal breide hij een fraai einde aan een memo rabele voetbalavond in Genua: 2-3. „Met 0-2 winnen was beter geweest, maar de deur naar de finale staat nu ook wagenwijd open. Geen twijfel mogelijk", wist Louis van Gaal zeker. Genoa (Ita)-Ajax (Ned) 2-3 (0-1). 1. Pettersson 0-1,60. Roy 0-2,73. Aguile ra 1-2, 80. Aguilera 2-2, 89. Winter 2-3. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toe schouwers: 42.000 (uitverkocht). Gele kaart: Ruotolo en Aguilera (Genoa), Kreek, Menzo en Jonk (Aiax). SPORTWERELD Wielrennen Oud-ploeglei der Francois Lambert is giste ren in Brugge gearresteerd. De Belg, wiens ADR-equipe met Greg LeMond in 1989 de Tour won, wordt verdacht van het.< uitgeven van ongedekte che ques en ontduiking van de btw ter waarde van ruim anderhalf miljoen gulden. Lambert heeft al een proces lopen wegens een faillissement. Autosport - De Spaanse auto coureur Carlos Sainz werd on bedreigd winnaar van de vier de editie van de Safari Rally in Kenya die meetelt voor het we reldkampioenschap. Door deze overwinning heeft de 30- jarige Sainz, die in 1990 al eens wereldkampioen werd, Kank- kunen in de algemene rang schikking achterhaald. Squash - De squashers heb ben er dit jaar in Qatar een fiks gedoteerd ISPA-toernooi bij- gekregen. De spelers kunnen daar in december samen 135.000 dollar verdienen. A1-; leen in Johannesburg bij de World Open (september) is meer te halen. Cricket Ken Healy is ko mend cricketseizoen speler/t rainer van Kampong. De Au straliër volgt bij de Utrechtse hoofdklasser zijn landgenoot i Mark Tooley op. De functie was eigenlijk al vergeven aan international Peter Cantrell, maar die komt door andere werkzaamheden deze compe titie slechts aan spelen toe. Genoa: Braglia; Eranio, Torrente (85. Iorin), Signorini en Branco; Ruotolo, Caricola, Bortolazzi en Onorati (58. Ferroni); Skuhravy en Aguilera. Ajax: Menzo; Blind, De Boer, Jonk en Kreek; Winter, Alflen en Bergkamp, Van 't Schip (73. Vink), Pettersson en Roy. KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 19.00 uur) luiden: 1e koers: 1 Flyer Tornado, 2. Happy John, 3. Eloi Shoeing (1-8-9). 2e koers: 1 Arndenne, 2. Guy Hano ver, 3. Coastal Road (4-8-3). 3e koers: 1Royal Candor, 2. George Rijnstroom, 3. Sherwood Kosmos (2-3- 4). 4e koers: 1Carlos Netten, 2. Briesly, 3. Brigitte G. (6-3-8). 5e koers: 1 Earby Elf, 2. Dispatch, 3. T Casanova Boy (2-4-9) 6e koers: 1 Trocadero, 2. Gydo van Warren, 3. Furie Lobell (7-9-10). 7e koers: 1 Foreman Express, 2. Fire Avon, 3. Marino (8-11-3). 8e koers: 1 Gert Steenwijk, 2. Fancy 1 Ricardo, 3. Elsie May (2-6-7). 9e koers: 1. Fight for Amor, 2. Gina "j Westland, 3. Floris H. (3-4-7). 10e koers: 1. Gusta Oldeson, 2. Gaby i Adel, 3. Fine Hazelaar (3-2-7). -| SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG - Het resultaat van de l Duitse midlotto is: 1 Trekking A: 15-21-29-34-42-48. Reser- ,1 vegetal: 19. Trekking B: 2-11-16-18-42- 45. Reservegetal: 43. Spiel 77: -h 3285267. Idoor THEO HEESEN KLAGENFURT - On danks de magere voorbe reiding is ijshockeycoach Larry van Wieren aan de vooravond van het B-we reldkampioenschap opti mistisch gestemd. „De eerste twee wedstrijden (vandaag China en zater dag Denemarken) zijn de sleutelwedstrijden. Als we die goed doorkomen, is de kans op een medaille aan wezig", aldus de bonds coach. Het verloop van de vaderland se competitie bezorgde Van Wieren de nodige kopzorgen. „De spelers van Tilburg staan al vanaf 24 februari stil. Daar naast hebben Kruger en Speel (beiden Nijmegen) promotie- /dégradatie wedstrijden ge speeld. En dat is nu niet wat je noemt ijshockey op niveau. Vandaar dat ik nog graag twee extra interlandwedstrijden had gespeeld. Maar, dat was helaas niet mogelijk". De twee interlands in en tegen Slovenië waren voor Van Wie ren niet voldoende om de juis te combinaties te vinden. „Ik ben eigenijk maar van één aanvalslijn zeker. Tijdens de eerste wedstrijd tegen Slove nië hadden de spelers last van vermoeidheid. Er was hard ge traind. op een hoger tempo dan ze normaal gewend zijn en voor sommigen brak het gemis aan wedstrijdritme op. De tweede wedstrijd ging het al een stuk beter. Maar om nu te zeggen, dat ik voor wat betreft de combinaties eruit ben? Nee, niet direct", aldus de bonds coach. Aanvalslijnen Van Wieren begint vandaag het toernooi met de volgende aanvalslijnen: Hartogs-Van Gerwen-Berteling; Houben- Mollen-Stoer; Versteeg-Col- lard-Kruger; Janssen-Speel- Livingston. Met deze combina ties denkt de 40-jarige Neder landse-Canadees drie volwaar dige lijnen te hebben. „Het probleem in Nederland is dat er zes goede centers zijn, ter wijl we er maar drie nodig heb ben". Ook het blessurespook heeft zijn eerste voet tussen de deur van het vaderlandse kamp gezet. De in Slovenië op gelopen dijbeenblessure van Ron Berteling is vrijwel gene zen. Maar Dave Livingston zal het gehele toernooi niet op vol le toeren kunnen meedraaien. De geblokte aanvaller van Til burg kampt al enige tijd met een vervelende liesblessure. „Lastig, maar ondanks dat Dave niet 100 procent inzet baar is. pakt hij toch elke wed strijd zijn doelpuntje mee. Dat hebben we ook in Slovenië weer kunnen zien. Dus een niet geheel fitte Livingston is toch belangrijk voor het team". Voor Van Wieren is Oostenrijk Larry van Wieren: „Sportief gezien is het natuurlijk leuk voor de jon gens om eens in de A-poule te spelen. Maar om heel eerlijk te zijn; daar hebben we eigenlijk niet veel te zoeken". foto:SP de favoriet. „Die stralen een zelfvertrouwen uit; zijn zelfs behoorlijk arrogant. Maar we moeten terdege rekening hou den met de Denen. Die worden gemakshalve vergeten. Toch vind ik dat één van de gevaar lijkste tegenstanders. Zeven spelers spelen in de Zweedse competitie. Ik weet niet of ze er de eerste wedstrijd tegen ons al bij zijn of dat ze later komen. Ik hoop het laatste. Van China en Japan weet je bovendien ook nooit met wat voor team zij komen. Dat is het aantrekkelij ke van de B-poule; iedereen kan van iedereen winnen". Leuk Aan kampioen worden denkt Van Wieren nog maar niet. „Sportief gezien is het natuur lijk leuk voor de jongens om eens in de A-poule te spelen. Maar om heel eerlijk te zijn; daar hebben we eigenlijk niet veel te zoeken. Het verschil tussen A- en B-poule is behoor lijk groot. Voor het ijshockey in Nederland is het denk ik