Iondenoverlast Noordwijk ergt agressievere aanpak Exact Sassenheimer wint prijs met kassenbouw-project DUIN- EN BOLLENSTREEK 15 i)g geen meter grond in Van Berckelweg' Oud-voorzitter van ASC herdacht NPLANNEN? Rechter moet hek rond dakterras redden Sportraad Oegstgeest tegen aantasting ligweide Poelmeer r~ r jUdac (Boutani WOENSDAG 25 MAART 1992 (IRDWIJK - De gemeente Noordwijk heeft nog meter grond gekocht in het gebied langs de van jkelweg waar de nieuwe woningbouwlocatie van de ilaats is gepland. Dat gaf wethouder P. Barnhoorn ivan grondzaken en financiën gisteren toe tijdens irgadering van de gemeenteraad. Het voorgeno- ^actief grondbeleid komt wel tot uitdrukking bij de serving van gronden ten behoeve van het bedrijven- 3ujn dat nabij de 's Gravendijkseweg moet komen. )e|/oor deelde A. Ouwehand (GL) gisteravond com- jWen uit aan de wethouder, met wel direct daaraan jbpeld de wens dat er ook in het woningbouwgebied eJ zal worden gekocht door de gemeente. Volgens dehoorn gaat het in dat gebied - het zogenaamde iraaarsland - echter allemaal niet zo voorspoedig wilt bouwondernemers en architecten de gemeente /oor waren. „Er is ons helaas nog geen meter grond E1fboden voor een redelijke prijs", zo meldde hij. Trekvogels beschermen tegen jacht NOORDWIJK - Groen Links wil dat de ge meente Noordwijk de jacht op onschadelijke trekvogels afschaft. Met haar aantrekkelijke natuurgebieden waar altijd veel vogelaars te vinden zijn zou de kustplaats een voorbeeld functie moeten vervullen wat betreft de verle ning van private jachtvergunningen. Dat is de mening van C. Verweij die namens zijn fractie tijdens de raadsvergadering vroeg om op het moment dat de jachtacten weer zouden moeten worden verlengd deze ter discussie te stellen. Daarmee reageerde hij op een ingekomen brief van de Vogelbescherming waarin informatie wordt gegeven over de afschaffing van de jacht op trekvogels. Burgemeester J. van der Sluijs vond het wat te ver gaan om aan de hand van een ingekomen stuk de jachtvergunningen op de helling te zetten. „Ja, maar als ik er niet op wijs, gebeurt er niks natuurlijk", aldus Verweij. Verontrusting over staken plasticinzameling NOORDWIJK Nogal wat Noordwijkers heb ben moeite hebben met het onlangs genomen besluit van de gemeente om de inzameling van afvalplastics, zoals plastic tasjes, voorlopig te staken. Wethouder J. Willms (CDA) merkte gis teren tiojdens de raadsvergadering op veel brie ven over het onderwerp binnen gekregen te hebben. Met name kinderen reageerden op het besluit omdat zij vaak veel moeite hadden ge daan om plastic in te zamelen of hun omgeving ervan te overtuigen dat het afval uit milieuover wegingen bij gemeentewerken moest worden ingeleverd. Volgens de wethouder wordt er ech ter hard aan gewerkt om de inzameling op zo kort mogelijke termijn weer op de oude voet te vervolgen. Probleem is echter nog om een ver werkingsbedrijf voor het ingezamelde plastic te vinden. Groen Links tegen hogere vergoeding voor raadsleden NOORDWIJK - A. Ouwehand Groen Links meldde gisteren tijdens de gemeenteraads vergadering in Noordwijk niet te zitten wach ten op een hogere vergoeding voor het raads lidmaatschap. Het Ministerie van Binnen landse Zaken heeft de bedragen voor werk zaamheden, onkosten en presentiegeld on langs bijgesteld. Volgens Ouwehand hoeft de gemeente echter niet klakkeloos de voorstel len van BZ te volgen. „Die gelden kunnen we beter voor andere doeleinden beschikbaar stellen", zo meende hij. Ondanks opmerkin gen van burgemeester J. van der Sluijs, die