Jerets schikt zich met pijn in het hart SPORT WCS wil stappen na schorsing Van der Laan 17 Piket aan leiding sma plotsklaps aan de schaatstop idzege voor 'Zwitser' Zulle »(Soivvcvnt E( geldstraffen oord en Ajax ZATERDAG 28 MAART 1992 ;RN - Detuchteommissievan de Europese voet- bond (UEFA) heeft gisteren Feyenoord en Ajax se geldstraffen opgelegd. De Rotterdammers nen een bedrag van ruim 25.000 gulden te beta- de Amsterdammers moeten meer dan 15.000 den overmaken naar Zwitserland. De KNVB •eg een boete van 2100 gulden. De tuchtcommis- van UEFA deelde in totaal voor een bedrag van 1,000 gulden aan geldstraffen uit. ^enoord, Ajax en de bond werden bestraft we- is vuurwerk op de tribunes en op het veld. Ajax ■eg bovendien een boete van 7000 gulden voor de - haalde poging meer dan tien man op de bank bij I Europese wedstrijd (tegen AA Gent op 18 art) te laten plaatsnemen. Finaleplaats Orhan Delibas SAN PELLEGRINO TER- ME - Orhan Delibas heeft voor de tweede maal in en kele weken de finale van een internationaal bok- stoernooi bereikt. Na zijn winst in de strijd om de Che mie Pokal in Halle (Dui) be reikte de Arnhemse zwaar- welter de finale van het olympisch kwalificatietoer nooi in San Pellegrino Ter- me. In de halve finales ver sloeg hij de Engelsman Ro bin Reid op punten (5-1). Vlotte start Jos Bongers GRUBBENVORST - Met een vliegende start is Jos Bongers gisteren begonnen aan de Europese titelstrijd bandstoten in Grub- benvorst In vijftig minuten rekende hij met 2-0 (50-2 50-4) af met de Belg Fhilip Deraes, die zich verder in de verliezersronde mag bewijzen. Bongers deelde met een serie van 38 in de eerste beurt meteen een dreun uit, zoals hij dat zelf noemde. Deraes is voor hem een vervelende tegenstander, omdat de Belg zelfs over ogenschijnlijk makkelijke stoot- beelden langdurig nadenkt. „Zo iemand mag je nooit in zijn spel laten komen. Onbe wust ga je je dan ergeren aan de irritante speelwijze. Ik heb praktisch niets van hem gezien en zoveel mogelijk naar links, rechts en andere tafels gekeken". EINDHOVEN - Jeroen Piket heeft gisteren alleen de leiding genomen in de nationale titelstrijd schaken. De ti telverdediger nam in Eindhoven in de negende ronde genoegen met re mise tegen Friso Nijboer. Concurrent Van der Wiel brak zijn partij in min dere stand af tegen Gen na Sosonko. Piket had wit tegen Nijboer. maar speelde desondanks zeer behoed zaam. Hij verwierf in het vroege mid denspel licht overwicht, maar weiger de een alles of niets poging te onder nemen. Na dertig zetten ging hij in op het remise-aanbod van Nijboer. De zwartspeler verdiende het halve punt. Eerste zege van handballers INNSBRUCK - De Nederlandse handballers hebben gisteren in Innsbruck de eerste overwin ning tijdens het WK kwalificatie toernooi behaald. Oranje ver sloeg Polen met 25-23 en eindig de in Groep 1 van de hoofdronde op de voorlaatste en vijfde plaats met drie punten. De nationale formatie vergaarde weliswaar evenveel punten als Israël, dat met 20-15 verloor van IJsland, maar het betere doelsaldo van de Israëli's was doorslaggevend. Nederland speelt zondag in Bad Vöslau om de negende plaats. NSTAAL pj mij is het over zes weken afge lopen, met Berry moeten ze tenslotte nog een paar jaar ver der. Aan dat belang moet PSV vooral denken". Toch geeft Gerets wel toe dat hij dezer dagen, zes duels voor het nagenoeg zekere kampi oenschap van