ook niet goed om in de A-poule door de grote landen met grote cijfers van het ijs te worden ge veegd. Insiders weten wel hoe de verhoudingen liggen. Maar het grote publiek reageert daar toch negatief op. Bovendien krijgen we dan te maken met hogere kosten, moeten de spe lers langer vrij vragen bij hun werkgever en omdat de A-pou le pas in mei afgewerkt wordt, staan ze nog langer stil. Kort om het geeft meer problemen, een negatieve uitstraling en het kost meer geld", aldus van Wieren, voor wie het toernooi geslaagd is wanneer een zil veren of bronzen medaille wordt behaald. SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT l Sairw/Moya (Spa) Toyota 2 uur en 85 minuten straftijd. 2 KankkunerVPWo- nen (Pin) Lancia 3 27, 3 RocaWeVChristie (Arp) Lancia 3 34, 4 Encsson/Gnst (Zwe/GBr) Toyota 4.13, 5 AJervlCviméki (Fin) Toyota 5 40. O Duncan/WiBiamson (Ken) Toyota 6 38. 7 Rai/Som (Kan) Toyota 0 29. 8 Npru- Munro (Kan) Subaru 8 54 1 sta N-groep. 9 Eklund/Johansson (Zwa) Subaru 9 41. 10. Shmonika/Maedows (Jap/GBr) Toyota 10 30 WK-atand na 4 rafly a: 1 Kankkunen an Satru 47. 3 Alen 28. 4 Aunol (Fra) en Jonsson (Zwe) 20. 6 Bwoo (ita) 18 Mar- kanMaaaamant i Lancaa 57.2 Toyota 51.3. Ford 29 PAAROESPORT Weassnaar. Duindlpt, dravadjan an rannan la koara, 2800 m I Ekjda Luoa (Vogefe- sanQ) 3.27.9-1 20.0. 2. Fermano Hanover 3. Enk K Toto mnnend 2,50 plaats 1.20 1.30 koppal 3.80 tno 70.20 2a koara, ran 2150 m i Twibgnt Zone (De Vrtaa) 2 28.2. 2 No Doubt. 3 WatermJ Deun. Niét gestart: Lets Ba Great Toto winnend 3,30 plaats 1.30 1.30 koppel 12.20 tno 106.20 3e koers, 1609 m: 1 Cnslo Robel (Van Leeu wen) 2.05,0-1 17.7, 2 Flusbingmeadow, 3. Eland van Prubo Toto winnend 1.40 plaats 1.40 1,40 koppel 3.90 tno 12,30. 4e koara, ren 1900 m 1 Anna Perfenna (Smith) 2 11.6, 2. Behta Raaphorst. 3. Rio Grande Niet gestart Samurai Toto winnend 1,60 plaats 1,60 1.60 koppal 3.00 trio 27.10. 5a koara, 2000 m 1 Fam.co Westland (Van Eykeienborg) 2.39.1-1 19.6. 2 Enfant Terri ble. 3. Estreiia Star N.et gestart Cokkes en Anne V Toto winnend 2.30 plaats 1.20 2.30 koppal 7.90 tno 56.20 6a koara. ren 1900 m 1 Watermill Berger (Lawas) 2 13.8. 2 Royal Classic. 3 Diango Toto winnend 17.20 plaats 8,00 2.30 koppel 35,20 tno 394.20 7a koara, 2000 m 1 Foreign Rider (Lange- weg) 2 39.8-1 199. 2 Falco-Ees. 3 Follow That Car Niet gestart Glory Buitenzorg. Fred Wieiinga an Eager Hanover Toto. winnend 2,30 plaats 1.00 16,80 2,90 koppel 86,50 tno 692 30 Dubbai-winnend 42.30 8a koara, ren 1800 m 1 Watermill Otymp (Lawas) 2.01.9, 2 Tufraj, 3 Ranska Niet ge start: Merpel Toto winnend 9.80 plaats 1.70 120. koppal 7.00 tno 110.90 9e koara, 2000 m 1 Daan S (Strooper) 2 33.8-1 16.9. 2. Derrek Baker. 3 Damiaan S Toto winnend 2,60 plaats 1,50 2,50 koppel 8,10 tno 74,50. Totale omzet totalisator 169.976,00 Enkelspel, eerste ronde: Stemennk (Ned/4)- Woodbndge (Aus) 6-3 4-6 6-4 Tweede ron de: Haarhuis (Ned/3)-Stoltenberg (Aus) 6-1 6- 2, Woodforde (Aus)-Schapeis (Ned/7) 6-1 6- VOETBAL Engelse competitie Eerste divisie: Everton-Southampton 0-1. Tottenham Hotspur-West Ham 3-0 WIELRENNEN Driedaagse van Depanne, profa Tweede etappe. Herzele-Koksl|de: 1 Cipol lini (Ita) 231 km 5.37.25 (10 sec. bon.), 2. Mu seeuw (Bel 0 05). 