Angst houdt derby in stevige greep FC Lisse walst over Barendrecht heen Katwijk loopt in val Vitesse Delft Leiden pakt laatste kans; SPORT TOPSCORERS UVS-jeugd geeft Ajax goed partij Ter Leede verspeel duur punt tegen Kf CoidaeSoivumt MAANDAG 23 MAART 199V KNVB zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys) 17; Eric Grossman (Ter Leede) 16 Rob Bink (Leiden) 14. Ron de Jager (Rijnsburgse Boys), Patrick Scheurwater (Noordwijk) 11 Leo van der Wetering (RCL). Koen Warnau (Hazerwoudse Boys) 8; Kees Kraayenood (Katwijk) 6; KNVB zondag: Steef Roodakkers (UDWS) 19; Dennis Stuifzand (Docos) 14 Wilco Otte (SJC) 10, Yacha Farhane (LFC) 10; Rober Marijnen (WSB), Hein van Heek (Meerburg)René de Jong (Al- phense Boys), Per Veilbrief (ROAC), Marcel van der burg Rood- enburg) 9, René Rotteveel (SJZ). Afdeling zondag: Ed Borst (MMO) 14; Richard Kooien (Leidsche Boys) 12; Hennie Siebert (VNA) 10;, Robert Valk (Bernardus) 8; Gé Tegelaar (FC Rijnland) 7. Abbenes start met overwinning LEIDEN - In de afdeling zaterdag werd de eerste wed strijd van de nacompetitie afgewerkt. In de strijd om een promotieplaats zegevierde Abbenes in een stormachtig duel over MVKV. De eerste twintig minuten waren nog gelijkopgaand om dat beide ploegen een afwachtende houding aannamen Daarna echter, nam Abbenes het initiatief en domineer de vanaf dat moment de wedstrijd. Na een half uur viel dan ook het eerste doelpunt. Dit had Abbenes aan MVKV te danken. Een terugspeelbal werd door de MVKV-kee- per Peter Plug slecht verwerkt en zodoende rolde de bal het doel in. Met deze stand gingen de beide ploegen ook rusten. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien als in de eerste helft. Abbenes was niet bang om aan te vallen ondanks de 1-0 voorsprong en zocht regelmatig het strafschopgebied van MVKV op. De schotkracht van Abbenes was echter niet goed genoeg om MVKV echt in gevaar te brengen. Marco Troost miste nog wel een hele goede kans voor open goal, maar kon deze niet doeltref fend afwerken. Restant bekerduel DOSR op 31 maart LEIDEN - DOSR moet dinsdag 31 maart het reste rende gedeelte (een half uur) van de wedstrijd tegen UDWS om de afdelingsbe- ker spelen. Het duel werd twee weken geleden van wege de slechte weersom standigheden onderbroken bij een 1-0 stand in het voordeel van de Leide- naars. De aanvang wed strijd op de Boshuizerkade is 20.00 uur. LEIDEN - Leiden heeft in de zaterdag derde klasse een overwinning geboekt op het al gedegradeerde Lyra. Lei den won het duel met 0-2. Ze venhoven blijft koploper in de strijd om de derde perio- detitel. Tegen Hoekse Boys werd een 3-1 overwinning be haald. Lyra - Leiden 0-2 (0-0) In het eerste kwartier bood Lyra nog wel tegenstand. De ploeg kreeg een paar kansjes, die verder niets opleverden. Leiden creëerde voor de rust ook nauwelijks kan sen. Na de thee kreeg Leiden meer grip op de wedstrijd. Na twintig minuten opende Maurice van Berkel de score door een vrije trap raak te schieten. Na deze tref fer veranderde de samenstelling van Leiden. Eerst moest Lou Hey- mans met een gebroken neus het veld verlaten en niet veel later viel ook Rob Bink uit. Uit een voorzet van Maurice van Berkel scoorde Johan Teske de beslissende twee de treffer. Zevenhoven - Hoekse Boys 3-1 (2- 1) Al in de derde minuut schoot Ger- rit Domburg de eerste treffer voor Zevenhoven in de kruisje de rust liet de ploeg wef voetbal zien. ZevenhoviL. niet in zijn spel en leedr verlies. Halverwege dfcc helft kwam Hoekse Boys ke hoogte. Vlak voor rus?1 venhoven wederom del Gert-Jan Pellegrom sclL hoekschop in een keer rjL tweede helft liep het