de club die hij vanaf '84 heeft gediend, wordt verteerd door tegenstrijdige gevoelens. ..Reëel bekeken is dit voor PSV de beste oplos sing", herhaalt hij, „maar het doet mij, als sportman, toch wel pijn. Je hoopt toch op een ander afscheid, als actief ■speler. Ik zal misschien nog wel een wedstrijdje spelen, maar in feite is het nu al over. Toch jammer", vindt Gerets, die onmiddellijk aangeeft dat de pijn redelijk is te verdragen. „Ik kan het nu relativeren, be ter tenminste dan vorig sei zoen. Toen was ik nog te veel voetballer en kon ik nog niet stoppen. Nu weet ik voor me zelf dat m'n tijd is gekomen, dat ik niet verder moet gaan. Ik wil het niet meemaken )HOVEN - Op weg het trainingsveld nen de spelers van deze week op de Ikamerdeur een pos- an Feyenoord tegen, otterdam se club zal ?t zomaar hebben ge en. De aanwezigheid - Je prent heeft met het Iji >p morgen ongetwij- een psychologische ding. Aan Eric Ge- al de foto echter nau- ks zijn besteed. Hij de Rotterdammers hangen, maar meer liet. Gerets beleeft de sing van de competi- inaf de bank, zijn da- n Eindhoven zijn ge- Het ambacht van r, het volgend sei- _in de praktijk ge- sSt bij FC Luik, roept v00rbli gelopen te worden door O J r- toneens die vnftien of twintig Ier ets is tegenwoordig suaa le man in Eindhoven. ÉÉ>ed overleg" werd een reken geleden in de aan- aar de wedstrijd in en te nendam besloten dat de veteraan het veld zou 1. Zijn carrière als speler ch ten einde, hij was ge- ïrd geweest; een mooie nheid om Berry van ilvast aan de positie op de defensie te laten en. „Voor de club is dit oeste". zegt Gerets in lere bewoordingen. „Voor jongens die vijftien of twintig jaar jonger zijn". De terugblik op ruim zeven jaar PSV is er een met voldoe ning en dankbaarheid. Hij is er kind aan huis geworden, werd er in '84 „uitstekend opgevan gen" na een jaar MW, waar hij zich weliswaar thuis voelde maar nog steeds de beruchte omkoopaffaire bij Standard Luik met zich meedroeg. Tromf Gerets werd een onderdeel van een unieke verzameling PSVers, die het ene na het an dere succes binnensleepte. Eric Gerets. „Het doet toch wel pijn". Met als onbetwist hoogtepunt het winnen van de Europa Cup voor landskampioenen in 1988. „Het mooiste moment in mijn carrière", noemt hij die triomf nu. Dat het daarna ondanks een aanhoudende reeks land stitels sportief bergafwaarts is gegaan verdriet hem niet zo zeer; Gerets beschouwt die te rugval als niet meer dan lo gisch. „We zijn na de finale in Stuttgart natuurlijk drie grote spelers kwijtgeraakt. Jongens als Koeman, Nielsen en Gill- haus waren niet zomaar te ver vangen. Dat is een groot ver lies geweest, net als later het vetrek van een Lerby. Het kost tijd om de verkoop van dat soort spelers te compenseren". FOTO Toch wil hij van echt mindere tijden niet weten. „PSV is toch redelijk op niveau gebleven". Het maakt dat hij PSV als zijn club beschouwt Ondanks de soms ruzie-achtige sfeer die de selectie regelmatig kenmerkt Zelf heeft hij nooit publieke lijk aan interne twisten deelge nomen. Het verbaast hem dan ook dat anderen wel met mod der gooiden richting ploegge noten of technische staf. Hij werd er soms gek van „Op een gegeven moment was er altijd wel wat. Dan spraken we na een bepaald voorval weer met z'n allen af dat we de boel binnen vier muren zou den houden, maar dan klapte er na een week weer iemand uit de school. Stond