3 Baffi (Ita). 4 Ja la bert (Fra), 5 Abdoesiaparov (GOS). 6 Wust (Dui). 7 Raab (Dui), 8 Moncassin (Fra). 9. Cap<ol (Bel), 10 Dauwe (Bel). 17 Akkermans. 20 Comeiisse. 23 Van Poppel. 25. Wi|nands Al- (NKB NEUSS - Katrin Krabbe is van de barre werkelijk heid naar de droomwereld van de fantasie gevlucht. Tijdens de acht zware we ken sinds het begin van de fraude-affaire op 7 fe bruari verzette de 22-jari- ge sprintwereldkampioe ne de zinnen met het ver vaardigen van surrealisti sche schilderwerkjes. Het legen van de brievenbus gaf ook een dagelijks terugke rende kick. Ruim duizend op monterende brieven van fans vonden hun weg naar haar huisadres. Er was er zelfs één bij van Hans Modrow, de voor laatste minister-president van de DDR. Vergeten werd Krab be, en haar collega's Breuer en Möller, ook niet door de do- pingcontroleurs, die tot haar verrassing de afgelopen week in Neubrandenburg opdoken. Het werd een hele ceremonie. De drie geschorste atletes wil den wel meewerken, maar dan drie flesjes met urine in plaats van de gebruikelijke twee. Die zogenaamde C-staal bleef in Neubrandenburg achter. „Bij ons ingevroren", aldus be stuurslid Heiner Jank van de plaatselijke sportvereniging. De andere twee urinestalen werden extra verzegeld met een vingerafdruk van de atle tes erop. Andere voorwaarden waaraan werd voldaan: apart transport van de A- en B-stalen en een analyse, die niet in Keu len mag plaatsvinden. Vriendin Vriendin en mede-veroordeel de Grit Breuer raakte nog vóór de tuchtcommissie van de Duitse atletiekbond uitspraak heeft gedaan - dat gebeurt za terdag in Darmstadt - haar toe lage van de Sporthilfe kwijt. Krabbe zelf was voorheen al uitgesloten van deze bron van inkomsten, omdat zij teveel verdiende. Desondanks raakte het ook haar. „Een brutaliteit, want het is nog niet rechtskr- achtig", verdedigde zij haar vriendin, die met haar in het zelfde huis woont. Voor Krabbe zelf had het start verbod dat op 15 februari in ging drastischer gevolgen. De tweevoudige wereldkampioe ne van Tokyo ontbrak noodge dwongen bij twee lucratieve indoorevenementen. Ze miste daardoor bijna 100.00 mark aan startgeld en moest toezien hoe het sponsorverdrag met Isostar, waarin een vergoeding van zes cijfers voorkwam, op het laatste moment afketste. Bij een eventuele veroordeling komende zaterdag ziet haar toekomst er ook financieel ge sproken slecht uit. Manager Jos Hermens bevestigde te genover Bild nog eens, dat handhaving van de vierjarige schorsing Krabbe vijf miljoen mark (ruim 5,5 miljoen gul den) gaat kosten. Stil Rondom Silke Möller (Ros tock), eveneens op grond van de gemanipuleerde contróles- talen van Stellenbosch/Zuida- frika (24 januari) geschorst, bleef het zo stil, dat het erop lijkt, of de dreigende schorsing van vier jaar nu al een defini tief einde aan haar sportcarrië- re heeft gemaakt. Zaterdag aanstaande zal de 28- jarige wereldkampioene op de 100 en 200 meter van het WK 1987 opening van zaken geven. Althans volgens Dr. Reinhardt Rauball, advocaat van het drie tal. „Alle drie zullen praten", aldus de expert in het sport