ichels ditmaal in edaante professor Van Basten combineert nuttige met aangename SPORT 13 L De Vries bekent zelf te hebben gebruikt ONDER DE LOEP Poloërs niet tegen Kroaten Souotmt DINSDAG 24 MAART 1992 Wolf scheurt keibanden TERDAM - John de Wolf le eerstkomende zes tot weken uitgeschakeld. De [ediger van Feyenoord m gisteren tijdens de trai- een schot op doel ieerd neer en scheurde :bij - naar achteraf bleek - tanden van zijn linkeren- ,Nog een geluk bij een on- jc", meende De Wolf na het van de röntgenfoto's. „De ging als een mes door me Ik dacht dat ik mijn been lijn enkel had gebroken, zou me zes tot acht maan- tiebben gekost. Nu hoop ik weer fit te zijn". Biankenstein naar EK Tus Glane geen probleem met privé-coach Kantebeen sport op tv DEN HAAG John Biankenstein is de Nederlandse vertegenwoordiger in het scheidsrechterskorps bij het toernooi om de Europese voetbaltitel in Zweden. Ma rio van der Ende is als reserve aangewe zen als zal tijdens wedstrijden als de zo genaamde 'vierde man' aantreden. Bij eventuele blessures van de scheidsrech ter zal voor het eerst de 'vierde man' de fluitist vervangen. Biankenstein neemt over twee jaar afscheid en is mede daar door door de KNVB voorgedragen. De Noordwijkerhouter passeert daarmee de eerste man van de lijst, Hagenaar Van der Ende, van wie wordt aangenomen dat hij in de toekomst zijn grote kansen nog wel krijgt. Voor het EK zal de KNVB bin nenkort nog twee grensrechters aanwij zen. OSNABRÜCK - Mirjam Hooman zal ook volgend seizoen bij wedstrijden in de Duitse competitie wor den bijgestaan door privé- coach Frits Kantebeen. Hooman verruilt aan het einde van dit seizoen ere- divisionist Scylla voor de Bundesliga-club TUS Gla- Anni Schierbaum, coach van TUS Glane, maakt geen punt van de privé-coaching. „Ik heb er geen problemen mee", liet Schierbaum gisteren weten. TUS Glane bungelt in de on derste regionen van de Bun- desliga, maar heeft nog kan sen op behoud. Mocht de Gla ne degraderen, dan gaat Hooman toch naar de Duitse vereniging bij Osnabrück. TUS Glane wordt met de komst van Hooman flink ver sterkt. Alleen de kersverse na tionaal kampioene Christiane Praedel, nummer twee op de Duitse ranglijst achter Olga Nemes, is de enige speelster van formaat. Het team dat on langs door Budapest werd uit geschakeld in de Europese Nancy Evanscup, bestaat ver der uit Ulla Rottmann (num mer zeventien van de Duitse ranglijst), Heike Ludewigs (23) en Ulrike Sallandt (40). Door het wegvallen van Hoom an valt het huidige team van Scylla mogelijk uit elkaar. Eer ste man Merijn de Bruin heeft reeds verregaande besprekin gen gevoerd met Borussia Brand, dat volgend seizoen in de tweede Bundesliga speelt, het een na hoogste landelijke niveau. De Amsterdammer hoopt volgende week rond te komen met deze club. Of Ha genaar Michel de Boer, die af gelopen weekeinde niet in ac tie kwam vanwege weer een opspelende rugkwetsuur, De Bruin volgt is nog niet bekend. Vorig jaar was een transfer van beiden rond naar Raspo Brand in Aken, stadgenoot van Bo russia Brand, maar die over gang werd om dubieuze rede nen op het laatste moment af geketst. De Boer kreeg te horen dat de club niet aan de financiële ei sen van hem en de Bruin kon voldoen. Voor het tweetal be vreemdde, het dat Peter Paul de Vrind en Gerard Bakker jr. wel door Raspo Brand werden aangetrokken. VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport journaal met onder meer aandacht voor persconferentie en training Nederlands elftal. BBC 1. 