éelzijdigheid handelsmerk an Ajacied Michel Kreek Sabatini één set in de pas met Schultz Broers Witschge weer samen bij Oranje-groep delijke vuurpijl k(i toeschouwer t vrijkaartje SPORT Sponsor pleit voor Krabbe Jtrische o's bij rathon nterdam stad rotterdam verzekering# Ricardo Lopez behoudt wereldtitel Stalman niet aangehouden ^daeGourcmt 1LONA - De twee mannen die ervan it worden de vuurpijl te hebben afgesto- het leven kostte van de 14-jarige Guil- ,azaro, waren voor het eerst van hun le- j een thuiswedstrijd van Espanol. Zij een vrijkaartje gekregen van het visbe- larbij zij werkzaam zijn en dachten de ijd tegen Cadiz op te vrolijken met wat ?rk. De alarmpijl die zij daarvoor ge il, sloeg in op de tribune aan de over- i verwondde daarbij het jochie, dat met ders was meegekomen, dodelijk. Eén verdachten werd zelf ook vergezeld n zoontjes van tien en dertien jaar. woensdag 18 maart 1992 Adri Bogers bij Willem II TILBURG - Willem II heeft zich voor de komende jaren versterkt met verdediger Adri Bogers. De 26-jarige voetballer staat onder contract bij de Belgische club KV Mechelen, waar hij niet meer kan rekenen op een plaats in het ba sis-elftal. Daarvoor speelde de verdediger bij RKC. Bogers te kende bij de Tilburgse club een contract voor drie jaar, met in gang van 1 juli. De transfersom werd niet bekend gemaakt. Wil lem II legde eveneens verdediger Leon Meijs voor drie seizoenen vast. Werdekker en Wolffs mogen van de clubleiding en trainer Jan Reker vertrekken. Tafeltennissers door in Superliga HILVERSUM - Ooit speelde Hongarije tafeltennis van wereld niveau. Momenteel is het land niet in staat Nederland van zich af te houden. De twee degradatieduels in de Superliga, die beslis ten over het verblijf op het hoogste niveau, bleken voor Oranje een eenvoudige opgave. De overwinning van 4-1 in Budapest kreeg gisteren in Hilversum een nog duidelijker vervolg: 4-0. Door zeges van Haldan, Heister, debutant Kobes en Haldan- /Heister in het dubbelspel. Nederland sloot met de duidelijke winst op Hongarije een ongelukkig seizoen in de Superliga posi tief af. Alleen bij de interlands tegen België en Duitsland, die ge flatteerd verloren gingen, kon bondscoach Li over de sterkste spelers beschikken. Ook tegen Hongarije miste Oranje in de per soon van de geblesseerde Trinko Keen een steunpilaar. De finale van de Superliga werd gisteravond door Zweden gewonnen. De wereldkampioenen zetten de nederlaag tegen Duitsland van vo rige week (2-4) ruimschoots recht. Waldner, Persson, Karlsson en Persson/Lindh in het dubbel vochten zich langs de Duitsers. Het betekende de vijfde overwinning van Zweden in het landentoer- nooi. Gullit veertig dagen uitgeschakeld MILAAN - Ruud Gullit zal ongeveer veertig dagen niet kunnen uitkomen voor AC Milan wegens een blessure aan zijn linker knie. Hij zal maandag in een Belgische kliniek wor den geopereerd na verder onderzoek door de specia list Marc Martens, die in 1989 de rechterknie van de voetballer opereerde. Toen kon de voetballer bijna een heel seizoen niet spelen. NEW YORK - De spon sor van Ka tri n Krabbe en Grit Breuer heeft in zijn maandelijkse nieuws brief het dopingonder zoek in Zuid-Afrika, dat tot schorsing van drie vroegere Oostduitse atle tes leidde, scherp veroor deeld. Volgens