M' beter bij de thuisploeglP rust breidde William Gi gen de voorsprong uitK kreeg nog kansen genoL het bleef bij 3-1. Vlak jz moest Hoekse Boys met Ij- verder. Idoor ERIC STEEGERS LEIDEN Het was voor de regionale jeugdploe- gen in de regio een slechte dag. Geen van de vier ploegen wist een punt uit het vuur te slepen. UVS ging onverdiend ten on der tegen de ploeg van AJAX en Roodenburg ver loor in Amsterdam in een slechte wedstrijd van AFC. Noordwijk speelde met weinig bezieling en ver loor kansloos van het Rijs- wijkse RVC en Quick Boys daarentegen had het beste van het spel tegen favoriet Volendam maar kon niet scoren tegen de oranjehemden. UVS-Ajax 1-3 (1-1) In deze wedstrijd liet UVS weer eens zien dat het voor de meeste ploegen niet onder hoeft te doen. Ook tegen Ajax was de nederlaag onverdiend en had er veel meer ingezeten. In de éérste helft al had UVS het betere van het spel maar kon dit niet in doelpunten om zetten. Sterker nog, er werd door Ajax gescoord en bete kende een niet verwachte ach terstand. UVS toonde na dit doelpunt veerkracht en kwam snel op gelijke hoogte. Carl Roest zette zijn ploeg met een prima goal op 1-1 en zo werd ook de rust bereikt. In de tweede helft was Ajax technisch wel beter maar UVS domineerde. De kansen wer den echter om zeep geholpen door de ongelukkige ploeg van Fred Filippo. Vooral Peter Zaalberg wist niet goed raad met de kansen. Ajax, met de nieuwe Rijkaard. Clarence Zeedorf, in de ploeg profiteer de van deze missers en coun terde op zijn gemak naar 1-3. AFC-Roodenburg 1-0 (1-0) In een hele slechte wedstrijd konden beide ploegen weinig uitrichten en bezorgde het pu bliek en zichzelf een slechte middag. Mede door de wind werd er on verzorgd en slordig gevoet bald. Nog voor rust zorgde AFC wel voor een doelpunt en betekende meteen de overwin ning. Beide ploegen deden ook in de tweede helft niet van zich spreken. Roodenburg kreeg wel enkele kansjes maar dit waren slechts speldeprikken. AFC wilde na de voorsprong helemaal niet meer en kreeg zodoende de overwinning in de schoot geworpen. Noordwijk-RVC 0-2 (0-0) In deze wedstrijd liet Noord wijk alleen in de eerste helft een redelijke indruk achter, maar toen het even tegen zat, zakte de ploeg als een kaarten huis in elkaar. Na wat gemiste kansen ont brak bij de ploeg de bezieling en de strijd. RVC daarentegen, profiteerde hier in de tweede helft van. De negatief spelende ploeg counterde dat het een lust was en zorgde op die ma nier dat de overwinnig heel makkelijk behaald werd. Bei de doelpunten werden dan ook gescoord uit de counters. Van af dat moment spijkerde RVC het doel dicht en beukte Noordwijk tevergeefs op een Rijswijksemuur. Quick Boys-Volendam 0-1 (0- 1) Quick Boys was in deze wed strijd zeker niet kansloos en was zelfs de betere ploeg. De Katwijkse ploeg wenste zich dan ook niet bij voorbaat bij een nederlaag neer te leggen. Die droom werd echter al in de eerste minuut verstoord. Vo lendam scoorde een dubieus doelpunt en dit was het wapen feit van de Volendamse ploeg in de wedstrijd. Quick Boys gaf alles wat het had en knokte zich terug in de wedstrijd. Uit de vele kansen kon de ploeg echter niet sco ren. Vooral Ronald van Dijk en Piet van der Linden gingen slordig om met de kansen. Het veel sterker geachte Volendam pakte zodoende onverdiend de overwinning. NOORDWIJK - Angst om te verliezen hield za terdag de topper Noord wijk - Quick Boys in een stevige greep. Geen van beide ploegen wenste het risico te nemen om voor de volle winst te gaan. Of beide ploegen blij moeten zijn met de 1-1 einduitslag valt nog te bezien. Dit soort