VCS kampioen ondanks verlies Leiden houdt lan£ stand tegen Goba joianda Mens sterk op nk Docos veilig door Buitelaar en Olden li sport Leidse Studs ontsnappen aan degradatiespool CeidacGowumt MAANDAG 23 MAART 1992 WATERINGEN/LEIDEN - Joianda Mens kwam met haar plaats in de eindstrijd van de nationale jeugd kampioenschappen in de leeftijds groep tot en met 14 jaar tot een zeer sterk resultaat. In tenniscentrum 'Üe Rhijenhof in Wateringen ging de slotronde tegen het reeds bij de zestienjarigen meespelend superta lent, Chantal Reuter met 3-6,2-6 ver loren. De grote rivale van de Voor- houtse voor de tweede plaats, Nat halie Hemmes, werd in de halve fi nale in een degelijke partij met twee maal 6-3 naar de troostronde verwe zen. Carolyn van Rossum uit Nijme gen werd derde. Ruby Pennings, die zich via de kwa- lifikaties in het hoofdschema had gewerkt, verloor in de eerste ronde. Een lot, dat door Martin Verkerk bij de jongens werd gedeeld. Reeds twee maal eerder wist de jeugdspe ler van TEAN-Alphen Martin Hoef nagel te kloppen, bij de NK echter niet. Merenwijker Martijn van den Berg won een ronde, maar verloor in de tweede van zijn grote rivaal, Vir gil Greeve. Raymond Sluiter werd kampioen voor Peter Wessels. Bij de achttienjarigen sneuvelden de Leidse deelnemers, Miijam Sie- merink. Angelina Rammers en de teamgenoot van Joianda Mens bij De Boekhorst, Ben de Bruin allen in de eerste ronde. De Bruin doorstond wel de kwalifikaties. LEIDEN Petra Buitelaar en Marijn Olden stelden zowel de 4-6 winst bij het tweede team van Hotac '68, als daarmee de plaats in de eerste divisie van de tafeltenniscompetitie, vei lig. De Leidse topteams kwa men verder niet tot winst, de mannen van Pecos 2 noteer den een gelijkspel. In de eredivisie bij de mannen mis te Scylla Michel de Boer. Miijam Hooman-Kloppenburg schoof door naar het eerste paar en was daar naast de ongeslagen Marijn de Bruin goed voor winst in het dub- belspel en een singlezege. In het tweede paar bleven Martin Groene- wold en invaller, maar ook ex-eer- steteamspeler Lars Wittebrood zon der overwinning, zodat de 4-6 ne derlaag tegen JCV uit Vught ver klaard is. Het tweede team van de Leidenaars ging in de eerste divisie met 9-1 ten onder bij Tempo Team in Amsterdam. Jeroen Koudstaal redde de eer. Het Oegstgeester Pecos neemt na de 8-2 nederlaag bij VSB-Harkstede een lage klassering in. Zoals ver wacht valt aan de degradatie play offs niet meer te ontsnappen. Friso Reitsma klopte in het eerste paar opponent Tamminga. In het tweede paar volgde Ron Schipaanboord dit voorbeeld met een individuele zege op Drent. Het tweede team kwam na de winst in de uitwedstrijd in ei gen zaal niet verder dan een draw tegen Veldhoven. De twee dubbels eindigden in Oegstgeester voor deel, Marco van der Meijden be hield zijn 100% en Paul de Jong no teerde één winstpartij. Als Wim Gertenaar één van zijn vijf wed- strijdpunten in de derde game had benut, had zijn team gewonnen. De partij eindigde nu met 29-31. Avanti staat troosteloos onderaan, een positie waar coach Nico ten Brink mistroostig van wordt. In het tweede paar verschalkten Edwin Vente en Patrick van Meverden bei den Ron van der Aa. Bij Docos doen Petra Buitelaar en Marijn Olden het winnen nog steeds getweeën. „Sylvia Laseroms gaat steeds sterker spelen", klinkt het positief uit de mond van Olden. „De sfeer in het team is goed. In te genstelling tot de hoogste divisie is spelen in de eerste divisie best ge zellig." De sfeer motiveerde Buite laar en Olden alle enkelspelen tot een goed einde te brengen, waar mee de winst op Hotac '68 2 en de huidige klasse