Heren openen met derby's TEAN favoriet voor de titel Indelingen TENNIS LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1992 PAG FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN De zaterdagse heren competitie wordt in de hoofd klasse geopend met een spekta kelstuk. In Voorschoten vindt -dan de 'revanche' plaats voor het duel om de districtsteamtitel van .vorig seizoen. Een massaal opgekomen publiek zag toen het tweede team van Fo- rescate in een bloedstollend gevecht zegevieren over het kop- team. Zaterdag 11 april krijgen Jan Mens en Erik-Paul van Weer- en de kans om met hun nieuwe teamleden, Bjprn Canter Vis- scher en Jan-Willem Elffers te la ten zien, dat het nipte 2-4 verlies op die warme zaterdag van toen een schoonheidsfoutje was. Aan de andere kant willen Bart Al- bers, Olivier Kist, Jelle Raap en Mark van der Schoor hun kampi oenschap prolongeren. Opnieuw spanning derhalve in Voorscho ten. Clubstrijd ook bij Unicum waar het vorig seizoen gepromoveerde 'ping-pongteam' met Hans de Roode, Ronald Rijsdorp, Karei en Peter van Schie en Johan Wessels het moet opnemen te gen de eerste formatie, bestaan de uit Arnold van der Capellen, Jan van Duijn, Ron Engel, Lode- wijk Kallenberg, Har Meijer en Peter van Paridon. Daar waar het eerste team meervoudig dis trictskampioen is en uit is op nieuw succes, zullen de 'reser ves' alle zeilen moeten bijzetten om zich te kunnen handhaven. Het eveneens gepromoveerde Casino, met Alexander Balk (van de zondag naar de zaterdag), Frans van der Berg, Bert Eisses, Hans Hinnen en Frank van Ma- strigt ontvangt bloemenstreek- genoot De Rijnkanters. De Rijns burgers verruilden kopman Jack Manuputty, die bij de zondag heren gaat spelen, met Marco Noort, terwijl Jaap van Delft, Dick Heemskerk en Jan Kuy- venhoven de 'blijvers' zijn. De Rijnstreek in de personen van Jan van de Bosch, Stefan Ver daasdonk, Valentijn Weber en Arie Wesseling, samen Artesia 1 vormend, opent in Koudekerk tegen de bollenstreek met als vertegenwoordiger Hillegom. Het laatstgenoemde team komt uit met de bekende namen, Roel Bosma, Wim van Eeden, Aeito Endema en Cornel Schrama. Indelingen district j zaterdagcompetitie. Hoofdklasse gemengd 1. Hillegomse TC 1; 2. renwijk 1; 3. Casino wijk 1; 4. Unicum 1; 5.! heimse TV 1; 6. Woubr 7. Boskoop 1; 8. TEAN 1. Hoofdklasse heren: 1. Unicum 2; 2, Unicu Casino Noordwijk 1; kanters 1; 5. Artesia 1: legomse TC 1; 7. Fore 8. Forescate2. sjm* Jan Mens: een nieuwe kans met de heren van Forescate 1 - LEIDEN - Districtskampioen TEAN gaat dit jaar niet alleen op nieuw voor het kampioenschap, maar ook voor een beter resultaat bij de nationale titelstrijd voor de kampioenen van de diverse distric ten. „Met hun B-ervaring kunnen Ton Bouwhuis en Lodewijk Koel man in zo'n eindronde goed mee", geeft de Alphense competitieleider Henk Hamming als commentaar. „Onze dames, Marjon Suyver en mijn vrouw Anita hebben het zwaar gehad. Maar wellicht, dat de ^komst van Joan Wiegman het een "en ander kan verlichten". Met de uit Emmen afkomstige B2-speel- ster is TEAN wederom de torenho ge favoriet. Het verschil tussen de overige ploegen mag als gering omschre ven worden. Vorm van de dag en teamgeest gaan bepalen wie na ze ven zaterdagen een klasse zal moeten afdalen. Hillegom verjong de het team door naast de ervaring van Gerard Koenders twee twinti gers op te stellen, Aeito Endema junior en Marco Wessels. Beide spelers hebben gemeen, dat zij het tweede lid in de familie zijn, die in het eerste team van de vereniging staat opgesteld. Aeito junior weet senior in het eerste herenteam op zaterdag, Marco heeft zus Petra in het vlaggeschip van de vereniging. De Merenwijk en het gepromo veerde Casino baarden vorig sei zoen opzien door met invallers als Herman van der Capellen, respec tievelijk het dubbel Piet Veentje- r/Anton-Will van Zoelen aan te tre den. De coach van de zondagfor matie van de Leidenaars is op nieuw in staat tot een dergelijke actie, het Noordwijkse konings koppel moet door blessures dit jaar afhaken. De Merenwijk doet het met het vertrouwwde trio Ineke van Ormondt, Trees van der Voort (alweer de tweede uit een gezin in een eerste team, dochter Nathalie speelt zondag 1) en Ton Poots, en voegt nieuwkomer Erik Dooye- weerdt toe. Casino treedt aan met Els Guyt, Renate en Lammie van de Bent, en de mannen Niels van Ederen (nieuw uit Brabant) en Piet Parlevliet. Naast het damesduo Annemiek Veerkamp en Lieske van der Laan, en de beide mannen Mare Los en Adrie Talakua komt Unicum met Iris Berghuis en Pieter Michielsen als nieuwe namen. Sassenheim heeft zich versterkt met broer en zus Arthur Volten en Cynthia Veer- man-Volten op de plaats van San- der Lagendijk, respectievelijk Fre- derique Kramer. Rob Jansen en Marian Dros blijven als steunpila ren. De Rijnstreek wordt in de zo genaamde gemengde hoofdklasse vertegenwoordigd door Boskoop en Woubrugge. Bij de boomkwe kers keerde Jüx*gen Schreuder te rug naast Jack Boot, Anneke Tam- ming en Ineke Windhorst. In het gepromoveerde Woubrugge conti nueert de technische commissie de succesvolle formatie. Barbara van Dullink, Ali Oudshoorn, Arjan Schreuder (geen familie van de Boskoper) en Hans Vinkesteyn tennissen ervoor. Herman van der Capelle: invaller....

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8