uitslagen in bollen- streekderbys worden im mers in Heerjansdam met instemming begroet. Het angsthazenvoetbal werd zaterdag ook nog eens geteis terd door een krachtige bries. De hoop op een briljante partij voetbal werd weer eens door een harde westenwind wegge blazen. De ruim 3000 toeschou wers moesten het dus stellen met een wedstrijd die slechts door de spanning negentig mi nuten lang boeide. Hoewel Quick Boys in de eerste helft tegen de krachtige wind moest opboksen, ging het de Katwij- kers in figuurlijke zin wel voor de wind. Al in de 16e minuut zetten de bezoekers Noordwijk op een 1-0 achterstand. Edwin Otte scoorde van elf meter na dat Joop Tegelaar in het straf schopgebied Floor van Duyn tegen het gras had gewerkt. Het antwoord was nu aan Noordwijk, dat het eerste half uur het zelfvertrouwen lang zaam uit de benen voelde weg stromen. Pas nadat Frenk van der Kley Noordwijk doelman Rob van Dijk met een schot in de korte hoek op de proef had gesteld, kon Noordwijk wat te rugdoen. Drie afstandschoten van Rick van Dijk belandden op de vuisten van Tom van der Niet. Het gevaar moest op dat moment vooral komen vanuit de tweede lijn omdat vleugel- spi- tsen Albert Bosma en Pa trick Scheurwater lamgelegd werden door Jaap van Duyn en Hans van der Plas. De wel na drukkelijk aanwezige Noord- wijk-spits Bram Marbus bleef daarom verstoken van bruik bare voorzetten. Ondanks de 1- 0 voorsprong maakte ook Quick Boys een machteloze in druk. Middenvelders Otte en Dijkhuizen zijn het spoor al wekenlang bijster waardoor er maar weinig rendement wordt gehaald uit de snelheid van de spitsen Fred Kanbier en Van der Kley. „We komen al weken niet meer aan voetballen toe. We lopen in de voorhoede al leen maar achter ballen aan, die in het wilde weg naar voren worden geknald"., verzuchtte Van der Kley na afloop. Er ging wel een constante dreiging uit van de spits, die echter zelden een goed gevolg kon geven aan een actie. Het dichtst bij een treffer was hij nog op slag van rust, toen hij op gelukkige wij ze een door Leonard van Utrecht weggewerkte bal te gen zijn been kreeg. Het leer caramboleerde buiten bereik van doelman Rob van Dijk te gen de lat. De 2-0 zou ongetwij feld de genadeklap hebben be tekend voor Noordwijk. Nu kreeg de ploeg van trainer John Eelman de gelegenheid om zich in de tweede helft te herstellen, maar dan moest het wel zorgvuldig omspringen met de mogelijkheden in dit kansarme duel. Voor Marbus was dat in de twintigste mi nuut nog teveel gevraagd. Na balverlies van Kees Haasnoot schaarde de technisch begaaf de spits zich door de Quick Boys-verdediging. Vervolgens verloor Marbus het overzicht door drie vrijstaa- nde ploegge noten over het hoofd te zien en simpel de bal in te leveren bij de tegenstander. De actie van Marbus leverde weliswaar geen goal op. volgens Van De gemoederen in de derby tussen Noordwijk en Quick Boys liepen op sommige momenten weer hoog op. Terwijl Patrick Scheud, emoties probeert te sussen deelt Floor van Duyn een gevoelige tik aan Joop Tegelaar uit. t FOTO: ANDRÉ VAN H| j. Zwam wel belangrijk voor de wedstrijd. „Mijn ploeg loopt al niet over van zelfvertrouwen en bij zo'n kans sluipt direct weer de angst in de ploeg. Er wordt op dat moment teveel verdedigend gedacht waar door we in aanvallend opzicht mankracht te kort komen. Tot het moment van de kans van Marbus hadden we van Noord wijk weinig te vrezen. Daarna liep iedereen teveel achter zijn mannetje aan in plaats van an dersom". Tien minuten voor tijd kreeg Quick Boys de reke ning gepresen- teerd. Een ver- dedigingsfout van Jaap van Duyn bracht Albert Bosma