Varmenhoven wil afsluiting lerenstraat op 'winkeldag' li 'Lasten kusttoerisme uitbannen' Uitbreidingsplan Zilveren Kruis niet ten koste van villa DUIN- EN BOLLENSTREEK (a 4izoenrecords bowling Holiday Inn ïicbeSomant DONDERDAG 26 MAART 1992 Ï3 sdntformatieavond over istwijk en sportvelden ujsENHEIM - In het gemeentehuis van Sassen- n wordt maandag een informatieavond gehouden, n de ontwikkeling van de Postwijk centraal staat, meente heeft een rapport opgesteld, waarin wordt geven hoe het tekort een sportvelden moet wor- .iangepakt en op welke wijze er meer gedaan kan jen aan woningbouw. ;emeentebestuur van Sassenheim wil gronden in ide Molenpolder, gelegen tussen de Postwijk en loutlaan, gebruiken voor de aanleg van een sport- ilex voor de voetbalclubs Teylingen en Ter Leede. •n rapport van Oranjewoud, dat binnenkort ter in- (bI ligt, staat verder vermeld hoeveel woningen er 4en gebouwd aan weerszijden van de Vliegeniers- De informatieavond begint om acht uur. Het rap- jStaat 8 april op de agenda van een gecombineerde idering van de commissies voor volkshuisvesting, imische zaken, financiën en welzijn. Sneldienst naar De Keukenhof LISSE Vanaf vandaag rijdt er tussen station Leiden en bloemenpark De Keukenhof in Lisse weer een sneldienst. Buslijn 54 vertrekt ieder half uur en is bestemd voor reizi gers die gebruik maken van de NS Trein-toegang regeling of van een NZH Combi-kaart. De sneldienst blijft rijden tot en met 24 mei, de laatste dag dat De Keukenhof nog open is. Naast de sneldienst is de Com bi-kaart ook geldig op de nor male lijndiensten van en naar Lisse. Deze lijndiensten slui ten aan op een pendelbus wel ke bezoekers vanuit Lisse naar De Keukenhof brengt. Voorschotense ernstig gewond VOORSCHOTEN - Een 17-jari- ge bromfietsster uit Voorschoten is gisteravond rond kwart over negen ernstig gewond geraakt na een frontale botsing met een 38- jarige automobilist, eveneens uit Voorschoten. Het ongeluk ge beurde op de kruising van de Wijngaardenlaan en de Bernard- laan. De automobilist wilde vanaf de Wijngaardenlaan rechts af de Bernardlaan inrijden. Hij moest daarvoor de parallelweg van de Wijngaardenlaan kruisen. Hij zag de bromfietsster die op de paral lelweg reed over het hoofd. De vrouw is met een schedelbasis- fractuur opgenomen in het AZL. Steunfraude: 45.000 gulden KATWIJK - De sociale re cherche heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een 44-jarige Katwijkse, die voor een bedrag van 45.000 gulden steunfraude heeft gepleegd. De vrouw ont ving een uitkering op grond van het feit dat haar man haar verlaten zou hebben. Na onderzoek bleek dat de ex-man al weer twee en een half jaar bij haar woonde. Zij meld de dit niet bij de afdeling sociale zaken van Katwijk en kreeg ten onrechte een uitkering. Trtiiéndief krijgt spijt LISSE - Een 23- jarige' p Engelse truiéndief kreeg gisteren spijt van zijn daadv Hij nam een trui, rhee uit een Herenmode zaak ifi- het cen trum van Lisse, maar bracht het kledingstuk een uur later'weer te rug en bood zijn excuses aan. De dader is door de politie gehoord en zonder proces-ver baal heengezon den. - Vrouw oog in oog met inbrekers ALPHEN AAN DEN RIJN - In een boven woning aan de Cederstraat in Alphen is gis termiddag rond half vier ingebroken. Toen de bewoonster op huis aan ging, kwam zij al twee mannen tegen met haar kussenslo pen en haar tas. Toen zij boven kwam trof zij een opengebroken deur en een enorme ravage