21.30 uur: A ques tion of sport Duitsland 2, 22.15 uur: Sport extra met voetbal, sa menvatting kwalificatie wedstrijd Olypische Spelen Schotland-Duitsland. Supér Channel, 20.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. KNK WERKMAN TERDAM - De zo- <Ofiste 'pre-match' ont- >ting van Rinus Mi ls en de vaderlandse iQtbalpers ter gelegen- van het duel Neder- in l-Joegoslavië van mor- in het stadion van heeft eens te meer unietoond waarom de erirflscoach een veel ge- ;n qgd spreker is. ghafbekcnd reist de hoogste jB-trainer binnenkort naar hefa voor een gastcollege en on(J°K de Israëlische voetbal- er\dPeT geïnteresseerd in zijn 17 5Jende kwaliteiten. Giste- aat "stak Michels in Amster- kveer eens een betoog af. waar de aantekeningen ma kende aspirant-bondscoach Dick Advocaat nog een puntje aan kan zuigen. Goed geluimd, humoristisch als van de Nederlandse voet baltrainers slechts Michels kan zijn en in een jargon waar op hij patent heeft stak de technische baas een kennelijk goed voorbereid verhaal af. Nieuwe term in het geheel was het woord 'raam', dat als on derdeel fungeerde van een ver handeling over de aanpak bij Oranje. Na het 'voetbal is oor log' en de 'operationele gebie den' betekende 'het raam' een laatste verrijking van de voet balvocabulaire, die collega's ook nog wel eens te pas en te onpas willen gebruiken. Met zijn college presenteerde Mi chels overigens niets nieuws. In andere woorden was het toch weer het betoog over orga- n Vossen vreemde eend in bijt TERDAM De debutant werd gisteren niet als een grote .eid^de bij de selectie van het Nederlands elftal ingehaald. „We ,raafn er een hij van Club Luik, hoor ik", sprak Van Basten. n cc|niddag is besloten Peter van Vossen te halen", zei bonds- n n» Rinus Michels. idelsvan Vossen is 23 jaar, bezig aan zijn derde seizoen bij Beve- ian(jils aanvaller gespecialiseerd in de counter. In Nederland ien pe hij -bij Vlissingen- slechts amateurvoetbal. Hij woont in Amfzee- n enpainer Boskamp van Beveren hoorde hij gisteren rond de nontvan van de uitnodiging van Michels. „Ik moest me I hêpuur 's middags in Holiday Inn van Amsterdam melden. ,en^ps nog een opgave. De rit ging via Beveren. Daar lagen mijn klschoenen". nisatie, taken, uitgangspunten en doelstellingen. Maar het ge heel overgoten met een semi- wetenschappelijk sausje, de aanpak die Michels kort voor het WK in 1990 mocht toepas sen tijdens een gast-optreden bij de toen jubilerende Leidse universiteit; een 'confrontatie' die de toen nog als bestuurslid technische zaken van de sectie betaald voetbal actieve Mi chels voor een kritisch gehoor met glans in zijn voordeel be slechtte. Weerwerk Gisteren kreeg de bondscoach minder 'weerwerk' uit 'de zaal', maar dat was in dit geval ook niet nodig want zijn bood schap was zonneklaar. Begrip voor de jongere leden uit zijn garde en een appel aan de ou deren voor het feit dat het in vriendschappelijke wedstrij den nog wel eens behelpen is met Oranje. Vooral voor het publiek, dat niet zelden wordt opgezadeld met een bloedelo ze vertoning van Nederlands keurkorps. Dat volgens Mi chels een reputatie heeft te verdedigen. Prestige heeft waardoor tegenstanders er eer in scheppen er juist tegen de nog heersende Europese kam pioen een schepje bovenop te doen. Die status (kwalifikatie Michels), daarvan is een aantal internationals kennelijk nog onvoldoende doordrongen. Met als gevolg onnodige