vrij aan de linkerkant. De trapvas- te Bosma had alle tijd om het hoofd van de inlopende Joop Tegelaar te vinden. De kopbal van Tegelaar („ik scoor nooit") verdween tergend langzaam via de handen van Van der Niet over de doellijn. Beide ploegen kwamen in de slotfase nog eenmaal goed weg. Leo nard van Utrecht zette zijn ploeg bijna nog op voorsprong, maar zag zijn schot in kansrij ke positie mislukken. Dat de 1- 1 een terechte uitslag was vond ook scheidsrechter Van de Bosch. Vijf minuten voor tijd haalde Martin van Kins Frenk van der Kley neer in het straf schopgebied. Tot opluchting van Van Kins („hij had hem op de stip kunnen legge") en heel Noordwijk, wuifde Van de Bosch de duikeling der Kley weg. A Scoreverloop: 16. Otte 0-?* laar 1-1 Noordwijk: Rob van Dijk.:11 laar. Zethof. Rick van' F Utrecht, Oostermcyer floF Van Slaveren, Bosmaar Scheurwater n Quick Boys: Van der Nii Plas, Haasnoot, Aandewir. Duyn, Floor van Duyn,"" (Schaap), Dijkhui/en, Vtfri (Geyteman), Kanbicr iee BARENDRECHT - FC Lisse heeft de smaak te pakken. Na de overtuigende winst van vo rige week tegen Scheveningen ging zaterdag Barendrecht voor de bijl. Met 3-0 kwam de kwaliteitsarme thuisclub er nog genadig vanaf. Het team van Bröring is zeven wedstrij den voor het einde van het sei zoen definitief aan de stoelen dans rond de degradatie ont sprongen. FC Lisse had nog een appeltje te schillen met Barendrecht. In de heenwedstrijd had Ba rendrecht met grof en negatief voetbal de winst gepakt. Voor FC Lisse was het dan ook zaak de gelederen achterin gesloten te houden. De eerste tien mi nuten verliepen mede door de straffe wind dan ook zonder schermutselingen. De eerste keer dat FC Lisse in de aanval kwam leverde meteen een doelpunt op. Uit een voorzet van Leon van der Zwet kreeg Barendrecht-speler Andries- sen de bal in het strafschopge bied tegen zijn hand. De conse quent leidende scheidsrechter Sprong wees terecht naar de stip. Edward van der Putten schoot na Uvaalf minuten FC Lisse vanaf elf meter aan de leiding. Barendrecht kreeg door FC Lisse het spel opge drongen. De counterploeg ui^ de Rotterdamse regio blijkt deze discipline in het voetbal nauwelijks te beheersen. Bijna iedere aanval werd een simpe le prooi voor de FC Lisse-ver- dediging, waarin Carlo de Kei zer en Van der Putten tot de uitblinkers in de wedstrijd uit groeide. Alleen in de 20e mi nuut ging een siddering door het FC Lisse-publiek. Schuite maker zag zijn kopbal van de lijn gehaald door Masefield. Het tweede gedeelte van de eerste helft werd gedomineerd door FC Lisse. Op het midden veld deden Rene Ras en Ijeon van der Zwet het vuile werk, zodat Radjin de Haan het spel naar zijn hand kon zetten. De Haan was het dan ook die de beslissing in de wedstrijd for ceerde. Zonder dat hij een stro breed in de weg werd gelegd slalomde hij zich door het Ba- rendrecht-strafschopgebied. De Haan viel uiteindelijk ge willig over een uitgestoken been, zodat Van der Putten voor de tweede keer deze mid dag het kalk van de penalty stip liet wegspatten. De tweede helft was een formaliteit. Ba rendrecht kon de onmacht nauwelijks verkroppen en zag verdediger De Baan worden weggestuurd na een aanslag op de achillespezen van Rob Vermeulen. FC Lisse kwam na de rust maar een keer in de problemen, nadat Paul Veen- boer een dieptebal verkeerd had getaxeerd. Zelfs voor een leeg doel wist de voorhoede van Barendrecht niet tot sco ren te komen. FC Lisse had intussen moeite de 2-0 voorsprong verder uit te bouwen. De Haan, Robert Ver min en Erik Kattenberg von den in kansrijke positie de keeper van Barendrecht op hun weg. In