JVilco Zeelenberg blijft pech bespaard Winst en verlies van ijshockeyers tegen Slovenië SPORT ernard ijft winnen Handballers presteren alleen zonder druk Zwitsers ook te sterk voor de titelhouder Marion Krijgsman snel uitgeschakeld bij WK Qowuvnt MAANDAG 30 MAART 1992 intslag De Keulenaer na aude bij dopingcontrole REL! Si d jjBEKE - Ludo de Keulenaer is za- na afloop van de finale van de E-3 in relbeke bij de doping-controle betrapt op i poging tot fraude. De Belg was door het aangewezen zijn urine in te leveren. Hij (beerde de dienstdoende arts te misleiden werd daarbij betrapt. Een dergelijke po- bedrog wordt volgens het reglement zwaar gestraft als zou hij positief zijn randen. levert in het geval van De Keulenaer een orsing van een half jaar op. De affaire /oor de 32-jarige Belg nog meer gevol- De leiding van de Buckler-ploeg ont- j hem op staande voet. Het contract van 32-jarige Belg liep tot aan het einde van ran seizoen. [ZUKA Pokerspel in regen. De Grote Prijs Suzuka, waarmee gis- en de strijd om de we- dtitels wegracen in de loklassen startte, was er i voor waaghalzen. Die c in de regen het lef terfoben het gas volledig lb$ en te draaien. En hopen ereind te blijven. jiJlco Zeelenberg bleef in Ja- i als één van de weinige Ne landers tijdens de race in 250cc-klasse in het zadel zijn Suzuki en reikte zon- overdreven risico's te ne- n naar de zevende plaats. in den Berk terug aan het front 'f REZ - John van Berk zoekt het geluk na mislukte seizoenen ?r in zijn vertrouwde 125cc-klasse. De voormalige wereldkam- startte het Grand Prix-seizoen gisteren in Jerez met een g'glrwinning in de eerste manche en de derde plaats in de twee- Jn de derde reeks bereikte de Brabander uitgeput als zeven de streep. Zijn achterstand op de dagwinnaar Greg Albertijn aagt na het Spaanse avontuur slechts tien punten, ederlandse crosswereld is in 1992 sterk vertegenwoordigd 's'j e 125cc-klasse. Van den Berk, Dave Strijbos en Pedro Tragter h coureurs die kunnen meestrijden om de wereldtitel. Strijbos ide de pech in de aanloop naar de eerste Grote Prijs een mid- ihandsbeentje te breken. De Brabander startte gisteren toch scoorde in drie manches 26 punten voor de wereldtitelstrijd, teamgenoot Albertijn. geboren in Zuid-Afrika maar wonend lederland, maakte alles goed met de eindzege. Kleyweg niet in Rotterdam DEN HAAG Joke Kleyweg zal haar nationale marathonti- tel op zondag 5 april aanstaan de in Rotterdam niet kunnen verdedigen. De Leidse atlete heeft zich wegens een blessure aan de rechtervoet moeten af melden. Vorig jaar werd Kley weg in de marathon van Rot terdam eerste vrouw en natio naal kampioene in 2.34.18. Volgens nationaal lange af- standcoach Bob Boverman heeft Kleyweg, in feite de eni ge Nederlandse olympische kandidate, een ontsteking in de rechtervoet. Biljarttitels Blomdahl en Blondeel GRUBBENVORST - Het driebanden heeft Blomdahl, het bandstoten Blondeel. De eerste is een in de biljartwe reld beroemde Zweed, de tweede een Duitser in opkomst Blondeel won gisteren in Grubbenvorst de Europese titel bandstoten, zijn eerste grote internationale kampioen schap. De Duitser Martin Hom pakte het brons door een zege op Nijmegenaar Jos Bongers. Bongers was afgelo pen zaterdag, in de halve finales, kansloos tegen de latere nummer'twee Fonsy Grethen. In de andere halve eind strijd hield de jonge Nederlander Henny Tilleman, die re gerend kampioen Caudron had uitgeschakeld, het drie sets vol tegen Blondeel. Blondeel is specialist in alle klas sieke disciplines: 71/2, 47/1, 47/2 en libre. Hij is voorals nog niet van plan zich te richten op het driebanden. Van gedrevenen als Blondeel moet de Europese bond CEB het hebben. Met de instelling een paar jaar geleden