Nike heeft geen van de drie sportvrouwen de be scherming genoten die gewaarborgd zou moeten zijn bij dopingonder zoek. Nike zegt dat beide voorwaarden in Stellen- bosch niet zijn nageleefd en dat het bewijs zeker niet is geleverd dat Krab be, Breuer en Möller tij dens het onderzoek ge zwendeld hebben. De commissie van onder zoek van de Duitse atle- tiekbond zal op 4 april de strafmaatregel van de bond, een schorsing van vier jaar, op zijn juistheid toetsen. De Algemene ontmoet HKV LEIDEN - De Algeme- ne speelt vanavond haar eerste wedstrijd in de nacompetitie om één degradatieplaats in lf. De Leidse korfbalclub komt in de Vijf Meihal om 18.45 in actie tegen HKV. De tegenstander uit Den Haag won zon dag het openingsduel in de nacompetitie tegen Diamco met 11-5. De laatste wedstrijd volgt zondag om 18.00 in Die- men als Diamco en De Algemene elkaar ont moeten. m dijk PRDAM - Veelzij- is zijn handels- Michel Kreek bij Ajax net zo mak linksback als links niddenveld. En in 'an nood draaft hij nder morren op als jiten. De gehele flank is zijn jachtge- tet een lichte voor- por de rol van mid- fler. „Want dan kan bnvalïen én verde- baar geniet ik toch teste van". opstelt, dan hoor je niet klagen. Als ik basis sta. Dat is het I RDAM - Bij de Rot- marathon op 5 april toplopers niet gehin- fden door uitlaatgas- begeleidende auto's, de sponsors van het 1 tht, waarvoor meer 300 deelnemers uit eit aangedreven au- •schikking gesteld, thon staat voor Marti wjop 5 april niet zo in i van de Olympische s vier jaar geleden. In be^iificeerde de Twent le Maasstad voor de ihe marathon van l Barcelona wil Ten i n marathon maar de KOheter lopen. Toch ver- li op de eerste zondag om 13.00 uur aan de e Coolsingel. Dit maal inctie van haas. Ten - Mie Tanzaniaan Nada iuim een week gele- lesSaar van de 20 kilome- ilphen aan den Rijn, or de kopgroep tot 25 r het tempo maken, opers, die de 42 kilo- grü95 meter sneller dan ,0 minuten hebben af- ieeft Rotterdam een t veld aan de start. Jos die voor het twaalf- reWoor het aantrekken >ppers verantwoorde- jk van „het sterkste it ooit in Rotterdam |jrt heeft gestaan. laat achterste fi tong zien - „Dat wantrouwen ziekte is de voor- t eden geweest waar- n contract heb inge- vond het te smerig oor te gaan". Na de rentie in Londen, moord vanavond in in het Europacup 2 tegen Tottenham gaf Hans Dor- htend in dagblad kennen waarom hij ieen Dagblad laat in, dat Doijee na de 1 er Van vanavond wordt urd. „Op 8 september "ollé" mi^n hart 8e°Pe" igt Doijee in Trouw, en later was er een t StOergadering en op die ng vroeg Van de Her- of ik die problemen hart soms had ver- foen ik dat hoorde »ij te zwak om nog te 'Enkele weken later eer met de penning- it te praten vroeg 'k of ik er wel eens id gestaan hoeveel Feyenoord had ge- i ik weer thuis was IfCjl ik mij pas wat er ^d was. Ik vond het pk. belangrijkste". Het zijn druk ke weken voor de 21-jarige Mi chel Kreek. Zijn carrière is dit seizoen in een stroomversnel ling geraakt en hij speelt als Ajacied en olympisch interna tional bijna onophoudelijk twee wedstrijden in de week. Dat vreet energie. Afgelopen zaterdag had Kreek wegens een schorsing eindelijk een avondje rust en daar was hij hard aan toe. „Ik zat er zo lang zamerhand toch een beetje