Jolanda Mens wil Europa in Tien jaar jeugd en ouders achter de vodden zitten" Klok vooruit eul' Het nieuwe nummer voor de juiste tijd. 06-8002 fl4 Dagen Gratig ~J CeidócSouumt nu ram Miljoenenfraude met kredieten bij banken zondag 02 00 uur Ik ga liever ,v naarde Huishoud- HEN/LEIDEN - Het is lluster duo, al tien jaar Veel jeugdleden en hun uit het district Leiden wie Geeske Booy en tte Schoonenwolf zijn. se precies doen, is min lekend, ook al was het al gedurende die tien de gezichtsbepaler van ïige winterjeugdcompe- n geheel Nederland. Bij veede lustrum stopt het il officieel met datgene, jarenlang met heel veel en plezier volbrachten: lugd en hun ouders ach- vodden zitten". Booy en Annette Schoon- vullen elkaar aan. Niet al- het gesprek in tenniscen- lieuwe Sloot over tien jaar eugdcompetitie, maar ook iken, die zij binnen dit voor and unieke jeugdgebeuren willigers (moesten) uitvoe- loskoopse Geeske zorgde specifieke aankleding van :nement, dat door Annette venhoven van een indeling meestal ludiek ingevuld mmaboek werd voorzien, ras nooit moeilijk", klinkt koor. „We zijn allebei geen at iemand vliegen wil afvan- dat wel zo geweest, dat t uiteraard nooit gelukt". De jeugdcompetitie, waarvan ppel op 29 maart 'afstand leeft er wel bij gevaren. chl Booy bepaalde het gezicht at ze 'haar' competitie mag n. Geen prijsuitreiking ging of de aankleding was door irzorgd. Op bijzondere zon dagen stond de competitie in het teken van een thema en dus waar de met Pasen de Haas rond. De Boskoopse was ook de geestelijk moeder van het 'zilveren ladder tje', een onderscheiding voor dat jeugdlid, dat in het voorbije sei zoen een opvallend grote progres sie had geboekt. Annette Schoonenwolf maakte als lid van de Commissie Geselecteerd Jeugdtennis de indeling en het bij behorende programmaboek. Via haar zeefdrukkerij werd die aan kleding prima geregeld. Maar Li berty zorgde ook voor een heuse rage in stickers en vaantjes onder de deelnemende jeugdspelers. De geestelijk moeder van de competi tie is de Zevenhovense niet. Het eerste jaar maakte het kersverse commissielid kennis met het idee van de districtsleraar, de negen seizoenen die volgden, behoeven geen nader betoog. De winteijeugdcompetitie en de kinderen, waarvan je volgens het onafscheidelijke tweetal „moet houden, wil je dit werk goed kun nen doen en ook lang kunnen vol houden", waren niet de enige ta ken van Geeske Booy en Annette Schoonenwolf. De Boskoopse leid de de voorrondes van de strijd om de districtsjeugdtitels bij Botesa in Bodegraven en op het Alphense TEAN, om in stijl af te sluiten met het prima verzorgen van de aan kleding op het jarenlange finale park, Hillegom. De Zevenhovens was hier de figuur achter de moe der van Rientje Booy, en de vorig jaar gestopte 'moeder van het dis trict', Hilda van den Haak. Voor het maken van een shirt met op druk '25 jaar district Leiden' draai de de moeder van Jacco (er is net als bij Booy en Van den Haak nau welijks een andere wijze denkbaar om in de jeugdcommissie te ko men dan als moeder van een ten nisspelend kind) haar hand trou wens ook niet om. Nieuw bloed „Stenen nemen een steeds grotere plek in", vertelt Annette Schoon enwolf over haar hobby buiten de sport. „Mineralen is eigenlijk het betere woord. Als ik met het dis trict ben gestopt, gaat daar alle tijd in. Mijn auto kun je straks altijd herkennen, want die hangt ge woon achterover". Geeske Booy blijft datgene wat groeit en bloeit trouw. Ook nu zij, en met haar hon derden vrienden, op die trieste dag in november afscheid heeft moeten nemen van haar grote Rien, zullen de boompjes op de kwekerij van junior haar aandacht blijven vragen. Samen zijn ze het roerend eens. „Na een aantal jaren moet er nieuw bloed komen, want je wordt gewoon minder alert". Aan een terugblik ontkomt het il luster tweetal niet. Rijnsburger Jan Siemerink en Paul Dogger, het teruggevallen talent, staan gegrift in de wisselbeker. A-speler Jorn Dankaart en Dennis van Scheppin gen, de vervanger van Boris Bec ker tijdens de laatste ECC-finale in Antwerpen, worden door Geeske Booy en Annette Schoonenwolf ge noemd. Leidse winnaars zijn Rob bert van Splunter en Rob Ubink, de broers, Bart en Martijn Krans, en bij de meisjes Margot van Over loop. De beste herinnering gaat uit naar de ouders. „Dat