van de Classic Masters, alle Europese kampioenschappen in de klassieke spelsoorten die aan het einde van de rit een Master opleveren, probeert de CEB tegenwicht te bieden aan de professionalising van het driebanden. Tempo Team in finale Europa Cup AMSTERDAM - Het vrouwenteam van de noodlijdende tafeltennisvere niging Tempo Team heeft de finale bereikt van het toernooi om de Euro pa Cup II. Het Amsterdamse trio won zaterdagavond voor eigen publiek in de halve eindstrijd met 5-3 van de Roemeense tegenstander Stiinta Constanta. Bettine Vriesekoop (drie overwinnin gen) en Gerdie Keen (twee) brachten de punten binnen. Emily Noor bleef op nul steken. In de finale op 13 juni treedt Tempo Team aan tegen titel houder TSG Dülmen uit Duitsland, dat vrijdagavond BSE Budapest met 5-1 versloeg. Jeroen Piket is vrijwel zeker van titelprolongatie EINDHOVEN - Jeroen Piket wordt vandaag hoogstwaarschijnlijk voor de derde achtereenvol gende maal schaakkampioen van Nederland. In de zaterdag gespeelde tiende ronde vergrootte hij zijn voorsprong op naaste belager John van der Wiel tot een vol punt. De jonge grootmeester uit Leiderdorp had het geluk aan zijn zijde. Hij had tegen Bren- ninkmeijer al genoegen genomen met een half punt, toen deze het remise-aanbod afwees en ver volgens zijn stelling verprutste. Van der Wiel kwam tegen Van der Sterren niet verder dan remise. So- sonko viel af in de race om de hoogste plaats door verlies tegen de hekkesluiter Knoppert. Piket, die nog ongeslagen is, krijgt vandaag met wit de sterke hoofdklasser Klarenbeek tegenover zich. Klaren- beek is ongetwijfeld gemotiveerd, want een over winning kan hem een meesterresultaat opleveren. Spaan. Molenaar, Bodelier, Doorakkers en de broers Van den Goorbergh kenden een minder voorspoedige start van het seizoen. Winnaars van de eerste Grote Prijs: Waldmann (Dui/125cc), Cadalora (Ita/250cc) en Doohan (Aus/500cc). Spaan en Zeelenberg gingen aan het einde van 1991 hun ei gen weg. Ze braken met Hon da, om allerlei redenen. Spaan vond na lang wikken en wegen onderdak bij Aprilia, Zeelen berg werd weggekocht door Suzuki. Op hun nieuwe machi nes bleek de start in 1992 veel weg te hebben van het oude seizoen. Zeelenberg de pun ten, Spaan de pech. Spaan kende moeilijke trai ningssessies in de 125cc-klas- se, waardoor hij van de zesde startrij moest vertrekken. Dat hij in de regen nog steeds de beste is, bewees hij in de och tenduren voor de start. Op het natte circuit zette de Nederlan der de beste ronde-tijd neer. Hoop gloorde. Maar verdween in de race weer heel snel. In de tweede ronde ging de Castri- cummer tegen het asfalt. Inhalen „Bij het inhalen van een lang zamere collega kwam ik op een natter stuk wegdek terecht en gleed weg. Pech", was zijn ont goochelde commentaar. Team genoot Molenaar moest zijn machine in de eerste ronde aan de kant zetten wegens een gebroken zuigerveer. Loek Bo delier schoof eveneens onder uit. De winst ging naar de Duit ser Ralf Waldmann. Zeelenberg pakte het rustiger aan. De Bleiswijker startte on gelukkig. De Suzuki sloeg af. De Zuidhollander moest het apparaat opnieuw een duwtje geven. Zeelenberg knokte zich na de tegenvaller terug. Ein digde als zevende en was daar redelijk tevreden mee. Jurgen van den Goorbergh eindigde als twintigste, zijn oudere Pa trick kon zich niet kwalifice ren. De coureur uit Breda kwam daarvoor 0,1 seconden tekort. De halve-literklasse heeft een injectie gehad. Eindelijk weer een vol veld, na jarenlange bloedarmoede. De regen maakte de race tot een loterij. Randy Mamola, terug in het circuitje, kwakte al tegen de grond in de opwarmronde, maar finishte later als vijfde. Wereldkampioen Rainey ging onderuit, evenals de Australiër