Hogere subsidies noodzaak voor succesvol mestbeleid Unieke musical Gerardusschool Veense kwekers roepen zaterdag: 'Kom in de kas' Ouders voor fusie van twee basisscholen Rijnsaterwoude I Startschot Braassemloop gelost door Joop Doderer l Uitstel hotel project Financiële meevaller Zoeterwoude RIJN- EN VEENSTREEK Kom in de Kas in De Kwakel EcidaeGouqgiit DONDERDAG 2 APRIL 1992 ROELOFARENDSVEEN De jaarlijkse Braassemloop wordt zondag voor de 23e keer gehouden. De start is als van ouds bij Jachthaven De Noor- derhem aan het Braassemer- m«er te Roelofarendsveen. Daar zijn volop kleedkamers en douches aanwezig. De orga nisatie is in handen van ZWetn- en Poloclub Alkemade en Loopvereniging Plantaris. De Braassemloop bestaat uit een wedstrijd- en een recrea tieloop. De wedstrijdloop gaat over vijf of tien Engelse mij len. Het parcours van acht ki lometer en vijftig meter langs het Braassemermeer moet dan één of twee keer worden gelo pen. Bij de recreatieloop over het zelfde parcours kunnen deel nemers kiezen tussen vier of acht kilometer. Na vier kilome ter (ergens aan de Groene- woudsekade) wordt het keer punt aangegeven. De wedstrijdloop start om elf uur. Het startschot wordt ge lost door de sinds kort in Roe lofarendsveen woonachtige Joop Doderer. Met de recrea tieloop kan tussen vijf over elf en twaalf uur worden begon nen. Joop Doderer reikt ook de prijzen uit. Dit gebeurt tussen half een en kwart voor een. Deelname aan de recreatieloop kost f 3,50 voor deelnemers on der de 16 jaar en vijf gulden voor ouderen. Deelname aan de wedstrijdloop kost vijf gul den plus een rijksdaalder voor administratiekosten en uitsla genlijsten. Nadere inlichtin gen bij Martien Akerboom tel. 01713-15687. door ELLEN VERHAAR OUDE WETERING - „Een volstrekt uniek project". Zo omschrijft directeur Henk Hoek van de Gerardusschool in Oude Wetering de musical, die vrijdagavond om 18.30 uur in de aula van zijn school wordt opgevoerd voor en voor al met kleuters. Het evene ment vindt plaats in het kader van een afstudeeropdracht van de Pabo-studenten Perry van der Meer uit Roelofarendsveen en Arnold van der Tang uit Oude Wetering. Laatstge noemde is een oud-leerling van de Oude Weteringse Ge rardusschool. Zij ronden dit jaar hun studie voor leraar in het basisonderwijs af met als unieke afstudeeropdracht de kleuter-musical. De beide studenten ontwikkel den zelf de ingrediënten voor de musical en zijn daarmee met de kinderen aan de slag gegaan. De twee kleutergroe pen van de school doen eraan mee; de ene groep met de kleu ren zwart-wit en de andere groep met de kleuren van de regenboog. Ze strijden erom welke van de twee groepen het belangrijkst is om er via het spel achter te komen dat ze niet buiten elkaar kunnen. „Spelend, dansend, improvise rend en vooral zingend op de door de studenten zelf gecom poneerde melodieën komen de kleuters tot grote artistieke hoogte en tot een enthousias me dat zijn weerga niet kent", zo vertelt schooldirecteur Hoek. „De meeste musicals voor kleuters bestaan uit voorge schreven teksten en liedjes die vaak alleen met wat oudere kinderen uit de hogere klassen nog tot een redelijk resultaat kunnen leiden. Arnold en Per ry daarentegen stelden de kleuters centraal, gaven hen de hoofdrol en laten zich door hen meenemen in een kleur rijk zwart-wit, waardoor zijzelf een. niet onbelangrijke, bijrol hebben gekregen", aldus Hoek. De speelzaal van de school, die voor de kleuters erg bekend is, is omgetoverd tot een heuse schouwburg, com pleet met toneelverlichting, discolampen, geluidsinstalla tie en prachtige décors. Deze décors zijn van de hand van de kleuters, die werden gestimu leerd door de beide studenten. Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE Om vee houders te stimuleren tot de bouw van extra mes- topslag zouden de regelin gen-duidelijker en soepe ler Ihoeten zijn. Ook zou hetlsubsidiepeil moeten worden opgetrokken tot minstens een kwart van de investering. Dat zijn enkgle van de wensen die een werkgroep, bestaande uit negen plaatselijke boe ren van de voormalige LTB-kring De Meerlan den hebben verwoord in het rapport 'Kansen voor veehouders in het Veen- weidegebied'. In hët rapport pleit men ervoor ook de heitoeslag te verhogen voor veehouders in veengebie- derCïnet een slechte draag kracht het geld zou gebruikt moeien worden om tegemoet te komen in de extra kosten voor- het heien onder de mes- topslag. Iedere veehouder zou volgens De Meerlanden vroeg in het voorjaar op zijn land terecht moeten kunnen voor het ver spreiden van mest. Dit zou kunnen door goed ontwaterde en ontsloten percelen en een aangepaste bedrijfsuitrusting. Vaste mest zou moeten worden uitgezonderd van de „onder- werkplicht". omdat deze niet onder te werken is op grasland. Ook wenst de werkgroep dat er meer onderzoek wordt gedaan naar een betere benutting van dierlijke mest in veenweidege- bieden. Ze pleit voor een on derzoek naar de milieu-effec ten van het bewaren van mest en de aangepaste vormen van mestgebruik op de weidevo gels en de slootkantvegetaties. Met betrekking tot de mest wetgeving ad%'iseert de werk groep dat bemestingsnormen gefaseerd worden ingevoerd en vergezeld gaan van uitge breide voorlichting. Alleen dan kunnen de normen daadwer kelijk worden gehaald en stui ten ze niet op onoverkomelijke weerstand bij de veehouders. l/itrijden Om veehouders te stimuleren tot investeren in apparatuur om de mineralenverliezen op het bedrijf terug te brengen zouden er subsidies moeten komen. Om het efficiënt ge bruik van mineralen te bevor deren zou het uitrijverbod van mest moeten worden uitge breid tot het moment dat het gras de meststoffen kan benut ten. Daarnaast zou in het belang van de weidevogels uitrijden moeten worden verboden in het broedseizoen. Daarvoor in de plaats zou het de boeren in februari moeten worden toege staan mest uit te rijden. Uitrij den na maaien zou altijd moeten worden toegestaan, omdat legsels dan toch al ont weken of niet meer aanwezig zijn. Een mogelijk verbod tot uitrij den over bevroren grond is vol gens de werkgroep niet wense lijk omdat een dergelijk ver bod toch moeilijk controleer baar is. Bovendien zou hel de mogelijkheden om mest uit te rijden op percelen met een slechte draagkracht beperken. Een uitrijverbod zou niet moeten gelden voor percelen met een beheersovereenkomst en het gebruiken van vaste mest zou moeten worden vrij gesteld. Recreatie Op het gebied van recreatie ad viseert de werkgroep aan de overheid om bij recreatieplan nen meer rekening te houden met de belangen van de land bouw en beter overleg te voe ren met de betrokken boeren bij de vaststelling van die plan nen. Zo zou het aanleggen van fiets- en wandelroutes over er ven en percelen van particulie ren alleen moeten geschieden met de vrijwillige medewer king van de betrokken eigena ren. Het overheidsbeleid dient meer ontplooiingsmogelijkhe den te bieden voor verblijfsre- creatie bij de boer. Een vaak noodzakelijke aanvulling van het inkomen hieruit kan de be drijfsontwikkeling stimuleren en zo de agrarische structuur versterken. In het rapport