illeybalsysteem nu finitief gesneuveld Nederlandse ploegen strijden om eindzege OLYMPISCH Ijkenbroekvan In op andere speler/coach «jn oud-Oranje SPORT 17 Televisie centraal beroepszaken voetbal Mjdóc 6otnxmt ^nkenstein leidt igoslavië-Engeland i|S - De Nederlander John Blanken- .(al in de eerste ronde van het toernooi |t Europees kampioenschap voetbal, 10 juni in Zweden begint, de ont- Joegoslavië-Engeland leiden. De jden van Nederland worden gearbi- jdoor: Bo Karlsson (Zwe) Nederland- nd), Jose Rosa dos Santos (Por) (Ne- J-GOS) en Pier Luigi Pairetto (Ita) and-Duitsland. De UEFA, die giste- hijst van scheidsrechters voor de eer- ,de bekend maakte, wees de Rus Spirin aan voor de openingswed- Zweden-Frankrijk in Stockholm. JSe halve finales en de eindstrijd zal Xuze gemaakt worden uit Bruno Gal- ■i), Tulio Lanese (Ita) en Emilio Sori- idren (Spa). VRIJDAG 27 MAART 1992 Zjelezovski niet in finale BUTTE Igor Zjelezovski ont breekt bij de wereldbekerfinale schaatsen die dit weekeinde in Butte wordt gehouden. Aan de wedstrijden doen in het geheel geen deelnemers uit het Geme nebest van Onafhankelijke Sta ten mee. Zjelezovki, wereld kampioen op de sprint, won dit seizoen drie van de vier kilome ters voor de wereldbeker. In Davos verscheen de man uit Minsk niet aan de start. In de rangschikking heeft hij twaalf punten voorsprong op nummer twee, de Japanner Toshiyuki Kuroiwa. Een overwinning le vert 25 punten op. Orhan Delibas gekwalificeerd SAN PELLEGRINO TERME Orhan Delibas heeft zich gisteravond in San Pellegrino Terme gekwalificeerd voor het Olympisch bokstoernooi van Barcelona. De Arnhemse zwaarweltergewicht won in zijn derde partij van de Hon gaar Gyorgi Miszei. In de der de ronde gooide de verzorger van Miszei de handdoek ten te ken van opgeven. Zijn eerste twee partijen had de Arnhem mer op punten gewonnen. De libas is de zesde Nederlandse amateur die zich voor het olympisch bokstoernooi heeft geplaatst. Schaatsbond speurt naar vrouwencoach BUTTE De schaatsbond is op zoek naar bondscoach Arie Koops. De vrouwencoach is op va kantie in Noord-Amerika. De KNSB wil graag Koops en ook zijn vakantiehoudende pupillen Carla Zijlstra en Lia van Schie spreken, alvorens stappen te ne men naar aanleiding van de be schuldigingen van het gebruik van verboden spierversterkende middelen. De Haarlemse huisarts Michiel Karsten zei deze week Neder landse deelnemers aan het olym pisch schaatstoernooi in Albert- ville van anabole steroiden te hebben voorzien. Karsten heeft geweigerd namen te noemen. Steve Bauer: Criquelion is een gek ZAVENTEM - Steve Bauer is blij dat de rechter nu ein delijk ook heeft uitgespro ken dat hij onschuldig is aan de valpartij van Claude Cri quelion op het WK van Ron- se in 1988. Maar hij is kwaad over het feit dat de Waal vol hardt in het, volgens Bauer, „vertellen van leugens over mij". „Het is een gek die niets meer heeft om op te staan en op deze manier nog een beetje in beeld wil blij ven. Maar hij moet eens op houden met liegen". Koplopers winnen bij NK schaken EINDHOVEN - De koplopers bij de nationale titel strijd schaken hebben weer een punt aan hun totaal toegevoegd. John van der Wiel en Jeroen Piket wonnen gisteren in de achtste ronde respectievelijk van Kuijf en Van der Sterren en bleven zodoende ongeslagen. Uit acht partijen haalde het tweetal zes punten. Ze worden op een punt gevolgd door Sosonko en Nijboer. De laat ste voegde zich bij Sosonko door te winnen van