SCHOON WATER BROODNODIG Tonnie Dirks heeft rekenwerk niet nodij SIM AVI i uirecni KURK 2000 300100 Jeugdcompetitie eert kampioenen Forescate na promotie ook het kampioenschap CeidócSouoont SPORT zelden? jammer eigenlijk Rijnsoever neemt revanche op Docos Rugbyers Bassets missen derde plaats MAANDAG 30 MAART 199! Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam DEN HAAG - AI het re kenwerk dat Tonnie Dirks de afgelopen week had verricht bleek uiteindelijk overbodig. De Brabander had zijn zinnen gezet op het winnen van het eerste Pickwick Run classics circuit. De achttiende editie van de City-Pier-City loop over de halve marathon afstand vormde de afsluiting van de reeks van zeven wedstrijden, die in het nieuwe seizoen een vervolg krijgt. Dirks, begin maart voor de zes de maal nationaal kampioen veldloop geworden, startte za terdag als leider in het klasse ment van het 'Thee-circuit'. De Brabander wist dat hij alleen met de ^klassering van Marti ten Kate rekening had te hou den om winnaar van het circuit te worden. Dirks was al voordat de helft van de afstand tegen een kou de wind en in regenvlagen was afgelegd, zeker dat Ten Kate geen concurrentie meer vorm de. De Twent had aanvankelijk in een groep van vijftien man gelopen, die langzaam .uitdun de. Na ruim tien kilometer ver loor Ten Kate het contact en bleven vooraan acht lopers over, die op de Schevéningse Boulevard in de hagel tegen de wind moesten opboksen. Na de draai op de Boulevard bleven nog vijf man bijeen. De Portugees Manuel Matias, Dirks, de Pool Huruk, de Ke- nyaan Masya en de blootvoets lopende Winston Muzuni uit Zimbabwe. Op de weg terug naar de Hofvijver, waar de fi nish lag, probeerde Matias, twee dagen voor zijn dertigste verjaardag, weg te komen. De Portugees had voortdurend enkele meters voorsprong. In de laatste kilometer maakte hij zich definitief los. Hij won uit eindelijk in 1.02.04. Maysa werd op twaalf seconden twee de en Dirks in 1.02.18 derde. Dirks zei na afloop niet te heb ben willen forceren voor de overwinning. „Ik heb ontspan nen gelopen. Ik wist dat wij de laatste vijf kilometer de wind mee zouden hebben. Forceren had geen zin. De marathon van Londen over veertien dagen is veel belangrijker". In Londen probeert Dirks de richttijd van 2.11.30 te lopen, die hem van deelneming aan de olympische marathon ver zekert. De Brabander laat ko mende zondag de strijd om het nationale kampioenschap ma rathon in Rotterdam met toe stemming van de KNAU schie ten. Dirks kreeg de dispensatie omdat hij vorige week zater dag in Boston wilde men aan de strijd om veldloop. Griep veroi echter een training stand waardoor hij moest laten schieten, nu uitstekend op schei Rotterdam was ik ni omdat ik een maand ge duurlopen had doen. Voor Londen scherp". Van Schuppen j Anne van Schuppen CPC-loop bij de vroui 31-jarige Haagse liepl start als eerste vroua_ veld. Ondanks de min stige weersomstand liep Van Schuppen me een persoonlijk reco haar winst verdrong zi gische Martine Vandei te van de eerste plaats klassement van het R circuit. De Haagse oi zondag in het NK mat Rotterdam omdat zij z ziekte niet optimaal hi nen voorbereiden. „Ik heb Barcelona noj mijn hoofd gezet", Van Schuppen. „Ik mei in Utrecht nog e wagen te voldoen aan tijd van 2.34.00 op thon". Zie ook de achterpagi VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Spruitenbosstraal 6,2012 LK Haarlem gaard van De Merenwijk. Te gelijk met de 232 deelnemers aan de winterjeugdcompetitie werd de interdistrictscompeti- tie beëindigd. De titel werd hier veroverd door Eric Reuijl en Jurgen Kleinloog uit het district Den Haag. Bij de meis jes zegevierde Rotterdam in de personen van Ciska Kramer en Barbara Jasper. De competitie nam afscheid van twee grote kampioenen. Geeske Booy en Anette Schoonenwolf, die gedurende tien seizoen aan dit grootste jeugdevenement van Neder land gestalte hadden gegeven, droegen de scepter over aan de nieuwe crew uit de commissie geselecteerd jeugdtennis. In een sfeervol besloten samen zijn werden Boskoopse Booy en Zevenhovense Schoonen wolf in woord en met kado's geëerd. Idoor PETER KLEIN ALPHEN AAN DEN RIJN- /LEIDEN Xander van Bom mel en Fabian Ubels werden gisteren in het Alphense ten- niscentrum Nieuwe Sloot geëerd met het behalen van het kampioenschap in de dit jaar tien jaar bestaande Leidse winteijeugdcompetitie. Van Bommel en zijn partner Ubels, die vorig jaar deelnemer was in de Masters van het LC tennis- circuit