Muziek interview/ Frank Boeijen Uit Frank Boeijen laat zijn 'Wilde Bloemen' bloeien in het theater. De Nijmeegse zanger, die uitgroeide tot de lieveling van het puhliek, voelt zich ondanks al het succes heel naakt onder het licht van de schijnwerpers. „Het theater vraagt om een andere concentratie". „Elke nieuwe theatertournee is in eerste instantie één groot vraagteken. Je weet na melijk nooit of je aan de verwachtingen van het publiek voldoet. Aan de andere kant verkeer je in een waanzinnig bevoorrechte positie als je in het theater mag werken. Het heeft vele jaren en vijf elpees geduurd voor we er stonden, maar nu kan ik mij er zelfs zonder hitsingles handhaven. Een concert in het theater is anders dan een op treden in een club, waarvan wij er vroeger zo'n honderdtwintig per jaar deden. Het theater vraagt om een andere vorm van concentratie. Het is alsof je naakt op het to neel staat, simpelweg omdat het publiek al les ziet, alles merkt. In een club ligt dat, ook door de rokerige atmosfeer, anders". „Nu ik voor het solo-pad heb gekozen, biedt de toekomst mij eindeloos veel mogelijkhe den. In de komende tijd zou ik kunnen den ken over een samenwerking met mensen uit de klassieke hoek of mensen uit de jazz. Er wordt zoveel muziek gemaakt in Neder land. Waarom zou je daar geen gebruik van maken. Wat dat betreft is het nu voor pop muzikanten een heel leuke tijd. Alles is mo gelijk, luister maar naar de solo-cd van Henny Vrienten. Hij maakt, net als ik, ge bruik van allerlei musici. Als ik in een ego- strelerige bui ben, geloof ik graag dat ik de aanzet daartoe heb gegeven. Wat dat be treft is 'Wilde Bloemen' toch een vrij uniek project. Er is geen Nederlandse plaat waar op zoveel musici van dat kaliber meespe len. Ik ben er erg voor in om die samenwer king te bevorderen, want je leert van el kaar. En niet alleen muzikaal". Congresgebouw, Den Haag: Frank Boeij en met Peter van Benthem (gitaar en zang), Norman Bonink (drums en zang). Ton Snijders (toetsen) en Lené Tevoortwis (basgitaar). Op 3 april (20.15 uur). Diligentia, Den Haag: De Glazen Ui met de kinderopera 'Assepoester'. Met Anne Hae- nen en Eline Harbers (mezzo-sopraan), Miriam Cornelissen (sopraan), Richard Zook (tenor). Evert Jan Nagtegaal (bari ton) en Vaughan Schlepp (piano, synthesi zer). Regie: Anne Haenen. Op 29 maart (14.30 uur). VERUIT KINDEREN MET MUSICAL De Haagse kindermusicalgroep Fan tasia brengt op 29 maart en 4,5,11 en 12 april de musical 'Assepoester en de Eeuweneter', geschreven door Loek Moor, op de planken in het Congresge bouw. in Den Haag. De voorstellingen beginnen om 14 uur. Kaarten a 12,50 zijn te bestellen bij algeheel leidster Lucia Senf-Danckaarts, tele foon 01751 - 177.10. ANGELA THE RUDE De muzikale carrière van ex-Dolly Dot Angela Groothuizen bevindt zich niet in dezelfde stroomversnelling als haar werk als tv-presentatrice. Met 'De Uitdaging' van de AVRO verwierf ze naam en faam. Het wil niet zeggen dat muziek een ondergeschikte rol is gaan spelen in haar leven. Angela, die sa men met The Rude op 17 mei optreedt in De Boerderij in Zoetermeer, koes tert nog altijd één wens: „Ik wil naar Amerika. Ik wil zo graag dat mijn plaat daar op de radio wordt gedraaid. Het lijkt mij heerlijk om in de auto te zitten en op elk station waarop ik af stem mijn plaat