Bos boom. Het gevecht tussen de grootmeesters Sosonko en Cifuentes trok veel belangstelling. In het midden spel wankelde de positie van de met zwart spelende So sonko even. Onzekerheid bij Cifuentes over het ver volg bood de nummer drie de kans op ontsnappen. Uit eindelijk stonden er aan beide kanten nog maar één pion op het bord. Een beslissing bleef echter uit. Soson ko werd achterhaald door Nijboer, die Bosboom met wit versloeg. Vrijdag krijgt Nijboer Piket tegenover zich. Van der Wiel ontmoet Sosonko. Medisch advies voetballers ZEIST Bondsarts Frits Kessel zal het olympisch voetbalelftal binnenkort adviseren hoe de voorbe reiding op de ontmoeting met Australië het beste kan verlopen. Om kwalifi catie voor de Olympische Spelen af te dwingen, dient de jeugdploeg in een uit- en thuiswedstrijd Australië te verslaan. De FIFA heeft beslist dat Oranje eerst uitspeelt. De duels moeten voor 15 mei zijn afgewerkt. Het is niet toegestaan een beslis singsduel op neutraal ter rein te spelen. WOUDENBERG ■^TELVEEN - In het >ud^blad 'Volleybal' had /an Bo-voorzitter Bert I nauwelijks een jgeleden nog zo zal- jom „een beetje res- roor elkaar" gepleit, (ar aanleiding van al- f publicaties over het jende amateuristi- handelen van zijn in de afgelopen hec- periode, in de herfst 1 begonnen met het de jnijnen van het ge- la8^jn Harry Brokking. linger, door Funk stee- e beste coach van de genoemd, toonde gis- ag geen greintje res- or de leider van de de- sche sportbond. Nee, gde meedogenloos de °P(iet hem aan. De inzet toekomst van het top- in Nederland en het lelling zetten van het oemde en even onhan- systeem van alle inter- Is losgeweekt van de Hoe geschreven woord in indsblad ventileerde Éog dat hij het betreur- wij er niet in geslaagd ie overwegingen goed Nederlandse publeik ecor brengen". Nu, het be- "nn^e iaatste tijd verdacht ja®te lijken dat de NeVoBo Un Uens meer in staat is een en. in d ordentelijke persconferentie te organiseren. In december kreeg Harry Brokking luttele minuten voor een bijeenkomst met de media te horen dat - te gen zijn zin - Arie Selinger aan de technische staf zou worden toegevoegd. Uiteraard ont aardde die samenkomst voor de televisiecamera's in een or dinaire woordenstrijd. Op 30 december gooide Brokking de handdoek in de ring en kwam een afvloeiingsregeling over een met de bond. Gisteren leverden voorzitter Funk en zijn volgelingen op- niéuw een sterk staaltje van communicatief falen. Hij ont vouwde voorzichtig de topvol- leybal-plannen voor de vier ja ren na Barcelona, dus de aan loop naar Atlanta'96. De hoge heren waren er uit, hadden al leen verzuimd het technische opperhoofd Arie Selinger om advies te vragen en hem zelfs niet op de hoogte gebracht. Het resultaat: opnieuw een haast onbeschaafde woorden oorlog, nu tussen Funk en Se linger. Ze zaten op nog geen halve meter van elkaar, tussen de standpunten van de twee la gen echter werelden. Selinger viel uit z'n rol, Funk („Selinger is binnengehaald olympische kwalificatie af te dwingen en in Barcelona een medaille te winnen") nam het gelaten. Een poging tot analyse van het pro bleem. Balanceren Funk zou - met de bestuurlijke top van de NeVoBo in zijn kiel zog - heel graag de gehanteer de succesformule met de man- nenploeg voortzetten. „Maar we zitten met een democrati sche organisatie. Wij zijn ook verantwoording verschuldigd aan onze achterban. De bond heeft nu vele jaren de nek uit gestoken, heeft in die