in haar woning aan. Nog niet be kend is wat het tweetal allemaal heeft mee genomen. Kassa gestolen KATWIJK - Onbekenden hebben gister nacht ingebroken in een winkel aan de Kerkstraat in Katwijk. Er werd een kassa met geld erin ontvreemd. De lege kassa werd later teruggevonden. Sassenheim alert op H$T SASSENHEIM - De gemeente Sassen heim zal er nauwkeurig op toezien dat de eventuele komst van een hogesnelheids lijn de bouw van een spoorwegstation in de gemeente niet doorkruist. Dat zei wet houder mevrouw N. Wagemakers gister avond tijdens de commissie ruimtelijke ordening in recatie op vragen van A. Ol- thof (PvdA). De TGV zal mogelijk Jangs de grenzen van Sassenheim voorbijschie ten. De milieuproblematiek die de aanleg van een nieuwe spoorlijn tot gevolg zal hebben baarde de wethouder epfoter de grootste zorgen. „De trein gaat met een dusdanige snelheid dat de was die aan de lijn hangt wordt meegezogen. Allpijninst acceptabel". De gemeente Sassenheim zal de ontwikkelingen rond de snelle trein met argusorgen blijven volgen, al dus verzekerde mevrouw Wagemakers. Spur 4 °j)RHOUT - De Voor- 1 (1 jse Herenstraat zou iis< dag in de week 21ien worden afgeslo- diV>or verkeer. Op die ;nh(ier zou het winkelend ^|$ek beter aan zijn i8 4jten kunnen komen. l4 ^iee opperde gisteravond l'^menhoven, raadslid i agj Gemeentebelangen tij- iTROeen discussieavond van 14 (Xprhoutse Winkeliersvere- (WiVo). Tijdens de bij- .a Srnst in cafe 'Boerhaave' mkepraat over de toekomst (Hep winkelen in Voorhout, e fle hand van de pas ver- DEqen structuurschets, en 8 45jpport van onderzoeksbu- Vddi waartoe de WiVo op- HAAJ had gegeven, bogen !aal winkeliers en politici zich over de problemen waarvoor de Voorhoutse winkels zich ge steld zien. Centraal bij alle aanwezigen stond de ogen schijnlijke tegenstelling tus sen de rapporten van de ge meente en van de detailhandel over de vraag of het Voorhout- se winkelbestand ook buiten de Herenstraat ontwikkeld moest worden. Andere terug kerende punten van gesprek waren de barrierewerking van het spoor, de eventuele par- keerproblematiek en uiteraard de slechte verkeerssituatie op de Herenstraat. Namens de Voorhoutse poli tiek waren de raadsleden P. Jochemsz (PvdA), A. Wijling (Groen Links) en J. Warmen- hoven (Gemeentebelangen) aanwezig. Merkwaardig in ve ler ogen was de afwezigheid van een afvaardiging van de collegepartijen CDA en WD. Ook VVD-wethouder Ruimte lijke Ordening B. Joon, tevens lid van de begeleidingscom missie van het detailhandels rapport, ontbrak. Verbaasd Raadsleden Jochemsz en Wij ling waren beiden wat ver baasd over de keuze van de WiVo om uitsluitend verbete ring en verdichting van de Noordelijke Herenstraat te propageren, terwijl het detail handelsrapport daarnaast de vestiging van een solitaire su permarkt in Hoogh-Teylingen of in Hooghkamer prefereert. Wat betreft de vestiging van winkels langs de Jacoba van Beierenweg verschilden de meningen nogal. Jochemsz vond dat een doorloop van de activiteiten van de Heren straat heel wel denkbaar is. Wijling voelde echter niet veel voor dit idee en Warmenhoven nog minder. Hij zag nog moge lijkheden genoeg om het win kelaanbod in de Herenstraat te verdichten, en noemde daarbij onder meer de locatie van het parochiehuis, van de pastorie, en van verschillende woonhui zen aan de Herenstraat. Warmenhoven's idee voor een 'winkeldag' in de Herenstraat oogste niet veel enthousiasme. In een reactie