doorheen en daarom kwam dat vrije weekeinde me niet slecht uit". Als toeschouwer zag Michel Kreek zijn ploeg met grote cij fers (7-0) over FC Twente heen walsen. Hij had graag van de partij willen zijn, maar reali seerde zich tegelijkertijd dat hij door zijn gedwongen afwe zigheid vanavond helemaal uitgerust aan de tweede ont moeting tegen AA Gent kan beginnen. „En dat had mijn li chaam gewoon nodig". Niet rijp Michel Kreek kreeg onder het bewind van Louis van Gaal sa men met Wim Jonk razendsnel een basisplaats in de hoofd macht van Ajax. Leo Beenhak ker achtte hem nog niet rijp voor het grote werk, Van Gaal dichtte de 21-jarige Amster dammer daarentegen grote kwaliteiten toe. Als tweede trainer was Van Gaal destijds verantwoordelijk voor de A-ju nioren van Ajax en daar leerde hij Michel Kreek van nabij kennen. Het was ook Louis van Gaal, die Kreek heel rustig omschoolde van linkerspits tot middenvelder en verdediger. Trainer en voetballer hebben inmiddels een speciale band met elkaar. „Louis van Gaal kent mij door en door en heeft het volste vertrouwen in mij. Dat is lekker voetballen". Michel Kreek, vanaf zijn acht ste jaar al lid van Ajax, is blij dat hij niet langer als pure linksbuiten door het voetballe ven hoeft te stappen. Hij weet dat hij op die positie één be langrijke tekortkoming kent: een flitsende passeerbewe ging. „Jongens als Bryan Roy, Gaston Taument en Max Hui- berts hebben die wel in huis. Dat zijn in mijn ogen ook ras echte linksbuitens. Zo'n pas seerbeweging is een aangebo ren gave. Die heb je of die heb je niet. Dat valt niet aan te le ren. Ik kan wel een redelijke voorzet geven, maar het kost me teveel moeite om een te genstander te passeren. Daar om ben ik nooit een pure links buiten geweest. Dat had Louis van Gaal gelukkig snel in de gaten". Kreek is een bescheiden jon gen. Hij hoeft niet zonodig in de schijnwerpers te staan en heeft er geen moeite mee om in anonimiteit zijn werk op het middenveld te verrichten.Als de trainer en mijn medespe lers maar tevreden over mij zijn. En dat is gelukkig het ge val. Meer waardering heb ik niet nodig. Ik zit niet te wach ten op grote verhalen in de kranten. Zal ook nooit zelf op een journalist afstappen. Spit sen zijn meestal de jongens die volop in de publiciteit staan. Dat gun ik ze van harte, maar van mij hoeft het niet zonodig. Ik voel me in mijn element op het middenveld. Verdedigend het nodige werk opknappen en tussen de bedrijven door ook nog een beetje aanvallen. Dat soort voetballers heeft een elf tal ook nodig. Met elf Bryan Roys win je nooit een wed strijd. Dat zal iedereen wel be grijpen". Michel Kreek kreeg tijdens het duel tegen RKC een rode kaart we gens een ongeoorloofde elleboogstoot. FOTO ANP DEN HAAG - Na zijn winnende treffer tegen Ajax verklaarde Rob Witschge (25) dat hij zich zelf eventueel best zag functioneren samen met zijn broer Richard in het Nederlands elftal. „Waarom niet", vroeg hij zich hardop af. Daarmee verwij zend naar zijn tegenwoordige rol bij Feyenoord, die wat ver dedigend is geörienteerd. De drie jaar jongere Richard ac teert bij Barcelona wat offen- siever, als hij ten minste speelt. Gisteren bracht bonds coach Dick Advocaat de twee bijelkaar. Beiden werden gese lecteerd voor de oefenwed strijd tegen