duidelijk maakte dat de vergoedingen voor raadsleden zeker niet uitbundig maar eerder slecht te noemen zijn en van J. Smit (WD) dat het gaat om terechte betalingen voor het vele werk dat wordt verzet, bleef Ouwehand als enige tegen het voorstel. Schoenen gestolen uit bestelauto LISSE - Uit een trailer op het terrein van een transportbedrijf aan de Catharijnenlaan zijn in de nacht van maandag op dinsdag 800 paar sportschoenen gesto len. Dezelfde nacht werd vanaf een bedrijfs terrein van een bollen- kweker een witte Peu geot bedrijfswagen ont vreemd. De politie denkt dat de twee ge beurtenissen met el kaar in verband staan. Inbraak Noordwijks schildersbedrijf NOORDWIJK - Een directeur van een Noordwijks schilders bedrijf heeft gisteren aangifte gedaan van een inbraak in zijn bedrijf, waarbij voor enkele tienduizenden guldens aan goederen is gestolen. De in-, braak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. De da ders zijn binnengekomen door de deur te forceren. Het bedrijf had geen alarminstallatie. Meegenomen werden automa tiseringsapparatuur, vier com puters en een fax. De techni sche recherche trof ter plekke een leeggedronken flesje Cola aan, maar verdere sporen van de daders ontbreken. ijUKE DEN HOLLANDER DWIJK - De be- jing van hondenover- 2$n Noordwijk vraagt in agressievere bena- en een samenhan- pakket aan maatre- Alleen zo kan een iliteitsverandering 45de hondenbezitters agen bewerkstelligd. laapei F van der Veen oojdwijks Belang) gis- tijdens de raadsbe- oo,eling van het over- Littobleem. dij het vreemd dat het lerê in haar beleidsplan be- feide de bestrijding van de van hondepoep 45-,t over het „desnoods" id| ;A„ieerterrein 'aghtwagens Mnvlietslaan ''iNBURG Er komt jrkeerterrein voor 24 vagen s aan de Toren tin in Valkenburg. De jsie verkeer ging gister- Mkkoord met de sugges- ^Jde firma Versluys BV graven om het terrein |ien van twee draaihek- ,om het manoeuvreren twagencombinaties makkelijken. A. de rPV/RPF) stelde dat er moet worden ge- nddgezjen (je overlast van ,:erde vrachtwagens in rsvep. „We zitten al een 014ïr op dit parkeerterrein Centen", stelde hij. Als het ivenls aangelegd mogen de opejagens niet meer in de der(Van Valkenburg parke- zlóhouder H. van der Na- iien^e nog niet te kunnen wat de kosten zullen tot i het grondonderzoek [ntuele verontreinigin- et terrein, dat gedeel- irdt afgegraven. Aan ienst'Pvlietslaan heeft vroe- burgtwekerij gezeten, Zltgeests ASC' g da( Oranje-elf da' 'P dijEEST De voorbe- [frjjh voor het 100-jarig afdèvan ASC en de onU dien met het Nederlandse e diep 1 juni van dit jaar, Elizis in volle gang. Dat da5teren tijdens een ver- 1®YjVan de Oegstgeestse n|. Voor het bijwonen kra^edstrijd zullen rond riaebrten beschikbaar zijn I4.0teen aantal voorver- Kinifessen zullen worden iehe!6 j-je toegangsprijs zal !a^ijj0 gulden liggen. On- en a versterkt ASC-elftal vin verstaan een elftal uit spelers van Jen van de Oegstgees- voetbalverenigingen en UDO. Volgens in hJid Ciggaar kan ge- dege- worden van een 1 oo-tests ASC-elftal". klassl f^VERTENTIÉ) D: da geven van een proces-verbaal. „Die kunt u toch gewoon uit reiken als het nodig is", aldus Van der Veen. Ook C. Verweij (Groen Links) vond dat slechts een optimaal resultaat haal baar is wanneer sancties in het vooruitzicht worden gesteld bij het niet naleven van de voor schriften. De aanschaf van een multi functionele machine die vooral zal worden ingezet om uit werpselen van honden op te ruimen is in ieder geval niet het belangrijkste wapen in de strijd tegen