merkte Wijling op dat dat wel eens voor pro blemen met de bussen zou kunnen zorgen. J. Josten gaf het standpunt van de werkgroep 'Voorhout 2000' weer. Hij pleitte ervoor om eerst de Herenstraat „te optimaliseren" alvorens over het spoor te beginnen. Wel moest de optie opengehouden worden om later in de nieuwe wijken eventueel winkels te vestigen. Centraal staat echter de verkeersproblematiek in de Herenstraat. „Gemeente, durf ook eens wat", riep hij op. 2' EN - Het team Tapijt- jieeft bij bowling Holiday SEN^vee nieuwe seizoenre- )0 «gebowld. In de vijfmans- 14 (fe scoorde de ploeg een te- et "He van 2845 pins (vijftien elr en een teamSame van r pins. Louis Petitjean ie met een totaal van 624 pe grootste inbreng. Hij Cikf/e dit totaal via games 'C^5,258 en 231. Aad Kreeft e bij de dubbels een 3ndvan 233 pins. <en ii 'e°™>am Zomerzorg leverde Iderdorp de beste presta- j)e ploeg bowlde een te- Hne van 628 en een team- l^jran 2312 pins (twaalf ga- ncen Frans Warmerdam averie het hoogste totaal. Via eopa van 192, 183, 225 en 234 nderdhij tot een serie van 834. Hoeberichts (Bax Zifel) bracht met 254 pins allenie game op zijn naam. BjQtul|d-West was Jan Kornet ihuis ide sterkste. Door games ling $7, 202 en 212 scoorde hij i3.0Grie van 651. Ploeggenoot th-ziefenken gooide in zijn se- nbur een Same van 240 teink pins. Voor Verdegaal bowlde Wijnand Rijsdam een totaal van 624, met games van 206, 183 en 238. Jan Snik bereikte met een game van 205 een se rie van 598 pins. De hoogste dame was Ellen Verdegaal met een game van 199 in haar serie van 550 pins. Bowlingstanden Holiday Inn: Maandag dubbels: V&R 23-245; Tapijtplan 23-215; UBO 23-203,5; Zevenbergen 19-199,5; Holst Sport 23-197,5; Match 23-193.5; RVE 23-190; McDonalds 23-172,5; Plugge CO 23-144,5; Kreeft 23-143. Maan dag vijfmans: Tapijtplan 23-397,5; House of Lords 23-358,5; Anbar 23- 339,5; Griffioen 23-285,5; Stumpers 23-249; Saneco 23-136,5. Dinsdag trio's: AAM 23-385; V&R 23-370; O Sole Mio 23-353; PTT Telecom 23- 335,5; La Ronde 23-331,5; LVC 22-323; Moojoos 23-286; AVL 23-264,5; Doe een wens 23-259; Sweetlake City 23- 191,5. Donderdag trio's: Tapijtplan 21-368; Pins a lot 21-340,5; Bon Bon 21-308; Agimex 21-299; Up Downs 21- 295; Sooner or later 21-284,5; Frogs 21-272,5; Kanjers 21-244,5; Roest 21- 211,5; Borox 21-204. Zuid-West: Maandag trio's vroeg: Van Muiden 19-46; Kriek 1 20-44; Ver boon Extra 20-42; Het Wedde 20-38; 3M 20-35, No Name 19-26 Maandag trio's laat: De Valk 20-57,5; PBS 20- 52: Ladan 20-48,5; Verboon 1 20-42; Postkantoortje 20-23; Van Muiden 20- 17. Dinsdag trio's: Bowling Stones 20-53.5; Verboon 2 20-45; Kriek 2 20- 41; Verboon 4 20-39,5; Tramps 20-35; Van Hemert 20-26. Dinsdag dubbels: De Valk 20-64; Van Hemert 20-47,5; CD-Centrum 20-43; Van Muiden 20- 35; Total Handicap 20-29,5; Van Schaik 20-21. Woensdag trio's: Vel- donck 20-59; Van Bostelen 20-49,5; Van Hemert 2 20-43; Van Egmond 20- 36,5; Diner 20-27; Van Schaik 20-25. Woensdag dubbels: Verdegaal 20-51; Kanne 20-46; Petites Quelles 20-41,5; Arbouw 20-35; Freewave 20-34; LVH 20-29,5. Leiderdorp: Maandag: Eagles 27- 437,5; Smikkelshop 27-413.5; Bax- /Spendel 26-410,5; Knuddetijgers 26- 403; Limousine Clean 26-358, Alley- cats 26-351,5; Jobaak 26-340,5; Trioot- jes 27-324,5; Strikeforce 27-315; Van Bemmelen 27-257,5. Dinsdag: Lugt- hart 1 27-465,5; Bax/Spendel 27-464; Chemicon 27-445; Mooyenkind 27- 388; PAM 27-382; WVF 27-381,5; Bow ling Family 