ermoeide Joegoslaven gunnen Oranje prestige SPORT Olympisch team met tegenzin op wereldreis 15 Italië neemt revanche tegen wereldkampioen Competitie loopt uit jdae€ Somxmt Jong niet ar Cambuur (WARDEN - Theo de Jong [geen trainer van Cambuur. Un waren beide partijen jntract voor twee jaar over-, komen. olie, waar De Jong nog een k voor twee jaar heeft, :hter een afkoopsom die celijk 75.000 gulden be- maar later zakte naar De Jong, die de naar FC vertrekkende Rob Baan /olgen, zei echter maar de fan het laatste bedrag te betalen. De komst van naar de Friese club, kop- i de eerste divisie, was jrvan de baan. v NE DONDERDAG 26 MAART 1992 Theo de Jong I FOTO: PERS UNIE Aldershot failliet ALDERSHOT De Engelse vierde divi sieclub Aldershot heeft gisteren opgehou den te bestaan. De club uit Zuid-Enge- land, die zestig jaar geleden werd opge richt, kampte met een schuld van in to taal 1,2 miljoen pond, ruim vier miljoen gulden. Na het verstrijken van de ter mijn, waarin een redding van de club mo gelijk was, werd bekend gemaakt dat Al dershot geliquideerd wordt. De rechten van de acht overgebleven profs van de club gaan over naar de Engelse bond. De resultaten van de club in het lopende sei zoen worden geschrapt. Sedert 1986 ver keerde Aldershot driemaal in financiële problemen, die echter telkens werden op gelost. Het is de eerste keer dat een En gelse league-club tijdens het seizoen op houdt te bestaan sedert 1962. In dat jaar verdween Accrington Stanley. TURIJN - Wereldkampioen Duitsland koestert goede her inneringen aan Delle Alpi in Turijn. Op de groene mat van het Turijnse stadion ver schalkte de ploeg Engeland in de halve finale van de wereld titelstrijd. Via strafschoppen. Gisteren startte de ploeg van Berti Vogts de voorbereiding op de eind ronde van de Europese titelstrijd in de Turijnse tempel. Met een neder laag (1-0) tegen Italië, dat aan rake strafschop van spelverdeler Baggio kort voor tijd voldoende had voor de zege. Vogts zag een teleurstel lende interland van zijn ploeg, die geen moment vat kreeg op de orga nisator van het WK in 1990. De Ita lianen, inmiddels onder leiding van de vroegere coach van AC Milan Ar- rigo Sacchi, speelden aggressiever, sneller en met meer inzet. Alsof er wat rechtgezet diende te worden te gen de wereldkampioen. De Zuideuropeanen hadden echter - als vanouds - problemen met sco ren. Na een kwartier had de thuis ploeg de 40.000 toeschouwers een plezier kunnen doen. Eranio, van Ajax' komende Europa-cuptegen stander Genoa, zond de bal richting net. Hellmer, die de geblesseerde Kohier verving, redde op de lijn. Italië controleerde het duel. gaf de Duitsers weinig tijd na te denken. Dat heeft Vogts de komende maan den wel, voor de vier resterende oe fenduels. De bondscoach kon in Turijn nage noeg al zijn (Italiaanse) vedetten opstellen. Het enige gevaarlijke af standsschot van Hassler en de op gelegde kopkans voor Riedle na de pauze, zal Vogts voldoende stof te denken geven. Sacchi miste alleen Vialli, na een rode kaart in een bekerduel op last van de bondsvoorzitter uit de selec tie verwijderd, en de geblesseerde Maldini van AC Milan. Met de jubi lerende Baresi. die zijn zestigste in terland afwerkte, hadden de Italia nen er wel zin in. Alleen lukte het^ niet het overwicht in treffers om te zetten. In