adviseert de werkgroep aan de overheid een voorwaardenscheppend beleid te ontwikkelen, dat is gebaseerd op vrijwilige mede werking in plaats van een dwingend beleid. Standsorga nisaties zouden een stimule rende rol kunnen spelen bij de oprichting van streekcommis- sies en het zoeken van toena dering tot natuurbescher mingsorganisaties. De overige aanbevelingen heb ben betrekking op ondermeer versterking van de veehoude rij. zoals het stimuleren van deelname aan bedrijfsecono mische deelboekhouding, het oprichten van studieclubs en het gezamenlijk gebruik van machines. De werkgroep heeft aanbevelingen opgesteld en vraagt het kringbestuur ze ver der uit te werken tot een ge richt regionaal beleid ten be hoeve van de melkveehouderij in het Veenweidegebied. „Er is een grote variatie aan potplanten en snijbloemen te zien tijdens de Kom in de Kas-manifestatie", beloven de Veense organisatoren Theo Zwartjes en Hen Bakker. FOTO: WIM VAN NOORT Idoor ELLEN VERHAAR Als het aan de ouders ligt. gaan de Hoeksteen en de Kinderarcke in Rijnsaterwoude fuseren FOTO. WIM VAN NOORT door MARIETA KROPT RIJNSATERWOUDE - Circa 95 procent van de ouders met kinderen op de katholieke basisschool De Kinderarcke en de protestantse basisschool De Hoeksteen in Rijnsa terwoude zijn vóór fusie van de twee scholen. Dat blijkt uit de gisteren be kend geworden resultaten van pen enquête die onder de quders is gehouden. Het initiatief om een enquête te houden onder de ouders is uitgegaan van de oudervereni ging van de Kinderarcke. De aanleiding was volgens voor zitter F. Vink de rijksnorm van minimaal 69 kinderen waarop een school open mag blijven. De Kinderarcke zit er met 72 kinderen net boven, maar dat kan snel veranderen. De Hoek steen heeft 39 kinderen. Deze school wordt dus echt met slui ting bedreigd. Als er nu geen actie wordt ondernomen dan zou het volgens Vink wel eens kunnen gebeuren dat alle twee de scholen moeten sluiten met als gevolg dat de kinderen moeten uitwijken naar Wou- bruggeof Leimuiden. Op een enkeling na heeft ie dereen de enquête ingevuld. Alle ouders van de Kinderarc ke zijn voor fusie van de twee scholen. Op twee ouderparen na. die hun kinderen liever op een christelijke school zien zit ten. waren ook alle ouders van de Hoeksteen voor fusie. Een andere optie waarover de ouders zich konden uitspre ken is het fUseren van alle ka tholieke scholen, alle protes tante en ook alle openbare scholen in Jacobswoude. In de praktijk zou dat erop neerko men dat er in de verschillende kernen dependances worden gezet. Dat zou echter maar voor enkele groepen gelden. Bij een bepaalde groep zouden ze toch weer naar een andere kern moeten reizen. Gebleken is echter dat de ouders daar fa- likant tegen zijn. Vink is blij met de enquêtere sultaten. Deze week krijgen de schoolbesturen, die een uitein delijke beslissing moeten ne men. ze onder ogen. Volgens G. Leunissen. hoofd afdeling welzijn en onderwijs zaken. worden andere scholen in Jacobswoude niet bedreigd met sluiting vanwege de op heffingsnorm. Overigens is die norm nog steeds niet bekend. Leunissen: „Momenteel is die norm voor Jacobswoude vast gesteld op 50. Mogelijk wordt die opgeschroefd naar 69. Ik hoop dat we voor de zomer daarover duidelijkheid krij gen". Volgens Leunissen zijn de twee basisscholen in Rijn saterwoude de enige scholen die in een gevarenzone zitten. Met uitzondering van de open bare basisschool De Torenvalk in Leimuiden zitten alle ande re scholen ver boven de norm. Voor de Torenvalk circa 30 leerlingen, geldt nog