Gardner, de Amerikaan Kocin- sky en Crivillé. Gardner brak zijn rechterbeen op twee plaat sen. De winst ging naar de Au straliër Mike Doohan. gevolgd door Suzuki-rijders Chandler en Schwantz. Kees Doorak kers kwam in de door regen ge plaagde training niet aan kwa lificatie toe. oofdprijs )or Jan Tops IICH - Jan Tops gebruik- e bijrubrieken van het CSI nrtZürich. één van de royaalst >effioteerde ter wereld, alleen Lei t n'oien" van vijf mille ging r in totaal om ruim drie stond de ruiter/handelaar Valkenswaard helemaal kcraan. Tops, die volgende ïk 31 wordt, bleef in de „Eu- ean Classic" met Top Gun :nige foutloos in de barrage - z&reeg daarvoor de topbelo- ^gvan 85.000 gulden. Nederlandse succes in Zü- werd gecompleteerd door nd lof Bril en zijn NOP-paard ïk< ripic Ahorn. De betrekke- .onervaren combinatie nv^kte in de beslissende om- twee springfouten, maar was er nog altijd één min- dan de geroutineerdere sers Elmar Gundel en Becker. Bril kreeg voor vierde plaats een cheque rlrhandigd van 25.000 gul- Ve 1IJS - Frankrijk, let weer lean-Francois Bernard. In vai uwte bij de Spaanse vedet- ;ca Indurain en Delgado 'heeft Fransman zijn zelfvertrou- n d, i teruggevonden. In Parijs - isti e maakte hij zijn landgeno- voor het eerst sinds lange weer op zijn talenten at- Gisteren volgde de eind- A2 b in het Criterium Interna al, met een kleine vóor- 0-1) ong op Gert-Jan Theunisse. Dj Belgische semi-klassiekers len in het weekeinde naar n. Johan Museeuw 3-2 de E3-prijs, TVM'er Johan c i iot zegevierde gisteren in nd( Irabantse Pijl. sre4 iady-viertal wint m ;ad of the River STERDAM Onder opti- b weersomstandigheden, kke wind en lichte spui- de° om mee, is gisteren op de •oe >tel de zesde Head of the rijr !r verroeid. combinatie acht rond het rty-viertafr Koos Maasdijk, v er Wiltenburg, Gert-Jan iar lerik en Cees Koppelaars, gevuld met de internatio- Sven Schwarz, Nils Zwan en Dolf Wolderingh oede de Groninger Dilo ywijk wist met een fraaie het favoriete RIC met vijf mai >nden terug te wijzen. de vrouwen-achten won een super combinatie, e bestond uit de interatio- José de Groot, Marjan isn tenga, Laurien Vermulst, "1- ie Eijs en Evelien Schot sa il'met de runners-up Muriel Schilfgaarde, Femke Boe- en Marina van Holst. Deze id ïg wist het twee jaar oude 20 tirecord met maar liefst een luut te verbrijzelen. LJUBLJANA/BLED Het Nederlands ij hockey team speelde het afgelo pen weekeinde ter voorbe reiding op het komende wereldkampioenschap twee oefenwedstrijden te gen de nationale selectie van Slovenië. Werd zaterdagavond in Ljubl jana met 4-3 (l-l),(2-2),(l-0) ver loren. gisteravond versloeg de ploeg van bondscoach Larry van Wieren in Bied de Slowe- nen met 6-5 (3-1), (3-1), (0-3). „Ik zou eigenlijk nog twee oe fenwedstrijden willen", zei Van Wieren gisteravond na af loop van de tweede wedstrijd. „Een aantal spelers heeft, door het competitieverloop, vijf we ken stil gestaan. En dat is rij kelijk lang". Maar ondanks het gebrek aan wedstrijdritme van een aantal internationals pres teerde Oranje, zeker in de tweede wedstrijd naar beho ren. Tijdens de eerste wed strijd werden nogal wat kan sen om zeep geholpen en kwa men de passes ook lang niet al tijd op de bestemde plaats. Pas in de tweede periode kreeg Ne derland enige greep op de wed strijd, maar kon geen afstand nemen. In het derde part sloeg bij beide partijen de vermoeid heid toe. Met nog zes minuten te gaan klopte Andrej Brodnik Johan de Vries op snelheid en bezorgde Slowenie de overwin ning. Gisteravond ging het al een stuk beter, al heeft Van Wieren de perfecte opstelling nog niet gevonden. Maar hij heeft nog een kleine week om de juiste oplossing te vinden. Van Wie ren zoekt nog naar de ideale