de tweede helft haalde Vogts de tegenvallende Voller naar de kant en posteerde Klinsmann in de punt van de aanval. Dat gaf even een op- leving, die snel verdween. Kort na de komst van Klinsmann besliste Italië het duel. Verdediger Buch- wald versperde al te hardhandig de doorgang aan Lentini, Baggio trof- van elf meter doel. De laatste oefenwedstrijd van Schotland op eigen bodem voor de eindronde van het Europees kam pioen is geen beste geworden. Te gen Finland werd het 1 -1 k WERKMAN 'ERDAM Cijfer en psychologisch heeft het Neder- Fc^lftal de tweede afle- in de reeks van oe- ;ls voor het toernooi Europese landenti- litief afgesloten. De ;en Joegoslavië was dramatisch slechte ing van een maand n in Faro tegen Por- statistisch bezien Doordat het eerste Wi een serie van vijf fedstrijden vooral pauze redelijk over- jd was en niet onaar- igde heeft het sup- svolk ook wèer eens ezierige indruk van gekregen. ap nu na de reprise van Ir geleden in Zagreb (2- jet zich toen op het WK tende Oranje dank zij 'deifeen uitblinkende Van Mjte spreken van een we- rugbnding van het Neder- ijn jftal gaat te ver. Veel te jarvoor was de eerste pteravond in De Meer de jzwak. Om niet te zeg- eidlotisch. :ere|mste reden voor de °P 4 op vooral het Neder- re «middenveld lijkt de en Jgfteid van Frank Rijk- vorq vedette van AC Milan dop zijn eigen werkgever wijdns te behoren tot de /ord gezichtsbepalende figuren. Maar bij Oranje is het eigenlijk sinds zijn rentree tobben ge blazen met de oud-Ajacied. Vo rig najaar maakte Rijkaard zijn rentree bij het Nederlands elftal, nadat hij ruim een jaar vrijwilig op non-actief had ge staan. De nasleep van het spuug-incident met Voller tij dens de achtste finale WK-par- tij tegen Westduitsland in Mi laan lag daar aan ten grond slag. Op aandrang van Michels kwam hij terug, maar haalde nimmer meer zijn pré-WK- vorm. Toen maakte hij zelf aan alle speculaties omtrent zijn positie en functioneren een eind door overtuigend en dwingend te spelen, op welke plaats dan ook. Wat verloren In het Oranje-keurkorps loopt Rijkaard er na zijn zelfbepaal de rentree wat verloren bij. Zoekend naar een positie op het middenveld, pendelend tussen verdediging en voor hoede komt hij niet meer tot zijn recht. Vroeger was hij het gevaarlijkst als hij als opko mende stopper lange rushes kon ondernemen richting vij andelijk zestien-metergebied. Gisteren mislukte vrijwel elke persoonlijke actie en kwam er nauwelijks een pass van zijn voet aan. Door zijn dwalen op het mid denveld brengt hij ploeggeno ten ook ernstig in de proble men. Waardoor er van even wicht in die linie en daardoor balans in de gehele ploeg to taal geen sprake is. Dat manco werd gisteravond vooral in de eerste helft ten overvloede door de balvaardige Joegosla ven aangetoond. De niet eens in supervorm stekende Bal- kan-bewoners draaiden de Oranje-ploeg bijkans dol en zaaiden met voor hen onge bruikelijke dieptepasses ver warring alom. Slechts dank zij het voortreffelijk optreden van Stanley Menzo, voor het eerst bij Oranje in de basis, bleven kwalijke gevolgen uit. De in ei gen huis acterende doelman zorgde er voor dat na de ten on rechte afgekeurde treffer van Kieft na acht minuten de for matie van coach Ivica Osim niet op een verdiende voor sprong kwam. Geen greep ,,We kregen