er weer een rotverhaal in de kranten. Daar ben ik wel eens moe van geworden. Zelf deed ik er niet aan mee. Stoor ik me ergens aan, dan zeg ik daar wat van, maar ik hou dat soort zaken binnenskamers. Dat is mijn plicht als aanvoerder". Ongepast Hij vindt het bovendien onge past te spugen in de bron waar hij uit drinkt. „Omdat ik hier altijd meer dan correct ben be handeld." Als het aan PSV had gelegen, zou dat ook de ko mende jaren het geval zijn ge weest. Gerets kon blijven in Eindhoven, waar de leiding van de club een functie in de technische staf voor hem in ge dachten had. De Belg zag er van af, zij het dat het hem de nodige hoofd brekens kostte ..Het was een moeilijke beslissing. Ik wilde graag blijven, maar had als wens dat ik als trainer dicht bij het eerste elftal zou zitten. Die zekerheid konden ze me niet geven, ook niet op termijn. Dat is niemand kwalijk te nemen. Arnesen is er ook nog en die heeft laten zien het vak in de vingers te hebben, daarnaast loopt Stevens hier ook nog rond. Die heeft zijn waarde in de laatste weken ook genoeg bewezen. Ik begrijp heel goed dat het bestuur die twee niet kan passeren voor een oud speler die als trainern net komt kijken." En dus ligt zijn toekomst in Luik, de stad die hem zo na aan het hart ligt, waar hij elf seizoenen voor Standard speelde, maar waar hij volgend seizoen de sterke man is bij de concurrent, de gelijknamige FC. „Ik heb er zin in", zegt Ge rets, die zich al beetje bij beetje aan het inwerken is bij FC Luik. dat momenteel in ernstig degradatiegevaar verkeert en onlangs trainer Robert Wasei- ge voortijdig op straat zette. „Het is te hopen dat ze het red den, want het is natuurlijk aantrekkelijker werken in de eerste klasse dan een niveau lager", weet Gerets, die mo menteel zelf al met het vol gend seizoen bezig is. ..Het voordeel is dat ik al geruime tijd weet dat ik straks in Luik zal werken. Kan ik me nu al oriënteren. Ik bekijk spelers, regel het trainingskamp en al lerlei andere dingen. Des te eerder zijn we klaar voor het nieuwe seizoen". Of hij als trainer net zo succes vol zal zijn als in zijn carri'ere als speler, weet hij niet. „Voor mezelf heb ik besloten een paar jaar te gaan ruiken aan dit werk. Misschien ligt het me. misschien niet. Ik heb het ge voel dat dit wel wat voor me is. Hij is in dat geval niet van plan zijn leven als trainer louter in België te slijten. Hij heeft de ambitie verder te kijken en volgt om die reden ook een trainerscursus „Dan kan ik tenminste in het buitenland werken als ze me vragen." Bij voorbeeld door PSV. ..Bijvoor beeld, ja", glimlacht hij. |ldkamp ligt uitgeput op de bank na zijn race op de 5000 meter. Rintje Ritsma ite een jaar geleden nog bijprogramma. Tijdens et: Ojvereldbekerwedstrijden seizoen in Butte de Fries voor aanvang schaatsshow opdraven, gisteren bijkans on- open ik- Om half acht 's och- cirkelden de eerste lers over de piste van ;h Altitude Center in de ^^paanse staat Montana, ^■voerde het drietal Ne- ^HBse schaatsers aan dat ^^Tkilometer tijdens de we- cerfinale beheerste, bijprogramma meer. ij derde werd bij het EK le bij het WK is RR 'top >ill'. De 21-jarige schaat ser uit Lemmer noteerde 7.03,98. Exact een jaar geleden maakte hij zijn entree in de in- ternatonale schaatswereld door bij de wereldbekerfinale in Inzeil op de 1500 meter als derde te eindigen. De beste prestatie van de neve lige