Joegoslavië. Ooit speelden de Witschge's bij Ajax met elkaar in éen team, nadat Richard Rob had verdrongen van dé positie van Arnold Mühren als linker- en aanvallende middenvelder. Rob deed een stapje terug naar de plek van back en vertrok uiteindelijk naar Frankrijk, waar hij zich vervolgens be paald niet als 'god' voelde. Na aanvankelijk redelijk succes vol te hebben geacteerd bij St. Etienne belandde hij een jaar later in het verdomhoekje, c.q. Richard Witschge. I FOTO: EFE op de reservebank. De interes se van Feyenoord, dat hem ruim een jaar geleden uit zijn Franse isolement verloste, kwam voor de oudste Witschge als een geschenk uit de hemel. Hij speelde meer gedegen dan opvallend in»de Kuip, maar Smaakte wel het genoegen Feyenoord de toegang tot Eu ropa te verschaffen. Hij maak te in de nationale bekerfinale de enige treffer tegen BW Den Bosch. Om die belangrij ke score dus onlangs tegen Ajax te kopiëren en zijn ploeg bracht van zijn aanstaande rentree bij het Nederlands elf tal, waarvoor hij in oktober 1989 (Wales uit) voor het laatst in de basis uitkwam; hij was nog wel wisselspeler op 15 no vember 1989 tegen Finlans als vervanger van Van 't Schip. Kort daarvoor was hij naar Frankrijk verkast om vervol gens ook uit het beeld van de bondscoaches te verdwijnen. Nu is hij dus samen met zijn broer voor het eerst present bij Oranje. Rob Witschge is met de ook weer teruggekeerde Berry van Aerle (laatste duel september 1991) de meest opvallende naam in de selectie voor Oran je, dat volgende week woens dag aantreedt voor een oefen duel met Joegoslavië. Dit tref fen past in het kader van de voorbereiding op het toernooi voortgang in de beker-editie om de Europese landentitel la- Rob Witschge. FOTO: STEPHEN EVENHUIS '91-92 te verschaffen. Brede grijns Na dat treffen sprak weer aan staand vader en thans kort ge coiffeerde Rob Witschge zelfs nog geen hoop uit op een her nieuwde uitverkiezing voor Oranje. „We zien wel", was de positie die hij toen innam, zij het met een brede grijns op het gelaat. Gisteren werd die lach nog wat breder toen hij in Lon den op de hoogte werd ge- ter dit jaar in Zweden. Het fei telijk niet eens meer bestaan de Oosteuropese land had vo rig voorjaar in Rotterdam al zullen spelen tegen Oranje. Maar de slechte weersomstan digheden gooiden toen met vorst en sneeuw roet in het eten. Joegoslavië is als groten deels Servische formatie overi gens ook deelnemer aan het EK in Zweden, maar komt in de andere poule uit met onder meer Frankrijk. Het laatste land ontmoet Nederland op 5 juni, kort voor het vijf dagen later beginnende toernooi in Scandinavië, in Lens. Het treffen met de Joegosla- ven is het tweede oefenduel in de reeks van in totaal vijf wed strijden voor Oranje. Vorige maand speelde Nederland in Faro een teleurstellend en ver loren duel met Portugal. Waar mee eens te meer werd aange toond dat de internationals niet zo gemotiveerd zijn voor dit soort vriendschappelijke wedstrijden. Zeker niet de spe lers van Ajax, Feyenoord, AC Milan en Barcelona, die allen nog in diverse (beker)verplich- tingen zijn verwikkeld, terwijl PSV zich wat dat betreft wat meer ontspannen op het eind van het seizoen kan richten. Ajax heeft bij de gisteren door assistent-bondscoach Dick Ad vocaat naar buiten