geen greep op hen", stelde Michels later te recht vast. „Dat komt doordat je zo'n ploeg niet kent en je er niet goed op kunt instellen. Pas na de rust ging dat beter, nadat we op een aantal zaken hadden gewezen". De invloed van de coach was in feite gering geweest. Het her stel dat Oranje na de pauze kon etaleren was namelijk voornamelijk het gevolg van de vermoeidheid van de Joego slaven, die afgelopen weekein de nog met tien spelers had den geacteerd in de stedender- by Partizan-Rode Ster. „Dat was dan ook duidelijk te mer ken", constateerde Osim, die zijn spelbepaler Stojkovic na de rust niet liet terugkomen. „Dat was een afspraak vooraf', aldus Osim. „Hij heeft zo lang niet gespeeld (bij Hellas Vero na; red.) dat het niet verant woord was hem langer in het veld te laten". Het verlies van zijn 'gezicht' kostte de Joegoslavische ploeg na de pauze het initiatief. Het Nederlands elftal kon wat na drukkelijker een stempel drukken op de gang van za ken, waarbij het defensief en op het middenveld overigens nog steeds niet helemaal naar wens ging. Blind was als libero selde Koeman, maar ondanks de duidelijk teruggelopen ac tieradius van de Joegoslaven leverde het overwichtje nau welijks effect op. Tot de 63e minuut. Uit een vrije trap van gaan spelen voor de op eigen Van 't Schip, die voor de pauze verzoek door Van Aerle gewis- in zijn eentje zo wat de hele rechtervleugel had moeten be strijken, haalde Kieft zijn gram. Kort nadat Rijkaard (Mi chels: „Niet op verzoek") was vervangen door Winter werd het zelfs door Wouters 2-0. na een breed gelegde pass van de goed debuterende Van Vossen. Hard gewerkt „Na de pauze werd er uitste kend gespeeld", overdreef Mi chels later. „Zeker op een ma nier waardoor de sof van Por tugal werd weggepoetst". Over de debutant zei de bonds coach: „Hard gewerkt, voort durend in beweging geweest. Viel niet uit de toon en pres teerde goed voor iemand die er voor het eerst bij was". Over de door de broers Witschge bezet te linkerflank besloot de bondscoach: „Richard haalde in een voor hem nieuwe positie (als linksback; red.) een vol doende. Rob is nog niet hele maal ingespeeld". Nadat de technische staf eerst Viscaal en daarna Van Vossen uit Bel gië haalde wordt het misschien tijd om ook Frans van Rooy eens aan die linker kant te pro beren. Nedcrland-Joegoslaviè 2-0 (0-0). 63. Kieft 1-0. 69 Wouters 2-0. Scheids rechter: Muhmenthaler (Zwi) Toe schouwers: 10.300 Gele kaart: Mila nic (Joe). Nederland. Menzo; Blind, Ronald Koeman (46. Van Aerle) en Van Tig- gelen; Rijkaard (68. Winter), Wouters en Richard Witschge; Van 't Schip, Kieft (85. Bosz), Van Vossen en Rob Witschge. Joegoslavië Omerovic. Stanojkovic. Vujacic. Hadzibegic en Najdoski (63. Novak). Jugovic. Savicevic (17. Mija- tovic), Stojkovic (46 Milanic). Bazda- revie en Brnovic; Kodro. .AMSTERDAM - De competi tie in de eredivisie duurt waar- schijnlijk een week langer. Jan Huijbregts, de verantwoorde- lijke man, is tot uitstel genood- zaakt nadat bekend werd dat. het olympisch elftal vóór 15- mei twee wedstrijden tegen0» Australië moet spelen. In Vaxjö lanceerde bonds- coach De Ruiter het voorstel de krachtmeting met Austra-', lië, beslissend voor afvaardi- ging naar Barcelona, tot èèn duel te beperken. Dat is echter niet volgens de regels. De re- glementen van de FIFA spre- 1 ken van een uit- en thuiswed- strijd.