veilig we steld. Zijn de Leidse dames uit datiezorgen, Rijnsoever i niet. Tegen het bezoeken pia uit Enkhuizen was Iris ma goed voor twee partijz* riska de Haas voegde daar aan toe. De tegenvaller I mes wordt gecompenseerd mannen, die in de derby ii de divisie bij Pecos 3 met eind bleven. Johan van M* ongeslagen, terwijl Gert Duyn en Marco Secchi scoorden. Bij de ploeg u geest pakte Van den Berg t ton, terwijl Van der Oord sink voor een enkele ove tekenden. In de vooruit g met 7-3 gewonnen, wedsti ZTTC werden de KatwijJ over de teamleden verdeel Marathonteam van start LEIDEN - Zaterdag werd in Roelofarendsveen de start gegeven voor het AA drink-Bataven marathonteam. Op een gezellige bijeenkomst werd zowel het contract tus sen Bataven Leiden en AA drink getekend als het voltalli ge team gepresenteerd. Bataven voorzitter John van Haasteren en AA-drink topman Wolters ondertekenden het drie-jarige contract in cafe Hoogenboom waarna de ploeg door PR man Kees van Manen werd voorgesteld. Het eerste succes volgde al direkt een paar uur later toen Jaap Duivenvoorde en Jan Kortekaas een een-tweetje pakten in de Zilveren Molen loop en Henk Ravensbergen vierde werd. Joke Kleyweg en Huub Pragt startten daarin niet om een lichte blessure niet te forceren, de overige le den starten zaterdag in de City Pier City loop in Den Haag FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN - In de volleybal competitie verloor eerstedivi- sionist Leython bij concurrent VoCaSa en is door deze neder laag definitief gedegradeerd uit de eerste divisie. De Leider dorpers zullen volgend seizoen zonder coach John Groen hun wedstrijd. De eerste twee sets tegen Allides 2 gaven weinig problemen. De derde set ging door overmatig wisselen verlo ren voor de Voorschotenaren. In de vierde set zette Gemini de Haarlemmers senle op een 3-0 achterstand, maar het uit- geluk moeten beproeven in demaken van de set kostte nog tweede divisie. De Lange Sport/NOVO steeg twee plaatsen door de felbe- vochten 1-3 overwinning bij Krimpen.- Gemini won regel matig de wedstrijd tegen Alli des 2 en wacht op een misstap van concurrent Bosta/The Smash 2. In de promotieklasse viel de eerste kampioen te ver welkomen. VCS werd met overmacht kampioen; de Sas- senheimers verloren welis waar bij Spanning, maar de concurrentie liet dit weekein de punten liggen. Bij de dames is Gemini nog steeds niet vei lig. De Voorschotense dames snoepten Radius wel een punt af (3-2). Leython trof in Nijmegen een supergemotiveerd VoCaSa. De Nijmegenaren moesten win nen om degradatie te voorko men. In de eerste set had Ley thon weinig in te brengen (15- 5). In de tweede set wisten de Leiderdorpse volleyballers met spelverdeler Hans Broere aan het roer tot tien gelijke tred te houden met de oppo nent. Boven de tien stokte het. Trainer John Groen wijt dit aan het aantal trainingsuren die Leython maakt. Ook in de derde set miste Leython de vastigheid die VoCaSa wel had (3-0). De Lange Sport/NOVO speelde geen goede wedstrijd tegen Krimpen maar knokte er wel voor. In de eerste set liep het van een leie dak met name door een perfecte passing van René Leeflang en Rick Dob- binga (8-15). In de tweede set zakte de concentratie bij de ploeg van coach Nico Halsema; Krimpen profiteerde met 15-8. In de derde en vierde seV was NOVO de betere ploeg. Met name de zwakke middenblok kering van Krimpen werd goed benut. In de vierde set sloop de thuisploeg nog terug van 6-14 naar 13-14; een du bieuze beslissing van de scheidsrechter hielp NOVO (1- 3). Gemini moest de kater van vorige week nog verwerken en moest de accu weer oplaten voor