fOVO stelt door winst positie praktisch veilig Leiden behoudt promotiekans Titel is voor LZ binnen handbereik gekomen ,idóe6oma^t SPORT lejcha Prins pakt üjeemaal goud MAANDAG 30 MAART 1992 "tl - Tijdens een zwemmeerkamp in Amter- [eeft Micha Prins twee hoofdprijzen in de [gesleept. De Zijl-zwemmer troefde ten eerste incurrenten af op de 200 meter wisselslag in jen gaf hen vervolgens het nakijken op de 50 osivrij in 29.3. Op de 200 meter wisselslag pakte ijl Timmermans eveneens goud in 2.31.8, club- 7*1 Alexandra Onderwater volgde als tweede in .^[Timmermans sprintte op de 50 meter vrij J1 jen derde plek in 29.4. Suzanne stellar voltooi- iWfcafstand in haar leeftijdsklasse als tweede in wf)p de 100 meter schoolslag tikte Andrea d«laar als derde aan in 1.23.7. Rowin Timmer de leef op de 100 meter schoolslag iedereen de j 1.12.8. In een ware strijd wees Robèrt J; clubgenoot Parick Edelaa'r terug op de 50 rije slag. 32.4 om 32.5. Idoor DICK KERKVLIET LEIDEN De mokerslag die eerste klasser LZ vorige week uitdeelde aan streekgenoot Vivax was geen gelukstref fer. Tegen Rotterdam, tot voor dit week einde lijstaanvoerder, sloeg de Parrel- brigade opnieuw keihard toe en is de ti tel binnen handbereik gekomen. De laatste wedstrijden van Vivax staan onder een slecht gesternte. De Oegst- geestenaren gingen tegen de Ham on deruit: 14-6. De Zijl speelde ook weer te leurstellend. Uit werd van het Ravijn verloren, thuis revancheerde de Zijl zich: 9-6 en 10-9. AZC blijft meedraaien in de Lentecup. AZC wees het Hilver- sumse Robben terug: 15-12. Daar waar iedereen zijn geld al op Rot terdam had gezet, haalde de jonge LZ- ploeg onverwachts uit. In Rotterdam hadden de Leidenaars al de nodige pech en sleepte de Rotterdammers de punten in de wacht. De Leidenaars kenden na de winterstop zelfs een beroerde perio de, maar lieten gelukkig niet te veel punten liggen. Daarentegen profileerde Rotterdam zich steeds nadrukkelijker als titelkandidaat. Coach Parrel en zijn pupillen hebben kennelijk de weerbar stige plooitjes glad gestreken en toon den dat al vorige week tegen Vivax. Nu is de ploeg van coach Welling niet een juiste graadmeter en bleef het toch een beetje koffiedik kijken. In het Vijf Mei- bad kwam LZ zelfs op achterstand, maar de Leidenaars lieten zich niet uit het evenwicht halen. Halverwege de wed strijd had de talentvolle ploeg de zaken keurig rechtgezet: 5-2. Bij de Parrel- equipe zat de deur verdedigend op slot en school de kracht van de ploeg in de aanval. De Leidse voorwaartsen bleken allen in staat om het vijandelijk doel te vinden. De Rotterdammers daarentegen foeterden slechts op elkaar en viel de ploeg uit de vorm van een titelkandi daat. LZ heeft met deze fraaie winst één punt voorsprong genomen op de Rotter damse formatie. Stroef Vivax-coach Welling heeft weinig goede woorden over voor de prestaties van zijn ploeg van de afgelopen weken. Tegen de Ham keken de Oegstgeestenaren in een mum van tijd tegen een fikse achter stand aan. Het stroef draaiende team herstelde zich weliswaar enigszins, maar de aansluiting werd bij lange na niet gehaald. De Zijl zit ook in een dalletje. Zo nu en dan geeft de ploeg van coach Schouten enige blijk van redelijk polo, maar veel is het niet. Kennelijk hebben enkele heren voor de aanvang van de na-com- petitie hoog beraad gehad. De selectie, bestaande uit een