periode steeds op het randje van de af grond gebalanceerd. Maar ook wij moeten verder. De clubs willen ook optimaal presteren, willen de competitie naar een hoger niveau tillen. Dan moet je consessies doen", meldde de Betuwenaar. Het gevolg: de in Amstelveen trainende groep krijgt de kans om in de periode van september tot april met een club in zee te gaan, de in ternationals blijven onder con tract bij de bond en moeten we kelijks minimaal vier keer als Oranje-selectie trainen. Arie Selinger hoorde het hoofdschuddend aan en barst te los. „Als ik van deze plannen op de hoogte was geweest, was ik nooit teruggekomen. Ik voel me voor schut gezet. Dit is een politieke move, ingegeven door de clubs. Er was een voor zitter (Piet dc Bruin; red.) die alles heeft opgebouwd en nu is er één (Bert Funk; red.) die het weer weggooit. Zo graaf je je eigen graf, terug naar de mid denmoot. Ik kan wel tien mo dellen verzinnen, die beter zijn. Dit werkt absoluut de structief. Ja, eert zware ver wonding, a big one. Maar het gekste is nog dat ik hier zit, terwijl alles over, achter en on der me is heengegaan. Nie mand heeft het me in het ge zicht durven vertellen. Dit is de dood van het team, terwijl Idoor ROB LANGEVELD Terwijl Arie Selinger (rechts) zijn verhaal doet, kijkt bondsvoorzitter Bert Funk gelaten toe. er van mij verwacht wordt dat ik er voor Barcelona weer le ven inbreng", reageerde Selin ger, die van schrik bijna Ne derlands ging praten, met de nodige stemverheffingen. Maar een simpel welles-nietes- spel is het zeker niet. Arie Se linger heeft namelijk boter op z'n hoofd. Hij verdedigt nu het 'heilige' model dat hij als eer ste verliet om miljoenen te gaan vangen in Japan. Daar naast zorgde hij met zijn terug keer naar Nederland opnieuw voor een barst in het bolwerk door de in Italiaanse dienst spelende toppers als Posthu- ma en Blangé toch nog te paai en. Ook staat het vast dat na Barcelona in ieder geval twee (Zwerver en Benne), maar mis schien wel meer internationals de wijk zullen nemen naar de Italiaanse serie A. Als de Ne VoBo dit team niet kan mana gen, dan moet het maar door een professionele instantie worden overgenomen", stelde Selinger direct voor. Bert Funk moest dus wat on dernemen, maar koos de slechtste tactiek. Z'n voorgan ger, Piet de Bruin, ook al geen tacticus, had het zeker niet veel beter gedaan. De VTV (Vereniging Top Volleybal), de belangenorganisatie van ere divisieclubs, had om opwaar dering van de nieuw te vormen superliga gevraagd, maar had het ook niet zo rigoreus in hel hoofd als Funk nu heeft voor gesteld. Alweer een commini- catiefout. „De bond maakt de grootste fout door te praten over de poppetjes", probeerde interna tional Martin Teffer na afloop van de persconferentie wat lijn in de discussie te brengen. „Ze zouden het puur over beleid moeten hebben. Want over twee jaar hebben we het niet meer over Zwerver en Benne. Dan moet er al een nieuwe lichting sterren staan". Even verderop schudde teammana ger Gerard Verhalle weemoe dig het hoofd. Funk en Selin ger hadden het volgens hem allebei verkeerd verpakt. Dan blijft er nog bondssponsor Nationale Nederlanden over, die napiekert over contractver lenging na Barcelona. En zijn er ook nog de spelers, die una niem verklaarden de bonds- plannen onaanvaardbaar te achten. En de Nederlandse clubs, die - buiten medeweten van Selinger - inmiddels mini maal vijftien uur per week in training zijn, maar zeker niet nog meer