een 'gewone' competitie- de nodige moeite (3-1). VCS was al kampioen voordat er een punt in Bleiswijk gespeeld was, doordat concurrent SVC 2 een punt had laten liggen. Ge handicapt door de afwezigheid van Ad van Elk en Hans Geer- ling speelden de Sassenhei- mers een belabberd slechte wedstrijd. Met name door het ontbreken van een gedegen pass aan VCS-kant liep het mis. Door het ontbreken van Ad van Elk was er weinig mid dendreiging; alleen Dick van Elk kwam goed tot scoren. Spanning profiteerde optimaal van de off-day van VCS (3-1). Graficon/Donar had zich al verzoend met degradatie naar de eerste klasse. Ondanks de afwezigheid van Oebo Brou wer en de blessure van Wout van 't Veer startten de Meren wijker s goed tegen Skania 2. Met goed spel werd de eerste set gewonnen. Daarna was het afgelopen en het lukte Donar niet meer om een constant en degelijk spelletje te spelen. Door te veel persoonlijke fou ten gingen de overige sets ruim naar de Delftse opponent (3-1). RW boekte een belang rijke winst en staat door deze winst gedeeld vierde. De eer ste set bracht een regelmatige winst op Riva 2. De tweede set ging ondanks een 8-0 voor sprong verloren met 12-15. En kele spelerswisselingen in de derde set verhoogde de daden drang van de spelers. Uitblin ker Kees van de Meent leidde de Rijnsburgers naar winst (3- 1). Leython 2 startte met een gewijzigde opstelling tegen hekkesluiter Orion; dit werkte niet goed uit. De eerste set ging gelijkop, maar bracht nipt winst voor de Leiderdorpers. Ook in de tweede set gaf Orion goede tegenstand en Leython mocht met een 13-15 winst de handen dicht knijpen. Door een slechte pass aan Leython- zijde won de Hazerswoudse te genstander de derde set. Een enkelblessure van een Orion- speler in de vierde set bracht Leython terug in het zadel (1- 3). De dames van Gemini startten goed tegen het hogergeklas- seerde Radius. Met Trea Zik- ken aanvallend en Herriëtte van Mastrigt blokkerend in de hoofdrol won de ploeg van coach Bernard van der Pols de eerste en tweede set overtui: gend. In de derde set kwam de klad erin; de Goudse dames namen het intiatief over. De buitenaanval van Gemini kwam nog maar mondjesmaat tot scoren. Ondanks het harde werken van Gemini won Rdius met 3-2. Leython trof een ge motiveerd Riva 3. De Rijswijk- se dames wisten vanaf het be gin de middenblokkering van Leython lam te leggen. De ploeg van coach Lieuwe van der Meülen kwam geen mo ment in de wedstrijd. Bij Riva leek alles te lukken (3-0). Voor Leython betekent dit verlies slechts uitstel van kampioens schap. NOVO boekte een zeer nuttige overwinning op het jeugdige Zovoc 2. Ondanks een statisch spelletje van de Noordwijkse dames bracht de eerste set winst. In de tweede set werden de zwakke passers van Zovoc goed opgezocht. In de derde set met een goed in gevallen Marijke Asscheman en aanvallend uitblinkende Anita Brugman was het een gelopen koers voor de ploeg van coach Frans van der Berg (3-0). RW gaf ongeslagen kop loper Tonegido 4 uitstekend tegenstand, maar miste het ge luk en de kwaliteiten om een ste te winnen. In de eerste set was de pass te matig om tot een goede opbouw te komen. In de tweede set was de service van de Rijnsburgse dames on dermaats. In de derde set had de ploeg van coach Sieme Boom wel winstkansen maar de routine van de Voorburgse dames gaf uiteindelijk de door slag (0-3). VCS nam tegen Ge- mini 3 een 2-1 setvoorsprong door goed spel. Vervolgens was het gebeurd met de Sassen- heimse dames. Vermoeidheid, concentratie en een te smalle basis brak VCS op. Het gerou tineerde Gemini 3 profiteerde dankbaar (3-2). Leython 