ne derlagen, ook in oefenduels, Rinus Michels legt uit hoe het tegen Joegoslavië moet. en wedstrijden waarvan zelfs de voetballiefhebbers zich wal gend afwenden. Ditmaal had de technische lei ding van het Nederlands elftal gekozen voor een kort samen zijn. „Omdat ontspanning soms beter is dan inspanning", verwees Michels naar de in België en Spanje nog geduren de het voorbije weekeinde ac tieve spelers en de (Europese) inspanningen van de in eigen land spelende Oranje-klanten. Een coach wil, deelde de bondscoach mee, zijn spelers zo vaak en zo lang mogelijk bij elkaar hebben. Maar voor het duel met Joegoslavië was de spelersgroep, met de ter elfder ure opgeroepen Peter van Vos sen als vervanger van de afge lopen zondag ernstig gebles seerd geraakte Eric Viscaal, ditmaal pas gisteren in Am sterdam opgetrommeld. Zonder dus ook de gisteren met succes aan de linker me niscus geopereerde Gullit en Bergkamp. Van wie de eerste zeker zes weken zal zijn uitge schakeld en de tweede ko mend weekeinde wel weer zal kunnen spelen. Op de even tuele konsekwenties van Gul- lits gedwongen rustpauze wen ste Michels gisteren niet in te gaan. „We zullen wel zien", al dus de bondscoach. Die wel aangaf dat het met de inter land-carrière van Erwin Koe man is gedaan. „Hij bracht de laatste tijd zowel bij PSV als Oranje niet dat extra dat nodig is". Hoe hij de beiden linksbe nige broers Witschge in dat op zicht denkt te gaan gebruiken wenste Michels niet duidelijk te maken. „We zijn op links nog steeds zoekende". Dat de FOTO: ANP Barcelonees en Feyenoorder elkaar nog wel eens op het veld in het vaarwater zouden kun nen komen te zitten bestreed de bondscoach. Absoluut on mogelijk". doceerde hij weer even, „omdat vanuit een dui delijke taakverdeling wordt gespeeld. Volgens een scherp afgebakend patroon, geba seerd op een bekend concept. En dat alles in een raam, een zekere organisatie". Morgen zal in De Meer blijken of alle internationals de bood schap van 'professor' Michels goed hebben begrepen. DEN HAAG - Oud-hoog springer Raymond de Vries, die bij herhaling zijn vroegere naaste con current Ruud Wielart heeft beschuldigd van het gebruik van ongeloorloof- de middelen, heeft zelf met anabolen geëxperi menteerd. Hij bekende dat in het radioprogram ma Veronica Sport. „Daar behoef ik niet moeilijk over te doen", aldus de mana ger van de Jamaicaanse sprint ster Merlene Ottey en enkele Afrikaanse atleten. „Ik snap niet dat Wielart het allemaal opkropt". Aan het eind van zijn carrière - oktober/novem ber 1983 - experimenteerde De Vries volgens eigen zeggen met anabolen. Een buitenlandse trainer wiens naam hij niet wil noe men, leverde de middelen. „Ik wilde eens kijken of het inder daad werkte. Dat deed het. Ik werd oersterk, knalde uit mijn kleren en werd agressief'. Dat laatste was voor zijn vrien den aanleiding te vragen of hij ermee op wilde houden. Tot een verbetering van zijn uit 1978 stammende persoonlijk record kwam het niet meer. De Vries ziet niet in waarom hij dat deel uit zijn verleden zou verzwijgen. „Het was een heel andere tijd. Iedereen wist dat er werd gerommeld, maar nie mand deed er iets aan. Nie mand had er problemen mee". Het was zelfs zo dat tijdens het verblijf van De Vries in Ameri ka een trainer een pot vol ana bolen voor hem op tafel zette, omdat hij vond dat de hoog springer te dun was. Inmiddels heeft Raymond de Vries een brief ontvangen van Ruud Wielart, waarin deze eist dat