enkele ja ren een bijzondere regeling omdat deze school pas in 1987 is gesticht. ALPHEN AAN DEN RIJN - De projectontwikkelaars Van Nierop en Van der Hoeven hebben van de gemeente Al phen tot 1 mei de tijd gekregen om met de financiering van de bouw van het Zeemantheater en het Elyséehotel rond te ko men. Het interim-contract tus sen de gemeente, de aannemer Van Eijkelenburg en de pro jectontwikkelaars is dinsdag met een maand verlengd. Het hotelproject omvat de bouw van een hotel, een theater en 62 service-appartementen aan het Raoul Wallenberghplein. De totale kosten bedragen twintig miljoen gulden. De Eu- ropabank uit Duitsland ver strekt een lening van tien mil joen gulden. De Banque Natio nal de Paris zou aanvankelijk voor de andere tien miljoen gulden instaan. De onderhan delingen tussen de bank en de projectontwikkelaars zijn ech ter onlangs stuk gelopen. Het interim-contract komt volgen de week aan de orde in de com missies roso en welzijn. De ge meente Alphen meldt dat het de bedoeling is dat dè beide commissies en ook de gemeen teraad in mei een definitief oordeel geven over het hotel plan. ROELOFARENDSVEEN Roelofarendsveen staat zaterdag in het teken van de traditionele landelijke manifestatie Kom in de Kas. Dertien tuinbouwbe drijven zetten hun deuren voor iedere belangstellen de bezoeker open. Vol gens de Veense organisa toren Theo Zwartjes en Hen Bakker beloofd het een veelzijdige en leerza me dag te worden. Dit keer zullen 13 tuinbouwbe drijven aan de Floraweg, de Geestweg en het Zuideinde in het middelpunt van de belang stelling staan. De kwekerijen in de Gogherpolder, alsmede de VBA-veiling, NAKG en NAKS worden over twee jaar weer in de Kom in de kas-ma- nifestatie betrokken. Kom in de Kas wordt op lande lijk niveau voor de vijftiende keer georganiseerd door de Vereniging van Nederlandse Tuinbouw Studiegroepen (NTS) en behelst een open dag van de Nederlandse bloemiste- rijsektor. Consumenten zijn dan van harte welkom om een kijkje achter de schermen te komen nemen. Theo Zwartjes en Hen Bakker vertellen dat zij dit jaar voor een andere opzet hebben geko zen. „We hebben de rollen nu eens omgedraaid. We besloten de open dag alleen te organise ren als voldoende deelnemers zich vooraf zouden aanmel den. We hadden er geen zin meer in om iedereen apart te gaan vragen. Ons plan lukte. Na een algemene oproep bleek dat heel veel kwekers graag wilden meedoen. Midden in het gebied organiseerden we DE KWAKEL/KUDELSTAART - Aan de jaarlijkse Kom- in-de-kas manifestatie doet dit jaar ook de tuinbouwbe drijven van Kudelstaart en de Kwakel mee. De deuren van de deelnemende kwekerijen staan tussen 10.00 uur en 17.00 uur wagenwijd open. De officiële opening is om 11.00 uur bij het bedrijf van W. B. Bakker aan de Hoofd weg. Op de deelnemende bedrijven worden ondermeer groene en bloeiende planten, alsmede snijbloemen ge kweekt. Ook is er een bedrijf te zien dcit is gespecialiseerd in plantendecoraties. Bij het bedrijf Weerdenburg kan men zien hoe rozen op substraat worden geteeld. Bij Van Klaveren is te zien hoe planten worden opgekweekt op an- tiworteldoek. Wie met de pendelbus meegaat, kan tevens een kijkje nemen op het Florens College, de Middelbare Tuinbouwschool in Aalsmeer. Hier wordt „Grenzenloos '92" georganiseerd. Iedere klas heeft een bloemen- en plan- tenpresentatie gemaakt over een land naar eigen keus. Om het de bezoekers makkelijk te maken, kan de auto op het parkeerterrein bij de CTAV worden geparkeerd. Hier vandaan rijden pendelbussen naar de Hoofdweg. een