aanvallers rond Tony Collard, uitblinker in beide wedstrij den. Oranje kwam uitstekend uit de startblokken. Al in de eerste minuut deponeerde Tom Hartogs de puck achter doelman Luka Simsic. Na de tweede periode zocht Neder land, na doelpunten van Dave Livingston, Ron Berteling. Theo Kruger, Tony Collard en Henri Stoer, met een comforta bele voorsprong van 6-2 de kleedkamer op. De gedachte, op rozen te zitten werd in de derde periode echter ruw ver stoord. Een derde frommelgoal gaf Slovenië ineens vleugels. Tweeëneenhalve minuut voor het einde vielen binnen dertig seconden nog twee doelpun ten. De overwinningsplannen leken bijna niet door te gaan, maar onder aanvoering van Tony Collard werd de aanvals drift van de Slovenen vakkun dig gepareerd. Aanstaande donderdag ont moet Nederland in Klagenfurt in zijn eerste wedstrijd om de wereldtitel China. Slovenië ontbreekt echter in Klagen furt. Als onafhankelijke staat heeft het zich inmiddels wel aangemeld bij de Internationa le IJshockeybond. Joegoslavië, dat de afgelopen jaren voor 99,9 procent uit Slovenen be stond, verschijnt in Oostenrijk met een team met voorname lijk Serviërs. Amerikaanse John McEnroe-Rick Leach. FOTO: AP WENEN - Het herstel van de Nederlandse hand- balploeg kwam te laat, pas op het moment dat niets wezenlijks meer op het spel stond. Pas toen de prestatiedwang verdwe nen was, manifesteerde Oranje zich in het teleur stellend verlopen toernooi in Oostenrijk op een rede lijk niveau. Noorwegen deklasseerde in de finale van het WK-kwalificatie- toernooi het tot gisteren onge slagen gastland Oostenrijk met 26-19. Het brons was voor IJsland dat in de wedstrijd om de derde plaats Zwitserland versloeg met 22-21. Nederland sloot het toernooi gistermorgen in alle vroegte in Bad Vöslau af met een ruime overwinning van 27-21 tegen de Bulgaren. Een leuk slot van een teleurstellend toernooi. Het resultaat was de grauwe negende plaats. Het goede ein de mag de realiteit echter niet camoufleren: de nationale handbalselectie is nog ver ver wijderd van de top. Daar waar landen als IJsland. Oostenrijk, Noorwegen en Zwitserland op de laatste mon diale titelstrijd voor B-landen doordrongen tot de hoofdklas se, handhaafden de Nederlan ders zich ternauwernood in de middenklasse. Weliswaar voor het eerst in meer dan tien jaar pendelen van de C- naar de B- groep, maar consolideren van de in Finland veroverde posi tie was vóór Oostenrijk niet- het uitgangspunt. Zeker niet van bondscoach Cantelberg. Als een spookrijder reed hij dwars tegen de voorzichtige voorspellingen in en beweerde dat kwalificatie voor Zweden haalbaar was. De logische con sequentie van dat opt; -isme was dat de 52-jarige Lin trger wordt verweten dat hij d reali teit uit het oog had ve-'oren. Cantelberg bleef hard kkig volhouden dat zijn bewei -ngen niet uit de lucht warer w-gre- pen en niet waren gedaan om sponsors te paaien. Hij zei zijn optimistische visie op fei in te baseren, maar zich schrome lijk had vergist in de rr ttale weerbaarheid op een sterk be zet evenement. „Het is alweer gebleken dat zeges op ïnd- schappelijke toernooie. jeen enkele waarde hebben. De mo kerslag die de IJslanders uit deelden. heeft te lang *ge- dreund". aldus Cantelberg die de intentie heeft zijn conrtgct bij het Nederlandse Hai. Dal- verbond te verlengen. Cantel berg wordt in elk geval door de routiniers gesteund. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 118.26 uur: Sport op 1 Nederland 2,19.20 uur: De heilige koe. auto- en motorsportmagazine Nederland 3, 19.30 uur: Snooker met Dennis Taylor, 22.15 uur: Studio Sport journaal met onder meer WK kunstijden in Oakland, vrije kür vrouwen BBC 2,19.50 uur: Standing room only, voetbalmagazine. Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Rugbyteam uitgeschakeld HANNOVER - Het Neder lands rugbyteam is uitgescha keld voor promotie naar de A- poule. In Hannover verloor Oranje met 3-7 van Duitsland, dat de B-groep nu aanvoert.. Over twee weken worden de laatste ontmoetingen afge werkt. Nederland ontvangt irr Amstelveen Polen. België" speelt in Brussel tegen Duits land. Bij Poolse en Belgische winst eindigen drie ploegen met zeven punten op de eerste plaats. Momenteel hebben de Polen het beste doelsaldo. De jonge Oranje-ploeg (gemid deld 21 jaar) legde het ook fy siek af tegen de Duitsers, die ondanks het forse overwicht, voor rust maar één keer tot- scoren kwamen. Kocher zorg de voor een voorsprong van 4-0 voor de Duitsefs. Vlak na rust bracht Michelsen met een ge slaagde strafkick de hoop even terug: 4-3. Nowark reageerde- echter onmiddellijk door ook^ een strafschop te benutten en de marge van vier punten te herstellen. Orhan Delibas blijft winnen SAN PELLEGRINO TERME; - De Arnhemse bokser Orhart Delibas heeft afgelopen zater dag het olympische kwalifica-" tietoernooi in San Pellegrino. Terme gewonnen. De 21-jarige zwaarweltergewicht won in de eindstrijd op punten (5-4) van. de Let Igor Saplavski. Onlangs zegevierde Delibas, die in Ita lië een olympisch startbewijs verkreeg door zich bij de beste vier te scharen, ook al bij een sterk bezet evenement in Hab le óm de „Chemie Pokal". Delibas is de zesde Nederland se amateur die zich plaatst voor de Olympische Spelen in Barcelona. Eerder kwalificeer den Arnold Vanderlijde (zwaar), Jerry Nijman (super- zwaar). Peter Zwezerijnen (halfzwaar), Raymond Joval (midden) en Miguel Dias (ban tam) zich al. In 1993 zal de strijd om de Eu ropese en wereldtitels boksen voor de laatste maal in hetzelf de jaar worden gehouden. Daarna staan de kampioen schappen in verschillende ja ren op de agenda. Dat is tij dens een vergadering van de wereld amateur boksbond' (AIBA) in Istanbul besloten. Het EK wordt in 1993 van 6 tot 17 mei in Tampere in Finland gehouden. Van 2 tot 12 septem-_ ber staat het WK in de Turkse- stad Bursa op het programma. BCH behoudt titel HAARLEM - Tien uur bad minton heeft BCH nodig ge had om in bezit te blijven van de nationale titel voor club teams. Tegenstander Duin- wijck bleef vrijdag en gisteren tot de laatste partij bij, maar kon titelprolongatie van de Bossche ploeg niet voorko men. Beide wedstrijden ein digden in 6-5 voor BCH, dat de titel gisteren pas veiligstelde in het gemengd dubbelspel. KOERSEN W3? DEN HAAG - Jakob Hlasek en Mare Rosset blijken in Da- viscup-verband heel wat mans. Het Zwitserse duo, dat in Den Haag eën einde maakte aan de illusies van Oranje, dwong dit weekeinde titelhouder Frank rijk afscheid te nemen van de beker. Het idee van.Yannick Noah om Forget en Leconte, de helden van de natie in de finale tegen de Verenigde Staten, te ver vangen in de enkelspelen bleek allerminst gelukkig. Weliswaar bleven de twee steunpilaren van het Franse tennis zaterdag ook bij hun tiende dubbel-optreden onge slagen (4-6 4-6 6-2 7-6 6-4), maar door die ene zege werd de uit eindelijke nederlaag alleen maar een dag uitgesteld. Zwitserland heeft met de halve finales tegen de winnaar van het nog niet geeindigde duel tussen Brazilië en Italië in het vooruitzicht prima uitzichten de eindstrijd te halen. Voor de ander halve finales meldden Zweden en de Vere nigde Staten zich. Zweden overtuigend: 5 - 0 in Lund te gen Australië. Nadat Edberg en Gustafsson vrijdag al hun enkelspelen hadden gewon nen, viel zaterdag in het dub bel de beslissing; Edberg/Jar- ryd - Fitzgerald/Woodbridge 6- 3 6-3 3-6 6-1. Het was voor het eerst sinds jaren dat Jarryd en Fitzgerald tegenover