27-366,5, Menuet 1 27- 363; Pinvreters 27-356,5; Menuet 2 27- 354,5; Lugthart 2 27-333.5; MIG 27- 325; Tam^ja 27-291; Van Marwijk 27- 186. Woensdag: Zomerzorg 25-433.5; Transavia 26-398; Proshop 26-372; Europatuin 26-357; Turkies 25-356,5; Drie kleine kleutertjes 25-345,5; Auto Valkenburg 26-345; Je ziet maar 25- 332,5; Jobaak 26-309,5; Van Rhijn 26- 300,5; Vos Partners 26-298,5; Fami lie Doorhaal 25-286; Mareton 25- 279,5; Running Up 26-257,5; De balle tjes 26-241. Klinkenbergerpias eind mei geopend OEGSTGEEST/SASSEN- HEIM - Het recreatiegebied Klinkenbergerpias, op het grondgebied van Oegstgeest, Warmond en Sassenheim, zal eind mei officieel worden geo pend. De ontwikkeling van het gebied is overigens nog in vol le gang. Hoewel de Klinken bergerpias, de voormalige zandwinput van Menten, voor 90 procent op grondgebied van Oegstgeest ligt is Sassenheim nauw bij de inrichting betrok ken. Vorig jaar gaf het gemeentebe stuur toestemming voor de bouw van een hotel op het per ceel tegenover Akzo aan de kant van de spoorlijn Haarlem- /Leiden. Verder komt er in de kleine plas achter de manege een teleskibaan: een lier waar mee watersikërs worden voort getrokken. Er is echter nog geen exploitant voor de teleski gevonden. De financiële situa tie is over het algemeen nog niet gunstig. Met de opbrengst van de zandwinning en de hui dige puinstort moet de inrich ting van het gebied worden be taald. Dat is niet afdoende, daarom wordt gezocht naar geldschieters. De waterkwali teit is volgens onderzoeken goed, in weerwil van geruch ten dat er giftig afval in de plas zou zijn gestort. Van de onge veer twintig plassen in Zuid- Holland die aan een kritisch onderzoek zijn onderworpen scoort de Klinkenbergerpias in dit opzicht het hoogst. Minister Dales toonde zich zeer geïnteresseerd in de inrichting van het cellenblok. Burgemeester Van der Sluijs kijkt over haar schouders mee terwijl commissaris Wegman de deur open houdt. foto: henk van den ende Minister Dales: NOORDWIJK - De rol van de minister van Bin nenlandse Zaken, I. Da- les, bleef gisteren bij de officiële opening van de nieuwbouw voor politie en brandweer in Noordwijk, beperkt tot het geven van een startcommando via een wat groot uitgevallen mobilofoon. Met toeters, bellen en sirenes lieten spuitgasten en dienders vervolgens in optocht zien en horen over een respec tabele capaciteit aan ma terieel te beschikken. Het gevaar clichématig te wor den trotserend, benadrukte Dales in haar toespraak nog maar eens dat het terugdrin gen van criminaliteit een zaak is van politie, justitie en pu bliek. Volgens de minister wordt in de badplaats de laat ste jaren niet zonder reden veel aandacht en geld besteed aan preventie. Daarbij wees ze op de toeloop van de vele dui zenden recreanten in de zo mermaanden met daarbij nog de druk van het avondtoeris- me dat elk weekend zorgt voor zo'n 7000 vertierzoekers in het uitgaanscentrum. „Het is"*, zo merkte ze op, „zaak dat de lus ten - inkomsten voor horeca en middenstand - behouden blijven, terwijl de lasten - ver keersoverlast, vandalisme en lawaai - worden uitgeban nen". Minister Dales stipte in dat verband de Noordwijkse deelname aan in het door BZ ondersteunde project ter be strijding van de recreatie-cri- minaliteit. Door het aanstellen van een vandalisme-registra- tor kreeg de politie meer greep op vandalisme en overlast en kon meer gericht worden op getreden. .Aardig", vond Dales het