talenten belangeloos willen afstaan aan het Amstel- veense instituut. Kortom: het systeem is definitief gesneu veld, de anarchie kan losbar sten. (Vervolg van voorpagina) ZEIST De televisie stond gisteravond in Zeist centraal bij de behandeling van de be roepszaken van de „Hage naars" Van der Laan en Hout man. De KNVB, die in het ge val van Van der Laan deze beelden had gebruikt om hem in staat van beschuldiging te stellen, bleek echter niet te be schikken over een enigszins modern video-apparaat. De banden konden alleen op ware snelheid worden afgespeeld en daardoor bleef bijvoorbeeld vaag of Van der Laan zijn slachtoffer Van Duren inder daad slechts had „geschampt", zoals de dader zelf betoogde. De Haagse topscorer verdedig de zich door te stellen dat hij op het plotseling besneeuwde veld uit balans was geraakt en „niet meer kon remmen", waardoor hij het hoofd van de op de grond gevallen Gronin ger raakte. Van Duren, die na de botsing met een bloedende hoofdwond (later moesten zes hechtingen worden aange bracht) het veld verliet, was door de commissie van de beroep opgeroepen als getui ge. De Groninger bleef giste ren echter zonder bericht van verhindering weg. De recht sprekers moesten het daar door alleen stellen met zijn wijze wordt ondermijnd", al dus WCS-voorman Janseij, die herhaalde dat het gebrui ken van door de lokale televi sie geleverde beelden leidt tot „volstrekte willekeur". Raadsman P. van Minnen, die eerder op de avond beelden van FC Den Haag-De Graaf schap had gebruikt om straf vermindering voor Peter Hout man te bepleiten, vroeg naar aanleiding van de zaak-Van der Laan een principiële uit spraak over de waarde van der gelijke beelden bij voetbal strafzaken. De advocaat, in dienst van de vakbond FNV en verder actief in de ijshockey- tuchtspraak, betoogde dat by Van der Laan geen sprake was geweest van opzet en liet aan de hand van andere wedstrijd- beelden zien dat veel voetbal lers moeite hadden op de sneeuwlaag overeind te blij ven. Hij bepleitte dan ook vrij spraak voor Van der Laan. Ver geefs zoals vanochtend bleek. Vernietiging Voor Houtman had Van Min nen bij de driemans beroeps commissie (Kalbsfleisch, Van Veen en Den Doelder) ge vraagd om vernietiging van het vonnis van de tuchtcom- missie. Hij stelde voor de res terende straf (drie wedstrij den) om te zetten in een voor waardelijke straf en verwees daarbij onder meer naar de bij- schriftelijke visie dat hij door na vlekkeloze staat van dienst veei te«<jlN DER POEL it mf— laatste 'cap' bezig was. Met dokter Frantisec Fadrhonc als nieuwe bondscoach was er voor de oersterke verdediger geen plaats meer. „Een gewel dig afscheid toch", zegt hij ruim twee decennia later, niet zonder cynisme. „George Kessler stopte, Fadrhonc kwam. En van de één op de an dere dag heb ik van de KNVB nooit meer iets gehoord. Mijn eerste interland was tegen Bel gië, drie jaar eerder, geweest. Het werd 0-1, met eén eigen doelpunt van Rinus Israel. Na vijf wedstrijden was ik aan voerder, dat ben ik tot mijn laatste wedstrijd gebleven". Eijkenbroek denkt dat zijn op di Iet 1EM - In 1970 ien hij op Wembley Vonjste interland als PpJJrder van het Ne- n) gjs elftal. Honderd- .sdirfl Engelsen waren mJmendschappelijke etbajmet de Hollanders nêe^nen. „Een geweldi- ^kjwenis", roept Hans 3g gijroek de avond, die stbalP werd afgesloten, rijd ojinering. *af sj dertigjarige Eijken- s dat moment niet kon staat van dienst als speler van i dat