2 had geen moeite met het puntloze Riva. Voor de Leiderdorpse da mes was de wedstrijd niet meer dan een partijtje server en. Van Rijswijkse kant kwam weinig terug (3-0). Alphen en Dekker Squash in degradatie play-offs speler op single 1 niet verbete ren, waardoor tegen zowel de Brabanders, als het Maas trichtse Squash Centrum Erik van der Pluijm (met deze speler, Buit en international Hans Frieling in de gelederen) het maximale verlies werd ge leden. Op de lastige baan (donker glas) van Dickysqaush speel den de dames van Dekker een matige wedstrijd. Marietta Pe ters was kansloos tegen natio naal kampioene, Nicole Beu- mer en ook Liz Weare kwam niet tot gamewinst. Mary Gil lies ging met 3-1 tegen Yvonne Jacobs ten onder. Hugoline van Hoorn was voor Peters ook zondag een maat te groot, maar Gillies verbeterde zich een game, 2-3. Weare tenslotte redde de eer door van Veroni- ka Wilken te LEIDEN - De heren van SRC Alphen en de dames vön Dek ker Squash leden in de dubbe le speelronde van dit weekein de twee maal een nederlaag. De beide teams komen daar mee in de degradatie play-offs van de superdivisie uit. Op de schouders van Peter- Paul Scheerder rust de on dankbare taak kopman te zijn van Detach/Alphen. De suc- cesjes tegen de buitenlanders en internationals zijn schaars. Zo ook dit weekeinde. Zater dag tegen Martin Wintool van Pellikaan uit Goirle en zondag tegen nationaal kampioen, Lu cas Buit werd een nederlaag geleden. Scheerders teamge noten, broer Jan-Willem en André Chevalier konden de LEIDEN De basketbal lers van Luba Leiden sta ken de kampioensploeg van Dakplan Goba aardig naar de kroon. Leiden moest pas in de slotfase capituleren (77-72). In de dames promotiedivisie behaalde MSV een be langrijke overwinning op het zeer sterke en lange OSG (78-71). De Noord wij ksen houden de kan sen op het kampioen schap daarmee in eigen hand. Luba Leiden heeft zaterdag in Gorinchem zich opnieuw van de beste kant daten zien. De formatie van coach Bert Sam son, ernstig gehandicapt dooi de schorsing van Loet de Ruij- ter, hield de ongeslagen kam pioensploeg van Goba lange tijd achter zich. Goba dat de Amerikaan Jerry Beck wegens rugklachten op de kant moest houden, speelde aanvankelijk ook zonder Campbell en Pip kin. Coach Ruud Harrewijn toonde daarmee zijn onvrede over het te laat komen van de Amerikanen die pas twintig minuten voor het beginsignaal arriveerden. Leiden kon toch niet profiteren van de perike len bij de tegenstander. De ploeg had zijn handenvol aan de 'Nederlanders' van Goba. Beide teams bleken in die sa menstelling volledig aan el kaar gewaagd, getuige de 30-30 stand vijf minuten voor de rust. Harrewijn, gebrand op het behoud van de ongeslagen status, besloot toen Pipkin en Caldwell binnen de lijnen te brengen. Maar die maatregel werkte averechts., De Leidse verdediging sloot perfect, ter wijl Erik van der Maas 18 pun ten) aanvallend voldoende ruimte kreeg voor zijn wei- overdachte schotjes. Leiden mocht daarom gaan rusten met een voorsprong van zes punten (39-45). Samson had daarmee zijn vriend en tegen stander Ruud Harrewijn be hoorlijk in de tang. In de Ne derlandse samenstelling kon Goba geen potten breken, ter wijl mét Amerikanen Leiden zijn team het nakijken gaf. Na de pauze liep Leiden zelfs nog verder uit. Na zes minuten spe len bedroeg het gat zelfs veer tien punten (45-59). Het bete kende tevens het keerpunt in de wedstrijd. Goba schroefde het tempo verder omhoog en Leiden maakte de fout mee te gaan hollen. Leiden nam in die fase de schoten te snel en vaak op de verkeerde momenten. Goba maakte daar handig ge bruik