dag werd geleverd door Yasunori Miyabe, die op de 500 meter 36,66 klokte. Daarmee bevestigde de Japanner, dat de op 1679 meter boven de zee spiegel gelegen baan in Butte voor de kortste afstanden een van de beste ter wereld is. Op de vijf kilometer eindigden Falko Zandstra als tweede en Thomas Bos als derde. Bart Veldkamp, kansrijkste Neder lander voor de wereldbeker op de langste afstand, ging af. Net als Geir Karlstad en Johann Olav Koss. Alleen trof het lot de Noren in mindere mate. Met alleen de finale over tien kilometer nog te gaan voert Karlstad de rangschikking aan met tien punten voorsprong op Koss en dertien op Veldkamp. Op de eerste dag van de finale viel de enige echte beslssing op de 1000 meter. Na de tweee dagzege van Yasunori Miyabe (1.15,81)mag de in Butte afwe zige Igor Zjelezovski zich voor de tweede achtereenvolgende keer winnaar van de wereldbe ker noemen. Afgezien van „Al- bertville" won Zjelezovski elke 1000 meter. Hij incasseert een bedrag van 5250 dollar. DEN HAAG - Het bestuur van de Vereniging Van Contractspelers (WCS) beraadt zich komende week op nadere stappen naar aanleiding van de schorsing van Harry van der Laan. De spits van FC Den Haag kreeg gisteren van de beroepscommissie van de KNVB te horen dat hij zes in plaats van de eerder door de tuchtcom- missie opgelegde vijf wed strijden schorsing moet uitzitten. De straf werd bepaald na het zien van tv-beelden van het duel FC Groningen-FC Den Haag, waarin Van der Laan met zijn schoen op het hoofd van tegenstander Van Duren was beland. „Dit is de druppel", liet WCS- baas Karei Jansen gisteren verontwaardigd weten „Voor deze extreme straf en de ver meerdering hebben wij totaal geen begrip en we zullen onze juristen laten uitzoeken wat we verder kunnen doen. 't Gaat ons vooral om het princi pe van het gebruik van tv-beel den. Het feit dat de straf door de commissie van beroep (die volgende week het besluit zal motiveren, red.) zelfs nog een wedstrijd is verhoogd, zegt iets over de mentaliteit van de rechters bij de KNVB. Het is ons ook al langer een doorn in het oog dat zij kennelijk zelf de richtlijnen voor straffen bepa len. Terwijl die vastgelegd be horen te worden door de alge mene vergadering betaald voetbal". Dupe Karei Jansen, die donderdag bij de beroepscommissie fel van leer was getrokken tegen het gebruik van lokaal) aange leverde tv-beelden en het 'overrulen' van de scheids rechter, verwerpt de gedachte dat Van der Laan de dupe is ge worden van de strijd die de WCS voert tegen de KNVB. „Het zou heel erg goedkoop zijn om dat te denken", aldus Jansen. Ook bestuurslid Loek van Driel van FC Den Haag wijst zo'n suggestie af. „De commissie zal te goeder trouw hebben gehandeld", meent hij. Volgens Van Driel is de rol van FC Den Haag in de kwestie Van der Laan nu uitgespeeld. „Als club hebben wij gedaan wat we konden. Het lijkt me niet dat wij degenen moeten zijn die eventueel in de rich ting van de burgerrechter moeten stappen. Aan de zaak met BW Den Bosch (bekerfi nale tegen Feyenoord, red.) hebben we kunnen zien hoe dat kan uitpakken". Van Driel waakt ervoor met FC Den Haag alleen ten strijde te trekken in de oorlog tegen de tv-beelden. „Dan zal altijd het verband worden gelegd met de zaak van Van der Laan. Het is niet zinvol als wij dit over het hoofd van Van der Laan gaan uitvechten. Maar in totaliteit moet het in de komende