de beschuldigingen aan diens adres terug worden ge nomen. Zoniet dan dreigt Wie lart met een kort geding. De bondstrainer hoogspringen is bang dat de omzet van zijn sportzaak in Haarlem wordt geschaad. De Vries is niet van plan toe te geven. Als je bang moet zijn de waarheid te ver tellen, is het slecht gesteld. Ik weet voor honderd procent dat Wielart heeft gebruikt". naari^n Basten (links) vermaakte zich gisteren tijdens de persconferentie van bondscoach Rinus Mi- het ir'ma met z'Jn mede-internationals Richard Witschge, Aron Winjer, Rob Witschge en Peter Bosz guldë F0T0 ANP AMSTERDAM - Het was een montere, uitgerust ogende en een voor zijn doen uiterst spraakzame Marco van Basten die zich gistermiddag in het Am sterdamse hotel vervoeg de waar het Nederlands elftal zich voorbereidt op het oefenduel met Joego slavië. De schijn bedroog niet, zoals hij tijdens de gebruikelijke pers-instuif verklaarde. „Ik heb een rustig weekje achter de rug. Aangepast getraind vanwege die beenblessure en afgelopen weekeinde niet ge speeld. Een paar dagen niet met voetbal bezig geweest. Plezierig. D'r mogen meer van dit soort onderbrekinkjes zijn". Marco van Basten heeft op dit moment geen zorgen aan het hoofd. Het gaat hem sportief bijzonder voor de wind, hij is met inmiddels 21 doelpunten op weg naar het Italiaanse topscorerschap en met AC Mi lan ngar de landstitel. Er hangt slechts een klein wolkje voor de zon. Een kleinigheid, noemt hij het zelf. Blijkt zijn aan staande contractverlenging te zijn, of liever de duur daarvan. „Want", licht Van Basten toe, „Milan wil dat ik voor drie jaar bijteken. Ik wil zelf eigenlijk niet verder gaan dan twee jaar boven op mijn verbintenis die nog tot volgend jaar duurt. In totaal nog drie seizoenen vind ik genoeg. Dan ben ik dertig en kan ik alsnog bepalen of ik er eventueel nog wat aan vast plak. Dat is eigenlijk het enige dat nog moet worden bespro ken. Maar we komen er wel uit. Het gaat niet om een financiële verbetering tenslotte". Marco van Basten steekt zijn tevredenheid niet onder stoe len of banken. In de van hem bekende, wat onderkoelde ver teltrant zegt hij het in Italië nog steeds erg goed naar zijn zin te hebben. „Mijn toekomst ligt daar", bekent hij. „Het gaat mij goed en het gaat Mi lan goed. dus wat is er meer te wensen? Het topscorerschap van Italië? Ach, ik sta nu op 21 doelpunten. In de jaren vijftig heeft iemand 33 goals ge maakt. Als ik dat wil verbete ren moet ik er in negen wed strijden nog twaalf maken. Lijkt me nogal veel. Maar dat is niet m'n eerste prioriteit. Eerst met Milan kampioen worden. Dat is het belangrijk ste" Lekker „Het gaat dit seizoen lekker bij ons. Heeft alles te maken, denk ik, met het feit dat we geen Europees voetbal spelen. Is er sprake van minder belas ting. Het is niet voor niets dat de bovenste drie in Italië alle maal slechts in eigen land ac tief zijn dit seizoen. Bij Milan heeft het goede seizoen ook wel wat van doen met de trai nerswissel. Capello houdt er in grote lijnen de zelfde ideeen op na als Sacchi, laat door gaans net zo spelen als zijn voorganger. Maar deze trainer is wat rustiger en wat mis schien belangrijker is: hij laat de ploeg wat beter spelen naar de omstandigheden. Op tijd wat pressie laten terugnemen als het wat minder draait bij voorbeeld. Dat werkt dit jaar optimaal. Normaal gesproken moeten we de titel kunnen pakken Maar wat is normaal in voetbal? Ik kan ook morgen een ernstige blessure