feit, dat uit evaluatie van het pro ject grote waardering bleek voor hetAverk van de politie. De Noordwijkers bleken in eens meer meldingsbereid om dat men weer het gevoel had dat er daadwerkelijk iets met de klachten werd gedaan. „Ik vind dat ook een absolute voor waarde", zo benadrukte de mi nister. „De weg die we immers niet willen gaan, is die naar een samenleving waarin bur gers zich niet meer verant woordelijk voelen voor een vei lige leefomgeving". Voor de uitvoering van brand- weertaken en rampenbestrij ding zijn vrijwilligers volgens de minister een onmisbare fac tor. Het beleid van BZ zal dan ook uitgaan van handhaving van het aantal vrijwilligers bij de brandweer. „Ik zal daarvoor de nodige voorwaarden schep pen. Inmiddels is besloten de officiersopleiding voor de brandweer zodanig aan te pas sen dat deze ook voor vrijwilli gers passend en toegankelijk wordt", zo meldde Dales. Beroepskrachten Voor burgemeester J. van der Sluijs van Noordwijk was het nog maar de vraag of voor alle taken van de gemeentelijke brandweer maar steeds op vrij willigers kan worden geleund. „Naar mijn idee ontkomen wij ook in Noordwijk niet aan de keuze om bepaalde onder houdstaken van het materieel door beroepskrachten te laten uitvoeren". Hij sprak zijn be zorgdheid uit over het tempo waarmee de politie zeer ingrij pend wordt gereorganiseerd. Volgens van der Sluijs dreigt daarbij het gevaar dat er onom keerbare beslissingen worden genomen, terwijl nog niet alle randvoorwaarden zijn inge vuld. Hij besloot met eerf plei dooi voor voldoende politieper soneel omdat verstoringen van de openbare orde en crimitiali- teit in toeristenoorden als Noordwijk nauw samen han gen met massarecreatië- Hij herinnerde Dales aan eerdere uitspraken waarbij zij had er kend dat recreatiedruktè ver taald zou moeten worden in politiesterkte. „Wat mij betreft mag het tijdelijke sterfte, zijn, als deze maar komt. Wij willen best poolen met grote sfèden". Het nieuwe politiekorps Hol lands-Midden heeft volgens commissaris E. Wegman', korpschef van de Noordwijkse politie, met de in gébruik name van het Noordwijkse bu reau, de beschikking over een goed geoutilleerd gebouw met uitstekende faciliteiten, ?oals celcapaciteit, afgestemd op de regio en veel vergaderruimten. Vanuit het nieuwe districtsbu reau kan de dienstverlening van de politie aan de burgers in de noordelijke Bollenstreek efficient en effectief gestalte krijgen, aldus Wegman. Zo makkelijk gaat dat bij krediet of .00-12.0 195 postbank. G< >f. sprf 506. Se eekuufl Pnvacy 1041. 9 jkuur U belt even 06-0400. U schikt, het aanvraagformulii ens at de persoonlijke thuis. Met lening thuisgestuurd. En u vult, wanneer het u het boctcvrij vervroegd aflossen van de lening en kwijtschelding van de schuld na overlijden. Met andere woorden: als u dat het erg de makkelijkste weg kiest, kiest u de beste. POSTBANK M) Thuisbankieren doe je met de Postbank. avraag- En behalvi wel#' ccn foldc' dsituatiè 5 berefrtuher over het doorlopend makkelijk is. is lenen bij de Gedeputeerde plant boom Gedeputeerde Ted Jansen van de provincie Zuid-Holland heeft gis termiddag samen met wethouder Meijer een boom geplant ïn de Nar- cissenstraat in Lisse. Jansen was naar Lisse gekomen in het kader van de landelijke boomfeestdag. Jansen had tevens 1500 gulden bjj - zich voor de gemeente, wat gebruikt gaat worden in de groerwoor-', ziening. Nadat Jansen en wethouder Theo Meijer het voorbeèlfl