sloteh de eerste helft van de competitie met een eer ste plaats af. Ook in de kam pioenspoule voor alle winnen de koppels uit het eerste com- petitiedeel wisten de TEAN- spelers de titel voor zich op te eisen. Bij de meisjes werd D- Master Lisette Faas, dit jaar een duo vormend met Marieke Zwerver uit Lisse de ontvang ster van de wisselbeker. De combinatie ondervond grote tegenstand, maar kon de titel in de laatste speelronde toch nog veilig stellen. In de B-afdeling werden de eerste prijzen een prooi voor Mare Brand en Jeroen Straver (Boskoop) bij de jongens en Yvonne Doove en Merlin Vink uit Lisse bij de meisjes. De C- categorie leverde eerste prij zen op voor Roy Peeters en Roy Wttewaal van Tehado, res pectievelijk Brenda Bekker en Nicoline Jasper van Botesa. Jongens D was voor Igor van der Hoeven en Guido Madera van Forescate, terwijl E werd veroverd door Boudewijn Pouw en Bob van den Wijn- SIMAVI heeft uw steun nodig, voor medische projekten in ontwikkelingslanden. Dit jaar staat de drinkwater-voorziening centraal. SIMAVI werkt zonder overheidssteun. Uw hulp is onmisbaar. Het is "uw geld voor hun leven". I FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Nadat het vo rige week reeds zeker was van de promotie uit de tweede klasse, behaalden de mannen van Forescate gisteren eveneens het kampioenschap. Leidse Studs en Alecto zijn op weg om in deze afdeling een afdaling te voorko men. LMHC won voor het eerst sinds anderhalf jaar op eigen veld en nam daarmee afstand van de degradatiezone. Mannen LMHC Leiden - Tegenbosch 4- 0 Voor het eerst sinds anderhalf jaar wonnen de mannen van LMHC eens op eigen kunst gras. De ontsnapping aan de degradatie vorig seizoen ge schiedde met winst in de uit wedstrijden en een aantal ge lijke spelen thuis. Ook dit jaar werd de forse winst op vreemd terrein geboekt en bleef de supporter op de Krogt van overwinningen verstoken. „Het was hard nodig", beaamt coach Edwin Dekker. „Dit zijn belangrijke punten om niet in degradatiegevaar te komen. Leiden heeft daar geen team voor, en ik vind, dat we mijn woorden moeten waarmaken." Na twee minuten opende Bart- Jan Kuck reeds de score. Na een strafcorner omspeelde de nieuwe man in het team twee tegenstanders en aansluitend de keeper. Daarbij bleef het in de eerste helft voor de sterkere Leidenaars. Het begin van de tweede helft was voor Tegen bosch, dat met veel press te gengas gaf. Een uitval van Bart-Jan Kuck zorgde tegen de verhouding in voor 2-0 en voor een nog meer risico nemende opponent. Het stelde Casper Klijn in staat tot een solo via de as van het veld. Breed leggen op Sander Vinkenstein leverde 3-0 op. Vier minuten voor tijd zorgde Kuck voor een ruimere marge in eindstand en strijd tegen degradatie. Spirit - Forescate 1-4 Na de vorige week bewerkstel ligde promotie, zorgde het na derend kampioenschap toeh voor enige druk. De bus vol supporters was eveneens goed voor de nodige onrust. Jan- Geert Vink verzorgde na 15 mi nuten een gevaarlijke inzet na een strafcorner, die onrecht matig werd gestopt. Gert-Jan Egberink benutte de straf- push. Het overwicht van Fo rescate werd afgewisseld met listige counters van Spirit, dat uit één ervan doel trof. Vlak voor rust werd een treffer van Vink afgekeurd, omdat deze na het fluitsignaal voor een overtreding was gemaakt. Eg berink tekende wederom voor de strafbal, zoals hij dat na rust, opnieuw na een forcing van Vink, herhaalde. De goal- getter is de absolute topscorer in de tweede klasse, want de 4- 0 uit een strafcorner kwam ook van zijn stick. De slotaktie was voor Jan-Geert Vink, die er een volgende strafbal aan over hield en Wouter Eikenhout daarmee zijn publiekstreffer wilde gunnen. De trainer- coach en speler mocht het dan voor koppositie, titel en pro motie wel zijn, voor de strafbal was hij helaas niet zo solide als zijn achternaam doet vermoe den. Leidse Studs - Dopie 5-2 Van rodelantaarndrager zijn de Leidse Studs zo ongeveer tot de gevaarlijkste ploeg in de afdeling van Forescate en Alecto geworden. Na 15 secon den stonden de Studs al met 0- 1 achter. Een foutje, waarvoor Dopie werd bedankt, want de Leidenaars stonden meteen scherp geconcentreerd en kon het doelpuntenfestijn niet uit blijven. Steven' van Randwijk scoorde uit een individuele ak- tie 1-1, Bob-Jan Dietrich be nutte een strafbal, waarna Van Randwijk opnieuw met een in dividuele aktie voor de 3-1 ruststand zorgde. De 4-1 ont stond door een solo van Die trich, waarna Dopie na