van. In minder dan vier minuten waren het de bezoe kers die tegen een achterstand aankeken (63-59). Het daarop volgende slotoffensief van Lei den werd geroutineerd door de thuisploeg opgevangen en de verrassing mocht onuitgepakt mee terug naar Leiden. Eind stand 77-72. Desondanks een knappe prestatie van Leiden dat Goba vér van de gemiddel de score afhield. Voor de posi tie opde ranglijst heeft het ver lies nog geen gevolgen. Con current Festo BW kan welis waar in punten gelijk komen, maar het programma van Fes to ziet er aanmerkelijk zwaar der uit. Festo ontvangt onder meer nog-OSG en de reserves van Weert. Leiden speelt aan staande zaterdag thuis tegen Wyba (aanvang 20.00 uur) en gaat nog op bezoek bij Blue Herons. Tegenstanders die voor Leiden in deze vorm geen probleem mogen vormen. In de damespromotiedivisie behaalde MSV een zeer be langrijke overwinning op OSG. De Utrechtse ploeg be schikt over aanzienlijk meer lengte en het bezorgde MSV dit seizoen twee van de in to taal vier verliespartijen. Slechts éénmaal won MSV (in Utrecht) van OSG, en dat via verlenging. Zaterdag vormde de competitiestand bovendien nog een extra belasting voor de Noordwijksen. Met nog vijf wedstrijden te spelen voerde de ploeg de ranglijst aan met een voorsprong van vier pun ten op BCA (Apeldoorn) dat één wedstrijd minder had te gaan. Winnen was daarom ab solute noodzaak om de druk op de ketel acceptabel te houden. MSV moest het daarbij stellen zonder Caroline van der Salm die in het buitenland vertoef de. Christa van Schie verving van der Salm in de basis die met Renate Sluijs, Tineke Vos, Marian Janson en Marjolein ter Laak sterk genoeg bleek om OSG voortdurend achter zich te houden. Maar het ver schil was en bleef minimaal. Met de rust gaf het scorebord 33-31 aan, en ook na de thee kon MSV niet meer afstand ne men. OSG had in Herma van der lagemaat een sterke re- bounder en afronder, terwijl ook Heusinkveld Mi rebound handenvol zorgde. Maar de agrei wil om te winnen d continue bovendrijv* ne van der Put was w treft nog het beste v Van der Put mét scho sure hielp MSV ver over het dode punt d 56-56 bereikte. Driessen daarover: een compliment mak hele ploeg. Er is ver lijk hard gewerkt, sters doken naar elke en wónnen bijna alle vechten. Dat gaf ui de doorslag. Voor Yvo ik zeker gezien haar mijn pet helemaal d men". Renate Sluijs e Janson gaven na di stand de Noordwijb ook aanvallend weer impulsen. MSV pa voor tijd daardoor w< ruimere voorsprong het gedecideerd vas houden. Eindstand 7 MSV staat de deur n; divisie nu wagenwijc speelsters en coach aangegeven ook van tiemogelijkheid gaan maken, ondanl onzekere financiële Sportief gezien ish< juiste beslissing voo die nu al jaren achte top van de prom< meedraait. Driessei hard op zoek naar ve of liever gezegd u van zijn (te) smaller Want een herhaling»] eerdere eredivisie*! (nul wedstrijden wil® Driessen in geen M speelsters zelf makeH dertussen hard vooi trekken van de ext die nodig zijn. Het zijn als de plannei doorgaan. Grasshopj én MSV op het hoogs 'jj het zal het basketba gio alleen mi men. Grasshoppers heeft A poule van de dam* sie opnieuw een ned leden. De ploeg van coach Han Wallaart punten ditmaal aan 1 nego uit Haaksber (59-66). BV Lisse vei gen huis van Akrid Lisse blijft desondanT B poule onbedreig*! ren. In de heren eerstel won Lisse van nipt ij (66-69). LEIDEN - De Leidse Studs zijn door winst in de hockey- derby tegen Alecto aan het degradatiespook ontsnapt en hebben de ploeg uit Leider dorp ermee opgezadeld. In de zelfde tweede klasse haalde Forescate met 6-1 fors uit. De Voorschotense formatie