te horen". LEIDEN E.O. Donderdag 26 maart Kapelzaal k&o, Leiden, .45: Lunchconc. Alexander gwortsow, viool, en Sander ■tig, piano. Liederen van phler, Brahms en Fauré. Vrijdag 27 maart Lvc, Leiden, 22.00: (Stadsgehoorzaal, Leiden, |.30: Wild Child. De rank, Golfbaan 99, lordwijk aan Zee, 20.15: The iep River Quartet (ƒ20, 'P/P65/K&0 ƒ17,50, t/m 15 ƒ10). Laste ei., Concertweg 1, then, 21.30: Silent Warfare Zaterdag 28 maart .Vt', Leiden, 22.00: Rave ty met Eton Crop en dj's. jOKHORSTKERK, iterskerkstr. 1, Leiden, 00: Renaissanceco'nc. door orderde leerl. Leidse ziekschool. Tevens rCStlluiting van Renaissancedag In de Muziekschool. Verder ClTQn 11-12: presentatie if^pkfluitleerl. in Rijksmuseum Oudheden en van 13 tot [30: activiteiten in pziekschool aan Rapenburg I, waaronder demon, van ètrumenten en feemblespel. Kasteel, Concertweg 1, phen. 21.00: Lafitte^8). Zondag 29 maart Stadsgehoorzaal, Leiden, 11.30: Koffieconc. Pare Quartet; werken van Mozart en Brahms. Pieterskerk, Pieterskerkhof, Leiden, 19.00: Cantatedienst door William Byrd Vocaal Ensemble; werken van Monteverdi en Purcell (gratis). De grote beer, Rembrandtstr. 27, Leiden, 14.30: Flamenco-gitarist Azul. GCMAA30 MAART Geen opgaven ontvangen. Dinsdag 31 maart Leidse schouwburg, 20.15: Flairck met 'De Optocht' (ƒ29, ƒ21, CJP/P65 ƒ25). Woensdag 1 april Leidse schouwburg, 20.15: 'Hair' door Broadway Musical Company New York (ƒ47, 39, CJP/65 ƒ43). Donderdag 2 april Kapelzaal K&o, Leiden, 12.45: Lunchconc. Herman van Rooijen, piano. Vrijdag 3 april Cultureel centrum, Voorschoten, 19.30: Conc. Voorschotense leerl. van Streekmuziekschool Leiden e.o. Cocker (Verwacht onder voorbehoud) 26 MAART Fisher z en Stacks - Paradiso, Amsterdam. Prong - Nighttown, Rotterdam. 27 MAART Joe cocker - Ahoy, Rotterdam. The holmes brothers en John campbell - Paradiso, Amsterdam. 28 MAART Jack of hearts - Paradiso, Amsterdam. 29 MAART Sugarcubes - Paradiso, Amsterdam. 30 MAART South side johnny the ashbury jukes - Paradiso, Amsterdam. 31 MAART Buffalotom - Melkweg, Amsterdam. 1 EN 2 APRIL Anita meijer - Doelen, Rotterdam. 2 APRIL J ethrotull - Vredenburg, Utrecht. Heroes del silencio- Melkweg, Amsterdam. 3 APRIL The clarks - Ahoy, Rotterdam. 4 APRIL Greg sage - Melkweg, Amsterdam. Drivin' 'n' cryin' - Tivoli, Utrecht. 5 APRIL UdojüRGENS- Doelen, Rotterdam. Texas - Tivoli, Utrecht. 6 APRIL John MELLENCAMP-Congresgebouw, Den Haag. Udojürgens - Carré, Amsterdam. Texas-Tivoli, Utrecht. 7 APRIL John mellencamp - Congresgebouw, Den Haag. Drivin' 'n' cryin' - Paard, Den Haag. Big bam boom band - Paap, Den Haag. The nozems - Paradiso, Amsterdam. 8 APRIL j Barry white - Ahoy, Rotterdam. D.a.M.N. - Paard, Den Haag. Drivin' 'n' cryin' en Swell - Melkweg, Amsterdam. 9 APRIL Rumble fish - Pater, Den Haag. Swell - Rotown, Rotterdam. 10 APRIL Sister double happiness en Swell - Paard, Den Haag. Salt'N' pepa - Escape, Amsterdam. Godflesh - Tivoli, Utrecht. 11 APRIL 100e Betonmolen: Durango, Chicks *n tricks, Gateway en Rosie - Paard, Den Haag. Jack of hearts - Nederland 3, Wateringen. Love at first sight - Pater, Den Haag. Adrian Borland andthe citizens- Rotown, Rotterdam. 