bijeenkomst en zo was de zaak in korte tijd beklonken". Start De start van de route is op het parkeerterrein tegenover de Petrus Banden kerk aan het Noordeinde. Daar staan tussen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags informatie-auto's. De veiling zorgt er voor een at tentie. De deelnemende bedrijven zorgen voor een grote diversi teit. Zo zijn er veel verschillen de potplantenkwekerijen, zo als van palmen, scheflera, be gonia's. fuchsia's, cyclamen, geraniums en dieffenbachia. Heel bijzonder is een kwekerij van verschillende soorten kroostplantjes (Helexenia). Zo kort voor Moederdag is de va riëteit aan potplanten altijd erg groot. Ook is er een gevarieerd aan bod van snijbloemen, zoals als- troemeria. rozen, duizend schoon, lelies, ixia's, brodea en tulpen. Bij de alstroemeria- kwekerij van Termeulen zijn tevens enige zelfgemaakte vi deopresentaties te bewonde ren. De Alkemadese videoclub is present op het bedrijf van Hoogenboom. Op de rozen kwekerij van Rodewij k aan de Floraweg verzorgt de histori sche vereniging „Oud-Alke made" een fototentoonstelling van de oude tuinbouwgebie den in Roelofarendsveen. In drie schuren van kwekers wordt koffie gepresenteerd. Daar is tevens foldermateriaal verkrijgbaar. „We hebben an derhalve ton papier om uit te delen" vertellen Zwartjes en Bakker lachend. ZOETERWOUDE - De ge meente Zoeterwoude heeft een financiële meevaller van ruim 84 000 gulden. Dat blijkt uit de afrekening van drie grote openbare werken. De recon structie van de Weipoortseweg en'Ommedgkseweg. inclusief de aanleg van een fietspad langs genoemde wegen, heeft een positief saldo opgeleverd van 90 000 gulden. De totale kosten van het project nbedra- gen ruim 3,3 miljoen gulden. De reconstructie van de krui sing Nieuweweg-Weipoortse weg is uiteindelijk ruim 12 000 gulden voordeliger uitgevallen dan was begroot. De werkelij ke kosten van het opknappen van de kruising bedragen bij na 205.000 gulden. Hogere voorbereidingskosten en een toename van de kosten voor toezicht zijn er de oorzaak van dat de reconstructie van de 1800 meter lange Nieuweweg 18.000 gulden duurder is uitge vallen. REGIOJOURNAAL Zangdienst In de Hulp en Heilkerk van de Robèrt-Fleury Stichting aan de Veursestraatweg in Leid- schendam uordt zondag een passie-zangdienst gehouden. Voorganger is dominee. C.J. Honig. Muzikale medewer king wordt verleend door de Christelijke Oratoriumvere niging Excelsior uit Nieuw- Vennep onder leiding van Sietze Stel. Mia Kloeg (hobo). Cor Molenaar, (dwarsfluit), en Willem Lekkerkerker (trompet). Tijdens de dienst worden enkele koralen uit de Johannes Passion ten gehore gebracht. Aanvang 10.00 uur. Na afloop is er koffiedrinken in Het Veurhuis. Iedereen is welkom. Natuurwandeling Het IVN houdt zondag een na tuurwandeling langs de oeverlanden van het Braasse mermeer. Enkele natuurgid- sen zullen samen met het pu bliek op zoek gaan naar aller soorten lenteboden. En dat zijn in deze tijd van het jaar vooral nestelende vogels. Ook het prachtige baltsgedrag van futen zal dan waarneembaar zijn. Andere lenteboden zijn bossen, struiken en kruidach- tigen. waarvan sommige al redelijk in blad kunnen staan. Tussen het gras zijn volop bloeiende kruiden te zien. Aanvang twee uur. De start is bij het voetveer tussen Woubrugge en Roelof arendsveen gelegen aan de Bodens Hosangweg te Wou brugge. Deelname gratis. Het is aan te raden om een verre kijker en laarzen mee te ne men. Nadere informatie bij Nico Verwoerd tel. 01714- 12595. Koffieconcert De Alkemadese hoboïst Wim van