toekomstige leraar, economiestudenten, boekhouders en zelfs een hoge bankemployee rekende zich met de behaalde competitiepunten rijk. Degraderen kon immers niet meer. Hét controleren van een wedstrijd gaat de heren heel wat moeizamer af. Maar juist tegen het Ravijn had de Zijl haar gram kunnen halen. De Nijverdallers hadden de Leidenaars in de competitie immers in eigen huis verslagen en dat kostte de Zijl later ongetwijfeld deelna me aan de Lentecup. In de na-competi tie ging het in Nijverdal niet anders. De ploeg maakte een uitgebluste indruk en kregen de kous op de kop. Thuis leek het dezelfde kant op te gaan, maar kroop voor de Zijl de zon even achter de wol ken vandaan. Het spel was niet fraai, maar de Zijl was iets gelukkiger in de af werking dan de gasten. Het Alphense AZC blijft meedoen om de poen in de Lentecup. De winst op het Hilversumse Robben kwam vrij eenvou dig tot stand. De Hilversummers misten international Koos Isard, die ongeveer even belangrijk is voor de Robben als Mare van Belkum voor de Zijl. ieri SN In de volley- ■tgnpetitie verloor het gedegradeerde Ley- njeveer. De Leiderdor- ingen thuis ten on- ien Peelpush met 1- Lange Sport/NOVO in thuis van naaste rrent Super/Roosen- In een spannende stelden de Noord- :erdirs hun plaats in de e divisie praktisch door een 3-1 winst. 'F ii/Kangeroes lijkt er na werken te krij- d ielf wonnen de Voor- s.maren van WM'63; ;ez< belager Bosta/The 12 liet een punt lig- i moet Gemini naast lulden op de eerste in de derde divisie, nes van Gemini ver- /an Rijnmond en lij- definitief gedegra- uit de tweede divi- e dames van Ley- werden afgelopen ids^nde kampioen in piotieklasse. oot irk was vorige week efïnitief gedegradeerd tweede divisie. Afgelo- ;rdag namen de Leider- het zonder Mels Hoog- de en Bas Bloem, maar Delp ilverdeler Rob Mudde n Peelpush. De ploeg spet ch John Groen startte 1 foi i de eerste set en ver- tmet 13-15. In de twee- I ((N ;on Leython het initia- 'AV!Peelpush Dtim niet in gevaar (15-8). kaïde set was met 8-15 voor veqen. De vierde set leek af Ima inen op winst voor Ley- le ^i een spannende ein- ip ok Peelpush met 14-16 iartilangste eind (1-3). De ndeSport/NOVO speelde de I sn nde strijd tegen con- ■en Super/Roosendaal. De va ijkers misten buiten- nep! ?r Rob van Daalen door oee celblessure; jeugdspe- en iKraan vulde de selec- 1 coach Nico Halsema ;ced le eerste set had NOVO iatief door een goede O-K het aanvalsspel van de *sfe Iers werd goed ontre- leil i-8). In de tweede set io 1concentratie; Roosen- r in n al snel een 5-13 voor- e n Een ijzersterke reeks ernnngen van NOVO was het breekpunt; de Noordwij- kers stoomden in een ruk door naar 15-13 winst. Door concen tratieverlies in de derde set kon Roosendaal de derde set met 10-15 winnen. In de vierde set sloeg de vermoeidheid toe bij de gasten (3-1). Gemini deed afgelopen weekeinde goede zaken. De Voorschote naren wonnen ruim van het taaie WM'63 in Monnicken- dam. Door een constante servi- cedruk van Gemini kwamen de Noord-Hollanders niet in het spel. De gecombineerde aanvallen van Gemini kwa men goed tot scoren. Door deze 0-3 winst stijgt de ploeg van coach Leon Jungslager naar een gedeelde eerste plaats. VCS werd vorige week kampioen in de promotieklas se, maar ging net als vorige week met 0-3 ten onder. Het ontbreken van spelverdeler Hans Geerling en middenaan valler Ad