alge mene vergadering van de KNVB maar eens aan de kaak worden gesteld. Want wij zijn beslist niet de enige club die er problemen mee heeft. En het loopt nu echt de spuigaten uit", aldus Van Driel. die Harry van der Laan wil vrijlaten in zijn beslissing om met de WCS een eventueel „proef proces" te laten aanspannen Advocaat Van Minnen, die donderdag zowel Van der Laan als Houtman (wel met succes) verdedigde, vindt het niet raadzaam de burgerrechter in te schakelen. „Een vuistregel in dergelijke gevallen is dat die rechter op een krukje gaat staan en de stukken doorleest. Als hij niet van verbazing van het krukje valt, zal hij weinig aanleiding hebben een uit spraak te doen". Ziek topscorer Van der Laan werd door FC Den Haag gisteren telefonisch („Zit je?") op de hoogte gebracht van de verbijsterende beslissing van de beroepscommissie. „Ik had vrijspraak verwacht. Nu er zelfs nog een wedstrijd aan is toegevoegd, weet ik niet goed raad met de situatie", aldus de veroordeelde. „Ik blijf over SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 19.26 uur: Sportpanora- ma. 23.18 uur: NK schaken Nederland 3, 17.00 uur: Studio Sport met WK kunstrijden in Oakland, vnje kür paren; wielrennen, E 3-prijs Harel- beke en het Cnterium International. 22.15 uur: Studio Sport met onder meer betaald voetbal: boksen, super- vedergewicht RegilioTuur-Calvin Groo ve; wielrennen, Ronde van Drenthe; bil jarten, EK bandstoten. BRT 1,22.30 uur: Sport BRT 2, 15.30 uur: Wielrennen, recht streeks verslag van de E 3-prijs Harel- BBC 1.13.15 uur: Grandstand met WK kunstrijden, vrije kür mannen; voetbal, terugblik EK; paardekoersen op Ascot, ijshockey, play offs. rugby. Bradford Northern-Wigan. 18.45 uur: Big Break, spelprogramma met snookerspelers. Duitsland 113.45 uur: Sport extra met WK kunstrijden, kür voor mannen en verplichte kür ijsdansen, 17.55 uur: Sportschau, 23.03 uur: Sport extra met WK dansen. Duitsland 2, 22.15 uur: Das aktuelle Sport-Studio met onder meer Bundesli- ga voetbal en WK kunstrijden. Duitsland 3,15.00 uur: Sport. Super Channel. 14.00 uur: Sport. 16.00 uur: Sportspecial. 23.00 uur: Hang loose Sportnet. 08 00 uur: Sport Eurosport. 09.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2,12.02 uur: Voetbal plus Nederland 3. 15.00 uur: Studio Sport met WK kunstrijden in Oakland, korte kür vrouwen; EK biljarten in Grubben- vorst, 17.42 uur: voetbal, rechtstreeks verslag competitiewedstrijd PSV-Feye- noord RTL 4, 12.00 uur: Grand Prix motoren, rechtstreeks verslag GP voor motoren in Japan op circuit van Suzuka. 17.00 uur: Match 20.00 uur: Match voetbal BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag. 19.45 uur: Sportweekend. BBC 1. 17.50 uur: WK kunstrijden in Oakland, vrije kur ijsdansen BBC 2, 18.00 uur: Rugby special, Or- reli-Gloucester. Duitsland 1, 15.05 uur: Tele-Fussbali. 15.20 uur: Sport extra met motorsport, Grand Prix van Japan voor 125 en 250 cc motoren; ijshockey, tweede finale play offs. 18.10 uur: Sportschau Duitsland 2.14.15 uur: Sport extra met WK kunstrijden in Oakland, verplichte kür ijsdansen, 17.10 uur: Die Sport-re- portage met onder meer Bundesliga voetbal, handbal en ijshockey. Super Channel, 16.00 uur: Sport, 16.30 uur: Hang loose Sportnet, 07.30 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport MAANDAG BBC 2.17.00 uur: WK kunstrijden Duitsland 112.55 uur: WK kunstrijden, kur voor vrouwen Duitsland 2.14.10 uur: Sport extra met WK kunstrijden. Sportnet. 