contact was vaak heel indringend", merkt Geeske Booy op. „Je krijgt zondag morgen om kwart voor negen een telefoontje. Dan heeft een kind wa terpokken of zo, en moet je toch maar meteen zo'n ouder bellen, dat hun kind moet invallen. Ze zien, dat je je best doet en dan is de me dewerking van de ouders groot. Die wisselwerking is misschien wel het meest positieve van de hele winterjeugdcompetitie". Schoonenwolf (rechts) en Geeske Booy:We zijn geen types om elkaar vliegen af te vangen FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN a n gaan we toch vermaarde RAI Hfiïi HUIS 1MLS INIERIEUR RAI Dagelijks 10-17 u rt t/m vr 3 april óók 19-22 uur. Qsprijs f 15.-. 's avonds f 10.- «s pendelbus volg borden Q RAI F foegangbiljetten bi/ NS Stations 0: RAI Nieuwslijn 020 -5043990 ".M -tXjZSX-. Jolanda Mens: grote progressie. VOORHOUT/LEIDEN - De grote progressie en de prima resultaten die Jolanda Mens de laatste maanden heeft ge boekt, zijn niet onopgemerkt gebleven. De Voorhoutse ten nisspeelster drong door tot de top-drie van de landelijke jeugdranglijst en mocht, op genomen in het nationale team meisjes tot en met veer tien jaar, de eerste internatio nale ervaring opdoen. Het district Leiden kon in de tach tigerjaren bogen op aansprekende resultaten van jeugdtalent. Jan Siemerink behaalde als veertienja rige de titel van Master en was te vens finalist bij het nationaal kam pioenschap. De Rijnsburger werd op een later tijdstip indoorkampi- oen van Nederland tot en met acht tien jaar. Kees-Jan Schuilenburg werd in 1990 zijn opvolger. Voor de Leiderdorper een unicum, omdat hij zes jaar eerder al de nationale buitentitel bij de 12-jarigen vero verde. De vrouwelijke evenknie is Heieen van den Berg. Toppresta ties bij de jeugd kregen een (voor lopige) climax met de hoofdprijs in het Nederlands Kampioenschap 1992 bij Dekker Warmond. Bondsteam De tegenwoordige stilte bij de Leidse districtsjeugd waar het na tionaal succes betreft, is inmiddels doorbroken door Jolanda Mens. Door een constante reeks van pres taties werkte de veertienjarige Voorhoutse zich op tot de eerste plaats op de landelijke Audi-rang- lijst, waarna opname in het natio nale bondsteam van haar leeftijd volgde. Het winnen van het eerste A-toernooi van het wintercircuit van de tennisbond was een belang- lorf bb. rijke mijlpaal. Met haar teamgeno ten Nathalie Hemmes, Carolyn van Rossum, Marie-Louise Oomen en Annette Oosters werd ze via een aantal trainingsweekends voorbe reid op de Europa Cup tot en met 14 jaar. De kwalifikatieronde in het Italiaanse Latina werd doorstaan. Net als het reeds bij de zestienjari gen meetrainende en -spelende su pertalent Chantal Reuter, bleef Leidse Jolanda Mens ongeslagen tegen de vertegenwoordigende ploegen van Italië en Denemar ken. Bij de eindstrijd in het Franse Lomme werd Nederland vierde. Voor haar prestaties en om de moeilijke weg omhoog naar de top te symboliseren, werd Jolanda Mens bij de prijsuitreiking van de winterjeugdcompetitie afgelopen seizoen onderscheiden met het 'zilveren laddertje'. In het daarop volgende Leidse toernooicircuit bleef de Voorhoutse ongeslagen. Zes Cl-zeges werden geboekt, waaronder die bij de districts en de evenementen van Lisse en Zee Duin. De LC-Masters 1992 kreeg met Jolanda Mens de terechte win nares. Eén erepalm wil de leerlinge van het Rijnlands Lyceum ko mend seizoen in ieder geval vero veren, het districtskampioenschap bij de meisjes tot en met veertien jaar. Afgelopen jaar werd die door een sterk spelende Judith Pieter- sen voor haar neus weggekaapt. Voor het overige richt de B2-speel- ster, die het ook op school uitste kend doet en daar zeker geen half werk wil leveren, zich eerst op de competitie in de vierde klasse bij De Boekhorst. Aansluitend zou Jo landa Mens haar mogelijkheden binnen Europa willen verkennen. De zomer landencups en andere internationale jeugdtoernooien, zoals die waarvan ze de afgelopen winter al in Parijs en Tarbes mocht proeven, staan op haar verlang lijstje. Voor de juiste tijd belt u voortaan 06-8002. Het tarief is 15 cent per oproep. Tot uw dienst, PTT Telecom. Een Duits gemeentewerker inspecteert de klokken op het 'Zeitfeld' in Düsseldorf Ook in Duitsland gaat de zomertijd weer in. FOTO: AP Klok vannacht uur vooruit DEN HAAG - Vannacht gaat