oplopen waardoor ik niet meer kan spe len. Je ziet het ook aan John de Wolf en Ruud Gullit. Ruud was bezig aan een goed seizoen. En dan gebeurt er dit. Ik hoop voor hem dat hij er weer snel boven op komt. Ruud is nu voor elke ploeg waar hij in speelt nog belangrijk. Ook voor het Nederlands elftal. Daarom wens ik dat hij voor het EK weer fit zal zijn. Mijn ei gen blessure? Is niet zo ern stig, zit tussen mijn kuit en mijn achillespees. Na zo'n rus tig weekje moet het zonder problemen weer gaan". Dat dit morgen weer gaat ge beuren in een oefen-interland, doorgaans niet de beste podia voor Oranje, deert Marco van Basten niet. „Natuurlijk heeft dit soort vriendschappelijke wedstrijden zin", bestrijdt hij de stelling dat het louter ver plichte nummers zijn. „Je bent toch weer eens in staat om zo wel binnen als buiten het veld wat zaken door te nemen. Doordat dit kan gebeuren zon der dat er erg grote belangen op het spel staan heeft het wel degelijk zin". En over de vaak als kijkspel teleurstellende op tredens van Oranje besluit Van Basten: „Het publiek ziet graag aantrekkelijke spel. Dan wordt van ons de motivatie verwacht dat we dat proberen te laten zien. Je moet als prol die attentie kunnen opbren gen". Als het aan Marco van Basten ligt worden morgen bij zijn rentree in De Meer het nuttige en het aangename verenigd. recht ietoea ig en 1meeste spelers hebben akanPasis> die ik in mijn jeugd n op* heb gehad. Dat is het eel gfhil. Ik compenseer dat dat)]*3!611*- Neem Ellerman chten- Hij heeft een goede ba- ïtieto#1331" verder houdt het op. word's*13' hetzelfde verhaal. brute/1* heb Je °f nie*- Op het uurlolent datje meer gaat trai- met jvordt je basis beter. Qua >eslage8 heb ik zeker zoveel in n de a*s Ruud Gullit. In zijn het oil6 Jaar bij pSV zag ik hem ,ag v(jmatig spelen. Het enige hij deed was op snelheid dwerlfde zijlijn. Het balgevoel full!e intuïtie heeft Gullit nUk wel". ;ten, (/national. igstoej I heeft me een boel ver- C&tlCgedaan. Ik kon me niet de Jtellen dat Jennifer al die cht oc/n bad gezegd. Ik heb loonsgProblemen met haar ge- beloniv3 mÖn terugkeer naar wie irPand in 1984 heb ik nog verke#ns c°ntact met haar ge- randeFaar °P den duur is dat salariftenl Ik beschouwde jij geA's een vriendin. Nu ze nalevip&t dat het verhaal niet inimul' denk ik dat ze noê ig wof dezelfde persoon is die Loont(" dat ze was", t Miniftalman in het A|ge- 'Dagblad. „Toen ik acht jaar geleden op het toneel verscheen, was John McEnroe de vedette en ik het broekie. Maar het broe kie won Wimbledon, nota bene het toernooi waar John op dat moment alleenheerser was. Dat was niet leuk voor hem, maar eigenlijk gewoon een kwestie van rivaliteit. Toen John ouder werd en zich realiseerde dat hij geen kans had om weer nummer één te worden wat overi gens niet betekent dat hij mij niet zou kunnen verslaan - was het met die rivaliteit ook snel gedaan. We zijn een paar keer gaan eten en toen bleek dat we een hoop gemeen schappelijke interesses heb ben. Als ik eerlijk ben, is hij één van de zeer weinige spe lers met wie ik het goed kan vinden en een normaal ge sprek kan voeren". Boris Becker in Tennis Ma gazine. „Ik paste een heleboel ideeën toe die op dat moment tegen de gangbare opvattingen in gingen. Zo beweerde ik dat de topschaatsers teveel train den, terwijl de toenmalige bondscoach leen Pfrommer juist vond dat er zo hard mo gelijk getraind moest wor den. Hem was niets kwalijk te nemen., want dat was