gebrachte (Michels vertoeft in het buiten land) selectie vijf spelers, Fey enoord twee, Barcelona twee en AC Milan (uiteindelijk) ook twee. Gisterochtend meldde Ruud Gullit zich af bij Advocaat van wege zijn nieuwe knieperike len. Met zijn afhaken was al enigszins rekening gehouden, want er waren achttien spelers, uitgenodigd. Van wie wellicht ook Marco van Basten nog af valt, want de schotvaardige aanvaller heeft een lichte en kelblessure. Hij zal ook liever voorrang geven aan de titel- kansen van AC Milan en zijn perspectief Italiaans topscorer aller tijden te worden. Hij staat inmiddels op 21 doelpunten en heeft nog (theoretisch) uitzicht op het record van Antonio An- gelillo, die 33 jaar geleden 33 doelpunten maakte. Rob Witschge neemt in de se lectie als Feyenoorder de plaats in van Gaston Taument, vorige maand debutant, maar volgende week olympische verplichtingen vervullend. Clubgenoot Henk Fraser is af gevallen, omdat Rijkaard weer in de groep is teruggekeerd. Gehandhaafd bleef Eric Vis- caal van AA Gent, in Faro als invaller verdienstelijk debute rend. Erwin Koeman lijkt defi nitief afgevallen. De geselecteerden voor het Ne derlands elftal, dat volgende week woensdag in het Ajax- stadion vriendschappelijk te gen Joegoslavië speelt, zijn: Dennis Bergkamp, Danny Blind. Stanley Menzo, John van 't Schip en Aron Winter (al len Ajax), Berry van Aerle, Hans van Breukelen, Wim Kieft en Adri van Tiggelen (al len PSV), Peter Bosz en Rob Witschge (beiden Feyenoord), Ronald Koeman en Richard Witschge (beiden Barcelona), Marco van Basten en Frank Rijkaard (beiden AC Milan), Jan Wouters (Bayern Mün- chen) en Eric Viscaal (AA Gent). KEYBISCAYNE - De ne derlaag tegen Richard Krajicek (5-7 4-6) in de achtste finales van het toernooi in Key Biscayne heeft John McEnroe nog niet de mond kunnen snoeren. De 33-jarige Amerikaan kwam na de partij terug op eerder ge dane uitspraken dat hij na dit seizoen het tennis vaarwel wilde zeggen. „Ik wacht af hoe ik me aan het einde van dit jaar voel", hield McEnroe een slag om de arm. Als je iets al zovele jaren doet, is het moeilijk afscheid ne men. Als ik nog regelmatig van toppers kan blijven winnen, ga ik door. Al zal ik dan volgend jaar ongeveer éénderde spelen van wat ik nu doe". In zijn partij tegen Kraiicek begonnen de jaren voor McEn roe zichtbaar te tellen. De Amerikaan, die op de wereld ranglijst nog één plaatsje ho ger stond dan de Hagenaar (34e en 35e), kon op de cruciale momenten geen winnende sla gen produceren. In de eerste set kwam Krajicek met 5-4 en 40-0 achter te staan, maar McEnroe kon de setpunten niet verzilveren. Krajicek kreeg bijtijds zijn opslag weer onder controle en won de tie break met 7-3. Krajiceks mach tigste wapen haperde vervol gens aan het begin van de tweede set. Mede door twee dubbele fouten van de Neder lander kon McEnroe meteen een break forceren. In de vier de game gelukte dat ook Kraji cek (2-2). Bij 5-4 voor Krajicek kwam McEnroe op eigen servi ce met 40-0 voor. Maar weder om kon hij het karwei niet af maken. Krajicek knokte terug en zijn eerste matchpoint was meteen raak: 6-4. „Ik had de wedstrijd in twee sets moeten winnen", mopperde McEnroe, nu eens op zichzelf. Verrassend was het verlies van Boris Becker tegen de Argen tijn