de 19e minuut be sloot Van der Zwet het maar in zijn eentje te proberen. Zijn doelpoging van 25 meter kwam pas tot stilstand in het doelnet achter de aan de grond genagelde Barendrecht-kee- per. Met de buit binri. v Lisse de wedstrijd \je^ tig uitspelen. Aansi terdag wacht de thuir tegen Heerjansdam^ twijfeld een zwaai zal worden dan het lammetje Barendrei^ Barendrecht - FC Lis/n 12 Van der Putten 0-1 [a£ 34.Van der Putten 0-2 pL 64.Van der Zwel 0-3. FC Lisse: Veenboer, M~" Keizer, Van der Putteii— meulen. Ras, De Haan, Kattenberg (Ens), Rob Vermin. KATWIJK Katwijk-trai ner Arie Lagendijk staat bekend als een oefen- meester die tactiek hoog in het vaandel heeft staan. De knullige manier waar op zijn ploeg een kostbaar punt verspeelde tegen het onderaan de ranglijst bun gelende Vitesse Delft moet Lagendijk dan ook een doorn in het oog zijn geweest. De gelaatsuitdrukkingen van de Leidse oefenmeester waren dan ook niet al te vrolijk. De simpele manier waarop zijn ploeg in de val van Vitesse Delft liep moet enige ergernis bij Lagendijk hebben opgeroe pen. De prestaties van zijn team laten de laatste weken duidelijk te wensen over en het krampachtige optreden te gen Vitesse Delft gaf geen en kele indicatie dat het lek bo ven is op sportpark De Krom. Blessures (Johan de Kroon) en schorsingen (Henry Pouw) hebben het evenwicht bij oran jehemden danig verstoort en de komende weken zullen alle zeilen moeten worden bijgezet om een rol van betekenis in de top van de klassement te kun nen blijven spelen. Vitesse Delft profiteerde van de vorm crisis van Katwijk en pakte een belangrijk punt in de strijd tegen degradatie. De manier waarop de Delftenaren zich echter op sportpark De Krom presenteerden verdiende ech ter geen schoonheidsprijs. De negatieve maar wél succesvol le speelwijze rustte op simpele peilers. Bij balverlies formeer den de roodzwarten zich mas saal rond het eigen strafschop gebied. En was Vitesse Delft eenmaal in balbezit dan bleven Idoor CAROLE MASSEE Carlo van Zeist probeert Vitesse Delft middenvelder Gerard Gronsveld van zich af te schudden Tevergeefs want Katwijk verspeelde een kostbaar punt tegen de Delftenaren. II FOTO ANDRÉ VAN HAASTEREN negen spelers achterin toekij ken hoe de eenzame spits Ron Vermeulen de ongelijke strijd met de Katwijk-defensie aan ging. Trainer Paul van der Zwaan gaf na afloop ruiterlijk toe dat het allemaal niet fraai was maar dat in dat stadium voor zijn ploeg de punten tel len. En omdat Katwijk er geen moment in slaagde een ade quaat antwoord te verzinnen op de tactiek van Vitesse Delft ontstond er een vervelende wedstrijd die de toeschouwers geen moment kon boeien. Vooral in de eerste helft was het allemaal erg pover. Kat wijk bouwde vanaf het begin- signaal een overwicht op maar speelde met te weinig agressie en in veel te laag tempo. Vooral op het middenveld ontbrak het de Lagendijk-equipe aan goed functioneerde scharnier waar door te vaak de oplossing ge zocht werd via de lange bal. Vi tesse Delft kreeg zelfs na een kwartier een ideale mogelijk heid om de score te openen. Gerard Gronsveld kreeg een vrije doorgang richting Kat wijk-doelman Teun van Duy- venbode maar de middenvel der faalde in de afwerking. De thuisclub bleef tevergeefs pro beren wat meer vat op de wed strijd te krijgen maar het ont brak Katwijk aan de nodige creativiteit om bressen te slaan in de hechte Vitesse Delft-de fensie. In de slotfase van de eerste helft sloeg de vlam even in de pan Jan Stel zette Gijs Collé oog in oog met de Delftse doelman Hans Schot maar de Leidse spits kon zijn ploeg niet op het goede spoor