rn'was ^at aan ziJn Oranje toch indruk moet heb ben gemaakt, zij het dat de waardering wat laat is geko- Nieuwe figuren beschuldigd van leveren doping DEN HAAG In de reeks be schuldigingen over gebruik van doping in de Nederlandse sportwereld zijn opnieuw twee figuren in opspraak geraakt. De oud-hoogspringer Ray mond de Vries heeft bondsarts John IJzerman in de Volks krant aangeduid als degene die aan zijn pupillen anabolica verstrekte. Gisteren liet krachtsportman Korbee zich in dezelfde termen uit ten op zichte van oud-trainer Sjef Swinkels. De inmiddels over leden trainer van krachtsport onderdelen binnen de atletiek- wereld heeft volgens Korbee met hem zaken gedaan om in het bezit te komen van spier versterkende middelen. Kor bee stelde in het televisie-pro gramma Barend Van Dorp dat het grootste deel van ook de Nederlandse topatleten do ping gebruikt(e). De KNAU ziet vooralsnog geen aanlei ding voor stappen. Gouwenaar Van der Laan was „geschopt". Overrulen De kwestie-Harry van der Laan spitste ook toe op de vraag of de tv-beelden mogen worden gebruikt om de visie van de scheidsrechter (in dit geval Lammers) te 'overrulen'. Karei Jansen, die ook voor de tuchtcommissie de verdedi ging van Van der Laan op zich had genomen, wees de be roepscommissie erop dat Lam mers tijdens FC Groningen-FC Den Haag „met zijn neus bo venop" het incident stond. „Als beelden worden gebruikt om iets te bestraffen dat zich achter de rug van de scheids rechter heeft afgespeeld, vind ik het prima. Maar het is prin cipieel onjuist dat het gezag van de scheidsrechter op deze Hoogvlieter Houtman. De 34-jarige spits, die vooral zelf zijn verdediging voerde, er kende zijn tegenstander te hebben geraakt. „Ik werd ge slagen door Redeker en maak te in een schrikreactie een armzwaai naar achteren. Ik schrok ervan dat ik hem raak te", aldus Houtman, die het antwoord schuldig moest blij ven op de vraag waarom hij Gees: FC Den Haag) pas in beroep was gegaan nadat hij al één duel van zijn schorsing had uitgezeten. „Dat is een ad ministratieve kwestie. Daar heb ik me niet mee bezigge houden", antwoordde Hout man. Doordat FC Den Haag handig gebruik had gemaakt van de reglementen kon Hout man hierdoor echter meedoen in de degradatiewedstrijd te gen Fortuna. Tot ergernis van Fortuna-trainer Kessler. Hans Eijkenbroek in de tijd dat hij nog hoofdtrainer was van AZ. Hier begroet hij zijn assistent Louis van Gaal, de huidige trainer van ie ui*— Ajajers FC Twente un lijden ontslag Ie wa ten $DE - FC Twente en pers Theo Vonk en Ro zijn in een papie- spel verwikkeld. De Zenmeesters van de lese eredivisieclub, het contract aan het in het seizoen niet zal Verlengd, zijn bij de di- ran het arbeidsbureau ïer gegaan tegen het ontslag. Vorige week donderdag die we^ Ajax. schikbaar wilde stellen. Daar op heb ik positief gereageerd. Als de nood aan de man is, neem ik mijn schoentjes wel mee". „Anderhalfjaar geleden heb ik nog eens in Langedijk meege daan. Maar de spoeling wordt dikker. Inmiddels is er een heel lange lijst van mensen, i interland werd de Haarlemmer door de KNVB tot vaste begeleider van oud-Oranje benoemd. René hebben gespeeld. Want dat is tegenwoordig wel verplicht. Nee, een interland in één of an- ier ilbc "Tcs{ fefe KOE RSEN - Onze tips voor de 'an Groningen (morgen erme9l4-30uur) luiden: uwkoJ- Evert W, 2.