12 APRIL Black uhuru - Paard, Den Haag. Personnel - Paap, Den Haag. Cruz and friends - Pater, Den Haag. Love/hate, Fear of god, Four horsemen en Fudge tunnel- Rijnhal, Arnhem. Hadewig kras vrienden en Udo van boven trio - Timon's Villa, Den Haag. 13 APRIL The four horsemen - Paard, Den Haag. Black uhuru - Nighttown, Rotterdam. Ypma en Eleven - Timon's Villa, Den Haag. 14 APRIL Flowers for francis- Paap, Den Haag. Black uhuru - Tivoli, Utrecht. 16 APRIL Gavin friday - Vredenburg, Utrecht. La notte - Timon's Villa, Den Haag. Adrian Borland and the citizens-Melkweg, Amsterdam. 17 APRIL Adrian Borland the citizens en Drift - Boerderij, Zoetermeer. Gene south wood pals - Pater, Den Haag. Frank boeijen - Stadsschouwburg, Utrecht. 18 APRIL Cher-Ahoy, Rotterdam. Peter hammill-Paard, Den Haag. Diligentia, 20.15: Alexei Lubimov (piano). Schubert- progr. Kon. conservatorium, 12.45-13.45: Conc. Korzo, 20.15: Het Koorenhuis: muziektheaterproject uitgevoerd door verstandelijk gehandicapten. Woensdag 1 april Circustheater, 20.00: zie 31 mrt. Kon. conservatorium, 19.30: Leerl. Jean Decroos: voorspeelavond cello. Donderdag 2 april Circustheater, 20.00: zie 31 mrt. Muziektheater, 20.15: Schönberg Kwartet; werken van Schulhoff, Dutilleux en Sjostakovitsj. Congresgebouw, 20.15: Popconc. Chick Corea and Electric Band. Kon. conservatorium, 12.45-13.45: Conc.; 20.30: Slotconc. 'Barry Harris Artist in Residence Project 1992'. Vrudag 3 april Kon. schouwburg, 20.15: Musical 'Tsjechov' van Robert Long en Dimitri Frenkel Frank; regie Eddy Habbema; met o.a. Boudewijn de Groot, Jan Elbertse, Johan Ooms en Ine Kuhr. Circustheater, 20.00: zie 31 mrt. Muziektheater, 20.15: Residentie Ork. o.l.v. John Nelson m.m.v. Aleksandar Madzar (piano), Gregor Horsch (cello) en Andrew Sparrow (altviool); werken van Ravel, Mozart en Strauss. Congresgebouw, 20.15: Popconc. Frank Boeijen. Korzo, 20.30: Slagwerkgr. Den Haag m.m.v. Frits Landesbergen (vibrafoon), Eleonore Pameijer (fluit) en Job ter Haar (cello); 21.00: Jazz in Motion: Workshopconc. Olaf Tareskeen. Zaterdag 4 april Kon. schouwburg, 20.15: zie 3 apr. Circustheater, 20.00: zie 31 mrt. Muziektheater, 20.15: Residentie Ork. (zie 3 apr. Korzo, 20.30: Slagwerkgr. Den Haag (zie 3 apr.). Kon. conservatorium, 20.00: Zuid-Hollands Operakoor o.l.v. George Overmeire m.m.v. sol. en Erik van Balen (piano); werken van o.a. Verdi en Lehér. Zondag 5 april Kon. schouwburg, 14.00 en 20.15: zie 3 apr. Circustheater, 14.00 en '20.00: zie 31 mrt. Muziektheater, 14.15: Residentie Ork. o.l.v. John Nelson m.m.v. Nelson Freire (piano), Gregor Horsch (cello) en Andrew Sparrow (altviool); werken van Beethoven, Chopin en Strauss; 20.15: Ned. Kamerkoor o.l.v. Uwe Gronostay. Op progr. 'Lamentatio Jeremiae prophetae' van Ernst Krenek. Congresgebouw, 14.00: Georgisch zang- en dansgezelschap (t.b.v. Familiehuis Medisch Centrum Alkmaar. Diligentia, 14.30: Stephen Kovacevich (piano); werken van Bach en Chopin; 20.30: Gitaarconc. The Rosenberg Trio. Korzo, 11.00: 'Buiten Westen'. Indiase fluitist Hariprasad Chaurasia. Theater pepun, 15.00: Jazzconc. Trio Rein de GraafT m.m.v. Buck Hill, Von Freeman en Teddy Edwards. Zanger Frank Boeijen: 'Ik geloof graag dat ik de aanzet heb gegegeven tot een nauwere samenwerking tussen musici'. De Glazen Ui brengt opera voor kinderen I Een opera wekt bij kinderen vaak de lach- lust op. Zo maakt de mezzo-sopraan Anne i Haenen dikwijls mee dat kinderen, die langs haar huis