Klink verzorgt zondag sa men met de zangeres Eline Harbers (alt/mezzo) en pia nist Hans Middelhuis een kof fieconcert in Dorpshuis De Al keburcht aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. Aanvang 13.00 uur. Entree voor jeugdi gen tot en met 16 jaar drie gulden, voor anderen zeven gulden. Het drietal brengt een luisterprogramma met ro mantisch (Schubert. Strauss, Nielsen) en gematigd modern werk (Britten. Milhaud). Concert De fluitist Johan van Kem pen en de organist en pianist Jaap Stork spelen zondag in Het Anker in Hazerswoude- Rijndijk. Op het programma staan werken van onder meer Stanley. Chopin. Saint-Saëns en Chaminade. Het concert aan de Chopinlaan 2 begint om half vier. De toegangsprijs bedraagt f3,50. Utopia De toneelvereniging Utopia in Zoeterwoude speelt zater dagavond voor het eerst het komische stuk De verloofde van mijn vrouw. Aanvang half negen. Verdere voorstel lingen zijn op zondagmiddag om dne uur en op zaterdag 11 april. In het stuk komen in ac tie: Leonard Vogelaar. Ma rion de Jong. Dick Bensdorp, Gert Overmeer, Margoret van Klink. Rogier van Schoonder- woerd den Bezemer, Mies van der Krogt, Sigrid van de Wiel. Albert Pouw en Greetje Har- teveld. 'De verloofde van mijn vrouw' van Otto Schwartz en Georg Lengbach kent tal van komische fragmenten. De toe gangsprijs is f 7, voor volwas senen. 6 voor 65-plussers en f 2,50 voor de jeugd tot 13 jaar. Concert Muziekvereniging De Heer lijkheid geeft zaterdag in De Schuur in Hoogmade een concert. Op het programma staan onder meer de werken 'The Highlands'. 'The west side story' en The big band boogie'. Verder zijn er optre dens van het mini-en majoret- tenpeleton Sweet Charity en feestband The Bouquets. Het concert, dat om acht uur be gint. staat in het teken van het dertigjarig bestaan van de drumband. De toegangsprijs is voor donateurs f7,50. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel 071-121239) JFK (12); 20.00 UDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Bugsy (12); 18.45. 21.15. wo ook 14.15. Cape fear (12); 18.45, 21 15 wo ook 14.15 Last boyscout (16); 19 00.21 15. wo. ook 14.30 Don't tell mom the babysitter's dead (al); 19.00, 21.15 wo ook 14 30 Redder- tjes in kangoeroeland. wo 14.30. Prince of tides (12); 18.45, 21.15. i TRIANON (Breestraat 31. tel. 071- 123875): Dances with wolves (al); 20.00 ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel 01720-20800) Cape fear (12); 1330, 18.30. 21.15 JFK (16); 20 15 John sons (12); 13.45. 18 45. 21 30. wo niet 13.45 Last boyscout (16); 13.45, 18 45, 21.15 Reddertjes in kangoe roeland (al), wo 14 00 Bingo (al). 1345 VOORSCHOTEN KINDERBIOS COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, tel. 614354) Reddertjes in kangoeroe- land. wo 14.00 Addams family (al), wo. 15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27. tel. 3463500) Cape fear (16); 14 00.18.45, 21.30 ASTA 2 The prince of Tides (12); 14 00, 18.45, 21 30 ASTA 3 At play in the fields of the Lord (al): 14 00.20.00. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656) Bugsy (12); 14.00. 18 45, 21.30 BABYLON 2 J.F.K. (12); 14 00, 20.00. BABY LON 3 Raise the red lantern (16); 18 45. 21.30. ma. di do ook 14.00 CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637) The last boy scout (16) 14.00, 18 45. 21 30. CINEAC 2 The Johnsons (12). 14 00. 18 45, 21.30 CINEAC 3 Shattered (al); 18 45, 21 30 ma dl do ook 14 00 ME- TROPOLE 1 (Carnegielaan, tel 3456756) JFK (12); 14 00. 20.30. METROPOLE 2 Dead again (16), 14.00, 18.45. 