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Vandaag Graafschap-SW Dordrecht MW-Wilem II Morgen PSV-Feyenoord RKC-Volendam Groningen-Vitesse FC Utrecht-VW FC Twente-FC Den Haag Sparta-Ajax EERSTE DIVISIE Vandaag Den Bosch-Haarlem Wageningen-FC Zwolle NEC-Heracles RBC-Heerenveen Emmen-Veendam Cambuur L-Helmond Sport Zeeland-TOP Telstar-GA Eagles Morgen Excelsior-Eindhoven AZ-NAC tuigd van mijn onschuld", ver volgt Van der Laan, die (na eerder het vermoeden van een hetze tegen FC Den Haag te hebben uitgesproken) verder commentaar voor zich wil hou den. Op de vraag of hij zich 'ziek' of'doodziek' voelt, meldt Van der Laan, die bij handha ving van FC Den Haag zelfs de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie moet missen; „Ik voel me ongeneeslijk ziek". Ook over de rol van FC Gronin gen doet Van der Laan er liever het zwijgen toe. Tegenover de commissie van beroep ver klaarde hij dat de reacties van de Groningers na het incident stuk voor stuk mild en begrip vol waren. „Ik heb direct na af loop bij Hans Westerhof geïn formeerd en die zei dat het een ongelukje was", aldus Van der Laan, die voor zijn transfer naar Feyenoord ook in onder handeling is geweest met FC Groningen, tegen de drie cqm- missieleden. Later kwamen slachtoffer Van Duren en zijn ploeggenoot Holband toch met belastende verklaringen. Op papier, want de als getuige op geroepen Van Duren kwam donderdag niet opdagen in Zeist. „De manier waarop FC Groningen zich met de zaak heeft bemoeid, geeft geen pas", meent bestuurslid Van Driel. „Holband stond er, zo blijkt uit de tv-beelden, niet eens in de buurt. De rol van FC Groningen is zeer bevreem dend. Op z'n zachtst uitge drukt. dan". KOERSEN DEN HAAG - Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen aanvang 13.30 uur) luiden; lc koers: 1. Kentucky. 2. Royal Lake. 3. Countach (7-1-3) 2e koers: 1 Fantome De Lucia. 2 Fjo- han Brach. 3 Ravel Tempo (5-7-3) 3e koers 1You Sure. 2. Vagelv Raap horst. 3 Knaapje 8-5-1 4e koers. 1 Meadow Wingfield. 2. Fa raway. 3 Dwight Marshall (8-4-5) 5e koers: 1. Swordstick, 2 Gadiraan, 3. QucenofLao's(4-l-2) 6e koers: 1. Sweetlife Hanover, 2. Ever Buitenzorg. 3. Condor Guapa (11-8-4) 7e koers: 1 Nick Holï. 2. Everest Montana. 3 Fando Buitenhof11-9-2) 8e koers: 1. Silver Dream. 2. Free For All.3 NinncsSilvcra(5-4-7) 9c koers 1 Gova Robel. 2. Festing Boy. 3. Fastbov H (6-3-5) 10e koers: 1 Fastwin L. 2 Express Crown, 3. Gideon Uithuizen (7-1-8) For tuna krijgt loon van de angst SITTARD - Fortuna heeft gis teravond in de derby tegen Roda JC het loon van de angst gekregen. De degradatiekan didaat verloor voor 7000 toe schouwers met 0-1 van de sub topper. Invaller Ajah hield in de 45ste minuut de kansen van Roda op Europees voetbal in stand. Fortuna begon uiterst voorzichtig aan het thuisdüel, vorig seizoen door de ploeg uit Kerkrade eveneens met 1-0 ge wonnen. Het team van trainer Kessler gokte op 0-0 en liet het initiatief aan Roda. De bezoe kers wisten zich echter geen raad met het vele balbezit. DE MAR - Een met sappig Brabants ging met de eindzege haal in de Catalaanse [een Limburger met een gisteren met de dag- lex Zulle liet zich in de 176 kilometer van Ca- kaar Lloret de Mar niet len. Adje Wijnands was vinderige boulevard de dn de massaspurt, is eerstejaarsprof. In (van het