elkaar stonden. Samen vormen zij de sterkste combinatie ter wereld. De Amerikanen hadden in Fort Myérs (Florida) het kar wei tegen Tsjechoslowakije ook graag in drie partijen ge klaard. Sampras en Agassi de den in het enkelspel van vrij dag wat er van hen werd ver wacht. Maar het optreden van John McEnroe in het dubbel was niet zo n.succes. Petr Kor- da en Cyril Suk versloegen McEnroe/Leach met 6-3 6-4 6-4. Dat was de inleiding tot een nog dramatischer gebeurtenis. De van nieuw zelfvertrouwen voorziene Korda pakte in de eerste partij van zondag Pete Sampras in vier sets in: 6-4 6-3 2-6 6-3. Het was vooral de op slag van de Amerikaan waar veel aan mankeerde. Waardoor het op André Agassi aankwam om de Verenigde Staten in de race te houden. Die opgave was de flamboyante speler op het lijf geschreven. Na een moeizame start gunde hij No- vacek geen game meer: 7-6 (7- 5)6-06-0. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Alkmaar (vanavond, 18.00 uur) luiden: le koers: 1 Flying Express, 2. Flyer Vryenesse, 3 Follow My Star (2-9-6). 2e koers: 1 Gerona La Fusee. 2. Gos hen Express, 3. Gewoon Pk (8-5-2). 3e koers: 1 Gigant Idraniem. 2. Game Speed, 3. Fred Flinstone (3-8- 10). 4e koers: 1. Expensive Hope. 2. Flash P, 3. Ever ofThijssen (5-6-7). 5e koers: 1Boy Sneep Taxis, 2 Elisa beth Boko. 3. Cora Dillon (8-9-3). 6e koers: 1 Flip Hanover, 2. Debbie van Weert, 3. Flits Lucswollc (4-9 -8). 7e koers: 1. Flying Butcher, 2. Friese Princess, 3. Fire Hazelaar (6-7-2). 8e koers: 1 Edward H, 2. Exception, 3. Dream ofWiba (2-3-10). 9e koers: 1. Edel Hollandia, 2. Demis sionaire. 3. Flash Highland (2-3-8). 10e koers: 1. Byblow Promise. 2. Cor- leone Star, 3. Dorothe Pluto 1 -5-4 lie koers: 1. Edon Prince. 2. Eusebio Tornado. 3 Celine Princess (3-9-8) Wolvega (morgen. 18.45 uur): le koers: 1 Gataway Dakota, 2. Gaia Robel, 3. Gaudium B (3-10-9) 2e koers: 1 Gento Lelystad, 2. George Rijnstroom, 3. Go Go Buitenzorg(8-3- 1). 3c koers: 1. Goos Buitenzorg, 2. Fran- ka Tornado, 3. Flying Hope 1-2-4). 4e koers: 1. Gill Ludwig, 2. Gambler's Wish, 3. FrydayG (3-6-8). 5e koers: 1 Fulmar Jet, 2. First Bui tenzorg. 3. Called To Gain (3-10-9). 6e koers: 1. Floor Buitenzorg, 2. Esca- dron. 3. Dombo Boshoeve (5-3-2). 7e koers: 1. Excellent N, 2. Marino, 2. Fascinating Girl (8-10-13). 8e koers: 1 Duncan Crown, 2. Eagle G,3. Benza (6-8-9) 9e koers: 1Digitalis. 2. Delight Nobo, 3. Beloved Child (6-5-7). 10e koers: 1. Dimanche Severe. 2. Al leen 3. Danmark S 1 -7-8). Marina Klimova en Sergei Ponomarenko uit Moskou legden beslag op de wereldtitel ijsdansen. FOTO: f OAKLAND - Marion Krijgs man is bij het WK kunstrijden in Oakland in een vroegtijdig stadium uitgeschakeld. De ne gentien-jarige Groningse ein digde tijdens het eerste onder deel. de verplichte kür, met 14,5 punten op de 29ste plaats. De eerste 24 van de lijst kwali ficeerden zich voor de vrije kür. Olympisch kampioen en titel verdediger Kristi Yamaguchi voert na de openingsronde, die voor 33 procent meetelt in de eindscore, met 0.5 punten het klassement aan. Het Chinese talent Chen Lu (15) volgt haar concurrente op de voet (1.0). De Amerikaanse Nancy Kerri gan, winnaar van de zilveren medaille in Albertville, is der de met 1,5 punten. Europees kampioene Surya Bonaly uit Frankrijk, nummer vijf bij de Winterspelen, moet zich voorlopig tevreden stellen met de tiende positie (5.0). De ijsdansers Marina Klimova en Sergei Ponomarenko heb ben in stijl afscheid genomen van het amateurcircuit. Het gelouterde koppel uit Moskou veroverde in Oakland met gro-, te overmacht de wereldtitel. Na de verplichte kür werd zon dag ook de vrije oefening win nend afgesloten. f

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13