een keepersfoutje de tweede tref fer mocht noteren. Bij de derde rebound na een strafcorner stond Mark van Pappelendam op de goede plaats om de 5-2 eindstand aan te tekenen. Alecto - HDS 1-0 „We hebben op karakter ge wonnen", wil een tevreden Fe lix Zwegers kwijt na de zege op het hooggeplaatste HDS. „Er is zeker toen we voor stonden heel hard gewerkt, waarmee toch ook weer éen paar kansjes werden gecreëerd." Na twintig minuten zorgde middenvelder Michiel Blans na een solo voor een fraaie treffer, maar vooral voor een sterk verbeterde uit gangspositie om aan afdalen te ontsnappen. Noordwijk - HBS 0-4 Noordwijk begon goed, maar miste de twee afgedwongen corners. HBS legde echter steeds meer snelheid in het spel, dat toch een 0-1 stand bij rust betekende. Na de pauze levérden drie strafcorners te gen, eyenzovele tegentreffers op voor de beter combinerende en daarmee terechte winnaar. Vrouwen Rotterdam - Alecto 2-1 „Het ging hartstikke gelijk op", becommentarieert 'Jet' Kruidenier de nederlaag tegen en bij koploper Rotterdam. „Een foutje van de keeper be tekent wel 1-0 achter, maar .na rust maakt Lydian Mentink uit een corner gelijk. De strafbal, die we tegen het einde tegen kregen, was in ieder geval niet voor de overtreding, die de scheidsrechter opgaf, hoewel we wel een fout maakten." LMHC Leiden - Voorne 7-1 „Taktisch sterk gespeeld", meldt coach Maurits Eiken hout. „Hun spitsen werden met onze speciale manier uit geschakeld en we speelden goed in op de ruimte, die de speelwijze van Voorne biedt." Na drie minuten opende Jet Dekker de score, maar halver wege de eerste helft was het weer gelijk. Kiki Tesselaar miste een strafbal, maar her stelde zich bij de volgende ak tie door de bal zo ongeveer het doel in te lopen. In de tweede helft leverde de ruimte een strafbal van Sophie van Hoyte- ma en elk twee velddoelpun- ten van Eugenie Dumoulin en Cattelijne Kranendonk op. Alphen - Roomburg 1-1 Een strafcorner van Eveline Abbekerk werd door Room burg in een open wedstrijd knap verdedigd. Totdat twee minuten voor tijd Alphen een strafbal kreeg toegewezen, en benutte. KURKPARKET Haarlemmerstraat 236, Leiden Kiki Tesselaar tekende voor het tweede van de zeven doelpunten, die de dames v£ .MHCtege Idoor PETER KLEIN LEIDEN - De tafeltennissters van Rijnsoever hebben met de 1-9 overwinning op Docos on dubbelzinnig revanche geno men voor de nipte nederlaag, die in eigen huis was geleden. De Leidse ploeg nam via Petra Buitelaar, met winst op Kat- wijks sterkste speelster Iris Sjaardema, zelfs nog een 1-0 voorsprong, maar daarna was het Rijnsoever, wat de klok sloeg. Mariska de Haas bleef ongeslagen, een resultaat dat voor Mirjam de Meij als uiterst opmerkelijk genoemd mag worden. De Katwijkse met het bescheiden winstpercentage klopte onverwacht Buitelaar en de met veel schooltenta- mens tobbende Marijn Olden. Naast de lerares bleef ook Syl via Laseroms zonder winst. De mannen van Avanti kon den het tegen Veldhoven net niet bolwerken. „Er moet een wonder gebeuren, willen we niet degraderen", stelt team begeleider Nico ten Brink. „De spelers en ik geloven daar niet in, zoals ik ook niet geloof, dat ze na twee maal degraderen van de club zullen weglopen." Edwin Vente ontbrak bij de Hazerswoudenaren, maar werd helaas net niet voldoende door Robbert de Groot vervan gen. De invaller won met Pa trick van Meverden wel het dubbelspel, maar bleef met de single op nul staan. Michael van der Haar, Ronald Vijver berg en Van Meverden kwa men tot elk een gewonnen en verloren enkelspel. i Voorne maakten. Idoor PETER KLEIN SASSENHEIM/LEIDEN Bassets loopt na het verlies te gen REL uit Etten-Leur de der de plaats in de kampioens play-offs van de eerste klasse van de landelijke rugby compe titie mis. De Sassenheimers hebben de gehele tweede helft een ruime voorsprong gekend. In de eer ste helft werd een Bassets-try door REL met een penalty voor een 4-3 ruststand beantwoord. Direct na de aftrap van de tweede helft drukte Erik Roor een try. Perry Noordermeer bouwde met een penalty tot 11- 3 uit. Een try van REL-zijde werd door Ruud Vos met gelij ke munt betaald. De voor sprong verdween drie minuten voor tijd toen REL een try con verteerde en helemaal in de laatste minuut, toen de Bra banders, alweer met een penal ty, de 15-13 voorsprong van de Bassets tot het 15-16 verlies ombogen. De Portugees Manuel Matias op weg naar de overwinning in deCPC -loop.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18