de vervuiling van de badplaats Noordwijk. Groen Links, Noordwijks Be lang en CDA wezen gisteren tijdens de raadsvergadering vooral op het belang van een goede voorlichtingscampagne om een mentaliteitsverande ring bij de hondenbezitters te bewerkstelligen. Namens de CDA-fractie stelde L. de Graaff-Schriek voor om op par keerterreinen voorlichtings pamfletten uit te reiken aan de vele bezoekers van buitenaf die soms wel met drie of vier honden naar Noordwijk ko men om ze op het strand uit te laten. Volgens wethouder J. Willms (CDA) zal er alles aan worden gedaan om de regels bekend heid te geven. Het voorlich tingsplan en de uitvoering daarvan wordt overgelaten aan een professioneel bedrijf. „Na tuurlijk zal het altijd beter en nog professioneler kunnen, maar dat is een kwestie van geld. Ergens zijn er natuurlijk wel grenzen". Bovendien waarschuwde hij voor het feit dat er, ondanks voorlichting, toch altijd mensen zullen zijn die de regels aan hun laars lap pen. Het uitreiken van strooi biljetten aan toeristen kan vol gens Willms het nadelige ef fect hebben dat de papiertjes achteloos weg geworpen wor den, maar toch vond hij de sug gestie de moeite waard om te onderzoeken. De aanschaf van de honde- poepzuiger, die overigens ook kan worden ingezet bij het op ruimen van stuifzand en het verwijderen van onkruid, vergt een investering van 145.000 gulden. Om een weg- gooimogelijkheid te bieden aan goedwillende hondenuit- laters worden rond de woon wijken bakken geplaatst. In overleg met de vertegenwoor digers van de wijkverenigin- gen zullen speciale zones wor den aangewezen als uitlaat- plaats. Het machinaal verwij deren van uitwerpselen ge beurt alleen in straten en ge bieden waar veel drukte heerst, zoals de winkelcentra. OEGSTGEEST - Tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de Oegstgeester sportraad herdacht voorzitter P. van Veen de maandag over leden oud-voorzitter van ASC J. Splinter. Als architect had Splinter de gave om bouwkun dig goede oplossingen te vin den, aldus Van Veen. Dit kwam onder meer tot uiting toen er rond een zich spelende veldenkwestie (wel of niet ver huizen naar het complex 'De Voscuyl') einde jaren zeventig voor ASC een aanvaardbaar al ternatief uit de bus moest ko men. Van Veen herinnerde zich dat hij bij zijn eerste op treden als wethouder met Splinter op een goede wijze tot overeenstemming wist te be reiken. De verhouding tussen de gemeente en ASC was goed. De vereniging bleef gehuis vest aan de Duivenvoorde straat en het veld en de accom modatie ondergingen een face lift. Er kwam bovendien een halfverhard veld bij. Van Veen: „Splinter leek op het eerste ge zicht niet altijd even gemakke lijk maar hij was een goed mens". De aanwezigen namen daarop een korte stilte ter na gedachtenis in acht. Eeuweling Burgemeester Sj. Scheenstra ging gisteren op verjaardagsbezoek bij de 100-jarige C.van Prinsen-Bleij in het centrum 'Haeswijk' aan de Kennedylaan in Oegstgeest. De 100- jarige verkeert in een uitstekende gezond heid. Zij verklaarde het zeer prettig te vinden om in Oegstgeest te wonen. De jarige heeft innert de jarige zich. twee dochters, zeven kleinkinderen en ne gen achterkleinkinderen. Wijlen haar echtge- Mevrouw Van Prinsen is in Oegstgeest op dit noot was president-directeur van de HCW en ogenblik de enige 100-jarige. De oudste in de Nederlandse Electrolasmaatschappij, la- woonster van Oegstgeest is echter de 102-ja- ter de Hollandse Beton Maatschappij aan de rige mevrouw Landsmeer-Meulkens. Zoeterwoudseweg te Leiden. „Zestig jaar ge leden kwamen wij naar de Sleutelstad", her- foto: wim vannoort Sli VAN DER PLOEG! amiteEN oeuREN, emsEN PLAFONDBEKLEDING ms»9fUIEN 3 ETC. en renovatie. onverwoes,baar 'olgerT ^et kwéil'feitsmerk lig ho<J®« en: vlsarm, leverbaar in derenijren, volledig -lootdgrd en (joor onze pertect op maat o. O Jet 9eheel voorzien van eens alles op uw en i8jjjken. We geven u graag }l AW. 