„Dat wordt echter heel moeilijk", verklaarde competi tie-leider Huijbregts. „Ik denk dat er geen andere mogelijk-,' heid is dan een vrij weekeinde te creëren. Bijvoorbeeld met Pasen. Voor de uitwedstrijd te gen Australië zou 22 april wel licht een goede datum zijn". SPORT OP TV VANDAAG Nederland 100.03 uur: NK schaken Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal. RTL 4, 22.55 uur: Match Barend Van Dorp met onder meer een gesprek met de voetballers Ruud Gullit en Kalush Bwalya. BBC 2,18.30 uur: WK kunstrijden, ver plichte kürvoor paren Super Channel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 2,15.20 uur: Sport on Friday met WK kunstrijden, vrije kür voor paren en verplichte kür voor mannen; basketbal in Leicester Duitsland 2,14.30 uur: Sport extra Sportnet. 08.00 uur: Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport. Vossen is yend bezig fRDAM - Peter Jssen maakte afge- ^"flmaandag na zijn """frige uitverkiezing lt Nederlands elftal at geïsoleerde in- J lij de gebruikelijke stuif werd hij wel does regelmatig door Duittrslaggever aange ef dtl maar de overige ^[jjtionals lieten de ing uit Zeeland 'melijk links liggen. jgen fdoi I zw; af. D ,bers ren d 2 Cat kink >nd vertoefde Peter en opnieuw als enige atacomben van het lion. Terwijl de overi- s al lang en breed aan ïapering nipten stond prse international met blonde haren nog uit lijn verhaal te doen. eed de 23-jarige aan- Se Vjn het nietige Beveren nk dë met êraagte. Vertel- lij zijn eerste oranje geruild met een Joe- mdat hij niet zo hecht oort sentimentele za- belangrijker vond de jaar geleden als prof nde Zeeuw het feit achtëfad opgetreden in de nog steeds te boek Europees kampioen, dstrijd is live op de tv stelde de van begin "ictieve Van Vossen te- ast. „Ik heb me nu dus V(3it niveau uitgebreid laten zien. Dat is be- tser B ;ende|ld ^twe1 bossen wil en mag weg uit Beveren. Vo- trok een aantal clubs ieer illustere reputa- de schotvaardige en jke aanvaller, maar Belgische club hem Iten gaan. Een goede van het in degrada- Peter van Vossen (links) wordt dwarsgezeten tiegevaar verkerende Beveren, want nu kan men voor Van Vossen een veelvoud aan transfergeld ontvangen. „Ik wil weg bij Beveren, want daar kom ik niet verder", aldus de Zeeuw, die nog wel eens wordt verward niet zijn in Luik spe lende landgenoot Henk Vos. goslaaf llija Najdoski. r gelei „Verscheidene clubs hebben al belangstelling getoond, maar er bestaan nog geen concrete contacten. Olympique Marseil le is overigens al afgevallen. Toen ik daarmee onlangs praatte bleek dat ze liever met een international in zee wilden gaan". Wellicht dat men in zuid- Frankrijk alsnog een oogje laat vallen op de blonde aanvaller nu hij wel eenmaal het tricot van Oranje om de schouders heeft gehad. Hoewel het de vraag is of hij veel vaker aan de 'bak' zal komen. „Ik weet dat ik derde of vierde keus ben", is Van Vossen realistisch. „Maar dat maakte me niet uit. Ik ben er nu in elk geval bij geweest. Dat neemt niemand me meer af. Michels zei ook na afloop te gen me dat ik een nieuwe kans verdien, omdat ik goed had ge- Leuke tafel Peter van Vossen voelde de voorbije dagen goed opgeno men in de groep gelouterde voetballers van de Nederlands elftal-groep. „Ik