-Ferrari, 3. Erika 5-MSUl p Gallon Worthy, 2. Gran- RDAGpS (4-1-5) OV-Vm- Go To Oldeson, 2. Feroce A/it'28#- A"ee Du Gazeau (2-9-7) Ferrock, 2 Florcan Lely- speed Mac (5-8-7) Passig Action, 2. Edwin Da- iFrisiana (7-5-8) Eerste Europa, 2. Farloes Badi (9-7-2) Chagall, 2. Evita Uithuizen, -ove (7-2-4) Alfons, 2. Nikpay, 3. Dered- van de Kerkhof had Eijken- der studenten-elftal telt niet. broek gepolst voor het karwei. Het gaat allemaal onder de „Ze zochten een coach. Na- vlag van de KNVB en het gaat tuurlijk had ik gehoord van zelfs door tot in Fifa-kringen. het tumult rond Joop Stoffe- Als je tegenwoordig een been len, die het zo'n beetje twintig breekt, is de KNVB aanprake- jaar voor mij deed. Maar ik weet het alleen uit publicaties. Verder wil ik me er niet mee over", bemoeien. Bang dat spelers onder mij niet willen spelen, ben ik niet. Als de captain van het elftal mij vraagt, verwacht loco, Ij je, Zv* Opmerkelijk Dat de 52-jarige Eijkenbroek ik geen problemen. Het is mijn weer op de bank plaatsneemt, "is opmerkelijk. De oud-Spar taan was aan het einde van de trainerscarrière, die hem langs clubs als Sparta, Roda, AZ en Haarlem voerde, niet langer in staat om competitieduels van af de zijlijn te volgen. De span- ning vóór en tijdens een wed strijd kon Eijkenbroek niet meer aan. Tot driemaal toe moest hij bij zijn werkgever voortijdig afhaken, de laatste keer bij Haarlem zelfs al na veertien dagen. „Hyperventi latie, het kan iedereen overko men. Of je nu dik of dun bent, groot of klein. Ik heb heel lang met de druk van het moeten presteren geleefd. Als speler van Sparta is het begonnen. zorg niet. Ik merk het allemaal wel. De KNVB regelt in eerste instantie de mensen. Ik zie het wel". Het enige wat Eijkenbroek tot- dusverre heeft vernomen is dat zijn aanwezigheid bij circa dertig wedstrijden van de oud gedienden op prijs wordt ge steld. „Morgen vliegen we naar Bari, waar we de volgende mid dag tegen de Italianen spelen. Dan zal er wel verder gespro ken worden. Ik laat alles lek ker op mij afkomen. Ik ben speler/coach, zo zie ik het zelf. In december kreeg iedere in ternational een brief van de KNVB, waarin mij werd ge vraagd of ik me als speler be- i foto: anp Als trainer gaat dat door. Je bent vaak zeventig tot tachtig uur per week bezig. Je speert van hier naar daar. Overal moetje zijn". Eijkenbroek, die nog wel wat trainerswerk verricht in de voetbalschool van eerste-divi- sionist Haarlem („Eén keer per week doe ik wat dingetjes met groepen van 12-14 en 14-16 ja rigen"), beseft dat hij als trai ner in het betaalde voetbal niet meer aan de bak komt. „In het begin heb ik het daar moeilijk mee gehad. Je voelt je als trai ner als Beenhakker of Menotti. Maar je moet beseffen dat het niet meer kan. Dat kost even tijd. Zodra er iets in competi tieverband plaatsvindt, krijg ik last. Of het nu om een pupil len-elftalletje gaat of een zater dag-vierdeklasser, het niveau doet er niet toe". Met de oud-internationals ver wacht Eijkenbroek geen pro blemen. „Het lijkt mij leuk om te doen. Geen spanning, geen sponsors of bestuur die resul taten wil zien en ik hoef niet over vijftig meter te schreeu wen dat de bal diep gegeven moet worden. Die jongens kunnen voetballen. Ik sprak bij AZ pas Henk Wullems. Hij vertelde dat Hugo Hoven- kamp, zijn assistent, zo in het eerste elftal meekan. Zo'n go zer heeft kwaliteiten genoeg. Dat is heerlijk werken. Wie er tegen Italië bij ons van de par tij zijn, ik weet het niet. Ik zie morgenavond wel wie er op het vliegveld staan. En die Italia nen? Geen idee. Misschien