'bVCU REGIOJOURNAAL Purper Theatergezelschap Purper treedt zondag met 'En dat is negen' op in Warenar in Was senaar. Humor en close-har- mony wisselen elkaar af in het negende programma van Purper. De voorstelling in de Kerkstraat 75 begint om kwart over acht. De toegangs prijs bedraagt twintig gul den. Houders van een CJP of Pas 65 betalen vijftien gul den. House-party Het Lissese jongerencentrum Magnifiosi houdt 27 maart, 3 en 10 april een house-party. Op 27 maart treedt de Britse band Formosa op. Formosa heeft zich in haar muziek la ten inspireren door onder meer Divine, New Order en Soft Cell. D.J. Bas presenteert de house-party. De muziek avond aan de Ruishoimlaan begint om negen uur. De toe gangsprijs bedraagt acht gul den voor Magni-leden en tien gulden voor de overige bezoe kers. Theater The Deep River Quartet komt vrijdag met hun theatershow naar cultureel centrum De Rank in Noordwijk. Het op treden aan de Golfbaan be gint om kwart over acht. De toegangsprijs bedraagt 20 gulden. CJP'es en 65 plussers betalen 17,50 en jeugd tot en met 15 jaar een tientje. Tennispark Wethouder A. Berkheij opent zaterdag het gerenoveerde tennispark van de Katwijkse Lawn Tennis Vereniging. Op De Krom zijn verder de hele Purper treedt zondag op in Wassenaar. dag activiteiten als demon stratietrainingen, een mode show van tenniskleding en het optreden van een dixie- landband. De opening is tus sen half drie en half vier. Fancy-fair Jongerencentrum Join houdt zaterdag aan de Weteringka de in Noordwijk een fancy- fair. De opbrengst gaat naai het doefeest, waardoor er vooi kinderen in de vakantie een feestweek kan worden gege ven. Tijdens de fancy-fair is er onder meer een grabbelton, een loterij en een ruimte waar kinderen zich kunnen opma ken. De snujfeldag is van tien tot drie uur. Zangkoor Het Sassenheimse zangkoor Cantate is zaterdag te gast in Jaap Kooy's Tuindorp in Lis- se. Op het programma staan lenteliederen als 'Fluisterend verlangen', 'Lentevogel' en 'Als de spotvogel fluit'. Het gratis concert begint om twee uur. Matthaus Passion In de Dorpskerk van Katwijk aan de Rijn wordt vrijdag de Matthaus Passion opgevoerd. Aan het concert wordt meege werkt door het christelijk ge mengd koor Hallelujah uit Katwijk, het Haags Matro- zenkoor en het Nederlands Symfonieorkest. De uitvoe ring begint om half acht. De toegangsprijzen zijn twintig gulden en f 17,50 voor hou ders van CJP en Pas 65. Serenade Muziekgezelschap Echo der Duinen brengt zaterdag in FOTO: JAN SWINKELS Hotel Oranje en het Boule vard Hotel in Noordwijk een serenade aan de plaatselijke brandweer en politie. De di rectie van de twee hotels dankt daarmee de brandweer en de politie voor haar inzet tijdens de brand van afgelo pen Nieuwjaarsnacht. Door snel optreden ontsnapte Hotel Oranje op een nippertje aan een ramp. De serenade aan de Koningin Wilhelminaboule- vard begint om half vier. Punk De Hedelse punkband The Nozems treedt zaterdagavond op in het Noordwijkse jonge rencentrum Join. In het voor programma van The Nozems speelt de Noordwijkse band The Post. De laatste groep laat zich inspireren door on der meer The Beatles en Neil Young. De