zat aan een leuke tafel, met Rijkaard, Van Basten, Bosz, Van Tiggelen en Van Aerle", beschreef hij de sociale contacten tijdens de maaltijden in het trainings kamp. „Ik dacht wel dat ik re delijk snel in de groep was op genomen. Het ligt natuurlijk ook wel een beetje aan je zelf'. En de wedstrijd? „Het zou met Van Basten (die zich in de loop van gisteren afmeldde met een tijdens de training verergerde enkelblessure; red.) waar schijnlijk wat beter zijn verlo pen. Nu moest ik met Kieft wel heel veel loopwerk doen. Maar dat ligt me wel. Ik doe bij Be veren eigenlijk niet anders. De bewaking die ik vooral in de tweede helft van die nummer dertien (Milanic; red.) kreeg ben ik in België ook wel ge wend. Er was wel één groot verschil. Normaal moet ik de ballen altijd ophalen. Nu kreeg ik ze naar me toegespeeld. Dat is me toch wel bevallen". Over zijn 'assist' bij de tweede tref fer, van Wouters. „Ik had zelf willen schieten, ik stond er goed voor. Maar even' eerder had Wouters al een keer ge zegd dat ik de bal breed moest leggen. Deed ik dus maar. Werd toch een goal. Ook Tweede glaasje Terwijl zijn ploeggenoten al aan het tweede glaasje zijn be gonnen wordt Van Vossen nog maals naar zijn comentaar ge vraagd. Ditmaal door een loka le omroep uit Zeeland. En weer doet hij zijn verhaal. „Komend weekeinde wacht de zware wedstrijd tegen Aalst. Die moeten we met Beveren win nen om kans te maken op be houd. Vind ik nu al weer veel belangrijker". Waarmee het eerste Oranje avondje voor Peter van Vossen werd afgesloten met een leu gentje om bestwil. Maar nie mand nam dat de debutant kwalijk. VAXJO Jong Oranje gaat met tegenzin op we reldreis. Alleen door Au stralië in een dubbele ont moeting opzij te zetten, kan het Olympisch elftal zich alsnog plaatsen voor de Spelen in Barcelona. Nederland verspeelde de di recte kwalificatie gisteren een kwartier voor tijd van het duel tegen Zweden in Vajqö, toen invaller Simpson op aangeven van Brolin het enige doelpunt maakte. De Scandinaviërs werkten daarmee de nederlaag van 1-2 in Utrecht weg en scha kelden Jong Oranje tevens uit in de kwartfinales van het EK voor spelers geboren na 1 au gustus 1969. Tot een uur na het eindsignaal van scheidsrechter Hill was toch hoop op directe plaatsing. Die zou zijn bereikt als Dene marken in Zabre van Polen had gewonnen. Het werd 1-1. Als één na beste verliezer van de wedstrijden tot en met de kwartfinales, achter Polen dus, had Nederland recht op de her kansing tegen de winnaar van Oceanië. Uiteindelijk besliste het aantal doelpunten vóór, waarbij het gemiddelde van Oranje (2,75) juist beter was dan dat van Duitsland (2,67) en Tsjechoslowakije (2,4). De spelers baalden, ondanks de extra kans. Max Huiberts, net als in Utrecht één van de beteren: „Ik weet dat de wed- strijd vaak niet om aan te zien was, maar onze tactiek klopte. We gaven weinig kansen weg. Net toen steeds meer ruimte ontstond voor onze aanval en we het gevoel kregen een doel punt te kunnen maken, scoor den de Zweden. Australië? Ei genlijk veel te ver weg". Frank de Boer vond dat de ploeg veel te onrustig, te pa niekerig had gevoetbald. Dat was eigenlijk niet nodig ge weest, want Nederland kwam op een handvol momenten na niet echt in de problemen. De extra beurt levert organisa torisch problemen op, vooral