in Baarn fietsen, haar in het voorbijgaan nadoen door op een opera- zangeres-achtige manier te joelen. De zan geres hoopt dat het werk van De Glazen Ui - een in 1985 opgericht gezelschap dat zich toelegt op muziektheater, meestal ook ge schikt voor kinderen - de jeugd vertrouwd zal maken met het verschijnsel opera. „In j Engeland en Amerika is de kinderopera heel normaal. Bij ons nog niet. En daar wil- I len wij wat aan doen De Glazen Ui zet op 29 maart de kinderope ra 'Assepoester' op muziek van Kerry Woodward in Diligentia op de planken. Anne Haenen speelt hierin de Goede Fee, de Stiefmoeder en de boze Koningin. De rol van Assepoester wordt vertolkt door de so praan Miriam Cornelissen. Anne Haenen: „We zingen net als in de ge wone opera aria's en duetten. Maar we moeten er wel extra opletten dat we ver staanbaar zijn. Anders gaan de kinderen er gewoon doorheen praten. Zo van: mam, wat zegt ze nou Om het verhaal te verdui delijken spreken we ook teksten. En het ge sproken woord gaat dan ongemerkt over in zang". Het komt regelmatig voor dat kin deren na afloop van een voorstelling van De Glazen Ui zingend de zaal verlaten. Ze pak ken de melodieën op uit de opera, die ze hebben gezien en gehoord. „Heerlijk om te horen", zegt Anne Haenen, die ook voor de regie van Assepoester tekent. door Hans Piët „Dat het succes zo lang zou duren had ik nooit gedacht. Wél dat ik altijd muziek zou blijven maken. Vorig jaar ben ik daarin aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Na tien jaar Frank Boeijen Groep wilde ik verder. Wat mij betreft was de cirkel rond. Als ik nu terugkijk, heb ik geen spijt van die stap. Ik ben nu helemaal onafhankelijk en dat bevalt heel goed. Bovendien bezorgt de the atertournee, die ik op het ogenblik onder neem, mij veel plezier. Wat niet wil zeggen dat het afscheid van mijn oude makkers eenvoudig was", zegt zanger Frank Boeij en. „Wat ik in het begin heel erg moeilijk vond, was het verlies van de vriendschap die we door de jaren heen hadden opgebouwd. Niet dat hij totaal verloren is gegaan, maar je ziet elkaar nu minder. Bovendien ben je verwend met zo'n groep. De communicatie bij voorbeeld verloopt na al die jaren heel soepel. Het duurt even voor je daar over heen bent. Maar we hebben er allemaal langzaam aan kunnen wennen. We zijn niet van de ene op de andere dag uit elkaar gegaan". „Ik heb, voor ik aan deze tournee begon, veel naar onze oude cd's geluisterd. De re den was dat ik naast het materiaal van 'Wilde Bloemen' ook een keuze uit het oude repertoire wilde spelen. Ik vind dat wat we in die tien jaar op de plaat hebben gezet, heel geslaagd is. Eigenlijk heb ik nergens spijt van, maar ik moest verder. En dat had iedereen een beetje, zo bleek later". „Na de live elpee zaten we allemaal met de vraag: wat nu In die laatste periode van de Frank Boeijen Groep staken ook steeds meer solo-projecten de kop op. De resulta ten daarvan moeten dit jaar verschijnen. Iedereen was dus eigenlijk al met zijn eigen dingen bezig". „De musici, die ik op deze tournee mee neem, hebben allemaal theaterervaring. Dat was mijn enige eis. Zo heeft basgitarist Lené Tevoortwis twee concertseries lang met Hans de Booij gewerkt. Ik had heel goede verhalen over hem gehoord en dat geldt ook voor toetsenist Ton Snijders. Au dities heb ik