in Nederland de zomertijd weer in. Om 02.00 uur wordt de klok een uur vooruitgezet naar 03.00 uur, waardoor de nacht een uur korter duurt. De zomertijd geldt tot zondag 27 september. In de meeste EG-landen geldt dezelfde zomertijdregeling. Alleen Groot-Brittannië en Ierland wijken gedeeltelijk af. Daar begint de zomertijd op dezelfde datum als hier maar is de afloop pas op zondag 25 oktober. >rdt geopend, heeft niet alleen 'gezellige' toeristische attracties. Mensen die en moment van bezinning, kunnen terecht in een speciaal paviljoen. Het ker- in de interkerkelijke opbouwcommissie Zoetermeer en de Haagse Gemeen- FOTO: FREDERIK COENRAAD Kohl wuift kritiek op gesprek Waldheim weg MUNCHEN - Bondskanselier Kohl van Duitsland heeft giste ren een ontmoeting gehad met de Oostenrijkse president Wald heim. De felle kritiek op de ontvangst van de internationaal geï- sdleerd staande Waldheim, wees hij van de hand. Kohl sprak Waldheim in ^lünchen op het vliegveld toen de Oostenrijkse president daar aankwam om een prijs in ontvangst te nemen die hem was toegekend door een conservatieve organisatie. Het was het eerste bezoek van Waldheim aan Duitsland sinds het Westen hem liet vallen nadat in 1986 bekend werd dat hij een nazi-verle den had. „Als bondskanselier maak ik zelf wel uit wie ik hier in München ontmoet", zei Kohl op de luchthaven kort voordat hij Waldheim sprak. In Bonn werd de ontmoeting omschreven als een onofficieel werkbezoek. woe- licht. d zal Nij- ns is 'heid extra •r dat £ver- ster van ie il- rach- rden. vart- :duc- •giti- Sommige mensen raken er maar door in de war. Het afstemmen van de klok op de zomertijd. Zo zei een radiopresentator of was het een discjockev? deze week dat hij verlangend uitkeek naar dit weekeinde, want zo veronderstelde hij, dan kan ik lekker lang uitslapen. Morgen komt hij er wel achter dat hij dan bedrogen uit komt, want de dag duurt een uur korter. Tot eind september moeten we wachten vooraleer we hem weer terugkrijgen. De klok nee, even niet die van Brezi, zie daarvoor pagina 3 moet een uur vooruit worden gezet vannacht. Uitgeslapen of niet: er blijft nog tijd genoeg over om dat dubbeldikke nummer van de Leidse Courant uit te krijgen. I Ik wil D de Leidse Courant 2 weken lang, gratis en vrijblijvend, ontvangen. O een proefabonnement van 5 weken. Ik hoef voor slechts 3 weken te betalen, t.w. f. 19,50. TH direct een definitief abonnement. De eerste 2 weken krijg ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen per: ID maand f. 27,00 (met automatische betaling) D kwartaal f. 82,80. Dhr/Mevr: Postcode/Plaats: ZOMERTIJD klok gaat (voor controle op bezorging) b,I 071-313677 Of deze bon opsturen in e open envelop - zonder pos naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag ZATERDAG 28 MAART 1992 32 PAGINA'S in vier katernen ficidóc Gouxont Uitgave Westerpers bv (maakt deel uit van Sijthoff Pers bv). Directeur-hoofdredacteur: J.W.C. Leune. 83ste jaargang no. 25300. Losse nummers 1,50. [VAN ROY c.s ADVOCATEN Rapenburg 55. 2311 GH Leiden. Tel (0711122362 eske Booy en Annette Schoonenwolf: LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1992 PAGINA 5 «>n dië deelde Bos- oubliek uit- .t een heuse der van het roepen par- ..Servische ?en feit is", de grootste uitgewerkt \t plan, dat •n grondge- »n, Serviërs jmen de af- ;i Brod om. geweervuur ij tientallen DEN HAAG - Diverse Nederlandse banken zijn voor en kele miljoenen guldens benadeeld door een fraude met consumptieve kredieten. Een woordvoerder van de Ne derlandse Vereniging van Banken (NVB) heeft dit giste ren bevestigd. De fraude kwam aan het licht toen een bank bij de aanvraag voor een consumptief krediet valse identiteitspapieren ontdekte bij de aanvrager. Al snel bleek dat deze praktijken op grote schaal bij minstens drie banken voorkwamen. Via tussenpersonen hebben de verdachten met behulp van buitenlandse paspoorten, ver valste arbeidsvergunningen en wcrknemersverklaringen honderden continue- en persoonlijke kredieten gekregen van 10.000 tot 15.000 gulden. Nadat het het geld was ont vangen. verdwenen de verdachten spoorloos. Het geld werd verdeeld tussen de opdrachtgever en de tussenper sonen. Volgens de NVB is de fraude inmiddels tot staan gebracht.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 5