van Elk door blessu res breekt de Sassenheimers op. Met een zeer matige pass liep VCS tegen het laaggeklas seerde Jodan Boys constant achter de feiten aan; ook de coaching van Hans Geerling kon hierin weinig veranderen (0-3). Graficon/Donar won ein delijk weer eens. Tegen Aris- ton waren de Merenwijkers duidelijk sterker. De ploeg van Ron Groen c.s. maakten min der fouten dan in de vorige wedstrijden en wonnen ruim met 3-0 van de Delftse studen ten. RW trof een ongemoti veerd Spanning tegenover zich, zodat ook de Rijnsbur gers het talrijke publiek geen optimaal kijkgenot konden ge ven. Na twee gemakkelijk ge wonnen set wisten in de derde set de reservespelers de set winnend af te sluiten (3-0). Initiatief Gemini 2 liep in Nieuwerkerk aan de IJssel al snel tegen een 2-0 setachterstand aan tegen Fortuna. In de derde set profi teerde de ploeg van coach Leo Boere met 2-15 van een zwak ke opstelling bij Fortuna. In de vierde en vijfde set bleef het initiatief door hard werken en goed spel van Ewout van Dijk en Ronald Meyer aan Voor- schotense zijde (2-3). Leython 2 en Radius 3 speelden een ge- lijkopgaande wedstrijd. Ley thon gehandicapt door de af wezigheid van buitenspelers Ronald Kamphuus en Saco Sytstra wist op de moment dat VCS presenteerde zich voor het duel tegen Jodan Boys trots als een kampioen van de overgangsklasse. In de wedstrijd kon deze status niet worden waargemaakt want de Sas senheimers verloren kansloos met 3-0. FOTO: HENK SNATERSE de motivatie en concentratie in de ploeg anwezig waren goed te scoren. De Leiderdorpers wisten een 2-1 stevoorsprong te nemen, maar zagen in de vierde set de Goudenaren langzij komen. In de vijfde set werd de winst veiliggsteld mede door positieve aanval lende impulsen van invaller Marcel Hoogeveen (3-2). Bij de dames verloor Gemini ruim van Rijnmond. Met name aan het net moest de ploeg van coach Bernard van der Pols de meerdere erkennen in de Vlaardingse ploeg. Gemini kwam geen moment in het spel en kon na een uur spel de kleedkamer weer opzoeken (0- 3). Leython had de nodige moeite met de tegenstand van NOVO. In de eerste set ging de strijd gelijkop; de Noordwijkse dames trokken zich op aan het niveau van de Leiderdorpse koploper. Aan het einde van de set trok Leython met 16-14 nipt aan het langste eind. Ook in de tweede set gaf de ploeg van coach Frans van der Berg niets cadeau. Onder aanvoe ring van de goed spelende Ma ria Vodegel won Leython met 16-14. In de derde set kon NOVO het tempo van de ploeg van coach Lieuwe van der Meulen niet meer bijhouden (3-0). Door het verlies van de naaste concurrentie is Leython kampioen in de promotieklas se. Gemini 3 speelde de slecht ste wedstrijd van dit seizoen tegen Delta 3. De Voorschoten- se dames hadden geen afdoen de antwoord op de sterke Delftse service en verloren binnen een uur tijd (0-3). VCS speelde alleen de tweede set goed tegen Spanning; deze set eindigde in 3-15. In de eerste en derde set lieten de Sassen- heimse speelsters zich te veel meeslepen met het matige ni veau van de Goudse opponent. De ploeg van Reno Jagtman won eenvoudig met 0-3. Ley thon 2 startte ongeconcen treerd tegen hekkesluiter In- ter Amicos. De eerste set ging naar de Voorburgse dames. Vanaf de tweede set met spel- verdeelster Coby van Rijn en de jarige Caroline van Gendt aan het roer kregen de gasten geen kans meer (3-1). RW