waar het de Feyenoorders (Van Gobbel en Taument) en Ajacie- den (Vink, Frank de Boer, Kreek, Roy en Van der Sar) aangaat. Maar ook Huiberts (Roda JC) kan met zijn club nog op twee manieren Euro pees voetbal halen. De kalender: op de woensda gen 1 en 15 april spelen de twee topclubs de halve finales, waarna ze bij verder succes op 29 april en 13 mei (UEFA-be- ker, Ajax) alsmede 6 mei (EC 2. Feyenoord) de eindstrijd af werken. Bovendien zijn de Rotterdammers nog in de markt voor de nationale beker finale, die vooralsnog voor 7 mei is vast gesteld. Gunstig Gunstig is dat De Ruiter kan putten uit een groot arsenaal voetballers. De Kruijff, Lanc- kohr, Hoekstra, Cocu, Schee pers en Gorré zijn mannen die ontbraken in Vaxjö, maar wel beschikbaar zijn. Technisch directeur Wim Jansen, namens Feyenoord aanwezig, liet zich diplomatiek uit over het vrij geven van Van Gobbel en Tau ment, die volgens De Ruiter moe en geblesseerd was en werd vervangen door Roy. Jan sen: „Kijken hoe de andere clubs reageren en wat de KNVB regelt". De FIFA verlangt dat half mei bekend is of Nederland dan wel Australië naar Barcelona mag. Aangetekend zij, dat de trip naar Australië zeker een week duurt. Het lijkt uit Ne derlands oogpunt logisch aan te dringen op één duel op neu- Rob Roest (links) verdedigt terwijl hij wordt belaagd door de Zweed Hakan Mild. FOTO: AP traal terrein, maar dan moet de FIFA afwijken van het regle ment. „Hiermee hadden we helemaal geen rekening gehouden", zei Jaap Bontenbal, bestuurslid van de sectie betaald voetbal, met het Olympisch elftal in zijn portefeuille. In Nederland repte competitie-leider Jan Huybregts meteen over de mo gelijkheid te schuiven in het programma van de nationale kampioensstrijd. Hij zag voor het uitduel wel een gaatje op 22 april, de enige bekerloze woensdag van de maand. De onrust op het veld in de Ne derlandse ploeg was enigszins terug te voeren op het gedrag* van De Ruiter zelf. De Utrech--* ter, volgend seizoen op de* bank bij FC Den Haag. maakte,» de Zweedse pers bij aankomst in Vaxjö wijs dat Richard Witschge zich later bij de selec tie zou voegen, hetgeen eigen lijk een vervelende grap was. Zeker ten opzichte van de be leefde Zweden, die alles deden het de gasten naar de zin te maken. lV,r^K Kwalificatie hoofdrc ietz (31 li eenswnd 22-22 (13-9) Scheidsrech- pr,r>rdi?n/Kie'c'ulst (2we). Toeschou- Doelpunlenmakers Israél: So- T mech 5, Dayan 4/3. Bernstein. Kogut. Cohen 3. Gissin 2/2, Turkenich. Savchuk 1Neder land Veerman 8. Hagreize 5/3. Jacobs. Por tengen 3. Van Olphen. Schuurs. Ruivenkamp 1 Strafworpen Israèl: 7. Nederland: 4 Straf- minuten: Israél: 10, Nederland 8. Polen - Noorwegen 23-28 (13-11). Scheids rechters: Burziwal/Drabesch (Oos). Toe schouwers. 1000. Doelpuntenmakers: Polen: Mokrzki 10/2, Lebiedzinski 3, Subocz, Lubas- ki, Luberecki 2, Nowakowski, Dudzic, Wenta /1, Przybecki 1, Noorwegen Kjendalen 7/1, Giekstad 12. Erland, Havang 5, Bohn 3. San- do 2, Lundeberg 1 Strafworpen Polen 4, Noorwegen 4 Strafminuten: Polen 8. Noor wegen 6 Denemarken - IJsland 16-16 (9-8) Scheids rechters Thomas/Thomas (Dui) Toeschou wers 1000 Doelpuntenmakers Denemar ken: Rasmussen 13. Jan Jörgensen 5. Jacob- sen. Lundbye 2. Jensen. Fenger 1. IJsland Bjaki Sigurdsson 4, Sigurdur Sveinsson /I. Olafsson. B|arnason 