niet gedaan. Ik heb ze gewoon in de studio uitgenodigd, gevfaagd of ze even langs wilden komen om kennis te ma ken. Dat ze goed kunnen spelen, nam ik di rect aan. Daarvoor hadden ze genoeg muzi kale bagage. Waar het mij om ging, was de persoon. Ik moet mij op m'n gemak voelen bij die mensen. Tenslotte sta je maahden met elkaar op het podium. Nou, als ze dan zelf graag willen, en dat heb je heel snel in de gaten, dan doe ik verder niet moeilijk. Ik heb met dit kwartet vier soepele en creatie ve begeleiders in huis gehaald. Ik had het niet beter kunnen treffen". van Emmerich Kalman; regie Dick Schaar; m.m.v. Ned. Opera- en opretteork. Zondag 29 maart Muziektheater, 12.00: Jazzconc. Bernard Berkhout and his Swingmates. Diligentia, 14.30: Anne Haenen en Eline Harbers (mezzo-sopraan), Miriam Cornelissen (sopraan), Richard Zook (tenor), Evert Jan Nagtegaal (bariton) en Vaughan Schlepp (instr. begeleiding): 'Assepoester'. Theater pepun, 15.00: Jazzconc. Paul van Kemenade Quartet. Maandag 30 maart foto Studio Kees Tabak Flairck is 31 maart met het programma 'De Optocht' té horen in de Leidse Schouwburg. Zaterdag 4 april Leidse schouwburg, 20.15: 'Viktor en Viktoria' met Gerrie van der Klei en Hugo Metsers (ƒ25, ƒ17, CJP/65-(-ƒ21). Jazzpodium hothouse, De Waag, Aalmarkt 21, Leiden, 21.30: Sumbuhr 5. Vlietland college, Apollol. 262, Leiden, 16.00: Strijkersdag Muziekschool, slotpresentatie van ingestudeerde stukken. •EX-VOTO, Gaasbak 1, Voorhout, 22.00: Iron Henkies (f2,50). Kasteel, Concertweg 1, Alphen, 21.00: First Avenue (ƒ8). Zondag 5 april The Duke, Oude Singel, Leiden, 15.00: Optredens Chanson-Noireseizoen (ƒ5,-) Parktheater, Cornelis Geellaan 2, Alphen, 20.30: Folkmuziek Kolinda (ƒ12,50, CJP/65+ƒ10). Muzenhof, Leiderdorp, 12.30: Koffieconc. Konstance Scheers en Koos Pieet, piano, en Ton van Noord, klarinet (ƒ7,50, t/m 16 ƒ5). DEN HAAG Donderdag 26 maart Diligentia, 20.15: Amati Kwartet; werken van Verdi, Szymanowski en Beethoven. Kon. conservatorium, 19.30: Voorspeelavond leerl. j VWO/AVO-school. Rijswijkse schouwburg, I 20.15: A Capella Herenkwintet Intermezzo: 'Patchwork'. Vrijdag 27 maart Korzo, 21.00: Seth Josel (gitaar/electronica/tape). Kon. conservatorium, 19.30: Zangavond leerl. Rita Dams. Zaterdag 28 maart Muziektheater, 19.30: Residentie Ork. o.l.v. Oliver Knussen m.m.v. sol. en I Kamerkoor Nieuwe Muziek o.l.v. Huub Kerstens; werken van Schönberg en Stravinski Congresgebouw, 20.00: j Operettever. ODES o.l.v. Wim I Madderom: 'Grafin Mariza' Muziektheater, 20.15: Ned. Kamerork. o.l.v. Istvan Parkanyi m.m.v. Hans Meijer (hobo); werken van Vivaldi, J.C. Bach en Mozart. Congresgebouw, 20.15: Tom Parker's The New London Chorale: 'The Young Messiah'. Verder hoogtepunten uit 'The Young Amadeus', 'The Young Verdi' en 'The Young Puccini'. kon. conservatorium, 12.45: Conc.; 19.30: Leerl. Leo van Oostrom: voorspeelavond saxofoon; 19.30: Leerlingenconc. Fluitwerken van C. Ph.E.Bach. Dinsdag 31 maart Circustheater, 20.00: Musical 'Les Misérables' van Alain Boublil en Claude- Michel Schönberg; regie Ken Caswell; met o.a. Ernst Daniël Smid, Marika Lansen, Betty Vermeulen, Henk Poort, Joke de Kruijf, Danny de Munk en Bill van Dijk. Congresgebouw, 20.15: Theaterconc. Rob de Nijs: 'Hartslag'.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21