Spaanse Once let modale jaarsalaris ie miljoen peseta's (60 pe Zwitser uit Will bij Tallen heeft een Neder- moeder uit Steenber- i brengt jaarlijks drie we ken door in Brabant. Hij spreekt vloeiend Brabants. Vorig seizoen won hij als ama teur de Wilhelm Teil klassie ker. Bij Once debuteerde hij in de Siciliaanse Week Hij dwong Moreno Argentin tot het uiterste. De Italiaanse mil jonair kon de Zwitser slechts via bonificaties van de eindze ge afhouden. Op de slotdag van de Catalaanse Week was hij waakzaam en kwam zijn overwinning niet in gevaar. Mathieu Hermans blijkt don derdag bij een valpartij in de vierde etappe van de Catalaan se wielerweek een scheurtje in het bot van zijn onderarm te hebben opgelopen. Daardoor is hij zeker drie weken uitge schakeld. De Nederlandse sprinter, in dienst bij de ploeg Lotus-Festina, kwam bij de verzorging ten val. maar ver volgde de rit over 209 kilome ter van Seo de Urgell naar Se- gur de Calafell. Bij onderzoek in een plaatselijk ziekenhuis kwam het botscheurtje aan het licht. Hermans heeft de KNWU ge vraagd te bemiddelen in het al twee jaar slepend conflict met zijn ex-werkgever Orbea. Her mans eist 50 miljoen peseta's (1 miljoen gulden) van zijn voormalige sponsor. Het gaat om nabetalingen van de sei zoenen 1988 en 1989. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Grubbenvors' 1e ronde: Grethen (Lux)-Puigvert (Fra) 2-0 (50-41 50-34), Caudron (Bel)-Klljn (Ned) 2-0 (50-17 50-29) PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m 1 Royal Doughboy (J. van Doyeweerdjr2.37.7-1 18,4,2 Sky Wonder. 3 Fine Hazelaar Niet gestart Deieazar Fib ber Toto winnend 2.10 plaats 1.70 8.30 2,90 koppel 19,50 tno.189,00 2e koers, 2000 m: 1. Gemma Brasil (B Schwarz) 2.38.7 -1 19,4. 2. Fight For Amor. 3. Gamy R Niet gestart Avas Maybe Toto: win nend 2,20 plaats 1,40 1,50 1,60 koppel 7,60 trio 55,00. 3e koers, 2440 m 1 Gibraltar (H Schhonho- ven) 3.17.-1 -1 20.9.2 Grand Videau, 3 Gold- speed S Niet gestart: Eager Hanover Toto winnend 16.50 plaats 5,50 2,40 koppel 40.50 trio 423.10 4e koers. 2000 m 1 Gala Elle Boko (F van Klaveren) 2.39,3 1 19.7,2 First Class. 3 Fly- tron Ashton Niet gestart Fastwin II Toto winnend 3,00 plaats 1.60 1.30 koppel 6.10 trio 58,00. 5e koers. 2900 m 1 Frizbie Gerron (A de Wrede) 3 52,5 - 1 20,2, 2 Nu Gazeau, 3 Emi nence Toto: winnend 3,00 plaats 1,60 7,50 koppel 9,00 trio 141,20 6e koers, 1609 m: 1 Flair Alone (A Suyker- buyk) 2 05,3- 1.17.9, 2. Happy John, 3 Otto Gerdasmtnde. Niet gestart Adelena Lobell. Toto winnend 2,50 plaats 1,20 1,90 1,80 kop pel 11,20 trio 99.80 7e koers. 2000 m I Flash Belwm (M. Bouw huis) 2 42,8 - 1.21.4, 2 Gucci Europa. 3 First Petmc Toto winnend 7.50 plaats 2.00 2,00 2.50 koppel nend 32.70 8e koers. 2000 i delaar) 2 36.9 - Niet gestart Car 2.20 Dubbel v n: 1 David Morgan (F Han- 1.18.5, 2 Briesly. 3 Yorky ma Flight. DEIeazar Belwin ,70 plaats 1,40 2,30 koppel 3,70 trio 94,50 9e koers, 2000 m 1 Dagobert Duck (F Wes- terveld) 2.37,7 - 1.18,9, 2 Danmark S, 3. Tre vor Lobell Toto: winnend 4,20 plaats 2,10 2.10 3,30 koppel 10,20 trio 152,50. 10e koers, 1609 m 1 Daan S (W Strooper) 2 03.4 - 1 16,7, 2 Meadowbranch Derby. 3 EarbyAlf Niet gestart Sunbird Tribute Toto winnend 2,60 plaats 2,80 4,50 koppel 25.60 tno 93.60 Omzet 175.512 SCHAATSEN Butte Wereldbeker finale, mannen. 500 meter 1 Yasunori Miyabe (Jap) 36,66 (baanrecord). 2 Jansen (VSt) 37.19. 