3, Gunnarsson, Gilsson. Geir Sveinsson 1. Strafworpen Denemarken: 3, IJsland 2. Strafminuten: Denemarken 14. IJsland: 16 Nibbixwoud. Halve finales beker, vrouwen. SEW-Swift Roermond 15-19. Finale V&L-Swift op 11 april in Arnhem. SCHAKEN Eindhoven. NK afgebroken partij vijfde ronde: Cifuentes Brenninkmeijer 1-0 Stand aan'kop na zeven ronden: 1 Piket, Van der Wiel 5.3. Sosonko 4 1/2,4. Cifuentes. Nijboer 4.6 Van der Sterren 31/2 VOETBAL Kwartfinales EK, tevens olympisch kwalifi catietoernooi, returns. Vax|ö Jong Zweden - Jong Oranje 1-0 (0-0). 75 Simpson 1-0. Scheidsrechter: Hill (Eng) Toeschouwers 7.353. Eerste wedstrijd 2-1 voor Nederland. Zweden naar Olympische Spelen. Padua: Jong Italië - Jong Tsjechoslowakije 2- 0 (2-0) 38 Luzardi 1-0, 41 Bertarelli 2-0 Toe schouwers: 15.000 Eerste wedstrijd 2-1 voor Italië Italië naar Olympische Spelen Zabrze Jong Polen - Jong Denemarken 1-1 (0-1) 30 Frank 0-1.77 Juskowiak 1-1 Eerste wedstrijd 5-0 voor Denemarken Dent-nar- ken naar Olympische Spelen, Polen als beste verliezer van de vier ovenge kwartfinalisten naar Vriendschappelijke interlandwedstrijden Limassol Cyprus-Griekenland 1-3 (0-2) 11 Toursounides 0-136 Karapialis 0-2,78 Elias 1-2.85 Doms 85 Dublin lerland-Zwitserland 2-1 (1-1) 25. Whelan 0-1 (eigen doel). 27 Coyne 1-1, 88 Aldridge 2-1 (strafschop). Scheidsrechter Rodriguez (VSt). Toeschouwers: 23 000. Praag Tsiechoslowakije-Engeland 2-2 (1-1) 21 Skuhravy 1-0. 28 Merson 1-1. 58 Neme- cek 2-1. 66 Keown 2-2 Scheidsrechter Kappl (Oos) Toeschouwers 6 000 Katowice Polen-Litouwen 2-0 (2-0). 40 Kraus 1-0.43 Lesziak 2-0 Landelijke jeugd Hoofdklasse B Fortuna Sittard-Elmkwi|k 2-3. Vitesse Arnhem- NAC 2-1 1e klasse A Hollandia-Ajax 2 1-2 WIELRENNEN Andorra. Catalaanse Week 3e etappe: 1 Alcala (Mex) 193 km in 5.29.21 2 Gaston (Spa), 3 Breukmk (Ned), 4. Bouw- mans (Ned), 5 Delgado (Spa), 6. Zulle (Zwi),* 7 Roche (Ier), 8 Millar (Sch), 9 Moreels (Bel) 0.05, 10 Jekimov (Rus) 0.26, 62 De Koning 1 59, 90 Knuvers 2 38. 97 Van Aerl, 121 Theumsse. 123 Jan Siemons, 141 Mare Sie- mons 5 12, 145 Lubberding. 146 Wijnands. 158 Van der Pas 8 35.159 Hermans Algemeen klassement 1 Zulle (Zwi) 13 49 48.2 Gaston. 3 Delgado. 4 Roche, 5 Alcala. 6 Breukmk. 7 Bouwmans. 8 Millar, 9 Moreels 0 05, 10 Pedrero (Spa) 0.26. 49 De Koning 1 59. 59 Theumsse 2 38. 63 Van Aert. 101 Knuvers 5 47, 103 Mare Siemons. 104. W.inands 5 57,123 Hermans 9 26.138 Jan Siemons 12 49, 157 Lubberding 20.37, 159 Van der Pas 21 18 Waregem. Dwars door België 1 Ludwig (Dui) 4 46.00, 2 Zanoh (Ned), 3 Heynderickx (Bel), 4. Museeuw (Bel), 5 Nelis- sen (Bel), 6 Bogaert (Bel). 7 Van der Poel (Ned). 8 Goessens (Bel). 9 Traxl (Oos). 10 Wust (Dui). 12 Veenstra. 14 Cornelisse. 15 Hopmans. 16 Vos, 24 Van der Vin. 26 Vink, 31 Schurer. 32 Harmeling. 46 VanOrsouw Waregem Amateurwedstrijd 1 Van Bon (Ned) 1451 m in 3.37.00, 2 Thi|s (Bel). 4 Van Craaynest (Bel). 4 Eeckhout (Bel). 5 Van der Meiden (Ned) Nieuw-Amsterdam. PWZ Zuidenveld Tour' (open categorie). 1 Bli|ievens (Ri|eni 160 km in 3.42.29, 2 Veenendaal (Almelo). 3 Teuben (Heerenveen). 4 Kistemaker (Oldenzaal), 5 Jan de Leeuw (Ermelo). 6 Dekker (Hooge- veen), 7 Van der Helm (Lelystad), 8 Eddy Reinerink (Harbnnkhof), 9 Kemper (Volen-' dam), 10 Kroes (Hattem)

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15