21.30.» METROPOLE 3 Rambling Rose (16); 14.00, 18.45, 21 30 METROPOLE 4 Little man Tate (al); 18 45. 21.30 ma. di do. ook 14.00 METROPOLE 5 My own pri vate Idaho (16); 18 45, 21.30. ma. di do ook 14 00 ODEON 1 (Heren gracht 13, tel. 3462400): Cape fear (16); 13 45, 18.45.21.30 ODEON 2: Hot shots (12); 13.45, 18.45, 21.30 ODEON 3 Freddy s dead (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: The Addams family (al); 13 45, 18.45 HAAGS FILMHUIS Zaal 1 Das schreckliche madchen; 19.30 Le Mé pris; 21 45 Zaal 2 De zondagsjon gen; 19 3 The adjuster; 21.45. Zaal 3 Z ma 19 30. 22 00 Cinema Paradiso; di 19 30, 21 45 Mes In het water, wo 19 30, 21 45. Le maitre de Musique; do. 19 30.21 45 KINDERVOORSTELLINGEN BABY LON 3 Barbar, wo. 14 00 CINEAC 3 De notenkraker; wo 14.00 ME TROPOLE 4: Fievel in het wilde wes ten; wo 14.00 METROPOLE 5 De reddertjes in Kangoeroeland; wb. 14.00 DIENSTVERLENING APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst heb ben. STICHTING KRUISWERK LEIDEN - Centraal kantoor: Schuttersveld 1Voor informatie: tel. 071-120144 tussen 08.30-17 00 uur. Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan 250, telefoon 071-121894. Geopend: dage lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13.30- 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14.30 tot 15 15 uur en van 19 00 tot 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks van 10 30 tot 19.00. Niet meer dan twee be zoekers per patiënt Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11 00 uur en van 19 00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14 45 u en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11 15-12 00 u. Kraam afdeling Naast de normale be zoektijden alleen voor „kraamvaders" van 19.30-21 00 u. Gynaecologie/ver loskunde/urologie van 14 00-14 45 en van 18 30-1930 uur. Kinderafdeling dag. Ouders zijn de gehele dag wel kom Eén van beiden kan, indien men wil, bij zijn of haar kind blijven slapen. Voor broertjes, zusjes en andere be zoekers, is de bezoektijd van 15.00 u. tot 19 00 u CCU (hartbewaking) dag van 14 00-14 30 u en van 19.00-19.30 u Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14 45 u en van 19 00-19 30 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreek uur ma 19.30-20.30 u. in het St Elisa beth-ziekenhuis Endegeest: Di. en vr 13.00-14 30 u zo 11 00-12 00 u en 14 00-15.00 u eerste klasse: de gehe le dag Jelgersmakliniek: Jongeren- team za. en zo. 14 00-17.00 u. Opna me: werkdagen 16 45-17 45 u.. za. zo en feestdag 10.00-11 30 en 14.00- 16 30 u. Team A. C en D dag tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14 15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u De Praematurenafde- ling: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk Bezoek aan ernstige patiën ten wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkli- niek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoek tijden kinderafdelingen, voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd Voor ande re bezoekers van kinderen Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie 14 15- 15 00 en 18 30-19 30 Oogheelkunde en heelkunde: 14 15-15.00 en 18.30- 19 00 Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14 30-15.15 u en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 1100- 11 30 u Vaders, broertjes en zusies zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling Kinderafde ling 14 30-15 30 u. In overleg met de verpleging zijn hier ook andere bezoek tijden mogelijk De ouders zijn de gehe le dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10