toen de algemeen geaccepteerde visie. Maar als ik die had ge volgd, was ik overtraind ge raakt. Dat was me al eens ge beurd, waardoor ik het we reldkampioenschap in 1972 moest missen. Ik vond inter- valtrainingen, met de nadruk op rustperiodes, veel verstan diger. Jaren later drong pas echt tot de sport door dat kwaliteit in training inder daad veel belangrijker is dan kwantiteit". Sportwetenschapper Harm Kuipers in Het Parool. „Ik ben alleen maar bij Sonja Barend geweest. Een bewus te keuze. Bij Sonja mag je tenminste iets vertellen, dat is een goed programma, met gasten die ook echt aan het woord mogen zijn. Een show, waar je alleen maar eventjes twee minuten aanwezig moet zijn en waarin je nauwelijks je mond mag opendoen, is niets voor mij. Pannels vind ik ook maar niets. Ik doe wel licht dit hele jaar maar één kwis, een sportkwis. Ik had dat al vóór Albertville toege zegd. Ze hebben me zelfs voor een playback-show ge vraagd, maar ik ga daar echt niet als een dwaas staan. Sor ry hoor, maar ik doe liever één keer iets goeds, zoals bij Sonja, dan vier halve din gen". Bart Veldkamp in de Haag- sche Courant. ,Als de Nederlandse schaat- FOTO: SP sers zeggen dat ik een ton per jaar verdien, is dat misschien wel waar. Misschien is het vijftigduizend gulden, mis schien wel twee ton. Wat doet het ertoe? Bovendien, ver diend is het verkeerde woord. Ik heb op mijn schaatsloop- baan alleen maar verloren". Schaatser Tomas Gustafson in de Volkskrant. „Mensen vragen weieens aan me: 'Hans, waarom ga je niet een amateurclub trainen of de pupillen?' Het antwoord is heel simpel. Ik kan dat niet meer opbrengen. Zelfs bij die kleine mannetjes maak ik me druk als er iets fout gaat. Ik voel me dan onprettig, krijg last van m'n borst, 't Heeft geen nut mezelf in te prenten dat ik me niet zo moet opwin den, want dat zit nu eenmaal in me. Dat verander je niet Tomas Gustafson. Ex-voetbaltrainer Hans Eij- kenbroek in het Algemeen Dagblad. „Als mensen me een compli ment maakten over mijn ui terlijk, voelde ik me in het ootje genomen. Zo onzeker was ik. Aan de andere kant moesten Marianne en ik heel jong, op school al, optornen tegen weerstanden en wan trouwen. Twee van die grote meiden die altijd samen wa ren; telkens moesten we trai nen en dus hadden we weinig contact. In zwemmen zelf werden we ook gezien als een bedreiging. Ik kan me nog goed herinneren dat Saskia van der Kolk ooit het gevoel had dat ze tegen ons allebei moest zwemmen, terwijl maar één van ons in de baan sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1 Day De Bloomerd (Van Toor) 2.48,6 -1.22.6, 2 Fie Buiten zorg, 3. En Tete Toto winnend 5,70 plaats 2,50 3,30 koppel 12,30 trio 420,00. 2e koers, 2380 m: 1 Guess Who (Lan- geweg) 3.23,9 -1.25,7.2. Gento Crown, 3. Edwina van Tosca Niet gestart: Gulli ver Toto: winnend 3,40 plaats 2,40 3.90 koppel 15,90 trio 170,40 3e koers, 2040 m: 1Glad To See You (De Leeuw) 2.48.2 - 1.22,5, 2. Everys- peed. 3 Gentleman Viola Toto: win nend 11,50 plaats 3,60 2,70 koppel 34,30 trio 298,30 4e koers, 2380 m: 1 Escape B (De Wrede) 3.15,0 - 1.21,9, 2 Exclusiv Vic- tix, 3. Eland van Prubo. Niet gestart. Ce- sar Crown. Toto: winnend 6,00 plaats 3,20 1,50 koppel 10,30 trio 69,70 5e koers, 2040 m: 1Estrella Star (Roe- ling) 2 44,8 - 1.20,8. 2. Dunlin O. 3 El- ton Buitenzorg Toto: winnend 5,30 plaats 2,70 2,20 koppel 14,00 trio 158,70. 