Alberto Mancini (6-4 1-6 4- 6). Jim Courier, na de vroegtij dige uitschakeling van Stefan Edberg de absolute favoriet, schakelde Beckers landgenoot Carl-Uwe Steeb uit: 7-6 6-2. Bij de vrouwen dwong Brenda Schultz de als derde geplaatste Gabriela Sabitini tot het spe len van drie sets. De Neder landse won in de tweede de tie break met 7-1, maar was in zo wel de eerste (6-1) als derde set (6-0) kansloos. Zwaarder was de martelgang van Steffi Graf die pas na drie moeizame sets de Japanse Kimiko Date de baas bleef (7-6 5-7 6-4). Monica Seles had slechts 55 minuten nodig tegen de Tsjechoslo- waakse Radka Zrubakova: 6-1 6-2. MEXICO STAD - Ricardo Lo pez slaat bij de kleine boksers stevig van zich af. De wereld kampioen in het stro-gewicht van de WBC behield in Mexico aanvallen van zijn tegenstan- stad zijn titel met een punten- der gemakkelijk af en scoorde overwinning op Domingo als technisch betere bokser zo- „Pretty Boy" Lucas van de veel punten, dat de jury na Philippijnen. De 47,1 kilo lich- twaalf ronden unaniem in zijn te Mexicaan weerde de wilde voordeel besliste. Ook Posthuma terug in volleybalploeg DEN HAAG - Ook Jan Posthuma keert, in navolging van Peter Blangé, definitief terug in de selectie voor de na tionale ploeg. De middenblokkeerder van de Italiaanse club Montichiari kwam gis teren officieel tot over eenstemming met de NeVoBo. Met de rentree van Posthuma, afgelopen seizoen de beste blok- keerder in Italië, en Blangé zijn de wensen van bondscoach Arie Selinger ingewilligd. Aan Grabert en Zoods- ma had hij geen behoef te. Selinger, werkzaam in Japan, arriveerde gis teren in Nederland en zal ongeveer tien dagen de trainingen leiden. Eind maart vliegt hij te rug, waarna de nationa le selectie hem op 4 april volgt naar het trai ningscomplex van Daiei in Kobe. Blangé zal dan mogelijk ontbreken, omdat hij met Parma tot uiterlijk 5 april actief kan zijn tijdens de play- Ten Cate weg bij Heracles ALMELO - Het contract van trainer Henk ten Cate bij SC Heracles wordt niet verlengd. Reden voor de beëindiging van het contract zijn de huidi ge teleurstellende prestaties van de hoofdmacht van SC He racles. Het besluit is des te op vallender door het feit dat bij de presentatie van manager Azing Griever (begin dit jaar) nog door voorzitter Rieks Ver- weg de intentie werd uitge sproken ook het volgende sei zoen met Ten Cate door te gaan. „Hij beloofue ons goud, maar het werd nog geen blik", liet de praeses aan duidelijk heid nauwelijks te wensen over. Henk ten Cate is uiterst teleurgesteld in de handelwij ze van het Heracles-bestuur en zal een advocaat inschakelen. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.55 uur: Ajax-AA Gent (live); gevolgd door Tottenham-Feye- noord (hele wedstrijd) RTL 4, 23.20 uur: Match extra, voetbal Europa Cup, samenvattig Barcelona- Kiev. BRT 2,20.00 uur: Sportavond. BBC 120.00 uur: Liverpool in Europe, rechtstreeks verslag kwartfinale UEFA Cup Liverpool-Genua, 23.00 uur: Sportsnight met boksen; samenvatting kwartfinale FA Cup; UEFA Cup Liver pool-Genua. RTL+, 19.20 uur: Anpfiff extra, voetbal Europa Cup Galatasaray-Werder Bre- Superchannel, 20.00 uur: Prime sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2,16.35 uur: Pfiff Sportnet. 