3. Yuki (Jap) 37,24. 4 Toshiyuki Kuroiwa (Jap) 37,42, 5 Thometz (VSt) en Fujimoto (Jap) 37,68. 7 Thibault (Can) 37.84. 8. Adeberg (Dui) 37,97 9 Cruikshank (VSt) 38.06.'10 Kelly (Can) 38,08,11. Besteman (VSt) 38,10,12 Van Vel de (Ned) 38,21 Stand wereldbeker: 1Jansen 182 punten, 2 Toshiyuki Kuroiwa 154. 3 Yasunori Miyabe 152. 4 Mey (Du.) 144. 5 Van Velde en Zjele zovski (GOS) 109. 7 Fujimoto 93, 8 Goloe- bev (GOS) 88.9 Thometz 82.10 Thibault 80 1000 meter 1 Yasunori Miyabe 1 15.81. 2 Fujimoto 1 16.18. 3 Thometz 1.16.25. 4 Jan sen 1 16.42. 5 Flaim (St) 1 16.59. 6 Thibault 1 16,70, 7 Adeberg 1 16.80. 8 Besteman 1.16.99. 9. Van Velde 1 17,34. 10 Zmke (Dui) 1.17,37, 11. Kelly 1 17,94, 12 Toshiyuk' Ku roiwa 1.18.43. Eindstand wereldbeker: 1 Zjelezovski (GOS) 100 punten, 2. Toshuyuki Kuroiwa 97, 3 Yasunori Miyabe 814 Jansen 78, 5 Flaim 77. 6 Van Velde 71. 7 Thometz 70. 8 Zinke 63. 9 Adeberg 60. 10 Fu|imoto 49. 11 Thi bault 48,12 Besteman 42 Overige Nederlan ders 19 Loef 22.23 Zandstra 14 5000 m: 1 Ritsma (Ned) 7 03.98. 2 Zandstra (Ned) 7 04,513 Bos (Ned) 7 06.97. 4 Karl stad (Noo) 7 08.03 5 Sato (Jap) 7 08.33. 6 Radke (Pol) 709,36. 7 Johansen (Noo) 7 09.96 8 Troger (Dui) 7 10,30, 9 Dittnch (Dui) 7 10,30. 10 Koss (Noo) 7 10,52 11 Bengtsson (Zwe) 7 12,17, 12 Hadschieft (Oos) 7.13.28,13 Veldkamp (Ned) 7 16,80 Stand wereldbeker: 1 Karlstad 110 punten, 2 Koss 100. 3 Veldkamp 97. 4 Zandstra 94, 5 Bos 83. 6 Sato 71, 7 Bengtsson 64, 8 Hadschieff en Troger 62. 10. Radke (Pol) 51. 11 Ritsma, Wanek (VSt) en Jeklic (Dui) 47 SCHAKEN Eindt i NK 9e ronde: Sosonko-Van der Wiel afg Knop- pert-Cifuentes afg Van Mil-Klarenbeek 1 2- 1/2, Bosboom Brenninkmeijer 1-0. Piket-Ni|- boer 1/2-1/2, Kui|f-Van der Sterren 0-1 Stand 1 Piket 6 1/2 punt. 2 Van der Wiel 6 1 afg 3 Nijboer 5 1/2. 4 Sosonko 5 1 afg 5 O- tuentes 4 1/2+ 1 afg 6 Van der Sterren 4 1/2,7 Bosboom, Klarenbeek 4. 9 Brennink meijer, Van Mil 3 1/2,11 Kuijt 3.12 Knoppen Aruba. Internationaal toernooi, zevende ronde: Judit Polgar (Hon)-Sax (Hon) 1 -0. Km dermann (Dui)-Szofia Polgar (Hon) 1 -0. Plies- ter (Ned)-Granda Zumga (Per) 0-1 Psakhis (Isr)-Gulko (VSt) 1/2-1/2. Benkoe (VSt)-Zsuz- sa Polgar (Hon) 12-12 Achtste ronde Zsuz- sa Poigar-Psakhis 0-1. Gulko-Judit Polgar 0- 1, Piiester-Kindermann 0-1 Zsofia Polgar Benko 1-0. Zumga Sax 12-12 Stand t Psakhis 7 punten. 2 Judit Polgar 6 1/2, 3 Zsuzsa Polgar. Kindermann 5 1.2. 5 Gulko 4 1/2,6 Sax 4, 7 Zsofia Polgar 3 1/2, 8 Zumga 21/2,9 Benko 1.10 PliesterO TENNIS Davis Cup, wereldgroep, kwartfinales. Lund. Zweden-Australie 2-0 Gustatsson-Ma sur 7-5 6-4 6-4, Edberg-Fromberg 6-3 6-2 6-3 Nimes Frankri|k-Zwitserland 0-1 Boetsch 6-36-7 4-66-7 Fort Myers: Verenigde WIELRENNEN Catalaanse Week. 5e elappe 1 Wi|nands (Ned) 176 km in 4 33.24 2 Baldato (Ita), 3 Moreels (Bel). 4 Colotti (Ita). 5 Alcala (Me*). 6 Gutierrez (Spa), 7 Iglesias (Spa). 8 Gaston (Spa), 9 Marc Siemons (Ned). 10 Capelle (Fra), Ne derlanders 14 De Koning, 19 Theunisse, 20 Breukink. 30 Bouwmans. 33 Knuvers. 46 Lubberdmg, 57 Van Aert, 80 Van der Pas. 83 Jan Siemons Eindklassement 1 Zulle (Zwi) 23 32 05, 2 Gaston 3 Alcala 4 Breu kink 5 Bouwmans, 6 Moreels 0 05, 7 Roche (Ier). 8 Oeigado (Spa) 0 07. 9 Miliar (Scht 10 Pedrero (Spal 0 31Nederiande-s 36 De Koning 1 59 47 Theumsse 2 45. 49 Van Aert. 77 Knuvers 5 54, 78 Mare Siemons 6 02, 79 W.jands

Leidse Courant | 1992 | | pagina 29