boekte een nuttige overwin ning op ZVH 2. In de eerste set kon door een wisselende pas sing de aanval niet goed in stelling gebracht worden. In de tweede set kwam de omme keer; aanvalster Anja de Knecht redde nipt de set met 16-14 na een achterstand. In de derde en vierde set won de ploeg van coach Sieme Boom overtuigend (3-1). •üjkf'den, [doorde. je op kans nT-i^tie LEIDEN Luba Leiden kraakte zaterdag de voor laatste noot in de promo tiedivisie. Wyba werd na dertig minuten strijd te recht gewezen (68-53) waarna Leiden de wed strijd makkelijk uitspeel de (75-64). MSV maakte de lang verwachte misstap. In en tegen Rotterdam Zuid verloren de Noord- wijksen nipt met 60-56. MSV blijft desondanks de concurrentie nog ruim voor. Voor Leiden staat er nog veel op het spel. De tweede plaats en het formele recht op promo tie naar de eredivisie vormden de achtergrondmuziek van het duel tegen Wyba in de Vijf Mei hal. De Leidse fans waren daar goed van op de hoogte want de tribunes toonden nauwelijks lege plekken. De equipe van Bert Samson was daarom verplicht iets moois te laten zien en het eer ste kwart van de wedstrijd had het er ook alle schijn van dat de bezoekers afgezien van te genstander Wyba, geen spijt zouden krijgen van hun komst. Leiden startte voortva rend met razendsnelle aanval len die tegen een hoog percen tage werden afgerond. Een voorproefje van het volgend seizoen? Wie zal het zeggen, maar dan zullen de Leidena- ren een terugval als zaterdag zich in ieder geval niet kunnen permitteren. Bij 27-16 holde Leiden zichzelf voorbij en in nog geen drie minuten lachte de ploeg uit Wychen Leiden in het gezicht uit (27-?8). Pas na rust (31-39) vond Leiden de juiste aanpak. Samson or ganiseerde in de pauze zijn verdediging. Wyba dat veel scoorde vanuit één tegen één situaties scoorde, vond plots de extra man van Leiden te genover zich. Zo snel als Wyba de eigen achterstand had rechtgezet, vond Leiden nu de aansluiting (43-41). Erik van der Maas (22 punten en 15 re bounds) liet zich opnieuw gel den als smaakmaker, terwijl Loet de Ruijter met eveneens 22 punten achter zijn naam, alle frustraties over zijn vorm crisis van zich afschoot. Lei den was ontketend en sloeg snoeihard toe (68-53). Maarten Wals (9 punten) onderstreepte het enthousiasme van het team nog maar eens met drie spetterende driepunters. Eni ge minpunt vormde de blessu re van René Paulides die door een gescheurde buikspier nau welijks in het verhaal voor kwam. Leiden kwam deson danks niet meer in gevaar. Eindstand 75-64. Zekerheid De winst van Leiden op Wyba geeft nog geen zekerheid over de eindrangschikking. De eni ge concurrenten, Festo BW en de reserves van Weert wonnen namelijk ook. Festo deed dat in eigen huis van OSG (78-63), terwijl Weert 2 koploper Dak plan Goba het eerste verlies van dit seizoen in de maag splitste (86-85). Manager Hans Halvemaan dacht daar het zij ne van: „Weert mocht winnen omdat Goba met vier jongens speelde die normaal gespro ken niet eens op de bank mo gen zitten. Jammer, want zo wordt de competitie toch een beetje geweld aan gedaan. Weert heeft namelijk een beter doelsaldo dan wij, en het is nog maar de vraag als Weert met ons tweede wordt, wat de bas- ketbalbond beslist over onze promotie. Weert zelf mag niet omhoog omdat het eerste team al in de eredivisie uitkomt, maar de bond zou kunnen be slissen