zaal aan de Wete ringkade gaat om negen uur open. De toegangsprijs be draagt f 7,50. SASSENHEIM - De Sas senheimse werktuig bouwkundige Ron Vonk heeft samen met studiege noot I. Verhulst de eerste prijs gewonnen in een prijsvraag voor het Hoge: Beroeps Onderwijs. Vonk krijgt 4.000 gulden, omdat hij een systeem heeft ont wikkeld, waarmee geauto matiseerd kassen gelast kunnen worden. De Nederlandse Ingenieurs vereniging, die de prijsvraag jaarlijks organiseert, kreeg voor het schooljaar 1990/1991 25 inzendingen binnen. Vonk en Verhulst, die op de Haagse Hotelschool zaten, kregen hun idee na contact met het Haagse Innovatiecentrum. Prijswin naar Vonk: „Het Innovatiecen trum heeft ons via de Hoge school aan het afstudeerpro ject geholpen. Zij waren name lijk op de hoogte van de inte resse bij het bedrijf Boeters uit De Lier voor geautomatiseerde kassenbouw". De studenten hebben vier maanden aan het rapport 'Flexibel lassysteem voor de kassenbouw' gewerkt. Vonk denkt dat de geautomatiseerde kassenbouw een stap vooruit is. „De traditonele bouw van kassen gebeurt in open ruim ten. In ons systeem worden de kassen in afgesloten ruimten gelast, wat een enorme tijdsbe sparing met zich meeneemt. Bijkomend voordeel is dat de lassers risico meer lopen van vrijkomende stoffen". Vonk en Verhulst hebben ook de economische haalbaarheid van hun bevindingen getoetst. „Geautomatiseerde kassen bouw brengt geen gedwongen ontslagen met zich mee. Daar naast is het betaalbaar, omdat een investering zich vanzelf weer terugverdiend". Boeters is op dit moment de eerste in Nederland die met het systeem van geautomati seerde kassenbouw werkt. „Een robotfhbrikant en ver schillende andere bedrijven hebben al interesse getoond voor onze vondst. Boeters doet echter alle moeite pottenkij kers op afstand te houden.". DEN HAAG/WARMOND Woonbooteigenaar H. van Kempen heeft in een beroepsprocedure bij de Raad van State heftig geprotesteerd tegen het bevel van de provincie waarbij hem werd opge dragen het hekwerk op het dak van zijn woonboot te verwijderen. Gisteren bij de Raad van Sta te in Den Haag zei van Kem pen dat hij door de provincie op het verkeerde been is ge zet want een provincieamb tenaar zou hem hebben mee gedeeld dat hij zich over het geplaatste hekwerk geen zor gen hoefde te maken. Van Kempen heeft een boot in het Zweiland in Warmond. Toen hij de boot kocht voor vrije tijdsdoeleinden had hij van de gemeente Warmond gehoord dat op het dak een terras mocht. Dat daar een hek omheen moet is logisch, vindt Van Kempen, want an ders is het veel te gevaarlijk. In 1988 kwam de ambtenaar van de provincie die de boot eigenaar de bewuste mede delingen zou hebben gedaan. Bovendien, zo zei Van Kem pen gisteren tegen Raad van State-rechter L. Oranje, heeft zeker .veertig procent van de 380 woonboten in het Kaaggebied een hekwerk op dak. Maar waarom krijg ik al leen een aanschrijving, vroeg hij. Over dit percentage kon pro vinciewoordvoerder W. van der Kraan gisteren niets ver tellen. Zoals zo vaak gebeurt had hij de zaak tegen Van Kempen overgenomen van een zieke collega. Van der Kraan wist wel dat tegen een aantal hekwerken niets meer valt te ondernemen. Tegen enkele andere lopen nog pro cedures, zei de provincie- woordvoerder. Rechter Oranje zei tegen Van Kempen dat hij als woon- bootbezitter eigenlijk de in houd van de provinciale ver ordening moet kennen. Daarin staat ondermeer dat de schepen niet hoger mogen zijn dan drie meter. Anders wordt het landschap aange tast. De rechter wees er ook dat de