recht. Veel kans dat hij succes zal hebben met zijn pogingen procedurefouten aan te tonen, lijkt er niet te zijn. Mocht dat inderdaad het geval zijn dan zal Rauball zich waarschijnlijk al de komende week wenden tot de arbitrage-commissie van de wereldbond LAAF in Lon den of een civiele rechtzaak aanspannen. „Ik geloof dat ik in Barcelona een medaille voor Duitsland ga winnen", zei Krabbe en toonde zich daarmee nog altijd even optimistisch als bij het tv-in- terview voor SAT 1. Onder het motto; „Het zou waanzin zijn onvoorbereid in Barcelona aan de start te komen", hervatte Krabbe half maart in het Harz- gebergte de training. Ze deed dat samen met haar vriend Torsten Krentz, die enkele da gen eerder de auto van sponsor Mercedes tot schroot had gere den. Ontslagen Trainer Thomas Springstein kon niet de hele trainingsstage meemaken. De door de Duitse atletiekbond ontslagen coach was in het Amerikaanse Atlan ta om daar een trainingskamp in de olympische stad van 1996 te organiseren. Hij zou daar o'ok op zoek zijn geweest naar een baantje. Bij de Duitse atletiekbond loopt inmiddels een aanvrage voor een werkloosheidsuitke ring. Naar verwacht zal ook Springstein in Darmstadt aan wezig zijn en daar als getuige worden gehoord. Zijn inschat ting: „Al het andere dan vrij spraak zou tegen het gezond verstand indruisen". 8 19.57, 2. Ekimov (GOS) 0.24, 3. Mane (Fra) 0 44, 4 Ni|dam (Ned) 1 03. 5. Capiot 1.05, 6 De Wolt (Bel) 1 06, 7 Raab 1 16. 8. Aldag (Dui), 9 Vanderaerden (Bel) 1.28,10. Ludwig (Dui) 1 34, 12 Schurer 1 43, 16. Harmelmg 1.56. 18. Cordes 1.58, 22. Van den Akker 2.03. Ronde van de Vaucluse Eerste etappe La Palud-Pertuis: 1. Pereira (Por) 175.7 km in 4 16.14, 2. Bouwmans (Ned). 3 Rous (Fra). 4 Hervé (Fra), 5. Forest (Fra) Algemeen klassement: 1 Rous 4 17.21, 2 Pereira 0.04. 3 Zdanov (GOS), 4 Forest. 5 Hervé 0 06 Challans (Fra), Driedaagse van de Vendee, vrouwen Eerste etappe. La Roche sur Yon-Challans: 1 Knol (Ned), 84 km in 2.18 05, 2 Monique de Brum (Ned), 3 Van Moorsel (Ned). 4 Oren (Noo). 5 Haga (Noo). 6 Hannga (Ned), 7 Vink (Ned), 11 Van Geilen, 19. Van Smooren burg. 39 Di|kstra. 42. B.jlsma, 63 Oe Rooy Ronde van Colombia Proloog, Pereira: 1 Herrera (Col) 5.2 km 6 26, 2 Alberto Camargo (Col) 0 04. 3 Angel Camargo 0 06 Eerste etappe Perelra-Palmi- ra: l Mann (Col) 196 km 4 05 44, 2. Caggio (VSt), 3 Rosado (Spa) Algemeen klasse ment: 1 Herrera 4 12.10. 2. Alberto Camargo 0 04,3. Angel Camargo 0 06 LEEUWARDEN - Oud voorzitter Renze de Vries van FC Groningen is in hoger beroep tot acht maanden ge vangenisstraf onvoorwaarde lijk veroordeeld. Het vonnis werd vanmorgen uitgesproken door Mr. J.J. van der Minne, president van het gerechtshof in Leeuwarden. Wubbo de Boer, destijds vice-: voorzitter, kreeg vier maanden onvoorwaardelijk, Siebe van, der Pruik, ex-penningmeester, zes maanden onvoorwaarde lijk. Het drietal werd schuldig bevonden aan belastingfraude op grote schaal en het niet af dragen van loonbelasting en sociale lasten in de periode van 1984 tot en met 1988. In totaal werd de gemeenschap bena deeld voor 2,2 miljoen gulden.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12