zetten. Na de pauze besloot Lagendijk om nog meer pressie uit te gaan oefenen en wisselde midden velder Jan Stel voor een extra aanvaller Marco van der Plas. Veel rendement leverde deze ingreep niet op omdat Vitesse Delft zich steeds meer ging be perken tot het verdedigingen van de kostbare remise. Kat wijk toonde in de tweede rond gang wat meer agressie maar etaleerde naarmate de wed strijd vorderde een schrikba rend gebrek aan tactisch in zicht. De angst voor het punt verlies was zo groot dat de oranjehemden ieder overleg in het spel negeerde en de bal steeds maar weer in het over volle strafschopgebied depo neerde. Dat leverde wel veel duw-en trekwerk op maar geen enkele scoringskans. Vitesse Delft bleef dan ook eenvoudig overeind en kreeg uiteindelijk waar het voor naar de kust plaats gekomen was. Katwijk: Van Duyvenbode, Van Zeist. Langemaat, Mieras, Kwestro, Langeveld, Verhoog, Stel (Van der Plas). Kraayenoord, Collé (De Best), De Ridder LEIDEN - Voorschoten heeft in de zaterdag vierde klasse A een punt gepakt tegen lijstaan voerder Honselersdijk. Kan sen waren er genoeg, maar de strijd bleef doelpuntloos. In de vierde klasse B loopt Jodan Boys een punt in op koploper Ter Leede. De Boys wonnen van Be Fair, terwijl Ter Leede een punt liet liggen tegen KRV. Het degradatieduel tus sen Kagia en TAW eindigde zoals deze was begonnen, 0-0. Het treffen tussen Oegstgeest en Alphia leverde eveneens een gelijkspel op. De Sleutels verloor met 2-0 van Sportlust. Honselersdijk - Voorschoten 0-0 Direct in de eerste minuut kreeg Voorschoten de kans om de leiding te nemen. Het schot van Kees Hulzebos ging echter net voor het doel langs. In de eerste helft hielden de twee ploegen elkaar aardig in even wicht. Geen van beide teams leverde enig gevaar. In het be gin van de tweede helft zette Voorschoten Honselersdijk flink onder druk. Na een half uur kregen de gasten wederom een goede kans. Hein de Graaff schoot een hoekschp in eens op de lat. Het laatste kwartier was het geluk duide lijk aan de zijde van Voorscho ten. De thuisploeg kreeg een aantal opgelegde kansen, maar verzuimde te scoren. Kagia-TAW 0-0 De toeschouwers kregen een vrij kleurloze wedstrijd voor geschoteld. Beide ploegen speelden een tamme partij voetbal TAW leek een 0-0 eindstand wel best te vinden. Kagia wilde in het begin nog wel maar was niet bij machte iets te forceren. Vlak na rust waren er twee kansen voor Ka gia. John Imanse en Richard Trompert lieten dfljr lijkheden lopen. Vlals was TAW in de posie nog de punten te paljU] ook de gasten kondi niet vinden. Ter Leede - KRV 1-lin Het was geen fraaie jc die terecht in een far eindigde. Ter Leeddcj- eerste kwartier rede voetbal zien. De plot een paar kleine kar1.' na de rust kwam defri; met een beetje gelthg sprong. Een harde t Mario Faber verq KRV-speler Fred L het Katwijkse doel. f uur kwam KRV viéLjj schop op gelijke hLj Ouwehand schoot, j- meter raak. Oegstgeest - Alphi; Vlak voor rust kuf geest niet geheel voorsprong. Antoi nam de treffer voo^at meiaar, maar Oeg% zuimde te scor% speelde een van wedstrijden en datT al in de tweede geest creëerde ge. kans meer. Na ee' trok Angelo Leverei weer recht voor Alp[ Sportlust - De Slew 0) De Sleutels kwanQ* zichtig uit de stL maar nam daarna d initiatief. Peter Boh° Labordus en RonL^ meester kregen del j de leiding te nemeLjj hadden geen grei£st aldus trainer Hanle1 de thee zat het De £nt, niet mee. SportliL- agressiever en ki J twintigste minuufi;: sprong. Het lukte^, niet om terug te kev tweede treffer waL strijd dan ook gespC

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18