controlerende ambte naar zijn mededelingen heeft gedaan nadat het hekwerk was geplaatst. Dan wordt het moeilijk om van opgewekte verwachtingen te spreken, zei Oranje. De uitspraak volgt begin mei. Minder chemisch afval opgehaald in Valkenburg VALKENBURG - De ge meente Valkenburg heeft in 1991 ongeveer 100 kilogram minder chemisch afval opge haald dan in 1990. Wethouder H. van der Nagel bleek gister avond tijdens de commissie milieu niet geschokt door die terugval. „De chemokar reed in 1990 voor het eerst, en veel bewoners hadden toen hun af val opgespaard", stelde hij. De commissie ging gisteren ak koord met de uitbreiding van het aantal stopplaatsen met vier: de haltes Marinus Post- straat, Claudiusdreef, Bloe- menlaan/Boterpad en Joght- laan komen erbij. Verder zal om de service te vergroten bij de bestaande haltes de chemo kar na verloop van tijd op de andere straathoek gaan staan. P. Mizee (WD) deed nog de suggestie om de chemokar langzaam door de straat te la ten rijden, terwijl onderhand een bel wordt geluid, maar dat plan lijkt weinig kans van sla gen te hebben. Moeder en kind botsen op auto OEGSTGEEST - Een 35-jari- ge moeder en haar 3-jarige zoon zijn gistermiddag met hun bromfiets op de Leidse- straatweg tegen een auto aan gereden. De auto wilde rechts af slaan naar de Terweeweg, maar weigerde de bromfiets voorrang te verlenen. Het kind liep schaafwonden op boven het oog en de moeder kwam er af met enkele blauwe plekken en een pijnlijke heup. OEGSTGEEST - De sport raad Oegstgeest is tegen een verdere aantasting van de lig weide bij het recreatiebad Poelmeer. Dat bleek gisteren tijdens een vergadering van de sportraad. Een voortgangsrap portage over de bouw van een recreatiebad Poelmeer spreekt van een extra uitgifte van grond aan een projektontwik- kelaar. Daardoor wordt de lig weide, die na sluiting van het openluchtbad overblijft, nog eens 1000 vierkante meter kleiner en komt uit op 4000 vierkante meter. Voor de leden van de sportraad een onver teerbare zaak. Eerder werd een toezegging gedaan dat een weide van 5000 vierkante me ter nodig moet zijn om even tueel alsnog een openluchtbad te kunnen bouwen. Volgens wethouder J. van der Reijden is het voorstel de eni ge uitweg om het overdekte re creatiebad te kunnen realise ren. „Tenzij de raadsleden zich niet langer vastleggen op een exploitatietekort van 5 ton per jaar en bijvoorbeeld 6 ton toe staan. Dat zou de gang van za ken fiks veranderen. Maar in die richting zit er op geen en kele wijze leven in", aldus Van der Reijden. De leden van de sportraad, op één na, onder schreven het advies van voor zitter Van Veen dat de ruimte die er overblijft de mogelijk heid tot een buitenbad in zich moet hebben en daarnaast vol doet aan de eisen van sportieve recreatie. Handhaven van de 5000 vierkante meter, derhal ve. De sportraad kon zich wel vinden in het B en W-voorstel om te komen tot het oprichten van een Stichting die het re creatiebad straks zal huren van de gemeente. Verder zal het college verzocht worden een ordentelijke oplossing te vinden voor het onderbrengen van de zwem- en polovereni ging VIVAX. De sportraad rea liseerde zich daarbij dat bij elk verlangen financiële middelen gevonden moeten worden. Het uitgangspunt dat het exploita tietekort de 5 ton niet mag overschrijden, zou daarom nog eens „tegen het licht" moeten worden gehouden. ADVERTENTIE Computer Marketing Associatie BV CAM ADVIES - LEVERING - SERVICES SSOFTWARE INFORMATIE: TEL 071 - 323626

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15