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. PROGRAMMA EUROPACUP Vandaag EUROPACUP 1 Poule A Rode Ster Belgrado-Panathinaikos Sam pdoria-Anderlecht Stand: Rode Ster Belgrado 3 2 0 1 4 5-4 Sampdoria 3 1113 4-3 RSC Anderlecht 3 1113 5-5 Panath Athene 3 0 2 1 2 0-2 Poule B: Sparta Praag-Benfica Barcelona-Dinamo Kiev Stand: Barcelona 3 2 1 0 5 5-2 Sparta Praag 3 1113 5-5 Benfica 3 0 2 12 1-2 DinamoKiev 3 1 0 2 2 2-4 EUROPACUP 2 (tussen haakjes resultaat van eerste wedstrijd) Feyenoord-Tottenham Hotspur (1-0) AS Roma-AS Monaco (0-0) Werder Bremen-Galatasaray (2-1) Atletico Madrid-Club Brugge (3-2) UEFA CUP (tussen haakjes resultaat van eerste wedstrijd) AA Gent-Ajax (0-0) Sigma Olomouc-Real Madnd (1 -1 B 1903 Kopenhagen-Torino (0-2) Genoa-Liverpool (2-0) Nieuwe kansen voor Roda JC KERKRADE - Roda JC heeft zich gisteravond weer gemeld als kandidaat voor een plaatsje in het UEFA-bekertoernooi van volgend seizoen. Na de winst van 2-0 thuis tegen FC Utrecht heeft de ploeg weer aansluiting gekregen bij FC Groningen en Vitesse. Daar naast heeft Roda JC, met Tel star als tegenstander in de hal ve eindstrijd, ook nog de be kercompetitie achter de hand om Europees voetbal veilig te stellen. FC Utrecht heeft die vooruitzichten niet meer. En kele weken geleden werd de ploeg in Kerkrade (4-1) uitge schakeld voor de strijd om de KNVB-beker en na gisteren is, met nog zes duels te spelen, ook de competitie voorbij voor de Utrechters. Roda JC - FC Utrecht 2-0 (1-0): 23 Ar nold 1-0, 77. Arnold 2-0. Scheidsrech ter: Van der Ende Toeschouwers: 3000. Gele kaart: De Kruijff (Utrecht) Roda JC: Bolesta; Luijpers, Verhagen, Hanssen en Trost; Ter Avest, Boere- bach en Broeders; Huiberts, Arnold (83 Ogechukwu) en Hofman. FC Utrecht: Van Ede; Verrips, De Koek, Oosterhuis en Van der Meer (46 De Kruijff); Van der Net, Roest en Plug- boer; Van der Ark, Smoiarek (58. Linde- naar) en Cooke. Feyenoord 27 17 7 3 41 FCGron 26 12 8 6 32 Vitesse 28 12 8 8 32 Roda JC28 11 9 8 31 FC Twente Sparta FC Utrecht .27 9 10 Volendam SWDordr 28 FC Den Haag 29 DeGraafsch 28 FortunaS .27 9 8 10 26 16 20 16 18 16 17 27 2 6 19 10 44-15 38-27 40-28 36-32 46-38 40-46 30-31 37-33 28-36 30-41 35-56 27-55 25-49 26-44 25-64 Jan Posthuma. hier met kleedster op een archieffoto, terug bij de Nederland se volleybalploeg. FOTO ANP WASHINGTON - Ria Stal man is, volgens de Amerikaan se douane, niet aangehouden en bestraft wegens het in bezit hebben van verboden stimule rende middelen. In het verhaal van het afgelopen weekeinde in de Krant op Zondag werd gemeld dat de Olympische kampioene discuswerpen van 1984 in Los Angeles aan de grenspost San Diego/Tijuana aangehouden was, terwijl zij 800 tabletten Winstrol, één van de anabole steroiden, vervoer de. Stalman zou een boete be taald hebben van 1200 dollar. Navraag bij de US Customs in Washington leerde dat de Ne derlandse atlete niet voorkomt in de archieven van deze Ame rikaanse dienst. Een woord voerder concludeerde daaruit dat zij niet kan zijn aangehou den en bestraft. Ria Stalman zelf zal, meldde NOS-sport gis teravond, over de zaak vol strekte stilte betrachten. „Niet reageren betekent echter niet, dat ik mij niet zal verdedigen", zou de atlete volgens het TV- p»-ogramma verklaard hebben.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9