dat Mazzola wel meedoet of Zoff. Oh nee, die is tegenwoordig trainer". De Rus Ekimov is blij met zijn overwinning. CALAFELL In de strijd om de eindzege in de Catalaanse Week zitten twee Nederlandse wielerploegen elkaar in de ha ren. Erik Breukink en Raul Al- cala uit de ploeg van Gisbers en Eddy Bouwmans uit de groep van Post maken jacht op de klassementsleider Zulle, die gisteren in de vierde etap pe weigerde plaats te maken. De etappezege ging naar de stal van Post in de vorm van Vjatsjeslav Ekimov, die na vele ereplaatsen eindelijk zijn eer ste overwinning in 1992 bin nenhaalde. Breukink, Alcala, Ekimov en Zulle zaten in een groep van elf, die aan het einde van de rit over 209 kilometer het peloton net voorbleef. Breukink pro zijn tweede seizoenzege was. Hij maakte in dé ronde van Middellandse Zee deel uit van de Panansonic-brigade die de ploegentijdrit won. Klassementsleider Zulle werd beerde in de slotkilometer de tweede in de sprint, Breukink winst naar zich toe te trekken, maar kreeg geen ruimte. Ekimov was daarna de snelste sprinter, voor het eerst dit sei zoen. De coureur uit het Geme nebest der Onafhankelijke Staten meende echter dat het derde. Bouwmans bemoeide zich niet daadwerkelijk met de strijd om de dagzege. Zulle bleef aan de leiding door een beter puntentotaal. Breukink, Alcala en Bouwmans volgen hem op de hielen. Franssen bondscoach badmintonners NIEUWEGEIN - Huub Frans- sen volgt na de Olympische Spelen Martij n van Doorema- len op als bondscoach van de nationale badmintonselecties. De NBB bereikte gisteren een principe-akkoord met de 39-ja- rige leraar uit Limburg. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.25 uur: WK kunstrij den. 22.15 uur: Studio Sport journaal. 23.10 uur: Studio Sport met WK kunst rijden; tennis. Davis Cup BBC 2,18.00 uur: A question of sport. Duitsland, 23.25 uur: Sportschau Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sport-Re portage met Bundesliga voetbal en ijs hockey RTL+, 04.00 uur: Autosport. Grand Prix van Mexico Super Channel. 20.00 uur: Sport. 20.30 uur: Tennismagazine Sportnet. 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. SPORTUITSLAGEN SCHAKEN Eindhoven. NK 8e ronde: Van der Wiel-Kuijf 1-0, Van der Sterren-Piket 0-1Nijboer-Bos- boom 1-0, Brenninkmeijer-Van Mil 1/2- 1/2, Klarenbeek-Knappert 1-0, Cifuen- tes-Sosonko 1/2-1/2 Stand: 1 Piket en Van der Wiel 6 punten, 3 Nijboer en So sonko 5,5 Cifuentes 4 1/2,6 Brennink- meijer. Klarenbeek en Van deer Sterren 3 1/2, 9 Bosboom, Kuijf en Van Mil 3. 12.Knappert 2 WIELRENNEN Calafell. Catalaanse Week 4e etappe: 1 Ekimov (GOS) 209 km in 5.08.53 (gem 40.597 km/u), 2 Zulle (Zwi), 3. Breukink (Ned). 4 Moreels (Bel), 5. Alcala (Mex), 6 Colotti (Fra). 7 Gaston (Spa), 8 Capelle (Fra). 9 Bouwmans (Ned), 10 Boden (Dui), 11 De Koning (Ned), 12 Saitov (GOS) 0.03, 13. Wijnants (Bel) 0 05. 14 Echa- ve (Spa), 15 Pedrero (Spa). 16. Mare Siemons, 17. Wijnands, 33. Theunisse 0.07, 45 Knuvers, 46. Van der Pas. 55 Van Aert, 60 Jan Siemons. 64 Her mans. 158 Lubberding 14 19 Alge meen klassement: 1Zulle 18 58 412. Gaston, 3 Alcala. 4 Breukink. 5 Bouw mans. 6. Moreels 0 05,7 Roche (Ier), 8 Delgado (Spa) 0.07, 9 Millar (GBr), 10 Pedrero 0 31, 39 De Koning 1 59, 51 Theunisse 2 45, 53 Van Aert, 82 Knu vers 5.54. 83 Mare Siemons 6 02, 84 Wijnands, 107 Hermans 9.53,121 Jan Siemons 12.56. 145 Van der Pas 21.25,157 Lubberding 34.56.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17