komt 'voor het kampioenschap nog één punt tekort, maar is inmid dels wel zeker van promotie. Mannen LMHC Leiden - Upward 1-2 De Leidse hockeyers hebben tegen Upward de neerwaartse lijn niet kunnen stoppen. De start was zelfs ronduit slecht. Twee verdedigingsfouten leid den bij rust tot een plezierige 0-2 voorsprong voor de Arn hemmers. Na een aantal ge- miste strafcorners benutte Bert Bónsink tien minuten voor het eindsignaal een der gelijke bal wel. Roomburg - Evergreen 0-0 „Het is nul-nul gebléven", meldt Oscar Snijders over het treffen tegen Evergreen. „Daar hebben we ook bewust op ge speeld, want de laatste uitsla gen waren rampzalig. We we ten ook, dat we in de eerste helft van de competitie boven onze stand hebben geleefd." Leidse Studs - Alecto 3-2 „We zijn aan het degradatie spook ontsnapt", is het com mentaar van Leidse Studs aan voerder Jurjen van Aken. Alec- tocoach Felix Zwegers houdt het op: „Dan is er weer zo'n slimme oud-hoofdklasser bij De regioderby tussen de Leidse Studs en Alecto werd op het scherpst van de snede afgewikkeld, met de studenten in de laatste minuut als gelukkige winnaar. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN de Studs, die er in de laatste minuut toch nog eentje in krijgt." Het duel verliep dus op het scherpst van de snede. De opening was voor de Studs, die in de elfde minuut Bob-Jan Dietrich uit een corner via de stick van de uitloper onhoud baar zagen scoren. Tien minu ten voor de rust leidde een vloeiende combinatie tussen Mark van Pappelendam en Steven van Randwijk tot een niet te missen kans voor Die- derik van Rappard, die koel tjes inschoof. Na de pauze nam Alecto het initiatief over. De conditie won mers over, en door de 6-1 winst het van het technisch en tak- staat het als derde tisch sterke spel van de Leidse Studs. Na acht minuten rond de Ludo Mennes een strafcor- ner af en twaalf minuten later mocht Erik Kruis een treffer uit een lange corner noteren. „We gaan er nu overheen", dacht Zwegers, maar Van Randwijk bleek toch de slim merik. Forescate - HDS 6-1 Forescate is nog geen kam pioen, maar kon gisteren wél de promotie met een etentje vieren. Twee teams gaan im- de HDS thans met elf punten achter. Met nog vijf wedstrij den te gaan kan alleen Cartou che, dat tien punten verschil moet overbruggen, de Voor schotenaren nog inhalen. Bij Forescate gelooft niemand daar in, zodat de kampioens champagne voor volgende week op het menu staat. Gert- Jan Egberink nam vijf van de zes doelpunten, die keurig over de helften werden ver deeld, voor zijn rekening. Jan- Geert Vink was de maker van het derde doelpi scoorde bij 5-0 tegen.| FIT - Noordwijk 0-0 De supporters, die sor Menken Saladi waren aangevoerd, voor een perfekte sH de subtopper in d< FIT. Het ongewone motiveerde Noord' nig, dat de gasther^ doorheen kwamen; Noël Minnes ver\j\ glansrol. Eerf winstjU Alphen verloor me^' Reigers. Vrouwen TC Were Di - Alecto 1-1 Een goede wed striP' Alecto tien corner?6' geen enkele tegen l^6 digde toch in een Tien minuten na rusls* goedlopende combi^J Tessa van Dijk en Lji tink door de laatst?"1 fend afgerond. Nadfn- burgse Were Di gel#"1 maakt, miste Alect(W( strafbal. Kieviten-LMHC Le*£ In de vierpuntenweif^ Kieviten het veld) hetgeen ook in een 64 resulteerde. Welisw£a LMHC gelijk, maar"6 tief, het tweede doelf»"- zege bleef bij de Wi_ ploeg. Forescate - Soest 2-2it Dominique van Unn'9( en sloot de wedstrij15 treffer af. Daartuss^ Soest eerst gelijk, vf pauze en nam Soest voorsprong. De prof* de mannen was een ker feit, dan de draw?^

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20