dat bijvoorbeeld er een ploeg minder degradeert. Ik ga deze week maar eens diep in de reglementen spitten, voor het geval dat...!" Voor wat be treft concurrent Festo had Hal vemaan zijn huiswerk reeds gedaan. Leiden heeft een beter doelsaldo en bij winst op Blue Herons kan die ploeg geen be dreiging meer vormen: „Ik ben blij dat Blue Herons in middels definitief is gedegra deerd, voor die jongens staat er tegen ons nu niets meer op het spel. Desondanks zullen we ze niet onderschatten". Misstap In de damespromotieidivisie maakte MSV een kostbare misstap. De Noordwijksen gin gen in en tegen Rotterdam Zuid (RZ 2) verrassend onder uit. MSV won dit seizoen al drie keer van de reserves van RZ ondanks de enorme routi ne die de Rotterdamsen in de ploeg heeft. Ook in de vierde en laatste confrontatie leek er geen twijfel over de winst te bestaan. MSV speelde geïnspi reerd onder leiding van de sterk acterende Tineke Vos. Met de rust (27-37) kon de champagne alvast koud wor den gezet, maar RZ besloot als nog op de kurk te gaan zitten. Coach Rick Driessen geloofde zijn eigen ogen niet: „We speelden zonder enig initiatief, niemand bij ons durfde nog de verantwoordelijkheid te ne men. Iedereen speelde weg van de bal, het was dramatisch slecht." RZ zag haar tactiek, het verdedigde Renate Sluijs 'full court', volledig slagen. MSV basketbalde achteruit (Driessen: „Wellicht onder de druk van het kampioen schap") en werd beloond met een nederlaag. Eindstand 60- 56. Desondanks behoeft de Noordwijkse ploeg zich nog geen zorgen te maken. MSV leidt met nog drie wedstrijden te gaan de ranglijst met vier punten voorsprong op concur rent BCA uit Apeldoorn, RZ 2 volgt eveneens op vier punten maar heeft een wedstrijd meer gespeeld. In de eerstkomende twee thuiswedstrijden kan MSV de zaak daarom alsnog in eigen voordeel beslissen. Za terdag speelt de ploeg tegen Landslake Lions, één week la ter tegen degradant DAS uit Delft. Bij tweemaal winst is de laatste wedstrijd tegen Chee tah in Nijmegen van geen be tekenis meer. Coach Driessen weigert echter zover vooruit te kijken: „Ik heb in Rotterdam mijn lesje geleerd. Bij winst waren we al zo goed als zeker kampioen, dachten we. Dat heeft denk ik de wedstrijd na rust voor ons op slot gegooid. We kijken nu alleen nog maar naar de eerstvolgende wed strijd. Dat we de competitie in eigen huis kunnen beslissen komt me daarbij niet geheel ongelegen." In de dameseredi visie wonnen de vrouwen van Lisse voor eigen publiek van hekkesluiter Orca's (48-40). De ploeg van coach Peter Lapidai re is definitief winnaar van de elite B poule. De heren van Lisse speelden eveneens een acceptabele par tij tegen de lijstaanvoerder van de eerstè divisie A. Tegen Ak- rides beperkte Lisse het ver schil tot 10 punten (68-68). Jan Koek en Paul Ruijgrok waren het meest produktief voor de thuisploeg met ieder 17 pun ten. Knappe inhaalrace Jan Dirk Hazeleger Idoor GERT VELTHUIZEN LEIDEN - In de Haagse City Pier City loop is Jan Dirk Ha- zeleger aanzienlijk rustiger ge start dan in de Twintig van Al phen en dat is hem uitstekend bevallen In het hart van de Randstad kwam de Bataaf bin nen het kwartier al op het vijf kilometerpunt aan, wat hem later in de wedstrijd danig op brak. In Den Haag startte de AA drinker veel behoudender (sa men met Jaap Duijvenvoorde noteerde hij bijna 16 minuten) waardoor hij in