6e koers, 2700 m: 1 Evita Kievitshof (Langeweg) 3.46,7 - 1.24,0, 2. Fort Ha zelaar, 3. Eja Cnosse Niet gestart: Enesco Bonni, Dodo Littledream en De light Brandy. Toto' winnend 4,40 plaats 3,70 2,20 koppel 5,60 trio 51.60 7e koers, 1700 m: 1 Ezra Winnester (Imming) 2.17,8 -1.22,1. 2. Eva Buiten zorg. 3 Blinker Brogan. Niet gestart Esterille K. Toto winnend 5,80 plaats 2,60 2,30 koppel 13,30 trio 439,00 dub bel winnend 26,80. 8e koers, 1700 m: 1 Dneske M (Suy- kerbuyk) 2.16,6 - 1.20,4, 2 Desperado, 3. Wise Impulse. Toto: winnend 4,20 plaats 2,30 4,60 koppel 7,40 trio 80,60 9e koers, 2040 m: 1 Cronic Way (De Leeuw) 2 45,4 -1.21,1, 2. Chenk Hano ver. 3. Costeau Boszorg. Toto: winnend 3,00 plaats 2,00 2,60 koppel 11.50 trio 230,20. 10e koers. 2380 m 1 Anfield Road (Lu- gies) 3.10,1 - 1.19,9, 2. Dancing Bos zorg, 3. Channa Hanover Toto: win nend 2,00 plaats 2,50 1.80 koppel 6,20 trio 85,70 11e koers, 1700 m: 1. Flair Lady (V.d. Blonk) 2 17,0 - 1.20,6, 2. Road Limit. 3 Diego Harvester. Toto winnend 3,90 plaats 3,50 2,20 koppel 14,60 trio 247,10 Omzet: 195.295. SCHAKEN Eindhoven NK zesde ronde: Van der Wiel-Piket 1/2-1/2, Kuijf-Bosboom 0-1, Van der Sterren-Van Mil 1-0, Nijboer-Knoppert 1-0, Brenninkmeijer-Sosonko 0-1, Kla- renbeek-Cifuentes 1/2-1/2 Stand: 1 Van der Wiel 4 1/2 punten. 2 Piket 4. 3. Nijboer en Sosonko 3 1/2, 5 Bosboom en Kuijf 3. 7. Brenninkmeijer en Cifuen- tes 2 1/2 en 1 afg.. 9. Klarenbeek en Van der Sterren 2 1/2,11Van Mil 2,12. Knoppert 1 1/2. TAFELTENNIS Gorssel. Dutch Grand Prix Kwartfinales: Guo Yue Hua (Chi)-Ron van Spanje (Ned) 21-15 21-17, Haldan (Ned)-Korbel (Tsj) 21-17 18-21 21-16, Chen Xin Hua (Chi)-Henk van Spanje (Ned) 21-7 20-22 21-11. Grubba (Pol)- Heister (Ned) 21-19 13-21 21-19 halve finales: Guo-Haldan 21-16 21-15, Chen Xin Hua-Grubba 9-21 21-19 21-18. fina le: Chen Xin Hua-Guo21-12 21-12. WIELRENNEN Lloret de Mar. Catalaanse week 1e etappe: 1 Colotti (Fra) 169 km in 4 24 49, 2 Moreels (Bel). 3 Baldato (Ita), 4 Hundertmark (Dui), 5. Boden (Dui). 6 Bugno (Ita), 7 Rodriguez (Spa), 8 Pedrero (Spa), 9 Gaston (Spa), 10. Theunisse (Ned), 11. Hilse (Dui), 12. Mauri (Spa), 13. Cadena (Col), 14 De Koning (Ned), 15. Casado (Fra), 26 Van Aert (Ned), 36 Bouw- mans (Ned), 50 Breukink (Ned) allen z.t.. 52. Wijnands (Ned) 0 45, 57 Marc Siemons (Ned), 75 Lammerts (Ned), 95. Hermans (Ned) allen z.t127 Knu- vers (Ned) 3 09,154 Lubberding (Ned) 7'47.155 Jan Siemons (Ned) z.t., 159 Van der Pas (Ned) 8.20 ZEIST De Nederlandse wa- terpoloselectie zal in de voor bereiding op het kwalificatie toernooi voor de Olympische Spelen in Calgary (begin mei) niet oefenen tegen Kroatië. Ook twee mogelijke duels te gen Duitsland zijn van de baan. Oranje, dat de training heeft opgevoerd naar elf keer per week. doet half april wel mee aan een achtlandentoer- nooi in Mennecy, in de buurt van Parijs. Winst Colotti LLORET DE MAR - De Fransman Jean Claude Colotti heeft gisteren de eerste rit van de Catalaanse week gewon nen. Hij had voor de 169 kilo meter met start en finish in Lloret de Mar een tijd van 4 uur, 24 minuten en 49 secon den nodig. Colotti won de sprint van een groep van vijf tig renners voor de Belg Sam my Moreels en de Italiaan Fa- bio Baldato. prijsvragen DEN HAAG - De resultaten van de verschillende prijsvra gen van afgelopen weekiende zijn: Lotto 2: le prijs: geen win naar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 52 x ƒ2.131,50; 4e prijs: 3.428 x 32,30; 5e prijs: 57.422 x 5,00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13