had den gegeven plantten 90 schoolkinderen van de Lissese basisscho len nog eens dertig andere bomen. De kinderen kregen van Janseo* een boek, dat over het leven in de natuur gaat. foto: henk van pengnqe4 NOORDWIJK - Verzeke ringsmaatschappij Zil veren Kruis wil in drie bouwfasen op eigen ter rein komen tot uitbrei ding van het bruto vloer oppervlak van 10.000 vier kante meter. Daarbij wordt ervan uitgegaan dat het huidige hoofdgebouw aan de van de Mortel straat in Noordwijk gehand haafd blijft. De voormali ge burgemeestersvilla aan de Gooweg wordt in oude luister hersteld en krijgt een representatieve func tie. Een en ander betreft een voor lopige bebouwingsstudie. Vol gens voorlichter K. Bruintjes van Zilveren Kruis is de huidi ge huisvestingssituatie verre van ideaal. De medewerkers zijn verspreid over vier loca ties in Noordwijk en dat heeft 'zijn neerslag op allerlei werk processen. „We vinden het ple zieriger om met elkaar op een werkplek gehuisvest te zijn". Wel geeft Bruintjes aanl dat het computercentrum, dat tegen over het hoofdgebouw staat, al tijd apart zal blijven. Het college van B W heeft onlangs een presentatie gehad van de plannen en is in princi pe bereid medewerking te ver lenen. Als eerste fase wordt aan nieuwbouw gedacht aan de westzijde van het hoofdge bouw waar voorheen Plessey gehuisvest was. Het oude ge bouwtje moet plaats maken voor een kantoor in twee en drie bouwlagen met daaronder een parkeergarage voor 37 au to's. Daarna wordt een L-vor- mig gebouw van drie of vier la gen aan de kant van de Goow eg neergezet. Daarvoor zullen twee woonhuizen moeten wij ken. Ook dit gebouw wordt on- derkelderd om plaats te bieden aan 47 auto's. In een derde en laatste fase komt er volgens de plannen nog een gebouw van 3 verdiepingen bij met een par keergarage voor 95 auto's. Eventueel zal nog een extra verdieping worden toege voegd. Villa Het is de bedoeling dat de oor spronkelijke landgoed villa, waarvan het karakter ge schaad is door een verbinding nieuwe stijl met het hoofdge bouw, weer zijn oude glans wordt terug gegeven. De ver binding zal worden afgebro ken en vervolgens zal de villa worden gerenoveerd om daar na door Zilveren Kruis voorna- meli. k gebruikt te gaan wor den voor representatieve «doel einden. Ook zal de voor de villa gelegen parkeergelegenheid verdwijnen. En om het geheel nog meer luister bij té zetten zal ook de tuin weer in ere wor den hersteld. Een belangrijk onderdeel in de plannen vormt het parkeren. Zilveren Kruis schat op, grond van berekeningen toch zeker 450 parkeerplaatsen nodig te hebben na realisering, van de nieuwbouw, waarvan voltooi ing omstreeks de eeuwwisse ling wordt verwacht. Deels wordt die parkeerbehoefte on dergronds opgelost maar daar naast zal extra parkeetmoge- lijkheid onontbeerlijk zijn. De verzekeringsmaatschappij is bereid daartoe ongeveer 1,5 hectare grond aan te kopeh aan de oostzijde van dè 'Goow eg, een locatie die Noordwijk inmiddels heeft aangewezen als toekomstig woningbouw terrein. Volgens het college van B W zal een parkeerter rein, volledig ingepakt in het groen, de reeds aanwezige groengordel van de landgoede ren Offem en Leeuwënhorst versterken en het nieuwe woongebied niet frustreren. In de gemeentelijke commis sievergadering ruimtelyke or dening van dinsdag 31 maart zullen de uitbreidingsplannen van Zilveren Kruis worden be- sp oken.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13