de rest van de wedstrijd ruim over had. De laatste kilometers vanaf de boulevard de stad in waren weer wind mee en „voor ie mand die dan nog goed zit is dat perfekt," meende de Kat- wijker. Blijkbaar zat Hazeleger het best van allemaal, want in een ongenadig tempo haalde hij bijna het komplete veld nog in om tenslotte als vijfde Ne derlander over de streep te gaan. Met de 1.05.25 uur en de 21e plaats in het totale veld is hij waarschijnlijk ook nog de top tien van het Pick Wick Run Classic circuit ingeslopen. Trainingsmaatje Duijvenvoor de kwam („twee weken achter elkaar slecht weer is niet echt lekker zeker niet als je daar voor nog een griepje hebt ge had") tenslotte in een tijd van 1.08.35 uur binnen. Opvallend was de aanwezigheid van Wil lem Ravensbergen op het par- kours. De veteraan van Bata ven was ontstemd over het niet opgenomen zijn in de Bataven marathonploeg en kwam uit protetst een week lang niet trainen. Met de deelname in Den Haag liet de veteraan zien in ieder geval wel te blijven lo pen. Tijdens een estafettewedstrijd over de marathonafstand in Nieuwegein was er succes voor een damesploeg uit de Leidse regio. Monique Bruins, Suze Groen in't Woud en Regina van Duijn (die de snelste indi viduele tijd neerzette) kwa men namens Bataven in de ploeg voor, NSL veterane Le- nie van der Plas werd als gast- loopster meegenomen en zo kwam de ploeg als eerste over de streep in 2.42.39 uur. Ook bij de heren was er een klein succes voor Leiden. Han Kul- ker liep mee in een door Rob Druppers gesponsorde combi- natieploeg. Met Andre Her- msen, Leon Haan en vooral AAV-er Aart Stigter kwam de Druppersploeg uit op een tijd van 2.14.46 uur. Bataaf Huub Pragt heeft in het verre Brunssum een derde plaats behaald in een tien kilo meter lange wegwedstrijd. De AA drinker noteerde achter John Vermeule en Bert van Vlaanderen een tijd van 29.33 minuten. Moeizame zege voor Cresendo LEIDEN - Cresendo is als eer ste korfbalclub uit de regio be gonnen aan de tweede helft van de veldcompetitie. Het achttal van Liesbeth Kok be haalde in het inhaalduel tegen Succes een moeizame 13-11 zege en versterkte op die ma nier haar koppositie in 3K. Phoenix en Rotterdam, de nummers twee en drie van de ranglijst volgen nu op twee en zes punten. Het viel niet te merken dat Creseondo zeven punten meer had verzameld dan Succes. De Leidenaars raakte na 2-1 (Deb bie Blogg en Peter Baak) steeds meer op achterstand, mede omdat zij op 4-7 twee strafworpen misten. Coach Liesbeth Kok, die vrijwel ze ker een jaar langer bij de club •van de Saffierstraat blijft, hield in de pauze een donder preek en die sorteerde inder daad effect. Henk Alberts her stelde het evenwicht (7-7), maar daarna moest hy zich met een dijbeenblessure laten vervangen door Arno Kooloos. Toch bleef Succes tot 9-10 het scoreverloop dicteren. In de slotfase stelden Peter van Leeuwen (2), Debbie Blogg en Arno Kooloos alsnog de zege veilig: 13-11. De overige tref fers kwamen van Peter Baak (2), Ilone Lepelaar, Wijnand Al berts en nogmaals Peter van Leeuwen. Voor Liesbeth Kok was de overwinning een pak van haar hart. „In de zaalcom petitie hadden we ook al heel veel moeite met Succes. Hun spel met insnijdende dames ligt ons gewoon niet. Maar we hebben gelukkig gewonnen, want we mogen geen punten meer verspelen".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17